Meer dan helft Leusdenaren bekijkt kabelkrant regelmatig Nieuw kantoor voor Koldewe en Hulsebosch Een goede krant houdt je wakker op vele manieren. Nog meer informatie leiBder lennwfc zakelijkheden nieuws" i=uit net bedrijfsleven Onderzoek Leusdenaar Roderick van der Kroon wijst uit: Waardering hoog Jazzpodium in Swartesteegh Open huis trok veel belangstelling: Leusder Kabelkrant: BDU b.v. afd. Lezersservice U als abonnee, maak uw buurman, vriend of kennis wakker. Door het aanbrengen van een nieuwe abonnee ontvangt u van ons één van de twee prachtige kado's. Elektrische wekker DINSDAG 15 MAART 1988 Ik ben abonnee op de Leusder Krant Naam: Adres: Plaats: Geschenk: elektrische wekker radio walch en geef hierbij op als nieuwe abonnee Naam: Adres: Postcode Plaats Telefoon: (De nieuwe abonnee betaalt per jaar) DEZE BON IN OPEN ENVELOPPE OPSTUREN NAAR ANTWOORDNUMMER 21 - 3770 AB BARNEVELD (cv.m. kontrole bezorging) LEUSDEN - In de tweede helft van 1987 heeft de Leusdense HEAO-student Roderick van der Kroon een kijkersonderzoek gehouden onder de abonnee's van het Leusder Kabelnet die de Leusder Kabelkrant kunnen ontvangen. Uit dit onderzoek blijkt, dat 55% van de Leusdenaren de kabelkrant drie dagen per week of vaker bekijken. Bijna 70% bekijkt daarbij de hele cyclus van 7 tot 10 minuten. 68% van de kijkers stemt op de Leusder Kabelkrant af van maandag tot en met vrijdag. Het weekeinde scoort 75% kijkers. 56% van de kijkers zijn te vinden in de leeftijdsgroep van 26 tot en met 45 jaar. 15% van de jongeren tussen 10 en 16 jaar kijkt regelma tig In de leeftijd van 46 tot 65 jaar kijkt 24% regelmatig, de 65-plus- sers beslaat een groep kijkers van 5%. WAARDERING De waardering voor de techni sche uitvoering van de Leusder Ka belkrant is groot: 84 procent vindt de kwaliteit m vergelijking met an dere programma's duidelijk. Ruim 85% vindt de Leusder Kabelkrant interessant en de moeite waard om te lezen. Een ruime meerderheid is van mening, dat de kabelkrant 24 uur per etmaal uit moet blijven zen den, ondanks het feit, dat rond de 75% voornamelijk kijkt tussen 18 en 24 uur. Bij 12% van de huishoudens staat de kabelkrant twee maal per dag aan. Er is overigens geen be paalde voorkeur voor een tijdstip, zoals bijvoorbeeld tijdens de STER-reclame. 38% kijkt tussen 21 uur en 24.00 uur, 25% tussen 18 en 21 uur. REGIONAAL Er is veel belangstelling voor het regionale nieuws. Maar liefst 48% van de Leusdenaren ziet graag re gionaal en provinciaal nieuws op de lokale TV-krant tegenover slechts 6% die landelijke bericht geving op prijs zou stellen. Boven dien ziet 21% graag Amersfoorts meuws. Op grond van deze uitslag is de Leusder Kabelkrant inmid dels gestart met het brengen van regionaal (voornamelijk Amers foorts) meuws, veelal m samen hang met uitgaan en vrije tijd. In de komende periode zal dit verder worden uitgebouwd. BERICHTGEVING Met betrekking tot de berichtge ving over en de service van de gemeente scoort de mededeling over de vuilnisophaaldienst het hoogst: 33% De agenda van de raadsverga deringen brengt het tot 16%, de vergaderdata van de commissie vergadering wordt door 3% inte ressant gevonden. Eenzelfde per centage heeft interesse voor de spreekuren van b w. 8% heeft belangstelling voor de ovenge gemeentelijke informatie. Geen belangstelling heeft 37% van de kijkers. SERVICE Zo'n 86% van de kijkers vindt het aantal service-rubrieken voldoen de. Zij, die daar anders over dach ten, 14%, hadden uiteenlopende ideeën over de aanvulling, varië rend van openingstijden van de bi bliotheek tot informatie over beur zen en alle Leusdense sportvereni gingen en maatschappelijk werk. RUBRIEKEN Er was opmerkelijk veel belang stelling voor een rubriek „Toeristi sche tips" in Leusden en omgeving. 