zijn geen stelletje huisvrouwen lie kijken of het lichtje goed zit' 51 6 VAC-expositie in Achterveld LEUSDEN, leusderhponE =iltijd jouwwe- eld is nog een iannen- tolwerk' 'Wij hou den ons bezig met ont werpfou ten' JokaaL Leusden Achterveld frouwen Advies Groep voor de woningbouw: leusder krant Over woningbouw Wandeling IVN m Wijziging zon der vorst LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 t weekindegemmke/ plaatselijk nieuws DONDERDAG 18 FEBRUARI 1988 De Vrouwen Advies Groep (VAC), voor de woningbouw jjin Leusden heeft met behulp van ministeriele subsidie een I; tentoonstelling in gericht, in de expositieruimte van de kelder van het gemeentehuis. De belangstelling voor deze ij tentoonstelling blijkt groot te zijn, maar riep tevens een |j aantal vragen op betreffende de organisatoren. Wat is dat Ij voor een groep, die Vrouwen Advies Groep? Komen ze met eE hun voorstellen niet als mosterd na de maaltijd, nu in ii Leusden de grootste bouwaktiviteiten voorbij zijn? Wat ij heeft een inwoner van Leusden aan de VAC. Wat doet de jj VAC met de verzamelde woonervaringen, met name met die waaruit fouten in de bouw blijken? Waarom een spe ciale advies groep voor of van vrouwen? Mannen hebben toch ook woonervaringen? Vragen genoeg om eens te gaan praten met Jettie Meilink, Wil van de Kar, Tiny Aukes en Marijke Dechesne, respectievelijk voorzitter, vice voorzitter, secretaris en penningmeester van de VAC in Leusden. ior ariaiuie de Valck erst nog maar even ter intro - tie Wat is en wat wil de Vac? In [folder staat: „Vrouwen uit alle dingen van de samenleving jzich inzetten voor de verbete- |j van het bouwen, het wonen en Woonomgeving. Het doel van de C's is, met en namens de woon- nent, gesprekspartner te zijn j opdrachtgevers, ontwerpers voerders. Zowel bij de proce ss van een bestemmingsplan als edurende de voorbereiding en de ouw van de woning en bij de ver- ere inrichting van de woonomge- ENBOLWERK ie zijn ze ontstaan? „Vanuit on- zegt Jettie Meilink. „Omdat chitect een huis van buiten uit en de huisvrouw een huis innenuit beleeft". „Vlak na de •g, toen ontzettend veel ge- d werd, ontstonden door het land initiatieven van vrouwen iets met hun woonervaringen n doen. Bij de bestaande ïn- :ies konden ze met terecht De rereld van toen was, en is 'ens nog steeds, een mannen- 'erk. eéntwintig jaar geleden kre- deze losse plaatselijke groe- een Landelijk Overleg Orgaan; Stichting Landelijke Contacten /s." Veel vrouwenorganisaties, name de Nederlandse Vereni- f van Huisvrouwen hebben loe de aanzet gegeven, In sden werd de VAC als advies- nssie van de gemeente op 17 smber 1979 geïnstalleerd door toenmalige burgemeester, de W. Rademakers. Hiedoor d de Vrouwen Advies Commis sie m Leusden, welke was samen gesteld op initiatief van de Vrou wenraad, een officieel adviesor gaan van de gemeente. Hetgeen betekent dat Burgemeester en wet houders inspraak van de Vrouwen Advies Commissie garanderen in zoverre het gemeentelijke plannen betreft en het als aandachtspunt bij bijvoorbeeld de projectenontwik kelaars aanbiedt bij de overdracht van bouwplannen.". DISCUSSIEPUNT Blijft de vraag, waarom een com missie speciaal voor vrouwen? Wil van der Kar. „Omdat de vrouw van oudsher in de keuken staat en de keuken de meeste problemen gaf'. Nietemin geven de commissiele den toe dat de tijden veranderen en dat „huismannen" minstens even zinnige opmerkingen over woon ervaringen kunnen maken als huis vrouwen. „Huismannen zijn m onze