Dubbele vergrijzing' laat ok Leusden niet ongemoeid 'astor Van Hattem ield lezing over Israël Gabriela Spronk vice-voorzitster Fout geparkeerd zonder verguning LEUSDEN r kron Sokaal BS orpsbreed Vrouwen Overleg: Jaarvergadering VOC: )eiende vergadering ABTB: Frühschopper Leusden Achterveld Leusdenaar schuldig zonder straf: Nog geen voorjaar LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 ve mkindegemeenteA DINSDAG 15 MAART 1988 H HT! plaatselijk nieuws 3 ISDEN - Het Dorpsbreed Vrouwen Overleg polste tijdens de deze vrouwen georganiseerde avond in het Vrouwen Ont- tmgscentrum 't Vooronder, op woensdag 9 maart jl. de me- van de aanwezige vrouwen, over de gevolgen van "de bele vergrijzing" in Leusden. Woningen Dorpsbreed Vrouwen Over- is ontstaan op initiatief van wen actief in alle in Leus- politieke partijen: "Omdat rouwen zo gemakkelijk met ir praten, wat bij mannen die politiek actief zijn, wonder- genoeg, veel moeizamer aldus de gespreksleidster iet eerste uur, CDA-raadslid ran der Kar. edoeling van het Dorpsbreed •leg is de mening van Leus- e vrouwen te polsen over za- waarvoor binnen de gemeen- juek een beleid voor uitge- eld dient te worden. De aan- ge "politieke vrouwen" ne- de geopperde gedachten bij het bepalen van hun (indi- »le-paitij) standpunt, irwerpen die op deze manier vong jaar zijn aangekaart, zijn kunstzinnige vorming en emanci patie. Op woensdagavond 9 maart bleken ongeveer twintig vrouwen aan de oproep gehoor te hebben gegeven, om met elkaar van ge dachten te wisselen over de ge volgen en mogelijkheden van de "dubbele vergrijzing' "Dubbele vergrijzing" is de term om aan te geven dat mensen met alleen "vaker grijs" worden, maar ook langer grijs blijven. De opvang van ouderen, die m vergelijking tot vroeger dikwijls langer een actief, zelfstandig le ven kunnen en willen leven, dient te worden geregeld door ener zijds faciliteiten en anderzijds mo gelijkheden tot begeleiding en opvang. Wil van der Kar, lid van de Vrou wen Advies Commissie voor wo ningbouw, stelde de woningbe hoefte van woningen voor vijf-en- vijftig plussers aan de orde. De aanwezige dames noemden een aantal speciale woonprojecten. Zoals ..Kangeroewoningen", ge realiseerd in Lelystad, waarbij de ouders op de benedenverdieping wonen en het gezin van één van de kinderen daarboven Met als nadelen dat de kinderen in een bovenhuis zonder tuin moeten wo nen en moeten verhuizen zodra de ouderen met meer zelfstandig kunnen wonen of zijn overleden. Het project in Amersfoort, waarbij ouderen bij elkaar wonen, met be houd van zelfstandigheid, maar met een aantal gezamenlijke plich ten, werd door de een wat enthou siaster benaderd dan door de an der. Een aantal dames was voor stander van wonen tussen jonge 1 mensen in. "Dan heb je meer kans dat een jonger iemand je wil hel pen en hoor je meer bij de maat schappij". Het elkaar helpen bleek een be langrijk aspect van de zorg rond dubbele vergrijzing. Daarbij leken de vrouwen uit het Dorpsbreed Vrouwen Overleg te denken in de nchting van buurtsteunpunten en boodschappen-hulp-diensten. De afgevaardigde van de buren-hulp- organisatie vond echter dat het probleem om aan je boodschap pen te komen in Leusden niet groot was. "Trouwe klanten kunnen bij de meeste winkeliers op bezorging thuis rekenen, ook in kleine hoe veelheden". Meer buurtsteunpun ten (Allandsbeek) en een rijdende winkel werden door veel van de aanwezige vrouwen gewenst. De buren-hulp-organisatie had meer, en dnngend behoefte aan mensen die bij ouderen een poosje blijven zitten wanneer ze ziek zijn of aan mensen die oude ren weg willen brengen met de auto. Vrijwilligers kunnen zich bij de buren-hulp-organisaüe mel den. Het tweede gedeelte van de avond werd voorgezeten