Wisselvallig LEOS jakt punten bij SSS ■eusder krant Desastreus verlies Antilopen: 17-9 lockeyers Leusden nemen evanche op Alkmaar: 3-1 (Hl Heiiil ekkeloze generale LEOS-heren erlies dames in tweede 'thuisontmoeting' met USHC Uitslagen SVL JINSDAG 8 MAART 1988 ISDEN - De damesvolleyballers van LEOS hebben afgelo- zaterdag een lastige klip omzeild, maar hebben wel enige irij opgelopen. De Leusdense titelpretendent in de derde di- D besliste de lastige en belangrijke topper met Bre- /SSS in eigen voordeel, maar moest wel een punt in Bame- achterlaten. Door de 2-3 overwinning slonk de voorspong de naaste concurrent Abcoude tot drie punten. Met nog vier dstrijden te gaan, waarin zowel de Leusdenaren als Ab- de nog een paar zware tegenstanders wachten, een rede- e, maar nog geen veilige marge. heren van LEOS hadden geen moeite om een aanval op de de plaats af te slaan. In Nijkerk rekenden de Leusdenaren in sets af met NVC 2 en bleven daardoor in de race om de ede plaats in de eerste klasse B. het eerste damesteam vein iS breken spannende tijden De Leusdenaren staan sinds lerste schermutselingen in de ipetitie bovenaan en zullen on- imjfeld willen oogsten, als bin- ort het einde van de stnjd daar 'och is de ploeg nog lang niet ïen. Met name Abcoude heeft nog steeds niet overgegeven volgt de ploeg van LEOS als een touwtje En in de laatste ten is de huidige nummer langzaam naderbij geslopen lerste tik deelde Abcoude zelf toen men LEOS in eigen huis 3-2 de baas bleef en zaterdag irde de ploeg van trainer Ad Woensel opnieuw een punt in SS. LEOS kan zich, mat de las- wedstrijden tegen Vollkei en terlanders nog in het verschiet, in verlies meer permiteren, al krijgt Abcpude ook nog met Voll kei en SSS te maken. BELANGEN De belangen die zaterdag op het spel stonden waren erg groot. LEOS mocht niet verliezen, als het perspectief op de titel wilde hou den, terwijl SSS moest winnen om de theoretische kans op het berei ken van de tweede plaats levend te houden. Dat is voor de uit de tweede divisie teruggekeerde Barnevelders momenteel de enige mogelijkheid om promotie dit jaar nog af te dwingen. Maar dat was nog niet alles. SSS, dat een moeilijke competitiestart doormaakte door vele blessures en mede daardoor kansloos ver loor in Leusden (3-0), wilde onge twijfeld ook revanche. Bovendien zijn ontmoetingen tussen SSS en LEOS van oudsher echte derby's, waann de emoties om voor de hand liggende redenen nog wei eens hoog willen oplaaien. Het was dan ook niet meer dan logisch dat de wedstrijd meer spannend dan uitgesproken fraai was. Met name LEOS bleef onder de grote druk onder de maat. Toch bleek de ploeg ook zaterdag voldoende klasse in huis te hebben om in ie der geval de winst te pakken en zodoende in de race blijven. AANLOOPPROBLEMEN LEOS begon goed en nam in de eerste set een 2-5 voorsprong Maar vanaf dat moment kreeg SSS de aanloopproblemen onder con trole en vocht terug. Met name via een snelle anval door het midden waren de gastvrouwen levensge vaarlijk en omdat de service van LEOS en de defensie het lieten af weten, kwamen de Barnevelders op een riante 13-8 voorsprong. Op karakter kwam LEOS nog terug tot 14-11, maar de positie was te kwetsbaar om te houden: 15-12. In de tweede set draaide het wed- stnjdbeeld echter een halve slag en slaagde LEOS erin het spel naar zich toe te trekken. De service draaide weer, waardoor de verde diging van SSS onder druk kwam. Via tactische aanvallen sleepten de Leusdenaren bovendien nut- Onder toeziend oog van de LEOS-aanhang trachten Astrid de Graaf en Rona de Koning een gesloten blok op te werpen. Marjan van Engelenho ven kijkt op de achtergrond gespannen toe. ma Moors (6) en Rona de Koning pareren een aanval van Brezan/'SSS, terwijl Anita Visser (7) klaar staat om 1 onheil achter het blok te voorkomen. tige punten binnen, en trokken de set