Gemeentelijk automatiserings plan krijgt groen licht 'uddinpop '88 krijgt internationaal tintje Leusdens echtpaar toch veroordeeld apanse scouts tonen )elangstelling voor dames ^vandaag in Öe leusder kranl» U Joodzaak eigen computer voor ambtenaren met aangetoond aymond van 't Groenewoud genoemd als afsluitende act Ondanks 'gro- geweld van politie': 'elegatie uit Verre Oosten op bezoek in Leusden: RVA VOLVO Vrijspraak voor Leusdenaar Emmabloem- collecte Paspoort verloren Paaseieren zoeken Geen voorrang Lezers service Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Openingstijden postkantoor a HOOFDREDAKTEUR JurvanGinkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV krant DINSDAG 29 MAART 1988 - 19e JAARGANG NO. 94 i eén onzer medewerkers) ISDEN - De Leusdense gemeenteraad gaat in meerderheid oord met de automatiseringsplannen zoals die door B. en W. voorgesteld. Alleen Leusden '85 blijft faliekant tegen om- 'een behoorlijke informatie-analyse en een informatieplan jreken". n enkele politieke partij vond het nodig om op dit moment en uitspraak te doen over het zogenaamde P.C. privé pro voor de Leusdense ambtenaren. In het kader van dit pro zouden Leusdense ambtenaren op een voordelige manier leschikking kunnen krijgen over een eigen home-computer bijbehorende soft-ware en opleiding. met een automatisenngsfirma loopt binnenkort af. Om deze re- contract dat de gemeente ;den op dit moment nog heeft den is al emge tijd geleden be gonnen met het peilen van de au tomatiseringsbehoefte binnen het gemeentehuis. Wethouder Bram Vroon (CDA) gaf tijdens de ge meenteraadsvergadering van vo rige week donderdag toe dat de tijd van voorbereiding wellicht wat aan de korte kant is geweest. Toch is er naar de mening van de wethouder een verantwoorde nota uit de bus gekomen en is men bij de keuze van nieuwe ap paratuur en het kiezen van een an dere leverancier met over één nacht ijs gegaan. HOBBYISME Met name de fractie van Leus- den'85 is een andere mening toe gedaan. Fractiewoordvoerder Roef Blauw is van memng dat er van een goed onderbouwde visie geen sprake is. Blauw mist een be hoorlijke informatie-analyse en een daaruit afgeleid informatie plan "De eerste fase van een automati- semgsproces wordt gewoon over geslagen" aldus de heer Blauw, die verder van mening is dat "elke schijn van planning ontbreekt". De fractie van Leusden '85 is van mening dat er bij de gemeente sprake is van hobby-isme waar het gaat om automatisering. TELEURSTELLING Kritische kanttekeningen kwamen donderdagavond ook van de kant van Harm Offereins (GPV/SGP) "Hoe hoger de verwachting, des te groter de teleurstelling", begon de heer Offereins Het raadslid is vooral teleurgesteld over "het geen niet geleverd is in de nota, een behoorlijk informatiebeleid. Offereins zei, de hele gang van za ken zoals die tot hu toe gevolgd is. te betreuren "Gevoelsmatig wijs ik het raads voorstel af', aldus Offereins. Om dat een beslissing eigenlijk niet uitgesteld kan worden ging het raadslid schoorvoetend accoord met het voorstel. INFORMATIEBELEID Wethouder Bram Vroon moest donderdagavond toegeven dat er inderdaad geen sprake is van en uitgebalanceerd informatiebeleid De üjd was daarvoor te kort, zo meent de wethouder. De wet houder protesteerde wel tegen de uitlating van Roef Blauw dat "elke schijn van planmng ontbreekt". Bij de besluitvorming zijn binnen het gemeentehuis zeven afdelin gen betrokken geweest. Het eens luidend oordeel was dat men moest kiezen voor de levering van een IBM