Senioren genieten bij UW yan 'Geluk brengt scherven' Scholen doelwit van vandalen Jazzdriedaagse Amersfoort belooft veel hoogtepunten JökaaL~ LEUSDEN, 't Startblok op de bres voor Afrika PJGU voert klucht voor tweede keer op Auto-inbraak leusder krnwfc EHBO-Hamersveld begroet zestien gediplomeerden Leusden Achterveld Dieven opgeschrikt Tienduizenden guldens schade Jan 13 tot en met 15 mei negende festival Wedden Dat brengt geld in 't laatje: Aquarellen en keramiek in Elisabeth Ziekenhuis LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 mkindec)meentef DINSDAG 8 MAART 1988 plaatselijk nieuws LEUSDEN - De zaal van Volkswagenimporteur Pon zat don derdagavond 3 maart vol ouderen. Zij konden genieten van de klucht „Geluk brengt scherven". Voor de Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht afdeling Leusden was het de tweede keer dat zij veel succes hadden met deze klucht. Ruim honderd ouderen uit Leus- den-Centrum, Leusden-Zuid en Achterveld, konden worden ver welkomd door mevrouw N. van Dalen, voorzitter van de Leusdense Unie van Vrijwilligers. Ook dit jaar had Pon de toneelzaal en de daarbij behorende accommodatie gratis ter beschikkking gesteld van de ouderen in de gemeente Leusden. De UW, die deze seniorenavond steeds organiseert, had gekozen voor een avondvullend toneelstuk. De toneelclub van de PJGU-af- deling Leusden was bereid om het toneelstuk, waar zij vorig jaar zo'n groot succes mee had, opnieuw op te voeren. Na de nodige repetities hadden de toneelspelers de tekst weer helemaal onder de knie. De klucht „Geluk brengt scherven" draaide om het winnen van maar liefst de honderdduizend in de Staatsloterij én anderhalve ton in de toto. De winnaar Ton wil dit verbor gen houden voor zijn vrouw, want die moet niets weten van gokken en loterijen. Door loslippigheid van de lotenjhoudster weet van liever lee iedereen, behalve de vrouw van Ton, van het lotenjgeluk. To, de vrouw van Ton verwacht een baby, wat zij alleen aan Ton vertelt. In drie bedrijven draait het om allerlei misverstanden en geheimzinnighe den rond de geldprijzen en de baby die op komst is. De misver standen zijn vaak zo waanzinning, dat er tientallen momenten ont staan, die de ouderen doen schate ren van het lachen. Ook spanning was er volop, al was alleen al om te zien of die koffiekopjes ooit nog eens in de keuken zouden belan den en of bij de „striptease" van Ane-Ton ook z'n broek uit zou gaan. De ouderen vermaakten zich pri ma, ook al was de tekst soms wat moeilijk te verstaan. De regie van Willem van Engelshoven, het door een aantal PJGU-ers gemaakte de cor en vooral het vlotte spelen van de acteurs en actnces, maakten ook dit jaar de „Pon-avond" tot een succes. UW-sters zorgden ervoor dat de ouderen ook een drankje en een kroket kregen, mede dankzij de keuken van Pon. Mevrouw R. Klumper, UW-be- stuurslid, kon aan het eind van deze succesvolle avond namens de ou deren de PJGU-toneelclub van harte bedanken voor deze ge noeglijke avond. Zoals een van deze senioren zei: „Heerlijk, zo'n avond uit en lekker lachen. Er moet heel wat gebeuren wil ik volgend jaar met komen." LEUSDEN- In de nacht van donder dag op vrijdag is uit een auto, die aan de Mulderij od de Hamershof geparkeerd stond, een radio/cas setterecorder gestolen. De dief verschafte zich toegang tot het voertuig door de ruit van het linker portier te forceren. (van éér. onzer medewerkers) LEUSDEN - Er is in 1987 voor een totaal-bedrag van ruim 35.000,- schade toegebracht aan Leusdense scholen. De ge meente kan slechts in een klein aantal gevallen aanspraak ma ken op een uitkering van de verzekering. Ruim tweederde deel van de schade werd in 1987 uit de gemeentekas betaald. Als gevolg van een meuw bekosti gingsstelsel voor het onderwijs is de gemeente ook verplicht schade te vergoeden die is toege bracht aan scholen voor bijzonder onderwijs. Vorig jaar deed het bij zonder onderwijs dertig keer een beroep op de gemeentekas om dat er schade was aan eon school gebouw. In de meeste gevallen is vandalisme de oorzaak van de schade. Van alle schade aan