zodoende betrekkelijk een voudig naar zich toe: 8-15. Wie echter dacht dat LEOS de par tij in vier sets uit kon maken, ver giste zich deerlijk. SSS greep het verlies in de tweede set aan om in de derde naar grote hoogten te groeien. In het geweld kwam LEOS er met aan te pas. Door een ijzersterke service, waarop de Leusdenaren in alle talen het ant woord schuldig moest blijven, lie pen de Barnevelders weg naar 11- 2. Uiteindelijk redde LEOS met ne gen punten iets van de eer, maar de set was terecht voor de gast vrouwen: 15-9. BREEKPUNT Het breekpunt van de wedstrijd lag in de vierde set SSS nam een voorsprong bij 5-3, toen de wed strijdleiding constateerde dat de verkeerde speelster de opslag ter hand had genomen. Dat kostte de Barnevelders twee punten en de service: 3-3. Die gelegenheid nam LEOS te baat om uit te lopen naar 3-7, 5-9 en 6-10. Hoewel de Leus denaren nog wel een dieptepunt te overwinnen kregen (10-11), bleef men overeind, via 11-12, 13- 14 en 13-15 Ook in de vijfde en beslissende set bleef LEOS moeizaam draaien. SSS kwam zelfs bij 7-3 op comforta bele voorsprong. Rona de Koning hielp LEOS door die moeilijke fase heen, door haar ploeg met een uit stekende service weer in de race te helpen: 7-8. Hoewel met zonder horten en stoten, hielden de Leus denaren tot het eind die kleine voorsprong vast en verzekerden zich bij 12-15 van twee uiterst kost bare wedstrijdpunten. GENERALE Voor de heren van LEOS is de ge nerale voor de, waarschijnlijk, doorslaggevende ontmoeting met Brezan/SSS 3, volgende week, vlekkeloos verlopen. Door NVC 2 in Nijkerk zonder problemen de baas te blijven, gaven de Leusde naren tevens aan dat het verschil tussen de eerste drie ploegen en de rest erg groot is. NVC staat vierde en zou theoretisch nog een bedreiging kunnen vormen voor de ploeg uit Leusden, Maar zelfs op vreemde bodem kon trainer- /coach Bert van Doom naar harte lust met zijn opstelling experimen teren, zonder daarvoor tol te hoe ven betalen De inzet van de laatste wedstrij den voor de Leusdenaren vormt het bereiken van de tweede plaats in de eindklassering. SSS 3 is niet meer te achterhalen en wordt met glans kampioen. De strijd om die tweede plaats gaat nu tussen LEOS en OMS. De Puttenaren heb ben op dit moment de betere pa pieren. De ploeg heeft drie ver- liespunten minder dan LEOS Winst op SSS, dat tot nu toe geen punt verloor, lijkt voor LEOS nog de emge kans om er weer hele maal bij te komen. CONCEPT De wedstrijd van afgelopen zater dag was gemakkelijk!, dan vooraf m het LEOS-kamp werd verwacht LEOS bleek haar huiswerk goed gedaan te hebben en een tacüsch concept geconstrueerd te hebben dat werkte. De zwakke plekken van NVC, zoals die in de eerste ontmoeting aan het licht waren ge komen, waren een gebrekkige stop en een niet al te sterke aan val. Het gevaar moest vooral van de buitenmensen komen. Door zich op die zwakheden te concen treren, haalde LEOS de angel uit het gevaar van NVC. De eerste set duurde nog het langst. Omdat de Leusdenarén moeite hadden met de zaal, ging de strijd in de eerste fase gelijk op. Het breekpunt lag bij 8-11, toen Henk Wildschut zijn opwach ting maakte in het team van de Leusdenaren. Met een paar ste vige klappen op de buitenposities haalde hij de set binnen: 10-15. De tweede set ondervond LEOS vrijwel geen weerstand meer en via een regelmatige 7-15 overwin ning, verzekerden de Leusdena ren zich in ieder geval al van één wedstrijdpunt In de laatste set bleef NVC rede lijk in het spoor van de experimen terende Leusdenaren. Maar hoe wel de eindstand van de derde set (13-15) een stevige strijd zou kun nen veronderstellen, was daar toch geen sprake van. De winst voor LEOS stond nimmer ter dis cussie. LEUSDEN- De zaalcompetitie is voor de korfballers van Antilo pen dramatisch geëindigd. Tegen een op revanche belust Spar- ta-Nijkerk hadden