O* O* Mat Leusden vergeet te scoren Roda B1 naar Italië Verwarring J. van Rossum won kaartoernooi SVA Zwem-successen voor De Haaien Biljartclub wint wisselbeker Dames tegen Be Fair over de knie: 0-2 VERGROTEN? F-competitie afgesloten VOETBAL tvBALAKS LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT To the Point is verhuisd LEUSDEN- De herenhockeyers van Leusden hebben iri Bloe- mendaal de kans om zich definitief uit de middenmoot op te werken naai- de sub-top laten liggen, terwijl de toppers uit de eerste klasse allemaal klinkende zeges lieten noteren, kwam Leusden tegen HBS niet verder dan een 2-2 gelijkspel. In een uiterst onvriendelijke ambiance, waarbij het Bloemendaalse publiek zich van een zwarte kant liet zien, werden de Leusde- naren te laat wakker en sprong men te royaal om met de geboden kansen, waardoor een gelijkspel het hoogst haalbare was. De dames van Leusden hebben tegen het hooggeklasseerde Be Fair uit Hilversum een 0-2 nederlaag te slikken gekregen. Na een 0-0 ruststand, die voor Leusden nog perspectief bood, werden twee corners de Leusdenaren in de tweede helft fataal. De heren van Leusden, die na de hervatting van de competitie op weg leken zich een plaats in de top-dne toe te eigenen, hebben die aspiraties nog niet waar kunnen maken. Na de 0-1 nederlaag op eigen veld. vonge week tegen Amersfoort, kwamen de Leusdena ren tegen middenmoter HBS met verder dan een puntendelmg. Met name in de eerste helft hing er een grauwsluier over het team, dat met geen tien witwassers weg te krij gen leek. Toch leidde dat met tot een afstraffing. Integendeel, via Maarten Jonges wisten de bezoe kers zelfs nog te scoren, waarmee Be Fair was in de tweede helft te sterk voor de dames van Leusden. de ruststand op 1-1 werd bepaald. na de pauze was er een tweede doelpunt van HBS voor nodig om de Leusdenaren uit hun winterslaap te wekken. Vanaf dat moment dic teerde de ploeg van Rob Weers de gang van zaken, maar miste men de koele killer om de kansen in tref fers om te zetten. Via een weerga loze actie van Thorvald Goosman kwamen de Leusdenaren uiteinde lijk toch nog aan de verdiende ge lijkmaker. Meer zat er echter niet in: 2-2. Rob Weers, de trainer van de Leusdenaren die de MHCL aan het eind van het seizoen verlaat, was niet blij „We hebben veel te mat gehockeyd. We hebben de wed strijd gewoon uit handen gegeven. Toen we in de tweede helft wakker werden, hadden we HBS m onze zak. Maar toen was het te laat om nog voor de winst te gaan" RUIMTE Leusden startte zonder de nog steeds geblesseerde Flip van Da len in de gelederen. Sander Greve, die als nasleep van de wedstrijd tegen Amersfoort de gehele week met een lichte hersenschudding te kampen had, zat op de bank. Ralph Kemps mocht daarom m de basis van start gaan. Hij begon op de rechtsbuitenpositie. In een uiterst vijandige omge ving kwam Leusden erg mat uit de startblokken. Net als tegen Amersfoort vervielen de Leusde naren in de fout de tegenstander teveel ruimte te laten, waardoor er memg hachelijk moment ontstond voor het doel van Gert-Jan van de Groep. De beste kans van de gast heren m de eerste tien minuten miste het Leusdense doel slechts op een haar na. Maar ook Leusden kreeg kan sen, zij het spaarzaam. Door sterk uit te verdedigen, kwam Frank de Ruiter m uitgelezen positie te ver keren om de score te openen. Maar de Leusdenaar, die de laatste we ken de echte vorm mist, sloeg te gen de keeper aan, waardoor de score dubbelblank bleef. Dat bleef zo tot de vijftiende mi nuut, toen HBS de score opende. Een ingeslagen strafcorner ver dween via doelman Gert-Jan van de Groep in het doel: 1-0. Na de openingstreffer kregen de Leusdenaren meer grip op de wed strijd. Met name Maarten Jonges kreeg een paar goede kansen om iets aan