>trijdvaardig Barneveld s Roda (zo.) te machtig loda (za.) opnieuw naar >loedeloze puntendeling Puntverlies Treffer in eigen doel kost Achterveld zege VB lijkt degradatie te ontlopen ■rde plaats komt in het geding YdETKAL @IIALAHS Uitslagen Hessenkar- Kaarttoernooi DINSDAG 8 MAART 1988 ÜUSDEN - Roda-zondag heeft net als vorige week ook het elopen weekeinde een teleurstellend resultaat geboekt. De isdenaren kwamen in Barneveld tegen de gelijknamige enstander de nodige felheid en wat geluk tekort. De gasthe- i wonnen dan ook met 2-1. Roda was voetbaltechnisch zeker t de mindere van de tegenstander, maar de thuisploeg was jdvaardiger. uud Maas stuurde zijn elftal r met twee spitsen de wei in. wel dat er een week eerder helemaal uit kwam, mochten Jansen en Bobby Schoondijk x>k nu weer als spitsenduo pro- HL ok de verdediging moest een wijziging ondergaan, omdat voor stopper Ben Wittenberg wegens een vakantie ontbrak. Hans Hei- men kwam nu op de voorstopper- plaats te staan, waardoor Wilco Bettink zijn opwachtmg weer in de basis maakte vanaf de linksback plaats. Na vijf minuten spelen kreeg Bobby Schoordijk een prachtige kans om de score te openen. Hij faalde echter m de afwerking. Roda bleef m het eerste kwartier het betere van het spel houden maar net als in de laatste wedstrij den schortte het aan de afronding. De kansen werden wel gecreëerd maar bij de afwerking ontbreekt de koelbloedigheid en het geluk. Over geluk had Barneveld met te klagen in de vijftiende minuut. Na weer een afgeslagen aanval van de Leusdenaren kwamen de Barne velders er vliegensvlug uit en uit de daaruit voortvloeiende voorzet wist van 't Klooster met een WB'er in de slag om de bal. de spits van Barneveld de bal ach ter de kansloze Michel Vrijhoef te koppen: 1-0. OPSTEKER Voor Barneveld betekende dit een enorme opsteker want de nog niet van degradatie gevrijwaarde ploeg kon zo haar lievelingsspel- letje gaan spelen. Roda moest nu komen en deed dat ook. Soms trok men wel met vier, vijf man extra richting het vijandige doel. Maar de keihard werkende Barneveldse ploeg had geen problemen om deze doorzichtige aanvallen on schadelijk te maken. Het duurde allemaal te lang voordat de bal via de vleugels voor het doel werd ge bracht. Hierdoor kreeg de Barne veldse verdediging steeds alle tijd om de zaakjes goed te organiseren. En als er geen tempo in de aanval zit wordt het wel erg moeilijk om een bres te slaan in de vijandige verdediging. Roda kon wat dat be treft slechts het excuus van het zeer zware veld aanvoeren. Door de he vige regenval was het veld in Bar neveld loodzwaar geworden en dat is altijd m het voordeel van de ver dedigende ploeg. Aangezien Roda het meer van techniek moet heb ben, was dit veld voor de Barnevel ders een kolfje naar de hand. Door het felle en goede verdedigen van de thuisploeg bleef de stand tot aan de rust 1-0. KRUIS Na de hervatting probeerde Roda alsnog de gelijkmaker te for ceren. De Leusdenaren besloten om achtenn één tegen één te gaan spelen. Aanvoerder Meindert Vlugt schoof door naar het midden veld, om voor een betere aanvoer naar de spitsen te zorgen. Trainer/ Roda-zondag delfde het onderspit tegen een strijdvaardiger Barneveld. coach Ruud Maas besloot om in dit stadium van de wedstrijd alles of mets te gaan spelen. Middenvelder Ferry Houtveen werd gewisseld voor een derde aanvaller in de per soon van Hans Vrijhoef. Het geluk ontbrak echter bij de bewoners van het Burgemeester Buiningpark Diverse schoten gmgen net naast of over, terwijl de Barneveldse doel- verdediger ook z'n mannetje stond. En zoals dan zo vaak gebeurt viel ook hier het doelpunt