X 'Ochtendzwemmers' blijven aandringen op regeling edrijvensportdag voor Polio de wereld uit' r vandaag id 9e leusder krant» Speelgoedmarkt door en voor speel-o-theek 'Hamertje Tik' 'Psychische problemen bij het ouder worden' Dok voor u l=M'J amerlid Ad Lansink over Volksverzekering TTu LJU w TU Geen overeenstemming met zwembadbestuur: Milieu inspectie Vergadering Ouderenbond totary-actie moet 30.000, - opbrengen Thema-avond KPO Leusden: Lezers service Diefstal uit auto Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden denvergadering CDA afdeling De Glmd/Achterveld: O Een huis van Goldewijk KEISTAD B.V. SERVA VOL HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV usd l krant DONDERDAG 10 MAART 1988 - 19e JAARGANG NO. 89 De Ochtendzwemmers' uit Leusden gaan momenteel iedere morgen naar Amersfoort. Als het prijsver schil tussen het Amersfoortse bad en het meuwe zwembad m Leusden zo groot blijft, ziet het ernaar uit dat dat voorlopig ook wel zo zal blijven. LEUSDEN - De zogenaam de 'Ochtendzwemmers', een groep Leusdenaren die iedere ochtend ge bruik maakt van het zwembad - momenteel dus in Amersfoort - heeft geen overeenstemming kunnen bereiken met het Leusdense zwembadbe stuur. Het gaat daarbij om een mogelijk gereduceerd tarief voor deze groep zwemmers. Als ze ge bruik zouden moeten ma ken van de normale tarie ven, zou dat voor een echtpaar zevenhonderd gulden per jaar duurder uitkomen dan tot nu toe gebruikelijk was, zo heb ben ze berekend. De heer P. van der Linde, woordvoerder van de groep zwemmers, liet weten dat er weliswaar contact is geweest met het bestuur van het Leus dense zwembad, maar dat dat niet tot bevredigende resulta ten heeft geleid. 'Men deed ons de suggestie, om dagelijks twee banen van het bad te huren. Dat zou dan vijfenvijftig gulden kosten. Omgerekend over de groep komt dat neer op zo'n 1,40 per persoon.' 'Maar daaruit blijkt ons in ziens ook, dat men ons nauwe lijks serieus neemt. Want afge zien van de vraag, hoe dat ge regeld zou moeten worden, zouden er dan veertig mensen in twee banen van vijfentwintig meter lang moeten zwemmen. Anderhalve meter bij een me ter per persoon, dat is dus net goed genoeg om water te trap pelen.' 'Terwijl de bestuurders bij andere baden propageren, om abonnementen te nemen, stoot men op deze manier m Leus den trouwe zwemmers af, al dus de heer Van der Linde. 'We hebben er in ons con tact met het bestuur dan ook op gewezen, dat deze houding voor ons een teleurstelling be tekent, omdat ook wij naar dit meuwe bad hebben uitgezien. En het wordt srtaks heel ver velend, om het nieuwe Leus dense zwembad te passeren, op weg naar Amersfoort, waar men ons graag ontvangt en ons ook wil houden.' LEUSDEN- In samenwerking met de Dienst luchtvaart, heeft de Rijks politie maandag een inspectie- vlucht uitgevoerd boven de ge meenten Leusden, Renswoude en Woudenberg. Doel van de vlucht was eventuele overtredingen van milieuwetten op het spoor te ko men In totaal zijn er achttien feiten geconstateerd die voor nader on derzoek m aanmerking komen. LEUSDEN- De afdeling Leusden van de Protestants Christelijke Ou derenbond houdt op woensdag 16 maart een openbare ledenverga dering. Op de bijeenkomst zal Dr. Kruyswijk een voordracht houden over 'De kerk in China'. De bijeenkomst wordt gehouden in bejaardencentrum 't Hamers- veld, Albert Buininggaarde 34. Aanvang 15.00 uur. Naast de leden zijn ook andere belangstellenden van harte wel kom. Inlichtingen over de avond zijn ver krijgbaar bij mevrouw Kalkhoven, telefoon 940816 of 942300. Achterveldse ABTB heeft eerste vrouwelijke bestuurslid pag. 3 KPJ won tweemaal hoofdprijs op Creatieve Dag in Hoogland pag. 3 Grafisch vormgever Hans Kenfie „scoort" met Mondriaan pag. 5 Schildersclub Loysden viert tweede lustrum pag. 6 Longway Blues in De Geut pag. 6 Sport: Hormann en Van de Berkmortel jeugdclubtitelhouders BCL pag. 7 Finale regionale touwtrekwedstrijd Servicepagina pag. 7 pag. 9 SDEN- De Rotary Club Leusden houdt op zaterdag 26 maart bedrijvensportdag in sporthal De Korf, waarvan de baten :kregen uit