O* Achterveld winnaar an pakkende derby ütloos Roda (za.) komt >ij Eemdijk op de koffie Spanning Veel ere-metaal jeugd De Haaien uis in 't Veld gedoodverfde innaar huiscompetitie SVL oportunistisch Roda (zo.) houdt open huis: )erde plaats in gevaar na 4-0 verlies: VttETUAL BALANS Ons Genoegen Zwemcompetitie afgelopen IUSDEN - Na een meer spannende dan goede wedstrijd Achterveld de derby in Leusden tegen de Roda-zondag 3-2 weten te winnen. De nog steeds in degradatiegevaar :erende ploeg van Cor Hoogland, haalde alles uit de kast ie twee punten mee naar huis te nemen. Door het geluk af te ngen slaagde de Achtervelders in deze opzet. RUIMTE nder barre weersomstandig- n werd de streekderby Roda - erveld afgewikkeld. De wed- begon hoopgevend voor de lagafdeling van Roda. In de be- ise werd Achterveld compleet de voet gelopen. Maar de lungstreffer bleef uit. De Leus- iien hadden weer met hetzelf- Lsfïanco te kampen van de laatste en: het omzetten van doelrijpe en in doelpunten. Door het «n van zoveel kansen, wat na- het zelfvertrouwen van Hoogland...kostbare punten. Roda met ten goede kwam, kreeg Achterveld de gelegenheid om on der het juk van de Leusdenaren vandaan te kruipen. De ploeg van trainer/coach Ruud Maas was de wedstrijd gestart met twee spitsen, Bobby Schoordijk vanaf de linkerkant en John Jansen vanaf de rechterflank. Voor het doel ontbrak echter iedere overtui ging en wilskracht om een doel punt te fabriceren. Na 25 minuten spelen slaagde Achterveld er wel in om de score open te breken. Een goede voorzet van linksbuiten Peter Ruitenbeek kwam voor het doel van Michel Vrijhoef. Na een geweldige scrim mage kwam de bal voor de voeten van Gerard van de Breemer die de bal achter de kansloze Roda-goalie knalde. Ook in het laatste kwartier van de eerste helft bleef Roda aanval len maar dit leverde geen resultaat op. Het was zelfs Achterveld dat nog de beste scoringskansen kreeg. Want na iedere afgeslagen aanval kwamen de oranje-hemden er vliegensvlug uit. Maar ook bij Achterveld ontbrak het vermogen om de kansen te verzilveren. Peter Ruitenbeek leek vijf minu ten voor de pauze de stand te gaan verdubbelen, maar zijn steenharde schuiver spatte uiteen op de paal naast de kansloos toekijkende Mi chel Vrijhoef. Na de rust kwam Roda in het veld met een derde spits. Tracy Hiekam kwam in plaats voor linkervleugel- verdediger Wilco Bettink. Achteraf bleek dit de Leusdenaren de over winning te kosten. Er ontstond te veel ruimte op het middenveld en in de achterhoede, mede veroor zaakt door het veelvuldige opko men van vrije verdediger Meindert Vlugt. In de beginfase van het tweede deel van de boeiende plaatselijke derby, was het Achter veld dat een aantal goede sconngs- mogelijkheden kreeg. Maar de stand bleef bij 0-1. Na tien minuten spelen gaf John Jansen een gave voorzet, nadat hij zich knap vrij speelde. De goed voor zijn tegen stander uitkomende Tracy Hiekam schoot de bal maar net naast. Beide ploegen bleven voor de overwinning strijden. Dit werd soms wel iets te letterlijk genomen, want de goed leidende scheids rechter Frans Polt moest in een tijdsbestek van vijf minuten twee keer zijn boekje pakken. Eerst was het Achterveld aanvoerder Kees Voorburg die Meindert Vlugt tor pedeerde, en even later maakte Roda middenvelder Peter Knijf een domme overtreding jegens keeper Gerard van de Bedum. Het