EOS vast op koers aar tweede divisie Ongeïnspireerd LHV naar fors verlies HHCL overtuigt via grote zege leusder krant S 3 maatje te groot voor heren Houten kan titel niet meer ontgaan appe zege dames tegen Kameleon: 2-1 Vergadering Impala Uitslagen Bowlinguurtje s Sport INSDAG 15 MAART 1988 blok van Brezan/SSS te passeren. SDEN- „Deze zege is van wezenlijke betekenis. Ik had van »ren stiekem op 3-0 of 3-1 winst gehoopt, maar ik ben ettend blij dat dat er ook uitgekomen is". Zo gaf Ad van •nsel, terainer/coach van de damesselectie blijk van zijn ichting na afloop van de topper in de derde divisie D tegen 2 kei uit Amersfoort. Na een desatreuse start in de eerste set, ;en de Leusdenaren opnieuw mentaal uit het goede hout 0 leden en vochten zich op bewonderenswaardige manier g. Met 3-1 werden de Keistedelingen naar huis terug ge- rd, na een wedstrijd die qua sfeer en spel uitgroeide tot één de aantrekkelijkste van het seizoen. oor de heren is het seizoen over. Figuurlijk althans. Na de 'i rlaag tegen de ongeslagen koploper Brezan/SSS 3 kunnen l&|*usdenaren de tweede plaats in de eerste klasse, die recht op het spelen van promotiewedstrijden, wel uit hun hoofd en. lijkt de vrouwenploeg van weinig meer te kunnen ge en in de race naar de titel. Het dat zaterdag nog eens onder in pte ook onder grote druk te 3, ien presteren, rekende in de irende derby af met het 2 rsfoortse Vollkei, één van de q ïge ploegen die het LEOS nog 2 lijk kon maken. Uit de reste- drie wedstrijden, waarvan tegen ploegen uit de cata- van het klassement, moe- Leusdenaren nog zeven halen om zich van de titel te weten. Daar komt nog de enige overgebleven con- voor de titel, Abcoude, in wedstrijden nog met de Brezan/SSS en Vollkei krijgt. Dat maakt het psy- voordeel van LEOS al- groter, wedstrijd die zaterdag op stond waren de groot. Vollkei wist zich nog in de strijd om het van de belangrijke twee- terwijl LEOS bij winst voorsprong in het klas- hield om de laatste wed- met vertrouwen tegemoet zien. Bovendien is een tussen Vollkei (Amersfoort) en LEOS bij voorbaat al interessant, in het kader van het fenomeen 'der by*. Het feit dat Vollkei in de eerste ontmoeting aan de winnende hand was gebleven (3-2), verleende het treffen nog eens een extra rivalise rend tintje. Het publiek voelde de belangen die op het spel stonden feilloos aan. De Meent was tot de nok toe ge vuld. Vollkei hoefde zich overigens niet op vreemde bodem te wanen. De Amersfoorters hadden een om vangrijke eigen delegatie fans meegetroond naar Leusden, die luidruchtig blijk gaven van hun aanwezigheid. INGREDIËNTEN Gezien de ingrediënten, was het absoluut met verwonderlijk dat het duel uitgroeide tot één van de aar digste van dit seizoen. Afgezien van de gedenkwaardige wedstrijd in en tegen Abcoude, wellicht zelfs de beste. Er werd binnen de lijnen een zeer acceptabel niveau gehaald, al werden er door de zenuwen ook de nodige fouten gemaakt. Met name de thuisploeg had te kampen met startproblemen. LEOS trachtte in de eerste set met de service Voll kei onder druk te krijgen (de wed strijd in Amersfoort leerde dat de ploeg in de stop kwetsbaar was), maar dat pakte totaal verkeerd uit. Niemand, ook de erkende opslag specialisten, had de zenuwen vol doende onder controle om het de tegenstander moeilijk te maken. Integendeel. Vollkei profiteerde geroutineerd van de aanloopmoei- lijkheden bij de thuisploeg en via een zeer sterke buitenaanval sloe gen de