HV blijft kansrijk na winst op Corbulo EOS freewheelend aar ruime winst Antilopen en Fiducia delen de punten leusdep krant grstel dames tegen Fidelitas: 13-7 !eren vlot langs hekkesluiter Gemini: 3-0 Leusdenaren uitgeschakeld voor titel: SDAG 1 MAART 1988 ;DEN- De herenhandbalcompetitie in de derde klasse A voorlopig spannend. LHV, dat zich vorige week na de 11- »ge tegen koploper DWSM weer in de hoogste regionen de, bleef zondag ook Corbulo de baas. De outsider uit rden, die LHV aan het begin van het seizoen nog op een rlaag trakteerde, werd in de tweede helft door de Leusde- n voorbij gelopen. Na een 8-8 ruststand hielden de ploegen ar tot 12-12 in evenwicht. Daarna versnelde LHV en liep uit naar 19-12. De tellers van het scorebord kwamen bij tot rust. dames hebben revanche genomen op zichzelf. Na de ge resultaten van de voorafgaande weken, kwam de for- e van Joop Douma via een goede eerste helft tot een forse e tegen degradatiekandidaat Fidelitas. Via 7-1, werd de strijd met 13-7 beëindigd. herenhandballers van LHV ee ronden voor het einde van alcompetitie weer helemaal in de race om het kampioen- De Leusdenaren namen ten overstaan van het ont voor de tweede keer in ssie revanche op een tegen- er die aan het begin van de titie mede de hoop op een grond in boorde. Na drie in het begm van de competi- nden de Leusdenaren name- puntloos onderaan, na ver en Corbulo (18-17), Break- -19) en DWSM (9-10). Tegen vonden LHV echter het ende spoor en sindsdien bleef ongeslagen. De winst op M, vorige week (11-13) en die i Corbulo (20-14) waren on- ijfeld het meest waard. Niet n omdat dat de formatie van /ethly weer in kansrijke posi- racht, maar ook omdat het tonde dat LHV niet ten on- e als één van de favorieten tart was gegaan, t had er zondag overigens lan- d de schijn van dat het weer narrow escape' zou worden, nekwart wedstrijd hielden de tstanders elkaar nog perfect enwicht. Na een 8-8 ruststand, de impasse tot 12-12 gehand- l Ed Davids, die met zeven rs opnieuw erg waardevol was voor de Leusdenaren, gaf het sein tot een demarrage, waarmee de opponent op de knieën ge dwongen werd. Zes doelpunten op rij kreeg Corbulo te verwerken, zonder dat men daar zelf iets tegen over kon stellen. En bij 19-12 was de race dan ook gelopen. MODDEREN In de eerste helft kwam LHV slecht op gang. Hoewel de ope ningsfase duidelijk voor de Leus denaren was, kreeg Corbulo ruim schoots de gelegenheid de eerste tik te verwerken, op te krabbelen en terug te slaan. Ed Davids opende de score met een schitterende bal uit de hoek, waarna Paul Lindeboom met een al even fraaie knal van afstand de stand naar 2-0 tilde. Via Arjan Schneiders en opnieuw Ed Davids leken de Leusdenaren zelfs gede cideerd weg te lopen toen de cij fers 4-1 het scorebord sierden. Niets bleek echter minder waar. Corbulo kwam met vijf treffers op rij sterk terug en schotelde LHV een twee-punts achterstand voor: 4-6. Vanaf dat moment was het mod deren geblazen en slaagde geen van de partijen erin een beslissen de voorsprong te nemen. Nadat lagen op rij, die de ploeg van Joop Douma tevens een hoge Idassering kostte. Tegen degradatiekandi daat Fidelitas uit Amersfoort boek ten de Leusdenaren een ruime 13-7 zege. Vooral de eerste helft haalde LHV het vertrouwde niveau, al moet daaraan worden toegevoegd dat de Amersfoorters niet direct erg veel in te brengen hadden. De ploeg uit de Keistad maakt moeilij ke tijden door en gevreesd moet worden dat men ook niet in staat zal blijken een plaats in de tweede klasse voor volgend jaar te reser veren. Voor LHV betekende de winst dat degradatie definitief werd af gewend. Hoewel de kans daarop voornamelijk theoretisch was, zal het toch een prettig gevoel gege ven hebben