Geslaagd koffieconcert Afscheid van Evert van de Hoek LEUSDENJ De Hobbit milieubewust Sokaal Leusden Achterveld KPJ houdt dropping Friese kerkdienst Jaarvergadering EHBO: Informatieavond voor recreatiefietsers "ootloose lin De Geut Cursus IVN leusder knnnls Schrijven voor Amnesty LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 weet in degemeerte/ 'Negen zomerse dagen' Kindertheater De Appelmarkt plaatselijk nieuws Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 25,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Donderdag 17 maart. 20.00 uur: Thema-avond Vrouwen Ontmoetingscentrum, 't Vooronder, Burgemeester van der Postlaan 2. Vrijdag 18 maart. 20.00 uur: Bowlingavond ABTB, sporthal De Korf. Zaterdag 19 maart. 10.30 uur: Scouting Manitoba biedt boom aan aan wethouder Verduin, kruispunt Noorderinslag - Burgemeester van der Postlaan. Zondag 20 maart. 15.00 uur Veiling'De Ronde Tafel' ten behoeve van vereniging voor spierziekten, 't Ros Beyaart, Hamerveldseweg. Dinsdag 22 maart. 08.00 uur: Cursus reanimatie EHBO, basisschool De Heerd, Berkelwijk 33. 170908 MRT 88 Vrijdag 18 maart: 19 30 uur K.P.J Dropping start café Buitenlust. Zaterdag 19 maart: 20.00 uur Disco Show de Klaveet. Zondag 20 maart: Fruhschoppen Ouwe Peerdestal. 14.00 uur Disco de Klaveet 13.30 uur A M.B.C. puzzelrit start hotel de Roskam. Maandag 21 maart: S V.A. kaart tournooi Sportpark Dinsdag 22 maart: 9.00 uur Wel fareclub Zonnebloem. We naderen zo langzamer hand het tijdstip, waarop de lente officieel van start gaat. Misschien had u de afgelo pen winter op verscheidene dagen al het idee, dat de lan- te begonnen was. Dat kan ook wel, want de periode van half december tot half janua ri was deze eeuw nog niet zo zacht. En ook daarna hield Thialf het eigenlijk wel voor gezien. Erg koud werd het niet. Dit jaar begint de lente of ficieel op 20 maart, om negen minuten over half elf in de ochtend. Dit is gebaseerd op de positie van de aarde ten opzichte van de zon. Het weerbeeld vertoont nog geen echt lente-achtig karakter. Zondag sneeuwde het bij mij nog uitvoerig en 's nachts kwam de temperatuur nog dicht bij het vriespunt. Dinsdag kwam een depressie in de buurt en gaf de tempe ratuur een flinke duw om hoog. Het werd rond tien gra den en dat is tegen de nor male waarde, voor de tijd van het jaar. Maar zoals dinsdag al vermeld is de neerslag(tigheid) nog niet van de baan. En toch kan het in maart al echt 'zomers' zijn. Ik herin ner me het jaar 1968. Eind maart werd in Venlo en Ge- mert een temperatuur geme ten van 25 graden, volop zo mers. De oude volksweerkunde spreekt ook over 'negen zo merse dagen' in de maand maart. Dit heeft echter een andere achtergrond. Na 21 maart kregen dagloners een zomeruitkering. Vandaar het gezegde: 'Negen zomerse dagen in maart.' Dinsdag maakte ik gewag van het feit, dat het in de tweede helft van de week op nieuw kouder zou worden. Daarbij de opmerking, dat een en ander wat dubieus was. Welnu, het lijkt erop dat het wel mee zal vallen. Het kan vandaag wat kouder zijn geweest, maar winterse buien en vorst in de nacht lijken nu van de baan. ACHTERVELD - Zondagmorgen werd in Ons Gebouw weer een koffieconcert gehouden. Hieraan werd medewerking ver leend door het zangkoor St. Ceacilica; het trio Leontien van Wieringen, alt, Riet Wijnands, sopraan en Hildegard Schaeff- ner, piano; de toneelvereniging Culdoto met een eenakter en de muziekvereniging DWS. Er was veel belangstelling. Het programma werd geopend door de zangvereniging St. Ceacila die onder leidmg van dingent G. Wij nands drie liederen zong. De te I zingen liederen in een arragement van Jan Vermulst werden door de dirigent ingeleid. Er werd bijzon der goed gezongen, en de aanwe zigen genoten volop. Het volgende optreden was van het trio Riet Wijnands, sopraan Leontien