3. W. Tijmensen wordt Nieuwe voorzitter Novo pinterview. op dinsdag Droombeelden achter de harde werkelijkheid van het bestaan LEUSDEN bokaal Leusden leusdEr krant Achtervelder neemt roer over van onderlinge verzekeringsmaatschappij" leusder krant Schilderijen-expositie van Nita Veeren m De Heelkom: Achterveld Auto in de sloot Thema-avond vrouwen LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 w weekindecjeweede/ DINSDAG 23 FEBRUARI 1988 "ï- plaatselijk nieuws lell iCHTERVELD - De heer Tijmensen uit Achterveld is voorzitter van de [OVO geworden. Is dat niet iets voor de krant?'' Met deze vraag werd nlangs onze redactie benaderd. We wisten dat de NOVO de rverkoepelende organisatie is van een groep zogenaamde "onderlinge" verzekeringsmaatschappijen, zoals ze ook in Leusden en Nijkerk te vinden ijn. Het gesprek met de heer G. W. Tijmensen over zijn nieuwe functie liep chter uit op een compleet college over landbouwonderwijs, sjtamboekvarkens en mestproblematiek. Allemaal zaken waar de heer pijmensen over mee kan praten omdat hij in tal van organisaties zitting eeft. Alles bij elkaar heeft Tijmensen meer dan tien bestuurstaken. Het oorzitterschap van de praktijkschool in Barneveld en nu het oorzitterschap van de NOVO vindt de heer Tijmensen zelf het boeiendst, och ziet Tijmensen ook nog kans om een eigen bedrijf goed te laten >pen. Hoe hij het allemaal klaarspeelt. "Alleen ik zelf natuurlijk mijn jrouwe weten hoe ik het voor elkaar krijg," aldus de zeer veelzijdige .chterveldse veehouder. rit Wilhelmus Tijmensen (44 r) is nooit een man geweest, die K afzijdig hield van allelei atschappelijke nkkelingen. Van jongs af aan Tijmensen al zitting in tal van nuren. l^oon van een Achterveldse jhouder kwam hij altijd op voor belangen van jonge agrariërs peer Tijmensen had als izitter van de Katholieke ielands Jongeren tal van pnale en zelfs internationale ;acten "Ik heb zelfs brekingen gevoerd met [sholt in Brussel", weet Jansen zich nog goed te fineren. Ook met de heer Énois die Mansholt in Brussel felgde heeft de toen zeer gdige boer Tijmensen nog aan Stafel gezeten om de Bbouwpolitiek te bespreken, peer Tijmensen vindt het ook a later de gewoonste zaak van jvereld dat hij als boerenzoon tal toegang had. "Ik kwam woon op voor de belangen van {jongeren die de kost wilden penen in het agrarisch rijf", aldus Tijmensen. Voor de |imalige KPJ-voorzitter was het it verwonderlijk, dat hij via de jgerenorganisatie ook terecht |m in allerlei commissies van andbouwschap en nationale bouworganisaties. IEVER BARNEVELD 11971 nam G W. Tijmensen het ednjf van zijn vader over aan de .ctterveldeweg, net even buiten e Leusdense gemeentegrens. Mijn land grenst aan het ^idgebied van Leusden. Zet r rustig in de krant dat ik best ben dat mijn boerdenj in peveld staat. Ik betaal zo sveer de helft van de onroerend-goed-belasting van mijn Leusdense buren," zo luidt de verklaring van Tijmensen. Toch voelt Tijmensen zich in hart en nieren een Achterveldse. "de gemeentegrens is nu eenmaal niet de histonsche grens," legt Tijmensen uit. Later zal duidelijk worden, dat de Achtervelder juist in Barneveld grote bekendheid geniet als voorzitter van de praktijkschool Toen Tijmensen het bedrijf van zijn vader overnam pakte hij de zaak serieus aan. Hij stopte met alle bestuurlijke functies om zich ten volle te kunnen wijden aan het boerenbedrijf. Vader Tijmensen had nog een echt gemengd bednjf. Zoon Tijmensen besloot zich echter toe te leggen op het fokken van zeugen. De heer Tijmensen noemt zichzelf dan ook "veehouder". Het woord "agrariër" zal hij zelf met snel gebruiken. "Als we onder elkaar zijn heb ik het altijd over boeren. Misschien klinkt agrariër wel mooier, maar voor mij hoeft het niet," aldus de Achterveldse veehouder. In de schuren aan de Achterveldse weg zijn in totaal zo'n 1000 varkens te vinden. "Schnjf maar liever dat op het om 140 zeugen gaat, Elke ingewijde weet dan hoeveel biggen daar bij horen en wat ze zich moeten voorstellen van mijn bedrijf," zo zegt de heer Tijmensen, Niet geheel zonder trots. Met het fokken van zeugen probeert Tijmensen het ras te verbeteren. Ook in de varkenswereld kent men een zogenaamd stamboek "Deregels die gehandteerd worden zijn zelfs strenger dan die va het meer bekende rundveestamboek," legt Tijmensen uit. MULTINATIONALS Opvallend is dat Tijmensen en de collega's, die zich bezig houden Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. J Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Redaktie-secretariaat Mia Veen en Mari|ke Bakker Eindredaktle. Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: nil Voor het dinsdagnummer lot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur 33 Redaktie en administratie: i/ Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 lot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur :Telefoon 033- 941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68,80 per jaar, 34,90 per hall |aar 17.70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hootdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze mspekteur bezorging overdag 03420 94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst I Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm) U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. J DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- 2 krantenkombinatie te Barneveld. met het fokken van zeugen te maken hebben met concurrenten als Shell, Unilever en B.P. Dat multinational Umlever in dit rijtje voorkomt zal niemand verbazen. Iedereen kent Unilever als een levensmiddelengigant. Toch gaan steeds meer grote oliemaatschappijen zich bezighouden met een stuk van de voedselketen. Shell houdt zich in het Verenigd Koninkrijk bezig met het fokken van varkens. B.P doet dat via dochterondernemingen onder meer ook in Nederland "We spreken dan ook met alleen meer van varkensrassen, maar ook van varkensmerken," vertelt deskundige Tijmensen. Het zal memand verbazen dat hij met aan de kant is blijven toekijken hoe de giganten het doen. Tijmensen zit al lang weer in "wat besturen" op landbouwgebied. Eèn daarvan is de varkensveehoudenj- orgarusatie. MESTPROBLEMATIEK Van de varkens is het een kleine stap naar het actuele probleem van de mest. De heer Tijmensen weet daar alles van. Zelf heeft hij (nog) met zo met het probleem te maken Wel weet hij, dat collega's in de regio Woudenberg- Leusden-Ede-Barneveld in de problemen dreigen te komen "Het gaat toch al niet zo goed in de varkenshouderij", zo begint Tijmensen zijn verhandeling over de mestproblemen. "De kostprijs van een mestbig van 25 kg ligt zo rondde/ 110,-. Al een jaar lang brengt zo'n big echter niet meer op dan/ 65,-. Voor een boer dus bepaald geen interessante zaak". Sinds de overheid regels opgesteld heeft met betrekking tot de afvoer van mest zijn de probelemen met name voor de varkenshouders alleen nog maar groter geworden. Toch is het niet zo dat een boer helemaal geen mest meer op zijn land mag brengen HEKSENJACHT Het zit Tijmensen behoorlijk dwars, dat er als het ware een heksenjacht is geopend op boeren die hun mest uitrijden. "De reacties zijn vaak erg overtrokken", zo meent de Achterveldse veehouder. Afhankelijk van de soort mest en de vraag of het om bouwland, weiland of maisland gaat mag elke boer een bepaalde hoeveelheid mest op zijn of andermans land uitstrooien. Als een boer niet voldoende eigen land heeft om van zijn mest af te komen moet hij een bepaald bedrag aan 'boete' afdragen. Dat bedrag op zich is nog tot daar aan toe. De grootste kostenfactor zit hem echter in de transportkosten van de mest als deze over en grote afstand weggebracht moet worden. Van de 90.000 boeren hebben er, volgens de heer Tijmensen, op dit ogenblik zo'n 20 000 problemen. Voor de helft daarvan zijn de problemen echt groot. De meeste probleemgevallen zijn in noord- Brabant, Limburg en ook wel Gelderland te vinden. "De problemen worden echter groter als de overheid in 1990 de normen nog scherper gaat stellen", voorspelt Tijmensen Zogenaamde 'mestfabneken' moeten dan de oplossing bieden. Voor de varkenshouders wordt de j situatie