lorrie van de Hengel-Bokkers eerste vrouwelijke bestuurslid LEUSDEN; I euke spellen- Achterveldse KPJ won op Creatieve Dag niddag Avanti Thema-avond over relatie moeder/dochter okaal lensden krant Achterveld Leusden Achterveld aarvergadermg Achterveldse ABTB: Halfvasten- bal in Fiets gestolen Koffieconcert Ons Gebouw LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Af en toe buien (ttee weekindegemeenbe/ DONDERDAG 10 MAART 1988 plaatselijk nieuws Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Vereni gin gs nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag 8c aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-htiis BEELDBUISKRANT! temperatuurstij ging nog geen sprake kan zijn. In de nacht kan de tem peratuur zelfs nog gevaar lijk dicht bij het vriespunt komen, of zelfs daaronder. En dan moeten we eigenlijk spreken van een vrij normaal weerbeeld voor de tijd van het jaar. Maart is weliswaar een voorjaarsmaand, maar nog altijd is een aantal van 12 a 14 vorstnachten normaal. Soms komt een hoeveelheid van 20 23 voor. (Ik dacht in 1931). Zoals het er nu naar uitziet zal het weerbeeld de komen de dagen niet erg veel veran deren. Het blijft vrij rustig met af en toe wat zon en als alles meezit ook droog. Dit blijft moeilijk te voorzien daar het hogedrukgebied vooreerst nog weinig aan- stalte maakt .richting Europa te trekken. In dat geval blijft het noordzeegebied vatbaar voor frontuitlopers van de pressies boven het noorden van de oceaan. Deze kunnen dan vrij plotseling via de Britse Eilanden tot boven ons land doordringen. Het noor den is dan het meest kwets baar. De noordelijke stroming is vrij diep Europa binnenge drongen. Wat in januari niet lukte wordt nu ruimschoots goedgemaakt, zij het in mil dere vorm. Dat het nog koud kan worden weet men nu ook in de Middellandse Zeelan den. Op Mallorca woedde af gelopen zondag een storm achtige noordoosten wind bij een temperatuur van slechts 7 graden. In Algerije werd hier en daar zelfs sneeuw ge meld. Dit alles zou gebeuren door het uitstromen van kou de lucht achter een depressie boven het Kattegat. De Alpenlanden beleven ook goede condities voor wat betreft de sneeuw. De koude lucht zorgt daar, in ieder ge val in de noordelijke streken voor uitgebreide sneeuwval. De kwaliteit van de sneeuw is nog goed tot plm. 1000 1500 m. Met de Pasen dan nog maar een keer naar de wintersport. Echt mooi voor jaarsweer nog, met uitzonde ring van Zuid Spanje, vrijwel nergens in Europa. De maand februari is erg nat verlopen. Ikzelf mat een hoeveelheid van 91 mm. Mijn collega in Brummen idem. In Lochem (pint. 10 km van mij verwijderd) 70 mm. Een opmerkelijk verschil. In Leusden werd 99 mm opgetekend en in Achterveld (Anton Hak) 101 mm. Nor maal over de hele maand is slechts 50 mm. Bijzonder nat dus. Ik ben benaderd of het vreemde voorval van een soort UFO vorm iets te maken kan hebben met het weer. Ik heb hierop noch bevestigend noch ontkennend geant woord. Het geheel is langs mij heen gegaan. Een uitzen ding van de Stadsomroep Amersfoort over dit onder werp zal ik nog nader bestu deren. Tot slot: naast zaterdag middag rond 17.45 uur ben ik nu ook zondag rond 10.45 uur wederom in de ether. Via de Stadsomroep Amersfoort, welke via de kabel ook in Leusden en Achterveld is te beluisteren (kanaal 104 FM). Het weerbeeld is in verge lijking met vorige week een stuk rustiger geworden. Geen felle sneeuwbuien meer en ook de wind is in kracht afgenomen. De oor zaak is een in betekenis toe genomen gebied van hoge druk boven de Atlantische Oceaan. Gisteren kan ons nog wel een regengebied(je) hebben geplaagd, maar erg veel regen zal het naar alle waarschijnlijkheid niet heb ben achtergelaten. Het hogedrukgebied zorgt er wel voor dat de stroming voorlopig nog noordweste lijk is, zodat er van een be- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd ACHTERVELD - Zaterdag zal in „Puupenkoppenland" het Halfvas ten-bal worden gehouden in de zaal van café Buitenlust. De aan vang is om 20.00 uur. De muzikale medewerking wordt verleend door de Hofkapel en discotheek Van Loon. Prins Doerak Puup de Twaalfde met zijn adjudant en zijn verdere gevolg zullen deze avond ook weer aanwezig zijn. Tevens zal er een gastvereniging zijn. Welke vereni ging dit is blijft nog een verrassing. Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68.80 per jaar, 34.90 per half jaar. 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, bet aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. Donderdag 10 maart. 20.00 uur: Jaarvergadering VOC 't Vooronder, 't Vooronder, Burge meester van der Postlaan 2. 20.00 uur: Jaarvergadering ABTB, afdeling Hamersveld, jonge rencentrum De Til, Hamerveldse- weg. 20.00 uur: Algemene ledenver gadering EHBO Hamersveld, ba sisschool De Heerd, Berkelwijk 33. 20.00 uur: Vergadering raads commissie ABZ, commissiekamer gemeentehuis. 20.15 uur: Concert voor fluit en piano door Jaime Delgado en P. Hopper, 't Claeverenblad, Brink 16. Zaterdag 12 maart. 20.00 uur: Dans/contactavond alleenstaanden, De Mof, Leusden- Zuid. Maandag 14 maart. 10.00 uur: Rondleiding expositie 'Loysden', 't Claeverenblad, De Brink 16. 19.45 uur: Thema-avond NCVB- Leusden-Centrum over 'Weerbaar heid'. Dienstencentrum. Burge meester de Beaufortweg 18. 20.00 uur: Vergadering raads commissie FBB en Volkshuisves- tingTWelzijn, commissiekamer, ge meentehuis Dinsdag 15 maart. 08.00 uur: Cursus reanimatie, ba sisschool De Heerd, Berkelwijk 33. Donderdag 10 maart. 20.00 uur: Jaarvergadering 'De Zonnebloem', Ons Gebouw, Ach terveld. Vrijdag 11 maart 19.00 uur: Knut selen De Klont, de Moespot Zaterdag 12 maart 20.00 uur: K.P.J Disco-avond de Moespot Zaterdag 12 maart. 20.00 uur: KPJ-disco, De Moes pot. 20.00 uur: Halfvastenbal, Café Buitenlust. Zondag 13 maart 20.00 uur: Disco Show de Klaveet; 11.30 uur: Koffie- concedrt Ons Gebouw; 14.00 uur. Disco de Klaveet Maandag 14 maart: Kleuter knut- selmiddag 13.00 uur de Moespot Dinsdag 15 maart 9.00 uur: Welfa reclub Zonnebloem Ons Gebouw Hierna volgde de bestuursver kiezing. Aftredend was de heer Peter van Dijk die niet meer her kiesbaar was. Door het bestuur wa ren als kandidaat gesteld Come v.d. Hengel-Bokkers en Greet Hil- horst-v.d. Boom. Na de verkiezing bleek dat mevr. Come v.d. Hen gel-Bokkers met een meerderheid tot nieuw bestuurslid was gekozen. Vanaf november 1987 is er de mo gelijkheid dat agrarische vrouwen lid kunnen worden van de ABTB, mits de man al lid is. Dit met alle rechten hieraan verbonden. Het meuw gekozen bestuurslid werd hartelijk welkom geheten en kreeg bloemen aangeboden. Ook mevrouw Hilhorst werd dank ge-1 bracht voor de spontane bereid heid een bestuursfunctie te willen aanvaarden, mogelijk een volgen de maal meer succes. Ook zij kreeg bloemen. Hierna werd ook het scheidende bestuurslid P. van Dijk bedankt voor znn zesjarige be- stuursactiviteiten. „Er is altijd een hele prettige samenwerkmg ge weest," aldus de voorzitter. Hij kreeg een mooi wandbord en een fles geestrijk vocht aangeboden. Zijn echtgenote kreeg bloemen. UITKERINGEN Na de pauze hield de heer Schut, medewerker bij de gemeente Bar neveld een inleiding over de uitke ringsregeling voor kleine zelfstan digen. Hij behandelde de belangrijkste delen waar de gemeente mee te maken heeft. De uitkeringsrege ling betreft startende onderne mers. gevestigde ondernemers waarbij de wettelijke vereisten var met arbeidsongeschikt en levens vatbaarheid van het bedrijf een rol spelen. Oudere ondernemers kun nen in aanmerking komen en ook kan men in aanmerking komen bij het beéindigen van het bedrijf als er geen voldoende inkomen is. Vervolgens behandelde hij hoe men m aanmerking kan komen voor de AAW, de BZ en de IOAZ. Er zijn daarbij veel punten, waar goed rekening mee gehouden moet wor den. Wil men voor een dergelijke uitkering in aanmerking komen dient men dat bijvoorbeeld tijdig aan te vragen, dit gezien de tijd die nodig is voor er een beslissing ge nomen wordt. Voordat er een be slissing genomen wordt of men in aanmerking komt voor een derge lijke uitkering wordt er wel het een en ander goed onderzocht. De heer Schut gaf een duidelijke uitleg over de te volgen procedure. Wordt