O* AL [ardwerkend Roda rijgt te weinig EOS toont geen ntzag voor ASVD Rustig LHV sluit af met verlies i V9KTIIAI. ti'BALANS Ellen van Dijk valt uit de boot tijdens NK RSG-turnen ;usdenaren krijgen Veluwse Boys niet op de knieën )lleyballers boeken eenvoudige zege:0-3 Uitslagen puzzelrit jurywaardering voor discussie vatbaar o* SDEN - Na de ruime 4-0 nederlaag vorige week tegen Eem- heeft Roda 46 zich enigszins kunnen herstellen. De Leus- ren kwamen echter niet tot winst. In de thuiswedstrijd n degradatiekandidaat Veluwse Boys kwamen de volgelin- van Wim van der Linden niet verder dan een 0-0 gelijkspel. begon de wedstrijd tegen yse Boys in een sterk gewij- opstelling in vergelijking rorige week. Linksback was et de jeugdspeler Wim van lezen maar Remmert Groen- Middenveldstrateeg Barry >horst moest ook verstek la- gaan. Hij werd vervangen de hard werkende Richard wenhuis. Ton Kaspers te zijn opwachting weer in isisopstelling van de Leusde- L nge aanvaller Harm Wassink in de wedstrijd tegen Ve- Boys buiten de selectie, er/coach Wim van der Lin- tad voor deze wedstrijd weer andere jeugdspelers op de I geposteerd. Edwin Boog en Weishout kregen deze wed de gelegenheid om aan het werk te ruiken, tweede helft kregen beide irs de kans om te laten zien of uit het goede hout is ge en. De experimentele daden le technische leiding zijn ui- rd gericht op het volgende en. opende seizoen biedt hoege- id geen perspectieven meer voor de Leusdenaren. Roda kan de derde plaats nog wel behalen, maar Velox en Veensche Boys zijn aan een goed competitieslot be zig. Er heerst op het moment nog veel onduidelijkheid over het be lang van de derde plaats. Het is nog steeds moglijk dat de derde plaats aan het einde van het sei zoen recht geeft op het spelen van promotiewedstrijden. Met nog slechts twee wedstrijden op het programma voor Roda is deze on duidelijkheid misschien nog een laatste stimulans. INITIATIEFLOOS Roda'46 heeft in de wedstrijd te gen degradatiekandidaat Ve luwse Boys alles geprobeerd om de winst in eigen huis te houden. Maar ondanks een groot veldover- wicht en een aantal goede kansen wisten de gasten uit Garderen stand te houden. Het bleef bij een 0-0 gelijkspel. De wedstrijd tussen sub-topper Roda en 'topper' Veluwse Boys kende een slecht begin. Beide partijen startten nerveus en onge controleerd. Het slechte weer speelde daarbij overigens een niet te verwaarlozen rol. De verde digende ploeg is onder slechte weersomstandigheden altijd in het voordeel. Daarom openden beide ploegen onzeker en initia tiefloos. Dit gold vooral voor Roda. De Leusdenaren namen hoegenaamd geen initiatieven die naar een ope ningsdoelpunt zouden kunnen lei den. De Leusdenaren lieten zich te veel meesleuren naar het ni veau van de tegenstander. Wat de ploeg van trainer/coach Wim van der Linden beslist verweten kan worden, was een gebrek aan werklust. De Buiningparkers vochten voor wat ze waard waren en kregen zodoende ook een paar behoorlijke kansen in deze eerste helft. In de dertigste minuut waren het echter de gasten die de beste mo gelijkheid kregen om de score te openen. Nico Romeyn liet zich rond de middenlijn verschalken door een Veluwse aanvaller. Deze kon in alle vrijheid op het doel van Roda afstormen, maar keeper Berry Buunk verkleinde zijn doel goed, om zodoende de aanvaller te dwingen tot het geven van een lob. Dit lukte want de aanvaller lobde de bal naast het doel. Drie minuten later had Ton Kas pers de Leusdense openingstref fer op zijn schoen. Na een panie kerige situatie op de rand van het