commissie eventueel welkom, mits zij komen vanuit hun interesse opgebouwd door huishoudelijke aktiviteiten thuis. Wij hebben geen behoefte aan mannen die vanuit hun beroep uit de bouwwereld in de VAC willen komen". „En de naam blijft dan VAC, en wordt geen MAC", voegt mevrouw Meilink daar strijdlustig aan toe. „Mannen in de VAC" blijft een dis cussiepunt. want later in het ge sprek wordt toegegeven dat een vrouwelijke architect in de VAC van harte welkom zal zijn, terwijl de motivatie van een mannelijke archi tect die zich aanmeldt bijzonder kritisch bekeken zal worden. Wil van de Kar wenst echter nadruk kelijk te onderstrepen dat mannen „met per definitie afgewezen wor den". RESULTATEN De Vrouwen Adviescommis- sie-leden zijn zeer te spreken over de samenwerking die zij de laatste jaren hebben opgebouwd met de gemeente. Hierdoor zijn ze m staat, m een vroeg stadium bouwtekenin gen te bekijken en eventuele wijzi gingen te adviseren. Daardoor kon het gebeuren dat de VAC op de tekeningen van de flats Groenhou ten zag dat alle muren niet langer waren dan ongeveer een meter. De commissieleden hebben dit bij de bouwers aangekaart omdat de vijf en vijftig plussers waarvoor deze woningen bedoeld zijn, over het algemeen minstens een grote kast hebben. Dit is toen veranderd. Ook het raampje m de keuken, dat uitzicht biedt op de galerei, kwam na advies van de commissie El- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. ^Verschijnt elke dinsdag en donderdag. tedaktie: daktie-secretariaat Mia Veen en Marijke Bakker Elndredaktie: Hans Mosterd. Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tol uiterlijk maandagmiddag 12 00 ugr voor het donderdagnummer tot uiterli|k woensdagmiddag 12 00 uur r Redaktie en administratie: '"'Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur P ^pfe'e'oon 033-941495 (administratie en redaktie) .Abonnementsgeld: f 68,80 per |aar, 34.90 per hall jaar. 17,70 per kwartaal jKlachten bezorging: ru." *- Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- ot donderdagmiddag 18 00 Tuur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op 2 met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 ell^en 19 30 uur) tel 033 940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt et^opnemen met onze mspekteur bezorging overdag 03420 94206 Nabestellen foto's: V2 De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto s) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V te Barneveld. met djidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst 'lli' Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en !lllf! 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. weer terug, na aanvankelijk als be zuinigingspost te zijn wegge streept. „Zo'n raampje is veel te belangrijk om direkt contact met de buitenwereld te kunnen onder houden". De VAC houdt zich met alleen met de woninq op zichzelf bezig, ook met „de Sociale veiligheid" Dit is een betrekkelijk mèuwe term waarmee de woonomgeving wordt aangeduid. Zo hebben wij bijvoor beeld in opdracht van de Vrouwen raad een onderzoek m Leusden ge daan naar plaatsen waar het voor de vrouw onveilig kan zijn. Mede door ons advies is toe de bocht van het fietspad m de Heiligerbergweg veranderd." In het Ruige Veldt gebeurde iets dergelijks. Daar was een uitvals weg gepland richtmg Eikenlaan. Wanneer deze weg gerealiseerd zou worden, zou dit een aantasting van het woongenot en de woon- veiligheid van zowel meuwbouw bewoners als de bewoners van de