de achterstand te doen, maar ook Jonges lijkt zijn doelpun- tinstinct ergens in de wintermaan den te zijn verloren. Die bewering werd ovengens in de vijfentwintig ste minuut geloochenstraft, toen Jonges zich van zijn specialiteit be diende en een strafcorner snoei hard inschoot. De bal werd in eer ste instantie op de lijn gestopt, net als de rebound. Toen echter had de lijnstopper daar zijn lichaam voor nodig, waarna de scjeidsrechter niet anders kon doen dan naar de stip te wijzen. Maarten Jonges kweet zich van zijn taak en schoot Leusden naast de tegenstander: 1- 1. Met die stand werd ook de rust bereikt. LOB In de tweede helft werd Leusden echter al weer snel met een nieuwe achterstand geconfronteerd. Een strafcorner bezegelde het lot van de Leusdenaren, die op 2-1 achter kwamen. Met Sander Greve m de ploeg, voor Ralph Kemps, liet de bezoe kende ploeg m het resterende deel van de tweede helft zien het hoc keyen niet verleerd te zijn. HBS kwam niet of nauwelijks meer on der de Leusdense druk vandaan. Spelbeeld uit de wedstrijd Leusden - Be Fair. De Hilversummers zegevierden met 0-2. Maar ondanks het veldoverwicht slaagde Leusden er lange tijd niet m tot scoren te komen. Maarten Jonges en Frank de Ruiter kwamen een handvol keren gevaarlijk dicht bij een treffer, maar het ontbrak de Leusdense offensie aan scherpte. Thorvald Goosman moest uitein delijk zijn falende eerste lijn te hulp schieten. Met nog acht minuten op de klok soleerde de middenvelder zich, via drie, vier verdedigers, een weg naar de vijandelijke cirkel, om de actie te bekronen met een schitterende lob over de uitgeko men doelman: 2-2. Die stand zou ook als eindstand in de boeken komen, hoewel HBS ontsnapte aan een nederlaag. BEHOUDEND De dames van Leusden, die de naam hebben thuis een lastig te bestrijden tegenstander te zijn, hebben die faam tegen het hoog geklasseerde Be Fair niet helemaal waar kunnen maken. Eén helft hiel den de Leusdenaren de Hilversum- se ploeg in bedwang, om in de tweede helft nog twee doelpunten om de oren te krijgen. Met de 5-1 nederlaag in Hilver sum nog vers m het geheugen, be gonnen de Leusdenaren afwach tend. De behoudende start leidde ertoe dat een aantal gevaarlijke aanvallen van Be Fair onschadelijk kon worden gemaakt. Langzamer hand nam de thuisploeg echter het initiatief en dat bleef zo tot het rust- signaal. Carohen Meinen was in de eer ste helft nog het dichtst bij de ope ningstreffer. 'Pipo' schoot de bal hoog in, maar zag de paal reddmg breijgen voor Be Fair. De strafcor- ners van beide ploegen leverden niets op. OVERWICHT Na de pauze dicteerde Be Fair het spel. Dat resulteerde m een handvol strafcorners, die voorals nog zonder resultaat bleven mochten de Leusdenaren zich u handjes knijpen, toen doelvro r Inge Spijkman op de lijn, op sj1 taculaire wijze reddmg bracht Het hielp echter maar eventjes. De lange corner, dit de actie van Spijkman voorn! de, betekende 0-1. In de rebof werd de bal door de Hilver: 1 mers binnengetikt. Na de openingstreffer kreete wedstrijd een open karakter. 1 den zocht de aanval, waardoc Fair m de counter eveneens mie kjkheden kreeg. Leusden pech toen invalster Ellen de R geen voordeel gegund werd Leusdense kreeg een goede om te scoren, maar de schi rechter besloot tot het geven een strafcorner, die niets ople de. Drie minuten voor tijd beslis! Fair het duel definitief. Een corner werd door de Be Fan cialist zo hard ingeslagen, d zelfs voor Inge Spijkman geen den aan was: 0-2. LEUSDEN - Aanstaande donderdag zal het begin vormen van een bloedstollende week voor de jeugdvoetballers van het BI- elftal van de Leusdense voetbalvereniging Roda '46. Een vorig jaar ingezette traditie, krijgt deze week een passend vervolg. Het Italiaanse Gonzaga, gelegen in