H Nieuwe fase 't Ruige Veld voltooid Inbraakgolf ejaarde beuken maken laats voor jongere garde "vandaag in de leusder krant? leënavond voor de opzet van in nieuwe theaterproduktie Reumafonds heeft W ereldgebedsdag collectanten nodig Cursus 'Zeg eens watje denkt' ■PVP LJ J Lezers service ijdag oplevering laatste van 52 huurwoningen Autodiefstal Jaarvergadering EHBO Prikkeldraad op de weg Vrachtauto gekanteld SERVA VOLVO Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden jisseuse Dicky Rep neemt initiatief Konijntje in de Wetering i=T5T*T HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV WIE JARIG IS KIJKT TOCH WEL EVEN NAAR DE LEl'SDER KABEL KRANT? Want misschien wordt ook u gefeliciteerd in onze speciale felicitatie-rubriek Het zou sneu zijn om dat te missen. De Leusder Kabel Krant: roor het gebali moet u telf zorgen. Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b.v.. afd. Lezersservice, tel nr 03420-94206 G. W. Tijmensen wordt nieuwe voorzitter Novo pag. 3 Nita Veeren exposeert in De Heeikom: „Droombeelden achter de harde werkelijkheid van het bestaan pag. 3 Roda(za.) stelt legen Musketiers teleur pag. 5 Roda (zo.) en Veensche Boys delen de punten pag. 5 Achterveld in de zorgen na verhes tegen Naaiden pag. 5 LVB na winst op DWSM terug in race om de titel pag. 7 Antilopen bezegeld lot dapper Kameo pag. 7 LEOS in stijl langs Jupiter pag. 7 kranls DINSDAG 23 FEBRUARI 1988 - 19e JAARGANG NO. 84 ©EN- Aanstaande vrijdag zal in 't Ruige Veld, de voorlo- itste uitbreidingsfase van Leusden, de realisering van iject van 52 premiehuur-non-profitwoningen feestelijk gevierd. Bij die gelegenheid zullen de toekomstige •rs van de laatste woning, de heer J.A. Jansen en mejuf- S. Kamp, de sleutel van hun huis ontvangen uit handen wethouder van volkshuisvesting, Evelien Blom. (ltooiing van het project van tigen, waarvoor de eerste |24 april van het vorig jaar i werd door de Algemeen van UBA Holding BV, A. betekend een nieuwe stap Ontwikkeling van 't Ruige Daar zullen in totaal circa 700 |n verrijzen. De woningen die nu gereed ko men, maken onderdeel uit van een contingent van 200 huurwoningen die in 't Ruige Veld zullen worden gebouwd. Het project werd aange nomen door UBA Holding BV uit Uithoorn, die de bouwopdracht verwierf. Architect Chris Smit gaf de woningen op de tekentafel ae- stalte. Smit toonde zich bij het slaan van de eerste paal in ruime mate tevreden met de wijze waarop zijn oorspronkelijke ideeën daadwer kelijk gestalte zouden gaan krij gen. Alleen het weglaten van de erkers, die in de eerste plannen opgenomen waren, viel bij Smit, zowel als bij de Woningstichting Leusden, in minder goede aarde. Het budget bleek daar echter met toereikend voor. De totale architectonische ont wikkeling van het plan nam onge veer dne maanden m beslag, ter wijl de zachte winter er mede oor zaak van was dat de woningen tien maanden nadat de eerste paal de grond inging allemaal zijn opgele verd. BESTEMMINGSPLAN Bijna elf jaar geleden gaf Burge meester Van der Post het startsein tot de realisering van het bestem mingsplan 't Ruige Veld. De toen malige wethouder Gijs van Wou denberg merkte daar bij de gele genheid van het slaan van de eerste paal voor dit project over op, dat er grote verschillen, maar ook grote overeenkomsten waren tussen de oorspronkelijke plannen en die van vandaag. „Zo zit er een groot verschil in de omvang van beide plannen. In de tweede fase zijn ruim 3000 wonin gen gebouwd, terwijl het aantal te bouwen woningen in 't Ruige Veld slechts een kwart daarvan be draagt", liet Van Woudenberg toen weten. Hij noemde de optredende vertraging in de plannen een over eenkomst. Zoals bekend veronder steld mag worden, leverde het ver werven van de grond voor de reali sering van 't Ruige Veld onver wachte problemen op. Een ander politiek heet hangijzer m die dagen was het feit dat er m 't Ruige Veld relatief weinig sociale huurwoningen, zoals de 52 wonin gen die vrijdag gereed komen, werden geprojecteerd. De Rijks overheid kreeg daarvan voor een belangrijk deel de schuld, maar ook waren er verwijten te horen in de richting van het toenmalige College, dat te weinig contingenten in de sociale huursector zou aan vragen. Die aanpak zou stnjdig zijn met de wensen van de bevolkmg. Het is