-Leusden neemt in De Korf afscheid van Carnaval '88 'Puupenkoppenland' heet weer Achterveld Uitslagen De Roskam ^resident Piet Wendel kondigt vertrek aan Prins Doerak nam afscheid in De Hessenkar ICP.O. naar Westfriese Flora Rijden onder invloed Helft vari schikking afgepraat Frühschoppen plaatselijk nieuws _jT DONDERDAG 18 FEBRUARI 1988 IfiBIB***5 'ff |j ACHTERVELD - Na de Carnavalsfeesten van vrijdag avond, zaterdagavond en de optocht zondagmiddag was Prins Doerak Puup de 12e met zijn gevolg zaterdagavond te gast in hotel de Roskam. Het was hier deze avond heel gezellig en was zeer drukbezocht. De heer van Uhm stelde voor de origineelst en mooist verklede carnavalisten prij zen beschikbaar. van één onzer medewerkers) 55+ CARNAVAL Maandagavond werd het tiener naval gehouden in het 100 gram bouw. Ook dit werd een hele Belhge avond waarbij ook de Dhs met zijn adjudant, de dansma- |tékes, de Raad en hun dames aan wezig waren. De muziek werd ver- prgd door de Hofkapel en Black Power De avond werd vrij druk jezocht. Tijdens dit tienercarnaval werden de dne mannen van Black Pöwer door de Prins met zijn per- loonlijke onderscheiding vereerd. „Al jaren zijn jullie bij de Carnavals- ngen in Puupenkoppenland fesent, waar we heel dankbaar |>r zijn". Alfons van 't Klooster, d Vlaar en Hendrik Bosma kre- i de onderscheiduig. pok de dansmariekes werden even in het zonnetje gezet door „Van begin tot emd van Carnavalsfeesten zijn deze present. Ze zijn een hele steun voor ons. U wilt wel van af die gedragen Dit wordt nu geregeld. Doerak zal er persoonlijk zorgen dat u bij de aanvang het volgende seizoen het hebben dat u zo graag wilt Ook zullen jullie weer een pakje krijgen. Mien Herder feu er voor zorgen dat alles op tijd klaar is", aldus de Pnns. De carnavalsfeesten werden dinsdagavond afgesloten met het 55+ carnaval. Een hele gezellige avond, die zeer druk bezocht werd door de „jeugd van vroeger". De Prins verwelkomde de aanwezi gen: „We zijn heel blij dat er zoveel gekomen zijn. Er zijn er heel wat meer dan voorgaande jaren. Van middag hebben we bij de sportzaal een goede start gemaakt. Ik kan met anders zeggen dan dat het ge weldig is wat de Achtervelders presteren." „We hopen dat het een fijne avond zal worden. Ik kan wel nog zeggen „wat er ook gebeuren mag, wij als Puupenkoppen houden de kop wel boven water". Verder wil ik hier veel dank brengen aan Eefje Bothof, die tijdens ons ziekenbe zoek een geweldige steun is ge weest. Voor haar, dnewerf Alaaf', besloot de Pnns. De muziek werd deze avond ver zorgd door de Hofkapel. Op de klanken van de band werd er polo naise gelopen Tijdens de Carna valsavond in Huize St. Joseph werd daar gezegd dat het wel rustig zou zijn, omdat de ouderen nog wel eens problemen hebben met de benen. Men zou met zo goed uit de weg kunnen. Daar bleek echter niets van. Het lid van de Raad van Elf, Theo Groene woud. kondigde de num mers aan van het programma, dat hierna volgde. Als eerste kwamen twee beren op die begeleid wer den door de Hofkapel. Het nummer was getiteld „Beren zullen het nooit meer doen". Een daverend applaus was hun beloning BESTRATING Hierna werd Evelien Blom door de Prins verwelkomd. „We zijn blij dat u hier weer aanwezig bent. Om dat de burgemeester zelf deze avond geen controle kon uitoefe nen is wethouder Blom hier aanwe zig. Vanmiddag is er een begin gemaakt met de bestrating rond de sportzaal waarbij u ook aanwezig was. In de wandelgangen heb ik gehoord dat er hierna bij de ge meente een spoedvergadering is geweest. Mogen we weten wat er besproken is?" Evelien Blom ant woordde dat ze mets van die spoedvergadering wist, maar: „Volgende week hebben we een vergadermg waarbij ook u wordt uitgenodigd. Met