kommissie Stimulering Sportdeelname tart tal van nieuwe activiteiten Wilgen naar de kapper... ranaï vrijdag fitness bij Sportschool 2000: Oud-rectrix Eemland Noord neemt afscheid Vrouwen Overleg over vergrijzing Concert voor fluit en piano in galerie 't Claeverenblad I'S i plaatselijk nieuws door Gerard Trebert iusdenaren, die niet lid zijn van van de talrijke sportverenigin gen in de gemeente, maar toch in hun soms spaarzame vrije tijd graag de spieren willen losmaken, hebben daartoe zonder dat zij dat zelf weten toch volop de gelegen heid. Enige jaren geleden is daar toe een speciale commissie in het ,j J: ,-V' van volgende maan dop donder dagavond van 19 tot 20 uur in het gymnastieklokaal aan de Prinses Margrietlaan in Leusden-Zuid een jeugd-sport instuif op de agenda. Jongeren van twaalf jaar en ouder zijn welkom en de toegang be draagt één gulden. Dat kan dus- geen beletsel zijn. Informatie-avonden, ook daar mee gaat de SSD zich bezig houden in de komende maanden. Vong jaar is daarmee al een start ge maakt met een speciale info-avond voor lopers en joggers en dat is een succes gebleken. De commissie meent daarmee te moeten door gaan en heeft thans voor woensdag 16 mrt. een soortgelijke avond voor rekreatie- en wedstnjdwielren- ners geprogrammeerd. Op deze specifieke fietsavond zal uitgebrei de informatie worden verstrekt op het gebied van kleding, materiaal, voeding en training. Deskundigen komen aan het woord en iedereen is in de gelegenheid om vragen te stellen en aan een eventuele dis cussie deel te nemen. Nieuw in het programma van de SSD is de fitnessavond op vnjdag van 21.00 tot 22.00 uur bij Sport 2000 op de Hamersveldseweg te begin nen op 4 maart. Onder leiding van twee gekwalificeerde begeleiders kunnen mannen en vrouwen van alle toestellen gebruik maken te gen een vergoeding van 3,50 per uur. Sauna en whirlpool behoren daar uiteraard met bij. De opzet is om de Leusdenaren kennis te doen maken met de gedachte, dat „ge zond leven begint bij gezond be wegen". Nieuw is ook badminton m de Korf. Op maandagmiddagen is er van 13.30 tot 14.30 uur een zoge naamd rekreatief uur, waarin zon der begeleiding kan worden ge speeld. Iedereen kan en mag op eigen initiatief spelen; de kosten zijn een rijksdaalder. De sportinstuif is een belangrijk, essentieel basiselement in het pro gramma van de commissie Stimule ring Sport Deelname. Op donder dagochtend vindt men de groep bijeen in De Korf. „Een echt en thousiaste groep", aldus Frank Roggenkamp, „mensen die hele maal vrij zijn in hun doen en laten en met zijn allen een soort war- ming-up doen voor sporten, die zij zelf uitkiezen. Mensen van door gaans 18 jaar en ouder, dus duide lijk niet alleen voor de specifieke groep ouderen. Bert Bakker, oud-sportinstruc- teur, staat hen terzijde, maar geeft met echt leiding. Iedereen is vrij om te doen wat hij of zij wil" JEU DE BOULES Deze sportinstuif op donderdag morgen, waarvoor met de hoofdin gang, maar de zij-ingang van De Korf is opgengesteld, blijkt in een duidelijke behoefte te voorzien, gezien ook het enthousiasme, waarmee de deelnemers zich het afgelopen jaar elke week hebben gemeld. Een andere interessante aktivi- teit is het handbal. Pure rekreatieve sport, waarbij de commissie SSD zich verzekerd wist van de mede werking van de handbalvereniging LHV. Elke donderdagavond kan iedereen, die eens kennis wil ma ken met de handbalsport - en via de televisie heeft men kunnen zien dat deze sport best leuk is om zelf eens te spelen - van 20.00 tot 21.00 uur in