schoolgebouwen is bijna tiendui zend gulden veroorzaakt door ruit- breuk. Uit een gemeentelijk overzicht blijkt dat er veel vormen van ver- meling hebben plaatsgevonden in 1987. Het bekladden van muren bleek erg populair te zijn. Vernie ling van daken en kapotte regen pijpen en dakgoten kostten de ge meenschap elk jaar ook de nodige tienduizenden guldens. Opmer kelijk is een gemelde schade die is ontstaan door het gooien van steentjes in een afvoer van de Centrale Verwarming. Ook hier kostte het herstel emge honder den guldens. De gemeente heeft in het verle den al enkele maatregelen geno men om vandalisme rond de school te beperken. Het blijkt dat de verlichting van de scholen in de nachtelijke uren al heeft bijge dragen tot een vermindering van het aantal inbraken en vernielin gen. De gemeente Leusden zal ac tief blijven waar het gaat om het beperken van de vernieling aan gemeentelijke eigendommen. Een nieuw wapen in de strijd zal mogelijk een kleefpasta zijn die wordt aangebracht aan de buiten kant van een school Voor de jeugd die op het dak van de school wil klimmen zal het niet aantrekkelijk zijn om de vieze massa te trotseren Jeluk brengt scherven', een klucht )1 misverstanden, werd door de PJCU afdeling Leusden opgevoerd voor de ouderen in de toneelzaal van Pon. (door een medewerker) AMERSFOORT - Op vrij- ag 13, zaterdag 14 en zondag 5 mei wordt voor de negende naai de Amersfoortse jazz- iedaagse - het Oranje- Dom-jazz in Amersfoort - ge- ouden. De voorzitter van de ganiserende Stichting Kei- tadjazz, Math Meester, ver- ilt, dat het inmiddels tradi- onele jazz-gebeuren weer at uitgebreider zal zijn, lede dankzij co-sponsoring oor Barclay - de sponsor van t Northsea-jazzfestival - en icale sponsors, die toege- igd hebben de tien jaar vol te taken. Zo is het de bedoeling, dat aan i locaties, waarHeven in de brou- irij" zal zijn - de Koestraat, de rkensmarkt, het Moorerplein, t O.L. Vrouwekerkhof, de Hof, de ioenmarkt - het Havik wordt toe- ivoegd. In dne dagen zullen ids en formaties zo een tachtig itredens verzorgen. De jazz-driedaagse begint ook jaar op vrijdagavond 13 mei in een veertig cafes en andere ho- •ca-gelegenheden m de bmnen- ad, waar alle stijlen van jazz te Dren zullen zijn. Dat is trouwens een kenmerk van de Amersfoortse jazzdriedaagse, dat met alleen dix- ie-land, maar bijvoorbeeld ook funk-beat ten gehoren worden ge bracht en met alleen zij, die uit een bepaalde nostalgie de optredens bijwonen, aan hun trek komen, maar dat ook de jeugd eigentijdse jazz knjgt aangeboden. Eén van de hoogtepunten zal - op zaterdagavond 14 mei - het op- trden op de Hof zijn van Barclay Big Band of tewel de Max Collie Rhytm Aces met zangeres Judy Durham, een achtmansformatie, die speciaal uit Londen komt overgevlogen Voor zondagmiddag staat geno teerd het Dutch Jazz Orchestra on der leiding van Jerry van Rooyen, dat vong jaar 's zaterdagsmiddags op de Varkensmarkt optrad. WINKELSTRAAT „Op zaterdagmiddag zullen voor het eerst orkesten in de Lange- straat optreden", zegt Mark Mees ter, die eraan toevoegt, dat hij hoopt, dat nu eindelijk de winke liers m de winkelstraat gaan inzien, dat zij profijt van het jazz-gebeuren kunnen hebben. „Vorig jaar was het m de Langestraat op zaterdag avond net zo druk als tijdens de koopavond, maar de etalages wa ren pikdonker. Waarom laten ze het licht m hun winkels niet bran den, zorgen ze ruet voor een aan het jazzgebeuren aangepaste etala ge?" Andere formaties, die tijdens de jazz-dnedaagse zullen optreden zijn het Ben van Dungen - Jarmo Hoogendijk Quintet, Soul Staüon - met swingende jazz uit de vijftiger jaren Puccy, een ensemble met hotclub de France, die in het voor programma van Stephan Grapelli gestaan heeft, de pianist Rob van Bavel, die vong jaar - uit vierhon derd deelnemers - met alleen Thelonious Monk Award in Was hington - „het was voor het eerst dat een Nederlander die prijs won" ook de Wessel-Ilckenpnjs 1987 won. De voorzitter van de stichting Keistadjazz vertelt bok, dat binnen- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd. Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 68.80 per jaar, 34,90 per half jaar, 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat met het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag: 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN- Op dinsdag 1 en woensdag 2 maart werd de EHBO-curs us van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor EHBO, afdeling Hamersveld, af gesloten met een examen. Alle zestien deelnemers mochten zich na afloop gediplomeerd EHBO-er noemen. De nieuwe cursus, die onder leiding staat van kaderin structeur Piet Nierkens en dokter Voordman, start in september. Het examen begon om 19.30 en werd afgenomen door een arts (de heer V.d. Berg) en een kaderin structeur (de heer Coenders). Om 19.15 uur kwamen de eerste exa menkandidaten binnen met witte gezichten. Sommige met het boek je in de hand om nog even het één en ander over te lezen. Om half acht gingen de eerste twee kandidaten naar binnen, waarna het wachten was tot ze weer terug kwamen. Dat duurde lang. Na ongeveer een half uur kwamen de kandidaten toch weer naar buiten. Alles leek daarna vlugger te gaan, want terwijl de volgende naar binnen ging, werd de eerste het hemd van het lijf ge vraagd. De belangrijkste natuurlijk „En ben je geslaagd". Maar dat wisten de meesten nog niet Alles bleef daardoor spannend. Einde lijk hebben ook de laatste twee examen gedaan en restte alleen de uitslag nog. Die viel gunstig uit. On danks het feit dat een enkeling te rug moest voor een herkansing, bleek iedereen toch geslaagd. Fe licitaties werden uitgewisseld en iedereen was blij. ACHTERVELD - Leerlingen van de Achterveldse basis school 't Startblok nemen enkele jaren achtereen deel aan acties voor het goede doel. Vorig jaar werd deelgenomen aan een actie voor de daklozen. Dit jaar was het voor de actie „Een voor Afrika". Het was dit jaar wel even denken op welke manier het nu zou worden gespeeld. Tijdens een bespreking hierover kwamen het team en de leerlingen op het idee het spel in de vorm van „Wedden Dat" te gieten. De leerlingen werden in groe pen verdeeld en elke leerling moest dan een bepaalde tijd op de handen staan. De leerlingen wisten met van elkaar wat men zou doen. Ouders, familie en naaste buren konden dan een bepaald bedrag inzetten als de betrokkenen met hun weddenschap zouden slagen. De inschrijvers moesten hét door hen bepaalde bedrag betalen. Werd de weddenschap verloren, dan behoefde men het bedrag niet te betalen. Het werd een onverbid delijke bestseller. Tijdens de slotavond, waarbij de ouders en andere belangstellen den aanwezig waren, slaagden al len er in hun weddenschap te win nen. Het werd een hele gezellige avond waarop volop werd genoten van de weddenschappen die wa ren bedacht. De lachspieren wer den vele malen in beweging ge bracht. Nadat het geld van de wedden schappen was opgehaald bleek dat de leerlingen het mooie bedrag van 1038,40 bijeen hadden ge bracht. kort een soort club van honderd zal worden opgericht met de bedoe ling op die manier een fonds te vormen, dat voor financiële onder steuning van de Jazz-dnedaagse kan zorgen. Het comité van aanbeveling bestaat uit burgemeester A. Schreuder, de heer Chr. Karelse en de notarissen mr. H. J. Keetell en mr. J. Prins. AMERSFOORT - Paula Zwollo en Margreet de Vnes exposeren tot 31 maart m de hal van het Sint Elisa beth Ziekenhuis. Zwollo laat aqua rellen zien. De Waddeneilanden vormen het thema voor haar werk. Margreet de Vries werkt met kera miek. Dansers, dans. ruimte en de re latie onderling tussen dansers vor men de inspiratiebron voor hoge 'dansende' beelden. Zwarte roof vogels, tegen een gekleurde lucht, boven een gure Golanhoogte vormden de aanleiding voor een gedeelte van de zwarte, Raku-ge- stookte werkstukken. Een aquarel van Paul Zwollo door Jan Versteegt Weersverbetering In het weekeinde zijn er nog een aantal forse winterse buien ge vallen. In mijn woonplaats Ruur- lo hagelde het zaterdagmiddag flink en viel er van tijd tot tijd wat sneeuw. Het landschap zag er dan soms ook wat winters uit. In het midden van het land vielen