de Leusdenaren hoegenaamd niets in te brengen. En hoewel er het nodige viel aan te voeren als excuus, viel de nederlaag van de Leusdenaren wel erg hoog uit. Het zal lang geleden zijn dat Antilopen met 17-9 verlies aan de broek huiswaarts keerde. Met name in de eerste tien minuten moest de nummer twee van de eerste klasse hewt antwoord schuldig blijven op de stormachtige aanvallen van Sparta, dat een 8-1 voorsprong nam. Dat maakten de Leusdenaren niet meer goed. Een zware competitie, die niet datgene bracht wat ervan verwacht werd, is ten einde. Het Leusdense Antilopen, dat vorig seizoen uit de Overgangsklasse terugviel, had haar zinnen gezet op een zo spoe dig mogelijke terugkeer naar het op één na hoogste mveau in het zaalkorfbal. Maar eigenlijk heeft dat er rummer in gezeten. Na de openingswedstrijd tegen Thor, waarin de Leusdenaren met moeite een gelijkspel uit het vuur spelen, zag de ploeg van Kees van Buren zich al geconfronteerd met een achterstand op de latere kampioen De Vinken. Toen daarna ook de onderlinge confrontaties met de Vinkeveners op verlies uitdraai den, was het duidelijk dat Antilo pen een titel wel kon vergeten. Eén van de weinige wedstnjden die dit seizoen echt naar wens ver liepen, was de thuisontmoeting met Sparta-Nijkerk. Daar bleef Antilo pen meedoen, terwijl de Nijker- kers zich op dat moment geslagen wisten. Die tik waren de Spartanen kennelijk nog met vergeten. Hoe wel er zaterdag feitelijk mets meer op het spel stond (Antilopen was en bleef tweede, terwijl Sparta een treetje lager in het emdklassement muurvast stond), traden de Nijker- kers hun opponenten tegemoet als of er nog een kampioenschap te vergeven was. Antilopen zweeg in alle talen en liet zich gewillig als speelbal gebruiken. Natuurlijk waren er verklaringen te vinden voor het desastreuse ver lies van de Leusdenaren. Zo stond de tweede plaats al onwrikbaar vast, ontbraken er basisspelers op het appèl en kon voor vervanging daarvaan niet geput worden uit de reservoirs van het tweede en der de team (beide teams dienden voor eigen kansen te gaan.) Toch kwam het verschil in score de toeschou wer wat erg hoog voor en is het maar de vraag of de Leusdenaren uit dit resultaat genoeg kracht kun nen putten om zo meteen op het veld klaar te zijn voor de volgende lastige klus. Vooral m de openingsfase van de wedstrijd kreeg Antilopen alle hoeken van de zaal te zien Als Sparta zich ten doel had gesteld de Leusdenaren te overrompelen, lukte die tactiek voorbeeldig. Vooral op doorbraak waren de Nij- kerkers zaterdag niet te stuiten, die na tien minuten op een monstersco re leken af te stevenen. Liefst acht treffers kregen de Leusdenaren te incasseren, zonder dat men daar iets tegenover kon stellen. Antilopen begon aan de wed strijd met Jan Costa, Walter Urbach, Joyce Osnabrugge en juniore Irene Veenendaal als eerste aanval. Koos Meinsma, Frank van de Pijpekamp, Margret Versteeg en Frouk Geutjes vormden het kwartet aan de andere zijde van het veld, dat de schade in defensief opzicht zo be perkt mogelijk moest zien te hou den Antilopen begon nog met voor sprong, toen Jan Costa in de eerste minuut van afstand de korf vond. Het antwoord van de tegenpartij ging echter nog voor de eerste zesüg seconden verstreken waren door de mand, waarna het hek voor Sparta van de dam was. In tien mi nuten tijd werd Antilopen compleet uit de wedstrijd gespeeld en bij 8-1 had de scheidsrechter net zo goed af kunnen fluiten. De wedstrijd was gelopen. Pas na een kwartier kwam Anti lopen weer aan scoren toe en weer was Jan Costa de man die zijn ploeg de weg wees. Margret Versteeg forceerde meteen na de vakwissel een strafwopr, die door Koos Meinsma benut werd Toch zouden die twee snelle tegentreffers de Leusdenaren niet veel helpen. Inte gendeel, nog voor de pauze aan brak herstelde Sparta de marge van zeven