was m ieder geval duidelijk dat men el kaar mets kado deed. Na weer een afgeslagen Roda aanval kon Peter van Ruitenbeek vanaf zijn eigen helft op het Roda doel afstormen. Binnen de beruch te lijnen omspeelde hij knap kee per Michel Vrijhoef, maar deze pakte hem bij zijn benen, zodat de scheidsrechter niets anders kon doen dan de bal op de stip te leg- Ausputzer Meindert Vlugt en Achterveldspits Klaas van de Heuvel in een gevecht op het scherpst van de snede De derby tussen Roda (zo.) en Achterveld eindigde in een 2-3 overwinning voor de bezoekers, die de punten goed konden gebruiken. gen. Gerard van de Breemer greep dit buitenkansje met beide handen aan en schoot zijn ploeg naar 2-0. Na zo'n 25 minuten spelen be sloot trainer Ruud Maas van Roda om een „verse" aanvaller m het spel te brengen. Frans van de Berg kwam in het veld voor John Jansen. Dit bleek een gouden wissel te zijn. Nog maar koud in het veld kopte Frans van de Berg de „anschluss- treffer" in de touwen. De Leusde naren kregen door dit doelpunt weer de nodige spirit. De Achter- veldse vesting stond op het punt van instorten. Maar op een on verklaarbare manier kwam de ge lijkmaker niet op het scorebord. ONZEKERHEID Met nog tien minuten te gaan maakte Achterveld aan iedere on zekerheid een einde. Weer was het de absolute uitblinker van deze streekderby, Peter van Ruiten beek. die aan de basis stond van een treffer. De jeugdige linksbui ten vond de opening aan de rech terkant. Klaas van de Heuvel gmg alleen op het vijandige doel af. Het scoren werd hem vergemakkelijkt door de veel te vroeg uit zijn doel gekomen Roda-doelman Michel Vrijhoef. Deze had nooit zijn doel mogen verlaten, omdat de Achter- veldse spits op de hielen werd ge zeten door een Roda verdediger. Zodoende kwam het er voor Ach terveld met deze 3-1 voorsprong en met nog tien minuten op de klok, wel heel gunstig uit te zien. De Leusdenaren bleven het wel proberen, maar verder dan een paar vnje trappen kwam de equipe van Ruud Maas niet. Aanvoerder Meindert Vlugt werd opgeschre ven door de goed leidende scheidsrechter. Terecht, omdat de ervaren verdediger zijn mondje wat te nadrukkelijk roerde tegen de man in het zwart. De twee invallers aan Roda-zijde zorgden twee minuten voor tijd dat de stand wat beter m verhouding kwam. Frans van de Berg gaf een goede voorzet af die precies voor de voeten kwam van de andere invaller Tracy Hiekam. Van drie meter afstand had de hard werken de Amerikaan geen moeite om Ge rard van de Bedum te passeren: 2- 3. Deze stand werd niet meer ge wijzigd, waarmee Achterveld nut tig punten pakte. Opstelling Roda: Michel Vrijhoef, Meindert Vlugt, Hans Heymen, Harry Oussoren, Wilco Bet- tink, Peter Knijf, Jaap Zwijnenberg, Remco Bosman, Dirk van 't Klooster, John Jansen, Bob Schoordijk. Opstelling Achterveld: Gerard van de Bedum, Henk Voorburg, Frans van de Pol, Jo de Hengel, Hans van de Kooy, Robbie de Vette. Jos Koot, Gerard van de Breemer, Kees Voor burg, Klaas van de Heuvel, Peter van Ruitenbeek. I ISDEN - De zaterdagafdeling van Roda '46 heeft zaterdag ruime nederlaag te slikken gekregen tegen Eemdijk. In oschoten won de titelkandidaat met 4-0 omdat het op cru- e momenten steeds iets gelukkiger was dan de Leusdense i9- kan als bekend worden veron- teld dat en wedstrijd in de ;te minuut begint en de laatste ïut eindigt. Roda leek daar