EOS dicht bij titel ige van Dijk wint eker Avanti leu n a ei* krn n E Eerste team SVL in de problemen Achterveldse dames verslaan Veenendaal Na verlies tegen Paul Keres LEOS-loterij Uitslagen Ons Genoegen; Oud papier actie D WS Speeltoestel verwijderd Rijverboden ?ren binden veredeld jeugdteam aan zegekar: 3-0 Uitslagen bridgeclub Leusden DINSDAG 29 MAART 1988 LEUSDEN- De positie van het eerste team van de schaakvereni ging Leusden in de Promotieklasse staat stevig onder druk. De angstige vermoedens aan het begin van het seizoen, waarin rekening gehouden werd met degradatie, lijken bewaarheid te worden. Afgelopen week gingen de Leusdenaren bij Paul Ke res 2 over de knie. De Leusdenaren braken tegen de Utrechtse opponent in verloren stelling af. Leusden 5 speelde thuis tegen Huizen 4 gelijk: 4-4. Het eerste team van de schaak vereniging Leusden dreigt flink in moeilijkheden te komen in de Promotieklasse. Vorige week ging de uitwedstrijd tegen Paul Keres II verloren, al is de pre cieze uitslag nog niet bekend. De afgebroken partij van Pieter de Jager lijkt goede winstkansen te bieden, maar dat kan het tij niet meer doen keren, want de tussen stand is 5-2 voor de Utrechtse club. Voor Leusden scoorden Wim Velker, Jan Snijders, Carel Vos en Patrick Huis in 't Veld halve puntjes, maar Arnold Pe perkamp, Tjerk Zijlstra en inval ler Joop van Santen bleven met lege handen. Het prachtige begin van het seizoen (5 uit 3) heeft dus geen goed vervolg gehad. Leus den I mag zelfs de laatste wed strijd (thuis tegen het gevaarlijke Soest I) niet verliezen. Het senior enteam' Leusen V speelde een thuiswedstrijd tegen Huizen IV. De teams hielden el kaar in evenwicht: 4-4. Voor Leusden brachten Valkenburg, v.d. Wetering en Linse hele pun ten in. De remise van Mus en Rietveld stelden het gelijkspel veilig. Voor de onderlinge competitie werd ook weer met overgave ge speeld. Bert Uneken speelde zelfs met zoveel overgave dat hij de partij tegen Egbert Moed veel te scherp opzette. Die gaf geen krimp, liet de storm uitwaaien en won in de tegenaanval, waarmee de grootste verrassing van deze ronde een feit werd. Koploper Pa trick Huis in 't Veld maakte dit keer geen fout en won van Jaap Langman. Joop van Santen incas seerde dankbaar Theo Elschots dame en Wim Velker brak af te gen Jaap de Jager (jr.) in een stel ling die perspectief biedt. In Baarn zijn de afgelopen weken LEUSDEN- In sportzaal Groen houten vond afgelopen zaterdag de vierde trekking plaats van de grote LEOS-jubileumloterij. De Leusdense notaris Buters gaf on der couvert de resultaten van de vierde trekking af, die door LEOS voorzitter Willem van de Ven be kend werden gemaakt. In totaal zijn er tien trekkingen, elke maand één. Bij de laatste terk- king, in september, zal de absolute hoofdprijs, een Fiat Panda, worden uitgeloot. weer de Persoonlijke Kampioen schappen van de SGS gehouden. Voor Leusden deden vier spelers mee. In Promotiegroep A deed Wim Velker het uitstekend. Met 4% uit 7 werd hij gedeeld derde, goed genoeg voor promotie naar de Kampioensgroep van volgend jaar. Als hij in staat is hiervoor uit te komen, want de kampioens groep speelt ook op woensdag avonden... Joop van Santen en Tjerk Zijlstra deden het minder goed. Beiden haalden 2 uit 7, zo dat zij een stapje terug moeten naar Promotiegroep B. Bert Une ken bewandelt dezelfde weg in omgekeerde richting, want zijn AVi uit 7 in Promotiegroep B was goed genoeg voor promotie. Uitslagen