punten weer in volle glo rie. Nadat Jan Costa de stand naar 9-4 had getild, fixeerde Sparta de tellers op 11-4 bij rust, via twee afstandsschoten op rij. DOELPUNTENHONGER In de tweede helft verliepen de zaken een stuk evenwichtiger. Als de stand van het tweede halfuur als eindstand zou hebben gegolden, zou er niet meer dan een minimale nederlaag uit de bus zijn gerold. Naar het waarom kan slechts gegist worden. Het kan zijn dat de Leus denaren wat laat wakker werden, maar even waarschijnlijk lijkt het dat de doelpuntenhonger van Sparta al behoorlijk gestild werd in de eerste helft. In ieder geval heropende Sparta de dans om de treffers alweer in de zevende en achtste minuut, daar mee Antilopen een dramatische achterstand van negen punten voorschotelend: 13-4. Die marge bleef de Leusdenaren nog lange tijd achtervolgen. Joyce Osnabrugge had als eerste het koppie er weer helemaal bij. In tegenstelling tot bijvoorbeeld haar mannelijke collega Frank van de Pijpekamp, die grossierde in ge miste kansen, vond zij wel het doel en tekende na tien minuten voor 13-5. Direct daarna wisselde coach Kees van Buren het geroutineerde, maar falende duo Koos Meinsma en Margret Versteeg voor Patty Ur bach en Frans van Rooyen, twee tamelijk onbekende gezichten in het eerste van Antilopen. Het hielp in zoverre dat de Leus denaren m het laatste gedeelte van de wedstrijd iets van de achter stand inliepen. Door doelpunten van Jan Costa (14-7), Frank van de Pijpekamp (16-8) en Walter Urbach (16-9) kwamen de Leusdenaren iets dichterbij. De laatste treffer was echter voor Sparta dat daar mee het zout extra diep in de won den wreef: 17-9. Persoonlijke resultaten vierde team P. Quelle 1/2 H. van Dalen 0 J. Boemaars 1 H. S trui wig 1 J. Zaal 1 D. van Willigenburg 0 R. Visser 0 J. Eylders 0 Persoonlijke resultaten vijfde team A. Valkenburg 1/2 H.Mus 0 W. van de Wetenng 1/2 K. Linse 0 E. Andnessen 1 G. Wisman 1/2 J.Zaal 1 L. Buurlage 0 SCHAKEN. HUISCOMPETITIE Flohr - Van Santen 0-1 Velker-Vos Vfc-Vi Peperkamp - Peperkamp 0-1 Kerkhof - Elschot 0-1 Zijlstra-De Jager afg. Langman - Roelofs 1-0 Staal - Jager 1-0 Nijhof - Stienen 0-1 Van der Harst - Andriessen 1-0 Valkenburg - Halkes 0-1 Gemts - Rietveld 1-0 Boogaard - Dokkum V2-V2 Zaal - Gelderman 1-0 Talens - Schoutsen 0-1 Berg - Van de Pol 1-0 Veenendaal - Gieskens 1-0 Mus - Wisman 0-1 Van Egdom - Quelle 0-1 Willigenburg - Roozenburg Vi-Vi Struiwig - Linse Vz-Vi v.d. Meel - Van Dalen 0-1 SCHOOLSCHAKEN 1 Oswald Hesp. 2. Rogier Fontein, 3. Wmfred Hanszens, 4 Pascal Middleton, 5 Manfred Chang, 6 Wilbert Schutrups, 7 KJaas-Jan Smit, 8. Maarten Engels. 9. Eelco Nieuwenhuizen, 10. Errule Derck- sen. 5USDEN- De hockeyers van Leusden hebben met wisselend cces de sticks weer uit het foudraal gehaald. De mannen openden de competitie tegen de verrassende debutant in de ste klasse, Alkmaar en namen revanche voor de nederlaag rder dit seizoen in de Kaasstad. De Leusdenaren beslisten de Idstrijd in de laatste minuten van de tweede helft, via twee afcorners. Als de scheidsrechter wat meer clementie had toond, had de winst echter beduidend hoger kunnen uitval- ftdan de 3-1 die nu op de tellers kwam. Omdat het veld in Utrecht werd afgekeurd, speelden de •uwen van Leusden de return tegen USHC op eigen terrein, ewel de Leusdenaren lange tijd een veldoverwicht hadden, •orde USHC, wat de Utrechtenaren belangrijke punten ople- rde: 0-1. Leusden zakte door dit resultaat naar de derde iats van onderen, waar voor de wedstrijd Utrecht nog stond. oor de mannen van Leusden is tweede helft van de hockey- •petitie niet slecht begonnen, wel het daar voor de wedstrijd naar had uitgezien. De spelers- &P kampte met interne proble- l die trainer Rob Weers noop- tot ingrijpen. Met name de ge le belangstelling voor de trai ningen was menigeen een doorn in het oog. Hoewel er voor Leusden