8 'Bewoners serviceflats Groenhouten kwaad, agressief en teleurgesteld' u Verzorging van kinderen mee laten tellen als diensttijd' Guus Rekers in 'Frederik vertelt' in 't Claeverenblad "vandaag in Öe leusder krant De Geut brengt 'Blow the Fuse' Zwangerschapsgym in Achterveld Stoelinga van Leusden'85 over brief aan SBL: penbaar onderwijs in Leusden begint discussie: ezers- ervice Krat bier weggenomen KEISTAD B.V. SERVA V0LV0 mJ Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Rockband treedt zaterdag op: Konijntje in de Wetering 1 HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV r kpan DONDERDAG 25 FEBRUARI 1988 - 19e JAARGANG NO. 85 USDEN - De fraktie van Leusden'85 is ontevreden over de nier waarop de Stichting Bejaardenzorg Leusden gerea- erd heeft op de notitie plan Groenhouten. Dit blijkt uit een ef die Leusden '85 deze week heeft verstuurd aan de stich- De notitie plan Groenhouten schenkt aandacht aan pro- men die bestaan tussen de eigenaren van de serviceflats in oenhouten en de Stichting Bejaardenzorg. In januari heeft de chting inhoudelijk gereageerd op de notitie. Volgens usden'85 bevestigt deze reaktie het gestelde in de notitie. usden'85 sprak opnieuw met de bewoners en stelde mede ar aanleiding daarvan een aantal vragen op. In de brief aan SBL komen deze vragen aan de orde. Eén ding werd uit de iprekken wel duidelijk: de bewoners hebben genoeg van ze situatie. november werd de notitie rhandigd. Leusden'85 heeft it direct een reactie van de hting ontvangen op deze notitie, college van B en W ontving in december wel een afwijzend imentaar. Op nadrukkelijk ver van het college kreeg sden'85 in januari toch een ïn- dehjke reaktie. aldus de brief, e problemen tussen de bewo- en de stichting zijn voorname- van financiële aard. Met name servicekosten zijn veel hoger ivallen dan aanvankelijk werd [eld. In het huidige servicepak- :ijn onderdelen opgenomen als lering, coördinatie en maaltij- ervice. Lang niet alle bewo- js hebben behoefte aan deze itnce-onderdelen. In de totale vicekosten was ook een bedrag i vijfenveertig duizend gulden ^serveerd voor een huismees- annex coördinator. Vorig jaar opeens in een concept-be ing ook een bedrag van zeven- uizend gulden opgevoerd voor coördinator/direkteur Misleidend Volgens Bert Stoelinga. fraktie- voorzitter van Leusden'85, vinden veel bewoners al deze service overbodig. 'Een huismeester vin den de mensen prima, iemand die de hele dag aanwezig is en waar je eventueel een beroep op kunt doen. Maar aan ook nog een coör dinator is geen behoefte. De men sen willen niet betutteld worden. Sommige bewoners zijn vijfenvijf tig jaar en werken nog dagelijks. Die hoeven al die service met, ze kunnen zelf hun maaltijden wel ko ken. Toch moeten ze er wel voor betalen.' In de brief aan de stichting vraagt Leusden'85 dan ook waar de kerngedachte is gebleven die des tijds aan aspirant kopers is geuit: 'Er behoeft met etaald te worden voor service als men die service niet gebruikt.' Stoelinga noemt dit een erg wezenlijk punt. 'Er zijn ko pers die uitgerekend hadden dat zij alles net zouden kunnen betalen, maar als de maandelijkse kosten steeds hoger worden, komen ze in de problemen.' In eerste instan tie werden de servicekosten vast gesteld op ongeveer honderdvijf endertig gulden per maand. In ok tober 1984 stond honderdnegentig gulden op de begroting. De beta ling op dit moment is tweehonderd vijfennegentig gulden. Makelaar Schoeman maakte er vorig jaar in advertenties zelfs driehonderd vijftien gulden van. Leusden'85 heeft dit in de notitie aangekaart. Uit het antwoord van de stichting maakt Leusden'85 op dat makelaar Schoeman alleen verantwoordelijk wordt geacht voor de misleidende informatie aan aspirant kopers. In de brief vragen zij zich af of deze conclusie juist is. Democratisch beleid Een ander punt waarover Leusden'85 meer duidelijkheid wil. is het vragen van