bezoekers ongenadig hard toe: 4-15. De schrik sloeg de Leusdense aanhang om het hart. Vooral de manier waarop de LEOS-ploeg werd weggetikt, deed het ergste vrezen voor het verdere verloop van de wedstrijd. LEOS bleek echter opnieuw mentaal erg sterk in de schoenen te staan. Het herstel in de tweede en derde set was ronduit opmerkelijk. De Leusdenaren pareerden de te genvaller in de eerste set, door uit een ander vaatje tappend even hard terug te slaan. De stop functio neerde m die fase uitstekend en daar werd de basis voor het succes gelegd. Gesterkt door de goede defensie, kwam ook de service m de tweede en derde set beter uit de verf. Met 15-7 en 15-6 (na 11-2) was LEOS weer helemaal terug in de wedstrijd en wist men zich in ieder geval al van één wedstnjdpunt ver zekerd. SPANNING In de vierde set keerde de span ning nog één keer helemaal terug. Vollkei, dat verdedigend en op de buitenaanval een erg sterke indruk achterliet, weigerde zich al bij het verlies neer te leggen en gooide nog een keer alles uit de kast. Tot halverwege de set was het LEOS dat achter de feiten aanliep. Bij 1-3 moest Gemma Moors vanaf de ser- veerlijn het gat dichten, terwijk Pe- De heren van LEOS kwamen een fractie tekort tegen koploper Brezan/SSS 3. Na de 0-3 nederlaag zijn de kansen van de Leusdenaren op het bereiken van de tweede plaats m het eindklassement zo goed als bekeken. tra Kuh (die overigens matig op sloeg), bij 4-8 voor dezelfde taak kwam te staan. Meer dan een kwartier lang slaagde geen van beide teams enn de impasse bij 8-8 te doorbreken. Met name Gemma Moors, Astnd van Dijk en Marjan van Engelenhoven voorkwamen met vaak spectaculaire reddmgen dat Vollkei van de eigen service kon profiteren, maar een goed sluitende verdediging aan de over zijde van het net had voor LEOS eveneens tot gevolg dat punten lan ge tijd uitbleven. Toen uiteindelijk het negende punt voor LEOS genoteerd kon worden, betekende dat een omme keer in de set. Voor het eerst kwa men de Leusdenaren weer aan de leiding en dat gaf voldoende zelf vertrouwen om de klus te klaren. LEOS demarreerde weg naar 12-8 en die voorsprong gaf men niet meer uit handen. Bij 15-11 viel het verlossende punt, waarna er aan leiding was voor een klem feestje. ROUTINE Voor de heren is de competitie afgelopen. Dat wil zeggen, de res terende vier ontmoetingen zullen naar alle waarschijnlijkheid geen schokkende veranderingen meer teweeg brengen. Voor de Leusde naren houdt dat in dat de tweede plaats net buiten bereik zal blijven, terwijl de derde plaats vast gehou den moet kunnen worden. Voor waar een resultaat waar de LEOS- mannen op voorhand voor gete kend zouden hebben, maar die ge zien de ontwikkelingen m de com petitie ook met een tikje teleurstel ling zal worden ontvangen. De pro movendus in de eerste klasse, die zich vorig jaar via promotiewed strijden uit de tweede klasse om hoog wist te werken, heeft lange tijd uitzicht gehad op het bereiken van eenzelfde prestatie dit seizoen. Uitgerekend de eerste wedstrij den, waarin gebrek aan routine de Leusdenaren parten speelde, ble ken voor de rest van de competitie van doorslaggevende betekenis. Met name het puntverlies tegen Swift en Woudenberg werkte in de stand voelbaar door Toch kunnen de Leusdenaren te rugzien op een in vrijwelk alle op zichten geslaagd seizoen. De ploeg kreeg versterking en draaide te gen alle verwachting in bovenin mee in de eerste klasse. In ieder geval is de formatie van