de gymnastiekzaal aan de Lijsterbeslaan in Leusden-Centrum onder leiding van LHV-leiders een balletje gaan gooien. Half april wordt begonnen met jeu de boules op dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Dit gebeurt m samenwerking met de vereni ging „De Hakhorst". Ook hier gaat het dus weer om een geheel nieu we aktiviteit. Voor het spelen van tennis zijn er over emge tijd waarschijnlijk ook mogelijkheden, want de LTV Look horst heeft zich inmiddels bereid verklaard de aktiviteiten van de SSD te ondersteunen. Hetzelfde geldt voor zwemmen, maar uiter aard is wat dat betreft nog het wachten op de opening van het nieuwe zwembad Octopus. De commissie Stimulering Sport Deelname werkt met een zeer be perkt budget, maar ziet deson danks kans dank zij de gTOte inzet en de energieke aanpak van haar leden ondor voorzitterschap van Wout van Kooy haar werkterrein nog altijd te verbreden. Zo wordt er op dit moment gewerkt aan de plannen voor de organisatie van een groot zaalvoetbaltoernooi voor teams van de diverse Leusdense wijken. Tenslotte is in voorbereiding een cursus alpine-sla- en langlauf- gymnastiek en een informatie avond voor schaatsers, een en an der te organiseren aan het begin van het nieuwe winterseizoen. De Nederlandse Sla Vereniging heeft voor dit initiatief haar medewer king toegezegd. Ook aan minder bekende takken van sport wordt aandacht geschon ken. Zo staan speciaal voor de jon geren kennismakingsbijeenkom sten op de agenda voor kanovaren en bergsport. Voor alle rekreatieve sportakti- viteiten wordt ter bestrijding van de kosten een bijdrage gevraagd van een rijksdaalder per keer. LEUSDEN/AMERSFOORT - Mie- ke Cox, oud-rectrix en conrectrix van Eemland College Noord neemt op vrijdag 11 maart af scheid van school. Na drieënder tig jaar in het onderwijs werk zaam te zijn geweest, gaat zij nu gebruik maken van de VUT-re- geling. Ter gelegenheid van het af scheid van mevrouw Cox biedt de school haar een receptie aan. Deze receptie wordt gehouden in de aula van het E.C.N., Paladijnenweg 3 in Amersfoort van half dne tot zes uur. Belangstellenden, oud-leerlin gen en ouders van (oud-)leerlingen zijn hierbij van harte welkom. LEUSDEN - Het Dorpsbreed Vrou wen Overleg nodigt iedere vrouw uit Leusden uit voor over leg rond de vergrijzing van Leus den. De avond wordt gehouden op woensdag 9 maart in 't Vooron der en begint om acht uur. De mensen worden gemiddeld steeds ouder. In verhouding zal het aantal jongeren in de toekomst steeds afnemen. De gevolgen hier van zullen onder meer te zien zijn in het langer zelfstandig willen/moe ten wonen. Daardoor zal op het flankerend ouderenbeleid, vrijwil ligerswerk en burenhulp, vaker en uitgebreider beroep worden ge daan. Het Vrouwen Overleg wil op woensdag 9 maart nader ingaan op deze problematiek. Vragen als: hoe moet dit aangepakt worden, waar liggen de problemen en wat wordt van de overheid verwacht, zullen aan de orde komen. Meer informatie is verkrijgbaar bij Wil van de Kar, telefoon 940953 of Tine ke Klerk, telefoon 947337. LEUSDEN - Twee veelbelovende jonge musici geven donderdag 10 maart een concert voor fluit en piano in 't Claeverenblad. De Spanjaard Jaime Delgado Mastin speelt fluit. Patrick Hopper uit Den Haag neemt de piano voor zijn rekening. De 22-jarige Jaime Mastin stu deerde bij Antonio Arias aan het Real Conservatorio de Musica in Madrid. Hij gaf veel soloconcerten met het Nationaal Jeugd Kameror kest van Spanje en soleerde met diverse professionele orkesten. Twee jaar speelde hij in