57% noteerde deze rubriek als ge wenst. Vrije tijd scoorde 22%. SPORT De sportpagina's, die tijdens het weekeinde op zaterdag en zondag regelmatig worden geaktualiseerd met de verslagen en uitslagen, trekken behoorlijk wat sportkij- kers: 47%, kijkt alleen tijdens het weekeinde waarbij het zwaarte punt enigszins op de zondag ligt. In totaal scoort het weekeinde 75% kijkende Leusdenaren naar de Leusder Kabelkrant. Advertenties Regelmatig adverteren op de Leusder Kabelkrant loont, zo blijkt uit de desbetreffende gegevens van de enquête. In de onderzoeks-periode was slagerij Schakel de enige, die vrij wel elke dag adverteerde. Door die regelmatige advertentie waren 75% van de kijkers daarvan op de hoogte. De eenmalige advertentie van de Hema, een half jaar eerder, bleek nog bij 18 procent in de her innering te zijn blijven hangen. GELUID Het ontbreken van geluid wordt niet als storend of een gemis erva ren. 76% van de kijkers interes seert het niet. 31% van de kijkers heeft tele tekst. Dat is iets boven het landelij ke gemiddelde. Vrouwen kijken meer dan man nen. Van de ondervraagden was 58% vrouw, 42% man. SATELLIETEN 23% van de ondervraagden geeft de voorkeur aan de Leusder Kabel krant boven Sky Channel en Super Channel. 25% zet de Leusder Ka belkrant op de tweede plaats na een van de twee genoemde satel liet-zenders. 7% had geen mening. Het nieuwe bedrijfspand aan de De Kabelkrantcentrale van de BDU in Barneveld. Naast de Leusdense kabelkrant wordt hier onder meer ook de kabelkrant voor Ede gemaakt. LEUSDEN - Geen officiële opening, maar een 'open huis', daar voor kozen de registeraccountants Koldewe en Hulsebosch, verenigd in de maatschap K H, toen zij de afgelopen week de deuren openden van hun nieuwe moderne behuizing aan de Olmenlaan. Enige honderden belangstellenden, cliënten, za kenrelaties en collega's kwamen de ondernemende dienstver leners him goede wensen aanbieden bij de realisatie van een lang gekoesterde wens. Een droom als het ware: nog geen twee jaar na de start van de maatschap een voortreffelijk geoutil leerd, technisch geperfectioneerd kantoorcomplex op de meest ideale plaats in het centrum des lands. Want dat stelt Leusdenaar Kol dewe met grote nadruk- hij heeft nooit geaarzeld wat betreft de keuze van de lokatie van zijn in middels in de breedte gegroeid dienstverlenend bedrijf, waar vijf endertig medewerkers dagelijks aan de slag zijn. De registeraccountants H.A. Kol dewe "Eigenlijk is het Koldewey, maar bij de registratie van de ge boorte van mijn grootvader is door een schrijffout de letter y in de burgerlijke stand weggevallen...") en zijn compagnon C.G.M.W. Hul sebosch besloten ruim een jaar geleden een maatschap te forme ren Maar hun horizon reikte ver der dan alleen maar het werk van de accountancy, het adviseren op basis van de controlefunctie. Ze wilden meer dan als vertrouwens man optreden voor directie en be stuur van de bednjven, waarvoor zij hun controlewerkzaamheden verrichten. Het bednjf floreerde. Koldewe en Hulsebosch, K H dus, ontwik kelde een in brede zin functione rende groep van dienstverleners op het gebied van financiële en fiscale zaken. Aldus ontstond de K H groep, een team van deskun digen, bestaande uit de register accountants, de initiatiefnemers dus, accountants op het gebied van