ronde 26: Langman - Huis ïn't Veld 0-1 Velker-J. de Jager jr Afgebr Elschot - v Santen 0-1 Moed - Uneken 1-0 Vos - Staal 1-0 Kerkhof-P de Jager Vi-Vi Roelofs - Flohr 0-1 v Dalen-J. de Jager sr Vi-Vt Nijhof- Gemts 0-1 Talens - Veenendaal 0-1 Berg - Buurlage 1-0 Willigenburg - v d. Meel 1-0 G. Wisman - A. Wisman 0-1 Quelle - Andnessen 0-1 Struiwig - v.d. Tang 1-0 v.d Pol Schoutsen 0-1 De stand aan de kop: l. Huisin 't Veld 1809 2. Velker 1774 3 v Santen 1764 4. Uneken 1727 5 Vos 1723 6 J de Jager jr 1715 7 Kerkhof 1697 8. Moed 1684 9. A. Peperkamp 1676 10 P. de Jager 1658 11 H. Peperkamp 1657 12 Langman 1654 13. Zijlstra 1646 14. Flohr 1643 15 v d Harst 1630 De opbrengst van de lotenj wordt bestemd voor de jeugdoplei dingen van de volleybalvereni ging- Resultaten vierde trekking le pnjs, Draagbare CD-speler, 1S25 2e prijs, Friteuse. 1569 3e prijs, Radio'cassetterecorder, 1662. 4e pnjs, Koffiezeiautomaat, 1209. 5e prijs, Klokradio. 1879 6e pnjs, Koffiezetapparaat, 1457. 7e pnjs, Eierkoker, 1629 8e pn;s, Walkman, 1843 9e prijs, Rekenmachine. 1018. 10e pnjs. Horloge, 1125 beker m ontvangst mocht nemen. Tijdens de prijsuitreiking werd medegedeeld dat de kerngroep sinds kort was bevorderd van de C- naar de B-groep. Het sectie-be stuurslid Annemane Meulman feli citeerde alle deelnemers en deel neemsters met het door hen be haalde succes. In het bijzonder werden de train- sters en tranter, de juryleden en de telsters voor hun inzet deze middag bedankt. Zij kregen bloemen aan geboden. Jammer was, dat de be langstelling van o.a. de ouders te wensen over liet. De deelnemers en deelneemsters verdienen, ge zien hetgeen er ook deze middag gepresteerd werd, zeker meer be langstelling. 6. De Jong/De Jong 256% 7 Bloemendal - Schaap 251% 8 Thomann - Smits 245% 9 Dijkgraaf - Sweep 241 10 Donkers - v Leur 239% 11 Tiggelman/Tiggelman 238% 12. Van Rooyen/Van Rooyen 237% 13. De Roode - Bennink 236% 14. Dekker - v.d. Brink 206% Groep C 1Hermse - Leenders 294% 2. v.d. Hoogen - Schokking 284% 3. Vos/Vos 266% 4 Stet-Reynen 261% 5 Vrolijk/Vrolijk 257% 6 Goedvolk/Goedvolk 246% 7 v. Rooyen - hr. Verhey 243% 8 Boermans/Boermans 238% 9 Blasé - Schoonderbeek 232% 10 Redeman/Redeman 225% 11. Kooi - hr Mulder 218% 12. Vrij/Vrij 213% ACHTERVELD - In de ne derlaagwedstrijd van de SKGV moest het vijftal van Ons Genoegen het opnemen tegen de schutters van de schietvereniging Prins Hen drik uit Veenendaal. De wed strijd werd door Veenendaal georganiseerd. De Achter veldse schutters wisten de Veenendalers een behoorlijke nederlaag toe te brengen. Alle schutters schoten goed volgens hun gemiddelde en wisten met een verschil van 78 punten te winnen. Ook de afdeling dames van Achterveld nam deel. Betreffende hun resultaten was van tevoren niet te bepalen hoe zij het er af zouden brengen. Tot ieders verbazing be zorgden ook zij de mannen van Prins Hendrik een flinke neder laag. Zij wonnen met een verschil van 78 punten. Dit mede door het verrassend goede resultaat van An Voskuilen, op de hielen gevolgd door Anneke Oudshoorn met éen punt verschil. Jammer dat Ria Vos sterk onder haar gemiddelde bleef. Nel Tij mensen en Ine Kok schoten vol gens hun gemiddelde. ONDERLING Bij de onderlinge schietwedstrij den wist Ben Voskuilen voor de vierde achtereenvolgende maal eerste te worden. De uitslagen van de laatste twee gehouden wedstnjden waren, le wedstrijd aantal punten 1. Ben Voskuilen 94 2. A. van Daatselaar 89 2. W. Voskuilen Rz. 89 