het Orque- stra Sinfónica de Valladolid. Hij won verschillende prijzen, onder meer de tweede pnjs in de wed strijd 'Musician of the Year'. Sinds 1985 speelt hij bij Paul Verhey in Den Haag en speelde hij in het Nationaal Jeugdorkest, het Neder lands Blazerensemble en het Ne derlands Filharmonisch Orkest. Patnck Hopper werd in 1968 m Den Haag geboren. Hij kreeg zijn eerste pianolessen op 9-jarige leeftijd. Daarna ging hij studeren aan het Koninklijk Conservatorium. In 1983 won hij de eerste prijs in het Edith Stein Muziekconcours, waar na hij met het Residentie-orkest mocht optreden. Op het programma staan werken van Georges Enesco, C.Ph.E. Bach, Franz Schubert, Francis Poulenc en André Jolivet. Het concert begint om kwart over acht. De toegang is twaalf gulden vijftig. Reserveren is mogelijk via telefoonnummer 943472. )ONDERDAG 3 MAART 1988 LEUSDEN - De knotgroep afdeling Lensden heeft zaterdag het winterwerk afgesloten. Vanaf november is de groep bezig geweest met het knotten van een houtsingel van ongeveer vijftig meter. Vijftien zware wilgen van zo'n zestig jaar oud werden onder handen genomen. De knot groep werkt in opdracht van het Stichts Landschaps Be heer. Deze organisatie heeft in overleg met de boeren bepaald welke werkzaamheden er de afgelopen winter gedaan moesten worden en wanneer. De vrijwilligers van de knotgroep gingen daarna enthousiast aan het werk. leven geroepen, die ook voor dit jaar een programma heeft samen gesteld, waar de zogenaamde on gebonden sporters op verantwoor de wijze en vaak onder deskundige leiding diverse takken van spon kunnen beoefenen, zonder dat m eerste instantie de prestatie geldt. Dat is namelijk eén van de be langrijkste uitgangspunten ge weest, toen de SSD, de commissie Stimulering Sportdeelname, op 15 januan 1986 werd mgesteld met het doel de inwoners van Leusden, die geen direkte binding hadden met de lokale sportverenigingen toch de mogelijkheid te bieden tot re kreatieve sportbeoefening. Frank Roggenkamp, die namens de gemeente deel uitmaakt van de commissie: „Onze opzet is altijd geweest om aktiviteiten te ontwik kelen met het doel de mensen, mannen en vrouwen, kennis te la ten maken met diverse takken van sport. De commissie Stimulerwg Sport Deelname start vnjdag met fitness in Sportschool 2000, waar men de beschikkmg heeft over de meuwste apparatuur, die de sporter ten dienste staan om de conditie en het spierstelsel in vorm te brengen en te houden. We hebben daartoe altijd de hulp mgeroepen van de plaatselij ke sportverenigingen. Het is nooit de bedoeling geweest om de men sen lid te laten worden van de clubs, maar als ze eenmaal vol doende belangstelling hebben voor een bepaalde tak van sport ligt het voor de hand dat ze worden doorgesluisd naar de desbetref fende vereniging", aldus Roggen kamp. STARTPROBLEMEN Theo Hendriks heeft namens de Stichting voor lichamelijke opvoe ding en sport „Leusden", kortweg genoemd de Sportstichting, even eens zitting in de SSD. Hij meent: „In het begin heb je natuurlijk start problemen. Vooral het doorsluizen van de mensen naar de verenigin gen leidt daar op een gegeven mo ment tot kaderproblemen. Hoe moeten de mensen in de clubs vol doende en deskundig worden op gevangen? Dat is voor de vereni gingen natuurlijk weer een pro bleem. Maar de opzet van de com missie Stimulering Sportdeelname, de SSD dus, blijft om mensen, die met gebonden zijn aan een bepaal de vereniging, de gelegenheid te bieden om in rekreatieve zin sport te bedrijven en bezig te zijn, zonder dat er