achter te komen toen het te was. Na amper dne minuten en wist de thuisploeg de e al open te breken. Verkeerd srdedigen in de Leusdense af- er stelde de voorwaartsen van idijk in staat om binnen dne uten al de 0-0 van het score- ti te schieten. En op deze ma ïs het natuurlijk prettig voet- ïn voor een ploeg die nog in strijd is voor het kampioen- p nu dacht dat Roda klaar wak- zou zijn geworden door deze ige tegengoal, kwam echter oorlijk bedrogen uit. Nog n drie minuten later werd de stand al verdubbeld. De scheids rechter liet twee buitenspel staande aanvallers van Eemdijk rustig doorgaan en deze hadden toen geen moeite om de Leus dense doelverdediger Berry Buunk voor de tweede maal te passeren: 2-0. Met zes minuten op de klok en al 2-0 in het voordeel van de thuis club, vroeg het toch altijd chauvi nistisch ingestelde 'polderpu- bliek' zich af waar dat heen moest. De gastheren lieten er in deze be ginfase zeker geen gras over groeien Het was duidelijk aan de ploeg te merken dat men nog er gens voor streed. Dit in tegenstel ling tot de ploeg van Roda, waar men nog steeds met weet of de derde plaats op de ranglijst nu wel of niet recht geeft op promotie wedstrijden De thuisploeg wist dat men m geen geval mocht verliezen van het op de derde plaats staande Roda '46. De achterstand op lijst aanvoerder Musketiers bedroeg voor deze wedstrijd drie punten. In de wetenschap dat er nog vier wedstrijden op het programma staan, was het voor Eemdijk dui delijk dat een nederlaag het einde zou betekenen van alle titel-aspira- ties Roda speelde helemaal niet zo slecht als bijvoorbeeld twee we ken geleden maar had gewoon de pech dat het een tegenstander trof die van top tot teen gemotiveerd was. Daar kwam dan nog bij dat het in de beginfase een beetje te gen zat, waardoor men al gauw te gen een 2-0 achterstand aan keek. JEUGDSPELERS Wim van der Linden, de aan het einde van dit seizoen vertrek kende trainer/coach van de Leus denaren, had weer twee jeugd- Wim van der naar het einde. Linden...snakken spelers opgenomen m de basisop stelling. Wim van de Biezen speelde op de linksbackpositie een bevredigende wedstrijd. Ook collega jeugdspeler Harm Was- sink maakte de volle negentig mi nuten mee. Hoofdzaak voor hem was zoveel mogelijk ervaring op te doen voor het volgende sei zoen. Voorbereiding op het nieuwe seizoen is het sleutelbe grip in deze fase voor de Leusde naren, die dit seizoen als beëin digd kunnen beschouwen. Een seizoen waar men met gemengde gevoelens op terug kan zien. Tot aan zo'n vijf wedstrijden voor het einde van de competitie zijn de Leusdenaren in de race geweest voor een hoofdprijs Het hele sei zoen is er keihard gewerkt om de punten te pakken en dat wreekt zich nu in het beslissende stadium van de competitie. Ook in de wed strijd tegen Eemdijk was het weer duidelijk te zien dat de Leusdena ren echt naar het einde van het seizoen snakken. De ploeg mist in deze beslissende fase gewoon de kracht, zowel mentaal als lichame lijk, om een achterstand weer recht te trekken of om een beslis sing te forceren. De wedstrijd tegen Eemdijk werd vijf minuten voor de pauze defini tief beslist De gastheren kregen een goede mogelijkheid om een goed opgezette aanval af te ron den, en deden dit dan ook naar behoren. Dit betekende definitief het einde van de wedstrijd want een 3-0 voorsprong zou de