Aannemer UBA met kaasschaaf door 78 premie-A woningen luim tien mille .an kunst geveild Meer belangstelling voor kleinschalige energie 3 W V Se leusder kranl? 36 maal door rood licht Ouder- en kindzwemmen in zwembad Octopus Inbraken in auto's Inbraken SERVA V0LV0 Lezers service 1 Ui mJ Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 'al van voorzieningen m nieuwe woningen 't Ruige Veld geschrapt: pbrengst voor Vereniging Spierziekten: Provincie verruimt subsidiemogelijkheden: RECTIFICATIE ^.ef op onze verrassingsaan- I bieding op de Leusder I Kabelkrant. a HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV m pkrant DINSDAG 22 MAART 1988 - 19e JAARGANG NO. 92 (van de redaktie) IJSDEN- De gecombineerde raadscommissies Openbare erken/Ruimtelijke Ordening (OW/RO) en Financieel Beleid Beheer (FBB) hebben zich akkoord verklaard met het voor- »1 van het college van B&W om 78 woningen in 't Ruige Veld neen aantal voorzieningen te ontdoen. Met het weglaten van orzieningen als een tweede toiletpot, een vaste zoldertrap, tegeling van de vloer in het toilet en dergelijke zou een spsring van een kleine 3000,- gulden per woning moeten >rden bereikt. Aannemer UBA B.V., die de woningen in 't ige Veld zou gaan realiseren, wil hiermee een tegenvaller n 600.000,- in de bouwbegroting opvangen. Slechts de ctie van Leusden'85 toonde zich bij monde van Joop Kool er kritisch ten aanzien van het voorstel. Jolgens het voorstel van B&W •ft aannemer UBA B.V. op 16 :ember 1987 de gemeente ver- ht te bezien of de grondprijs r de premie A woningen ver- jd kon worden. (De gemeente sden heeft met UBA B.V. een reenkomst, waarin men een iwprogramma in 't Ruige Veld realiseren, dat in eerste aanleg woningen omvatte.) Volgens ekerungen van het bouwbedrijf de bouw van 78 koopwoningen onder de overeengekomen voor waarden een tekort van 600.000,- opleveren. Als oorzaken daarvoor werden ondermeer aangevoerd de hoge grondprijs die de gemeente voor de premie A woningen in re kening brengt en het niet stijgen van de stichtingskosten. Een aan nemer is voor de bouw van premie A woningen gebonden aan een ma- ximumkostpnjs. Als deze in dit ge val hoger uitvallen dan 143.870,-, vervalt de premie. gemeente bleek met bereid de grondprijs aan te passen. In dat geval leken problemen met de Pro vincie, over de vaststelling van het bestemmingsplan, m het verschiet te liggen. Uiteindelijk werd daarom met de aannemer een compromis bereikt, waarin het tekort via bezui nigingen op de te bouwen wonin gen zou worden opgevangen. DETAILS Leusden'85 gaf bij monde van Joop Kool aan zeer veel moeite met het gepresenteerde voorstel te hebben. Hij toonde zich ondermeer bevreesd voor het feit of de premie niet alsnog in gevaar zou kunnen komen. ,,De HID heeft signalen ge geven dat alles wat UBA uit de wo ningen haalt, aan de nieuwe bewo ners zal worden toegerekend, waarmee alsnog de premie zou kunnen komen te vervallen", aldus Kool. Hij vroeg zich verder af of het College zich al tot andere aanne mers had gewend met de vraag of die wellicht toch onder de gestelde ngstellmg was er genoeg, maar het bieden wilde minder vlot lukken. SDEN - De kunstveiling die de Leusdense afdeling van De Ronde Tafel afgelopen zondag m 't Ros Beyaart uuseerde, heeft ruim tienduizend gulden opgeleverd. Veilingmeester J. Willemse wist 26 van de 99 itwerken te veilen, tegen prijzen die varieerden van honderd gulden tot ruim drieduizend gulden. ef bestuur van De Ronde Tafel was daarmee dik tevreden. De opbrengst van de veiling komt, zoals bekend, Bel ten goede aan de Vereniging Spierziekten Nederland. voorwaarden en onder de huidige omstandigheden zouden kunnen of willen bouwen. „Volgens mijn in formatie wil het Bouwfonds deze woningen meteen bouwen tegen de voorwaarden waaronder UBA dat niet zegt te kunnen. Ik denk dat het tijd wordt om de UBA eruit te sturen. Wij bouwen zo langzamer hand niet meer voor de mensen, maar voor de UBA", het Kool weten. De andere fracties hadden be duidend minder moeite met het voorstel. Slechts