aan de ande re kant. Na een aanval van Barne veld schoot een speler van de Bar nevelders van grote afstand op doel. Maar hij raakte de bal geheel verkeerd, en tot grote verrassing van alles en iedereen verdween de bal in het kruis achter de ander maal kansloze Michel Vrijhoef. Daarna was het gedaan met de wedstnjd want het voor lijfsbehoud vechtende Barneveld zou deze voordelige 2-0 stand niet meer prijsgeven. Roda probeerde het wel maar het zat er gewoon niet in. Door een nimmer aflatende inzet van Barne veld werd de 2-0 stand tot vlak voor het einde geconsolideerd. In de laatste minuut werd dan toch de eer voor de Leusdenaren gered door de ingevallen Hans Vrijhoef: 2-1. GEVOLGEN Toch complimenteerde trainer/ coach Ruud Maas zijn ploeg na af loop. Over het hoe en waarom zei de stuurman van het Roda-vlagge- schip: „Mijn ploeg heeft vandaag hard gewerkt en beter gevoetbald dan vonge week tegen Olympia '25. Dat we hier met een nederlaag genoegen hebben moeten nemen was de verdienste van onze tegen stander. Barneveld vocht voor wat het waard was en verdiende zeker op grond daarvan de twee punten. Bij ons zijn de onvermijdelijke ge volgen die een werkploeg aan het eind van het seizoen knjgt voorge schoteld goed waar te nemen. De ploeg heeft het hele jaar keihard gewerkt om in de stnjd om de titel mee te blijven doen, en omdat bij ons het vermogen om een wed strijd op techniek te beslissen ont breekt zijn de meeste spelers nu aan het eind van hun krachten." Roda kan de laatste wedstrijden van dit lopende seizoen zonder zor gen tegemoet zien. De Leusdena ren lieten zondag ook al een jeugd speler aan het grote werk ruiken, Henk Weishaubt, die ver m de tweede helft „good-old" Dirk van 't Klooster kwam vervangen. Ruud Maas zei hierover het volgende: „Nu de competitie toch afgelopen is hebben we de gelegenheid om wat jeugdspelers mee te laten spe len om hen zodoende in een ont spannen sfeer alvast te laten wen nen in het semoren voetbal." Volgende week staat de topper tegen Achterveld op het program ma. De m degradatienood verke rende Achtervelders zullen dan de punten niet kado krijgen van een op en top gemotiveerd Roda. Opstelling Roda: Michel Vrijhoef. Meindert Vlugt, Hans Heimen, Harry Oussoren, Wilco Bettink, Peter Kiujf, Remco Bosman, Ferry Houtveen, Dirk van 't Klooster, John Jansen, Bobby Schoordijk. ACHTERVELD/LEUSDEN - Zowel het voetbal in de hoofd klasse zaterdag als in de eerste klasse zondag werd dit week einde getroffen door het slechte weer. De regionale clubs kwamen echter wel in actie. Roda-zaterdag verspeelde een punt aan Bloemenkwartier op eigen veld. De zondag moest in en tegen Barneveld met een 2-1 nederlaag genoegen nemen. Achterveld pakte op eigen terrein een belangrijk punt tegen EMM: 1-1. SDEN - De Roda-zaterdag heeft in de strijd om de derde ts in de hoofdklasse van het afdelingsvoetbal een belang- punt laten liggen. In de thuiswedstrijd tegen het Hilver- se Bloemenkwartier kwamen de Leusdenaren niet verder een bloedeloos gelijkspel: 0-0. ande op het wedstrijdbeeld je veronderstellen dat er vol- igen van Wim van der Linden niet bewust zijn van het even- belang van de derde plaats lerde plaats in de eindstand deze lopende competitie heel misschien nog de mo eheid om m een promotie met een ploeg uit de andere mg te strijden voor een plaats t zo felbegeerde KNVB-voet- de Leusdenaren afgelopen dag op het Burgemeester Bui- >ark aan het werk heeft ge- moet gedacht hebben dat er luel uit de middenmoot werd verkt, waann niets meer op pel stond. Bloemenkwartier, le laatste weken volledig uit was, had zich al voorbereid en hele zware middag. Maar