goed overleg zal het best lukken. Tijdens die verga dermg zullen we dan geen spijkers met koppen slaan, maar klinkers", aldus de wethouder. Onder leiding van Ans Houtveen volgde er nu een show gegeven door de dansmariekes. Een dave rend applaus was hun beloning. Hierna volgde een conference van Henk Schouten, die op origi nele manier een aantal Puupenkop pen in het zonnetje zetten Dit werd gevolgd door een optreden van de Voor de Achterveldse ouderen was het dinsdagavond in Ons Gebouw, in deze dagen beter bekend als het 100 gramgebouw, tijd om de voetjes nog eens (ran de vloer te krijgen. Naar verluidt kostte dat geen enkele moeite. doen het nog best'; sfeerbeeld van het semorencamaval m Achterveld. Hinterfelder Musikanten. Daar ze vanmorgen in Nederland waren aangekomen hadden ze hun origi nele kleding afgelegd en zich ge kleed m de Boerenkiel en liepen nu op klompen. Kees Voorburg, een geboren Hooglander maar nu wonend in Bunschoten, trad geheel belange loos op als moppentapper. Daarbij werden de lachspieren dikwijls in beweging gebracht. Annie Kroon, die een volksdansgroep in St. Jo seph leidt, verzorgde een demon stratie, waaraan aanwezigen in de zaal deelnamen. BELASTING Hierna nam Pnns Doerak weer even het woord. Hij had een blijde mededeling. In verband met de problemen met de belasting had hij een telefoontje gehad van een per soon die een financiële bijdrage aan de Carnavalsvereniging zou geven. Hij wilde echter wel ano niem blijven. Vervolgens werd er nog een bingo gespeeld. Tijdens deze bingo bleek hoe de aanwezigen zich amuseerden. Telkens werd er bin go geroepen en dan werd er gelijk wat geld naar voren geworpen Dit was gewoon een aardigheid van de aanwezigen, maar bracht toch nog 179,- op. Daarna bedankte de Prins zijn adjudant Theo hartelijk voor zijn steun tijdens deze dagen „Hij was mijn rechterhand". Als dank hier voor kreeg Theo een persoonlijk geschenk van de Pnns, een bierpul met zijn beeltenis erop. Het programma werd afgesloten met een optreden van de Biggen- moeders en een playback door Frans Stapelbroek met zijn vrouw (André Teunissen) met het lied van Dolf Brouwers over de Rijn. Na deze optredens nam de Pnns weer het woord. Hij bedankte al die mensen die hem tot steun wa ren geweest. Zijn vrouw werd daar bij niet vergeten. GROTE SLEUTEL Achterveld had dit seizoen de grote sleutel. Dit gaat om de beurt. Het ene jaar Achterveld de grote en Leusden de kleme en het vol- Groepen: 1 De Biggenmoeders. 2. De halve zolen. Paren en enkelingen: 1. De halve pyama's. 2 Boer met lieslaarzen. 3. De Heilsoldaten. ACHTERVELD - Dinsdag 23 februari zal door de KPO een reisje worden gemaakt naar de West Friese Flora. Zowel leden als niet-leden kunnen hieraan ACHTERVELD - Opvallend rijge drag was voor de politie aanleiding gend jaar weer andersom. „Het was heel fijn dat de burge meester de sleutel persoonlijk in Achterveld kwam overhandigen. Ondanks het feit dat ik de sleutel nu moet afgeven, blijf ik als Pnns Doe rak de 12e hier toch nog de baas. Ik vond het jammer dat de Gouden Klomp dit jaar geen optocht kon houden. Maar ze hebben nu wel kunnen zien wat er in Achterveld kan". „Er is voorheen in Leusden heel wat gebeurd, maar dat is nu voorbij wat ons betreft is de zaa^t opgelost. De burgemeester is heel positief op ons overgekomen. Evelien, veel succes met deze burgemeester. Hierna werd de sleutel door de Prins aan Evelien Blom overhan digd. „Ik heb heel blij dat ik deze sleu tel mag ontvangen", aldus Evelien Blom. Volgend jaar krijgen jullie weer de kleine sleutel, maar dat wil niets zeggen. U moet maar denken „klem maar fijn". Ik heb deze avond speciaal voor Achterveld vrij gehouden. Ik vond het heel fijn bij de jeugd van vroeger