maar de vraag of de heer Jansen en mejuffrouw Kamp vrijdag lang zullen stilstaan bij die proble matiek. Zij zullen het met het in richten van hun, ongetwijfeld fraaie, onderkomen veel te druk hebben. pril jongstleden ging de eerste paal voor het huurwoningenproject de grond m. DEN - Een werkgroep van toneelliefhebbers in Leus- het initiatief genomen voor het opzetten van een B theaterproduktie. Wat dat precies zal worden, staat nog pt. De plannen moeten gestalte krijgen tijdens een „i- vond". Voorlopig variëren zfi van straattoneel tot een ioduktie en alles wat daartussen zit. Bitiatief voor de werkgroep jstig van Dicky Rep, die m boedel beheert van de half-en-half overleden toneelver eniging Eendracht. Dicky: „Het zit me toch niet lekker dat er momen teel in een grote gemeenschap als Leusden-Centrum vnjwel mets aan toneel wordt gedaan. Er zijn wel heel goede activiteiten van groe pen als Virus, die regelmatig aan toneel doen, maar er bestaat niet meer zoiets als een groep mensen die zich alléén met toneel bezig houdt." Voor de ideeenavond op 1 maart Het huurwoningenproject, waarvan vrijdag de laatste woning wordt opgeleverd. heeft ze zoveel mogelijk toneellief hebbers uitgenodigd: „Natuurlijk heb ik alle leden van „Eendracht" aangeschreven. Maar verder staat het helemaal los van die vereni ging. Iedere Leusdenaar die zich verwant voelt met theater en wat wil doen op dat gebied, kan komen en mag meedoen. Of ze nu nader hand verder gaan als nieuwe to neelgroep of toch weer als Een dracht, dat is voor mij niet van be lang. Dat moeten de deelnemers straks zelf maar beslissen." Rep is gediplomeerd regisseuse van het SCA, het Stichts Centrum LEUSDEN - In het kader van We reldgebedsdag zal op 4 maart m de Dorpskerk in Leusden-zuid een dienst gehouden worden. De aan vang is 20.00 uur. Het koor 'Kunst Veredeld' zal medewerking verle nen. De liturgie voor Wereldgebeds dag 1988 is gemaakt door Brazilië. dij nei verzenden van de liturgie naar de landelijke comités over de hele wereld schreven zij: 'De Brazi liaanse vrouwen houden zich bezig met voorlichtend bidden, omdat zij stellig geloven, dat informatie leidt tot inspiratie. Iedere vienng is een fase die eindigt maar ook één die openingen biedt op een meuwe hoopvolle dag'. LEUSDEN - In de huidige maat schappij is beweging en snelheid belangrijk. Wie goed ter been is, heeft daar soms al moeite mee. Laat staan de driehonderdduizend reu- mapatienten die Nederland telt. Want reuma haalt de vaart uit het leven. Het nationaal Reumafonds zet zich vol energie in om daar verandering in te brengen. Geld en mensen zijn daarvoor nodig. Van 7 tot en met 13 maart wordt de jaar lijkse collecte gehouden. In Leus den zijn nog collectanten nodig. Voor meer informatie en aanmel ding kan men terecht bij mevrouw M. Groos, telefoon 943078 of me vrouw W. Schreuder. LEUSDEN- De gemeente Leusden zucht de laatste weken onder een inbraakgolf. Dit weekeinde wer den onder andere Scouting Ne derland en het Astmacentrum het slachtoffer van inbrekers. Bij bei de instellingen werd in totaal voor 11.000,- aan geld wegge nomen. In de nacht van donderdag op vrijdag werd het pand van Scouting Nederland aan de Larikslaan door ongenode gasten bezocht. De da ders betraden het pand, door de achterdeur te forceren. Het hele pand werd daarna grondig door zocht. Daarbij werd een aantal deu ren zwaar beschadigd. Uiteindelijk stelden de dieven zich onder ande re met de inhoud van de brandkast tevreden. Met behulp van een slijptol werd de kast opengesle pen, waarna een geldbedrag van 6.000,- ward weggenomen. In dezelfde nacht moest ook het Astmacentrum, dat eveneens aan de Lankslaan gevestigd is, het ont gelden. De daders verschaften zich hier vermoedelijk toegang via de steigers, die rondom het gebouw staan opgesteld. Het centrum werd hierna even grondig doorzocht als het pand van Scouting Nederland. Er wordt een geldbedrag van rond de 5.000,- vermist. Omdat bij zowel Scouting, als bij het Astmacentrum, dezelfde werk wijze werd gevolgd, heeft de poli tie het vermoeden dat het hier om dezelfde daders gaat. Beide zaken zijn nog in onderzoek. In de nacht van donderdag op vnjdag hebben inbrekers hun slag geslagen in een woning aan de Ro zenhaag. De daders zijn via de tuin deur