Bert van Doorn een nuittige ervaring rijker, waarmee het team volgend jaar al leen maar zijn voordeel kan doen. CONCEPT SSS 3, de onverslaanbaar lijkende koploper uit de eerste klasse, nog de enige mogelijkheid om in de buurt te komen van de felbegeerde tweede plaats. Een prestatie die trouwens op papier niet eens voor onmogelijk gehouden werd. Tij dens de winterstop had LEOS bij voorbeeld al eens met succes te gen de Barnevelders geoefend. Toch bleek zaterdag dat oefenen iets anders is dan voor de punten knokken. LEOS kwam ver, maar miste net dat beetje extra om bij voorbeeld zelfs maar een set te pakken. De Leusdenaren startten met de opdracht te proberen de aanvals- kracht van SSS te breken. Dat lukte niet voor de volle honderd procent, omdat het blok met snel genoeg reageerde op de snelle en geva- riéerde aanvallen van de Barne- veldse gasten. Omdat ook de van een blessure genezende Rob de Koning nog met voluit kon gaan, bleef de eigen aanval ook wat on der de maat. Het had tot gevolg dat de eerste set met vrij duidelijk verschil moest worden ingeleverd. Tot 4-4 kon LEOS gelijk blijven, maar daarna liep SSS via 4-8 naar 8-13 mt. LEOS miste de veerkracht om nog terug te knokken en leverde de set in bij 9-15. In de tweede set bleken de Leus denaren wél terug te kunnen vech ten. Na een mindere penode, waarin de LEOS-mannen zeven punten op rij inleverden (8-11), klampten de Leusdenaren via 11-13 bij 13-13 weer aan. De routme van SSS gaf toen echter toch de door slag, waardoor bij 13-15 de tweede winst voor de Barnevelders geno teerd kon worden. Met dezelfde cijfers werd ook de derde set beëindigd. Via 5-7, 7-9 en 13-15, hield SSS steeds een kleine, maar beslissende marge. LEUSDEN- De herenhandballers van LHV konden zich, na de teleurstellende nederlaag tegen Break-Out een week eerder, niet meer opladen voor een knallend seizoensafscheid tegen Houten. Ook het feit dat juist tegen deze tegenstander het herstel van de Leusdenaren gestalte kreeg (LHV won in Houten na heroïsche strijd met 18-19), vermocht de formatie van Co Wethly niet te inspireren. Houten, de belangrijkste titelpreten- dent na het afhaken van LHV, kon mede daardoor heel snel een 0-5 voorsprong nemen, een voorsprong die men niet meer uit handen gaf. Na een ruststand van 5-11 werd, het uiteindelijk 15-20, waarmee Houten zich zo goed als kampioen wist. WEDSTRIJD Met name de start van de Leus denaren was beschamend slecht. Tegen de gevarieerde en krachti ge aanvallen van Houten, dat zowel vanuit de tweede lijn, als op de cirkel bijzonder gevaarlijk was, stelden de LHV-ers zich teweer als of men zich van geen gevaar be wust was. Het moet met name voor doelman Matthijs Janzten m de be ginfase frustrerend geweest zijn om te zien hoe keer op keer de geel/zwarten als wespen op de cir- kei opdoken. Slechts Ed Davids onttrok zich in de beginfase aan de malaise en de oud-Rotterdammer was er dan ook persoonlijk verantwoordelijk voor I dat de Leusdenaren niet al in het eerste kwartier naar een blame- I rende achterstand werden ge speeld. Met vier treffers van zijn hand herkreeg LHV zowaar de i aansluiting weer (5-6). De opleving I was echter van korte duur. Hele maal toen Davids persoonlijke dekking kreeg en de rest van de Leusdense aanval het compleet liet 1 afweten. Het gemis van spelbepa ler Arjan Schneiders, door een knieblessure uitgeschakeld, deed zich juist m die periode gevoelen. Zonder Schneiders en Davids ont beerde