door Tiny de Schepper, voorzitster van de WOL, Welzijn Ouderen, Leus den. De WOL is het overkoepe lende orgaan dat een adviserende en stimulerende rol wil spelen in betrekking tot het welzijn van ou deren in Leusden. Bij "welzijn" werd deze avond niet gedacht aan een zinvolle, dan wel ontspannende, besteding van de derde levensfase, maar meer aan het flankerend ouderenbeleid "De zorgzame samenleving" van het CDA kwam ter sprake, waarbij zoveel mogelijk gedaan dient te worden voor vrijwilligers "omdat wat geld kost ten koste gaat van de mogelijkheden van het profes sioneel flankerend ouderen be leid" aldus Tiny de Schepper, die zich bovendien afvroeg hoe ver standig het was je zorgen te ma ken voor morgen. "Hoever moet je vooruit zien. Twintig jaar geleden dachten we dat bejaardenhuizen de oplossing gaven, nu denken we daar anders over" Voor wie politiek vertaalt als voor uit willen zien, was het tweede ge deelte van deze avond het minst interessante gedeelte Blijft staan dat het Dorpsbreed Vrouwen Overleg in ieder geval aan vrou wen in Leusden de kans biedt met hun gedachten bij te dragen aan de politieke beleidsvorming LEUSDEN - Tijdens de jaarvergadering van het Vrouwen Ontmoetings Centrum, op donderdag 10 maart jl. in 't Vooronder, werd bekendgemaakt dat Gabriela Spronk is benoemt tot vice-voorzitster van het VOC. Zij zal de hui dige voorzitster Hennie Huizer, waarschijnlijk na haar af treden volgend jaar, opvolgen. De jaarvergadering, waarbij afgevaardigden van bijna alle vrouwenorganisaties die ge bruik maken van 't Vooron der, aanwezig waren, bestond uit een kort officieel en een langer gezellig gedeelte. Tij dens het officiële gedeelte werd het jaarverslag door de verschillende werkgroeple den voorgelezen. Hieruit bleek dat 't Vooronder aan dertien vrouwenorganisa ties in Leusden onderdak biedt. De belangrijkste aktivi- teiten van het coördinerend orgaan van het Vrouwen Ont moetings Centrum zijn de thema-ochtenden of -avonden (in 1987 17 keer) en het organi seren van de kleding-speel- goedbeurzen Uitgangspunt voor de aktivi- teiten blijft de emancipatie. Nadat afscheid was genomen van Co van de Schaaf, die als laatste officiële daad het bij gewerkte knipselboek inle verde, trad de volksdans groep van Ilona van de Burg op. Haar groep. Sameoch Can, hetgeen Israëlisch voor gelukkige tuin ofwel Blijhof betekent, danste eerst een aantal dansen voor, waarna de aanwezige dames werden uit genodigd mee te doen. 1USDEN - Op donderdag 10 maart hield de ABTB-Hamers- zijn Jaarvergadering. Hoewel de belangstelling voor deze id gering genoemd kon worden, was het niveau van het pdene van hoge kwaliteit. Dorzitter A.R. Berg opende de bijeenkomst en heette de ivezigen van harte welkom. In zijn toespraak tot de leden de Hamersveldse ABTB-afdeling omschreef hij terugblik- het jaar 1987 als een jaar van veel regelgeving en veel lemen. De vele in Den Haag dan wel in Europees verband ,chte regels voor de Nederlandse boeren hebben voor spanning gezorgd bij de boeren en ook Leusden kreeg e onaangename regels te maken. Spanning hoopte zich nnen de gezinnen van de boeren: Hoe moet het verder in de omst? Een stuk onzekerheid over de opvolging in de bedrij- deed die spanning stijgen. Ook de recent afgeschafte WIR t voor de boeren vermoedelijk alleen maar negatieve ge en. heer Berg heette de afgevaar- en van de ABTB-Achterveld, BTB-Amersfoort, het Utrechts bouw Genootschap „Leusden de KPO en FNV van harte om. [AALVERGROTING er iets was, waar de heer grote onvrede mee had, dan iet wel het woord schaalver- ng". Voorzitter Berg hield een pleidooi voor het „schone Hij was er vast van over- dat de consument met ge- ïs bij langs chemische weg digd voedsel met allerlei lelijke