ook nog de nodige buien, waardoor het hier en daar flink glad werd. Zondag werden we getrakteerd op wat zonneschijn, maar in de loop van de middag trok de lucht dicht en viel er wat regen. Oorzaak: een depressie op weg naar Denemarken. Aan de achterzijde van die depressie draaide de wind naar opnieuw naar noord-west en voerde weer wisselvallige, polaire lucht aan. Hierdoor zullen er gisteren wel weer een aantal (winterse) buien gevallen zijn. Aan die aanvoer van polaire lucht lijkt nu geleidelijk een ein de te komen. In het weekeinde ontwikkelde zich al een hoge- drukgebied op de oceaan. Het trok richting Golf van Biscaye. Naar verwachting zal dit hoge- drukgebied vanaf vandaag het weer bij ons in toenemende mate gaan beïnvloeden. De stroming wordt meer westelijk en daar door kan de temperatuur, ook omdat de zon zich wat meer zal laten zien, wat hoger worden. Overdag lijkt een maximum van 8 a 9 graden haalbaar. Meer nor male waarden voor de tijd van het jaar derhalve. En dan zijn we weer even ver als tijdens de Kerstdagen. Toen werd het 9 a 11 graden. Een ver schil met toen is dat de nachten nu belangrijk kouder zijn en blij ven. Door opklaringen kan het in de komende nachten weieens tot een graadje vorst komen. De kans op mist neemt dan ook wat toe. Al met al lijkt het weer wat beter te worden dan we de afge lopen week gewend waren. In Scandinavië was het overi gens de afgelopen week nog flink koud. In Finland vroor het 's nachts nog vijftien graden en ook overdag bleven de temperaturen daar onder nul. Maar ook wat zuidelijker (in Stockholm -9) was het koud. In Moskou daarente gen was het beduidend zachter, met vergelijkbare temperaturen als bij ons. Daar werd warmere lucht naar het noorden getrans porteerd door een depressie bij Polen. kj<u\, zoals beioom, ici tug naar de meteorologische winter, of schoon vroege voorboden van het naderende voorjaar (krokus sen) vorige week ondersneeuw den, hebben we de op één na zachtste winter van de eeuw ach ter de rug. De gemiddelde temperatuur bedroeg in De Bilt 4,9 graden. Alleen in 1974/75 was het nog warmer met 5,5 graden. Ook het aantal vorstdagen is met 23 slechts in één winter lager ge weest. Op het KNMI is ook een rang lijst ontwikkeld om aan de hand van neerslag en temperatuur de winter te beoordelen. Bekeken vanaf 1905 leverde dat voor de temperatuur een 82e plaats op en voor de neerslag een 79e. Totaal 161. Dat is de hoogste combinatie van deze eeuw. Dat je in deze tijd ook kunt 'ver branden' bleek in de historische winter van '62/'63. Toen was er de eerste helft van maart veel zon en kon er door het vele ijs nog volop worden geschaatst. Mensen die een lange tocht ondernamen kwamen met een rode neus (niet van de kou) terug. Een beetje ver gelijkbaar met de wintersport in oorden, waar het op dit moment goed toeven is. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Vereni gin gs nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontralct. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Woensdag 8 maart. Dorpsbreed vrouwenoverleg over Vergrijzing, 't Vooronder, Bur gemeester van der Postlaan 2. Dinsdag 8 maart 20.00 uur: Jaar vergadering A.B.T.B. Ons Gebouw Woensdag 9 maart 9.00 uur: Hand- werkhobbyclub de Moespot Donderdag 10 maart 13.30 uur: bejaardensoos Ons Gebouw Vrijdag 11 maart 19.00 uur: Knut selen De Klont, de Moespot Zaterdag 12 maart 20.00 uur: K.P.J. Disco-avond de Moespot Zondag 13 maart 20.00 uur: Disco Show de Klaveet; 11.30 uur: Koffie- concedrt Ons Gebouw: 14.00 uur: Disco de Klaveet Maandag 14 maart: Kleuter knut- seliruddag 13.00 uur de Moespot Dinsdag 15 maart 9.00 uur: Welfa reclub Zonnebloem Ons Gebouw LEUSDEN- Zondag in de vroege ochtenduren werd een supermarkt aan de Irenelaan m Leusden-Zuid bezocht door ongenode gasten. Hoewel de door een getuige gea larmeerde politie constateerde dat er mensen binnen waren geweest, werd er niets vermist. Kennelijk werden de daders bij de uitvoering van hun plannen opgeschrikt door de alarminstallatie en kpzen het ha- zepad.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3