4. T. van Valkengoed 87 5. P. Smmk 84 5. H. van Ruitenbeek 84 7. J. Voskuilen 83 7 B.J. Lagerweij 83 9. A. Vlug 81 10. G. Tolboom 73 11. W. Voskuilen Jz. 71 12. Johan Tolboom 69 uitslag 2e wedstrijd 1 Ben Voskuilen 2. P. Smmk 2. G. van Hamersveld 4. A. Vlug 5. W Voskuilen Rz. 5. J. Blom 7. A. van Daatselaar 8. J. Voskuilen 9 W Voskuilen Jz 10. G. Tolboom 11. Joh. Tolboom 92 90 90 88 84 De onderlmge schietavond voor de junioren was voor de instructeur Ab Vlug een goede avond. Hij zag zijn inzet voor de jeugd beloond met drie nieuwelingen. Alle begin is moeilijk, maar nieuweling Martin de Vaal wist gelijk al 60 punten te behalen. De uitslag bij de junioren was. 1. Johan van Rooijen 82 2 Richard van de Wetering 65 3. Martin de Vaal 60 4. Jorus van Dijk 36 5. Fred van de Wetering 22 Als er momenteel nog jongeren zijn die lid willen worden van deze schietclub is het nu een goede pe riode om zich aan te melden en zo ervaring op te doen voor het nieu we seizoen Dat nieuwe seizoen be gint m de eerste week van septem ber en eindigt de laatste week van mei. ACHTERVELD - In ver band met de oud papieractie van de muziekvereniging DWS wordt komende zater dag weer een container ge plaatst op de Groot Achter veldplein. Degenen die hun oud papier op willen ruimen kunnen dit in deze container komen deponeren. Degenen, die door bijzondere omstandigheden niet in de gele genheid zijn, het oud papier zelf te komen brengen kunnen dit telefo nisch mededelen aan W. van Ha mersveld, teL: 03425-1688 en W. Wouters, tel.: 033-941197. Dat moet dan wel voor vrijdagavond 19.00 uur. Het oud papier zal dan worden opgehaald. Inwoners van Stoutenburg en omgevmg kunnen hun oud papier ook deponeren bij W. Wouters, Hessenweg 95 te Stoutenburg LEUSDEN - Een speeltoestel aan de Gagelhof zal worden verwijderd. Gebleken is, dat een daar geplaatst 'klimhuisje' totaal versleten is. De afdeling Plantsoenen van de ge meente zal het speeltoestel in de loop van komende week verwijde ren, aldus een persbericht van de gemeente Leusden. LEUSDEN- Zondag m de vroege ochtend, kregen twee automobi listen een tijdelijk rijverbod opge legd. De 44-jange P. uit Leusden en de 22-jarige O. uit Amsterdam wer den respectievelijk om 5.00 uur en 6.00 uur aangehouden, waarbij bleek dat de bestuurders te diep in het glaasje hadden gekeken. Er was geen aanleiding om een bloed proef af te nemen. »EN- Het kampioenschap in de derde divisie D komt voor •uwenvolleyballers van LEOS heel dichtbij. Na de, overi- moeizaam tot stand gekomen 3-1 zege op hekkesluiter zijn de Leusdenaren nog drie punten verwijderd van lotie naar de tweede divisie. De directe concurrent van Abcoude, houdt de strijd tot het laatste moment vol. In i huis versloeg de nummer twee het Amersfoortse Vollkei J-0, waardoor LEOS vermoedelijk tot de laatste wedstrijd loeten wachten, voor de kampioensbloemen kunnen wor- Dverhandigd. heren beleefden een wat vreemde middag. Harderwijk 3, rspronkelijke tegenstander van de Leusdenaren, gaf er de :eu aan elders te spelen, waardoor de ploeg een veredeld Iteam naar Leusden stuurde. Met frisse tegenzin vervulde de sportieve verplichtingen, die in een 3-0 zege eindigde. zal nog even duren voor de ioensvlag in Leusden in top loewel het eerste vrouwen van LEOS de thuisontmoeting iekkesluiter Taurus, na een elige en weinig verheffende njd, met 3-1 won, bleef het ul met nummer twee Abcou- vier punten gefixeerd. Stie- verd er ongetwijfeld in Leus- n omstreken