toda (za.) stelt tegen Musketiers teleur Teleurstellend :oda (zo.) en Veensche Boys ielen de punten in derby: 1-1 Achterveld in de zorgen na verlies tegen Naarden ibrek aan stootkracht breekt Leusdenaren op: VftGTIIAL U'ltAliANS isdenaren geven voorsprong uit handen: iris in 't Veld blijft an Santen de baas SVA bedwingt Nijenrodes diens huiscompetitie SVL: DINSDAG 23 FEBRUARI 1988 LEUSDEN - Voor de zaterdagafdeling van Roda is het ste competitieduel na de winterstop geen onverdeeld cces geworden. De Leusdenaren hadden in de topper en Musketiers minimaal twee punten moeten halen i nog voor de hoofdprijzen in de hoofdklasse mee te jjven doen. Voor eigen publiek demonstreerde de zater- f slechts onmacht. Welgeteld een handjevol kansen eerden de Leusdenaren zich, die geen van alle rende- nt opleverden. De wedstrijd eindigde dan ook zoals hij gonnen was, waarbij Musketiers het dichts bij de winst 0-0. nsen voor Roda om dit sei- bg te promoveren zijn wel 1 klein geworden. De Leus eindigden in de topper Musketiers op 0-0. Ondanks |ede inzet en een licht veld- wisten de volgelingen her/coach Wim van der Lin- j net niet te vinden. |'46 kwam in een gewijzigde jtelling het veld op. Goalie was geblesseerd en uwerkerk en Hans Nijhuis i wegens een schorsmg. De vervangers pasten zich moeite loos aan, onder aanvoering van de foutloos keepende Peter de Beer. Al vrij snel werd duidelijk dat de koploper uit Eist met naar Leusden was gekomen om voor de schoon heidsprijs in aanmerking te komen. Musketiers kwam voor een puntje, en niet meer. Roda probeerde wel een bres te slaan in de vijandige verdediging maar met de spaarza me mogelijkheden die men kreeg, werden op jammerlijke wijze om zeep geholpen. En dan wordt het moeilijk. Na 20 minuten speelde een spe ler van Musketiers de bal terug op zijn keeper, maar zag niet dat Coen van Dijk zich nog tussen de bal en de keeper bevond. De Leusdenaar verloor echter het sprintduel met de doelman, waardoor hij een me- tertje tekort kwam om te scoren. Roda bleef het met veel inzet proberen maar de goed spelende verdediging van de Elstenaren gaf hoegenaamd geen kans weg. Drie minuten voor de rust had Roda een voorsprong kunnen en moeten nemen, toen captain Nico Romeyn een schot los het die de verder foutloos keepende doelman van Musketiers met onder controle kon krijgen. In de rebound kwam de bal precies voor de voeten van Linkerspits Ronald de Haas die had moeten scoren. De Haas knalde het leder echter met volle overtuiging tegen de keeper aan. Ton Kaspers en Nico Romeyn trachten in eendrachtige samenwerkmg een Musketier onschadelijk te maken. ROMMELIG de teleurstellende topper tussen Musketiers en Roda, die m een even teleurstellende 0-0 eindigde. De beginperiode van de tweede helft was een rommelige fase met veel kleine en irritante overtredin gen van beide partijen, waartegen de scheidsrechter niet altijd even goed optrad. Roda bleef een op tisch overwicht houden omdat men moest komen en omdat de aanval lers van Musketiers geen potten konden breken. Doordat de over tuiging bij het afronden van de spaarzame kansen ontbrak kon Roda een voorsprong niet afdwin gen. Het zou overigens met de eer ste keer zijn dat de treffer aan de andere kant zou vallen. In de 27ste minuut leek het daar wel veel op toen rechtsbuiten van de titel pre tendent de bal in vrijstaande positie aangespeeld kreeg, maar zijn schuiver ging net langs het doel van Peter de Beer. Het was voor Musketiers de tweede mogelijk heid op de openingstreffer omdat men net voor de rust ook al een uitstekende mogelijkheid onbenut had gelaten. De volgelingen van Wim van der Linden bleven de zaken energiek aanpakken maar door de vele overtredingen en