titel- pretendent nooit meer uit handen geven De tweede helft was mede daar door het aanzien nauwelijks waard. Eemdijk geloofde het ver der wel en Roda was onmachtig I om echt een bedreiging te kun nen vormen. Aanvoerder en laat ste man van de Leusdenaren, Fokko van Leyenhorst, bleef in de rust in de kleedkamer achter Zijn vervanger was Ton Kaspers die vorige week nog wegens ziekte ontbrak. Roda probeerde het wel maar echt overtuigend was het al lemaal met. De stand van 3-0 was natuurlijk niet meer weg te wer ken. Maar ook de thuisploeg bleek in deze tweede helft een on machtig geheel te vormen. Eemdijk geloofde het wel en drong niet meer aan. In de tweede helft werd het echter toch nog 4-0 door een goed uitgespeelde aan val De nederlaag op zich was ech ter volledig verdiend, omdat Eem dijk vooral in de openingsfase veel feller en energieker van leer trok dan de Leusdenaren. Roda werd met weggespeeld Het ver diende in ieder geval een tegen treffer maar dat zat er dus met in. De 4-0 eindstand van deze overi gens zeer sportieve wedstrijd had dus net zo goed 6-2 of 6-3 kunnen zijn. Roda '46 zakt door deze nederlaag naar de vierde plaats op de rang- •lijst. Opstelling: Berry Buunk; Fokko van Leyenhorst, Karei Ouwerkerk, Klaas de Vnes, Wim van de Biezen; Barry Kamphorst. Nico Romeyn, Wout Beu- nnk; Han-y Settels, Coen van Dijk; Harm Wassink ACHTERVELD - Voetballiefhebbers die niet goed tegen spanning kunnen die moeten de komende weken maar op vakantie gaan. Want de competities in het zaterdag en zondag voetbal naderen een zinderend slot. Roda-zaterdag verloor met maar liefst 4-0 bij titelkandidaat Eemdijk. Roda-zondag kwam op eigen veld in actie tegen degradatiekandidaat Achterveld. De Achtervelders trokken in deze derby a^n het langste eind, 2-3. De zaterdagafdeling van Roda werd met 4-0 verslagen door een veel feller Eemdijk. De gastheren mochten met verliezen omdat de ploeg nog in de stnjd om het kam pioenschap is gewikkeld. De Leus denaren hadden een beetje pech met het score-verloop, maar kon den ook geen vuist maken tegen de erg gemotiveerde tegenstander. De ploeg van de vertrekkende trai ner/coach Wim van der Linden moest dan ook met een terechte nederlaag Bunschoten verlaten, hoewel 4-0 wel wat royaal is uitge vallen. In de hoofdklasse werden ver der slechts twee wedstrijden ge speeld. Sova'54 pakte twee belang rijke punten weg bij sub-topper VVJ. De Amersfoorters staan nu op veertien punten, en kunnen weer even adem halen. Veensche Boys haalde beide punten weg bij Hoogerheide, maar van veel belang was dit met. Uitslagen Hoofdklasse (zaterdag) WJ-SOVA'54 1-3 Eemdijk - Roda'46 4-0 Bloemenkwartiër - Musketiers afg. Hercules - Velox afg WA'71-VeluwseBoys afg Hoogerheide-Veluwse Boys 1-2 Stand hoofdklasse 1 Musketiers 2 Eemdijk 3. Velox 4 Roda'46 5 WJ 6. Veensche Boys 7 Hoogerheide 8. Bloemenkwartier 9. SOVA'54 10. Veluwse Boys 11 Hercules 12. WA'71 18-32 19-31 18-22 19-22 19-20 18-19 19-18 19-17 19-14 17-10 19-10 18- 8 VOORLAATSTE In de eerste klasse van het zon- dagafdelingsvoetbal stond de plaatselijke derby tussen Roda en Achterveld op het programma. On danks het slechte weer kwamen er toch nog een groot aantal liefheb bers op deze wedstrijd af. De der by werd gekenmerkt door twee keiharde ploegen, die beide voor de volle winst streden. Achterveld, dat de punten het best kon gebrui