binnengedrongen. Hoewel de bewoners ten tijde van de inbraak op vakantie waren, kon wel wor den vastgesteld dat de stereo-in stallatie en de video-aoparatuur werd weggenomen. Ook worden betaalcheques vermist. EDEN - Te ziek en te oud. Voor de bejaarde beuken van landgoed De Hohorst het moment om plaats te sen voor een jongere generatie. Een voor een worden de oude bomen m mootjes gehakt. De open öd zal een definitief emde maken aan hun bestaan Het jeugdinternaat De Hohorst 'kijkt' op de hrgrond toe, met misschien in het achterhoofd de gedachte dat ook zij, vanwege bezuinigingen, in de tomst zal ophouden te bestaan van Amateurtoneel. Ze regisseert de toneelafdeling van de PJGU Woudenberg, waar ze enkele we ken geleden mee optrad. Maar zelf gaat het haar vooral om spelen. „Ik wil graag hierin Leusden de plan ken weer op, en ik weet zeker dat heel veel andere Leusdenaren dat ook willen. Als er dan iemand moet zijn die de stoot geeft om dat weer mogelijk te maken, wil ik dat best zijn. Voorlopig ben ik dan in m'n eentje de hele werkgroep. En voor de rest reken ik graag op het en thousiasme en de inzet van Leusde naren." Wie geïnteresseerd is in het ini tiatief en ook graag wil komen op dinsdag 1 maart, kan zich m verbin ding stellen met D. Rep, Waarden 33, tel. 943433. (opgave tot uiterlijk zondag 28 februari). LEUSDEN- Bij het autobedrijf Pon m Amersfoort werd zaterdagavond een auto weggenomen, met de be doeling het voertuig te gebruiken om in Brabant te gaan 'stappen'. De daders werden bij toeval in Leus den aangehouden, toen de pa trouillerende politie het voertuig voor een routine- controle wilde aanhouden. De daders vluchtten een woon wijk m, waarna een wilde achter volging volgde. Uiteindelijk reden drie politie-auto's het voertuig, met vier inzittenden, klem in Scherpen- zeel. Uit onderzoek bleek dat de da der werknemer was bij het gedu peerde bednjf en dat hij, zonder in bezit te zijn van een rijbewijs, de auto had willen lenen voor een avondje uit. LEUSDEN - Door de vele positieve reakties zal de cursus 'Zeg eens wat je denkt' opmeuw gehouden worden. De cursus begint op 15 maart in het Vrouwenontmoetings centrum 't Vooronder en duurt tien avonden. De eerste avond begmt om acht uur. De bedoeling van de cursus is LEUSDEN- Automobilisten op de Burgemeester van der Postlaan werden zaterdag ter hoogte van de Jonker Bolpoort en de Tijmensen onder meer leren zien en ervaren hoe je om gaat en om kunt gaan met wat je zegt en/of wat je niet zegt. Je kunt van elkaar leren door te horen dat je niet de enige bent die stoeit met keuzes maken en met het laten horen van je mening. Wie meer wü weten over deze cursus kan terecht bij Mena Perdok, telefoon 946790. poort opgeschrikt door een kluwen prikkeldraad met paaltjes, dat daar op de weg lag. Eén van hen raakte in de kluwen verstrikt. Het prikkeldraad, dat vermoe delijk afkomstig is uit een gemeen teplantsoen, werd bij herhaling weer op de weg gelegd. Voor zover bekend heeft het ongemak aeen schade veroorzaakt. LEUSDEN - De EHBO afdeling Ha- mersveld houdt op donderdag 10 maart de jaarlijkse ledenvergade ring m o.b.s. De Heerd, Berkelwijk 33. De aanvang is 20.00 uur. Op de agenda staat onder meer een be stuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar is de coordinator- wedstnjden Evert Bakker en de vice-voorzitter Andra Dokter. Af tredend en met herkiesbaar is se- Donderdagavond, rond zes uur, ontstond er aan de Kolonel van Royenweg een hachelijke situatie, toen een vrachtauto van het leger cretaris Jan Arlar. Het bestuur stelt voor Andra Dokter als secreta resse te benoemen. Voor de dan ontstane vacature van vice-voor- zitter stelt het bestuur Daphne van Opijnen kandidaat. Na het officiële gedeelte zal af scheid genomen worden van ka- dennstrukteur Evert van de Hoek Ook wordt de meuwe instrukteur voorgesteld. op glad hellend wegdek kantelde en tegen een paaltje tot stilstand kwam. De auto vervoerde jerry cans met olie en benzine De licht ontvlambare inhoud stroomde voor een deel weg De bestuurder raakte bij het on geval met zijn voet bekneld tussen zijn auto en het paaltje. Hij is per ambulance afgevoerd. (advertentie) BEJAARDE BOMEN: AMERSFOORT DEALER Amsteidamseweg 7 iel 033-630154

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1