iraf gezien was dat niet te- want het waren de Hilver summers die in de slotfase van deze slechte wedstrijd de beste kansen kregen om de volle buit binnen te halen. Roda '46 begon enigszins gehan dicapt aan de wedstrijd, omdat middenveldstrateeg Harry Kers- sies en de ervaren Ton Kaspers ontbraken wegens een blessure en ziekte. Ook de twee jeugdspe lers die vorige week zo'n goede indruk hadden achtergelaten, konden door trainer/coach Wim van der Linden niet worden opge steld wegens verplichtingen bij de jeugd. De eerste de beste kans van Roda, die na zo'n tien minuten spelen kwam, gaf al een indicatie van het te verwachten spelpeil Na een veel te traag opgezette aanval kreeg Wout Buennk de bal aange speeld, maar in plaats van rustig aan te leggen voor een vernieti gende uithaal, schoot hij veel te snel en ongecontroleerd op het doel waarna de bal smoorde in de vijandige verdediging. De hele eerste helft werd geken merkt door het irutatiefloze spel van Roda. De ploeg kon absoluut niet de indruk wekken dat men vocht voor een laatste strohalm om promotie te bewerkstelligen. De ploeg speelde zonder bezieling en er ontbrak agressie. Had men de bal in de ploeg dan bleef men het speeltuig in een traag tempo rondspelen. De diepte en het raffinement ont braken in het spel van de Leusde naren Werd er eens direct of diep gespeeld, dan leverde dat onmid dellijk gevaar op voor de verdedi ging van Bloemenkwartier. Zoals na zo'n twintig minuten spelen, toen Nico Romeyn de opening op rechts vond, waar Harry Settels zijn tegenstander in de sprint de baas bleef en een mooie voorzet afleverde, die bij Fake Schoo- newille terecht kwam. Zijn inzet werd echter geblokkeerd door de verdedigende partij, zodat er slechts een hoekschop overbleef van deze aanval. Tot vijf minuten voor de rust viel er voor de toch al weinige toeschou wers die het Roda-veld bevolkten met veel meer te gemeten. De Leusdenaren bleven volharden in het erg doorzichte en stenele spel en zodoende kregen de Buining- parkers geen enkele doelrijpe kans meer. In de laatste vijf minu ten gebeurde er wel iets, maar dat was een kans voor Bloemenkwar tier. Na een hoekschop, die werd veroorzaakt door keeper Berry Buunk, kwam de bal bij een vrij staande speler van Bloemenkwar tier terecht maar zijn volley werd door één van de verdedigers van Roda geblokt. In de rebound kreeg een andere speler de gele genheid om zonder hindernissen op het doel van Berry Buunk af te stevenen, maar zijn inzet werd tot corner verwerkt door de Roda- goalie. Ook deze hoekschop bracht geen verandering m de stand zodat de ruststand 0-0 werd SCHOUWSPEL De tweede helft werd helemaal een schouwspel om heel gauw te vergeten. De Roda-brigade kwam in dit bedrijf tot geen enkel fat soenlijke aanval meer. Tegenstan der Bloemenkwartier, dat bijzon der slecht op dreef was de laatste weken, keek de ogen uit Zoveel onmacht had men niet verwacht van de nummer dne op de rang lijst. Richard Nieuwenhuis kwam linksbuiten Fake Schoonewille vervangen, maar ook hij kon geen potten breken. Een counter in de twaalfde minuut leverde voor Bloemenkwartier een uitstekende kans op om de score te openen maar hier werd duidelijk waarom de gasten uit Hilversum de laaste weken bijna geen punt meer hebben gepakt. De twee-tegen-één-situatie werd op kinderlijk eenvoudige wijze verprutst, waarna de bal naast het doel van Berry Buunk werd ge schoten. Met een beetje overleg en iets meer precisie in de afwer king had hier beduidend meer in gezeten. Een kwartier voor tijd kwam Ab de Vries de falende spits Coen van Dijk vervangen. De laatste stuiptrekkingen van de Leusdena