ken, kreeg ze ook. Al was een ge lijkspel een betere verhouding ge weest. Maar Roda was vooral in de beginperiode van deze wedstrijd niet in staat om één van de vele opgelegde kansen te verzilveren. Achterveld het duidelijk zien dat het beslist wilde winnen, om zo twee, waarschijnlijk heel belangrij ke, punten mee naar huis te nemen. Ondanks de fel bevochten 2-3 overwinning staan de Achtervel ders nog steeds op de voorlaatste plaats. Maar de ploeg van Cor Hoogland heeft slechts een achter stand van vier punten op de num mer vier van de ranglijst. Met nog drie wedstrijden te spelen komen er nog zeker acht ploegen in aan merking voor degradatie Een competitieslot om je vingers bij af te likken. Het op de tweede plaats staande BFC het thuis een belangrijk punt liggen. Veensche Boys wist de titel- pretendent in Bussum op 1-1 te hou den. Koploper Naarden'79 maakte geen fout, en won op eigen veld met 1-0 van het Blancumse BW. Met nog drie wedstrijden voor de boeg heeft Maarden nu een voor sprong van slechts twee punten op BFC Ondanks het gehjke spel bij EMM is het doek waarschijnlijk toch gevallen voor rode lantaarn drager Kockengen. Met een ach terstand van vier punten is men vrijwel kansloos om de veilige tien de plaats te bereiken. Barneveld dat vorige week Roda nog ver sloeg, werd nu met 2-0 geklopt door Olympia'25. Ook deze ploe gen zijn nog niet gevrijwaard van degradatie. Zuiderzeevogels dat één plaats hoger stond dan Achterveld speel de op eigen terrein met 1-1 gelijk tegen WZA. Nu staan de polder bewoners gelijk in punten met Achterveld. Beiden hebben nu 15 punten uit 19 wedstrijden. Voor de meeste ploegen staan er dus nog dne of vier spannende weken te wachten. Uitslagen eerste klasse (zondag) EMM - Kockengen 2-2 Zuiderzeevogels - WZA 1 -1 Naarden - BW 1 -0 BFC - Veensche Boys 1-1 Olympia'25 - Barneveld 2-0 Roda'46 - Achterveld 2-3 Stand eerste klasse (zondag) 1. Naarden'79 19-30 2. BFC 19-28 3. Roda'46 20-22 4 Veensche Boys 19-19 5. EMM 18-18 6. Olympia'25 17-17 7. WZA 18-17 8. BW 19-16 9. Barneveld 19-16 10 Zuiderzeevogels 19-15 11 Achterveld 19-15 12. Kockengen 18-11 ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstnjd bij de heren namen 16 leden deel Het was W Voskuilen Rz. die met 90 punten de eerste plaats behaalde. De ove rige uitslagen waren: aantal punten 2. A Vlug 87 3. J vanRossum 85 4. W.J. Lagerweij 84 5. Timo van Valkengoed 81 5. J Blom 81 7 G. Tolboom 80 8. J. van Nimwegen 78 8 G van Hamersveld 10. J E. van Hamersveld 11 W Voskuilen Jz. 11 B v d Hengel 13. AmoudVlug 14 L. Schagermann 15. W v d Kletersteeg 16 Johan Tolboom 78 77 74 74 73 71 70 59 Aan de onderhnge schietwed stnjd bij de dames werd door acht leden deelgenomen. Hier was het An Voskuilen die eerste werd met 89 punten. De ovenge uitslagen waren: 2. Mien v.d. Burgwal 3. InyKok 4 Annehes Huurdeman 5 Anneke Oudshoom 6. Nel Tijmensen 7. BepSmal 8 JeannetVos 89 76 73 71 69 66 63 ISDEN - Na de vierentwintigste ronde in de onderlinge com- itie van de schaakvereniging Leusden lijkt de spanning aan fop bijna verdwenen. Koploper Patrick Huis in 't Veld won I Theo Elschot (zij het met de grootst mogelijke moeite) en ner twee Joop van Santen ging ten onder tegen clubkam- *n Wim Velker. Het verschil tussen de nummers 1 en 2 is nu nten en het ziet er dus naar uit dat Huis in 't Veld straks de Ipioensbeker van Wim