op details had men iets op te merken. Ep Oostra (D66) gmg akkoord, op voorwaar de dat zou komen vast te staan dat de besparingen getolereerd kon den worden. Hij wilde tevens een evaluatie van hoogte van de grond prijs, op grond van meer recent en meer concreet cijfermateriaal. Gert de Weerdt (PvdA) wilde een gedeelte van de reserveringen voor de bovenwijkse voorzienin gen gebruiken om de tegenvallers op te vangen, terwijl Wil van de Kar (CDA) het jammer zei te vinden dat het advies van de Vrouwen Advies Commissie bij de bezuiniginas- voorstellen niet was gevraagd. Wethouder Joost de Jongh toon de zich niet bepaald ongelukkig met het bereikte compromis. „Er is zeker kritiek op mogelijk, maar we hebben ook veel veilig kunnen stellen. Ik denk dat we er in redelij ke mate in zijn geslaagd aan de noden van de volkshuisvesting te gemoet te komen", aldus De Jongh in antwoord op de gestelde vragen. De kwestie van de onderhande lingen met andere aannemers wil de de wethouder echter niet in de 'openbaarheid behandelen. Hij stel de voor de commissie daarover achter gesloten deuren te informe ren. Wel hechtte hij eraan m de openbaarheid te zeggen er geen behoefte aan te hebben de integri teit van UBA B.V. in twijfel te trek ken. Verder deelde de wethouder mee dat er een notitie in voorberei ding is, waann de voortgang en de ontwikkelingen in 't Ruige Veld tot nu toe wordt geëvalueerd. Boven dien zou het uitkleden van wonin gen volgend jaar niet meer aan de orde zijn. Waarna de commissiele den zich m meerderheid akkoord verklaarden met het voorstel. Manitsbagroep schonk gemeente, .Scoutmgboom pag. 3 Jubilerend Loysden met fraaie expositie pag. 3 Boeiende grafiek bijDe Heelkom" pag. 3 Eenzame aktie van Achtervelder tegen kappen van bomer, begraafplaats pag. 6 Modeshow in Sint Joseph pag. 6 Hardwerkend Roda krijgt te weinig pag. Z Leos toont geen ontzag voor ASVO pag. Z Nerveus Leusden onderuit in Amersfoort pag. 9 Chester Marsman in topvorm naar clubrecords pag. 9 ut geboden kunstwerken waren van goede kwaliteit. LEUSDEN - Sinds de provincie Utrecht de mogelijkheden voor subsidiëring van kleinschalige energie heeft verruimd is de belangstelling voor de regeling duidelijk toegenomen. In het eerste jaar dat de regeling besuma werd elf keer subsidie toe gekend. Nu, een half jaar nadat deze is aangepast, zijn al tien aanvragen in behandeling genomen. In zeven van de tien gevallen is ook al subsidie toegekend, in to taal voor een bedrag van 24 000 gulden. Met de gesubsidieerde projekten is een investeringsbe drag van 440.000 gulden gemoeid In het eerste jaar van het bestaan van de regeling kenden GS 42.860 gulden toe aan elf projekten, het totale investeringsbedrag was toen bijna 600.000 gulden. Om kleinschalige energie-opwek king te stimuleren riep de provin cie in 1986 een subsidieregeling in het leven. Voordeel van klein schalige installaties is weliswaar dat zij voor een forse besparing op de energie-rekening kunnen zor gen, maar in aanschaf zijn ze vaak nog betrekkelijk prijzig. Na een jaar is de regeling aangepast en beter afgestemd op de behoeften van de markt voor kleinschalige energiesystemen. Behalve door de provincie is de subsidiepot van bijna een kwart miljoen gulden gevuld door de PUEM N.V. (Provinciale Utrechtse Elektriciteits Maatschappij) en het GCN (Gasbedrijf Centraal Neder land). Per installatie is het maximale subsidiebedrag 10.000 gulden. Het electrische vermogen dat de installatie mag hebben is in de aangepaste regeling verhoogd van 100 tot 250 kilowatt, en het warmtevermogen van 200 tot 250 kWth. Ook voor een haalbaar heids- of plaatsingsonderzoek is subsidie mogelijk; hier geldt een maximum van 1000 gulden Aanvankelijk maakte de regeling subsidiënng van zonneboilers, windmolens, warmtepompen. warmtepompboüers en warmte- krachtkoppelingsinstallaties mo- aelijk. Daar zijn nu de zonnecol lector en de biogasinstallatie bij gekomen. De regeling geldt voor particulie ren, instellingen en bedrijven. Be halve subsidies voor enkele instal laties