strafschopgebied van Veluwse Fokko van Leyenhorst in een verbeten duel gewikkeld met een speler van Veluwse Boys. legt de Veluwe Boysdefensie het vuur na aan de schenen. Ook deze vrije trap zou echter mets veren. De stand bleef zoals die was bij het begin: 0-0. Boys kwam de bal plots voor de voeten van de Leusdenaar. De doelverdediger was al ver zijn doel uit, zodat het met moeilijk leek om te scoren, maar de voor treffelijk spelende keeper van Ve luwse Boys wierp zich in de baan van het schot en wist zodoende de nul te handhaven. Roda kon in de eerste helft geen voorsprong ne men. Ondanks een kansenverhou ding van 4-1 in het voordeel van de Leusdenaren bleef het 0-0 OFFENSIEF In de tweede helft leek Roda even snel de openingstreffer te willen forceren. De Leusdenaren begon nen een offensief dat pas na 45 mi nuten tot stilstand kwam De te genstander uit Garderen kreeg in deze tweede helft geen enkele kans om aanspraak te mogen ma ken op de overwinning. Het was constant Roda dat het vijandige doel probeerde te doorboren Maar de Leusdenaren speelden niet erg 'clever'. Er werd te wei nig gebruik gemaakt van de vleu gels. De ballen werden te vaak di rect vanaf het middenveld voor het doel van Veluwse Boys ge gooid. Zeker voor een verdedi gend ingestelde ploeg met twee IJzersterke centrumverdedigers, was dit niet moeilijk te verdedi gen. Roda-spits Coen van Dijk kreeg zodoende te weinig bruik bare ballen om echt gevaarlijk te worden. Na 20 minuten kwam de jeugdige Edwin Boog in de ploeg, ten fa veure van Richard Nieuwenhuis. Roda bleef van alles proberen om de overwinning veilig te stellen, maar echt goede mogelijkheden werden er door de Leusdenaren niet gecreëerd. Klaas de Vnes schoot nog wel een vrije trap van zo'n 20 meter snoeihard in, maar de al eerder gememoreerde doel man van Veluwse Boys was ander maal op zijn post. Het werd hoe langer hoe duidelijker dat de gas ten voor één punt naar Leusden waren gekomen. Ton Kaspers verliet tien minuten voor tijd het veld voor de andere jeugdspeler, Henk Weishout. Maar ook deze wissel bracht met de verdiende treffer op het score bord. Zodoende eindigde deze wedstrijd in een voor Roda ietwat teleurstellend 0-0 gelijkspel. Opstelling Berry Buunk. Fokko van Leyenhorst, Nico Romeyn. Klaas de Vries. Remmen Groenman. Richard Nieuwenhuis (Edwin Boog), Karei Ou- werkerk. Ton Kaspers, Wout Beunnk, Harry Settels, Coen van Dijk SDEN- In het weekeinde dat de vrouwelijke collega's van vrije dag genoten, hebben de mannen van LEOS in Dronten r een kleine kans gekregen op het bereiken van de tweede ts in de competitie. Door zelf het als vijfde geklasseerde D in Dronten met opvallend gemak aan de zegekar te en (0-3), liepen de Leusdenaren een punt in op de huidige imer twee, OMS uit Putten. De Puttenaren bezweken bijna er de druk tegen NVC 2 en kwamen daar met een gelijkspel d weg: 2-2. ardoor is de strijd in de eerste B, met nog dne speeldagen de boeg, toch weer interes- geworden. LEOS heeft welis- nog steeds twee punten ach- ind op OMS (en een wedstrijd gespeeld), maar OMS wacht !e ontmoetmg met het onge il Brezan/SSS 3, dat uitgere- tegen OMS, volgende week, ampioenschap definitief veilig stellen. Als OMS mderdaad $t, zoals algemeen wordt aan- men, betekent dat dat de ach- tod van LEOS op de tweede wordt teruggebracht tot punten. Eén meuwe misstap OMS is dan voldoende om aan een beslissingswedstrijd 'pen, waarmee de Leusdena- ich alsnog in de strijd om pro- naar de Distnctsklasse kun- 3aan mengen. "er is het echter nog niet, al £0S in de