Velker gaat overnemen. De strijd de andere bekers is echter nog helemaal open. roep twee gaat Jaap Langman 'op. maar Egbert Moed staat 13 punten op hem achter, "Hal dat in een week goed- ct kan worden. Nog een Inj andere spelers zouden met -indspnnt nog een gooi naar iker kunnen doen. *P dne wordt aangevoerd Ronald Staal, met een rede- omfortabele voorsprong van Jnten op Jaap de Jager sr spannend is het in groep waar Van der Tang, Andnes- •n Valkenburg zo goed als ge- laan eker van groep 5 lijkt voorlo- >etwist te worden door Willi- >urg en Verschuur, die elkaar 1 ^er punten ontlopen. Voor de bondscompetitie was het afgelopen week weer erg druk. Met spanning keken de Leusdena ren naar de afgebroken partij van Carel Vos, een restant van de wedstrijd Leusden I - DTU I. Die wedstrijd was afgebroken bij een zeer teleurstellende 3-4 achter stand voor Leusden. Carel Vos won echter, zodat Leusden hekke- sluiter DTU tenminste nog een punt afhandig maakte Leusden I zal uit de twee resterende wed strijden toch nog wel een paar punten moeten meenemen om met m ernstig degradatiegevaar te komen. Ook voor het tweede team verhe pen de zaken met naar wens. De uit wed stnjd tegen Laren II werd voorlopig afgesloten met een 3Vi- 2Vz achterstand. Uit de afgebroken partijen lijkt met meer dan een half puntje te komen, zodat een neder laag in het verschiet ligt. Toch ziet het er niet naar uit dat Leusen II in degradatienood komt Het vierde team trad aan tegen het achtste van de Hilversumse schaakmoloch HSG, met 9 teams de grootste club van de SGS Voorlopig staat Leusden IV met 4- 3 voor. Nico van der Meel liet zien over de juiste teamgeest te be schikken. zijn afgebroken partij staat met best, zodat arbitrage wei nig kansen gaf. Hij wilde daar dan ook met van weten en besloot de reis naar Hilversum op zich te ne men om zijn stelling te verdedigen (en daarmee de winstkansten van het team). Uitslagen huiscompetitie Elschot - Huis in 't Veld Van Santen - Velker Uneken-A Peperkamp Vroon - Kerkhof Stienen J de Jager jr Boemaars - Zijlstra 0-1 0-1 1-0 Vi-Vi 0-1 0-1 Agterberg - P de Jager 0-1 Van der Harst - Nijhof 1-0 J. de Jager - Gemts 1 -0 Van Dokkum - Andriessen 1 -0 Van de Wetenng - Boogaard 1-0 Van Egdom - Talens Vr-Vi Schoutsen - Van de Pol 1-0 Buurlage - Schouten 1-0 G. Wisman - Veenendaal 1-0 Roozenburg - Linse Vi-Vt Stand 1. Huis ïn't Veld 1814 2. v. Santen 1768 3. Velker 1760 4 Uneken 1759 S. Vos 1710 6 J. de Jager jr. 1682 7 Kerkhof 1681 8 A. Peperkamp 1676 Zijlstra 1676 10 Langman 1665 11. H. Peperkamp 1657 P de Jager 1657 13 Moed 1652 14 Staal 1639 15. Elschot 1635 Tussenstand schoolschaakkampioenschappen 1 Chnsuaan Koolstra 2. Thijs Bokkers 3 Won van Kalsbeek 4 Imre Bunnïk 5 Sander Seton 6 Boudewijn van Wijk 7 Bas van der Lelie 8 Mare Elffers 9 Johannes Venema 10 Kenny Darmadji LEUSDEN - De Haaien- jeugd nam zaterdag deel aan de laatste wedstrijd die in dit seizoen werd gehouden in het kader van de jeugdcompeti- tie. Tijdens deze ontmoeting werd aangetoond dat de jeugd van de Leusdense Zwem Poloclub op weg is naar een hoge klassering binnen de kring Utrecht. Op vrijwel ie- d^r nummer vielen één of meer jeugdige Haaien in de prijzen. Daarbij wist vooral Tamara van Gorkum de aandacht op zich te vestigen. Zij werd op maar liefst vier nummers ingeschreven en wist toch op haar specialiteit, de 100 meter