Alcoholgebruik Geslaagd optreden Frans van Schaik V Snelle toename donateurs in regio r?> Wel of niet Jubileumconcert Koningshofkoor s* r In 't Claeverenblad: r SN©'-; KPO onder indruk van de Westfriese Flora ï)e gesloten beurs Voorleesmiddagen in bibliotheek veranderd Rij-ontzegging en hoge boetes na dronkenschap Inbraak auto Steeds meermensen beseffen belang Wereld Natuur Fonds Antiekbeurs in De Flint plaatselijk nieuws DONDERDAG 25 FEBRUARI 1988 LEUSDEN - Het Koningshofkoor geeft op zaterdag 27 februari een concert in het kerkgebouw De Koningshof ter gelegenheid van het tien-jarig bestaan van het koor. Het concert begint om acht uur. Aan het concert zullen ook mee werken een instrumentaal ensem ble. het kamerorkest Wijk bij Duur stede en een vocaal ensemble, het gereformeerd kleinkoor Quodlibet uit Ede. De orgelbegeleiding is in handen van Fred Zwagers. Arie Vonk, dirigent van het Koningshof koor, verzorgt een orgelsolo. Alle programma-onderdelen zijn gegroepeerd rond het thema: de lijdenstijd. Zo wordt driemaal een 'Agnus Dei', Lam Gods dat de zon de wegneemt, ten gehore ge bracht. Drie verschillende compo nisten, W.A. Mozart, G.A. Homehus en Fr. Schubert, werden geïnspi reerd door deze woorden en maakten op geheel eigen muziek. Tijdens het concert zal dit te horen zijn. Het programma wordt ge opend met het enige kerkelijke werk dat de operacomponist C.W. Gluck schreef, namelijk De Profun- dis (psalm 130). Troubadour Frans van Schaik gaf donderdag een boeiend concert in 't Claeverenblad. Mr. H. G. Punt. LEUSDEN - Op 18 februari vond in Galerie 't Claeverenblad een ui termate geslaagd optreden plaats van de Amersfoortse troubadour Frans van Schaik. Het aantal men sen, dat op dit optreden was afge komen overtrof de stoutste ver wachtingen van gastheer Cees Vial. Met moeite kon hij alle be zoekers aan een goede plaats hel pen. Beslist moeilijk is het om het optre den te recenseren op muzikale kwaliteiten. Immers Frans van Schaik, die op veel plaatsen in de wereld zijn kunst heeft vertoond voor groot zowel als klein publiek, verstaat het als geen ander om zijn publiek te laten meeleven: men kreeg de kans om landen en/of werelddelen te noemen waaruit men liederen wilde horen. De keuzemogelijkheid was dermate groot, dat een ieder ruimschoots aan zijn trekken kwam. "Met muziek de wereld rond" was het thema dat Frans van Schaik meegaf aan dit optreden. Verba zingwekkend en ontzag inboeze mend was het grote gemak, waar mee Van Schaik de verschillende liederen ten gehore bracht. Wan neer er mensen aanwezig waren die een bepaalde taal bizonder goed kenden, kregen zij de gele genheid om die kennis ten toon te spreiden: zo bleek, dat de ver staanbaarheid in diverse talen uit gesproken goed was te noemen. Het meest bleek dit wel. toen Frans van Schaik enkele Japanse nummers zong: in de zaal bevond zich de Japanse Sumi E kunstena res Eiko Kondo: zichtbare bewo genheid tekende zich af op haar gezicht. Eveneens was dat even later het geval bij een andere aan wezige, toen in het Italiaans ge zongen werd. REPERTOIRE Het ten gehore gebrachte reper toire bestond hoofdzakelijk uit korte liederen uit diverse landen en culturen, waardoor men kennis kon maken met allerlei verschil lende compositiestijlen. Frans van Schaik begeleidde zichzelf met zijn gitaar, waarbi hij het merken zowel 'klassiek' als 'modern' goede kwaliteiten te bezitten. Groot was het gevoel waarmee deze liedkunstenaar zijn aandach tig luisterend publiek wist te boeien. J.R. LEUSDEN - Uit een auto aan de Charlotte van Bourbonlaan in Leus den Zuid is is woensdagavond rond kwart over elf een auto-radio gestolen. Er is een persoon gesignaleerd die wegrende en vluchtte in een be stelauto. De politie verzoekt even tuele getuigen zich te melden, tele foon 944444. Iedereen weet dat rijden