de provincie Mantova, zal het decor vormen voor het tweede internationale jeugdvoetbal toernooi van de Italiaanse voetbalclub A.C. Navobi Gonzaga. Vong jaar was het CI-elftal van Roda '46 de enige buitenlandse participant aan dit groots opge zette toernooi. Dit jaar heeft de Ita liaanse organisatie besloten om vijftien en zestien-jarige voetbal lers de show te laten stelen. Was er vorig jaar nog maar één buiten landse club vertegenwoordigd, nu heeft men dne buitenlandse veremgingen weten te stnkken Naast het Leusdense Roda zijn dat verder een Oostenrijkse en een Zwitserse club. Het toernooi begint zaterdag 2 apnl. Er wordt gespeeld in twee poules. Maandag, tweede paas dag, wordt het toernooi voortge zet met de finale-wedstrijden. Dat zijn dus de wedstrijden tussen de beste ploegen van de verschil lende poules. De finale van dit goed georgani seerde toernooi, belooft weer een happemng van de eerste orde te worden. Zoals bekend zijn de Ita lianen show-gevoelige mensen De duizenden toeschouwers, die gewoon entree moeten betalen, zullen voor een urueke sfeer zor gen. Met bengaals vuur en andere sfeerverhogende attributen zal men de jeugdige voetballers een onvergetelijke finaledag bezor gen. Ook de prijsuitreiking, met aansluitend een afsluitend diner met alle ploegen, zal door de alom bekende Italiaanse gastvrijheid uitlopen op een groot spektakel stuk. De spelers van Roda zullen wor den ondergebracht in gastgezin nen. waarvoor de organisatie heeft gezorgd De Italiaanse voet balclub heeft dit toernooi zo groots op kunnen zetten omdat het gesteund wordt door een be drijf dat als het ware de hele ver eniging heeft geadopteerd. De club draagt dan ook de naam van het bedrijf, A.C. Navobi Gonzaga. Nu al staat vast dat het voor de Leusdense jeugdvoetballers en hun begeleiders een onvergete lijke happemng zal worden. De aankomst in Gonzaga, die tegen acht uur vnjdagavond wordt ver wacht, zal een begin vormen van een mooi, maar slopend toernooi. De Leusdenaren zullen een ont vangst krijgen die het best te ver gelijken valt met een ontvangst die normaal één of andere hoog waardigheidsbekleder ten deel valt Op het gemeentehuis zal de plaat selijke burgemeester alle deelne mers ontvangen en de overbe kende speech afsteken De 'internationals' van Roda wor den gedurende hun Italiaanse avontuur begeleid door het vol gende team. Trainer/coach Cees Leyenaar, leiders Reinaud Bos en Wils Pronk, en de families Schim mel en Zaal De terugkomst van de Leusdena ren staat gepland voor woensdag zes april om 16.00 uur. Selectie Roda BI: Edwink Huber; Olaf Meerveld, Jeroen Zaal; Bart Otto; Erik Tol boom; Renzo Pronk; David Krie len, Harold Prophitius; Menno van Willigenburg; Sander Zaal; Sander Schimmel; John Zonne veld; Steef van de Berg, Joost Vis ser. ACHTERVELD - Vorige week maandag werd de laat ste ronde gespeeld van het SVA kaarttoumooi. Aan dit toumooi kon alleen worden deelgenomen door leden, do nateurs en medewerkers van de vereniging. Deze avond waren er weer 40 deelnemers waarvan 24 klaverjassers en 16 schutjassers. Er was ook nu weer een aantal mooie prijzen te winnen. Het werd een gezellige kaart avond. Om ongeveer 23.30 uur kon den de prijswinnaars worden be kend gemaakt. Voor het zover was bedankte wedstrijdleider P. Smink allen voor hun prettige medewer king, waardoor het een geslaagd tournooi was geworden. In het bij zonder dankte hij de dames die elke kaartavond aanwezig waren en de gasten van hun natje en droogje voorzagen. Ook teister B. van Bekkum werd bedankt voor het vele rekenwerk dat zij die avonden had vemcht. De prijswinnaars van deze avond waren: Klaverjassers 1. J. van Rossum 5492 2. H. van Middelaar 5120 3. P. Kok 5081 4. T. Blankenstem 4987 5. mevr. Pnnsen 4975 6. mevr. van Asselt 