Eikenlaan betekenen. Auto's moesten vlak voor de woonkamer een bocht om. Koplampen ver lichtten de huiskamer en ook zou de nodige drukte ontstaan. „Tijdens de presentatie van deze plannen hebben wij een aantal be woners op deze gevolgen gewe zen. Met als gevolg dat zij aktie hebben ondenomen en de geplan de weg een fietspad wordt", vol gens Wil v.d. Kar. „De meeste van onze resultaten zijn marginaal" zegt voorzitter Jetti Meilink „zoals een deur op een andere plaats of naar de andere kant opendraaid, of contacten anders aangebracht". WONINGSTICHTING Wat de VAC met de ervaring die ze heeft en de ervaring die ze door krijgt van bewoners, kan doen, hangt voor een groot deel af van de inspraakmogelijkheden die aan de Commissie geboden worden. Deze zijn nog steeds te gering, naar me ning van de commissie. Ondanks alle mooie aandachtpunten van de gemeente „staan projectontwik kelaars en organisaties als de Wo ningstichting met te spnngen om onze adviezen" volgens Wil van de Kar. „Inspraak vereist extra bespre kingen, dat kost tijd en vooral geld". Doet de Vac dan niets be leidsmatig om de door haar nage streefde wijzigingen of inspraak te structureren? „Wij zijn niet belei dsvormend, maar inspraakvor mend bezig", zegt Jettie Meilink uit, „zowel naar bouwers als naar (toe komstige) bewoners die mogelijk iets kunnen doen met onze infor matie". Hetgeen niet wegneemt dat de VAC graag een vrouw in het bestuur van de Woningstichting zou zien. Het bestuur van de woningstich ting dat zichzelf benoemt, voelt vooralsnog wemig voor een VAC vrouw in de gelederen. „De voor waarden om voor een bestuurs functie m aanmerking te komen zijn, in de eerste plaats; woonachtig zijn in een huurhuis en in de tweede plaats hebben we met zo'n zin in iemand met twee petten op Daar om zouden we ook niet snle iemand die namens bijvoorbeeld een poli tieke partij spreekt, in ons bestuur benoemen" zegt de heer van de Weijden, voorzitter van de Leus- dense Woningstichting. Dat VAC leden bij voorbaat om deze reden geen bestuurslid van de woning stichting m Leusden zouden kun nen worden, ontkent hij. De Vrouwen Commissie Leden zijn blij met deze ontkenning. Tot hun spijt hebben ze momenteel geen leden die aan de voorwaar den voldoen, om zich kandidaat voor een bestuursfunctie te kunnen stellen. Ze blijven uitkijken naar de eerste vrouw, woonachtig m een huurhuis, die zich tot de woonpro blematiek zoals door de VAC om schreven aangesproken voelt en zich beschikbaar wil stellen als be- stuurskandidaat van de Woning stichting. De kans dat zo'n vrouw (of man) gekozen zal worden bij deze nog altijd als „een mannen- bolwerk" omschreven Stichting achten zij desalniettemin genng. ONTWERPFOUTEN Wat heeft een willekeurige Leus- denaar aan de Vrouwen Advies Commissie voor woningbouw9 „Wij zijn er niet in de eerste plaats op gericht om de individuele Leus- denaar ergens mee te helpen. Soms gebeurt dit wel. Bijvoorbeeld door onze informatie beschikbaar te stellen. Met dit plan kan een toekomstige bewoner de bouwte kening van zijn nog te bouwen huis doorlopen Daardoor kan hij ont dekken of de deur wel handig zit; of de contactpunten gezien de ge plande inrichting, zitten waar ze moeten zitten." Eventuele wijzigingen die daar uit voortvloeien moet de toekomsti ge bewoner zelf aankaarten bij zijn bouwer. Daarbij is onderscheid te maken tussen de schetstekening waarbij nog veel veranderingen mogelijk zijn en de bestektekening waarop slechts kleme veranderin gen, zoals