het warrige flui ten van de scheidsrechter raakte het tempo geheel uit de wedstnjd. Goede kansen kregen de Buining- parkers nu helemaal niet meer of er werd slecht omgesprongen met de schaarse kansen. Ronald de Haas knalde bijvoorbeeld een vrije trap van zo'n twintig meter hoog over het doel, terwijl er met een beetje overleg meer mt zo'n situatie valt te halen. Al met al paste dit alles precies in het straatje van Musketiers en in het laatste kwartier nam men zelfs het initiatief. Veel meer dan een paar corners en vrije trappen le verde dit niet op, Tot acht minuten voor tijd konden ook geen van bei de aanspraak maken op ae over winning. Musketiers kreeg in die periode nog een vrije trap, die werd weg gewerkt door de Roda verdediging onder leiding van Fokko Leyen- horst. De bal kwam precies voor de voeten van een Musketier-speler die met een schitterende volley het Roda doel probeerde te doorbo ren. Met een fantastische reflex wist invaller keeper Peter de Beer zijn doel schoon te houden. In de laatste minutne werd Ro nald de Haas nog gewisseld voor Fake Schoonenwille, maar ook dit bracht geen verandering meer in de stand zodat deze spannende maar zeker niet met goed voetbal gaande topper eindigde in 0-0. Opstelling Roda: Peter de Beer, Fokko van Leyenhorst, Wout Beunnk, Nico Romeyn, Klaas de Vries, Harry Kerssies, Berry Kamp horst, Ton Kaspers, Harry Settels (Ed win Veldhuizen), Coen van Dijk, Ronald de Haas (Fake Schoonewille). LEUSDEN/ACHTERVELD - Afgelopen weekeinde werd zowel in de zaterdag- als in de zondagafdeling een compleet programma afgewerkt. Roda-zaterdag bleef thuis te gen koploper Musketiers op 0-0 steken. De Roda-zondag moest ondanks goede winst kansen een punt laten liggen bij Veensche Boys: 1-1. Ach terveld verloor op eigen ter rein van titelkandidaat Naar- den '79 met 0-4, en zit nu volop in de degradatiemoeilijkhe den. Roda-zaterdag mocht in ieder geval niet verliezen van koploper Musketiers om nog in aanmerking te willen komen voor promotie. De eerste en tweede plaats kan de ploeg van trainer/coach Wim van der Linden wel vergeten. Maar een derde plaats kan aan het einde van het seizoen nog een leuke toegift opleveren in de vorm van een pro motiewedstrijd. De wedstnjd tegen Musketiers eindigde in een te rechte uitslag: 0-0. Titelkandidaat Eemdijk maakte geen fout en nam twee punten mee uit Garderen waar het degradatie kandidaat Veluwse Boys met 0-1 versloeg. Sub-topper WJ verloor onverwachts bij hekkesluiter WA'71: 1-0. Het Utrechtse Velox komt door de 2-0 winst op Hooger- heide gelijk te staan met Roda '46. Veensche Boys versloeg Bloe- menkwartier met 4-0 Het degra datieduel SOVA - Hercules kende geen winnaar: het werd 2-2. Uitslagen hoofdklasse (zaterdag): Roda '46 - Musketiers 0-0 SOVA-Hercules 2-2 Veensche Boys - Bloemenkwartier 4-0 Veluwse Boys-Eemdijk 0-1 WA-WJ 1-0 V elox - Hoogerheide 2-0 Stand hoofdklasse (zaterdag): 1 Musketiers 16-28 2. Eemdijk 16-26 3. Roda '46 16-20 4 Velox 16-20 5. WJ 17-20 6. Veensche Boys 16-17 7. Hoogerheide 17-16 8. Bloemenkwartier 17-16 9. SOVA 16- 9 10. Hercules 17- 9 11. Veluwse Boys 16- 8 12. WA'71 16- 8 SPANNEND De titelkansen voor Roda-zon dag zijn aanzienlijk geslonken. De Leusdenaren kwamen m Nij ker kerveen tegen Veensche Boys met verder dan 1-1. De volgelingen van Ruud Maas kunnen de hand volko men in eigen boezem steken omdat men in de eerste helft verzuimde om het duel te beslissen. De achter stand op koploper BFC is nu opge lopen tot vier punten. De Bussum- mers maakten namelijk geen fout bij rode lantaarndrager Koeken- gen en wonnen met 0-1. Achterveld werd door de 0-4 ne derlaag tegen Naarden '79 dieper in de degradatiezorgen gedrukt. De ploeg van Cor