onder invloed strafbaar ge steld is. Degene die met meer dan 0,5 promil alcohol achter het stuur zit, pleegt een straf baar feit en wordt daarvoor vervolgd en gestraft. Dit de lict is strafbaar gesteld in art. 26 van de Wegenverkeers wet. In de praktijk spreken we in zo'n geval van een 26-er. Iedereen kent de verhalen hoe dit delict, anders dan door niet drinken, kan worden om zeild. Een van de oplossingen, die veelal aan de borreltafel worden besproken, zou zijn: na aanhouding een fles aan de mond zetten en een paar fer me slokken nemen. Recent heeft de Hoge Raad zich bij uitspraak van 24 maart 1987 over deze matene uitgelaten. Betrokke ne stelde dat hij na het rijden op de openbare weg, doch voor dat bij hem bloed was afgenomen, alcohol had gebruikt. De uitspraak van het Gerechtshof, waartegen betrokke ne cassatie had ingesteld bij de Hoge Raad, hield in dat het Hof de verdachte ter zake van handelen in strijd met art. 26 tweede lid WVW veroordeelde tot een geldboete van 500,-, subsidiair 10 dagen hechtenis met ontzeggmg van de bevoegdheid motorrijtuigen te be sturen voor een tijd van 6 maanden. Het Hof achtte bewezen dat ver dachte als bestuurder van een voertuig over de openbare weg heeft gereden na zodanig gebruik van alcoholhoudende drank, dat het alcoholgehalte van zijn bloed bij een onderzoek hoger bleek te zijn dan een halve milligram alco hol per milliliter bloed 0,5 pro mille). Het cassatieberoep hield in dat het Hof dit niet zonder meer be we zen mocht achten. De Hoge Raad stelt daaromtrent: dat indien ande re factoren tot het bij het bloedon derzoek gevonden resultaat heb ben bijgedragen, zoals m dit geval gebruik van alcoholhoudende drank na het besturen van het voertuig, dan kan de uitkomst van het bloedonderzoek tot bewijs die nen, maar dan moet het resultaat van het bloedonderzoek worden gecorrigeerd met de invloed wel ke die factoren op de uitkomst heb ben gehad. Het Hof had in dit geval als vaststaand aangenomen dat de verdachte na het besturen van het voertuig en voor de bloedcontrole alchoholhoudende drank heeft ge bruikt. Het Hof overwoog dat niet aannemelijk geworden was dat betrokkene na het ongeval meer dan twee borreltjes had gedronken en achtte uit dien hoofde de uitslag van het bloedonderzoek bepalend voor het bewijs dat betrokkene met teveel alcohol had gereden. De Hoge Raad stelde dat wel degelijk bloedonderzoek als be wijs kan dienen mits de uitkomst van het bloedonderzoek gecorri geerd wordt met de alcoholcon sumptie na het daadwerkelijk be sturen van een auto op de openba re weg. Met andere woorden: het bloedonderzoek kan als bewijs dienen maar dient gecorrigeerd te worden met de consumptie na het njden. De Hoge Raad oordeelde dan ook dat de uitspraak van het gerechtshof uit dien hoofde niet naar de eis der wet met redenen omkleed was en verwees de zaak naar een ander gerechtshof om te worden afgedaan. Voor de praktijk betekent dit natuurlijk dat het bewijs van het met teveel alcohol op njden door middel van de bloedproef bijzon der moeilijk te leveren zal zijn in dien betrokkene stelt en bewijst, dat hij na dat rijden alcohol heeft genuttigd. De jundische positie vën een verdachte van het strafbaar feit als m art. 26 WVW omschreven, mag dan wel wat duidelijker geworden zijn, het feit zelve is en blijft hoogst verwerpelijk. AMERSFOORT - Onlangs ontving de 215.000e donateur die zich als lid van het Wereld Natuur Fonds had gemeld, het echtpaar Flemming uit Leusden, in de Amersfoortse 0)onder- linge) V(erzekerings)bank een aantal cadeaus bij wijze van huldiging. Inmiddels is men mede door de acties van vorig jaar ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van het WNF de 225.000 leden gepasseerd. Het comité Amersfoort e(n) o(mge- ving), dat vorig jaar 2.300 donateurs telde, heeft inmiddels meer