entreegeld/waar borgsom. Stoelinga: 'In hun reaktie op de notitie zeggen ze alleen dat het gebruikelijk is om een waar borgsom te vragen. Volgens ons gebeurt dat alleen, en ook in steeds mindere mate, wanneer er sprake is van huren.' In de brief aan de stichting vraagt de plaatselijke partij onder meer ook of zij inzage kunnen krij gen in de notulen van de bestuurs vergaderingen van de stichting in de periode 1984 tot heden. Daar naast worden vragen gesteld over de statuten van de stichting. In arti kel twee staat dat de stichting in haar doelverwezenlijking en be sluitvorming een democratisch De serviceflats m Groenhouten beleid en beheer voorstaat. Toch heeft de vereniging van eigenaren op geen enkele wijze daadwerke lijk invloed op de besluitvorming. 'Neem bijvoorbeeld de aanstelling van de coördinatrice, dat is op geen enkele wijze voorgelegd aan de bewoners', aldus Stoelinga. Kwaad en teleurgesteld De fraktie van Leusden'85 heeft de bnef verstuurd omdat zn vond dat er weirug schot zat in de zaak. Stoelinga: 'Het duurt allemaal veel te lang. Er worden geen knopen doorgehakt. Ik vTaag mij af of de stichting wel weet wat er onder de bewoners leeft, ze zijn kwaad, agressief en teleurgesteld. De direkteur van de stichting, de heer G. Kruithof, wilde voor alsnog geen commentaar geven op de brief. 'De brief moet correct behandeld worden en dat bete kent dat we daar eerst in het be stuur over moeten praten. Over ongeveer veertien dagen is er een bestuursvergadering.' De wethouder van Welzijn en Volks huisvesting, Evelien Blom, deel de mee dat in een gezamenlijke vergadering van de commissie Financiën, Beleid en Beheer en de commissie Welzijn en Volks huisvesting van 14 maart de brief van Leusden'85 behandeld zal worden en dan zal zeker inge gaan worden op de vragen die partij in de brief stelt. n een onzer medewerkers) EUSDEN - De voorzitter van de Gemeenschappelijke Me- eggenschapsraad van het openbaar onderwijs in Leusden, s de Kruyf, wil in Leusden een discussie op gang brengen ir het begrip „diensttijd". De diensttijd, het aantal jaren dat iet onderwijs is gewerkt, is van belang als leerkrachten door uinigingen of terugloop van leerlingen, af moeten vloeien, heer de Kruyf vindt het redelijk dat de tijd die men heeft ruikt voor het grootbrengen van eigen of stiefkinderen itellen als diensttijd. In de afvloeiingsregeling voor Rijks olen is het begrip diensttijd vorig jaar al verruimd. s men in dienst treedt bij en tijd" mee voor het bepalen van het ischool en men kan aantonen aantal dienstjaren. Op deze wijze men een periode daarvoor kan een leerkracht maximaal zes besteed aan de verzorging dienstjaren krijgen, zonder dat men in het onderwijs werkzaam is ge weest. Omdat bij afvloeiing van leerkrachten degene met het minst eigen-, pleeg- of stiefkinderen e leeftijd van 0 tot 4 jaar telt zogenaamde „verzorgings aantal dienstjaren moet vertrek ken, kan een wijziging van het be grip „diensttijd" voor enkelingen grote gevolgen hebben. Zelf vindt Kees de Kruyf het hele maal niet raar dat ook jaren dat men feitelijk niet m het onderwijs heeft gewerkt, toch meetellen. „Tenslotte wordt ook de tijd dat men de militaire dienstplicht ver vult, meegeteld als diensttijd m het onderwijs," aldus de verklaring van de GMR-voorzitter. De Kruyf be schouwt de nieuwe interpretatie van het Rijk als een erkenning van een soort maatschappelijke dienst plicht. Leden van de GMR, het advies orgaan waarin ouders, leerkrach ten en vakbond zitting hebben, toonden zich duidelijk verrast over het voorstel van de heer De Kruyf. Enkele leden waren van mening dat discussies over dit soort rechts-positieregelingen helemaal niet thuishoren in een gezelschap dat advies moet uitbrengen aan het college van B. en W. De heer De Klerk, die namens de onderwij zersvakbond ABOP in de GMR zit ting heeft, sprak uit dat de hele discussie tussen vakbond en (ge- meente)werkgever