Distnctsklasse ze- een slecht figuur slaan. Zoveel ook zaterdag weer duidelijk, LEOS zich met opmerkelijk van ASVD uit Dronten ont- Daar werd opnieuw de groei de Leusdenaren aan het licht 'cht, die hen terecht in de top ie eerste klasse heeft ge- ASVD was op voorhand, en ze ker in Dronten, geen ploeg om achteloos aan voorbij te gaan. Inte gendeel, de polderbewoners ge nieten enige reputatie in de eerste klasse. Zo klom ASVD de laatste weken via goede resultaten naar de eerste vijf, en kan men als één van de weinige teams in de eerste klasse, bogen op een sterk ge speelde wedstrijd tegen Brezan SSS 3, dat nog geen punt het liggen. ASVD slaagde erin de Barnevel ders een set te ontfutstelen, terwijl het maar een haar scheelde, of er was zelfs een puntendeling uit die ontmoetmg gerold. Bovendien had LEOS m Leusden ook voldoende te stellen gehad met de Drontenaren en pas na enerverende stnjd kreeg men ASVD eronder. Het was daarom dat LEOS biet geheel genist op de goede afloop naar Dronten was afgereisd, al bleek daar spoedig dat die vrees ongegrond was. Door de zwakke punten van de Drontenaren te ge bruiken (de ploeg beschikte over een met alte beste stop), kon LEOS makkelijk het initiatief nemen en de wedstnjd in eigen hand nemen. Afgezien van een wat mindere tweede set (13-15), kwamen de Leusdenaren dan ook niet in pro blemen. Via 9-15 in de eerste en 4- 15 in de tweede set had de ploeg van trainer/coach Bert van Doorn de twee punten snel verdiend. IMPULSEN In de eerste set hield ASVD tot 4-3 het initiatief, waarmee de ploeg aangaf zich niet bij voorbaat kans loos te achten tegen LEOS. Dat bleek met helemaal terecht. Met name Rob de Koning, tegen SSS nog slechts op halve kracht aanwe zig, bleek zijn enkelblessure hele maal te hebben overwonnen en was op de buitenaanvalspositie weer een onmisbare kracht bij de Leusdenaren. De Koning scoorde nuttige punten, waarmee LEOS het heft m handen kreeg. Na een wissel in de Leusdense ploeg, waarbij trainer/coach Bert van Doorn Eric Schoonewille in het veld bracht voor Roel Steeman, werden de puntjes op de gezet. Met name Schoonewille bleek de laatste impulsen te kunnen geven, die LEOS nodig had om de set defi nitief naar zich toe te trekken. Met 9-15 pakte LEOS de eerste nuttigge winst. De tweede set verliep merk waardigerwijs een stuk stroever. Jos Hazelaar en Edwin Meyerman zagen vanaf de bank machteloos toe, hoe bij hun ploeggenoten voor al de passing slecht mt de verf kwam. Daardoor was goed aan- valsspel bij voorbaat al uit den boze. ASVD kon in die fase dan ook betrekkelijk eenvoudig bijblijven tot 7-8. Op dat moment bracht Van Doorn Edwin Meyerman binnen de lijnen voor Ene Schoonewille, maar een echte oplossing was dit nog met. Ook een tweede wissel (Jos Hazelaar voor de vermoeide Alex Moraal) kon met voorkomen dat ASVD opnieuw de leiding nam: 12- 11. Rob de Koning speelde in de hachelijke slotfase van die set weer een belangnjke rol door voor de beslissende punten te zorgen. Met 13-15 besliste LEOS ook deze set m eigen voordeel. SLEUTELROL In de laatste set kwam LEOS echter nauwelijks problemen meer tegen. Met name Roel Steeman ver vulde vanaf de serveerlijn een sleutelrol, door maar liefst acht punten op rij aan te laten tekenen. Aan het net wierp Henk Wildschut zich op als een rots in de branding. De Leusdenaar was vrijwel met te passeren. Het herstel van LEOS had tot ge volg dat de derde set tot een for maliteit gedegradeerd werd. In kort tijdsbestek rekenden de Leus denaren definitief af met de tegen stander uit de polder. Niets