gehoopt op een >as' van de concurrentie, ze- mdat dat op papier tot de ijkheden behoorde. Abcou- itving namelijk Vollkei uit ifoort, dat een paar weken ^Jr LEOS nog tot een boven- ■lijke krachtsinspanning ver- Zover kwam het echter omdat de beide toonaange- ploegen in de derde divisie ggielatief gemakkelijk slotpro- na te wachten staat, hoeft op hulp van derden niet meer enen. De Leusdenaren zullen jen kracht de finish moeten halen. :bc e en zaterdag maatgevend moet zijn, staat LEOS nog een paar moeilijke weken te wachten. Roda lantaarn drager Taurus gaf onverwacht goed partij, terwijl de Leusdenaren ver achterbleven bij de eigen mo gelijkheden. Maar daarmee is de ploeg er nog niet. Tegen Waterlan ders, de huidige nummer vijf op de ranglijst en de eerstvolgende te genstander van de Leusdenaren, kan LEOS sowieso met beschikken over routinier Rona de Korung, die dan van een wintersportvakantie geniet. Gemma Moors en Astrid van Dijk zullen net terug zijn van een vakantie in besneeuwde oor den, waarbij het nsico van blessu res met geheel ondenkbeeldig is. Aangezien Waterlanders, zeker in eigen huis m Nieuwkoop, een met te onderschatten tegenstander is, zijn er in de slotfase nog voldoende vraagtekens. 'TUSSEN DE OORTJES' die zijn ploeg naar de verrassend goede klassering in de competitie leidde, was dan ook allerminst m zijn nopjes met de prestatie van zijn ploeg tegen Taurus. „We hebben een bar slechte wedstrijd ge speeld. En ik denk dat we Taurus in principe hebben onderschat. Ik heb daar uitdrukkelijk voor ge waarschuwd, maar als het tussen de oortjes niet goed zit, haal je dat met zomaar weg", parafraseerde Van Woensel Mart Smeets om uit drukking te geven aan zijn onge noegen. „We zijn er daarom ook nog lang niet. Met name de ontmoeting met Waterlanders baart mij op dit mo ment nog voldoende zorgen. Ik heb in ieder geval met de beschikking over Rona de Koning, terwijl Gem ma Moors en Astrid van Dijk net terug zullen zijn van vakantie. Nog afgezien van het blessuregevaar, missen ze m ieder geval twee we ken training en dat kan zijn tol nog gaan vragen. Tegen Thor zullen we dan, m de laatste wedstrijd, het kampioenschap moeten veilig stellen en normaal gesproken moet dat lukken", aldus Van Woensel. Voor eigen publiek maakte LEOS zaterdag de favonetenrol niet echt waar. De Leusdenaren leverden één van de zwakste prestaties van het hele seizoen. Het metige Taurus uit Houten, dat de gradatie al wekenlang niet meer kan ontlopen, kon mede dankzij het zwakke weerwerk van LEOS naar een vorm groeien, waarvan men vermoedelijk met eens wist dat die in huis was. Met name de opslag van de Leusdenaren bleef ver onder de maat, waardoor de Houtenaren Marjan van Engelenhoven noteert een punt voor LEOS. Sophia de Graaf kijkt toe. Trainer/coach Ad van Woensel, de wedstrijd van algelopen ia Moors valt aan namens LEOS tegen het onverwacht lastige Taurus. nauwelijks onder druk kwamen te staan. Toch had LEOS ondanks dat betrekkelijk weinig moeite om de eerste twee sets in winst om te zetten. In de derde set stortte de ploeg bij 6-1 helemaal in elkaar, om de overwinning bij 8-15 aan Taurus te laten. TUSSENKOP Rona de Koning werd bij LEOS bewust buiten de basis gehouden. Hoewel de routinière op sommige momenten goed gebruikt leek te kunnen worden, koos Van Woen sel er consequent voor de Leus dense op de bank te houden Per slot zal De Koning er tegen Water landers ook niet bij zijn Toch heeft LEOS, ook op de bank