te zijn. Ik zal de dank overbrengen aan het gemeentebestuur en hoop er vol gend jaar meer mee te brengen De heer Enters bedankte na mens alle aanwezigen voor de fijne avond. „We hebben allemaal ge noten. Veel dank aan de hele Car navalsvereniging voor hun gewel dige inzet waardoor we weer hele fijne Carnavalsdagen hebben be leefd. Ik hoop dat er volgend jaar nog meer op deze avond aanwezig zullen zijn HESSENKAR Na afloop van de carnavalsavond 'trok Prins Doerak met zijn gevolg naar de Hessenkar waar het al ge zellig druk was. Tijdens het samenzijn daar werd door de „Oei Oeiclub" de wissel beker uitgereikt aan de „beste doordouwer" van dit carnaval. „Het zijn er dit jaar twee", aldus Jan van Hamersveld. „Er is nu ook een pnjs die elk jaar zal worden uitgereikt. Het is het Oei Oei schort, dat voor mij ook veel waarde heeft, omdat mijn moeder het ontworpen en ge maakt heeft. De winnaar van het schort mag het houden". De beste Doordouwers van dit seizoen ble ken Andy Boutens en zijn toekom stige vrouw te zijn. Andy kreeg de wisselbeker uitgereikt en zijn vriendin het schort. Tijdens deze dagen hadden zij als Heilsoldaten rondgelopen met de krant „de PuupKreet" De verkoop daarvan had het mooie bedrag van 333,33 opgeleverd. Het geld is bestemd voor de kas van de Carnavalsver eniging. Verder werd aan de persoon met de bijnaam „de Natte Lom" een goudklomp aangeboden, hij had hierop het hoogste bod gedaan. Pruis Doerak dankte hen beiden voor het vele werk dat zij tijdens deze dagen hadden gedaan en kregen beiden zijn persoonlijke onderscheiding. Daar het inmid dels het middernachtelijk uur was genaderd, werd het woord nog ge voerd door de penningmeester van de vereniging, Gijs Voskuilen. Hij dankte de Pnns met zijn gevolg voor wat zij hadden gepresteerd. „Het is een grandioos carnaval ge weest en dit heeft de Prins bereikt door zijn inzet en onze steun. Hij heelt het toch maar gedaan. Prins Doerak heel hartelijk dank voor alles gedaan voor het Puupenkop penland en de medemens." Hierna werd de Prins van zijn steek en cape ontdaan waarmee het Carnavalsfeest was afgelopen. Woensdagmiddag is het dan nog haringhappen in cafe De Hessen- kar van 15.00 tot 17.00 uur. Dit wordt aangeboden door Jack de Kleine en Prins Doerak. Tijdens de optocht zondagmid dag is er een dameshorloge gevon den Dit kan worden afgehaald bij Gijs Voskuilen, Boekhandel Vos 't Hoekje. deelnemen, uok ae ecntgenoten kunnen mee. De kosten bedragen 30,-. bus en entree. Degenen die aan dit reisje willen deelnemen kunnen zich hiervoor opgeven bij Anny van j Dalen, tel 1437. Dit wel zo spoedig mogelijk want vol is vol. Vertrek om 9 00 uur vanaf het Groot Achter- j veldseplein en thuiskomst om ongeveer 17.00 uur. uiu ui ue vioeyt: utmcuu van woensdag 17 februari in Achter veld een Leusdenaar aan te hou den. Een bloedproef wees uit dat de man te veel gedronken had Hij kreeg tot woensdagmiddag twaalf uur een rijverbod opgelegd. LEUSDEN/UTRECHT - Een 29-jarige man uit Leusden heeft dinsdag bij de Utrechtse politierechter, mr. S. Brau- nius, de helft weten af te pra ten van de schikking, die hem door de officier van justitie was toegestuurd. Hij moet nu honderd vijf tig gulden boete betalen, omdat hij een jaar geleden was doorgereden na een aanrijding in zijn woon plaats. De man was op 8 januari vorig ACHTERVELD - Zondagmorgen zal in D'Ouwe Peerdestal weer het Frühschoppen worden gebeuren. De aanvang is om 11.30 uur De muzikale medewerking wordt ver leend door de Hinterfelder Musi kanten. die met gezellige Oosten rijkse muziek er zeker de stem ming in zullen brengen. jaar in de slip geraakt en tegen een verkeersbord gereden. Blijven wachten was volgens hem onmo gelijk geweest, omdat het