herin nerde meer aan de slechte periode die de volgelingen van Bert van Doorn eerder doormaakte. Bij 4-15 kon aanvoerder Ruud Kooien zich dan ook bij de wedstrijdleiding melden om het wedstrijdformulier te tekenen. Het is nu nog af wachten of OMS in de slotfase van de competitie bereid zal zijn nog een scheve schaats te rijden. Er staat bijvoorbeeld nog een wed strijd open tegen ASVD, die bij de stand 1-2 in het voordeel van de Puttenaren werd afgesloten. LEUSDEN - Het was het afgelopen weekeinde erg rustig op de voetbalvelden van de clubs van de afdeling Utrecht. In het za terdagvoetbal stonden vier inhaalwedstrijden op het pro gramma. Roda'46 speelde thuis met 0-0 gelijk tegen Veluwse Boys. Voor het zondagvoetbal stonden drie wedstrijden op het programma. Door de slechte gesteldheid van de velden kon geen van deze wedstrijden doorgang vinden. Uitslagen hoofdklasse (zaterdag) Roda 46 - Veluwse Boys 0-0 Veensche Boys - SOVA'54 2-1 WA'71-Musketiers afgelast Velox - Eemdijk 2-3 Stand hoofdklasse (zaterdag) 1 Eemdijk 20-33 2 Musketiers 18-32 3 Roda'46 20-23 4. Velox 19-22 d. Veensche Boys 19-21 6.W] 19-20 7. Hoogerheide 19-18 8. Bloemenkwartier 19-17 9. SO VA'54 20-14 10. Veluwse Boys 18-11 11 Hercules 19-10 12. WA'71 18-8 Een fel aanvallend Roda-zaterdag heeft niet kunnen winnen van de gradatiekandidaat Veluwse Boys. De volgelingen van de vertrek kende trainer/coach Wim van der Linden werkten de hele wedstrijd keihard. Door te weinig gebruik te maken van de vleugels waren de aanvallen van de Leusdenaren veel te voorspelbaar. Het stuk ver dedigende Veluwse Boys had geen moeite om de 0-0 stand te verdedigen. Het in degradatiege vaar verkerende Veluwse Boys was voor een gelijkspel naar Leus den gekomen. Door een enorme wilskracht wist men dit te berei ken. SOVA zag de problemen in de de gradatiezone weer groter worden, na de 2-1 nederlaag tegen Veen sche Boys, terwijl mededegrada- tie-kandidaat WA'71 niet in actie kwam. Het niet doorgaan van de wedstrijd tegen Musketiers bete kent hoogstwaarschijnlijk met meer dan uitstel van executie voor de ploeg uit Achterberg. Eemdijk werd virtueel leider in de hoofdklasse, door na een zwaar bevochten zege op Velox in Utrecht (2-3) Misketiers van de eer ste plaats te verdringen. Muske tiers heeft echter twee wedstrij den minder gespeeld. In de eerste klasse zondag wer den alle geplande wedstrijden af gelast. Uitslagen eerste klasse (zondag) WZA - Olympia'25 afgelast Kockengen - Zuiderzeevogels afgelast BW-BFC afgelast Stand eerste klasse (zondag) 1. Naarden'79 19-30 2 BFC 19-28 3. Roda'46 20-20 4. Veensche Boys 19-19 5 EMM 18-18 6. Olympia'25 17-17 7. WZA 18-17 8.BW31 19-16 9. Bameveld 19-16 10. Zuiderzee vogels 19-15 11Achterveld 19-15 12. Kockengen 18-11 LEUSDEN- De dameshandballers van LHV hebben het zaalsei zoen met een nederlaag besloten. Tegen het laaggeklasseerde, maar lastig te bestrijden EMM, gingen de Leusdenaren met 8-7 het schip in. Na een slechte eerste helft, waarin de volgelingen van Joop Douma op een 4-2 achterstand werden getrakteerd, kwam de ploeg in de tweede helft terug tot 6-6. Een nieuwe demarrage van de Hilversummers werd LHV echter fataal. In de slotfase restte te weinig tijd om de 8-6 achterstand nog in een gelijkspel of meer om te buigen. Er stond overigens mets meer op het spel in de wedstrijd, die in Hil versum werd afgewerkt. LHV was een aantal weken geleden al kans loos geworden voor de titel, terwijl EMM zich voor degradatie be hoedde, door Fidelitas in een rechtstreekse confrontatie de baas te blijven. Joop