dat de buit, in de vorm van behoud van het tweede klas- serschap, binnen kon worden ge haald. De Leusdenaren domineerden in de eerste helft het duel vanaf het eerste moment, nam een voorsprong en bouwde die regelmatig uit. Hetty Tessels opende de score met een schot vanaf de negenmeter, waar na Ria Meyerink vrij op de cirkel opdook en met de geboden buiten kans wel raad wist: 2-0. Niet veel later speelde To Steen beek Ria Meyerink opnieuw vrij, waardoor 3-0 een feit werd. Carla Mossel tekende voor de vierde LHV-treffer. Hetty Tessels lanceerde de watervlugge buiten speelster, die haar oude ploeg ver der op achterstand zette: 4-0. Ria Meyerink voltooide nog voor het verstrijken van de eerste dertig mi nuten een gave hattnck, door van uit de hoek 5-0 te noteren. Kort daarop was Fidelitas voor het eerst en voor het laatst succesvol in de eerste helft, met een laag schot. Anja Verlinden, die vorige week in de LHV-ploeg debuteerde, ver grootte de marge weer naar vijf punten, door niet lang voor de veld- wisseling voor 6-1 te zorgen. CONTRAST Na de pauze zakte de partij weg naar een bedenkelijk niveau. LHV zat op rozen, terwijl Fidelitas niet echt bij machte was het spel te maken. Daardoor kon het gebeu ren dat beide ploegen in het twee de bedrijf zes keer scoorden en het gelijke spel in de tweede dertig minuten stond daarmee in schril contrast tot de 7-1 stand in de eer ste periode. LHV liep ondanks het feit dat het niet echt soepel meer ging, aanvan kelijk toch nog verder weg. Via twee afstandsschoten van Hetty Tessels en een break-out van Carla Mossel en Ria Meyerink, kwamen de Leusdenaren op 10-2. Hetty Tes sels tilde de voorsprong zelfs naar negen treffers door een strafworp en een uitbraak te verzilveren: 12-3. Maar daarmee verschoten de Leusdenaren ook hun laatste kruit en kon Fidelitas, tot eigen verba zing, in de slotfase nog vier keer succesvol worden. Carla Mossel tekende voor de laatste LHV-tref fer en bracht daarmee de eind stand op 13-7. Ed Davids, die schuil gaat achter een Corbulo-verdediger, had met zeven treffers een belangrijk aandeel in de winst van LHV. Arjan Schneiders wordt onreglementair gestuit, hetgeen de Leusdenaren een strafworp opleverde. Anan Schneiders (.stratworp) en Theo Prinsen LHV weer naast Cor bulo hadden geschoten, hielden de ploegen elkaar lange tijd in balans. De rust brak aan bij 8-8, waarbij Henk Menting voor de Leusdense doelpunten tekende. Na de pauze bleven de ploegen het eerste kwartier bij elkaar in de buurt. Corbulo heropende de sco re, waarna Arjan Schneiders op nieuw een strafworp benutte om de balans weer in evenwicht te krij gen. Ed Davids nam daarna drie keer het voortouw en via indivi duele acties tekende hij voor 10-9, 11-10 en 12-11. In die belangrijke en beslissende fase kreeg de ex- Rotterdammer de tegenstander persoonlijk op de knieën, door ook het dertiende doelpunt van LHV voor zijn rekening te nemen. Dit maal zou de ploeg uit Woerden zich niet meer herstellen. TEMPO-VERSNELLING Vanaf 13-12 namen de Leusdena ren definitief het heft in handen en met een tempoversnelling dreven de gastheren Corbulo in het nauw. Onmiddellijk na de treffers van Ed Davids, die LHV steeds een voor sprong bezorgden, kreeg de for matie van trainer/coach Co Wethly bij 14-12 voor het eerst sinds lange tijd weer lucht. Theo Prinsen teken de uit een break-out voor dat be langrijke doelpunt. De Leusdena ren maakten van die gelegenheid geroutineerd gebruik, door de wedstrijd op slot te gooien. De murw gebeukte tegenstander bleek rijp voor de sloop. Jos de Valk, Ed Davids, Theo Prinsen en Arjan Schneiders voelden die si tuatie haarscherp aan en beslisten de wedstrijd voortijdig: 19-12. In de slotfase was het duidelijk