4816 7. mevr. v. Hamersveld 4713 8. mevr. A. Hak 4707 9. H. de Vette 4630 10. mevr. van Rossum 4574 11. H. Voskuilen 4551 12. mevr. v. d. Hengel 4504 13. G. v. d.Bedum 4391 De poedelprijs was voor mevr. van Middelaar met 3454 pnt. Schutjassers 1. A. de Ridder 93 2. G. v. d. Pol 93 3. mevr. Smink 90 4. mevr. v. d. Kooij 89 5. J.v.d. Heuvel 87 6. mevr. Ossendrijver 84 7. C. de Vette 83 8. mevr. van Burgsteden 82 De poedelprijs was voor J. Pnn sen met 62 punten. De prijswin naars van het hele tournooi waren. Klaverjassen 1. J. van Rossum 25445 2. T. Blankenstem 24523 3. mevr. Prinsen 24430 4. mevr. Pronk 23750 5. H. de Vette 23482 Schutjassen 1. Th. Wijntjes 459 2. J. v d. Heuvel 418 3. mevr. Kok 415 (advertentie) VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle lolokopieer- sen/ice tegen redeli/ke pri/zen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. Dart vereninging „To the point" is verhuisd naar Amersfoort. De van oor sprong Leusdense vereni ging bleek in café de „Brouwerij" de groei niet aan te kunnen. Vandaar dat werd gezocht naar een grotere ruimte. Hiervoor moest men uitwijken naar Amersfoort. Sinds 1 jan. beschikken zij nu over een eigen ruimte. Na een verbouwing kan er nu gedart worden op zeven banen. Tevens zijn er een bar en toilets aanwezig. Het openingstoernooi was een succes. Voor de zomer staan nog vier toenooien op het programma, waaronder op 2 en 3 juli de le Open Amers foort. De vereniging telt momen teel 50 leden en er zit nog steeds groei in. Uit de hele om geving is men enthousiast over deze accomodatie. Iedereen is er van harte welkom. Het dartlokaal is geopend op maandag t/m donderdag van 19.00 t/m 24.00 uur en vrij dag t/m zondag van 15.00 t/m 20.00 uur. Het lidmaatschap bedraagt 45,- per jaar. Van niet-leden wordt een bijdrage van 3,50 per avond ge vraagd. Het adres is café Mari posa, Valkestr. 10B, Amers foort. LEUSDEN - Ook de zaterdag afgesloten F-competitie zal naar alle waarschijnlijkheid een hoge klassering voor de Leus dense Zwem- en Poloclub De Haaien opleveren. Hoewel de definitieve uitslag pas over enkele weken bekend zal zijn, ligt, met name na de uitstekende tijden die tijdens de laatste con frontatie werden gezwommen, een goede plaats in de eindrang schikking voor de hand. Zoals dat bij competitiewedstrij den gebruikelijk is, moest iedere deelnemer op een aantal verschil lende diciplines te water. Voor Sas- kia Helsingen betekende dat een start m zowel het eerste, 200 meter wisselslag, als het tiende program manummer, 100 meter vlinderslag. Beide races leverde haar een eer ste plaats op, waarbij het goud in de eerste krachtmeting extra glans meekreeg door een nieuw per soonlijk record. Helsmgen was met 2.59.6 bijna elf seconden sneller dan voorheen. Danny Alewijn maakte het ech ter nog bonter. Zij wist deze afstand ooit te overbruggen in 3.20.0 en eindigde nu in 2.56.6. CONDITIE De wedstrijden brachten tevens een goede conditie van de ver schillende jeugdleden aan het licht. Zo nam Sandra van Wegen bijvoor beeld twee persoonlijke records mee naar huis. 1.25.1 op de 100 meter rugslag (een verbetering met bijna drie seconden) en 1.27.7 op de 100 meter vlinderslag (een verbetering met bijna twee secon den). Simone Buitelaar zwom haar tijd op de 100 meter schoolslag met ruim twee seconden omlaag naar 1.44.1, Kim Bijleveld ging op die zelfde afstand een seconde sneller dan voorheen en kwam op 1.31.0 terecht terwijl Werner van der Berg de 100 meter vrije slag aan greep om zijn tijd met bijna vijf seconden omlaag te brengen. De 1.20.6 was bovendien goed voor een eerste plaats op dat nummer, vlak voor Thijs Bokers, die als bes te tijd op dit nummer 1.28.8 in de boeken had staan en nu in 1.24.2 wist te eindigen. Verder waren er eerste