van Wieringen, alt en Hil degard Schaeffner, piano. Zij brachten liederen ten gehoren van R. Schuman en F. Mendelssohn. Ook dit was een genoegen om naar te luisteren. Vervolgens was er het optreden van Culdoto met een een akter. Dit bleek een stuk te zijn met een diepere inhoud. Het stuk werd goed gespeeld. Na de pauze was de beurt aan mu ziekvereniging DWS onder leiding van dirigent H. van Loo. De vereni ging telt momenteel 37 werkende leden waaronder een aantal jonge muzikanten. De te spelen stukken werden alle ingeleid door de din gent. Begonnen werd met een Ja panse Mars, een arrangement waarin een aantal Japanse liedjes was verwerkt. Zeker geen gemak kelijk stuk dat ondanks dat zeer vlot en erg goed werd gespeeld. Van Japan naar Engeland Een heel moeilijk stuk om te spelen aldus de dirigent. Een stuk dat op het pro gramma staat voor deelnemende vereniging in de Eredivisie. Het was een suite bestaande uit vier de len waarin een aantal Engelse Volksliederen was verwerkt. Het was een genot hiernaar te luisteren. Het volgende stuk was „Grand Fa thers Clock" waarin de hienn ge speelde solo bewondering oogste. Als voorlaatste werd gespeeld „The Young Amadeus" waarna het op treden werd afgesloten met het zeer bekende My Way. Uit hetgeen deze verening ten gehore bracht bleek dat men in de uitvoeringen nog steeds in stijgende lijn toont. Uit de reacties van de aanwezi gen bleek dat er volop van het ge brachte is genoten. Een program ma was dan ook van hoog niveau. Het koffieconcort was ook nu weer mogelijk gemaakt met medewer king van de plaatselijke Rabobank. De kans op regen echter niet, zodat het weerbeeld in zijn geheel niet 'voorjaars achtig' genoemd kan wor den. Zoals u ongetwijfeld hebt gehoord, is het Alpengebied, en dan voornamelijk de noordkant, onderge sneeuwd. Er is een enorme hoeveelheid sneeuw geval len en bij stijgende tempera turen levert dat groot lawine gevaar op. Vele dorpen zijn geisoleerd. De zuidelijke kant heeft daar minder last van. Wel voldoende sneeuw daar dus, maar toch oppas sen geblazen. Erg koud was het begin deze week nog in Noord-Eu ropa. Daar houdt Koning Winter een soort afscheids receptie: Oslo -16; Gothen burg -13 en ook op IJsland erg lage temperaturen. Bij ons lijkt het echte winterweer voorbij. Maar nog niet te vroeg juichen. Twee jaar ge leden vroor het op 12 april nog meer dan 5 graden en op de Veluwe aan de grond zelfs meer dan 10 graden. Ook dat was een record voor deze Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie). Abonnementsgeld: 68,80 per jaar, 34,90 per half jaar, f 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel. 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag: 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. De afdeling Hamersveld van de EHBO nam op haar jaarvergadering afscheid van kaderinstructeur Evert van de Hoek. De heer Van de Hoek is acht jaarlang als kaderinstructeur bij de afdeling Hamersveld werkzaam geweest. LEUSDEN - Op de jaarvergadering van de Kon. Ned. Ver. voor EHBO afdeling Hamersveld was een twintigtal leden aanwezig. De vergadering werd gehouden in de openbare lagere school De Heerd. Tijdens de opening waarin voorzitter Jan Bergsma de aanwezigen welkom heette, vermeldde hij dat dit de eerste ledenvergadering was als zijnde de Kon. Ned. Ver. Dit terwijl de vereniging toch al 35 jaar bestaat. Het was dan ook een jaar waarin veel zaken waren gedaan zoals het aanpassen en goedkeuren van de statuten en het huishoudelijk regle ment en de inzet bij de diverse aktiviteiten zoals de anjercollecte, de wielerronde, de braderie en nog vele andere. Het was een goed aar voor de vereniging. Er werd ook bekendgemaakt dat er voor de herhalingscursus een nieuwe arts is gevonden en wel dokter Van Balen. De notulen van de vonge jaar vergadering