dan het dubbele aantal: 5.000. Het WNF kan tevreden zijn. Steeds meer mensen gaan beseffen hoe treurig het met ons milieu, de natuur waarin wij en de dieren leven, is gesteld. De vraag kan zelfs gesteld worden: kan het ooit nog goed komen met de natuur? waarvoor het Wereld Natuur Fonds zich inzet. Een zeer bedreigd dier is de reuzenpanda in China, voor welk dier een internationale actie wordt gevoerd. De heer H. J. Taal van het corrute Amersfoort (public relations): „In Nederland verloopt de actie tot volle tevredenheid. Iedereen dient zich in te spannen om de natuur of wat daar dan nog van over is te behouden. Als de natuur verdwenen is is ook het pleit van de mensen beslecht. De natuur is met alleen belangrijk voor het levensbehoud van de dieren maar eveneens voor het voortbestaan van de mensheid en de wereld zo als wij die kennen. Mevrouw A. J. Prins-Huurman, WNF hoofdwinkelhoudster: „De enorme houtkap m Brazilië is er de oorzaak van dat de Sahellanden desertificeren, geen regen meer krijgen en woestijn worden." Van de wouden na^r de dieren, Sara uËf;v SB 3 China is het land van de panda. Het bergachtige landschap van Zuid- West China is zijn woongebied, de enige plaats ter wereld waar hij nog in zijn natuurlijke omgeving voorkomt. De panda is een overle vende uit een prehistorisch tijd perk en daarom zeldzaam en van grote waarde. Door de bevolkings dichtheid m het gebied van de pan da kunnen deze dieren hun levens paden niet meer bereiken. Bamboe Het echtpaar Flemming uit Leusden (rechts) was de 215.000e donateur die zich als lid van het WNF aanmeldde. Dat werd beloond met cadeaus. is hun hoofdvoedsel, smds de pan da's die van oorsprong vleeseters zijn geevolueerd zijn tot plantene- ters. Als bamboe gaat bloeien sterft het af, en dan is de panda het ge bied kwijt waar hij zijn voedmg vandaan haalt. Dan moet ï\et dier naar een ander gebied trekken. Door de bevolkingsdichtheid wor den de paden waarover de panda wegtrekt afgesneden en het WNF is nu druk bezig om doorgangen voor de panda te creeren. Het dier is overigens in China zeer geliefd. Er is dan ook nog steeds hoop door via het WNF met internationale krachtsinspanningen natuurpar ken m stand te houden en te be schermen waar de panda onge stoord kan leven." DE NEUSHOORN Mevrouw Prins: „Het volgende dier waar het WNF zich voor inzet is de neushoorn. Men is tot de ont dekking gekomen dat er onder de neushoorns ontzettende slachtin gen worden aangericht in de Afri kaanse landen vanwege de hoorn. Voor de Noord-Jemense mensen is het een statussymbool om de hand greep van hun dolk uit neushoorn hoorn te vervaardigen. Bovendien wordt de tot poeder vermalen hoorn naar de oosterse landen ver kocht omdat het de manlijke po tentie zou verhogen. De zwarte neushoorn of puntlip is in de afgelopen 25 jaar van 100.000 exemplaren tot nog geen 4.000 teruggelopen. Nederland wil nu met spoed 750.000,- bijeen brengen om daardoor in staat te zijn groepen neushoorns te beveiligen door af rasteringen te maken, waarmee de stroperij kan worden tegengegaan, en eventueel kuddes te verplaat sen naar andere gebieden die al beveiligd zijn. De stropers worden met hun bewapening steeds dries ter in hun optreden, en moeten daardoor ook met efficiënter mid delen worden bestreden." De Zuidelijke witte neushoorn nam na beschermende maatrege len van minder dan 100 dieren rond de eeuwwisseling tot 4000 stuks nu toe. De Javaanse neushoorn waar van er in 1969 nog maar 25 waren reageerde op zijn strenge bescher ming met een toename tot 60 exem plaren nu. Rond de eeuwwisseling leefden er nog maar 12 Indische neushoorns, terwijl er m de goed beschermde reservaten in Kaziran- ga in 1980 al weer 1250 exemplaren rond liepen! RANGERS Al twintig jaar heeft het Wereld Natuur Fonds jeugdleden. Ranaers heten ze, naar de Wildlife