contactpunten of de draai van een deur zijn aan te ge ven." Wij houden ons in de eerste plaats bezig met sociale woning bouw. Namens de toekomstige be woners, als groep, kunnen we ge vraagd worden als adviseur of om als gesprekspartner op te treden bij de bouworganisatie Een veel gehoord misverstand is dat we ons ACHTERVELD - De Vrouwen Advies Commissie richtte vrijdag en zaterdag in Huize St. Joseph een expositie in over de bouw van woningen. Vrijdagmiddag waren de leden van de KPO uitgenodigd deze expositie te bezoeken. Het VAC- en raadslid Wil van de Kar hield een korte lezing. Het accent werd gelegd op het feit dat de gemeente wil weten wat in Achterveld leeft. Wat en hoe er o.a. gebouwd moet worden. De Vrouwen Advies Commissie is ontstaan uit onvrede die vrouwen hadden met wat mannen bouwden. Nu nog is de bouwwereld een man nenwereld en het is daarom van groot belang dat de vrouwen ook op dat terrein hun stem laten horen door hun wensen kenbaar te ma ken. Terug naar de wensen om de emancipatie ruimte te geven. Het is van belang dat er werkgelegen heid is in de buurt, dat goed bereik baar is met het openbaar vervoer. Ook is het van belang dat de woon gelegenheid dichtbij scholen, win kels en openbare voorzieningen gesitueerd is Men moet kunnen deelnemen aan het maatschappelijk leven, be stuursfuncties kunnen vervullen, goed kunnen deelnemen aan het veremgmgsleven, er moeten veili ge fiets- en looproutes komen die goed verlicht zijn. Dit is van groot belang Hier ontbreekt het nog wel aan. SOCIALE CONTROLE Er moeten wegen komen, waar op het mechanisme van de sociale controle werkzaamheden kan zijn, door ae nuizen met te ver weg te projecteren. Blinde muren moeten vermeden worden. Bus haltes. wmkels en parkeerter reinen moeten makkelijk bereik baar zijn te projecteren. Dit is alle maal van heel groot belang aldus Wil van de Kar. Ook dient de vrouw medezeg genschap te krijgen betreffende de indeling van de te bouwen huizen. Dit zeker wat betreft de gezinssi tuatie, geluidshinder, seniorenwo ningen, gemengd wonen en der gelijke Ook gaf zij een duidelijke uitleg van de op een aantal tekeningen uitgebeelde woningen Hierna konden de betreffende tekeningen worden bezichtigd waarbij door de aanwezige VAC een duidelijke uitleg werd gege ven. Uit de reacties van de aanwe zigen bleek wel dat men het op de meeste punten roerend eens was met hetgeen naar voren was ge bracht. Tijdens deze bijeenkomst kon er ook een vragenlijst worden inge vuld waar gebruik van werd ge maakt Het was zeker een zeer nut tige en leerzame bijeenkomst Ook de zaterdag werd de expositie nog goed bezocht. zouden bezig houden met bouw- fouten, zoals scheve vloeren bij voorbeeld. Dat doen we niet. Wij houden ons bezig met ontwerpfou ten." Het Ministerie van Volkshuis vesting en Ruimtelijke ordemng sti muleert deze begeleiding van de VAC om de mondigheid van de consument te bevorderen. „Ze door inspraak wijzer te maken", volgens mevrouw van de Kar. De beschikbaargestelde subsidie voor inspraakmogelijkheden be draagt 30,- per nieuwbouwhuis, 20,- voor renovatie van een be staande woning en 1,- voor ver bouw. Wordt er altijd gebruik gemaakt van deze mogelijkheden? „Wij doen ons best in Leusden. Onze samenwerking met de gemeente is goed. We zijn goed op de hoogte van de plannen en kunnen bijtijds contact opnemen om onze advie zen aan te bieden." BESTAANSRECHT Heeft de VAC nog wel bestaans recht in Leusden, nu de grootste bouwaktiviteiten voorbij zijn9 