administratieconsult, automa- tiserings- en belastingdeskundig gen en managementadviseurs. Duidelijk is dat binnen de bunde ling van de groep een optimale deskundigheid kan worden aan geboden. Directeur Koldewe over de filoso fie van zijn groep, waarin buiten de registers-maatschap voor de af zonderlijke disciplines BV's zijr, gevormd met autonome beleids- normen en eigen verantwoorde lijkheid: "We zijn op deze wijze ir. staat een voor ons land volstrek uniek dienstenpakket aan te bie den. De leden van de groep loper elkaar met voor de voeten. Maar wat het belangrijkste is: we bena deren de markt vanuit een per soonlijke sfeer. We hebben di recte contacten met onze cliënten De Nederlandse familie-vennoot schap is onze doelgroep. Onze strategie is de persoonlijke bena dering. Daarom willen wij ook me: uitgroeien tot een gigantisch groo: kantoor. We willen de goede naam, die wij in korte tijd hebber gevestigd, consolideren. Daarom blijft ons werkterrein ook beperk tot de driehoek Amsterdam Utrecht-Amersfoort. En dan zitter wij hier in Leusden natuurlij) ideaal." De K H Groep weet zich ge steund door een select team var deskundigen. Niet in de laatst* plaats daartoe behoort ir. Ma nanne Koldewe-Lasonder, echi genote van de initiatiefnemer, die aan de TH in Panjs afstudeerde bestuurlijke informatica en thai directeur is van de 'dochter' Laskl BV. elke dag aktueel nieuws breng met daarnaast een uitgebreide lo kale agenda en een regionale ui! gaansagenda, zal men de Leusde Kabelkrant onder een voorkeurs toets zetten en regelmatiger gaa; kijken. En zijn nog steeds kijken die de mogelijkheden van hun ka belnet nog aan het ontdekken zijr. Het elektronische dagblad, dat di Leusder Kabelkrant is, zal onge twijfeld een steeds grotere belanc stelling krijgen", daar is algemee: hoofdredakteur Bert Vos van over tuigd. Hij voorziet in de toekoms dan ook een geheel ander leespa troon en kijkgedrag. „De Kabe! krant brengt elke dag het nieuws u het kort, kan zo nodig van de en op de andere minuut zeer aktuea inspringen op gebeurtenissen, cb op hetzelfde moment plaats vinder In media-land verwacht men da ook dat de gedrukte krant steed meer de funktie zal krijgen van d brenger van het achtergrond nieuws, waarbij de aktuele zake aan de kabelkrant overgelaten zu len worden. Kabelkrant en kra; zullen dan elkaar geheel aan gaa vullen". De Leusder Kabelkrant is da gelijks, 24 uur per etmaal, te zien op kanaal 4 van het ge meentelijke kabelnet. De redaktie is gevestigd in het kantoor van de Leusder Krant, Asschatterweg 19, telefoon 033-941495. De Kabelkrant centrale in Barneveld is te be reiken onder nummer 03420- 94292. LEUSDEN - Aanstaande donder dag 17 maart is er weer Jazzpodium in café De Swartesteegh. Het kwartet Jan Verwey/Wiebe Haan stra treedt die avond op vanaf ne gen uur Dat optreden zal tot half een 's nachts duren. In maart 1986 stelde de toenmalige burgemeester Rademaker de Leusdense Kabelkrant in werking. Smds die V is er met alleen inhoudelijk, maar ook op het techmsche vlak, veel veranderd, dan wel verbeterd. Het Leusdeiï Has-Info, dat qua kabelkrant-techmek in ons land aan de top staat, droeg veel aan die ontwikkelmg bij J LEUSDEN - De afgelopen maanden heeft de Leusder Kabel krant een aanzienlijke wijziging ondergaan met betrekking tot inhoud en vormgeving. Op de Kabelkrantcentrale van de BDU in Barneveld (die sinds kort naar buiten treedt als „BDU-TV") is de afgelopen maanden keihard gewerkt om via vernieuwde technische systemen de vormgeving op een hoger niveau te brengen. Daarbij