twintig graden vroor Bovendien lekte zijn auto „zeeen olie", zo verklaarde de Leusdenaar Om de ellende com pleet te maken was ook het rayon bureau van de politie in Leusden- Centrum nog gesloten geweest. „U had natuurlijk ook nog naar een districtsbureau kunnen stappen," meende de politierechter. Braunius vond echter, net als offi cier van justitie mr. J. van Hout, dat de man nog netjes had gehandeld. Het was meer een kwestie van pech geweest dat hij zo snel was gepakt, dachten rechter en officier, die geen van beiden twijfelden aan de goede wü van de Leusdenaar. Hij had de aanrijding echter niet aangegeven, voordat de politie hem op het spoor was gekomen en dat betekende een regelrechte overtreding van de Wegen-Ver keerswet. aldus de officier. Die vond daarvoor dezelfde straf op zijn plaats, als de politierechter. AFSCHEID Voor een aantal aanwezigen be tekende de slotavond voor De Gou den Klomp een afscheid. Traditie getrouw is het afgelopen met de regeerperiode van de carnaval sprins. Prins Namsap is nu weer gewoon Henk Pasman, die al even gewoon weer aan het werk zal moeten. Voor Piet Wendel lag de zaak iets anders. De heer Wendel is dan wel niet officieel één van de op richters van de carnavalsvereni ging. Hij is er wel vanaf het begin bij betrokken geweest, waarvan de langste tijd als bestuurslid. Voor De Gouden Klomp is het te hopen dat het vertrek van Piet Wendel goed op te vangen is. Wendel beloofde De Gouden Klomp ook de komen de jaren niet in de steek te zullen laten. Ook de meermalen onderschei den Sylvia Houtveen trad dinsdag definitief voor het laatst op bij De Gouden klomp. Sylvia is al vanaf haar twaalfde jaar actief geweest als „dansmarieke". Met haar solo optredens wist ze tal van nationale prijzen in de wacht te slepen. Sylvia doet nog éénmaal mee aan een nationaal danstoernooi in Eindho ven (op 6 maart). Daarna stopt ze definitief met dansen. Het danspaar Jeanette Mater en Jack Mensink liet dinsdag voor het laatste zien welk hoog peil ze heb ben bereikt in het dansen. Het duo zet definitief een punt achter hun carrière bij de show- en dansgroep Leusden. Leider van de dansgroep, de heer Joop Mater is vast van plan om door te gaan met de dansgroep. Een aantal meuwe meisjes heeft zich al gemeld en heeft inmiddels al laten zien dat zij vast van plan zijn ook een hoog peil te bereiken Maandagavond hadden de Leus- dense carnavalisten zich met hart LEUSDEN - De slotavond van de Leusdense carnavals vereniging „De Gouden Klomp" werd dinsdagavond ge kenmerkt door het feit dat een aantal „oud-gedienden" die avond afscheid namen. Vlak voor het middernachtelijk uur kondigde Piet Wendel aan dat hij nog dit jaar zal aftreden als president van de plaatselijke carnavalisten. De heer Wendel is vanaf de start van De Gouden Klomp, zo'n zeventien jaar geleden, betrokken geweest bij het wel en wee van het Leusdens carnaval. ken bij de aanwezigen. Ook de dorst bleek nog met voldoende gelest tijdens de afgelopen dagen. Toch zette Prins Namsap er rond de klok van twaalf definitief een punt achter Ook het Leusdense carnaval is voor wat betreft dit jaar weer ten emde. Het gemeentebestuur heeft de Dg echte doordouwers waren insdagavond nog eenmaal bijeen i de grote zaal van De Korf. Van étmoeidheid was met veel te mer- „sleutel van de achterdeur" weer teruggekregen van de Leusdense carnavalsprins. Wethouder Eve lien Blom, door enkele ingewijden steevast „de carnavalswethouder" genoemd kwam de sleutel per soonlijk ophalen in De Korf. Even daarvoor had mevrouw Blom de „grote sleutel" al opge haald in Puupenkoppenland. Van uit Achterveld bracht de wethou der de groeten over aan de feest gangers in Leusden. Evelien Blom, die een groot deel van de Leusden