Rangers, die de natuurparken m Afrika be waken. Rangers krijgen voor 22,- per jaar elf maal per maar het blad Tam Tam toegestuurd. Mevrouw Prins: „Jarenlang hebben we hier geen Ranger mentor gehad. Een Rangermentor is de man die er zich mee bezig houdt de jongeren wegwijs te ma ken in de natuur. We hebben een paar heel goede Rangermentoren gehad die echter wegens studie hebben moeten afhaken. Gelukkig hebben we nu een opvolger gevon den. Die begint in februari en zal dan in het eerst volgend maand blad „Panda" de Rangers in onze omgeving er op attenderen dat er weer wat voor hen georganiseerd gaat worden. Zijn naam is Lars Hes- smg. Hij woont Graaf Willemlaan 110 m Amersfoort WINKELTJES Met de septembernummers van Panda en Tam Tam krijgen alle WNF donateurs en Rangers de WNF catalogus toegestuurd. Daar in staan vermeld de artikelen die in de WNF winkeltjes ten bate van de natuuractiviteiten worden ver kocht. Mevrouw Prins-Huurman bestiert de winkeltjes in Amers foort en omgeving als hoofdwinkel houdster. Ze heeft 5 subwinkels. Mevrouw Prins vestigt de aan dacht op het nieuwste door Lee Durrell geschreven natuurboek: „Natuurbescherming in actie: een moderne ark van Noach". „Lee Durrrell is de vrouw van Gerald Durrell die zich als klein jongetje op Korfu is gaan verdiepen in die ren. Hij zet zich met hart en ziel in voor dieren die op het punt staan om uit te sterven. Hij heeft een Zoo op Jersey gevestigd, waar hij die ren die uitsterven opnieuw pro beert te fokken, waarna hij ze uitzet in hun oorspronkelijke habitat. Gerald Durrell verdient de kost met het schrijven van uitstekende boeken, waarin hij over zijn reizen en zijn ervaringen met dieren ver telt. Je ziet hem veel op de BBC Die man heeft ontzettend veel gedaan voor de bedreigde diersoorten." HET PATER DAVIDSHERT Een dier waarvoor het Wereld Natuur Fonds zich recentelijk heeft ingezet is het Pater Davidshert, waarvan men geconstateerd had dat het in het wild niet meer voor kwam. Heer Taal: „Er waren nog enkele exemplaren in diverse dierentui nen, waarmee men is gaan fokken. In augustus 1986 konden toen 39 Pater Davidsherten afkomstig uit twee Engelse dierentuinen per vliegtuig de oversteek naar China maken, waar ze thuis hoor den. Na een lange tocht arriveerden ze in het natuurreservaat Da Feng. Dit reservaat ligt in de delta van de Yangtse, zo'n 400 kilometer van Sjanghai. Tijdens de reis, en ook nu m China, werden de herten bege leid door Engelse en Chinese dier- artsen. Aanvankelijk werden de herten in een klemer afgescheiden ge bied van het reservaat gehouden, waar ze bijgevoerd konden wor den en op ziektes gecontroleerd konden worden. Na de strenge winter in Da Feng kregen ze de volledige vnjheid in het 1500 hecta re grote gebied. Uiteindelijk is het de bedoeling om de roedel herten m Da Feng te gebruiken als een kern waaruit nieuwe kuddes kun nen worden gevormd om in andere gebieden in China uit te zetten. In middels zijn er berichten binnen gekomen dat er al vier kalfjes op Chinese bodem zijn geboren. Ze verkeren alle in goede conditie en groeien voorspoedig op." ENTHOUSIASME Het bestuur van de afdelmg I Amersfoort is druk doende de re- I gio enthousiast te maken voor de activiteiten van het WNF. Op de jaarbijeenkomsten nodigt men een spreker uit die over het behoud van de natuur komt praten. In novem ber 1987 waren de Waddeneilan den aan de beurt. Mevrouw Pruts. „Op de televisie 1 is op het ogenblik zo ontzettend veel te zien van wat er in het bui tenland allemaal gebeurt dat de mensen met aan de weet komen wat er in Holland gebeurt. Daarom j vinden wij het prettig om dingen uit J de naaste omgevmg onder de aan- dacht van de mensen hier in en rond Amersfoort te brengen. Denk in Nederland aan de Oost- vaardersplassen, het overzetten van de padden op vescheidene