de aanval elke vorm van creativiteit, waardoor het Houten wel erg gemakkelijk werd ge- maakt. Nog voor het eerste halfuur was j verstreken, zag LHV zich alweer I met een forse achterstand gecon- I fronteerd. Toen de rust bij 5-11 aan brak, was het dan ook duidelijk dat er hier voor LHV geen eer meer te behalen viel. STORMPJE Na de 0-5 achterstand, gaven de Leusdenaren tien minuten aan dat men niet ten onrechte als één der favorieten aan deze competitie was begonnen. LHV sloeg bijna net zo ongenadig terug als Houten de eer ste tik had uitgedeeld. Onder lei ding van Ed Davids maakten de Leusdenaren m no-time een 1-6 achterstand bijna goed. Willem van der Heyden, die m de rechterhoek nogal wat kansen liet liggen, rond de een break-out knap af, waarna Ed Davids door het midden 4-6 for ceerde. Diezelfde Davids tekende vanaf zeven meter zelfs voor 5-6, toen opnieuw Willem van der Hey den in de break-out ten koste van een overtreding werd afgestopt. Maar tot veler verbazmg putten de Leusdenaren uit deze gang van Zeiken niet de kracht om door te gaan. Integendeel, nadat het stormpje was uitgewoed, liet de ploeg Houten opnieuw het initiatief, dat zich gemakkelijk kon herstel len van de terugval. Makkelijk sco rend bevochten de bezoekers zich ten tweeden male een forse voor sprong en die zou de titelpreten- dent met meer uit handen geven. Nog voor de pauze aanbrak, scho telde Houten LHV een achterstand van zes punten voor en dat was niet meer in te halen: 5-11. Pas na de veldwisseling ontstond er een gelijkopgaande strijd, al moet daar meteen bij worden aan getekend, dat Houten met zo nodig meer hoefde. LHV kon het de te genstander ook niet echt moeilijk meer maken. Toch trokken de Leusdenaren het initiatief naar zich toe. Te laat kreeg men in de defensie meer greep op de patronen van de te genstander, en kwam er meer agressie in de eigen aanvallen. De eerste minuten na de thee was er van herstel echter nog wei nig te bespeuren. Houten sloeg nog drie keer achtereen genadeloos toe en tilde de score naar een voor sprong van liefst negen punten. Dat was echter het sein voor LHV om iets te gaan ondernemen. Voor een afstraffing, zoals die na de eerste vijf minuten gloorde, bleek men toch ook weer niet te voelen. Met twee schitterende doelpunten mt de rechterhoek van Paul Linde boom en een treffer van Jos de Valk uit de andere, kwamen de Leusde naren op slag drie punten dichter bij. In de laatste fase waren de Leus denaren zelfs vijf keer op rij suc cesvol, waarmee de ploeg rap in liep. Henk Menting verzilverde een strafworp, en gaf daarmee het sem tot een slotoffensief van de Leusde naren. Daan Bleuel verzilverde m de doelpuntrijke laatste minuten twee break-outs, waarbij Paul Lin deboom en Ronald Morren voor de 'assists', in de vorm van schitteren de passes, tekenden. Henk Men ting en Ronald Morren besloten de Leusdense produktie, waarmee LHV in de tweede helft dubbel zo produktief werd als in de eerste De ploeg kon na het tweede halfuur zelfs bogen op een betere score dan de tegenstander, die op negen treffers bleef steken, tegen LHV tien. Meer dan een uiterst schrale troost kon dat ovengens met zijn: 15-20. Eigenlijk was winst op BrezanAd van Woensel...blij met punten. Uitslagen en standen bowling uurtje Hoofdklasse: Renier de Jong - Kryna Groeneveld 1-2 Silvia v.d Kolk Margriet v Kalsbeek 2-1 Jan de Ridder - Wïlma Elsinger 1 -2 Ria v. Bentum - Ali Bontje 3-0 Rie Stet - Ingrid v Blerk 3-0 