ren resulteerden echter ook met in het gewenste resultaat. Een paar aanvallen en vrije trappen le verden geen grote problemen op voor Bloemenkwartier. Twee minuten voor tijd kregen de gasten zelfs een enorme kans om er met de twee punten vandoor te gaan. Maar een aanvaller wist de bal van één meter afstand niet in het doel te werken. Hij kopte het leer naast het doel. Bloemenkwartier vertrok terecht met een punt uit Leusden. Door dit onnodige puntverlies moet Roda de derde plaats in de rangschikking nu delen met Ve- lox, dat in tegenstelling tot de Leusdenaren wel bezig is aan een goed competitieslot Opstelling Roda: Berry Buunk; Fokko van Leyenhorst. Karei Ouwerkerk, Klaas de Vnes; Hans Nieuwenhuis; Nico Romeyn. Barry Kamphorst; Wout Beunnk. Harry Settels, Coen van Dijk, Fake Schoonewille. De zaterdag-afdeling van Roda kwam thuis in actie tegen het vol komen uit vorm zijnde Bloemen kwartier. Althans, dat was de ver wachting. Maar de Hilversummers bleken helemaal niet zo slecht te zijn als de uitslagen van de laatste weken deden vermoeden. De vol gelingen van Wim v.d. Linden kwa men in een slechte wedstrijd niet verder dan een doelpuntloos ge lijkspel. Voor Roda betekende dit een kostbaar puntverlies in de strijd om de derde plaats. Deze derde plaats kan aan het emd van de competitie nog van belang zijn. De Leusdenaren moeten de derde plaats nu delen met Velox. De Utrechtenaren versloegen in eigen huis rode lantaarndrager WA '71 met 2-1. In de strijd om het kampioenschap het Eemdijk een belangrijk punt liggen bij degra datiekandidaat Sova '54. Het bleef in Amersfoort bij 0-0. Koploper Musketiers maakte m de thuiswedstrijd tegen Hercules geen fout. Het werd in Eist 4-0. De wedstrijden Veensche Boys - WJ en Veluwse Boys - Hoogerhei- de werden afgelast. Met nog vier wedstrijden voor de boeg blijft het zowel aan de kop als in de staart een spannende aangelegenheid. Uitslagen hoofdklasse (zaterdag) Musketiers - Hercules 4-0 Roda '46 - Bloemenkwartier 0-0 Sova '54 - Eemdijk 0-0 Veensche Boys - WJ afg Veluwse Boys - Hoogerheide afg Velox-WA'71 2-1 Stand hoofdklasse (zaterdag) 1. Musketiers 18-32 2. Eemdijk 18-29 3 Roda '46 18-22 4. Velox 1&-22 5. WJ 18-20 6. Hoogerheide 18-18 7. Veensche Boys 17-17 8 Bloemenkwartier 19-17 9. Sova'54 18-12 10 Veluwse Boys 17-10 11. Hercules 19-10 12 WA'71 18- 8 EINDSPRINT Roda-zondag werd het afgelo pen weekemde met een keihard werkend Barneveld geconfron teerd. De Barnevelders, die nog in de strijd tegen het degradatie spook waren gewikkeld, kunnenna de 2-1 overwinning op de Leusde naren even ademhalen. De ploeg van Ruud Maas. voor wie de com petitie helemaal is gelopen, kreeg wel volop mogelijkheden om eén of twee punten mee naar Leusden te nemen. Maar net als in de laatste wedstrijden ontbrak het nodige geluk en de koelbloedigheid om te scoren. Zodoende werd een tech nisch sterker Roda door een strijd lustiger Barneveld met een 2-1 ne derlaag naar huis gestuurd. Achterveld heeft een belangrijk punt gepakt in de wedstnjd tegen EMM. Als de ploeg van Cor Hoog land opnieuw met een nederlaag was geconfronteerd, had de toe komst er voor de Achtervelders wel heel somber uitgezien. Mis schien putten de Achtervelders uit dit behaalde resultaat wel zoveel moed dat via een formidabele eindsprint degradatie nog wordt ontlopen. Maar voorlopig staan de Achtervelders nog op de „dodelij ke" elfde plaats, met een achter stand van één punt op Zuiderzee vogels. Naarden '79 is de nieuwe koplo per geworden omdat men met 3-1 bij WZA won. BFC heeft nu éen punt achterstand. Met nog vier wedstrijden te gaan is hier dus nog alles mogelijk. De