plaatsen, de zeehondencréche m Pieterburen. Het WNF probeert de Nederlandse bevolking bij te bren gen wat goed en met goed voor de natuur is. Het Educatieve Fonds van het WNF beschikt over Pandabus sen die alle scholen in Nederland langs gaan om uitgebreid informa tie over de natuur te geven." In juni 1987 werd in Leiden door het WNF Nederland een bijzonde re leerstoel Milieukunde geves tigd. Het is nog niet eerder voorge komen dat een nationale afdeling van het WNF het recht kreeg om aan een universiteit een bijzondere leerstoel te vestigen. Het WNF kreeg dit recht bij Koninklijk Be sluit van 1 augustus 1986. Prof. Dr. H. A. W. de Haes werd benoemd tot bijzonder hoogleraar Milieu kunde aan de Rijksuniversiteit in Leiden en aanvaardde op 26 juni 1987 officieel zijn ambt. Hierdoor heeft het vak Milieu kunde een duidelijk wetenschap pelijke status gekregen. Studen ten kunnen nu worden begeleid in de meest uiteenlopende onder werpen het milieu betreffende, met als doel internationale na tuurbescherming. AMERSFOORT - Op 26, 27 en 28 februari wordt in De Flint weer een antiekbeurs gehouden waarop cir ca veertig antiquairs vertegen woordigd zijn. Te zien zijn onder meer meubelen, Hollands koper, kristal, plateel en schilderijen. Twee stands hebben een bijzonde re collectie klokken en barome ters. Verder zijn er mensen met religieuze kunst, Hollands antiek en antieke tegels. De Antiekbeurs Midden-Neder land wordt al meer dan tien jaar gehouden op diverse plaatsen in het land. In De Flint kan men te recht* vnjdag van 17.00 tot 21.00 uur, zaterdag en zondag van 11.0 tot 18.00 uur. ACHTERVELD - Dinsdag hield de KPO-afdeling een reisj* naar de Westfriese Flora, 's Morgens om negen uur vertrok eei volgepakte bus vanaf het Groot Achterveldplein. Via Lelystac en de nieuwe polders reed men naar Bovenkarspel, waar mei om ongeveer half elf arriveerde. Het werd een hele mooie dag voor de bezoekers. De deelnemers konden op eigen gelegenheid rondwandelen, om zo alles op het gemak bekijken. Uit de reacties na afloop bleek dat iedereen volop had genoten van de fraaie bloe menpracht, die daar tentoon werd gesteld. De tentoonstelling stond ditmaal in het teken van de lucht macht. Maar ook de aanwezige huishoudbeurs viel m goede aarde. Die trok veel belangstellenden. Er vond regelmatig een bloe menveiling plaats, waaraan bezoe kers konden deelnemers. Via de klok kon een bod worden gedaan op partijen bloemen. Hiervan werd ook druk gebruik gemaakt. Wilde men hieraan deelnemen diende men wel op tijd te zijn. Anders was er geen plaats meer. Door zelf mei te doen kreeg men een indruk ho< het tijdens het veilen van de bloe men toegaat. Tijdens het bezoek waren er mc menten dat men niet in de geleger heid was rustig te blijven staan or iets te bekijken. Door het zeer grc te aantal bezoekers werd me: soms gewoon voortgeduwd e: moest men wel met de stroom mei of men wilde of met. Om half vier werd de thuisrei weer aanvaard. Tijdens de rit hee: en terug werd door de chauffeu uitleg gegeven over de streken dn ze passeerde. De voorzitster Anny van Dalei dankte na afloop de chauffeur di< ertoe bijdroeg dat het een hele fijni dag werd. Heeft u dat ook? Op zolder of in de schuur staan nog bruikbare spullen, die u, als u er een goede bestemming voor had, best kwijt zou willen. De Gesloten Beurs wil mensen of instellingen die, om spullen verlegen zitten graag met u in contact brengen. Als u een aanvraag heeft, of als u iets wilt aanbieden, dan kunt u ons bellen, van dinsdag t/m vrijdag tussen 9.00 uur en 11.00 uur, op nummer 633924 (M.D.E.) vragen naar Lia Breu- ker. Als u iets aanbied, blijven de spullen nog even bij u staan, tot wij er iemand voor hebben gevonden, diegene neemt dan contact met u op, om te over leggen wanneer de spullen ge haald kunnen worden. Heeft u een