Hoogland zit in de hoek waar de klappen vallen. Ook tegen Naarden konden de Achtervelders hun puntentotaal van 12 met opschroeven. Naarden was gewoon sterker en won ge makkelijk met 0-4. WZA won met 2-1 van BW en nestelde zich in de sub-top. EMM ging in Hilversum verrassend on deruit tegen de lager geklasseerde plaatsgenoot Olympia '25: 5-0. In Barneveld stonden de num mers 10 en 11 tegenover elkaar Zuiderzeevogels wist een punt mee te nemen naar de polder zodat bei de ploegen na de 0-0 nog in aan merking komen voor degradatie. De strijd om zowel de titel als de degradatie is in de eerste klasse nog helemaal open. De eindfase van de competitie belooft dus uiter mate spannend te worden, zoals de stand duidelijk maakt. Uitslagen eerste klasse (zondag): WZA-BW 2-1 Kockengen - BFC 0-1 Achterveld - Naarden '79 0-4 Barneveld - Zuiderzeevogels 0-0 Olympia '25 - EMM 5-0 Veensche Boys-Roda'46 1-1 Stand eerste klasse (zondag): 1 BFC 2. Naarden'79 3. Roda'46 4. Veensche Boys 5. WZA 6. EMM 7. BW'31 8. Olympia'25 9. Barneveld 10 Achterveld 11. Zuiderzeevogels 12. Kockengen 17-25 16-24 17-21 17-17 15-16 15-15 17-15 15-14 16-13 16-12 17-12 16-10 ÈUSDEN - De zondagbrigade van Roda '46 heeft zondag in :èrkerveen een belangrijk punt laten liggen. Hoewei de „(denaren lange tijd het beste van het spel hadden, moest i in de tweede helft met lede ogen constateren dat de 0-1 ^nprong niet voldoende was voor de winst. Na een blunder Wilco Bettink op het randje van het strafschopgebied, de thuisploeg de gelijkmaker binnen. Daardoor slonken en van de Leusdenaren op een eventueel kampioen aanzienlijk. Koploper BFC komt nu op vier punten van de lenaren, een voorsprong die nauwelijks meer in te lopen iploeg van trainer/coach Ruud kwam gehavend aan de start, i Heimen en keeper Hans van i ^um ontbraken wegens een DrtfSbig. In de eerste helft had aLi duidelijk het beste van het mbDoor onnauwkeurigheid en mfeetje pecht wisten de Leusde- 031; échter slechts één keer te .efth. elkeen klein kwartier spelen aag Bob Schoordijk de kans om aa:ore te openen. De linkerspits J en draaide net iets te veel, de keeper kon ingrijpen. De rikaanse centrumspits Tracy am het de tegenstander even merken dat hij ook van de partij was. Na een harde charge ver dween hij in het boekje van de scheidsrechter Veensche Boys kreeg pas na twintig minuten spelen de eerste kans, maar de volkomen vrijstaan de aanvaller faalde jammerlijk. In dezelfde minuut veerde de Roda- aanhang op toen een vrije trap van Wilco Bettink precies op het hoofd van Tracy Hiekam kwam. Deze le verde een fantastische kopbal af die echter slechts het houtwerk trof. Nog een goede mogelijkheid werd even later om zeep geholpen omdat de inglijdende Dirk van 't Klooster de doorgekopte bal van Hiekam net niet m het doel kon tikken. In de 30ste minuut kwam dan toch de verdiende openingstreffer voor Roda op het scorebord. Veen sche Boys kreeg een corner die in de handen van de goed keepende Michel Vrijhoef terecht kwam. Deze bracht met een verre trap John Jansen m stelling die vol op snelheid de bal met een perfecte lob over de kansloze doelman speelde, 0-1. Nog voor de rust kreeg de Maas-brigade de kans om de stand te verdubbelen, maar de bal werd na een scrimmage van de lijn ge haald. De ruststand van Ü-1 was een juiste afspiegeling van het spel- beeld m deze eerste helft. AANSLUITING De Leusdenaren hadden zich een beter uitgangspunt kunnen be zorgen als men voor de rust min stens nog een keer had weten te scoren. Veensche Boys had met deze ruststand dan ook niets te kla gen. De tweede helft gaf een heel an der beeld te zien dan de eerste helft. De gastheren probeerden hun achterstand goed te maken, maar met erg veel