residuen. Hij stelde, boeren hun oren te luisteren ten leggen bij de wens van de ent: immers hij bepaalt, wat teten zal worden. De kennis die men tegenwoordig heeft op het gebied van schoon produceren, zal verder moeten ontwikkeld. VERWIJTEN Bijzonder vervelend, zo vertelde de heer Berg, waren diverse ver wijten die aan het adres van de Nederlandse boer gemaakt zijn. Verwijten die afkomstig waren van de „milieurakkers", van wie de heer Berg echter vond, dat er met hen veel meer gesprekken zouden moeten plaats vmden. Wanneer boeren en milieugroeperingen errn zouden slagen om elkaar echt te vinden, zou de problematiek een voudiger zijn. Zelfs zou de toe komst veel hoopvoller zijn. Grap pend vertelde hij zijn gehoor ech ter ook, dat het met de milieuver vuiling van de boeren wel mee viel: Er is nog altijd nooit een woonwijk afgebroken, omdat hij gebouwd bleek te zijn op een mestvaalt. Bo vendien stelde hij, dat de meeste afvalprodukten van de boeren niet schadelijk zijn voor het milieu. Ook de plaatselijke politiek werd met vergeten door voorzitter Berg, die de aanwezigen het on langs afgetreden College van B W in herinnering bracht. Naar de mening van de heer Berg zijn de grote verdiensten van met name de voormalig wethouders Van Wou denberg en Wagenaar onder de politieke tafel geschoven Namens de afdeling Hamersveld van de ABTB bracht hij grote dank aan deze twee voormalige wethouders. Hij hoopte, dat er met het nieuwe College van B W eveneens op een goede manier zou kunnen wor den samengewerkt. KNELPUNTEN Veel zorgen blijken ook de Leus- dense boeren zich te maken over de nieuwe melkquota, de mestver werking en -opslag, alsook de wel heel drastische vermindering van het aantal boerenbedrijven: Iets waar ook Leusden zeer zeker met aan zal ontkomen. Met name ook in het jaarverslag van de sekretaris, de heer G. Th. v d. Hengel, kwam deze sombere tendens duidelijk naar voren. Toch is het beslist geen somber gedoe bij de Hamersveldse ABTB-Afde ling: integendeel. Het jaarverslag somt maar liefst zevenentwintig georganiseerde activiteiten op op het gebied van bedrijfsvoering, so ciale en culturele aspecten. Om een kleine indruk te geven: geneti sche manipulatie, mestproblema tiek, bedrijfsopvolging, melkquota, vuilstortplaatsen, mestboekhou- ding, oogstdankvienng, ontspan ningsavonden, infrastructuur en veel meer onderwerpen hebben de nodige aandacht gehad van de Leusdense boeren. Ook financieel blijkt de ABTB-af- deling Hamersveld met slecht te hebben gedraaid. Tot grote tevre denheid van de aanwezigen kon worden meegedeeld door pen ningmeester J.C.M. van Ruiten beek, dat het batig saldo van de afdeling gegroeid was. De heer W. van Zandbnnk werd bereid gevonden door het bestuur om t.z.t. de geledmgen te komen versterken. De jaarvergadering ging daar unaniem mee accoord. ISRAEL Bijzonder boeiend was het be toog dat Diaken Pastor H. van Hat- tum hield over Israel. De aanwezi gen hadden al kennis kunnen ne men van een aantal reisfolders over de bestemming Israel. Pastor Van Hattum vertelde zijn gehoor, dat de belangstelling voor een land als Israël alleszins gerechtvaardigd is. Immers, het land staat ook voor Het Heilige Land, Het Beloofde Land, Het Land van de Bijbel, de bakermat van het Christendom. Het land heeft diverse groten voort gebracht als: Abraham, Ben Goe- non, David, Golda Meur, Jezus van Nazareth. Herodes, de apostelen Het land staat dagelijks in het mid delpunt van de belangstelling. Be grippen als Ziomstische Beweging, PLO, Staat Israël, Palestijns Vraag stuk halen dagelijks de voorpagi na's en de televisie. Pastor Van Hattum vertelde over de geografische ligging van Israel die er voor zorgt dat Israel veel klimaat-uitersten kent. De twee