waren ook geen pro bleem. Zij werden akkoord bevon den. Daarna werden de verschil lende jaarverslagen goedgekeurd. De kascommissie, bestaande uit Irene Maes, Gisela Cohen en de heer Ivangh had geen hiaten kun nen vinden m de Financiële verant woording van de penningmeester en stelde de vergadering voor haar decharge te verlenen. Van de kas commissie was de heer Ivangh af tredend en hij werd vervangen door mevrouw De Boer met als re serve de heer Veldhuizen. Wel wa ren er nog wat vragen naar aanlei ding van de financiële jaarstukken en de begroting. Maar die werden naar ieders tevredenheid beant woord. Met de bestuurswisseling ging de vergadering akkoord en ook met het voorstel om de contri butie met te verhogen dit jaar. Na de rondvraag volgde de slui ting waar de voorzitter iedereen bedankte voor zijn komst en de inbreng. Hiermee was de avond nog niet afgelopen. De voorzitter verzocht de mensen om nog niet naar huis te gaan in verband met het afscheid van Evert van de Hoek. Deze werd bedankt door de voorzitter namens de vereniging en door mevrouw Praal namens de leden. Evert van de Hoek is kadenn- strukteur geweest van de herha lingscursus van de EHBO-vereni- ging Hij heeft dit acht jaar gedaan. Hij begon op 2 oktober 1980 en gaf zijn laatste les op 18 februari 1988. LEUSDEN - Woensdag 23 maart wordt in de vergader ruimte van sportzaal Groen houten een informatie-avond voor fietsers gehouden. „De fiets weer uit het vet" is een veel gebezigde uitdrukking bij fïetsfanaten, nu het voor jaar langzaam maar zeker door gaat breken. Aan de vooravond van het nieuwe fletsseizoen, organiseert de Stimulering Sportdeelname Leusden, mede daarom een informatieavond voor (re- creatie)fietsers. Informatie over verschillende specifieke onderdelen die van be lang zijn bij het (recreatie)fietsen. Enkele onderwerpen die in het in- foprogramma voorkomen zijn: voe ding, kleding, schoeisel, training, lange afstand, korte afstand, dikke banden, dunne banden, materiaal en onderhoud. Twee bestuursleden van de Trim en Toerclub Leusden zullen deze informatie geven en deze avond gelegenheid bieden om vragen op hen af te vuren. De heer Van de Velde (be stuurslid) is een fanatiek fietser ter wijl de heer Van de Sluis (voorzit ter) daar beslist met voor onder doet. Beide heren hebben zoveel ervaring op het gebied van het tnm en toerfietsen dat zij de recreatieve fietser waardevolle informatie kun nen verschaffen. De avond is dan ook gencht op deze doelgroep mensen die louter voor hun ont spanning een flinke toemt rijden of een stukje tnmmen op de fiets, maar toch graag wat meer willen weten over de achtergronden er van. Aanvang van de informatie avond 20.00 uur, de entree is gratis. LEUSDEN - Zaterdag 19 maart brengt OJJC de GeutFootloose op haar podium. De vijfkoppige band Footloose komt uit Putten is 3 jaar geleden begonnen. Nu, na een aantal interne wisselingen, heeft de groep vaste grond onder de voeten gekregen. Footloose brengt een zo geva rieerd mogelijk repertoire naar vo ren waann diverse muziekstijlen dommeren: Rock, Jazz-rock, disco, funk, blues en latm-american. De dynamiek van de band komt vooral tot uiting m het fraaie en krachtige stemgeluid van de zangeres Footloose bestaat uit: Theo Kos ter: Drums: Aijan Buter: Bas, Jeroen v. d. Bree: Slaggitaar; Jan v. Essen: Sologitaar; Marieke Gerlof: Zange res. De Geut opent die avond om 9 uur en de entree bedraag ƒ4,- AMERSFOORT- De Amersfoortse afdeling van het Instituut voor Na- tuurbeschermings educatie (IVN) organiseert een 'Groene cursus', die op 12 april van start gaat. Tij dens deze cursus voor beginners komen verschillende onderwer pen op het gebied van natuur en milieu aan de orde. De lessen voor de cursus worden gegeven in het Centrum voor Na tuur en Milieu De Schothorst.Voor de cursus zijn noig enkele plaatsen vrij. Opgeven voor deelname kan bij de heer Pijnacker Hordijk, Hein- siuslaan 19, Amersfoort. Telefoon. 