een verzoek afgewezen is er nog altijd de mogelijkheid een be roep aan te tekenen bij GS en lukt dat ook niet dan bij de Kroon. Daar een dergelijke procedure van be roep lang kan duren, soms jaren, is het zeker van belang de aanvrage reeds binnen enkele maanden te doen. Hierna behandelde de heer Van Rooijen de IOAZ. Het thema van de heer Van Rooijen betrof „Stoppen of doorgaan". Er kan een aantal factoren zijn, dat hier een rol speelt, zoals gewijzigde omstandigheden, gezondheid, de overheidsbe moeienissen e.d. Bij beéindiging van het bedrijf zonder opvolger zijn er diverse mogelijkheden. Ook het sociaal gevolg speelt een rol. De heer Van Rooijen maakte een aantal punten om in aanmerking te komen door middel van voorbeelden duidelijk. Na de beide inleidingen konden de aanwezigen vragen stellen, waarvan veelvuldig gebruik werd gemaakt. De vragen werden door beide heren zo goed en zo duide lijk mogelijk beantwoord. De beide heren wordt dank ge bracht voor hun verleende mede werking en kregen beiden een en veloppe met inhoud. Na de rondvraag sloot de voor zitter de vergadering met dank voor de aanwezigheid „Het bestuur is verheugd, dat de ABTB de mogelijkheid heeft ge opend dat vrouwen ook lid kunnen worden van onze organisatie, be drijfsovername is geen vanzelf sprekendheid meer. Het vraagt om een weloverwogen en bewuste keuze. Het gezin is de basis van de agrarische bedrijfsuitoefening, omdat man, vrouw en kinderen zor gen voor de faktor arbeid en kapi taal. Ook worden er binnen het ge zin weloverwogen beslissingen ge nomen." „Het zeer belangrijke punt van deze avond, de voorzieningen voor het gezin en de oude dag, en dan met name, hoe zal de nationale en lokale overheid via wetgeving ons kunnen bijstaan Het zal met name gaan om de AAW, de IOAZ en de BZ. Wie komen hiervoor m aanmer king. Zelfstandigen met tijdelijke financiéle problemen, zelfstandi gen met tijdelijke financiële pro blemen, zelfstandigen van 55 jaar met een ontoereikend inkomen, uitkeringsgerechtigden die zich als zelfstandigen willen vestigen en zelfstandigen die willen stoppen. Deze groepen komen ook in ons ledenbestand voor, dus daarom een goede zaak om hier aandacht aan te schenken." Na deze opening werd de agen da verder afgewerkt. De notulen van de vonge vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Na en kele mededelingen volgde het fi nancieel verslag van de penning meester. Het bleek dat het jaar met een vrij goed batig saldo was geëindigd De kascontrole-com missie had de boeken geheel in orde bevonden. Aftredend kas- controle-lid was A. Steenbeek. In zijn plaats werd benoemd de heer Th. Blom die nu samen met J. Burg stede de boeken zullen controle ren. Uit het jaarverslag bleek, dat er weer een actief en goed jaar achter de rug was. Ook hier waren geen op- of aanmerkingen op. Enkele leden bedankten de secretaris voor zijn korte maar duidelijke jaarverslag. spel over belevenissen, ervaringen en indrukken over de relatie tussen moeder en dochter. De avond begint om acht uur. Voor informatie kan men bellen, tel. 948160 of 947337. Leontine van Wiermgen; alt, Riet Wijnads; sopraan, Hildegard Schaffner; piano. Verder muziekvereniging DWS, het Ceaciliakoor en de toneelver eniging Culdoto met een een-acter. Het koffieconcert is mede mogelijk gemaakt door de medewerkmg van de plaatselijke Rabobank. LEUSDEN- Bij een woning aan de Ardennen is maandagavond een jongensfiets ontvreemd. Het rijwiel was niet afgesloten. VROUW „Ook de agranérs zien met hun gezinnen de mooie en minder mooie kanten van de samenleving. De mooie kanten: de vaste werku ren, vaste beloning en vaste vaka- ties. De iets minder mooie kanten, o.a. het file rijden en het op en vaste tijd moeten beginnen. Deze ge- dachtengang is bij mij opgekomen om een aanleiding te vmden om de belangrijkste onderwerpen van onze agenda van deze avond te komen. De verkiezing van een be stuurslid. Op zich niets bijzonders, maar het gaat vanavond om een vrouw. Niet omdat zij een vrouw is, maar omdat de invloed van de vrouw als echtgenote van een agra- riér niet weg te denken