gevoerd moet worden. ONRUST De leerkrachten in de GMR zijn vooral bang voor de onrust die een nieuwe uitleg van het begnp „diensttijd" bij het onderwijzend personeel zal geven. „We hebben al genoeg problemen gehad toen het personeel van kleuter- en lager onderwijs m het nieuwe basison derwijs bij elkaar kwamen," aldus een Leusdens schoolhoofd. Alleen als van tevoren vast staat hoe een overgangsmaatregel er uit zou zien, lijken de leerkrachten ge neigd het voorstel nader te bestu deren Ook van ambtelijke zijde leek er maandagavond, tijdens de maandelijkse vergadering van de GMR, niet veel behoefte te bestaan aan het op gang brengen van een discussie. „Laten we maar liever het overleg afwachten tussen vak bonden en werkgevers," zo luidde het commentaar van een van de aanwezige ambtenaren Toch werd het voorstel van de heer de Kruyf niet helemaal van tafel geveegd. De voorzitter bleek genoeg argumenten aangedragen te hebben om de aanwezigen ervan te overtuigen dat een discussie op plaatselijk niveau zeker zinvol kan zijn. Uiteindelijk gingen alle aanwe zigen er mee accoord dat het hele voorstel nog eens op tafel komt in een van de volgende vergaderin gen. Men wil dan wel meer in zicht hebben in een eventuele overgangsregeling. Met de over gangsmaatregel in de hand kun nen alle betrokkenen dan zelf na gaan wat dit voor him eigen rechtspositie betekent. (advertentie) Coöperatieve vereniging GOOISCHE rVAART VERZORGING UA. Jitvaartverzorging nder winstoogmerk. ^ERSUM. Uitvaartcentrum "Den Huil" "echtseweg 11 Tel 035-42548 SFOORT. Uitvaartcentrum "Amersfoort" 7esterslraal 92 T.?l 033-11344 'JM. Uitvaartcentrum "De Heemburqh" Wichmanlaan 28 Tel 02159-17988 inneer u voor dinsdag- p. donderdagavond .00 uur de Leusder int niet hebt vangen, bel dan onze Jfdagent (dinsdag en iderdag tussen 18 30 19.30 uur). Tel 1-940691. nneer hij - om wat voor "en dan ook-niet te iken is, kunt u kontakt emen met BDU b v., Lezersservice, tel.nr. 120-94206 Guus Reker brengt zondag gramma 'Frederik vertelt' m 't Claeverenblad. LEUSDEN - Guus Rekers zal op zondag 26 februari in boerderij 't Claeverenblad een voorstelling geven van zijn verhalenprogram- ma 'Frederik vertelt'. Het pro gramma begint om 12.00 uur en is georganiseerd door de stichting Culturele Raad Leusden. Frederik vertelt de grote verha len, die mensen in de loop van dui zenden jaren bijeen hebben ge bracht: de verhalen uit de Indiase en Perzische traditie, middel eeuwse verhalen en moderne ge schiedenissen uit eigen en ander mans koker. Fredenk vertelt aan volwassenen en aan kinderen en het liefst aan allebei tegelijk. Met geen ander middel dan een stoel, LEUSDEN- Donderdag hebben dranklustige dieven hun slag ge slagen bij een woning aan de Wal- stro. De daders, die nog niet wer den gevonden, namen uit de ach tertuin een krat bier mee. zijn stem, een enkel gebaar en een diep vertrouwen in de fantasie van de luisteraar. Wie is Frederik? Van oorsprong een muis, luiert als anderen werken. In werkelijkheid: Guus Re kers, neerlandicus en vooral werk zaam in de toneelwereld Hij begon als criticus, werd toen hoofd Dra ma/kinderprogramma's van de VARA-televisie en later dramaturg en lid van de artistieke leiding van het publiekstheater. Kaarten voor deze voorstelling zijn verkrijgbaar bij bibliotheek Nieuw Langenbeek. kantoor Leus- (advertentie) der Krant en boerderij 't Claeve renblad. De kosten zijn tien gulden. Donateurs van de Culturele Raad, houders van CJP en 65+ betalen zeven gulden vijftig. Jan Breimer rueuwe directeur Dr. Gehrels instituut pag. 3 Scholen krijgen meer invloed op besteding onderwijsgelden pag. 3 Het weer m Leusden: Maartse buien pag. 3 Bestuur en medewerkers Pinkelotje willen bestaansrecht kinderdagverblijf bewijzen pag. 5 Geslaagd optreden F rans van Schaik m 't Claeverenblad pag. Snelle toename donateurs Wereld Natuur Fonds in de regio pag. Rubnek: Wel of