dat beide partijen zich bij het be reikte resultaat neerlegden. Cor bulo was onmachtig de redelijk sluitende defensie van de leusde naren m grote problemen te bren gen, terwijl LHV negentien doel punten een aardig totaal vonden en zich niet bovenmatig inspanden om daar nog veel aan toe te voegen. Corbulo vond in de laatste minuten nog twee keer het net achter doel man Matthijs Jantzen, die verder weer een betrouwbare sluitpost bleek. Arjan Schneiders tekende voor de voorlaatste treffer van de wedstrijd, door zijn derde straf worp van de wedstrijd te benutten. Daardoor kon de scheidsrechter 20-14 als eindstand in de boeken laten opnemen. De dames van LHV hebben hun gram gehaald voor de dne neder- SDEN- De fase waarin de volleybalcompetitie zich op dit nent bevindt, laat zich voor de teams van LEOS het best chrijven als de stilte voor de storm. Zowel de dames, als de tn werkten zaterdag in thuishal De Meent een verplicht uner af tegen ploegen die in de respectievelijke klassen tilg in te brengen hebben. e dames rekenden in drie kwartier en evenveel sets snel af Utrecht 3. Via de setstanden 15-1, 15-3 en 15-7 kwamen de Bdenaren opnieuw drie punten dichter bij de titel in de e divisie D. e heren hadden al even weinig moeite met hekkesluiter üni/Paloma 2. Na de 3-0 zege blijven de Leusdenaren in de d om het bereiken van de tweede plaats in de eerste klasse. ROMMELIG volleybalcompetities lopen Dp zijn eind en voor de eerste van LEOS kan de slotfase Bnige verrassingen in petto Bn. Voor de dames is het zelfs iklaar wat er nog te verdienen De Leusdenaren staan nog s fier bovenaan de ranglijst in Brde divisie D en promotie een hoger plan lijkt binnen >ereik te liggen. Nog vijf scheidt LEOS van het kam- schap. ih is de buit nog niet binnen, enijn zit hem ook hier duide- de staart. Met name de ko- e twee weken zullen van aggevende betekenis gaan n. Komende zaterdag valt de beslissing. Dan reizen de enaren af naar Barneveld, Brezan/SSS klaar zal staan om irmatie van Ad van Woensel arm onthaal te bereiden. Dan e Leusdense succesploeg n laten zien wat het werkelijk is. ukkig verkeren de Leusde in de gelukkige situatie dat nog steeds een krappe marge oudt op Abcoude, dat vier spunten meer heeft dan Dat wil zeggen dat de ploeg telfs nog één verliespartij kan utteren, hoewel het niet raad- lijkt het daarop aan te laten ill. ch kan met een aan zekerheid Bende waarschijnlijkheid wor- jesteld dat de komende twee |n beslissend zullen zijn over itkomst van deze competitie. I*EOS de wedstrijden tegen SSS n Vollkei (thuis) tot een goed weet te brengen, danwel de Q beperkt weet te houden, weinig een kampioeschap in de weg te kunnen staan. ■CHTELOOS ïcht was in ieder aeval niet in staat de opmars van LEOS in de derde divisie D een halt toe te roe pen. Vooral in de eerste twee sets stonden de bezoekers totaal machteloos tegenover het Leus dense serveergeweld. Pas in de derde set leek er iets te ontstaan, wat op een wedstrijd leek. Omdat de toegepaste wissels bij LEOS niet helemaal vlekkeloos verliepen en de nieuwe speelsters moeite had den zich in het team in te passen, kon Utrecht tot 5-6 zelfs het initiatief houden. Bij 8-7, na twee gave servi ces van Marjan van Engelenhoven, kwam LEOS echter weer op voor sprong, waarna de ploeg uit Leus den het karwei koelbloedig af maakte: 16-7. Trainer/coach Ad van Woensel begon aan de wedstrijd met het basiszestal, dat dit seizoen verant woordelijk moet worden gehouden voor tal van belangrijke resultaten. En Gemma Moors, Rona de Koning, Petra Küh, Marjan van Engelenho ven, Astrid de Graaf en Anita Vis ser lieten in de eerste twee sets ook geen moment blijken last te heb ben van verslappende concentra tie. Integendeel, de