grote beschavingen van Egypte en Mesopotamië hebben er voor ge zorgd, dat Israël onderdeel werd van een vaste handelsroute. Ook de politiek liet de Leusden se pastor niet ongeroerd. Emotio neel vertelde hij zijn gehoor, dat hij de Joden groot gelijk gaf, dat ze geen centimeter van de Golan zou den prijsgeven: Er is immers al te veel gebeurd. Onvermijdelijk kwam derhalve de rol van Duits land tijdens de Tweede Wereld oorlog ter sprake. Pastor Van Hattum is zelf in Israel geweest gedurende langere tijd. Het was dus geen boekenkennis die gereproduceerd werd: op ui terst indnnqende wijze vertelde hij )nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. herschijnt elke dinsdag en donderdag. tedaktie: Daan Bleuel ledaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker indredaktie: Hans Mosterd Severing kopij en advertenties hoor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, foor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 tedaktie en administratie: tentoor Leuder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 wr 'elefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: I.80 per jaar, 34.90 per halt jaar, 17,70 per kwartaal (lachten bezorging: Cs abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan •ontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag ussen 18 30 en 19,30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u iontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag >3420-94206 Nabestellen foto's: >e meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische oto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te larneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, iet aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto verd geplaatst. Nabestellen kost ƒ7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en R15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Óentrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen de foto('s) thuis. )E LEUSDER KRANT is een uitgave van de 3DU-krantenkombinatie te Barneveld. Iemand uit Leusden had in Amersfoort geparkeerd in een ge bied voor vergunninghouders. "En u had geen vergunning" constateerde de kantonrechter. "Op het moment dat de parkeerwachter de bon uitschreef niet, maar 10 minuten later wel." Verdachte vertelde op de markt te staan bij de Appelmarkt en Groenmarkt. Op die bewuste dag in het voorjaar, een jaar geleden, was de markt juist weer begon nen. Kennelijk werden de vergunningen net te laat uitgedeeld. "Ik zag het gebeuren. Ik heb het die parkeerwachter uitgelegd, maar hij was met voor rede vat baar. Ik was in overtreding. Klaar. Ik vind dit niet menselijk", aldus verdachte. "Zo'n parkeerwachter hoort de hele dag dit soort verhalen", sprak de officier excuserend. Niettemin vond ook hij het toch wel onrede lijk, want hij eiste een schuldver klaring zonder straf, wat de kan tonrechter overnam "Ik ben blij dat m'n zienswijze ge deeld wordt, want het ging me met om die 35.-", sprak ver dachte tevreden TOTAL LOSS Een jongen uit Barneveld was in Kootwijkerbroek met zijn auto van de weg geraakt toen hij een te genligger moest passeren op een tamelijk smalle weg. "Die man bleef midden op de weg rijden", verklaarde hij op de zitting van 10 maart. Toen ik uitweek ben ik in de berm terechtgekomen en over de kop geslagen." De andere partij had tegenover de politie met stelligheid beweerd dat hij goed rechts gehouden had, want met zijn zoontje in de auto was hij juist extra voorzichtig ge weest. Getuigen waren er met. Op de zitting moest uitgemaakt wor den in hoeverre verdachte schuld had aan het gebeurde. Verweten werd hem dat hij zijn auto niet goed onder controle ge had had. Zowel de officier als de kantonrechter achtten dit in ieder geval bewezen. "U moet haast te hard gereden hebben, anders was dit met ge beurd", aldus de officier, die 100.