Hoogste game Ria v. Bentum 216 Stand hoofdklasse: 1 Renier de Jong 2. Krayna Groeneveld 3. Silvia v.d, Kolk 1577-11 1451-11 1546- 9 le klasse: Cinta Roos - Rie de Ridder 2 Vz- Vz Marjan de Haan - Dynphie Stuart 3-0 Maja v.d. Berg - Agnes Kok 3-0 Sua Jansen- Nannie Dieland 2-1 Miepv. Kampen-Jo de Wild 3-0 Stand le klasse: 1. Cinta Roos 1489-11 Va 2. Rie de Ridder 1393- 9Va 3. Manjan de Haan 1386 9 Hoogste game: Marjan de Haan 175 2e klasse: Willy v.d. Lagemaat - Annie Biel 1-2 ChnstinaSteinfort-GonReus 1-2 Ger du Pree - Evert Zijlstra 3-0 Dora Paulen - Remy v. Gils 3-0 Mieke Mersink - Jetty Domselaar 0-0 Stand 2e klasse: 1 Willy v.d Lagemaat 1236-11 2. Christina Steinfort 1388-10 3. Ger du Pree 164-10 Hoogste game: Annie Biel 159 3e klasse: IdadeJong-Sonjav. Alewyn 1-0 Loes Nederpelt - Wil Sitrop 3-0 Henny Hilthuis - Tayrue Winkel 2 Va- V2 Annemiek v.d. Horst - Sjef Oyen 1-2 Riek v. Oyen - Annie Hilsbeeke 0-3 Stand 3e klasse: 1. Ida de Jong 1677-11 2. Loes Nederpelt 1325-10 3; Henny Holthuis 1074-8Vi Hoogste game: Loes Nederpelt 154 4e klasse: Leme Graaf - Maasje v.d. Braak 1-2 Neel Wanner -Jannyv. Ravenhorst 2-1 Betsy Mentink -Ria v. Pluuren 3-0 Annie v Bentum - Gre v.d. Wel 2-1 Bert Bosman - Joke Los 3-0 Stand 4e klasse: 1. Leme Graaf 1119-10 2. Neel Wanner 1013- 9 3. Betsy Mentink 892-8V2 Hoogste game; Maasje v.d. Braak 166 5e klasse: Anrue Vennings - Nanda v. Oort 3-0 Bep Hassink - Sjaan Eggens 2 Vz- Vz Dime KUnst - Netty Zwanenburg 0-3 Gre v. Balen - Netty Bosman 3-0 Stand 5e klasse: 1. Anrue Venrungs 898-13 2. Bep Hassink 917-lOVa 3. Dime Kunst 453- 9 Hoogste game: Gre v Balen 126 SDEN- De eerste teams van de Mixed Hockeyclub Leusden >en een opmerkelijk goed weekeinde achter de rug. Dat de m van Strawberries wonnen, was op grond van de klasse en van beide teams nog niet zo verrassend. Wel bijzonder en de cijfers waarmee de Leusdenaren de tegenstander in len de baas bleven. Met 2-6 zegevierden de Valleiparkbe- ers. „En het hadden er net zo gemakkelijk acht of negen hen zijn", liet een uitermate tevreden coach Rob Weers na op weten. Als de Leusdenaren, die pas na de winterstop de ak te pakken lijken te krijgen, zo doorgaan, wordt de ploeg een bedreiging voor de koplopers. In ieder geval hervon- de Leusdenaren de aansluiting met het leidende trio. le grootste verrassing kwam zondag echter op naam van de twenploeg van Leusden. na de teleurstellende nederlaag in USHC een week eerder, bleef de ploeg van trainer Frank genkamp en coach Reintje Corporaal nu nummer twee leleon de baas. Op het Valleipark lieten de Leusdenaren niet eens onverdiende 2-1 zege noteren, waarmee de toe- ist voor de Leusdenaren in de tweede klasse voorlopig ekerd lijkt. heb een bijzonder leuke rijd gezien. Ik heb echt weer zitten genieten op de bank." Veers, de scheidende trai- >ach van de mannen van in, stak zijn vreugde over de rkelijke prestatie van zijn niet onder stoelen of banken, beginnen eindelijk weer te h En dat is eigenlijk een ver- d beeld bij ons. Na de winter- tnjgen wij de smaak meestal :ht te pakken. Alleen schiet je in de ranglijst natuurlijk niet zo veel meer mee op", aldus 'h hebben de Leusdenaren ha twee wedstrijden m de tweede helft van de competitie, de status van gevaarlijke outsider aan gemeten. Om tegen ploegen als Alkmaar (in Leusden) en Strawber ries (in Velsen) bijna tien doelpun ten te scoren, moet je wat m je mars hebben. En juist het scoren bleek in de eerste helft van de