is en ook met als vrouw werkzaam op het agrarisch bedrijf. Daarom dames, van harte welkom. de vergadering van de Achterveldse ABTB waren niet alleen dames aanwezig, maar werd ook voor het eerst tjde geschiedenis een dame in het bestuur gekozen ACHTERVELD - Zondag nam de KPJ deel aan de Kring creatieve dag, die werd ge houden in Hoogland. Ook de KPJ uit Hoogland en Eemnes waren van de partij. Er werd deelgenomen met een lang en kort opreden, improvisatie j en Sound Mix. De jury had zeker geen gemakkelijke taak, daar de 1 deelnemende verenigingen heel yut- «-;i vol enthousiasme speel den. Na afloop van de optredens volg de er een gezellige avond waarbij de ongeveer 250 supporters zich goed vermaakten met de muzikale medewerkmg van discotheek Flash. Om 22.00 uur werden de prijs winnaars bekend gemaakt. Hierbij bleek dat Achterveld zowel het lan ge optreden met het stuk „De erf genaam van ome Gradus", en het korte optreden met het stuk „Het zaadje", hadden gewonnen. De beide stukken waren geschreven door André Steenbeek. Met het bereiken van deze beide eerste plaatsen gaat de Achter- veldse IffJ op 20 maart naar Maar- j sen om deel te nemen aan de Pro- vinciale Kreatieve dag. De Sound Mix werd gewonnen door Hoogland met het optreden van Gloria „I will survive". Eemnes j werd winnaar met de improvisatie. ACHTERVELD - Dinsdagavond hield de Achterveldse afde- ig van de ABTB haar jaarvergadering in Ons Gebouw. De lorzitter opende de vergadering met een kort gebed waarna m ogenblik stilte in acht werd genomen in verband met het rerlijden van het voormalige lid, de heer H. van Zandbrink. jarop verwelkomde de voorzitter de aanwezigen. Gewaar- ierd werd dat er ditmaal ook een aantal vrouwen aanwezig >s. ACHTERVELD - Zatermid- g organiseerde de sport- reniging Avanti een spel- imiddag voor de kinderen n 4 tot 8 jaar. Aan deze spel- ddag werd deelgenomen or ongeveer 150 kinderen het Rayon West Veluwe de NSF. let thema van deze spelmidda- i is „Prettig bezig zijn". De deel- nende kinderen zijn wel lid van sportvereniging in hun woon- ats, maar voor hen zijn er geen irganiseerde sportwedstrijden, arom wordt er voor hen regel- tig een dergelijke spelmiddag irgaiuseerd. Ze krijgen bij hun vereniging wel voor hen aange paste gymlessen. De aanwezige kinderen waren in twee groepen verdeeld en wel in de leeftijd van 4 tot 6 jaar en van 6 tot 8 jaar. Vol enthousiasme deden de kinderen aan de voor hen sa mengestelde spelen mee. Deze be stonden onder meer uit het in een bepaalde tijd een aantal ballen m een mand werpen, binnen een be paalde tijd over een evenwichts- balk lopen, enz. Op een formulier werd aangetekend hoeveel fouten er waren gemaakt en hoeveel goe de oefeningen waren gedaan. De uitslagen werden aan de deelnemers uitgereikt. Na afloop kregen alle deelnemers een vaan tje en een stikker uitgereikt. LEUSDEN - Donderdag zeventien maart wordt in het Vrouwen Ont moetingscentrum 't Vooronder een thema-avond gehouden. Centraal staat de relatie moeder-dochter. Het is de bedoeling, daarover te praten naar aanleiding van een ACHTERVELD - Zondag wordt weer een koffie concert gehouden m Ons Gebouw. De aanvang is om 11.30 uur. Medewerkenden zijn ,De KPJ-afdeling Achterveld viel in Hoogland twee keer in de prijzen. beslotenheid is doorbroken," aldus de voorzitter. „Hierdoor hebben wij een heel ander aanzien gekregen. Boeren staan daarom midden m de belang stelling. Dit heeft naar mijn memng zijn invloeden naar twee kanten toe mooie en iets minder mooie. De samenleving kent de mooie kanten van het agrarisch bedrijf zoals het rustig en vrij wonen, de iets minder mooie kanten b.v. het milieu." In het bijzonder verwelkomde voorzitter de vertegenwoordi- r van de ABTB Hamersveld, de G Lëusden, de CBTB Amers- irt, de GM van L en de CBTB iden uit Barneveld, alsmede de er Noortman van de Knng echt, de heer Suigies, land- uwvoorlichter en de heer Suigies, rtegenwoordiger van de Vallei. .Steeds meer staat het agrarisch zin (bedrijf) onder invloed van rest van onze samenleving. De

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3