normaal gesproken voldoen de kwaliteit om het gemis van een basisspeelster op te kunnen van gen. Zaterdag echter hep het 'voor geen draad', zoals Ad van Woensel de wedstrijd karakteriseerde. In de eerste set had LEOS deson danks weinig moeite met Taurus. Petra Kuh, Gemma Moors, Astrid van Dijk, Marjan van Engelenho ven, Aiuta Visser en Jolanda Bar- mentloo rommelden LEOS naar een 15-8 overwinning. Wellicht was het voor de wedstrijd beter ge weest als het de Leusdenaren in die fase al was opgebroken. Maar ook de tweede set leverde geen noe menswaardige problemen op, al vroeg de toeschouwer zich soms vertwijfeld af of dit het mveau was waarop in de derde divsie gevol leybald wordt. Met 15-7 beslecht ten de Leusdenaren het pleit in hun voordeel. In de derde set ging het echter wel fout. Na relatief gemakkelijk op 6-1 te zijn aangekomen, kreeg de ploeg uit Houten plotseling vleu geltjes en pakte punt na punt. Via 6-9 en 8-12 kreeg Taurus onver wacht. maar niet onterecht, de set winst in de schoot geworpen: 8-15. In de vierde set sloeg LEOS terug en met 15-7 kwam er een einde aan een wedstrijd die weliswaar drie belangrijke punten opleverde, maar verder zo snel mogelijk ver geten zal worden. FURIEUS De heren beleefden een uiterst merkwaardige middag. Uit Har derwijk bereikte LEOS het verzoek om de wedstrijd, die voor zater dagmiddag gepland stond, te ver schuiven naar een ander tijdstip, omndat Harderwijk 3 deel wenste te nemen aan een toernooi. Omdat dat voor LEOS op onoverkomelijke bezwaren stuitte gingen de Leus denaren daar niet mee akkoord, waarop Harderwijk reageerde om een veredeld jeugdteam naar Leusden te sturen. Trainer/coach Bert van Doorn reageerde furieus op de exercitie van de ploeg uit Harderwijk: „Dit was voor ons een verloren middag. Hier hebben we mets aan gehad. Bovendien vind ik het onjuist om gedurende de com petitie voor de jeugd van Harder wijk als een soort spamngpartner te gaan fungeren, nog afgezien van het feit dat dit wat mij betreft ge woon competitievervalsing is. Ik neem het Harderwijk bijzonder kwalijk dat het de competitiever- plichtingen op deze manier meent te kunnen nakomen", liet Van Doorn weten. Toch zullen er van LEOS-zijde waarschijnlijk geen stappen tegen Harderwijk worden ondernomen. „Ik denk niet dat dat veel zin zal hebben", berustte Van Doorn m de situatie. Overiugens is de span ning in de eerste klasse B bij de heren nog met helemaal weg. Bre- zan/SSS 3 werd kampioen, ten kos te van OMS, dat daardoor de voor sprong op LEOS zag slinken tot twee punten. Met nog twee wed strijden te gaan, kunnen de Leus denaren theoretisch dus nog langs zij komen bij de Puttenaren, waarna een beslissingswedstrijd tussen de twee uitsluitsel zal moeten geven op de vraag, wie er promotiewed strijden mag gaan spelen. PRIJSSCHIETEN De wedstrijd tegen Harderwijk had voor de Leusdenaren verder weinig om het lijf. Alleen in de eer ste twee sets gingen de mannen van Bert van Doorn voluit, hetgeen resulteerde m overwinningen na respectievelijk zeven en acht mi nuten (15-2, 15-3). Ruud Koole en Jos Hazelaar ontpopten zich in het eerste bedrijf als uitstekende spel verdelers, terwijl Alex Moraal en Henk Wildschut vanaf de serveer- lijn goed op dreef waren. Wild schut demonstreerde daarbij over een gave sprongservice te be schikken. In de tweede set deed ook Roel Steeman serverend van zich spre ken. Met name door de zwakke plekken in de defensie onder vuur te nemen, scoorde