aanvraag, dan kijken we of dat hetgene dat u nodig heeft, ergens staat. Is dat met het geval, dan blijft uw aanvraag in de „bak" zitten. Het kan, dat spreekt voor zich, soms even duren voordat u iets van ons hoort, maar er wordt toch aangewerkt. Deze keer is er extra vraag naar; Eethoeken, koelkasten, gasfornuizen en naar bruik baar speelgoed. De gebruike lijke lijst vindt u hierna. Gevraagd: Babykleding; babyspullen; bankstel; 2 pers. bed matras; bed twijfelaar; bestek, bureau; centrifuge; elec. fornuis; gas fornuis; eethoek; damesfiets; gasstel; gordijnen; kinder speelgoed; koelkast; T.V. kast; hang-legkast; kinderbedje; box; linnengoed; 1 pers. ma tras mt. 80-190; salontafel; ser viesgoed; pannen; stofzuiger; 2 éénpersoons spiralen 80-190; wandelwagen voor tweeling; wasmachine. Aangeboden: Dameslaarzen mt. 41; gaska chel; matras 130-190. LEUSDEN - De voorleesmiddagen ui bibliotheek Nieuw Langenbeek zijn van opzet veranderd. Vanaf 1 maart wordt in twee groepen voor gelezen: voor drie en vier jange en voor vijf tot en met zeven jange kinderen. Daarnaast is voor een themagewijze aanpak gekozen. De eerste voorleesmiddag is op 2 maart. Het thema is winter. In de bibliotheek zijn kleurplaten ver krijgbaar, waarop ook de informa tie over het voorlezen staat. Op verzoek van de bibliotheek is door Historische Kring Leusden vo rig jaar een begin gemaakt met de opbouw van een documentatie be treffende de Leusdense histone. De meeste boeken bevinden zich in de documentatiekast en kunnen ter plaatse geraadpleegd worden. Enkele boeken zijn te vmden in het uitleenbestand. Behalve de boeken is ook het knipselbestand betref fende de plaatselijke historie uitge breid. LEUSDEN/UTRECHT - De Utrechtse politierechter mr. R. Meertens-Zeeman veroor deelde dinsdag een 46-jarige inwoner van Leusden wegens rijden onder invloed tot een boete van duizend gulden en een ontzegging van de rijbe voegdheid van 4 maanden. Bijna een jaar geleden, op 3 maart, had de verdachte in zijn woonplaats carnaval gevierd en daarbij ongeveer 14 pilsjes ge dronken. Ondanks dat de Leusde- naar slechts een kilometer van het cafe woonde, had hij toch de auto genomen. Bij een bloedproef bleek het alcoholpromillage 1,46 te zijn: bijna dne keer meer dan is toege staan. Op de zitting zei de ver dachte dat hij nog prima kon rijden en dat „iedereen weieens over de schreef gaat". Officier van justitie mr. E. Wesselius wond zich nogal op over de „luchtige houding" van de verdachte. „Ook als mensen stomdronken zijn zeggen ze dat ze nog goed kunnen njden", hield de officieer de Leusdenaar voor, „maar het is een feit dat het reactie vermogen bij alcoholgebruik sterk vermindert." De politierechter voegde daai aan toe dat „iedereen die hier komt een reden heeft om te dnnken. Het was gewoon een verkeerde beslis sing van u om de auto te nemen.' Tegen de man was een ontzeg ging van 6 maanden en een boete van duizend gulden geeist. Verloren/gevonden ACHTERVELD - Bij de politie te Achterveld, tel. 03425-1607, zijn de navolgende goederen als gevon den en verloren opgegeven. Gevonden 2 autosleutels aan ring zwart horloge, merk Omac sports gouden slavenarmband met glad plaatje zwarte herenportemonnee inh sleuteltjes, strippenkaart en foto dameshorloge, gnjs met bandje. Verloren linen tas met boeken, regenpak en Walkman groen jack grijs linker kinderschoentje sleutels in zwart mapje waarop de naam Basting blauw gympakje met blauw-witte gymschoenen blauw regenpak horloge met ronde wijzerplaat zwart bandje horloge vierkant met grijze wij zerplaat gouden kettinkje met goud kruisje 2 zilveren ringetjes doorzichtig horloge met ge kleurde wijzers doorzichtig dameshorloge meri Swatch Sleutels waarvan 1 Ford Escort aan labe Airport T.R. L.Y.-V I.P Lounge kentekenplaat PG-04 PS

Leusder Krant | 1988 | | pagina 6