competitie onoverkomelijke problemen met zich mee te brengen, waardoor de rol van de Leusdenaren al in een vroeg stadium uitgespeeld was. Toch kunnen de Leusdenaren nog steeds een beslissende rol spelen in het verdere verloop van de com petitie. Al was het maar om het de ploegen aan de leiding moeilijk te Rob Weers...team op toeren. maken. Daarbij moet een klasse ring bij de top-drie nog altijd tot de mogelijkheden behoren. Gezien de reputatie van Leusden zou het al erg mooi zijn als men dat wist te bereiken. KLASSIEK Leusden startte zondag zonder Flip van Dalen in de basis. Bij de mid-midden was een scheurtje in het schouderkapsel geconsta teerd, waardoor de steunpilaar op het middenveld een aantal weken op het appèl zal ontbreken. Voor de gelegenheid werd de positie van Van dalen door zijn broer Bart overgenomen, terwijl de weer be schikbare Joep Rooseriboom posi tie koos in het hart van de defensie Het doelpuntenfestijn barste al vroeg los, maar er kón na de eerste helft nog geen favoriet worden aan gewezen. Binnen een kwartier na het eerste fluitsignaal van de scheidsrechter konden er al vier treffers worden genoteerd, al wer den die gelijkelijk over de ploegen verdeeld. In de tweede helft zou daar nog eenzelfde aantal bijko men, maar de verantwoordelijk heid daarvoor werd alleen door de Leusdenaren opgeëist. Maarten Jonges stond al in de tweede mmuut op scherp. Uit een klassieke strafcorner tekende de Leusdenaar voor 0-1, waarmee hij de wedstrijd al vroeg opengooide. Nog voor de volgende twee minu ten verstreken waren, kwam Strawberries alweer op gelijke hoogte. Hoewel aan de rechtsgel digheid van het doelpunt links en rechts werd getwijfeld, noteerden de gasten, ook via een strafcorner. voor de gelijkmaker: 1-1. Nog geen zeven minuten na het begin van de wedstrijd leek Leus den getsraft te worden voor de op portunistische speelwijze, waar mee men van start was gegaan. Door vroeg te storen, kreeg Straw berries achterin veel ruimte, het geen in de zevende minuut fatale gevolgen had. Met een schitterend schot in de rechterkruising kwa men de gastheren op voorsprong: 2-1. Door voor een meer behoudend spelconcept te kiezen, kreeg Leus den daarna meer greep op de wed strijd. En dat resulteerde m een aantal fraaie kansen. Frank Rog- genkamp bijvoorbeeld zag eerst nog een doelpunt (uit de rebound na een strafcorner) worden afge keurd, voor hij wel succesvol was Na een schitterende eén-twee met collega Maarten Jonges, schoot de Leusdenaar in de lange hoek bin nen: 2-2. Hoewel Leusden, in de personen van Thorvald Goosman, Sander Greve en Frank de Ruiter, nog legio mogelijkheden kreeg om de wed strijd al voor de pauze te beslissen, bleef het tot de rust 2-2. WRAAK Wat voor rust nog maar ten dele lukte, ging na de veldwisseling als vanzelf. De doelpunten rolden als de bekende rijpe apppeltjes van de stam, waarbij Maarten Jonges alweer de voortrekkersrol vervul de door m de vijfde minuut een strafcorner doeltreffend af te ron den. Daarbij had Leusden oven gens over geluk met te klagen. Im mers, de directe aanleiding tot de comer was een situatie waann Jon ges, op aangeven van Sander Gre ve. nog slecnts een leeg doel te genover zich had. De scheidsrech ter floot echter geen voordeel en besloot tot strafcorner, waarna Jon ges zich de wraak alsnog zoet liet smaken: 2-3. Na een kwartier loodste Frank Roggenkamp zijn team al in veilig vaarwater, door een combinatie met Maarten Jonges via