wedstrijd BW - BFC werd afgelast. Ook de wedstrijden Kockengen - Zuiderzeevogels en Veensche Boys tegen Olympia '25 konden wegen de slechte gesteldheid van de velden geen doorgang vinden. Uitslaen eerste klasse (zondag) BW-BFC afg WZA-Naarden'79 1-3 Kockengen - Zuiderzeevogels afg Achterveld - EMM 1 -1 Barneveld - Roda '46 2-1 Veensche Boys - Olympia '25 afg. Stand eerste klasse (zondag) 1 Naarden'79 18-28 2. BFC 18-27 3. Roda'46 19-22 4. Veensche Boys 18-18 5 EMM 17-17 6. WZA 17-16 7. BW 18-16 8. Barneveld 18-16 9. Olympia'25 16-15 10 Zuiderzeevogels 18-14 11. Achterveld 18-13 12 Kockengen 17-10 ACHTERVELD - Vrijdagavond werd de zesde ronde gespeeld van het Hessenkar-kaarttour- nooi. Het werd een gezellige avond, waarin fanatiek, maar sportief werd gespeeld. De prijs winnaars van deze avond waren: aantal punten 5287 5160 3. Bart van Middelaar 4. Hans de Vette 5. Cor de Vette 6. mevr. A. Wouters 7. Carl Vos 8. Piet Smink De poedelprijs W. v.d. Horst I 1. Cor van Marwijk I 2 Jo Pronk De stand (na zes ronden) 1 mevr. A. Wouters 26857 2. Jo Pronk 25882 3. E Wouters 25691 4 Bart van Middelaar 25542 5. T. Blankenstein 23917 6. W v.d. Horst 23622 7 Piet Smink 23375 8 Carl Vos 22396 9. Cor de Vette 21725 De volgende ronde zal worden ge speeld op vnjdag 15 april. ACHTERVELD - Onder niet al te beste weersomstandighe den speelde Achterveld zondag de thuiswedstrijd tegen EMM uit Hilversum. Ook nu moest trainer Cor Hoog land zijn elftal wijzigen. Rechtsback Johan van de Hengel was er niet en m zijn plaats werd Hans van de Kooij opgesteld die een heel goede wedstrijd speelde. Zaterdag meld de Harry van Dalen zich ziek en moest een speler uit het tweede elftal worden ingeschakeld. Dit werd Jos Koot. Achterveld zette alles op alles om ruet te verhezen. EMM zou al blij zijn met een punt. Direct na de aanvang ging Achterveld goed in de aanval. Er werd veel aangeval- I len en men kreeg een aantal hoek- schoppen te nemen. Die bleven echter zonder resultaat. Tot ongeveer vijf minuten voor rust. Achterveld kreeg weer een hoekschop toegewezen, die door Robbie de Vette werd genomen 1 Deze gaf de bal laag voor. De bal gleed door en werd door Klaas van de Heuvel ingeschoten. De bal werd echter van de lijn gehaald waardoor Klaas van de Heuvel nog maals een kans kreeg en deze goed benutte: 1-0. Tot aan de rust had Achterveld de wedstnjd in handen. Na de rust ging EMM m de aan val en moest Achterveld heel goed op de tellen passen, om niet onder uit te gaan. Achterveld was bang om door te gaan en probeerde de 1-0 voorsprong te behouden. Dit lukte tot in de zestiende minuut. De rechterspits van EMM wist zich vrij te spelen en gaf een voorzet. Het was Jos Koot die de bal in eigen doel werkte Achterveld ging na de tegenvaller funeus op jacht naar een nieuwe treffer, maar kon het vijandelijke doel met meer vinden. Gerard van de Breemer probeerde het met schoten vanaf afstand en Peter van Ruitenbeek probeerde het met snelheid, maar succes bleef uit. Er werden nog veel hoek schoppen weggegeven, maar ook dit had geen succes. Het bleef der halve bij 1-1, waarmee Achterveld te weinig kreeg. Opstelling: Gerard v.d. Bedum, Hans v.d. Kooij, Henk Voorburg, Fred v.d. Pol, Ruud Tolboom, Robbie de Vette, Kees Voorburg, Jos Koot, Ge rard v.d. Breemer, Klaas v.d. Heuvel en Peter van Ruitenbeek. Klaas van de Heuvel (links) tekent m de rebound voor de openingstreffer van Achterveld. Door een eigen doelpunt van Jos Koot zou EMM toch nog langszij komen. zaterdag kwam met Bloemenkwartier op het Burgemeester Buiningpark een bloedeloze 0-0 overeen. i

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7