plaatsen voor Alma Verhoeven op de 100 meter rugslag, Thijs Bokkers op de 100 meter schoolslag en Ronny Bokkers die met een nieuw per soonlijk record van 1.21.1 (was 1.21.5) de 100 meter vlinderslag op z'n naam bracht. De 100 meter schoolslag leverde eerste plaatsen op voor Simone Sybrandy en Chester Marsman die uitkwam op een persoonlijk record van 1.26.6. Tenslotte was er een eerste plaats voor de dames-estafetteploeg op de 4 x 100 meter wisselslag. Carrne Kampes, Wim Bijleveld, Linda van Wegen en Danny Alewijn emdigen m 5.41.0 en voldeden daarmee aan de gestelde verwachtingen. LEUSDEN/ACHTERVELD - Het afgelopen voetbalweek de stond in het teken van „de grote verwarring". In zowel zaterdag- als het zondagafdelingsvoetbal werd het compet programma te elfder ure gewijzigd. Voor de zaterdag-afde van Roda '46 betekende deze wijziging een vrije dag. De p van trainer/coach Wim v. d. Linden had aanvankelijk thuiswedstrijd tegen WJ op het programma staan. In de hoofdklasse van het zater dagvoetbal stonden dne wedstrij den op het programma. De weer goden, onder leiding van regen god „Pluvius", verhinderden de doorgang van deze wedstrijden. Voor het zondagvoetbal stond ook een compleet wedstrijdsche ma in de agenda. Maar ook hier ontkwam men niet aan de wijzigin gen van de competitieleider Roda-zondag kreeg zodoende een vnje dag in de schoot geworpen. Kockengen, dat eerst als gastheer voor Roda zou fungeren, kreeg nu Achterveld als tegenstander toe gewezen. Het degradatieduel kon echter wegens de al eerder aange haalde invloed van het weer geen doorgang vinden. Achterveld, dat zelf dus niet in actie kwam. zag mede degradatiekandidaat Barne- veld een puntje uitlopen. Barneveld wist een 0-0 gelijkspel uit het vuur te slepen bij VVZA. Achterveld staat nog steeds op de fatale elfde plaats, hoewel de onderlinge ver schillende nog steeds bijzonder klein zijn. De ploeg van trainer/ coach Cor Hoogland weet zich in de laatste wedstnjden wel verze kerd van een aanzienlijk gestegen zelfvertrouwen. Of die genoeg zal zijn om het vele lijf te redden zal de toekomst uit moeten wijzen Koploper Naarden wist het duel met EMM eenvoudig ir. voordeel te beslechten: 4-1 Uitslagen hoofdklasse (zaterda Bloemenkwartier - Musketiers Hercules - Velox W A'71 - Veluwse Boys Stand hoofdklasse (zaterdag) 1. Eemdijk 2. Musketiers 3 Roda'46 4 Velox 5. VeenscheBoys 6 WJ 7. Hoogerheide 8 Bloemenkwartier 9 SOVA'54 10. Veluwse Boys 11. Hercules 12 WZ'71 Uitslagen eerste klasse (zondai j Kockengen - Achterveld Naarden'79 - EMM WZA - Barneveld Stand eerste klasse (zondag) 1. Naarden'79 2. BFC 3. Roda'46 4 Olympia'25 5 VeenscheBoys 6 EMM 7 WZA 8. Barneveld 9 BW 10 Zuiderzeevogels 11. Achterveld 12. Kockengen ACHTERVELD - Vrijdag avond werd in de Hessenkar de kaartwedstrijd gespeeld tussen de biljartclub en de lo terijclub. De inzet deze avond was de wisselbeker. Die be ker werd vorig jaar gewonnen door de loterijclub. Ook deze avond stond de loterijclub weer goed in het voordeel met een voorsprong van 4056 pun ten. Er werd deze avond sportief, maar wel fanatiek gespeeld Al di rect na de aanvang ging de biljart club heel sterk van start. Na afloop van de wedstrijd bleek de biljart club de winnaar van deze avond te zijn met 47318 punten tegen de lote rijclub met 41994 punt. Ten gevolge van deze bleek de biljartclub winnaar i beker te zijn, met een tota 90300 punten tegen de lote met 89032 punten. De prijswinnaars van deze waren: 1. G Druijff 5C 2. C. v.d. Breemer 3. G. van Hamersveld 4. G. Keizer 41 5. G. Boutens 478 6. mevr. M. Boutens 41 7. mevr. J. Druijff 46 8. mevr. G. Burgers 45 9. mevr. van Ruitenbeek pnt. 10. mevr. G. v.d. Breemer pnt. De poedelprijs was voor fl van Marwijk met 3755 punH

Leusder Krant | 1988 | | pagina 8