niet (te)recht Bekersuccessen voor De Haaien Duits bezoek bij Ju Sei Do Succesvol zaalseizoen voor meisjes BI MHCL Omroepvereniging De Golfbreker zoekt nieuwe medewerkers pag. pag. pag. pag. 9 pag. 9 LEUSDEN- Aanstaande zaterdag betreedt opnieuw een rock band het podium van het open jongeren centrum De Geut. Na de Frank Kraayenveldband en Rockinitis, zal dit weekeinde Blow the Fuse haar opwachting maken in het jongerencentrum aan de Zwarteweg. En als we de naam van de uit Groningen afkom stige band mogen geloven, kunnen de bezoekers ervan verze kerd zijn dat de stoppen letterlijk, dan wel figuurlijk, door zullen slaan. key-boards) en Henk de Graaf (bas) hep eigenlijk vanaf het eerste moment uitstekend. En zo zag be gin 1987 Blow the Fuse het daglicht, waarna de muzikanten ruim de tijd namen om zowel de band, als het repertoire definitief van de grond te krijgen. De Geut lijkt met haar program mering bezig een revival-op-ter- mijn van de legendarische Zaanse popgroep De Bintangs op touw te zetten. Evenals in de Frank Kraayenveldband en in Rockinitis, speelt namelijk ook in Blow the F\ise een oud-Bintanghd een pro minente rol. Zanger Frits van der Mey maakte overigens ook deel uit van tal van andere succesvolle bands. Henk Torpedo, die op drums vooral naam maakte in The New Adventures, vormt samen met Van der Mey de kern van Blow the Fuse, een nieuwe belofte aan het Nederlandse popfirmament. Beide muzikanten zijn vooral door erva ringen in het live-circuit uitge groeid tot doorgewinterde muzi kanten, voor wie het roek-idioom geen geheimen meer kent. Na enkele vruchteloze pogingen van dit illustere tweetal om een band van de grond te knjgen, lukte dat met de mensen die de huidige bezetting vormen wel. De samenwerking met Jan Postema (gitaar), René Houwen (gitaar en De stijl van Blow the Fuse kan worden opgevat als een symbiose van twee uitgesproken stijlen, die door de achtergrond van de ver schillende leden verklaard wordt is. Henk de Graaf, René Houwen en Jan Postema, gepokte en gemazel de hardrockmuzikanten, leggen een stevige basis, waarop de doorleefde, naar rythm en blues neigende stem van Frits van der Mey een vruchtbare voedingsbo dem vindt. Henk Torpedo vormt de verbindende schakel, die het hechte geluid van de groep, waarin 'strak' een sleutelbegrip vormt, verder gestalte geeft. De Geut opent haar deuren za terdag om negen uur. De toegangs prijs is vijf gulden. ACHTERVELD - De kruisvereni ging Leusden-Achterveld orga niseert weer een kursus zwan- gerschapsgymnastiek. De kursus bestaat uit tien lessen, de eerste les is woensdag 16 maart van 19.30 uur tot 20.30 uur in het wijk- gebouw aan de Walter van Amersfoortstraat 38. In de kursus wordt aandacht be steed aan het onderhouden en ver beteren van de lichamelijke kondi- tie en voorbereiding op de beval ling. Je leert bijvoorbeeld hoe je kunt ontspannen tijdens de beval ling, hoe je moet persen en hoe je het beste kunt ademhalen. Ook het vergroten van kennis en begrip over zwangerschap en bevalling, het verwerken en omgaan niet de meuwe situatie, de lichamelijke ge voelens en/of ongemakken zullen aandacht krijgen. Op een van de avonden worden ook de aanstaande vaders uitgeno digd. Verder wordt er een film avond gehouden, waar in aanwe zigheid van een huisarts en wijk verpleegkundige een Film van een bevalling wordt getoond en waar over wordt nagepraat. De kursus is gratis voor leden van de kruisvereniging. Aanmel ding kan tijdens het spreekuur van de wijkverpleegkundige maandag tot en met vnjdag, telefoon 03425- 1333, graag voor 9 maart. Nadere informatie is verkrijgbaar bij Anja Buurma, telefoon 03495-36159. Zij is fysiotherapeute en zal de kursus leiden. (advertentie) MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 AMERSFOORT DEALER Amsleidamseweg 7 lel U33-630154 SERVICEFLATS: Bejaarden-zorgfelijk

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1