schoolslag niet alleen een eerste plaats, maar tevens een meuw clubrecord bij elkaar te zwemmen. Zij bracht het oude re cord, 1.24.7, (een tijd die ze in een eerder stadium al tot op tweetiende seconde wist te benaderen), flink omlaag, 1.23.8. Haar uitstekende vorm kwam ook tijdens de beide wisselslagestafettes duidelijk naar voren. In gezelschap van Marieke Ruitenberg, Saskia Helsdmgen en Danny Alewijn, zwom ze naar een eerste plaats op de 4 x 50 meter wisselslag en met Yolanda van Doornik, Alma Verhoeven en Sas kia Helsdingen werd het, op een achterstand van slechts 0,1 secon de, een tweede plaats op de 4 x 100 meter wisselslag. Onder de 12 eerste plaatsen die de Haaienploeg zaterdag mee naar huis nam, viel onder meer het goud van Ronny Bokkers op. Hij reali seerde op de 400 meter vrije slag een tijd van 5.02.2 (persoonlijk re cord) en bleef daarmee slechts mmder dan 10 seconden boven het clubrecord. Op de 100 meter schoolslag was de jonge Leusde- naar eveneens sterker dan ooit te voren. Toch zal zijn tijd, dankzij een diskwalificatie, niet als persoonlijk record in de boeken terecht ko men. Jan Willem van Dijk werd op de 400 vrij tweede, dankzij een fraai persoonlijk record van 5.04.4, ruim 10 seconden sneller dan voorheen. Zijn 100 meter schoolslag bracht een wel geldig persoonlijk record op de klokken. Hij zwom met een uitstekende 1.26.5 naar een eerste plaats op dat nummer. Saskia Helsdingen gaat voort op de ingeslagen weg. Nu was het haar tijd op de 200 meter vrije slag die ze met bijna 12 seconden om laag wist te brengen tot 2.28.0, een uitstekende tijd die met afstand goed bleek te zijn voor een eerste plaats Alma Verhoeven kwam op de 200 meter wisselslag niet verder dan een tweede plaats, maar haar tijd, 2 44.1 was wel 6 seconden sneller dan haar tot op dat moment beste tijd Ook op de 100 meter schoolslag was er een tweede plaats voor haar weggelegd, achter Tamara van Gorkum. Werner v.d. Berg deed even eens van zich spreken. De 100 me ter vnje slag leverde hem een eer ste plaats en een persoonlijk re cord op: 1.25.4, terwijl de 1.38.9 op de iuu meter rugslag eveneens goed was voor een eerste plaats. De evenoude Xandra Verschuur kwam met twee maal brons naar huis Op de 100 meter rug bleef ze met 1.41.7 een fraktie boven haar persoonlijk record. Kitty Verhagen ging op hetzelfde nummer wel naar iets sneller dan voorheen: 1.47.0, net als Rogier Tol boom en Casper Renkers op de 100 meter vlinder (1.21.5 resp. 1.20.6). Beide persoonlijke records brach ten echter geen prijzen in de kast. Dat lukte Casper Renkers op de 100 meter schoolslag wel. Opmeuw kwam er een persoonlijk record op de klokken en de 1 23.8 bleek goed voor een derde plaats. Een vergelijkbare prestatie werd geleverd door Marieke Rui tenberg. Haar persoonlijke record op de 200 meter rugslag (2.46.8) was echter goed voor een eerste plaats. Voor Peter Toes, die zijn persoonlijke record op dezelfde afstand met bijna 7 seconden om laag zwom was er een derde plaats weggelegd, achter Rob van Wegen die tweede werd. Beide heren kwamen ook voor de 4 x 100 meter vrije slag aan de start. Zij trokken, tesamen met Karei v.d. Pijpekamp en Marco Woerdman, flink van leer wat, in dit afsluitende nummer van de in Maarssenbroek verzwom- men wedstrijden, een eerste plaats opleverde.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7