totary-aktie tegen polio levert ruim 87.000,- op LEUSDEN, Sfeervolle bedrij ven-sportdag in 'De Korf: leusder krant Bibliotheken met Pasen dicht Jaarvergadering Historische Kring Vechtpartij Achterveld Diefstal fiets Aanrijdingen Een barre avond LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 w weet in degemmte/ plaatselijk nieuws DUSDEN - De door de Rotery-service club Leusden georgani- eerde bedrijfssportdag, afgelopen zaterdag 26 maart, in akti- riteitencentrum de Korf, heeft bruto ruim 87.000 gulden opge- racht. De braderie die tegelijkertijd in de Korfzaal werd ge- ouden bracht daarvan bruto ongeveer vierduizend gulden op. Vanaf het startsein om kwart voor negen, waarvoor Evelien lom (CDA) als wethouder van Welzijn in Leusden, een ope- ingswoord sprak, bleef het in de I£orf een komen en gaan van jeler en toeschouwers. DINSDAG 29 MAART 1988 "Geslaagd" hele dag door bleek het een lezellige drukte te blijven. In de orthal werd enthousiast gestre- en, onder de aanmoedigingen een wisselend aantal toe houwers. Dat bestond in de orfzaal vooral uit familieleden, ollega's en Roteryleden met hun nenden. Bij de bradene waren kinderen, de mensen die even moesten komen en vooral de raderiegangers te vinden De poiio-aktie" wa slechts zijdelings anwezig door twee spandoeken oven de ingang en een enkeling iet een button. De dag ken- ierkte zich sterker door de club eer, aangedragen door de Ro- ry en de bedrijven in de sport- tal en de sociale sfeer van een ndwandelende Leusdense be- Diking in de Korfzaal waar Rotery- imes. als verkoopsters van het Este soort, smaakvol adviseer- Sportief Ieder onderdeel trok eigen pu bliek en had een eigen sfeer Bij het eerste onderdeel Spon en spel, met de onderdelen doel wer pen, optreden aan de rekstok, nngwerpen, bok spnngen. Hoc key slalom. Basket schieten en touwtje spnngen, was iedereen nog fns Het publiek bestond vooral uit "eigen mensen". Naar mate de ochtend vorderde werd dat aangevuld met mensen, die de beste koopjes uit de bradene had den gezocht Tegen elf uur was het in de hele Korf druk. De vijf teams waren te gelijkertijd in vijf games aan het badminton spelen. Een stnjd tus- De Rotary bestuurders spraken toen al van een geslaagd evene ment, waarbij opvallend veel inzet en sportiviteit te zien was. "De teams zijn bijzonder fanatiek, ze volgen het scoreverloop op de computer, bijzonder secuur" zo luidde de constatenng. Veel be langstelling voor de daaraan ver bonden sponsorgelden was daar bij niet aanwezig De competitie was belangrijker. De Rotaryleden rekenden verder "Dat de best gesponsorde ploeg moge winnen", die hoop kwam net niet helemaal uit. De Bank-Gi- rocentrale werd in het eindklasse ment tweede met 32 punten, net als Heuga (goed voor 9800). Arag werd met 35 punten eerste in het eindklasement (f 7900). Bij het zaalvoetbal was het een stuk rustiger, terwijl de drukte in de braderie tegen twaalf uur groot was. De modeshow die daar op dat moment gehouden werd, trok veel publiek Trouwens, de teams werden behoorlijk moe en keken uit naar hun lunchpauze onderhouden, hadden verschil lende bedrijven laten weten "dat zij er zelf nooit toegekomen waren een dergelijk sportief evenement op te zetten. Deze aktie heeft de doorslag gegeven. Volgend jaar wilden ze weer een bedrijfssport dag in Leusden" Uitslagen Sport en spel 1 Bank Girocen trale, 2 Arag 3 De Vor Badminton. 1 Arag, 2 Heuga, 3. SBBO Zaalvoetbal. 1 Bankgirocentrale. 2 De Vor. 3 Heuga Volleybal: 1 SBBO, 2 De Vor. 3 Arag Estafette: 1 Bankgirocentrale. 2 Heuga. 3 Arag Einduitslag: 1 Arag, 2 Bankgiro centrale en Heuga. 3 SBBO 4 gebr De Vor, 5 GJ van Schoonhoven. 