Alle aanwezige commissieleden roe pen eendrachtig „zeker wel". Ge middeld verhuist jaarlijks tien pro cent van de bevolking Dat bete kent dat ook in Leusden jaarlijks zo'n 2500 mensen van huis verande ren. Hebben alle tot nu toe verzamel de ervaringen, in Leusden en Ne derland, nog niet geleid tot het kun nen bouwen van de ideale woning? „Nee, zelfs een huis dat op papier aan alle wensen voldoet, zal in de praktijk meuwe ongemakken heb ben. Met de fouten in je huis zal je moeten leren leven, dat is het goedkoopste Of ze ten koste van veel geld proberen te verbeteren," zegt Jettie Meilink laconiek. Waar is de vrouwen advies com missie mee bezig of waar gaat zij zich in de nabije toekomst mee be zig houden9 „We zijn momenteel betrokken bij de planvoorberei ding van H2, de uitbreiding en af ronding van de Hamershof. Wij zouden graag zien dat daarin een aantal huurwoningen komen. Ver der zijn we de mpgelijkheden aan het onderzoeken of er misschien een klein verpleegtehuis voor jon ge mensen op de plaats van het oude postkantoor gebouwd kan worden. Voor dit plan zitten we in een werkgroep, samen met de wet houder mevrouw Evelien Blom, af gevaardigden van de WOL en de bejaardenhuizen in Leusden. We zoeken uit of het mogelijk is om op een experimentele manier te bou wen. Dat zou de enige mogelijk heid zijn om een verpleegafdeling, vallend onder 't Hamershof van de grond te knjgen. Wij zouden graag een afdeling gerealiseerd zien waar jonge men sen. bijvoorbeeld MS patiënten, een eigen kamer zouden kunnen krijgen. Het zijn nog wensen, waar veel mensen warm voor lopen, maar waarvan we nog moeten zien hoe het gerealiseerd kan worden binnen de huidige financiële situa tie". INTERESSE Welke eisen stellen jullie aan mensen die deel willen gaan uitma ken van de Vrouwen advies Com missie?. „Wie in de VAC wil werken moet mteresse hebben in de bouw. Bouwkundig inzicht is niet direkt noodzakelijk, maar de bereidheid dit inzicht te verwerven wel. Het moet vooral duidelijk zijn dat het geen stelletje huisvrouwen is, die kijken of het lichtje goed zit. Een HTS opleiding is met noodza kelijk, maar wel de interesse. We zijn absoluut geen aktiegroep. We zijn een onderbouwde advies groep. Als zodanig willen we se rieus genomen worden." Een laatste onbescheiden vraag. Hoek komt het toch dat de meeste commissie leden rond of boven de vijftig jaar zijn. „Omdat de advies groep het nodige van je vraagt. Er zijn cursussen die je moet volgen zoals tekening lezen, bestem mingsplancursussen over het tech nische hart van het wonen Daar hebben mensen met kleme kinde ren geen tijd en geen zin in. Onze kinderen zijn de deur uit of ge deeltelijk zelfstandig. Wij interes seren ons voor de technische kant van het wonen en zijn m de gele genheid daar aktief in te zijn." Dne leden van de Vrouwen Advies Groep, v.l.n.r. Tiny AukesJettie Meilink en Wil van de Kar door Jan Versteegi. Het weerbeeld heeft het af gelopen weekeinde een be hoorlijke metamorfose on dergaan. Zeven weken lang waren het depressies die het weerbeeld in belangrijke mate bepaalden. Nu verdrin gen de hogedrukgebieden zich om bij ons in de buurt te komen. Zondag kwam de zon al flink door en vooral maan dag was een stralende dag. De temperatuur kwam tot hoogstandjes en met name in het zuiden van het land kwam deze zelfs boven de 10 graden uit. De oorzaak is waarschijnlijk wat fohnwer- king geweest vanuit de Ar dennen. In Spanje werd 20 graden bereikt. Goede be richten dus voor de krokus vak