033- 19727. Footloose' uit Putten treedt zaterdagavond op m De Geut. ACHTERVELD - Maandag zal er weer geschreven kunnen worden voor Amnesty International. Dege nen die hieraan willen deelnemen zijn vanaf 19.30 uur weer welkom bij Nel Schwagermann aan de Ver jaagde Ruiterweg. Er zal ditmaal geschreven worden aan de autori teiten van Bulgarije en Indonesië. Gevraagd zal worden om de men senrechten te willen respecteren en degenen die om welke reden ook onrechtmatig vastgehouden worden, een eerlijk proces te ge ven of hen de vrijheid te geven waar zij recht op hebben. De lan den waar naar geschreven wor den, worden ervan verdacht de mensenrechten met voeten te tre den. Voorbeeldbrieven, m de taal van het land en m het Nederlands, zijn aanwezig. Briefpapier en envelop pen zijn ter plaatse beschikbaar. De postzegel moet zelf betaald worden. LEUSDEN- Dinsdagavond vond de officiële presentatie van het milieuproject van de openbare basisschool De Hobbit in Groenhouten plaats. Het milieuproject is door de gemeente als idee aangedragen en niet minder dan negen scholen werden bereid gevonden hun medewerking daaraan te verlenen. De Hobbit was, na de Groenhorst, de tweede school m de rij die Leusden hun visie op het miheu en zaken die dat milieu bedreigen gaven. Aan het project werd door de hele school deelgenomen, waarbij 'Afval'het kernthema vormde, waaraan door de verschillende groepen van de school op eigen wijze invulling werd gegeven. De jongsten lieten zien dat afval nog uitstekend bruikbaar is om er muziekinstrumenten of speelgoed van te maken. De middenbouw, de vijfde en zesde groep, het op verschillende manieren zien hoe de afvalstroom eruit ziet Een toneelstuk, waarin de Grote Groezel de hoofdrol speelde, moest één en ander ten overstaan van de jury (leden van het Commite Miheuzorg Leusden), ouders en andere belangstellenden nog verder verduidehjken. De oudsten, de zevende en achtste groep, benaderde de problemen op een wat meer wetenschappehjke manier. Door middel van proeven werd getracht inzicht te krijgen in hoe afval in het milieu al dan niet wordt afgebroken. Maandag werd de tentoonstelling bezocht door wethouder Corri Verduin, die onder andere Miheuzaken in haar portefeuille heeft. Op de foto laten leerlingen uit de vijfde en zesde groep van De Hobbit een deel van hun miheuproject zien. ACHTERVELD - De KPJ houdt komende vrijdagavond weer een dropping. De deelnemers moeten om 19 30 uur bij cafe Buitenlust aan wezig zijn. Men moet wel een zak lamp en een pen meebrengen In verband met het succes op de Kreatieve Kringdag, waar twee eerste plaatsen werden behaald, gaat de KPJ zondag naar Maarssen om het daar op te nemen tegen de teams uit de provincie Supporters zijn ook van harte welkom. REGIO- De Friese vereniging Frijsk en Frij houdt op zondag 20 maart een interkerkelijke Fnese dienst m de Doopsgezinde Kerk, Boomberglaan 14 in Hilversum. Voorganger zal zijn de Leusdense Hervormde predikant Dr. F. H. Kui per Het Friese Koor, onder leidmg van Peter de Boorder, zal aan de dienst zijn medewerking verlenen. AMERSFOORT- Kindertheater groep Stix brengt zaterdag in kin dertheater De Appelmarkt de voorstelling „Een vis, een haan en zeven jurken". Jenne van Herpen, Afra Jonker en Fako Kluiveling vertellen daarin dne verhalen, die als titel Blauwbaard, Anansi die een zeeman onthaalde en Het meisje met de grote ogen meekregen De voorstelling begint om 14 30 uur in theater De Appelmarkt, Groenmarkt 8 in Amersfoort. Voor informatie en reserveringen kan men telefonisch terecht bij nummer 19505. (Maandag tot en met vrijdag van 13.00 uur tot 15.00 uur). (advertentie)

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3