kan de provincie ook pro- jektsubsidies toekennen, bijvoor beeld voor de plaatsing van zon necollectoren en -boilers in een blokje nieuwbouwwoningen. Ook gemeentelijke instellingen als bi bliotheken, zwembaden e.d. ko men nu voor subsidie in aanmer king. Een folder met uitgebreide infor matie is verkrijgbaar bij het pro vinciale bureau energie en drink water, tel. 030 - 58 36 61 Belang stellenden kunnen de folder ook knjgen bij de PUEM (030 - 91 59 11 toestel 1138) of het GCN (030 - 46 33 65). De folder bevat een aan vraagformulier voor subsidie. PUEM en GCN kunnen op ver zoek van aanvragers voor subsidie ook adviseren over de technische en economische haalbaarheid van plaatsing van een installatie. LEUSDEN- Maandag 2 mei gaan in het Sport- en Recreatiebad 'Octo pus' de eerste activiteiten van start Het Ouder- en kindzwemmen vormt daarvan een onderdeel, waarvoor woensdag 23 en woens dag 30 maart ingeschreven kan worden. Bij het Ouder en kindzwemmen krijgen kinderen in de leeftijd van 3 maanden tot 3 jaar een halfuur les per week. De leskosten bedragen 65,- voor 13 weken. Uc.Lu.s..„av.iiaen kunnen zich laten inschrijven op voornoemde dagen van 9.00 uur tot 11.00 uur in het gemeentehuis. Voor alle oven- ge activiteiten. zoals het lidmaatschap van 'Club Octopus', kunnen mensen terecht van dinsdag 5 tot en met vrijdag 8 apnl (tussen 10.00 uur en 12.00 uur) en van maandag 11 tot en met 22 apnl (tussen 15.00 uur en 17.00 uur) aan de kassa van het zwembad, evenals op donderdagavond 14 en 21 april (tussen 18.00 uur en 20.00 uur). LEUSDEN- Gistermiddag, zondag 20 maart, werd uit een aan de Paradijsweg geparkeerde auto een tas met inhoud weggenomen. De dader sloeg tussen 16.15 uur en 17.45 uur de linkerzijruit aan de achterzijde van de auto in. De tas, waarin een onder andere LEUSDEN- In de nacht van vrij dag op zaterdag bezochten onge node gasten een woning aan de Princenhoflaan. Tussen midder nacht en 's morgens acht uur werd een keukenraampje losge schroefd, waarna de dieven het pand betraden. Terwijl de bewo ner van het huis sliep, werd een cd-speler, een video-recorder, een kleurentelevisie, een reken machine en ruim 25 cd's wegge nomen. Bij een inbraak in een woning aan de Asschatterweg, waarbij de dieven zich via een achterraampje toegang verschaften, werd in de nacht van zaterdag op zondag een verankerde kluis gestolen. In de kluis bevonden zich ondermeer vele sieraden. De schade bedraagt enige duizen den guldens. AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 tel 033-630154 een giropas, een paspoort en een portemonnee met ongeveer vijf tig gulden zat, werd later terug gevonden. Aan de Pachter zijn in de nacht van zaterdag op zondag uit twee aldaar geparkeerde auto's respec tievelijk een autoradio en een pol stasje met autopapieren ont vreemd. Eén wagen werd vermoe delijk met valse sleutels openge maakt. Er werden althans geen sporen van braak aangetroffen. De andere auto was met afgesloten. ACHTERVELD/LEUSDEN - Bij een rood-licht-controle op de Hessenweg onder Achterveld heeft de politie een groot aan tal automobilisten bekeurd. Momenteel worden werk zaamheden aan die weg uitge voerd, waarvoor een mobiele verkeerslichterunstallatie is aangebracht. Bij een controle, afgelopen woensdag tussen tien voor vijf en half zes 's middags werden niet minder dan 36 bestuur ders verbaliseerd wegens het negeren van het rode licht. De politie spreekt van 'on gelofelijk weggedrag'. De dag ervoor werden op dezelfde plaats al twintig automobilisten bekeurd omdat ze door rood licht reden. De politie heeft dan ook be sloten tot blijvende controle ter plaatse. (advertenties) In de krant van vorige week heeft in het artikel „Sparlekkerland" abusievelijk gestaan „De Sparwinkels" zullen voortaan op maandag gesloten zijn. ..Dit moet zijn „De Sparwinkels" zijn op Maandag 21 maart één dag gesloten. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b v., afd Lezersservice, tel.nr 03420-94206 .geen kunst

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1