sponsoring) ten goede zullen komen aan de eldwijde Rotary-actie 'Polio de wereld uit'. Op die dag en acht Leusdense bedrijven, die ieder een team van tien tonen afvaardigen, met elkaar op vijf verschillende onder in in de slag gaan om sponsorpunten. maf 8.45 uur 's morgens zullen eelnemende teams elkaar op nderdelen sportief bestrijden. ïolisch wordt die dag de strijd de polio aangebonden. De nemers dienen hun vaardig- in de discplines sport- en nrcuit, badminton, zaalvoet- volleybal en estafette te laten Voor elke prestatie zijn er punten te verdienen, waar diverse sponsors uit het bedrijfsleven een vergoeding voor m het vooruitzicht hebben gesteld. De sportdag zal worden opgeluisterd door een aantal andere activiteiten in De Korf. Zo wordt er een modeshow van tweede handskleding gege ven. Daarnaast zijn er talloze ver koopstalletjes, sport en spel voor de bezoekers en wordt het crehpp] omlijst met levende muziek. De begeleiding van het gehele programma berust bij de televisie presentatrice Maartje van Wegen, terwijl de spelleiding in handen is van Frans Slootman. Een groot aantal sportverenigingen uit Leus den hebben eveneens hun mede werking toegezegd. Het doel van de sportdag is een financiële bijdrage te kunnen leve ren aan de wereldwijde actie 'Polio de wereld uit'. Ieder jaar sterven er nog steeds meer dan een half mil joen kinderen aan de gevreesde ziekte, terwijl er ook ieder jaar bij na vier miljoen kinderen blijvend gehandicapt raken als gevolg van de ziekte. Rotary International heeft zich ten doel gesteld in totaal een kwart miljard gulden bijeen te brengen om een vaccinatiepro gramma te bekostigen. Voor het eind van de eeuw moet de ziekte dan tot het verleden behoren. De Nederlandse bijdrage, waarvan de opbrengst in Leusden een onder deel uitmaakt, zal geheel ten goede komen aan een project in Indone sië. Met de sportdag in Leusden wordt er naar gestreefd een be drag ter grootte van dertigduizend gulden bijeen te brengen. Daartoe worden met name bedrijven opge roepen zich als sponsor op te wer pen. Tot nu toe zegden ongeveer 80 bedrijven hun medewerking aan de Leusdense actie toe, waarbij men zich garant stelde voor bedra gen, variërend van een tientje tot honderd gulden per behaald wed- strijdpunt. Anderen leverden een incidentele bijdrage, vanerend van vijftig tot vijfhonderd gulden. Met merendeel van de reacties kwam tot nu toe echter van bednjven bui ten Leusden. Daarom worden de zer dagen ook de Leusdense be drijven benaderd om een duit in het zakje te willen doen. Nadere informatie kan worden verkregen bij de heer D. A. van den Wall Bake, telefoon 941580 ('s avonds). Sponsors kunnen zich op geven bij de heer N J den Besten, telefoon 9477022 (overdag) of 942566 ('s avonds). LEUSDEN - Speel-o- theek „Hamertje tik" or- ganiseert opnieuw een speelgoedmarkt, waar van de opbrengst bedoeld is om speelgoed voor de speel-o-theek te verwer ven. De komende markt vindt plaats op woensdag 16 maart a.s. in peuter speelzaal „Pinkeltje", Hoefijzer la in Leusden van 19.00-21.00 uur. Wie via deze speelgoed- markt speelgoed wil verkopen kan zijn speelgoed inleveren op dinsdag 15 maart, 's mid dags van 16.00 tot 17.00 uur en 's avonds van 19.30 tot 21.00 uur, in peuterspeelzaal Pinkel tje aan de Hoefijzer Het is de bedoeling, dat het te verkopen speelgoed schoon, compleet en in goede staat is. De speel-o-theekme- dewerkers claimen het recht van eerste aankoop ten bate van de speel-o-theek. Zowel bij de inname van speelgoed als na de verkoop wordt 20% van de inkoop - respectievelij ke verkoopprijs ten bate van de speel-o-theek berekend. Speel-o-theek „Hamertje tik" hoopt, door de speelgoed- markt te kunnen beschikken over een aantal stuks aardig en goed speelgoed, aangeschaft ondanks de krappe financien, met de bedoeling het beschik baar te stellen aan de ruim honderdertig kinderen die vast, en ruim zeventig kinde ren tussen de 0 en 7 jaar die incidenteel, komen lenen. De medewerksters van de speel-o-theek kijken derhalve vol verwachting uit naar mis lukte Sinterklaas- veqaardag- saankopen, ontgroeide