Projekt tegen vandalisme uitgesteld Onenigheid over kavel bouwgrond ituatie oversteekplaats oermalijn levensgevaarlijk' Geen relatiegeschenken voor Leusdense ambtenaren Verkoopkantoor. wandaag in Se leusder kranl? Nieuwe zenders Ambtenaren overbelast en onder druk van organisatieperikelen' Gepasseerde koper voelt zich gedupeerd en schakelt advocaat in: mwonenden Middenweg sturen gemeente brief: SERVA VOLVO CAI-kasten beschadigd Opendag SBBO Lezers service Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Let op onze verrassingsaanbieding op de Leusder Kabelkrant. rkrant HOOFDREDAKTEUR Jur van Qlnkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BOU BV 9. i'igc Vernielingen komen ook in Leusden regelmatig voor. Daar wil men van gemeentewege middels een projekt, waarbij scholen, politie, jeugdleiders en ambtenaren betrokken zouden worden, wat tegen proberen te ondernemen. Het projekt wordt nu voor onbepaalde tijd uitgesteld, vanwege de organisatori sche problemen binnen de muren van het gemeentehuis. De ambtenaren zijn overbelast en staan onder grote druk, zo liet burgemeester Pams de commissie voor Algemene Bestuurszaken vorige week weten. LEUSDEN - Het aangekondigde 'vandalismeproject' van de gemeente Leusden gaat niet door. B en W zijn van me ning dat er geen tijd gevonden kan worden om het project op verantwoorde wijze uit te voeren. Geruime tijd geleden is al aangekondigd dat de ge meente het vandalismepro- bleem serieus zou gaan aan pakken Projectmatig zouden ambtenaren, politie, onder wijsmensen en jeugdleiders gaan onderzoeken hoe een halt toegeroepen zou kunnen worden aan het gedrag van de veelal jeugdige vandalen. Donderdag maakte burge meester A. Panis bekend dat men geen kans zag een begin te maken met het vandalisme project. „We zien ons ge- noodzaaakt het project voor onbepaalde tijd uit te stellen", aldus de verklaring van de burgemeester Het college is van mening dat de Leusdense ambtenaren niet alleen overbelast zijn, maar bovendien onder grote druk staan vanwege alle orga- nisatiepenkelen binnen het gemeentehuis. Het voor onbepaalde tijd uit stellen van het vandalisme project betekent met dat de Leusdense jeugd maar zijn gang kan gaan. De politie zal, net als voorheen, alle gesigna leerde vormen van vanda lisme met voortvarendheid aanpakken. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Het ziet er naar uit dat de gemeente Leusden weer verwikkeld raakt in een affaire rond een kavel bouwgrond. Nog niet zo lang geleden kwam er een eind aan een langdurige juridische strijd over een stukje grond dat aan een aspirant koper was toegezegd maar aan een andere gegadigde werd verkocht. Op dit ogenblik is er een min of meer vergelijkbare zaak aan de orde. De gemeenteraad verwierp in november van het vorig jaar een voorstel van B. en W. om een kavel bouwgrond te verkopen aan een inwoner van Leusden. De betrokken Leusde- naar was er vast van overtuigd dat hij het stuk grond al gekocht had. B. en W. waren immers akkoord, de grond was al betaald en van de gemeente hoorde hij verder niets. De Leusdenaar die zich door de gemeente nu behoorlijk gedu peerd voelt is de heer W.L van de Bedem. Hij heeft inmiddels een advocaat ingeschakeld, die de ju ridische stnjd met de gemeente inmiddels al heeft aangebonden. Van de Bedem had het oog laten vallen op een kavel bouwgrond achter het perceel Mariënhove 1 Op grond van een medische ur gentie verklanng kon de heer Van de Bedem aanspraak maken op het betreffende stuk bouwgrond. Ook het toenmalige college van B en W. dacht er zo over. Er werd een raadsvoorstel gemaakt waar bij de raad gevraagd werd ak koord te eraan met de verkoop van de bouwkavel aan de heer Van de Bedem. Op 26 november van het vong jaar besloot de raad. in afwijking van het voorstel van B enW„ niet ak koord te gaan met de verkoop. De raad was van mening dat een an dere aspirant-koper meer recht kon doen gelden op het omstre den éhik grond. Ook deze gega digde was in het bezit van een me dische urgentie verklanng, die naar de mening van de raad USDEN - Veertig omwonenden van de Middenweg hebben i brief gestuurd aan de gemeente over de voetgangersover- ekplaats in die weg, ter hoogte van Toermalijn. In die brief zen de omwonenden op de gevaarlijke verkeerssituatie ter latse. Er wordt regelmatig door rood licht gereden, en auto- bilisten rijden ter plaatse te hard. In de brief worden enkele gesties gedaan om de snelheid ter plaatse te verlagen en •r het plaatsen van een installatie die auromobilisten perma- t rood licht geeft. 