overtuiging ging dit niet gepaard. Roda kwam niet meer zo gevaarlijk door als in de eerste helft, dat kwam vooral om dat er te weinig beweging binnen de ploeg was. Bovendien was de aansluiting van de luues vaak niet in orde. Veensche Boys wist langzaam maar zeker het initiatief naar zich toe te trekken, maar echt veel ge vaar leverde dit voorlopig niet op voor de Roda-verdediging onder aanvoering van Meindert Vlugt. De geblesseerde Bob Schoordijk ver- het het veld voor Harry Aussoren, waardoor linksback Jaap Zwijnen- berg opschoof naar het midden veld en Peter Knijf linksbuiten ging spelen. Tot vier minuten voor tijd leek er geen vuiltje aan de lucht voor de Leusdenaren maar toen beging John Jansen... fraaie Job. linksback Wilco Bettirik een enor me blunder, door op de rand van het strafschopgebied de bal te ver spelen. De Veensche aanval had toen geen moeite om dit buiten kansje doeltreffend af te ronden, 1-1. Roda probeerde alsnog de volle winst uit het vuur te slepen maar veel verder dan de vrije schop, die een meter overging, en een goede kopkans voor Tracy Hiekam kwam de Ruud Maas-bngade met. Opstelling Roda: Michel Vrijhoef, Meindert Vlugt, Jaap Zwijnenberg, Ben Wittenberg, Wilco Bettink, Peter" Kmji. Remco Bosman, Dirk van 't Klooster, John Jansen, Tracy Hiekam, Bob Schoordijk ACHTERVELD - Donkere wolken pakken zich samen boven de hoofden van Achterveld. Na de dubbel tegen Naarden, die in twee bedrijven twee keer verlies oplever de, zijn de Achtervelders de rode streep akelig dicht genaderd. De formatie van Cor Hoogland bleek niet in staat de negatieve ervaringen van een week eerder (4-2 verlies) in voordeel om te buigen. Integendeel, de oranje hemden kregen nog steviger voor de broek. Naarden stel de zich opnieuw met vier punten tevreden, maar gunde de thuisploeg ditmaal geen treffers. Zondagmiddag speelden de Achtervelders tegen Naarden. Trai ner Cor Hoogland meende donder dagavond na de training dat men nu uit de moeilijkheden zou zijn. Dit pakte echter anders uit. Zaterdag meldde de laatste man, tevens aan voerder, zich af wegens een tijdens de training opgelopen blessure. Hierdoor moest er weer gescho ven worden waardoor Fred van de Pol als laatste man kwam te staan. Achterveld begon sterk. Het spel en de uizet was een klasse beter dan vorige week. Maar ook Naarden speelde een hele sterke wedstnjd. Na ongeveer acht minu ten spelen loste de Naarden-aan- voerder een strak schot op het Achterveldse doel. Kieper Gerard van de Bedum kon de bal met on der controle krijgen. Het was Naar- dense speler Andre Lucas die hier gebruik van wist te maken en de bal intikte. Achterveld deed er alles aan om de gelijkmaker te scoren, maar het lukte niet. Een schot van Gerard van de Breemer ging net over. Achterveld bleef aandringen. Jam mer genoeg ging een schot van Klaas van de Heuvel net naast. Naarden had meer succes. Door het met goed weg werken van de bal door een Achterveld-speler was het weer André Lucas die scoorde. Ondanks dat probeerde Achterveld er alles aan te doen om de achterstand te verkleinen. Een voorzet van Harry van Dalen kwam met goed terecht en Hans van de Kooij schoot de bal, hoewel hij ge heel vnj stond, hoog over. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Naarden was iets technischer en speelde de bal beter rond dan de Achtervelders, Achterveld had deze middag ook geen greintje geluk. Bij Naarden lukte het wel. Vrij kort na de aanvang na rust een voorzet over links van Naarden, die succes opleverde, 0-3. Door een prachtig schot in de mterste hoek wist Naarden de stand zelfs op 0-4 te brengen. Hierna kwam Achterveld heel goed terug maar het ging niet. De schoten van Kees Voorburg en Ge rard van de Breemer misten preci sie. Naarden trok zich terug en moest nu met man en macht gaan verdedigen om Achterveld van doelpunten af te houden. Dit lukte heel goed. Goede schoten van Klaas v.d. Heuvel, Ruud Tolboom en Gerard van de Breemer hadden geen succes. Harry van Dalen werd vervan gen door Peter van Ruitenbeek die op links ging spelen. Met zijn schijnbewegingen stichtte hij bij Naarden verwarring. Doelpunten bleven echter uit. Kort voor het emd van de wedstrijd nog een te genaanval van Naarden. De bal kwam echter tegen de lat zodat het vijfde doelpunt uitbleef. deSUSDEN - Donderdag- \d speelde het tweede le team van de schaakver. ^den een thuiswedstrijd, n resp. H.S.G. 4 en Hoeve- n 1. t tweede team, met drie afge- en partijen stevent af naar een felijk spel. Een verdienstelijk taat voor teamleider Johan J=its. De persoonlijke uitslagen: t tdohr ,'neken berkhof qe.Gojerjr Lauprnan :C'foed 1 0 afgebroken 1 afgebroken 0 7 G. Agterberg 8. Th. Elschot Vz afgebroken. 1.E Halkes 2. A. Valkenburg 3. H. Mus 4. W Schouten 6. K. Linse 7 A. G. M. Rietveld 8. M Roozenburg Het vijfde team, dat als veteranen team opereert, deed het slecht. Met 6.2 werd er van Hoevelaken verloren. Zoekend naar de oorzaak van deze smadelijke nederlaag, kwam al gauw de leeftijd om de hoek kijken. Bij navraag bleek de gemiddelde leeftijd van Hoevela ken 1, 25 jaar te zijn. Bij Leusden 5 is dit 62 jaar. Dat dit ook weer met alles zegt blijkt uit de persoonlijke resultaten. Voor de interne huiscompetitie werden de volgende uitslagen ge noteerd, waarbij afviel de neder laag van Jaap van Santen tegen de koploper Patrick Huis m 't Veld en de nederlaag van G. de Gojer sr tegen L. Boogaard. Zou hier ook de leeftijd een rol spelen? Interne huiscomp. uitslagen P Huisin'lVeld-J.vanSanten 1-0 T. Zijlstra - W. Velker afgebroken R. Stienen - R. Staal 0-1 W van derHarst-H. Voskamp 1-; J. de Jager - L. Boogaard 0-1 J. Boemaars - J. Rozema 1-0 J. Gieskens - W van de Pol Vz- Vz L. Buurlage - J. Zaal Vz- Vz J. Eijlders - R. V isser 0-1 G. Wisman - S. Berg Vz- Vz C.Veenendaal-J. van der Tang 0-1 H. van Dalen -J. van de Linde 1-0 A. Wisman - J. van Dokken afgebroken. ACHTERVELD - Zondagmorgen speelden de Achter veldse dames de thuis wedstrijd tegen Nijenrodes uit Breukelen. Door de winst van vorige week kwamen de dames met meer zelfvertrouwen in het veld, dein de we ken daarvoor. Ook was Liane Hoogland weer van de partij, die lange tijd geblesseerd was geweest. Direct na de aftrap namen de Achterveldse dames het initiatief en werd de kiepster van de tegen partij onder druk gezet. Het was Christel van Dijk die reeds kort na de aanvang een hard schot op het doel van de tegenpartij afvuurde. De kiepster stond echter op haar plaats ep wist de bal te stoppen. Korte tijd hierna kwam het Achter veldse doel onder druk te staan Lida van de Bedum wist haar doel echter schoon te houden. Zij gaf een mooie pass af aan Anja Voor burg die er vandoor ging en wist te scoren: 1-0. Ongeveer vijf minuten vor rust brengen. Na de rust kwam Petra van Ros- sum in het veld voor Liane Hoog land. Ook nu ging Achterveld weer in de aanval. Dit leverde al spoedig een succes op. Het was Lida van de Bedum die met een ver afstands schot de stand op, 2-1 bracht. Achterveld ging goed en had succes. Ilona Hoogland ging op de solotour. Ze gaf de bal goed voor waarna Christel van Dijk de bal maar in te tikken had. Nijenrodes probeerde er nog alles aan te doen maar het luktj met. Achterveld hield goed stand waardoor de wedstijd in 3-1 winst eindigde Achterveld werd aan alle kanten voorbij gesneld door titelkandidaat Naarden'79. Het werd 0-4 voor de bezoekers.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 5