6 Pon, 7 Hugin Sweda Braderie Terwijl de teams elkaar bestreden in de sportzaal van de Korf werd in de andere zaal de bradene van de m aonsors chtendertig bednjven hebben punten van de deelnemende lams, die zij in vijf sportieve on- rdelen maakten, gesponsord, et scoreverloop was de hele dag 3 een computer monitor te vol- n Af en toe viel het beeld even Een teken dat de Rotary-leden de scheidsrechters-kamer hun euwsgiengheid niet konden be- ivingen en tussen tijd uitreken en hoeveel geld de gescooorde inten opleverden, ind één uur was duidelijk dat t nagestreefde bedrag 30 000,-) gehaald was, rond half er was het verdubbeld en de r" itopbrengst was bruto 83.515 ^et bankgirocentrale-team heeft meeste punten gscoord, zij achten 11 680,- bij elkaar iervoor kregen ze als extra pnjs j[ geweldige taart aangeboden ibakken door bakkerij Van den oven en een flas champagne van Ros Beijaard. De taart gaf het am van de Bank Giro Centrale middellijk aan de leden van de letiekvereruging Impala, die ter iluiting een demonstratie had- locfn verzorgd De champagne nj lakten ze zelf op. Dat de ontspanning van de sportdag z af te lezen. sen kampeerders en tennissers, enthousiast aangemoedigd door een volle tnbune. en dan de nodige inspanning kostte, viel soms van de gezichten Sfeer was lang geleden, nog eens over de bok.. Bij het volleyballen was de sfeer weer helemaal terug Opnieuw waren alle teams tegelijkertijd in de zaal aanwezig, wat meer pu bliek trok, gezelliger oogde en meer enthousiasme te zien gaf Bij de slotestafette tenslotte, waar bij opmeuw de zaal moest worden rondgegaan langs een aantal toe stellen, moesten de teams zich nog eenmaal opladen. Een sporter die het in dit laatste wat minder goed deed. kreeg uit het publiek te horen "zeker van de administra tie" Enthousiasme De reakties van de teams zelf was enthousiast Volgens de heer Van den Wall Bake, Rotarybestuurder met als taak de perscontacten te Rotary gehouden De stand, waar bij men sleutelhangers, zakkam metjes. klokjes - met verkoopleu zen als "Burgemeester Parus houdt er de raad mee wakker" - onderleggers en boodschappen- tasjes met opdruk polio de wereld uit "om de middenstand met te gen ons in het harnas te jagen" liep met zo best Gelukkig moeten nog veel andere Roteryclubs ten bate van hetzelfde doel akties on dernemen. zodat de handel met een gerust hart kan worden door geschoven. Rijen Ook de stand waarbij appels te koop waren en waar je wat kon doen: darts, blikken gooien sjoe len. kenden geen njen wachtende mensen. Die njden waren wel te vinden bij de kledingstand waar goede Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie. Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68,80 per iaar. 34.90 per half jaar, f 17,70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De openingstijden van de bibliotheken in Leus den zijn rond de Paasdagen gewijzigd. Bibliotheek Nieuw Langenbeek is donderdag 31 maart 's morgens open van tien tot twaalf uur; 's middags van twee uur tot half zes en 's avonds van zeven tot negen uur. Bibliotheek De Boekenmo len in Leusden Zuid is op don derdag 31 maart 's middags van twee tot vijf uur geopend. Beide bibliotheken zijn op Goede Vnjdag 1 april), Paas zaterdag (2 apnl) en op Paas maandag (4 apnl) gesloten. LEUSDEN - Dinsdag 29 maart houdt de Histonsche Kring Leusden haar jaarvergadering in 'De Kit'. In haar clubblad meldt de Histo rische knng verder de aanstelling van een correspondent van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Onderzoek voor de gemeente Leusden. Dat is de heer A.P. d? LEUSDEN- In de nacht van zater dag op zondag raakte een politie agent licht gewond bij een vecht- parij bij café Monet. De uitbater van uei ^aie nerp Ut! punuc ic iiuip uiu een ongewenste bezoeker, die niet wilde weggaan, het vertrek te be spoedigen. Buiten het cafe kwam het tot een handgemeen, waarbij een agent licht gewond raakte Omstanders schoten de agenten te hulp, waarna de 23-jarige N. A. uit Leusden afgevoerd