echt sportieve prestaties worden verwacht". In de komende maanden gaat de commissie, gesterkt door de gun stige resultaten van de aktiviteiten in de afgelopen jaren, haar vleu gels wijder uitslaan. Er staat een nieuw aantal initiatieven op het pro gramma. De SSD, die destijds tot stand is gekomen door samenwer king van de Sportstichting en de gemeente Leusden, biedt zowel re kreatie- als wedstrijdsporters de mogelijkheid tot aanvulling van door sportverenigingen en parti culieren georganiseerde aktivitei ten zonder duidelijk verdere ver plichtingen. Met andere woorden: iedereen is dus altijd welkom zon der dat men zich gedwongen zou moeten voelen om lid te worden van een club of de volgende week weer naar de zaal te gaan. Wel is het zo, dat een leeftijds grens wordt gesteld door de SSD: deelnemers worden geacht mini maal achttien jaar te zijn. Behalve sportkleding hoeft men verder niets mee te nemen. Voor alle tak ken van sport is materiaal ter be schikkmg, zoals rackets, ballen en wat verder nodig is voor de diverse sportdisciplines. SPORTINSTUIF Toch heeft de commissie ook voor de jeugd één en ander op het programma. In voortzetting van de vonge aktiviteiten staat met ingang ale wilgen blijven m het landschap achter. De bomen groeien echter snel weer aan. Dit blijkt wel uit het Jfeir dat de bomen om de vier a vijfjaar geknot moeten worden. De kop wordt anders te zwaar en kan gaan scheuren. Een echte treurwilg is dan het resultaat. De takken die van de bomen komen, worden ter plekke verbrand De dikkere stukken vmden hun weg naar de open haard Het Stichts Landschap Beheer overlegt met de boer of zij het hout zelf willen houden, anders kunnen de leden van de knotgroep zich er eventueel thuis aan opwarmen. De groep bestaat uit zeventien vrijwilligers, zaterdag waren dertien van hen aanwezig. De knotgroep heeft veel jeugdige leden. Met veel plezier hebben zij de afgelopen winter enkele zaterdagen 'opgeofferd' en de natuur een handje geholpen. IISDEN- Sinds 1986, als een voortzetting van Sport Overdag, d de commissie Stimulering Sportdeelname in het leven roepen. De commissie stelde zich vooral ten doel het beoefe- i van sport in minder gestructureerd verband te promoten, arbij zou vooral een doelgroep moeten worden bereikt, die i om wat voor reden dan ook niet geroepen voelt zich bij organiseerde sportverenigingen aan te sluiten, maar die wel jidenteel aan sport wil doen. De commissie, bestaande uit przitter Wout van Kooy, Gerard Voskuilen, Roy Robbemond, co Hendriks en Frank Roggenkamp wil de weg effenen voor mensen, waarbij men verenigingen benaderd om him mede dong te verlenen. Hoewel met wisselend succes, heeft de tunissie in haar bestaan al nuttige dingen gedaan. En in lart lanceren de leden tal van nieuwe activiteiten, waarvan fitnessgroep bij Sportschool 2000 vrijdag van start hoopt te in. Onze medewerker Gerard Trebert zocht de commissiele- p op en tekende de ambitieuze plannen op. •den van de commissie Stimulering Sport Deelname, bestaande uit Gerard Voskuilen, Theo Hendriks, zitter Wout van Kooy, Roy Robbemond en Frank Roggenkamp. MZaterdag werd de laatste hand gelegd aan de wilgen bij de Asschatterweg. Bij de werkzaamheden werd |geen motorzaag gebruikt. Als er een motorzaag aan te pas moet komen, wordt de hulp van het Stichts mdschaps Beheer mgeroepen. De knotgroep werkt hever zonder dit zwaar geschut. Door cursussen van ■lief Landschaps Beheer weten de vrijwilhgers precies wat ze moeten doen. Een geknotte wilg

Leusder Krant | 1988 | | pagina 5