ploeg kwam wel zeer voortvarend uit de start blokken. Met name de service bleek, zo als vaker dit seizoen, een wapen waarop de tegenstander geen en kel verweer had. In de eerste set werd het nietige Utrecht, dat op de achtste plaats in het klassement nog met van degradatiezorgen be vrijd is, meedogenloos weggesla gen. De stand, waarmee de ope ningsset werd binnengehaald, liet aan duidelijkheid ook niets te wen sen over: 15-1. Maar ook in de tweede set bleef het verweer van Utrecht tot een minimum beperkt. Hoewel de be zoekers hun score met 300% ver beterden, was er na 15-3 geen en kele reden tot optimisme. De derde set leverde nog de meeste problemen op, die hun oor sprong vonden in de wissels die Van Woensel toepaste. Hij haalde Rona de Koning en Petra Küh naar de kant en bracht Jolanda Bar- mentloo en Sophia de Graaf binnen de lijnen. Het gebrek aan wedstrij dritme bij de wisselspeelsters kwam in de beginfase aan het licht. LEOS speelde stroef en onzeker en dat gaf Utrecht de gelegenheid zo waar in de wedstrijd te komen. De gasten namen zelfs een 1-5 voor sprong, die op de tribune met on geloof werd ontvangen. Gemma Moors wees haar ploeg de weg naar herstel. Met twee rake opsla gen en evenzoveel blokkeringen aan het net was de routinier van LEOS er persoonlijk verantwoor delijk voor dat de Leusdenaren weer langszij kwamen: 6-6. Via twee services van Marjan van Engelenhoven, waaronder een 'ace', kwam LEOS voor het eerst weer op voorsprong (8-6), waarna Anita Visser op de linkerbuiten- aanvalspositie nuttige punten scoorde met geplaatste smashes: 11-7. Daarmee was ook het laatste restje verzet bij Utrecht gedoofd, en lieten de bezoekers zich gewil lig naar de slachtbank leiden. Daardoor kon het gebeuren dat de thuisploeg er amper drie kwartier voor nodig had om deze partij bin nen te halen. ADERLATING De ontmoeting tussen de num mer drie uit de eerste klasse B bij de heren, LEOS, en rode lantaarn drager Gemini/Paloma 2, dat nog steeds op de eerste punten zit te wachten, had net zo goed schrifte lijk afgedaan kunnen worden. De Hilversumers bleken niet in staat om de mannen van Bert van Doorn passend van repliek te dienen. De weerstand was zelfs zo zwak, dat de veronderstelling op zijn plaats lijkt dat Gemini de competitie zon der één punt zal besluiten. De enige waarde die het duel voor de Leusdenaren had, was dat het zodoende weer wat wedstrij dritme kon opdoen. Na de 'winter stop', die enkele weken duurde, was LEOS alleen nog maar voor de beker in actie geweest. Met het oog op de dingen die nog komen, zoals de toppers tegen NVC 2 en Brezan/SSS 3 (de komende twee weken), was dat wat mager. Van daar dat de wedstrijd van afgelo pen zaterdag in thuishal De Meent niet helemaal als nutteloos kon worden bestempeld. LEOS kreeg overigens deze week wel een tegenvaller te slik ken. Tijdens de training raakte buitenaanvaller Rob de Koning voor de tweede keer dit seizoen geblesseerd aan de enkel. Hoewel De Koning vorige keer snel herstel de, lijkt het nog maar helemaal de vraag of LEOS in de topper tegen SSS 3 van de diensten van de Leus- denaar gebruik kan maken. Dat zou een gevoelige aderlating bete kenen. VERPLICHT NUMMER De heren van LEOS hadden geen enkele moeite met hekkesluiter Gemini/ Paloma 2. De Leusdenaren wonnen met 3-0. Door de blessure van De Koning verscheen LEOS in een gewijzigde basisopstelling binnen de lijnen. Zo acteerden Ruud Kooien en Edwin Meyerman op de buitenaanvalpo- sities, terwijl Henk Wildschut en Alex Moraal de middenaanval be manden. Jos Hazelaar en Roel Stee man kregen de taak het spel te verdelen. De wedstrijd werd een verplicht nummer voor de Leusdenaren, die alleen in de tweede set nog teveel punten tegen kregen. Met 