kon worden De winnaars van de eerste plaats in het sponsorklassement van de bednjfssportdag ten behoeve van de actie Polio de wereld uit. tweedehandskleding te vinden was. De kans om een echte La Costa trui voor 7,50 aan te schaf fen. De meuwe sweatshirts vlogen weg. De eerste van de twee mo deshows werd zo enthousiast ont vangen, dat de tweede bij gebrek aan voldoende kleding waarmee smaakvolle combinaties te maken vielen, moest worden afgelast. "Vooral de presentatie in rood zwart was geweldig De zeven meiden tussen de zeven en twintig jaar hebben het met een enorme flair gedaan" volgens een toe schouwer. De Cunosa-stand was ruim gevuld met uiteenlopende artikelen als rollerskates, zilveren servethou ders, koperen bedpannen glas werk en keukengordijntjes. Alles wag laag gepnjsd "We hadden een Deense tafelbel, handbeschil derd, gepnjsd voor 5.-. tot schrik van iemand die wist dat zo'n bel wel 60 kan kosten We hebben hem toen maar gepnjsd voor een tientje" vertelde de standhoudster nadat ze een "door Braziliaanse nonnen geborduurd kleedje" verkocht had De 35 taarten, waarvan bijna de helft gebakken door de Rotaryda- mes. werden bijna allemaal ver kocht, hetzelfde gold voor de zelf gemaakte huzarenslaatjes. on danks de aanvankelijk slechte start - een auto vol huzarenslaatjes remde iets te hard -. De schminkstand werd bemand door een aantal jonge mensen die al heel snel begrepen dat het met alleen leuk was om kinderen on der de tien te schminken zodat mensen onder de twintig en wie zich daar verder voor leenden, eveneens 'slachtoffer' werden Hoewel de Rotarybestuurders vooral belangstelling hadden voor wat er in de sportzaal gebeurde, met het oog op de aktie, was voor de bevolking van Leusden de bra dene minstens zo belangnjk. De sfeer week wat af in vergelijking tot veel andere braderiën. Het geen vooral kwam door de des kundige en smaakvolle informatie die de Rotarydames bij het uitzoe ken van kleding, sieraden en cu- nosa wisten te geven De hele middag was de presenta tie van de sport in de zaal in han den van Maartje van Wegen, met hulp van hoofdscheidsrechter Frans Slootman en scheidsrechter Sgt Seegers Bij de slotmanifestatie werden de prijzen uitgereikt door de voorzit ter van de Rotary, de heer W van Deemter, burgemeester van Leus den A Panis en Maartje van Weegen. De prijzen bestonden uit een groepsfoto van ieder team, zo wel voor ieder teamlid afzonder lijk als een vergrote versie voor het bednjf een een gravure met het Rotary-embleem Voor de eer ste dne prijswinnaars bestaande uit vier teams door de twee tweede prijzen, was er een pnjs- beker. Een vertegenwoordiger van de eerste pnjs winnaars van de bednjven- sportdag, de Arag, krijgt uit handen van burgemeester Panis de beker overhandigd. ouer, rrans irompiaan 22 te Hoe velaken. De heer De Boer is werk zaam bij de gemeentelijke archeo logische dienst van de gemeente Amersfoort. Voor interessante zaken op ar cheologisch gebied - bijvoorbeeld bij graafwerkzaamheden voor weg- of wonmgbouw - kan men zich met hem in verbinding stellen. Het was me het avondje, wel vorige week donderdag. Omstreeks 21.00 uur belde medewerker Jan Kielstra mij vanuit Leusen met de mede deling: „Jan, het is hier nood weer". Op dat moment was er bij mij in Ruurlo nog weinig gaande. Naar aanleiding van zijn mededeling ben ik ach ter de satellietontvanger ge kropen en zag ik dat er een geweldig actief buiencom plex bezig was ons land te grazen te nemen. De gevol gen zijn inmiddels bekend. Een soort wervelstorm in Amersfoort, wat schade in de Vinkelaan nabij Achterveld en zwaar onweer in Leusden. Het onweer was zodanig zwaar dat sommige alarmin stallaties in auto's in Leusden spontaan afgingen, aldus medewerker Antoon Hak uit Achterveld. In Amersfoort ontstond ook nog een soort bolbliksem, die