1 eerder, m 1985, voerden de vonenden van de omstreden rsteekplaats aktie. Toen, om ceerslichten geplaatst te krij- Dat gebeurde toen ook. t de brief, die zij nu weer aan de gemeente hebben gestuurd blijkt echter, dat de geplaatste in stallatie nauwelijks aan het doel beantwoordt. 'In de periode, dat de verkeers- lichteninstallatie m werkmg is ne geren motorvoertuigen het rode licht regelmatig', aldus de brief schrijvers. In de periode dat de installatie buiten werkmg is - en het maakt niet mt of het oranje licht dab knippert, of niet - wordt er volgens de omwonenden veel te hard gere den. Dat gebeurt vooral op het stuk weg tussen de Noorderinslag in de richting van de Beekridder, heb ben de omwonenden geconsta teerd. SUGGESTIES in de bnef wordt een aantal sug )versteekplaats bij Toermalijn bhjkt, zelfs met lichten, nog met veilig gesties gedaan. De schrijvers hou den het voor waarschijnlijk, dat het njden door rood licht wordt ver oorzaakt door een zeker gok-ele- ment. 'Men weet dat het rode licht op groen springt als men nadert, en dus handhaaft men de snelheid', schrijven zij. 'Indien er geen oversteker is, of als deze te laat op de knop heeft gedrukt, klopt deze verwachting ook', zo constateert men. En als de gok verkeerd uitvalt, en de auto mobilist toch rood licht houdt, is het vaak te laat om te remmen, of doet men daar zelfs geen poging toe. Vandaar dan ook, dat in de bnef wordt gepleit voor het plaatsen van een installatie, die anders werkt. De overstekers zouden permanent rood licht moeten krijgen, terwijl de installatie voor automobilisten buiten werkmg zou moeten blijven, tot het moment dat iemand die wil oversteken de knop indrukt. Pas dan zou voor het snelverkeer de normale gang van zaken moeten intreden, dat wil zeggen dat er dan achtereenvolgens groen, oranje en rood licht gegeven zou moeten worden. Daarmee zou het 'gok-ele- ment' voor de automobilisten wor den weggenomen. Ook bleiten de briefschrijvers voor snelheidsverlagende maatre gelen, zoals verkeersdrempels, of andere verkeersobstakels. Tenslotte wijst men op de moge lijkheid, om waarschuwingsbor den te plaatsen met de tekst:'Nade- nng Verkeerslichten'. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamsevreg 7 tel 033-635154 zwaarder woog dan die van de heer Van de Bedem. DWINGEN De heer Van de Bedem laat het er niet bij zitten. Een Amsterdamse advocaat is ingeschakeld in een poging de verkoop van de kavel alsnog af te dwingen. Strikt juri disch gezien heeft er nooit een vprVnr»r\ aan Vioor Van Be dem plaatsgevonden In alle koopcontracten neemt de ge meente de bepaling op dat de ver koop doorgaat, nuts de gemeente raad daarmee instemt. Omdat de benodigde instemming van de raad er niet is, lijkt het er op dat de verkoop formeel niet heeft plaats gevonden. Van de Bedem en zijn advocaat denken daar dus duidelijk anders over en hebben de stnjd met de gemeente aangebonden. Alle par tijen zijn erg terughoudend waar het gaat om mededelingen over de kwestie. Het enige dat burgemeester A. Pa- nis donderdagavond tijdens de vergadering van de commissie A.B.Z. meedeelde was dat B en W. een brief ontvangen hadden van de advocaat van de heer Van de Bedem. Over de inhoud van het antwoord van B. en W. werd geen mededeling gedaan. De heer Van de Bedem zelf acht het verstandiger om op dit mo ment geen informatie over het ver schil van mening met de ge meente te geven. Dorpsbreed Vrouwen Overleg over „dubbele vergrijzing" Pag. 3 Pastor Van Hattem hield voor ABTB lezing over Israel Pag. 3 Gabnela Spronk vice-voorzitster VOC Pag. 3 Ambtenaren moeten nog even op hun computer wachten Pag. 5 Zonnebloem wacht jaar vol activiteiten Pag. 5 