15-10 was er desondanks geen reden aan de goede afloop te twijfelen. In de eerste set kwamen de bezoekers er helemaal niet aan te pas. LEOS raakte vol op stoom en boorde de illusies van de bezoekers, voor zover die al aanwezig waren, snel de bodem in. Niet meer dan een handvol punten stonden de Leus denaren hun tegenstanders toe, waardoor de set bij 15-5 werd beëindigd. In de laatste set verslapte de concentratie iets bij LEOS, maar dat had geen vervelende consequen ties. Bij 15-7 deden de Leusdenaren de wedstrijd op slot en richtten de blik naar de komende weken Als LEOS nog in aanmerking wil ko men voor het spelen van promotie wedstrijden, lijkt winst in de ko mende ontmoetingen met NVC 2, de huidige nummer vier (in Nij- kerk) en Brezan/SSS 3, de ongesla gen koploper, haast noodzakelijk. LEUSDEN - Voor de korfballers van Antilopen is het zaalsei zoen '87/'88 over. In de voorlaatste wedstrijd van de competitie verspeelden de Leusdenaren de laatste (overigens theoreti sche) kans om koploper De Vinken nog te achterhalen. In een uiterst merkwaardig verlopen thuisduel tegen Fiducia kwa men de volgelingen van Kees van Buren niet verder dan een andermaal teleurstellend gelijkspel. Het resultaat kwam ech ter voor een belangrijk deel op het conto van de scheidsrechter, die de greep op het duel totaal kwijt raakte en zich te buiten ging aan vreemde beslissingen: 9-9. Toch zullen de Leusdenaren ook niet na moeten laten de hand in eigen boezem te steken. Met name het tweede aanvalsvak van Antilo pen, met gerenommeerde spelers als Koos Meinsma, Margret Ver steeg en Frank van de Pijpekamp in de gelederen, bleef ver onder de maat. Het vak was niet of nauwe lijks in staat druk uit te oefenen op de verdediging, waardoor het kwartet slechts twee keer aan sco ren toekwam. Het gevaar moest dus komen van het andere vak, waarin Jan Costa de belangrijkste schutter is. Het viertal, bestaande uit Costa, Walter Urbach, Joyce Osnabrugge en Evelien van Rooyen, wsa niet alleen trefzekerder, er ging ook veel meer dreiging uit van de acties. Het leidde een aantal keren tot zeer fraai uitgespeelde kansen, niet zel den over drie of meer schijven, die door het publiek naar waarde wer den geschat. Antilopen begon aan het duel met Fiducia, waarin niets meer op het spel stond (al was dat aan het fanatisme van Fiducia nauwelijks te merken), met een opstelling, die ten opzichte van een week eerder op een aantal plaatsen was aange past. Zo maakte de van vakantie terug gekeerde Frank van de Pijpekamp weer deel uit van de basis, ten kos te van Eddie Hendriks. Evelien van Rooyen en Debbie Costa kregen net als een week eerder opnieuw het vertrouwen van Van Buren, die Maijon Abbring en Jeanet Jekel (beiden geblesseerd) thuisliet. Nancy Lahey, die onder de omstan digheden ook een logische keus zou zijn geweest, was door ziekte dermate verzwakt dat haar uitver kiezing niet ter sprake kwam. In de beginfase leek Antilopen uit op een snelle beslissing. De Leusdenaren kwamen furieus uit de startblokken, hetgeen resul teerden in een razendsnelle treffer van Jan Costa. Sommige stopwat ches spraken zelfs van een doel punt binnen tien seconden, en dat zou weieens een seizoensrecord kunnen zijn. Nog in de tweede mi nuut verhoogde Costa de euforie, door een strafworp binnen te mik ken: 2-0. De gasten uit Vleuten/De Meern lieten zich daardoor echter geenszins intimideren en beant woorden de Leusdense treffers binnen vier minuten met evenzo veel rake schoten: 2-2. Daarmee werd de bal letterlijk en figuurlijk weer naar Antilopen gespeeld. En opnieuw rustte op de schouders van de eerste aanval de taak te scoren. Dat lukte aanvanke lijk goed. In de negende minuut dook Jan Costa ineens als een du