slechts een sporadisch voorkomen in ons land is. Was dit alles nu te voorzien geweest? Ik moet het ant woord hierop schuldig blij ven, aangezien ik wegens werkzaamheden de gehele donderdag en een gedeelte van de avond niet in staat was het aktuele weer op de voet te volgen. Opmerkelijk was wel dat het KNMI zowel op het journaal van acht uur, als die van half elf er geen enkele melding van maakte. Niet best lijkt mij! Dit soort weerssituaties zijn overigens voor wat be treft de precieze plaats erg moeilijk vast te stellen. Het is maar net waar buien het meest geactiveerd worden. Soms is dat een uiterst smalle strook en zo kan het voorko men dat in Amersfoort grote vernielingen worden aange richt, terwijl men in Leusden niets merkte. In mijn omgeving werd Groenlo nogal getroffen door het noodweer. In het weekeinde veran derde het weer weinig. Een depressie boven Schotland bepaalde het weer in nega tieve zin. Er vielen opnieuw talrijke buien, sommige ver gezeld van windstoten en ha gel. Het blijft dus erg nat. Antoon Hak meldde mij dat zijn neerslaghoeveelheid in Achterveld inmiddels de 100 mm heeft overschreden. Als men bedenkt dat de normale hoeveelheid slechts 40 mm bedraagt weet u genoeg... su per nat. In het noorden zijn al stations waar meer dan 130 mm is gevallen. En... we zijn ei nul* met. Naaat net giste ren wat opklaarde, zal er vandaag opnieuw regen val len. Doordat de depressie ak- tiviteit op de oceaan erg groot blijft, zal er ook de ko mende dagen erg weinig ver anderen. Het blijft wissel vallig weer met van tijd tot tijd buien of regen. Daarbij blijft de temperatuur ook aan de lage kant met hooguit 10 graden. Normaal is een graad of twaalf. In het weekeinde was het erg mooi weer in Spanje en Portugal. Daar was het vrij wel onbewolkt bij een tempe ratuur van ongeveer 25 gra den. Mooi hè? Slecht was het in de Sahara. Daar woedde een zandstorm en een deel daarvan drong ook door tot de Canarische Eilanden. Slecht was het ook in Grie kenland. Daar vielen zware buien en was het vrij koud. De rest van Europa is net als bij ons wisselvallig met te veel regen. Laten we echter de moed niet opgeven. Alles wat er nu valt hebben we gehad en valt deze zomer niet. Zo ging het ook in 1983. Na een kletsnat voorjaar (vooral mei inclu sief hemelvaartstorm) volg de een kurkdroge zomer. In juli moest men weer sproeien. De natuur herstelt zich zelf immers. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! Felicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Woensdag 30 maart: 9.00 uur: Handwerkhobbyclub de Moespot. Donderdag 31 maart: 13.30 uur: Bejaardensoos Ons Gebouw. Zaterdag 2 april: 20.00 uur Dans avond cafe-bar Buitenlust. 20.00 uur Disco Show de Klaveet. Zondag 3 april: 13.30 uur Disco de Klaveet. Dinsdag 5 april: 9.00 uur: Welfare Club Zonnebloem Ons Gebouw. LEUSDEN- Bij sporthal De Heerd aan de Berkelwijk werd vrijdag avond een fiets weggenomen. Het kettingslot, waarmee het rijwiel af gesloten was, werd opengebro ken. LEUSDEN- Bij een aanrijding, za terdag om 9.30 uur, op de Burge meester van der Postlaan raak ten twee personenauto's licht be schadigd. De voertuigen stonden bij een oversteekplaats te wach ten, om een voetganger ruim baan te verlenen. Bij het wegrij den bleek de auto van H.J.L. den B. uit Maarssen in de achteruit geschakeld, waarna een aanrij ding met G.J. van de B. volgde Op de Amhemseweg, ter hoogte van de Schutterhoeflaan, reed een bestuurder van een personenauto tegen een vrachtauto. De bestuur der van de vrachtauto, W. den P. uit Wijk bij Duurstede, wilde achteruit de Schutterhoeflaan inrijden en kwam daarbij op de verkeerde weghelft terecht. P uit Vinkeveen. die de vrachtauto wilde inhalen, verkeek zich op de situatie en reed tegen de vrachtwagen aan.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3