- eiste De kantonrechter, Mr de Klerk, gaf 50 boete, omdat verdachte al behoorlijk gestraft was door de schnk en het feit dat zijn auto total loss geweest was In Woudenberg zou een vracht auto ingehaald hebben waar het niet mocht. Verdachte ontkende stellig. Maar op de zitting van deze ochtend waren vier agenten als getuigen a charge opgeroepen, waarvan één zelfs beweerde zich het geval nog te herinneren. Te gen zo'n overmacht valt een ont kenning van een verdachte in het In het weekeinde beleefden we weer eens ver uiteenlo pende weerbeelden in ons kleine land. In het noorden vielen hagel- en sneeuw buien (vooral op zaterdag), doordat men daar in koudere lucht zat. In het midden was het veelal somber en regen achtig, levend op de schei dingslijn tussen zachtere en koudere lucht. In het zuiden sneeuwde het zondag uitge breid, toen het neerslagge- bied weer naar het noorden trok. Al met al weer geen weekeinde om de vlag voor uit te steken. Zoals al gezegd lag ons land op de grens tussen kou de lucht in het noorden en veel zachtere lucht ten zuiden van ons land. En het is vervelend wanneer die scheidslijn dwars over het land ligt. Het midden is dan vaak het weerslachtoffer. Het kan dan uren regenen bij vrijwel geen wind. In de win ter kan de neerslag onder dergelijke omstandigheden vallen in de vorm van regen, ijsregen, ijzel en sneeuw. De depressie-activiteit op de oceaan is nog altijd vrij groot. Daardoor is inmiddels wat zachtere lucht aange voerd, zodat de temperatuur wat dichter in de buurt bij de normale waarden voor de tijd van het jaar terecht is geko men. Normaal om deze tijd is een maximum van ongeveer negen a tien graden. Een ne gatief aspect is overigens wel dat er hierbij uitgebreid neerslag valt. En dat hebben we niet meer nodig. De lan derijen, maar ook de bossen in het oosten des lands bij mijn woonplaats Ruurlo zijn kletsnat. En dat zal in Leus den en Achterveld niet veel anders zijn. In mijn directe omgeving is het flink nat. Ik merkte dat tijdens een bosloop die hier dit weekeinde werd gehou den. Ik moest mij voortbewe gen over kletsnatte bosgrond en op divers plaatsen lagen grote plassen. Een teken dat de grond inmiddels verza digd is. Toch zijn er nog geen aan wijzingen dat er spoedig ver andering in het weer gaat op treden. Zeker niet in de rich ting van stabiel, mooi voor jaarsweer. Het blijft wissel vallig en in de tweede week- helft lijkt de kans groot dat het geleidelijk weer wat kou der gaat worden. De tempe ratuur gaat dan terug naar een niveau van zes a zeven graden. De oorzaak is dat de stroming weer noord-weste lijk wordt. En van die kant kan geen warmte worden verwacht. Ik moet hier overi gens wel bij aantekenen dat deze prognose nog erg du bieus is, gelet op net tijdstip van waarnemen (zondagmid dag). We moeten nog even afwachten of die bange ver moedens bewaarheid zullen worden. De conclusie kan echter zijn dat het voorjaar nog niet binnen handbereik is, maar ik heb al eerder aangegeven dat een koud voorjaar erg waarschijnlijk is na een zo zachte winter als deze. De wintersporters hebben niet te klagen. Er ligt meer dan voldoende sneeuw. Hier en daar zelfs zoveel dat het tot ernstige overlast heeft geleid (Oostenrijk). Aan de zuidzijde van de Alpen (aan de Italiaanse kant) is het daarbij geregeld prachtig weer. Het is niet uitgesloten dat de Paasdagen nog goede wintersportcondities opleve ren. Mooi weer is het in Spanje. Een hogedrukgebied zorgt daar voor fraai, zonnig weer met temperaturen rond de twintig graden. Op de Cana- rische Eilanden nog warmer: 25 graden. Slecht weer is het geweest in het oostelijk deel