in het restant van de competitie wei nig eer meer te behalen valt, gmg het Weers blijkbaar te ver daar genoegen mee te nemen. Een ge sprek met de spelers werkte eind deze week heilzaam en van het nuttig effect daarvan kon de toe 1 vaj] Dalen is drie Alkmaarders te snel af. schouwer zich zondag op het Val leipark overtuigen. Voor het eerst sinds lange slaagde de formatie van Weers, die Leusden aan het eind van het seizoen verlaat, erin haar reputatie waar te maken. Bij het bereiken van de winter stop, na de helft van de wedstnjden plus één, bezette Leusden een ge deelde vierde plaats, maar met grote achterstand op de leiders. In tegenstelling tot een jaar eerder, toen Leusden debuteerde in de eerste klasse, heeft de ploeg nim mer meegedaan om de hoogste plaatsen. Voor de tweede helft van het seizoen zal men vermoedelijk ook vooral uit zijn op incidentele suc- cesjes, bijvoorbeeld in de vorm van aansprekende resultaten tegen de lijstaanvoerders. En Alkmaar vormde de eerste ploeg in een rij, waarmee Leusden nog een appel tje te schillen had. De nederlaag van Leusden in de eerste ontmoe ting tussen beide ploegen, was nog niet vergeten, temeer daar Alk maar geen al te sterke indruk ach terliet. IMPULSEN Maar, sterke indruk of niet, Alk maar kon tot aan de wmterstop te rugzien op een alleszins geslaagd debuut in de eerste klasse. Met vijftien punten hadden de Alkmaar ders maar twee punten achterstand op nummer twee Be Fair, terwijl de ploeg op koploper Voordaan niet meer dan vier punten hoefde toe te geven. Bovendien hadden de gas ten van afgelopen zondag vijf pun ten voorsprong op het achtervol gende groepje, waartoe Leusden behoorde In dat licht bezien is dc prestatie van Leusden van zondag zeer aanvaardbaar. Leusden startte zondag zonder de zieke Joep Roosenboom in de gelederen. De afwezigheid van Roosenboom had emge inteme omzettingen tot gevolg. Zo begon Thorvald Goosman als laatste man, terwijl Aldert Westra opschoof naar een positie op het rechtsmid- denveld. De jeugdige Ralph Kemps mocht de verrichtingen van zijn ploeggenoten in eerste instantie vanaf de bank gadeslaan. De eerste minuten stonden in het teken van onderling aftasten, zon der overigens dat de ploegen schroomden de aanval te zoeken. Na de eerste tien minuten kreeg Leusden echter langzaam maar ze ker gnp op de wedstrijd en dat resulteerde in een aantal zeer goe de mogelijkheden om de score te openen. In de achtste mmuut bij voorbeeld zocht Robert-Jan Wil- lemse, na een vrije slag, de cirkel en scoorde. De scheidsrechter meende echter buitenspel te heb ben geconstateerd en onthield zijn goedkeuring aan de treffer. Hetzelfde overkwam de Leusde naren na een kwartier, toen een lange corner verzilverd leek te worden. Maarten Jonges sloeg de bal in, die door Sander Greve schitterend werd verlengd. Om op nieuw twijfelachtige redenen ging het feesi weer niet door. Daardoor moest Leusden ruim een halfuur wachten voor de nul definitief van het scorebord kon worden weggehaald, Thorvald Goosman gaf de aanval van Leus den vanuit de defensie impulsen, door de bal ver op te brengen. Nadat hij onreglementair werd ge stuit in zijn opmars, nam de Leusde- naar de vrije slag snel, die door Maarten Jonges binnengetikt werd: 1-0. Die voorsprong hielden de Leus denaren tot de rust vast, zij het dat de gastheren een keer door het oog van de naald kropen, toen achterin een bal van de lijn werd gehaald. MOEILIJK De pauze leek de Leusdenaren niet echt goed te hebben gedaan. Met name de wissel van de moege streden Sander Greve, die condi tioneel in de problemen kwam, voor Ralph Kemps bracht onrust in de gelederen. Kemps werd drie minuten na zijn rentree voor vijf minuten uit het veld gezonden en de overtalsituatie was koren op de molen van Alkmaar, dat de defen sieve stellingen verliet. Leusden kwam stevig onder druk te staan