computer plus de bijbe horende soft-ware en begeleiding door L T Informatica BV en de bedrijven die hiermee samenwer ken "Als wij vanavond "ja" zeggen te gen het voorstel, zijn we nummer 208 in de rijd van gemeenten die met deze firma in zee zijn ge gaan", aldus wethouder Vroon USDEN- Als de organisatie van Puddingpop'88 haar zin jgt, wordt het Leusdense popfestival, dat dit jaar voor de e keer in successie op het programma staat, afgesloten met buitenlandse act. De organisatie heeft van de Belg Ray- td van 't Groenewoud de toezegging gekregen dat hij met iland op 3 september naar Leusden zal komen. De Amster- band Fatal Flowers, die vorig jaar te elfder af moesten (gen vanwege een ernstig zieke gitarist, gaat in de herkan- Pudingpopfestival, dat m i voor het eerst van de grond ld werd, heeft m de afgelopen jaar haar bestaansrecht be- en. De tweede editie mocht i verheugen in een groeiende mgstelhng. Er kwamen vorig W ruim achthonderd bezoekers ïr naar de grote tent bij De Geut, 1(1 t in het eerste jaar het geval was. [etwijfeld een geruststellende lachte voor de organisatoren, elders in de regio een aantal ivals als een nachtkaars zag uit- n. Ie organisatie van het derde Puddingpopfestival kwam aanvan kelijk wat moeizaam van de grond. Van de werkgroep, die de afgelo pen twee jaar borg stond voor een vlekkeloze organisatie van het fes tival, bleven niet meer dan twee mensen over. Zowel binnen als buiten De Geut kon echter in ver vanging van de aftredende leden worden voorzien, zodat een zes man sterke ploeg de voorbereidin gen smds enkele maanden met voortvarendheid ter hand heeft ge nomen. De eerste zorg van de organisa tie betreft de samenstelling van een programma, dat bij voorkeur de programmering van de voorgaan de edities overtreft. En voorlopig heeft het er alle schijn van dat dat gaat lukken. Hoewel er m dit sta dium nog het nodige voorbehoud gemaakt dient te worden, staat het inmiddels zo goed als vast dat Pud dingpop '88 een buitenlandse af sluiting zal gaan krijgen. De Belg Raymond van 't Groenwoud heeft inmiddels toezeggingen gedaan op 3 september naar Leusden te zullen komen met zijn band. FATAL FLOWERS De komst van de Amsterdamse Fatal Flowers, die zich inmiddels de reputatie hebben verworven één van de beste Nederlandse fes- tivalacts te zijn, lijkt ook vast te staan. De groep, die momenteel in Amerika een nieuwe l.p. opneemt, moest vorig jaar noodgedwongen verstek laten gaan en lijkt daarom extra gebrand op een revanche voor het Leusdense publiek. Een derde Nederlandse top-act moet het programma gaan com pleteren. Maar ook het voorpro gramma lijkt dit jaar met te versma den. De twee bands, die m De Geut het afgelopen jaar de beste indruk achterlieten, zullen ook worden uit genodigd. Bovendien komt er een reggae-groep. Om de toegangsprijzen ook dit jaar zo laag mogelijk te houden, zal er een beroep worden gedaan op het Leusdense bedrijfsleven. Daar naast zal het jongerencentrum De Geut acties ondernemen om een financiële bijdrage aan het festival te kunnen leveren. Zo wordt er op 16 april een Open Leusdense Risk- kampioenschap gehouden, waar van de opbrengst ten goede zal komen aan Puddingpop'88. LEUSDEN/UTRECHT - Ondanks „echt grof geweld" van de kant van de Amersfoortse politie, veroordeelde de Utrechtse politierechter, mr. R. Meertens-Zeeman, een Leusdens echt paar vrijdag wegens respectievelijk weigering van de bloed proef en verzet tegen de politie. De vrouw kreeg de hoogste straf: zes maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid en 750 gulden boete. De man ging met een boete van 250 gulden naar huis. De zaak was m oktober vorig jaar ook al behandeld, maar toen had de rechter er niet precies achter kunnen komen, wat zich nu precies in het hartje van Amersfoort had afgespeeld. Dat bleek nogal veel, en vooral nogal gewelddadig te zijn geweest. In een penibele ver keerssituatie had de vrouw gewei gerd de blaasproef te ondergaan. Zij verkaarde in paniek te zijn ge raakt, omdat zij met haar auto klem was komen te staan tussen twee politie-auto's, die bovendien van de verkeerde kant een eennch- tingstraat uit waren gekomen. in één onzer medewerkers) jEUSDEN - Maandag werd het Landelijk Bureau van Scou- 9 Nederland bezocht door vijf bestuursleden van de Boy >uts of Nippon", de Japanse Scouting-organisatie voor jon- &s. De delegatie uit het verre Oosten had vooral belangstel- 9 voor de manier waarop in Nederland jongens en meisjes nenwerken binnen één organisatie. In Japan hebben de gens en meisjes ieder hun eigen organisatievorm. De vijf Japanse scouts zijn op een Europese rondreis om contacten te leggen met diverse Scouting-orga- nisaties. In Japan zijn ruim 300.000 jongens lid van de Boy Scouts. De meisjesorganisatie, „Girl Scouts of Japan" telt zo'n 100.000 leden. In ruim 120 landen in de wereld zijn leden van scouting te vinden. Over de hele wereld verspreid zijn er 23 miljoen leden aangesloten. In ons land waren in het verleden vier verschillende organisaties die zich met het zogenaamde „spel van verkennen" bezighielden. Sinds 1 januari 1973 is er in Nederland nog maar één organisatie „Scouting Nederland". Het Landelijk Bureau is al geruime tijd in Leusden geves tigd. In ons land zijn ongeveer 125.000 jongens, meisjes en leiders en leidsters lid van scouting. De Japanse delegatie heeft in Nederland enkele buitencentra van Scoutmg Nederland bezocht. Maandag vonden er in Leusden ge sprekken plaats met onder meer de directeur van Scoutmg Neder land, Hans van Ark en de voorzitter van de vereniging Ronald Ouds- hoorn. Behalve over de rol van de vrouw binnen de Nederlandse scouting- organisatie werd onder meer ge sproken over het Public-Relations en voorlichtingsbeleid van de Ne derlandse scoutingorganisatie. LEUSDEN- In verband met de paasdagen zijn de openingstijden van het postkantoor in Leusden ge wijzigd. Op Goede Vrijdag (vrijdag 1 april) is het kantoor tot 18.00 uur geopend, 's Avonds is het postkan toor gesloten. Op donderdag 31 maart is het post kantoor 's avonds wel geopend. Tot 20 00 uur kan iedereen aan de Mul- derij terecht HARDHANDIG Onder het toeziend oog van een flink aantal cafébezoekers was de zaak flink geescaleerd. Na wat duw- en trekwerk was de vrouw mt de auto gesleept, evenals haar echtgenoot, die had geprobeerd zijn wederhelft tegen te houden. Vooral tegen hem was de politie AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 tel 033-630154 hardhandig opgetreden. Enkele klappen met de wapenstok hadden hem een fikse hoofdwond opgele verd, die later gehecht moest wor den. Later op het bureau weigerde de vrouw de bloedproef, omdat zij nog volledig over haar toeren was. „Misschien had de politie het rustiger aan kunnen doen," zei offi cier van justitie mr. J. van Hout. Niettemin wijtte zij de opeenstape ling van geweld aan het „recalci trante" optreden van man en vrouw. „Ik kan me wel enigszins voorstellen dat u blijft volhouden als u in de contramine bent," aldus Van Hout. „Maar de gevolgen zijn dan wel voor uw rekening." Zij