pro- dukten en afgedankte ontwik- kelingspogingen, die opnieuw en intensief gebruikt kunnen worden door andere kinderen. GLIND/ACHTERVELD - nsdag 23 maart zal Ad Bink, voor het CDA lid van ■weede Kamer, een inlei- houden op de jaarverga ng van het CDA, afdeling Jlind/Achterveld. De heer sink zal over de nieuw in te voeren Volksverzekering spreken. De vergadering van het CDA wordt gehouden m de kantine van de S.V. De Glind, Postweg 63 in De Glind. De avond begint om half acht, waarna eerst een aantal huis houdelijke zaken behandeld worai. Udcu iuc vciiuuii een be stuursverkiezing. Mevrouw T. Burgsteden treedt af en het bestuur stelt de heer TD. van de Ent Braat kandidaat voor de openvallende post. Tegenkandidaten kunnen tot het begin van de vergadering worden aangemeld bij het bestuur. Naar de agenda meldt zal de heer Lansink omstreeks kwart over acht zijn inleiding beginnen. Alle aspekten van de m te voeren Volksverzekering zullen aan de orde komen, waarna er gelegen heid is tot discussie. Het gaat om een openbare le denvergadering, waarbij belang stellenden dus welkom zijn. (advertenties) >s uit het uitgebreide >gramma Zowel vrij- and als helft van een tibel. a. 89.750.- (incl. b t.w OU W BE DRIJF OLDE WIJK B.V. itbus 320, 0AH DOETINCHEM 08340-34351 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b v afd Lezersservice, tel nr, 03420-94206 MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 LEUSDEN - Afgelopen dins dag hield de KPO Leusden een thema-avond in De Kom over psychische problemen bij het ouder worden. De dis cussie werd ingeleid door me vrouw J. AUewijn. Zij is werk zaam geweest bij Lisidunahof en werkt tegenwoordig als psycholoog bij twee psycho geriatrische tehuizen in La ren en IJsselstein. Uit haar inleiding bleek, dat het bij veroudering altijd om een per soonlijk proces gaat. Verschillen de vormen van psychisch veroude ren werden behandeld. Daarbij merkte mevrouw Alle wijn op, dat het soms moeilijk is om onder scheid te maken tussen dementie en depressie. Sommige mensen knjgen krijgen problemen. Naar uit cijfers blijkt, geldt dat voor tien procent van de mensen boven de vijfenzestig en voor twintig procent boven de tachtig jaar. Dat geldt voor alle lagen van de bevolking. CULTUUR De geldende cultuur speelt ook een belangrijke rol. In sommige culturen staan ouderen m hoog aanzien en hebben op die manier goede sociale contacten. In andere culturen ligt de nadruk juist op de jeugd, waarmee contacten van ou deren door het maatschappelijke krachtenveld heen, juist worden belemmerd In dat laatste geval, zo zal duide lijk zijn, treden effecten als ver vreemding en depressiviteit, eer der op. Hulp is in dergelijke geval len dan ook erg belangrijk. Dementie bestaat in soorten. Me vrouw Allewijn noemde onder meer de Ziekte van Alzheimer, en de ziekte van Parkinson. Ook deso riëntatie kwam aan de orde, die een erg moeilijke periode kan in luiden. Naast therapeutische behande ling zijn echter ook sociale contac ten erg belangrijk. Dagbehande ling kan daarbij een grote steun zijn: het ontlast de omgeving van een deel van de zorg, terwijl deso riëntatie minstens wordt vertraagd. Wordt opname toch noodzake lijk dan blijft contact met de fami lie belangrijk. Na de pauze was er gelegenheid tot vragen stellen. Uit de vele vra gen bleek, dat het psychogeriatri sche tehuis toch als mir of meer bedreigend wordt ervaren. Boven dien vindt men het moeilijk, om naaste familie m zo'n tehuis te laten verzorgen. (advertentie) Coöperatieve vereniging GOOISCHE UITVAART VERZORGING (JA. Natuurlijk zijn wij dag en nacht bereikbaar. HILVERSUM, Uitvaartcentrum 'Den Huil" Utrechtseweg 11. Tel 035-42548 AMERSFOORT. Uitvaartcentrum "Amersfoort" Westerstraat 92 Tel 033-11344 BUSSUM. Uitvaartcentrum De Heeifiburgh" Graat Wichmanlaan 28. Tel 02159-17988 1EUSDEN- Aan de Dode weg is maandagmiddag uit een auto een tas met inhoud gestolen De dief forceerde de achterruit om m het voertuig te komen. (advertentie) AMERSFOORT DE Amsterdamseweg 7 tel. 033-

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1