Meer dan helft Leudenaren bekijkt kabelkrant regelmatig Pag. 6 Nieuw kantoor voor Koldewe en Hulsebosch Achterveld wint pakkende derby tegen Roda Futloos Roda (za.) bij Eemdijk op de koffie Leos op weg naar tweede divisie Ongeïnspireerd LHV naar fors verlies Hockeyers overtuigen met forse zege Pag. 6 Pag. 7 Pag. 7 Pag. 9 Pag. 9 Pag. 9 (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Na een notitie over representatiekosten heeft het college van B en W nu ook richtlijnen opgesteld met betrekking tot giften en relatiegeschenken. De notitie van B en W is erg kort. Er wordt van uit gegaan dat iedere ambtenaar voor zichzelf wel kan bepalen wat nog accepta bel is en wat niet. B en W wijzen de ambtenaren en bestuurders er op dat ze een plaats innemen in het openbare leven. Die plaats in de samenleving vereist een grote mate van voorzichtig heid en zorgvuldigheid waar het gaat om het ontvangen van giften en relatiegeschen ken, zo schnjft het college in de aaruiei v«u» ae notitie. Verder wijzen B en W op de respectievelijke ambts- en zuiveringseden of -beloften die ambtenaren en bestuur ders hebben afgelegd bij het aanvaarden van hun functie of betrekking. In het algemeen zullen be stuurders en ambtenaren geen geschenken mogen aannemen die duidelijk be doeld zijn om iets van de be trokkene gedaan te krijgen. Alleen geschenken die een persoonlijk karakter voor de ontvanger dragen en die van geringe waarde zijn mogen worden behouden. Burgemeester A Panis zei het ruet nodig te vinden om het begnp 'gennge waarde' na der te definiëren. Iedere be trokkene zal voor zichzelf een grens moeten trekken. Een flesje wijn of een bosje bloe men zal ook in de toekomst op grond van de nieuwe richtlij nen niet geweigerd worden. Een gouden vulpenset kan in de ogen van de burgemees ter met door de beugel. „Zelfs al is de waarde voor de gever wellicht gering te noemen", zo gaf de heer Panis als voor beeld. De notitie van B en W schenkt ook aandacht aan giften die wel bij officiële gelegenhe den aan de gemeente worden aangeboden Dergelijke gif ten worden geregistreerd, terwijl de bestemming wordt bekend gemaakt aan zowel de gever als de fractievoorzit ters in de raad Verder schrijft de gemeentewet voor dat in bepaalde gevalen de ge meenteraad zich moet uit spreken waar het gaat om het aanvaarden van giften van derden. LEUSDEN- In het afgelopen week einde werd in Leusden en Achter veld een aantal CAI-kasten open gebroken. Daarbij werden de no dige onderdelen gestolen. Hier door kunnen zich storingen van uit eenlopende aard voordoen. „Het is zelfs niet ondenkbaar dat I bepaalde abonneehouders hele- maal van uitzendingen verstoken blijven", liet een gemeentewoord- voerder weten. Op dit moment wordt de schade geinventariseerd. Het herstel kan nog enige tijd in beslag nemen Voor zover nu bekend gaat het in ieder geval om kasten aan de Ha- mersveldseweg en m Achterveld LEUSDEN- De streekschool voor beroepsbegeleidend onderwijs (SBBO) Midden-Nederland houdt op woensdag 23 maart open huis in haar vestigingen in Leusden en Amersfoort. De scholen zijn die dag van 14.00 uur tot 17.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur voor belangstellenden geopend. Tijdens de opend dagen zal er in formatie verstrekt worden over cursussen en beroepsopleidingen, die veelal in het kader van het leer lingwezen gegeven worden. LEUSDEN- Deze maand komen er op de kabel twee meuwe zenders bij. Het betreft de doorgifte van RAI-Uno en Filmnet. De Italiaanse zender RAI-Uno wordt op proet uitgezonden vanaf 14 maart. Na twee maanden zal RAI-Uno vervangen worden door het Luxemburgse RTL-Plus. De to- l tale proef zal vier maanden in be slag nemen. Vanaf 18 maart kan de kijker in Leusden Filmnet ontvangen. Hij zal zich dan wel dienen te abonneren, j Informatie over Filmnet kan wor den verkregen via nummer 03480- 14020. (advertentie) Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b.v afd Lezersservice, tel nr. 03420-94206 Konijntje in de Wetering AMBTENAREN: "...een goede relatie is een geschenk op zichzelf..

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1