eiste boetes van drieduizend en twee honderdvijftig gulden en een voor waardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid van negen maanden. „Heel formeel geredeneerd," achtte de politierechter de feiten bewezen. „Maar ik wil aannemen dat het van de kant van de politie wat kortaf en irritant, en vooral heel ontactisch is geweest," zei zij. „En dan krijg je wat je vaak ziet; de vlam m de pan Bruisende jazz met warmbloedig karakter in De Hakhorst Natuur speelde echt mee bij „Zwarte Poesjenel" Rotary-aktie tegen polio levert ruim 87.000,- op Sport: mat hockeyteam vergeet te scoren Zwemsuccessen voor De Haaien Leos dicht bij titel Inge van Dijk wint beker Avanti pag. 2 pag. 2 pag. 3 pag. 8 pag. 8 pag. 9 pag. 9 LEUSDEMUTRECHT - Een 31-jarige Leusdenaar, die in december 1986 op de Heili- genbergerweg in Amersfoort een fïetster had aangereden, is vrijdag door de Utrechtse politierechter, mr. R. Meer tens-Zeeman vrijgesproken. Er was hem verweten, dat hij na het ongeval was door gereden, maar de politierech ter achtte het aannemelijk, dat hij van de klap niets ge merkt had. De officier van justitie, mr. J. van Hout, had hem dat doorrijden ver weten; niet het veroorzaken van het ongeval, waarbij twee meisjes wa ren betrokken. „Ik kan me haast niet voorstellen dat je niets merkt van zori aanrijding, gezien het feit dat de meisjes van achteren zijn aangereden." zei hij. Niettemin moest ook de officier erkennen dat er „wat twijfels zijn over de hele gang van zaken". Zij vroeg dan ook vrijspraak. De twee meisjes waren er overigens be trekkelijk goed vanaf gekomen. Het ongeval had hen niet meer dan een bezoek aan het ziekenhuis ge kost. LEUSDEN - In de week van vier tot tien april aanstaande wordt de Em- mabloemcollecte gehouden. Al 77 jaar zet de Emmabloem zich in voor de bestrijding van tuberculose en voor het kruiswerk. Alhoewel tbc als volksziekte nummer een m ons land overwonnen is, worden jaar lijks nog zo'n 1500 meuwe ziektege vallen ontdekt. Een belangrijk deel van de op brengst van de collecte gaat naar Derde Wereldlanden. Daar lijden nog meer dan twintig miljoen men sen aan de ziekte. De bestedings projecten waar de gelden van Em mabloem aan worden besteed zijn onder meer opgezet in Malawi, Tanzania, Kema, Togo en Benin. LEUSDEN - Leusdenaar K.G. deed afgelopen woensdag bij de politie aangifte van het verlies van zijn paspoort. Dal zou weggeraakt zijn tijdens een verhuizing. LEUSDEN- In opdracht van speel- en recreatievereniging De Blijhof zal de paashaas op zaterdag 2 april paaseieren verstoppen in het Lockhorsterbos. Kinderen van af 4 jaar worden van harte uitgeno digd de eieren te komen zoeken. Deelname is gratis. De deelnemers dienen zich te verzamelen bij De Blijhof, Lisidu- nalaan 2, waarna om 10.30 per fiets koers gezet wordt in de richting I van het Lockhorsterbos. (De politie zal bij grote kruispunten helpen met oversteken). Na afloop, tegen de middag, is er voor iedereen wat te drinken. Voor meer informatie kunnen belang stellenden terecht bij Inge Jansen, telefoon 944951. STOUTENBURG - Afgelopen don derdag vond, 's morgens om kwart voor elf, een aanrijding plaats op het kruispunt van de Stoutenbur- gerlaan en de Koedijkerweg tussen twee auto's. Bestuurder K. uit Apel doorn verleende geen voorrang aan S. uit Amstelveen. De schade bleef beperkt tot de auto's. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b.v.. afd Lezersservice, tel nr. 03420-94206 (advertenties)

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1