er dan echt niet beter op. De kostprijs zal dan verder omhoog gaan wat de Europese concurrentiepositie zal verslechteren. OVERTROKKEN De reacties van het grote publiek waar het gaat om het signaleren van het mogelijk illegaal dumpen van mest, noemt Tijmensen "erg overtrokken". Ergens in Nederland kwamen er veertig klachten binnen bij de provinciale milieuinspectie over een boer, die gewoon en legaal mest aan het verspreiden was op zijn eigen land. Het aantal meldingen is op dit De heer Tijmensen, de nieuwe voorziner van de Novo. ogenblik gemiddeld dne keer zo hoog als 'normaal' De meeste gevallen van veronderstelde mestdumping-meldingen, blijken na controle niet gegrond te zijn. "Ik moet toegeven dat het een enkele keer ook wel eens gaat om lozingen die wel illegaal zijn", geeft Tijmensen eerlijk toe Wel is hij van mening dat dat soort gevallen dan wel erg breed uitgemeten m pers komen. ONDERWIJS Door zijn contacten is de heer Tijmensen ook in aanraking gekomen met het landbouwonderwijs. Hij is voorzitter van de Praktijkschool Barneveld. Elk jaar volgen er zo'n 3000 studenten colleges op de praktijkschool Het gaat in de meeste gevallen om cursussen, die afhankelijk van de inhoud, erg in tijdsduur vanëren. Op de praktijkschool komen soms hele klassen MBO leerlingen voor één week een bepaald onderwerp uitdiepen. Anderen volgen regelmatig één of meer dagen in de week lessen op de school. Studenten kunnen zo nodig gebruik maken van het logeergebouw van de school. De vijftig studenten uit ontwikkelingslanden die voor een cursus van negen maanden naa Barneveld komen, verblijven op het kasteel Schaffelaar, dat de praktijkschool voor dat doel heeft gehuurd van de gemeente Barneveld De heer Tijmensen zegt het met de school "erg druk" te hebben. Die drukte wordt vooral veroorzaakt door het feit, dat de school met past m het rijtje regulier onderwijs in Nederland. Om deze redenen heeft er regelmatig overleg plaats op het ministerie als het gaat om de continuïteit van de school. De Praktijkschool in Barneveld is er één van de elf m Nederland. De Bameveldse school is echter de enige, die een speciale opleiding kent voor mensen in maalderij- en mengvoederbedrijven. Ook de opleiding 'dierverzorging' is uniek. Verzekeringen Ook weer door zijn contacten met landbouworgamsaties is de heer Tijmensen betrokken geraakt bij verzekeringen. Anders dan de ontwikkelingen in het zuidelijk deel van ons land waar de boerenorganisaties zelf verzekeringsmaatschappijen hebben gesticht, zijn boven de nvieren de plaatselijke verzekeringsmaatschappijen van de grond gekomen. De huidige "Onderlinge Verzekeringsmaatschappij Leusden W.A vindt haar oorsprong bijna 100 jaar geleden. Op 1 september 1896 werd in Leusden de "Vereeniging tot Onderlinge brandverzekering voor Leusden en Omstreken" opgericht De huidige "onderlinge" is rechtstreeks voortgekomen uit deze vereniging. De verzekeringsmaatschappij heeft zich in het verleden alleen bezig gehouden met het verzekeren van brandschade Het ging toen vooral om agrarische gebouwen Tot op de dag van vandaag kent de huidige coöperatieve vereniging nog het begrip "agrarische risico's" in tegenstelling tot "burgemsico's". NIET ALLEEN BRAND De huidige onderlinge verzekeringsmaatschappij houdt zich al lang met meer alleen bezig met het verzekeren van agrarische objecten. Steeds meer particulieren weten de weg naar de 'onderlinge' te vinden. Het gaat ook al lang ruet meer alleen om brandverzekeringen. Bij de 'onderlinge' kan men ook te recht voor het verzekeren van auto of bromfiets, inbraakverzekeringen en sinds kort ook voor ziektekostenverzekeringen De betrokkenheid van verzekerden bij het wel en wee van de 'eigen' verzekenngsmaatschapij is tot op de dag van vandaag gebleven. Elk jaar legt het plaatselijk bestuur, waar, hoe kan het anders, de heer Tijmensen voorzitter van is, verantwoording af aan de leden. De betrokkenheid van verzekerden is vooral interessant waar het gaat om het financieel reilen en zeilen van de verzekering. De winst van de plaatselijke