veltje uit een doosje vrij op onder de korf en toen hij op maat bediend werd, kostte het de Leusdenaar geen enkele moeite te oogsten. Het antwoord van Fiducia liet echter weer niet lang op zich wachten. Binnen een minuut stond het weer gelijk, na een strafworp: 3-3. In de vijf minuten die daarop volgden, leek ook de tweede aan val van Antilopen zich serieus in de strijd te gaan mengen. Koos Meins ma sloeg in de vijftiende en zestien de minuut genadeloos toe en tilde de voorsprong weer naar twee punten: 5-3. Het zou echter het eni ge moment zijn waarop dat vak echt potten kon breken. Die fase van de stnjd werd ge kenmerkt door een tamelijk spec taculair verloop. Beide teams na men risico's, waaruit bleek dat er niet teveel op het spel stond, en dat leidde tot onverwachte mogelijk heden onder beide korven. Een interceptie van Koos Meinsma in de verdediging, gevolgd door een scherpe pass, stelde het andere vak in staat te scoren. Maar toen dat niet lukte, ontstond er aan de ande re kant eenzelfde mogelijkheid, omdat Meinsma zijn tegenstander kwijt was. Ook dat liep op niets uit. Walter Urbach leek negen mi nuten voor de pauze echter toch een vroege beslissing te forceren. Van afstand tekende hij voor 6-3. Toch kon Antilopen daaruit niet de inspiratie putten, die nodig was om de score verder op te voeren. Inte gendeel, het doelpunt viel aan de andere kant, uit een strafworp, 6-4 was ook de stand waarmee gerust ging worden. In de tweede helft veranderde de wedstrijd van karakter. Antilo pen bleek onmachtig om het duel verder naar eigen hand te zetten (de ploeg bleef, mclusief een pe riode voor de pauze, bijna een half uur verstoken van treffers). Fidu cia, dat ook slordig omsprong met de kansen, werd door de coach langs de zijlijn tot nog groter fana tisme opgezweept en na een kwar tier ging de gelijkmaker door de korf: 6-6. Even daarvoor maakte Connie Knook, een juniore, haar debuut in het eerste van Antilopen. Zij ver ving Debbie Costa, die haar derde wedstrijd van de dag speelde en daardoor uitgeblust was geraakt. Het duurde echter door die ontwik kelingen ook een kwartier voor de eerste aanval van Antilopen weer aan offensieve zaken mocht gaan denken. Dit viertal onderstreepte pijnlijk de onmacht van de ande ren, door binnen twee minuten raak te schieten. Jan Costa tekende voor de treffer van de dag, die na een fantastische uitgespeelde aan val tot stand kwam. Joyce Osna brugge en Walter Urbach hadden een belangrijk aandeel in het doel punt. Zij speelden Costa helemaal vrij, die het karwei bekroonde met het zevende doelpunt, Nog geen minuut later werd Joy ce Osnabrugge op gelijksoortige wijze aan het werk gezet. Na een aanval in de kleine ruimte had Os nabrugge aan een klein gaatje on der de korf voldoende om 8-6 aan te tekenen. Fiducia gaf zich echter nog niet gewonnen. En omdat ook de komst van Eddie Hendriks in het vak bij Meinsma (hij verving Frank van de Pijpekamp), geen nieuwe impulsen opleverde, kwamen de gasten andermaal op gelijke hoog te. De wedstrijd was echter allang niet leuk meer en werd ontsierd door onvriendelijkheden, waarte gen de scheidsrechter niet ade quaat optrad. De man in het zwart speelde even later een uiterst du bieuze rol, toen hij Fiducia een treffer toekende die nooit had mo gen tellen. Een afstandsschot van de gasten raakte het plafond en dat is reglementair uit. Hij floot echter niet en de bal belandde bij een medespeler, die scoorde: 8-9. In de laatste minuut kwam Anti lopen nog op gelijke hoogte en kreeg daarmee wat het minimaal verdiende. Jan Costa bracht uit een strafworp zijn totaalscore op vijf, waarmee de eindstand van het duel op de tellers kwam: 9-9.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7