Douma, trainer/ coach van de Leusdenaren, ge bruikte de laatste zaalwedstnjd dan ook vooral om te experimente ren met het oog op het naderende veldseizoen. „Dat wil overigens niet zeggen dat ik hier geen twee punten wilde pakken", haastte de trainer zich daaraan toe te voegen. „Het uitvoeren van de opdrachten is redelijk naar wens gegaan. Al leen ging dat, zeker m de eerste helft, ten koste van ons eigen spel. We hebben ons teveel het spel van de tegenstander laten opdringen In de tweede helft zijn we aardig teruggekomen, maar kregen een dubieuze strafworp tegen op 6-6. Dat heeft ons de wedstnjd gekost", aldus Douma. Met name in de eerste helft bleef vooral de schutterij van de Leusde naren onder de maat. Het was zelfs zo dat het gebrek aan overtuiging in de schoten van LHV aan de basis lagen van tegendoelpunten. Omdat de defensie van EMM weinig tot geen moeite had de schoten van de Leusdenaren onschadelijk te ma ken, konden de Hilversummers naar hartelust op de break-out spelen. BREAK-OUT LHV nam nog wel de leiding in de eerste helft. Maar na de treffer van Carla Mossel, die vanaf de op- bouwpositie raak schoot, was het met de Leusdense produktie lange tijd gedaan. Na de gelijkmaker, be nutte EMM drie keer achtereen een break-out, waaraan slappe schoten van de Leusdenaren voor af gingen. Vlak voor de veldwisseling was het opnieuw Carla Mossel, die LHV de aansluiting bezorgde, waardoor de strijdende partijen met 4-2 kon den gaan rusten. Na de pauze liep het bij LHV beduidend beter. De Leusdenaren hadden op dat moment de betere ploeg. Toch speelde de achter stand LHV parten, helemaal omdat het lanmg duurde voordat men daaraan wat kon doen. Connie Oldewarris tekende voor het eerste Leusdense wapenfeit na de pauze en realiseerde de aan sluiting bij 4-3. EMM had het ant woord op die treffer echter in huis m de vorm van twee tegendoel punten, waarmee de marge weer naar dne treffers werd getild. Dat was voor LHV echter het sein om wakker te worden. En een kor te tijd bewezen de Leusdenaren het handballen nog niet helemaal ver leerd te zijn. Ria Meyerink rondde eerst een goed opgezette aanval op de cirkel af, voordat ze LHV via een strafworp weer terug in de race bracht: 6-5. Petra van der Heyden bracht de Leusdenaren vanuit de hoek zelfs langszij de tegenstander (6-6), waarna de bookmakers LHV de beste kansen gaven op de over winning. Dat mocht echter toch niet zo zijn. EMM kreeg een strafworp toegekend, die nogal dubieus was, maar niettemin de oorzaak van een nieuwe achterstand. Die klap kwa men de Leusdenaren met meer te boven, die zelfs toe moesten zien dat de achterstand weer opliep Joop Douma... voorbereidingen op het veld. naar twee doelpunten In de slotfa se kon alleen Ria Meyerink, via een strafworp, daar nog iets tegenover stellen, zodat de wedstrijdformulie ren werden getekend bij 8-7 voor EMM. ACHTERVELD - Zondag or ganiseerde de A.M.B.C. de openingsrit van het nieuwe seizoen. De afstand was onge veer 35 km. Er waren 24 deel nemers. De winnaars waren Sportklasse 1. v.d. Broek. Amersfoort 20 str.pnt 2. J. Slomp, Hoornaar 31 str. pnt. 3. v.d. Roest, Weest 94 str. pnt. De poedelprijs was voor H van Druten, Achterveld met 321 str. pnt. Tourklasse 1J. de Boer, Putten, 109 str.pnt. 2. Schoonderbeel, Doorn 147 str.pnt. 3. Zwaaf, Spakenburg 195 str.pnt. De poedelprijs was voor van Bemmel uit Achterveld met 372 str pnt. Tijdens het rekenen werd er om de tijd te korten nog een gezel lige bingo gespeeld. Er hebben zich ook vier nieuwe leden aan gemeld. LEUSDEN- Het Nederlands