verzekeringsmaatschappen komt uiteindelijk ter beschikking van de leden-verzekerden Commerciële verzekeringsmaatschappijen gebruiken nog wel eens het argument dat men bij 'de onderlinge' het risico loopt dat men moet bijpassen als men een slecht schadeverloop heeft in een jaar. In de praktijk ligt het even anders. Uit een rapport van de verzekeringskamer blijkt, dat de onderlinge verzekeringsmaatschappijen een hoger garantiekapitaal hebben dan vrijwel alle andere maatschappijen", aldus voorzitter Tijmensen. NIEUW PAND In het ruim negentig-jarig bestaan van de Leusdense 'Onderlinge' werd het administratieve gedeelte van het verzekenngswerk door iemand thuis vemcht. Sedert 5 jaar beschikt de Leusdense Onderlinge over een eigen kantoor dat is ondergebracht in de kantoren van de 'Coöperatie' aan de Hamersveldseweg. Op dit ogenblik biedt de Onderlinge werk aan dne mensen. Door de snel groeiende belangstelling voor de Leusdense verzekeringsmaatschapij wordt dat kantoor echter al weer te klein. Vol trots weet de heer G.W. Tijmensen dan ook te melden, dat men een grotere ruimte heeft gekocht. In het najaar zal men een ander pand aan de Hamersveldseweg betrekken. Dan echter een kantoor dat midden in het oude dorp komt te liggen, namelijk op de hoek van de Rozendaallaan. LANDELIJK VOORZITTER De Leusdense onderlinge is aangesloten bij de NOVO, de 'Nationale Overkoepeling Van Onderlinge Waarborg Maatschappijen WA." zoals de overkoepelende orgamsatie voluit heet. De NOVO organiseert 100 plaatselijke en regionale onderlinge verzekeringsmaatschappijen. Leusden is in het geheel een 'middelgrote'. Er zijn echter ook plaatselijke maatschappijen met wel 40 werknemers. Ook de Nijkerkse 'onderlinge' is behoorlijk groot te noemen met haar 20 werknemers Zelf hoopt de heer Tijmensen dat het Leusdense kantoor kan uitgroeien tot 4 a 5 werknemers. ,,De continuïteit en de deskundigheid is dan gewaarborgd", zo meent de heer Tijmensen. Enige tijd geleden is de heer Tijmensen gekozen tot vooriztter van de NOVO. Deze overkoepelende organisatie zetelt met haar 200 werknemers in Zwolle. Tijmensen is niet van plan om van de zijlijn toe te kijken hoe het met de NOVO gaat. ,,Als voorzitter ben ik vast van plan mijn inbreng te hebben", zo kondigt de heer Tijmensen aan. Door zijn functie is Tijmensen direkt betrokken bij de mvestenngen van de NOVO en met de samenwerkingsvormen, die men met andere maatschappijen wil aangaan. Tijmensen geeft gnf toe dat de vakkennis op verzekeringsgebied bij de direktie van de NOVO ligt. ,,lk ben echt geen verzekeringsdeskundige. Als organisatiemens kan ik echter wel mijn inbreng hebben als het gaat om het besturen van een vereniging", aldus Tijmensen GEEN EREBAANTJE De functies die de heer Tijmensen bekleedt zijn beslist geen 'erebaantjes'. Met het voorzitterschap van de NOVO is Tijmensen gemiddeld één dag in de week druk. Een andere dag heeft hij nodig voor het besturen van de Bameveldse Praktijkschool. Met het eigen bedrijf is de heer Tijmensen zo'n veertig uur in de week bezet. Als hij zelf niet aanwezig kan zijn wordt het werk door een goede hulp gedaan. Hoe hij het klaarspeelt om al het werk gedaan te krijgen9 ..Alleen ikzelf weet hoe ik het voor elkaar krijg en rrujn vrouw natuurlijk", aldus de heer Tijmensen, die zeker zo'n 70 uur per week met aanpoten om alles gedaan te knjgen Daar is heel wat orgamsatie en doorzettingsvermogen voor nodig. Twee karaktereigenschappen die de heer Tijmensen in het bloed zitten ACHTERVELD - De Amersfoortse kunstenaars Nita Vee- ren exposeert tot 27 februari met schilderijen in gemengde technieken in De Heelkom in Achterveld. Nita Veeren is vertolkster van menselijke gemoedsstemmingen, fanta sieën en droombeelden achter de harde werkelijkheid van de strijd om het bestaan. Zonder de ijle en feeërieke droomwereld zou het leven voor veel mensen te zwaar en uitzichtloos zijn, lijkt zij te zeggen. In enkele schilderijen heeft de triestheid van veler bestaan zijn weerslag gekre gen. Deze werken vormen een stille aanklacht. De laatste jaren heeft Nita Veeren