se en Achterveldse carnavalsfees ten van nabij heeft meegemaakt, nam ook de kleine sleutel in ont vangst. „De achterdeur van het ge meentehuis blijft echter open voor alle Leusdenaren," zo beloofde ze. SOCIAAL Het ontgaat de gemiddelde car- navalist dat in de carnavalsperiode door De Gouden Klomp veel aan dacht wordt besteed aan de mede burgers die om de één of andere reden met deel kunnen nemen aan het actieve carnavalsfeest. Het be zoek van de Prins en zijn gevolg aan een Leusdense basisschool en het organiseren van een zeer ge slaagd vijftig-plus carnaval reken we dan nog met eens onder de sociale activiteiten, Vorige week bood De Gouden Klomp een feestavond aan m het verzorgingshuis „Hamersveld". Dinsdagmiddag was het hele car navalsgezelschap te vinden m het verpleeghuis „Lisidunahof'. De dag daarvoor had de onvermoei bare Prms Namsap met zijn gevolg een bliksembezoek gebracht aan enkele tientallen Leusdenaren die om wat voor reden dan ook niet naar één van de carnavalsavonden konden komen. De rondgang van de prins voerde langs Amersfoort- se ziekenhuizen en verzorgingshui zen. zieke Leusdenaren en m één geval bij een Gouden Klomp lid dat juist was verblijd met een baby. De Gouden Klompers kwamen niet geheel mp* handen aan de deur. Voor iedereen was er een doos bonbons. VERRASSING Dmsdagmiddag werd er eén be zoek gebracht dat eigenlijk met eens m het draaiboek van de prins vermeld stond. Tot grote verras sing van de burgemeestersvrouw Parus stond de komplete Raad van Elf plus muzikant dinsdag op de stoep Het was de Gouden Klom pers ter ore gekomen dat mevrouw Parus op die dag haar vijftigste ver jaardag vierde. Spontaan werd be sloten om een muzikale hulde te gaan brpnnpn. De verbouwereer de jange kreeg van De Gouden Klomp bovendien een geschenkje aangeboden. De Gouden Klompers hadden geen gelegenheid om even binnen te komen. Penningmeester Ane Houtveen vierde ook dinsdag het feit dat hij vijftig jaar geleden geboren was. Houtveen had duide lijk wel gerekend op de invasie van de Raad van Elf. Voorlopig kunnen de boeren kielen weer voor een jaartje de kast in. Aan een lang weekemde leut is weer een emde gekomen. Het bestuur van De Gouden Klomp kan zich weer gaan beraden over de benoeming van weer een nieu we pnns. en ziel overgegeven aan het zoge naamde „dweilen". Alle plaatselij ke cafés worden op zo'n avond be zocht door de carnavalsmeute. Het echte dweilen concentreerde zich in de loop van de avond traditiege trouw in de omgeving van de Ha- mersveldseweg. waar men de keus heeft uit drie verschillende horeca gelegenheden. De dweüavond was voor ruim honderd feestgangers begonnen m het Chinees restau rant China Town Tussen de polo naises door zag iedereen kans om een bord warm eten naar binnen te werken. Over het „hannghappen" op woensdagmiddag zijn de menin gen verdeeld. Eigenlijk is het car naval dinsdag om twaalf uur ten emde en gaan de vasten in. „Pleizer maken is er dan met meer bij", zo zeggen de mensen die niets willen weten van een verlengd carnaval op woensdag. Het aantal mensen dat er toch iets anders over denkt is echter niet weg te cijferen. Woens dagmiddag en -avond was een flink aantal mensen naar de cafes „Hamersveld" en „Swartesteegh" getogen om daar een harinkje te nuttigen. Dat zo'n zoute vis moet worden weggespoeld ligt natuur lijk voor de hand. Onze speciale carnavalsverslaggever Fnts van Breda (midden) is de mening toegedaan dat sfeerproeven een uiterst serieuze gelegenheid is, waar je je ten volle aan dient over te geven. Zo te zien zijn de contacten met de Pnns en zijn Raad uitstekend. Tweede van rechts: scheidend president van de Gouden Klomp Piet Wendel.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 5