antiegenieters. Ook de wintersport beleeft goede tijden. Op satelliet- beelden zijn prachtig be sneeuwde toppen van de Al pen te zien bij een nagenoeg onbewolkte hemel. Ideaal wintersportweer derhalve. Ook dichtbij huis is sneeuw gevallen. In de Ardennen en Sauerland ligt sneeuw, maar deze kan zich moeilijk hand haven tegen de steeds feller wordende zon. Zoals al gezegd nemen de hogedrukgebieden de macht nu over zo het lijkt en dat heeft een positieve en een negatieve uitwerking op de natuur. Posistief is natuurlijk dat het droog blijft, regen hebben we immers meer dan voldoende gehad. De land bouw hunkert hiernaar. Ne gatief kan zijn, dat de nachten steeds kouder gaan worden door stralingsvorst en dat kan de ver vooruit zijnde natuur schade opleve ren. Het kan leiden tot be vriezen van knoppen en der gelijke. Of het zo koud gaat worden dat we ook nog op de schaats komen moet echter worden betwijfeld. Er is wei nig koude voorhanden, ook in Oost-Europa. In Moskou vroor het overdag slechts matig. Bij ons zal het bij wat lichte vorst in de nacht blij ven en overdag bij wat zon zal de temperatuur gemak kelijk tot zeven graden kun nen oplopen. Nee, een echte winterse vorstperiode voor zie ik niet. Het kan nog wel, zo laat ons het jaar 1948 zien. Pas in de tweede helft van februari vorst van betekenis en toen kon er nog op natuurijs wor den geplaatst. En op 26 fe bruari 1986 -15° in de och tend bij de start van de 14e Elfstedentocht (record laat). Maar toen begon de echte vorst al begin februari. We sluiten 1929 af. 18e: het vriest nog maar negen gra den; 19e Lybische woestijn nabij de oase van Siwah be dekt met ijs; 20e per auto over ijs van Enkhuizen naar Urk; 21e dooilijn westelijk van Nederland; 22e zon wint het van de vorst. Op de pier bij Scheveningen een lange rij ijsspelonken en onafzien bare strook ijsbergen ten hoogte van enkele meters. Door toenemende warmte sterft de winter vervolgens een langzame dood. Maar nog tot en met 11 maart blijft het 's nachts matig tot licht vriezen. Hoogste maarttem- peratuur -14.5 in Winterswijk op de le. Tenslotte het totaalbeeld van de winter 1928/'29: duur van de eigenlijke winter: 71 dagen; aantal vorstdagen: 82; aantal vorstdagen beneden - 10: 14; aantal vorstdagen be neden -15: 7; laagste te De Bilt: -18.9. En zo wisselen koude en zachte winters el kaar af. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Donderdag 18 februari 19.30 uur. Kaartavond in De Til 20.15 uur: Troubadour Frans van Schaik in 't Claeverenblad Vrijdag 19 februari 14.30 uur: Doe- en spelmiddag in Blij hof 20.00 uur: Bingo in De Til Zondag 21 februari 14.00 uur: Wandeling IVN, ver trek bij politieschool De Bosk- map, Appelweg Maandag 22 februari 10.00 uur Rondleiding Kees Vial in 't Claeverenblad Zaterdag 20 februari 20.00 uur: Discoshow in de Klaveet Zondag 21 februari 11.30 uur: Frühschoppen in D'Ouwe Peerdestal 14.00 uur: Discoshow in de Klaveet Maandag 22 februari 20.00 uur: S.V A.-kaarttoernooi in kantine sportpark Dinsdag 23 februari 09.00 uur: Welfare Zonnebloem in Ons Gebouw LEUSDEN - Het Instituut Voor Na- tuureducatie (IVN) houdt op zon dag 21 februari een wandeling door de Hooge Klei Iedereen die mee wil wandelen, moet om twee uur aanwezig zijn bij de politie school De Boskamp (Appelweg). verloren en gevonden VERMIST Vermist sinds 8-2: omg. Hamershof lapjespoes. 10 mnd. oud, naam Mi- nou. tel 946768 na 17.30 uur. Belo ning 100,-

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3