werd de naam van de Leusder Kabelkrant als pagina-logo in hetzelfde lettertype gebracht als de kop van de Leusder Krant. Verder onderging het lettertype voor de tekst een verbetering, die daardoor nog beter leesbaar is geworden. Mede aan de hand van het kijkersonderzoek van vorig jaar en het regelmatige kijkersonderzoek onder alle in Nederland ope rerende kabelkranten van de Nederlandse Kabelkrant Pers door Intomart, is ook inhoudelijk het nodige veranderd. Met name op regionaal terrein plaatseluke redakties van de ka- werd de berichtgeving sterk ver beterd, waarbij het accent kwam te liggen op vrije tijd en uitgaan- smeuws uit Amersfoort Daarnaast werd een begin gemaakt met het brengen van regionale berichtge ving uit Woudenberg, Hoevelaken, Hoogland en Barneveld. Algemeen hoofdredakteur Bert Vos van BDU- TV, is met ontevreden over het tot nu bereikte resultaat, „maar," zegt hij desgevraagd, „wij blijven voort durend zoeken naar verbetering van de vorm en inhoud. De kijkers kunnen ons daarbij uiteraard ook behulpzaam zijn met tips en ideeën. Bel ons eens om te vertel len hoe u de kabelkrant vindt. Ver der ontvangt de redaktie van de Leusder Kabelkrant Asschatter weg 19, telefoon 033-941495) graag meer aankondigingen en berichten van Leusdense verenigmgen Aan kondigingen, mits niet van com merciële aard en voor zover de beschikbare ruimte dit toelaat, worden gratis geplaatst als redak- tioneel bericht. Alle aktiviteiten die openbaar zijn worden in ieder ge val zoveel mogelijk in de agenda genomen". De Leusder Kabelkrant wordt technisch geheel m Barneveld ge realiseerd, waar BDU-TV beschikt over een uiterst moderne kabel krant-centrale. Deze centrale is per telefoon verbonden met zowel de belkranten als met het CAI-kop- station, waar een computer zorg draagt voor het continu doorsturen van de complete cyclus naar de kijkers thuis. De plaatselijke redakties (zoals die van de Leusder Kabelkrant) zorgen voor een dagelijkse aktuali- satie van de lokale berichten. Ze zijn daarvoor rechtstreeks verbon den met de databank van de kabel krant-centrale in Barneveld. De techniek van de kabelkrant is voortdurend aan verandering on derhevig. De ontwikkelingen gaan snel. Algemeen hoofdredakteur Bert Vos: „Het medium kabelkrant is nog tamelijk nieuw. Er komen steeds meer kabelkranten bij. Ver schillende van de in ons land ope rerende kabelkranten bevinden zich nog min of meer in een experi menteel stadium, waarbij steeds nieuwe technische ontwikkelingen worden ingepast. Ook de techniek van BDU-TV blijft bij deze ontwik kelingen niet achter, maar dankzij ruim drie jaar ervaring met het brengen van kabelkranten m de regio, is de experimentele fase af gesloten en wordt hard gewerkt aan het verder uitbouwen van de bestaande formule en het regel matig verbeteren van de techni sche mogelijkheden. BDU-TV prijst zich wat dat laatste betreft gelukkig, dat zij al haar ka- belkrant-apparatuur betrekt van een bedrijf, dat haar sporen op dit terrein ruimschoots heeft verdiend, het Leusdense HAS-INFO aan de Larikslaan. „HAS Info leven met alleen een van de meest geavan ceerde systemen op dit terrein, maar een bijkomend voordeel is, dat de kommunikatielijnen zo kort zijn", aldus direkteur uitgeverij Henk Bakkenes, onder meer ver antwoordelijk voor de aktiviteiten van de Barneveldse Drukkerij Uitgevenj op het gebied van nieu we media. „Het regelmatig kijken naar de kabelkrant is nog deels een ge wenningsproces. Als men eenmaal weet, dat de Leusder Kabelkrant

Leusder Krant | 1988 | | pagina 6