van de Middellandse Zee. Griekenland beleefde koude dagen met regen. Tot slot nog dit: „Alvorens het weerbericht van morgen te geven, wil ik de verwach ting voor vandaag wijzigen en voor die van gisteren mijn excuses aanbieden". Een eerlijke weerman. niet Hij werd dan ook niet geloofd en kreeg 90,-boete Twee weken geleden, op de zit ting van 25 februari, had iemand uit Baarn terechtgestaan, die ver weten werd de geneeskunst te hebben uitgeoefend zonder daar toe bevoegd te zijn. Het betrof iemand uit het circuit van de alternatieve genezers, die homeopatische geneesmiddelen verstrekt had aan een patiënte Verdachte beriep zich in zijn ver weer op de Commissie Munten dam, die met betrekking tot alter natieve geneeswijzen een 'ge- doogadvies' heeft gegeven, on der verwijzing naar het wetsont werp dat de beroepsuitoefening in de individuele gezondheids zorg gaat regelen Op de zitting van deze ochtend las de kanton rechter het schriftelijk vonnis voor. Het verweer was verwor pen. "Hoewel valt aan te nemen", aldus de motivatie m het vonnis, "dat de maatschappelijke opvatting ten aanzien van alternatieve genees wijzen gewijzigd is en deze min of meer erkenning hebben gevon- zeer boeiend zijn verschillende er varingen. Een groot eerbewijs was hem gegeven door een rabbijn die de Leusdense Pastor versierde met een echte Kippa, de specifiek Joodse hoofdbedekking die ge bruikt wordt tijdens gebed. De pastor vertelde voorts, dat hij onlangs voor de zestigste maal een rondleiding voor scholieren ver zorgde in het Bijbels Museum m Amsterdam. Belangstellende paro chianen voor een dergelijke rond leiding kunnen contact met de pastor opnemen. Eerdaags wil hij dan met een aantal enthousiastelin gen naar Amsterdam. Na de boeiende inleiding vertoon de Pastor van Hattum een geluids film over Israel. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Vereni gin gs nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabellarant-centxale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! ACHTERVELD - Zondag zal weer het Friihschoppen worden gehou den in D'Ouwe Peerdestal. De aanvang is om 11.30 uur. De muzi kale medewerking zal worden verleend door de Hinterfelder Musikanten die met hun Oosten rijkse muziek er zeker de stem ming in zullen weten te brengen. den, heeft dit (nog) niet zijn weer slag gevonden in een wetswijzi ging Daar komt bij, dat in advie zen en rapporten op dit gebied voorbehouden worden gemaakt, onder meer met betrekking tot de aard van de ingrepen door en de opleiding van alternatieve gene zers De afweging van de belan gen. die daarbij in het geding zijn, behoort pnmair tot de taak van de wetgever en met van de rechter." De kantonrechter verklaarde in het vonms de feiten bewezen, ver dachte strafbaar, maar legde geen straf op. Dinsdag 15 maart. 20.00 uur: Bijeenkomst NCVB- Leusden, 't Vooronder, Burge meester van der Postlaan 2. Woensdag 16 maart. 10.30 uur: Aanbieding eerste lo ten SBBO-lotenj burgemeester Pa- nis, gemeentehuis. 14.00 uur: Ronde met de bos wachter, landgoed Lockhorst. 15.00 uur: Ledenvergadering Protestants Christelijke Ouderen bond, Albert Buininggaarde 34. Woensdag 16 maart. 14.00 uur: Modeshow St-Joseph, Hessenweg. Achterveld. Woensdag 16 maart: 9.00 uur Handwerkhobbyclub de Moes pot. Donderdag 17 maart: 13.30 uur Bejaardensoos Ons Gebouw. Vrijdag 18 maart: 19.30 uur K.P J Dropping start café Buitenlust. Zaterdag 19 maart: 20.00 uur j Disco Show de Klaveet. Zondag 20 maart: Fruhschoppen Ouwe Peerdestal. 14.00 uur Disco de Klaveet 13.30 uur A M B.C puzzelnt start hotel de Roskam. Maandag 21 maart: S V A kaart tournooi Sportpark Dinsdag 22 maart: 9 00 uur Wel fareclub Zonnebloem.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3