naar techniek uitgebouwd en ver volmaakt. Zij werkt haar schilde rijen döor in een boeiend patroon van kleurmenging en ineen- vloeiende partijen. Haar achter gronden zijn njker geworden, on dersteunen in de meeste gevallen optimaal de elementen op de voorgrond van het schilderij. Voor- en achtergond zijn in de besté prenten één geheel gaan vormen ,,De topper is voor mij 'God schiep de mens" Nita Vee ren geeft in bruine tinten het wor dingsproces weer van het mense lijk leven; het door God scheppen van Eva en Adam Op een manier die atmosferisch genoemd kan worden Rotspartijen suggereren de wereld waarin de creatie plaats vindt De aardbol is gehuld in witte wolkachtige slierten, waarvan Nita het procédé steeds beter is gaan beheersen De prent is doortrokken van een intensiteit die de grootsheid voor het gebeuren gevoelig en vol aan dacht weergeeft Ongecompliceerd Een even grote zeggingskracht gaat uit van 'Mijn goed monster' een trolachtige Tolkienverschij- ning met een ondeugende uit drukking op zijn tronie Zijn li chaamsvacht is van een zijdedach- tige blauwe haartooi met een ko misch kuifje. Kantachtige witte sluierstroken waaien hem frêle en doorzichtig tegemoet De tech- niekbeheersing geeft deze prent een warme en aantrekkelijke stof uitdrukking van vacht en kant, die eigenlijk iets heel menselijks over dit aardige monster brengt Aantrekkelijk vind ik ook de voor stelling van de onder een boom in slaap gevallen vrouw die in ver wachting is. Ze droomt gelukzalig en aan de boom hangen talloze in vlieren gehulde baby's, die als in doorzichtige kerstballen de bo men sieren. De vrolijke, zonnige, ongecompli ceerde prent van de tussen vogels en vlinders dansende verschijning lijkt te zeggen; 'Zo nu en dan is het leven heerlijk". Minder gelukkig Grafiek van twee Braziliaanse kun stenaars is aan het werk van Nita Veeren toegevoegd. Het is een minder gelukkige combinatie, vind ik De steendrukken zijn van een geheel ander karakter Het werk van Sergio Mosta en Claude Lourio is geabstraheerd monu mentaal en waardig om in een ei gen expositie tot zijn recht te ko men. De Heelkom is open van maandag tot vnjdag van 8.30 tot 17,00 uur Cees Vial van Galerie 't Claeve- renblad verzorgt de exposities. LEUSDEN - Het Vrouwenontmoe tingscentrum houdt een thema avond over het herintreden van vrouwen op de arbeidsmarkt. Ans van Dijk, medewerkster van de Vrouw en Werkwinkel zal uitge breid ingaan op het ontstaan van het VrouwenArbeidsAdviesBuro en de komst van de Vrouw en Werkwinkel. Ook zal ze informatie geven over de maatregelen waar (her)intredende vrouwen gebruik van kunnen maken. De avond be gint om 20.00 uur en wordt gehou den in het ontmoetingscentrum, Burg. v. Postlaan 2. Voor meer in lichtingen kan men bellen 946790. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Dinsdag 23 februari 20.00 uur: Lezing Historische Kring over tabaksteelt, De Til Donderdag 25 februari 20.00 uur: Raadsvergadering in het gemeentehuis 20.00 uur Thema-avond herintre dende vrouwen in 't Vooronder Woensdag 24 februari 20.00 uur Bijeenkomst A.B.T.B. C.B.T.B café Buitenlust Woensdag 24 februari 9.00 uur Handwerkhobbyclub de Moes pot Donderdag 25 februari 13.30 uur bejaardensoos Ons Gebouw Donderdag 25 februari K.P.O. knutselavond 20.00 uur d' Ouwe Peerdestal Zaterdag 27 februari 20.00 uur Toneeluitvoering Culdoto Ons Gebouw Zaterdag27 februari 20.00 uur Disco Show de Klaveet Zondag 28 februari 14 00 uur Disco de Klaveet Zondag 28 februari 20 00 uur to neeluitvoering Culdoto Ons Ge bouw Dinsdag 1 maart 9 00 uur Welfare Zonnebloem Ons Gebouw. Donderdagmiddag, om kwart over vier, raakte een automobilist op de Randweg van de weg, na een inhaalmanoevre. Nadat de bestuur der een voorganger had ingehaald, raakte deze aan de rechterzijde van de weg in een goot, waarna hij de macht over het stuur verloor. De auto schoot over het naast de weg gelegen fietspad en eindigde m een sloot. Er ontstond flinke schade aan het voertuig, maar de bestuur der bleef ongedeerd.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3