kampioenschap Ritmische Sport Gymnastiek, klasse 3, is voor Impala-afgevaardigde Ellen van Dijk op een teleurstelling uitgedraaid. De Leusdense, die op grond van haar prestaties in de voorronden goed leek te zijn voor minimaal een derde plaats, kwam in Deventer niet verder dan een zeventiende plaats. De lage klassering van Van Dijk paste in het beeld van overhoop gehaalde klassementen. Ook de andere favorieten, Ingrid Kalis (van Educa uit Veghel) en Annemiek van Vegter (De Badhoeve, Badhoevedorp) vielen van hun voetstuk. Vegter kwam met een vierde plaats nog het dichtst in de buurt van het eremetaal, dat haar werd toebe dacht. Kalis viel met een twaalfde plaats ook ronduit tegen. Afgelopen zaterdag werden in Deventer de Nederlandse kam pioenschappen RSG in klasse 3 ge houden. Impala-afgevaardigde Ellen van Dijk was door alle voor rondes gekomen en gaf zodoende in Deventer acte de présence. Vooraf leken de kaarten vrijwel zeker geschud nr. één: Ingnd Kalis van Educa uit Veghel, nr. twee An nemiek van Vegter van de Badhoe ve uit Badhoevedorp en nr. drie EUlen van Dijk van Impala. Nu echter alle deelneemsters het tijdens deze wedstrijd nog een keer hun oefeningen showden, be sliste de jury anders over de ver deling van het eremetaal. Echt grote fouten werden er niet ge maakt: de turnsters legden elkaar het vuur na aan de schenen en hoe wel de inhoud van de 3 oefeningen kwalitatief ongetwijfeld weinig ge scheeld zal hebben met de halve finale, was de waardering ervan heel anders. Nu werd Cnsta Voge laar kampioene van Nederland bij de meisjes 12-13 jaar van De Bad hoeve, tweede werd Barbara van Dalen van Olympia uit Aalsmeer en derde Marlies Otto van Amersfoort '67 Van de dne kanshebbers op goud, zilver of brons kwam alleen Annemiek van Vegten het dicht in de buurt, met een vierde plaats. Ingnd Kalis werd twaalfde en Ellen van Dijk kwam niet verder dan een zeventiende plaats. Na twee onderdelen touw (7.00 pnt. en een zevende plaats) en zon der gereedschap (1.10 pnt. en een twaalfde plaats) stord Ellen nog ze vende over-all. Door een zeer laag gewaardeerde baloefening (6.70 pnt.) zakte ze in het totaal naar een zeventiende plaats. Deze uitslag heeft geen invloed op de kwalificatie voor het volgend seizoen: op grond van een tweede plaats tijdens de kwartfinale en een eerste plaats tijdens de halve finale mocht Ellen toch al doorstromen naar klasse 2 in het volgende sei zoen. Tegelijkertijd met deze finale wedstrijden RSG werden er m Put ten gymnastiekwedstrijden gehou den in het toestelturnen voor jon gens en meisjes tussen 7 en 15 jaar. Hoewel Impala druk bezig is met het instuderen van uitvoeringsoefe ningen voor de vienng van het 20- jang bestaan, had de club toch kans gezien vijf ploegen meisjes voor deze wedstrijd in te schrijven. Daarom togen leidster Elma Bunnik en leider Guus Thomassen met vijftig meisjes naar Putten om daar hun oefeningen op de balk, mat, brug ongelijk en kast te laten zien. In alle oefeningen moesten ver plichte onderdelen voorkomen, de rest mocht naar eigen inzicht en kunnen ingevuld worden. Dat lukte de Leusdense turnstertjes aardig. In de leeftijdscategorie 7-9 jaar werd Impala 1 eerste met 242,60 Ellen van Dijk.teleurstelling op NK. pnt., wat meteen het hoogst aantal punten van de hele wedstrijd bleek: Impala 2 werd tweede en of dat nog met genoeg was Impala 3 werd derde. In de leeftijdscategorie 10-11 jaar werd Impala 4 ook eerste en Impala 5 deed daar bij de 12-13 jarigen nog een tweede plaats.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7