een tip-in in klinkende munt om te zetten. De vijfde treffer van Leusden werd opgeëist door opmeuw Maarten Jonges, die daarmee een hattrick voltooide. De glans van het doelpunt straalde echter af op Ralph Kemps, die Sander Greve was komen vervangen. Kemps werd in de cirkel bij een lange corner geblokkeerd en kreeg een strafbal mee, die door Jonges bin nen werd geschoten In de slotfase deed ook Frank de Ruiter nog een duit in het zakje, door een aanval over rechts, waar bij weer Ralph Kemps betrokken was, doeltreffend af te ronden: 2-6. VERRASSING De grootste verrassing van de dag kwam echter voor rekening van de vrouwenploeg van Leusden. De ploeg, die in de staart van het klassement terecht was gekomen, wist zich nog allerminst zeker van het voortbestaan m de tweede klas se. En daar had de onverwachte nederlaag tegen USHC, die door een speling van het lot zelfs voor de tweede keer in successie in Leus den werd gespeeld, ook geen goed aan gedaan. Bij winst tegen de Utrechters zouden de Leusde naren zich al zo goed als zeker van klassebehoud hebben geweten, maar de nederlaag haalde een for se streep door die rekening. En zondag dienden de Leusde naren aan te treden tegen nummer Kameleon, dat nog goede kansen had om het koploper Amersfoort moeilijk te maken. Een goed resultaat tegen die ploeg leek. ondanks het thuisvoordeel, een illusie Hoe weinig voorspellingen in de sport waard zijn, werd zondag weer eens aangetoond. Op het veld stond een Leusdense ploeg die er veel aan gelegen was de slechte prestatie van vorige week naar het vergeetboek te verwijzen. En dat legde Leusden bepaald geen win deieren. In de vijfde minuut zag Leusden voor de eerste kans de keepster van Kameleon te passeren, na een strafcorner Hoewel de treffer werd afgekeurd (de bal miste de plank op een haar), gaf dat vertrou wen. En in de zevende minuut was het dan ook wel raak. Letty den Besten liet zich opnieuw bij een strafcorner van haar beste kant zien, door de rebound na een senmmage te benutten: 1-0. MANDEKKING Door het snelle tegendoelpunt, werd Kameleon gedwongen de aanval te zoeken en door een straf fe mandekking toe te passen, brachten de bezoekers Leusden behoorlijk in de problemen. Het veldoverwicht resulteerde m de achttiende minuut dan ook in een strafcorner, die prachtig werd in geslagen. 1-1. Geruggesteund door de gelijk maker, bleef Kameleon komen maar de Leusdense defensie ver weerde zich kranig en bleef vrij gemakkelijk overeind. In de 28e minuut kwamen de Leusdenaren zelfs opnieuw op voorsprong, toen Carolien Memen de op de grond liggende keepster van de tegen stander met een slim lobje passeer de; 2-1. Na de pauze hielden beide ploe gen elkaar zo goed als in evenwicht en dat leidde met meer tot doel punten. Bregien Swinkels werd nog voor Daphne de Looze in het veld gebracht, terwijl Inge Spijkman zich onsterfelijk maakte door in de slotfase op formidabele wijze een bal van de lijn te halen. Leusden haalde mede daardoor verder on geschonden de eindstreep, waar na de vlag m top kon: 2-1. LEUSDEN- De Leusdense vereni ging voor lichamelijke opvoeding en sport Impala, beter bekend als de gymnastiekvereniging, houdt donderdag 17 maart haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. De bijeenkomst vindt plaats in de ver gaderzaal van sportzaal Groen houten, De Meent 4. De vergadering begint om 20.00 Frank Roggenkamp...twee maal raak. V

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9