en moest dan ook al snel een tegen treffer incasseren. Uit de rebound na een strafcorner tekenden de be zoekers met een fraai doelpunt voor 1-1. Ook de terugkeer van Ralph Kemps in de ploeg bracht aanvan kelijk nog niet de rust die nodig was om de wedstrijd weer in han den te krijgen. Zeker de eerste twintig minuten hadden de Leusde naren het erg moeilijk. Pas in het laatste kwartier keerden de kan sen weer in het voordeel van de Leusdenaren. Via Frank de Ruiter, Frank Roggenkamp en Ralph Kemps kreeg men zelfs uitgelezen kansen om de wedstrijd op slot te gooien, maar die faalden in het zicht van haven. Bart van Dalen en Maarten Jon ges toonden zich in de slotmmuten wel koel genoeg bij twee strafcor- ners. Van Dalen verzilverde een afschuifvariant koelbloedig, terwijl Jonges zich als vanouds als scher prechter opwierp bij een stan daard genomen strafcorner. En zo kregen de Leusdenaren twee mi nuten voor tijd toch nog loon naar werken en kreeg men, door verlies van Soest en HBS, de vierde plaats alleen m handen. KOSTBAAR De dames beleefden een wat merkwaardige middag. Het com- petitierooster maakte melding van een uitwedstrijd tegen de Utrecht se studenten van USHC, maar de weersomstandigheden hadden het toch al niet te beste (gewone) gras veld van de Utrechtenaren onge schikt gemaakt om te spelen. Tot niet geringe verbazing van de Leusdenaren, bereikte hen echter vanuit Utrecht het verzoek om de wedstrijd dan maar op het kunst gras m Leusden af te werken. Een verzoek om een tweede 'uitwed strijd' dus. Ondanks, of misschien wel dankzij, het belang van deze partij, stemden de Leusdenaren met dat verzoek in. Beide ploegen staan namelijk vlak boven de gevarenzo ne, en hoewel de afstand naar de catacomben van het klassement nog aanzienlijk is, kon de winnaar van deze wedstrijd zich redelijk veilig wanen. Leusden verkeek zich een beetje op het vermeende thuisvoordeel. Hoewel de ploeg van trainer Frank Roggenkamp en coach Remtje Corporaal lange tijd het spel dicteerde, kwamen de punten bij USHC terecht, dat een offensief in de tweede helft met een treffer beloond zag. Kostbaar verlies voor Leusden derhalve, en even kostbare winst voor de Utrechtenaren. Bij het in gaan van de winterstop stonden beide ploegen juist boven Maars- sen en Waddinxveen, die de ran gen in de tweede klasse sluiten. Leusden had één punt meer dan USHC, terwijl de ploeg van Frank Roggenkamp en Reintje Corporaal respectievelijk vijf en zes punten overhad op de hekkesluiters. Bij winst kon de Leusdense ploeg zich derhalve redelijk veilig wanen. Na de onverwachte ontwikkelin gen van zondag is de situatie er voor Leusden dus niet beter op geworden, al is ze ook verre van wanhopig. Toch kwam Maarssen bijvoorbeeld een punt dichterbij, door gelijk te spelen tegen Be Fair. USHC passeerde Leusden in het klassement. PANIEKERIG In de eerste helft kwam Leusden aanvallend uit de startblokken en legde, door een consequente 'man dekking' door te voeren Utrecht het spel op. De bezoekers slaag den er dan ook geen moment in gevaarlijk te worden. Leusden bleek echter zelf ook niet in staat het overwicht in cijfers uit te druk ken, waardoor het scorebord tot aan de pauze maagdelijk blank bleef: 0-0. In de tweede helft tapte USHC uit een meer aanvallend ingesteld vaatje, hetgeen paniek in de Leus dense gelederen veroorzaakte. De Leusdenaren verzuimden het spel breed te houden en gingen door het drukke centrum op jacht naar succes. Leusden vormde daardoor een gemakkelijke prooi voor de tegenstander, die via een gerouti neerd één-tweetje de rechtsback en de doelvrouwe van Leusden verschalkte 1-0. Daar bleef het bij. Frank de Ruiter in een ultieme poging de Alkmaar-doelman stijlvol te passeren. Hem zou het niet Jukken, maar zijn collega's troffen drie keer de roos: 3-1.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9