Steeman de no dige punten. Aanvallend moeten de Leusdenaren zich in die fase van de strijd op de kermis gwaand heb ben. „Het was gewoon prijsschie ten", omschreef Van Doorn tref fend de omstandigheden. in de derde set geloofde LEOS het verder wel. Het bleek niet mo gelijk de concentratie optimaal vast te houden, waarvan Harder wijk kon profiteren door via een sterke serveerbeurt uit te lopen naar 0-7. Alex Moraal stelde daar een vnjwel even sterke service te genover en bracht zijn ploeg bij 6-7 weer in de race. Vanaf dat moment kroop de wedstrijd tussen hangen en wurgen naar het einde, waarbij LEOS, bij 13-13, het laatste initiatief nam, om de blamage van een vier de set te ontlopen. JTERVELD - De sectie gymnastiek van Avanti hield lag de onderlinge wedstrijden. Aan deze wedstrijden deelgenomen door de jongste meisjes van de keurgroep ndai meisjes en jongens verdeeld in de groepen van 6-8 jaar en 12 jaar. wedstrijden werden ge- door een optreden van de seg turnsters. Hierna volg- wedstnjden van de meisjes I jaar, jongste meisjes keur- jongens, jeugdturnsters en van 8-11 jaar. erd met veel enthousiasme kt en het was werkelijk een lust om te zien wat er gepresteerd werd. Er werd gewerkt aan de spanbrug ongelijk, de kast, even- wichtsbalk, brug gelijk en ongelijk en vnje oefeningen op de lange mat. De wedstrijden werden drie maal afgewisseld met een optre den van de jazzgym-groep. Er wer den drie mooie nummers opge voerd die met een daverend ap plaus werden beloond. De wedstnjden werden afgeslo ten met een demonstratie trapeze, waarbij verbazingwekkende stunts werden gedaan. De deelnemers en deelneem sters werden begeleid door Gitte Vos, C. Eichelsheim en E. J. Som- sen. De juryleden hadden deze middag zeker geen gemakkelijke taak. De prijswinnaars waren: Jongens: Dirk Jan Koch met 30.2 pnt., gouden medaille: 2e Wessel van Dijk met 30 pnt., zilveren me daille. Meisjes 6-8 jaar: Merel van Dijk 41.4 pnt., gouden medaille; 2e. Her- ma v. d. Lagemaat 30.8 pnt., zilve ren medaille. Turnsters en turnsters junioren: le Eria v. d. Berg met 33 pnt., gou den medaille; 2e Laura van Dijk met 32.3 pnt., zilveren medaille. Jeugdturnsters en meisjes 8-11 jaar: 1. Inge van Dijk met 33.8 pnt., gouden medaille, 2. Gerline Cool- enbrander met 32 pnt., zilveren me daille. De overige deelnemers van de ploegen werden allen als 3e ge klasseerd en kregen allen de bronzen medaille. Tevens kregen alle deelnemers een getuigschrift uitgereikt. Clubkampioene 1988 werd Inge van Dijk die de wissel- nt6 Istrijden van Avanti werden enkele malen onderbroken voor een demonstratie jazzgymnastiek. Dat bleek wezige pubhek zeer te kunnen boeien. LEUSDEN- Onlangs werd bij de bridgeclub Leusden de derde se rie 'drives' van het winterseizoen '87/'88 afgesloten. De nummers 10, 11 en 12 uit de A-groep en de nummers 12, 13 en 14 uit de B- groep degraderen naar een lage re klasse. De eerste drie uit de B- en C-groep promoveren. Eindstand Groep A 1D. Jonge - Pollaer 276% 2 Kruseman/Kruseman 275% 3. Smink/Smink 273% 4 De Jong - Koster 260% 5 Verhey - Backer 254% 6. Gout/Gout 253% 7 Deventer-v.d Poll 244% 8 Bloemendal - Schaap 231% 9 Lablams/Lamblams 228% 10 Stokvis Fliek 228% 11 Luyendijk/Luyendijk 219% 12. Van Schaick/Van Schaick 213% Groep B 1. Schutrups/Schutrups 292% 2 Elsackers/Elsackers 283% 3 Engelkens - ten Raa 270% 4 Janmaat - Schoonderbeek 264% 5 Van de Gun - Niezen 260%

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9