'Poppen maken en reizen met tentoonstelling is langzamerhand een verslaving geworden' Tekenwedstrijd De Hamershof Corrie en Teus verblijd met geboorte van zesling Kinderland levert ste EHBO-ers leusdcr Icnimfc Saskia Boon tweede Paasdag met haar poppen in Hoevelakense Stuw: Achterveldse KPJ derde op landelijke creatieve dag Vergader- rooster gemeente Cursus zieken verzorging thuis Schoolvoetbal toernooi Eieren schilderen in De hamershof DONDERDAG 31 MAART 1988 door Anco Mali In één der kolen had Saskia Chi nese gezichtjes verwerkt. Ze toont me twee teerrode hibiscus- bloempjes waarin ze eveneens Chinese kindergezichtjes heeft aangebracht De hibiscuskindjes heeft ze gemonteerd op een spie gelend zuiltje hetgeen een boeiend effect oplevert Naast kindjes maakt Saskia graag vreemde mannetjes die een wat onbetrouwbare blik hebben. Stou- derdjes die iets duvelachtigs - zoals een hangpop in het wit - of die een wat dommige blik heb ben. Ze houdt ervan om uitersten naar elkaar toe te dwingen en er één geheel van te maken. Goede mogelijkheden bieden ook de mythologische verhalen. Een figuur als Aphrodite, geboren uit het schuim der zee en opge voed door de zeenimfen, laat ze met natte haren en druipend lijf uit de golven tevoorschijn komen. Terwijl in een andere uitbeelding Daphne, wegvluchtend voor Apollo, en door haar vader in een launerboom veranderd, half boom half mens is. KURHAUS Een heel leuke ervaring vindt Sas kia haar deelname aan een inter nationale poppenexpositie in het Kurhaus. Fantastisch, zo veel natio naliteiten als daér bijeen waren. Denen, Engelsen, Japanners, Amerikanen. Aan de Japanners voelde ze zich qua vormgeving en kleurengamma erg verwant. In een strak interieur met veel wit, chroom en glas komen Saskia Boons figuren goed tot hun recht. Haar figuren moeten alleen staan, op een glazen plaat en tegen een wit of gnjs halve achtergrond Van 9 tot 15 mei is het poppen- week in Hilvarenbeek, waar van alles te doen is op poppengebied Ook op straat: poppenkast, pop pentheater Op hemelvaartsdag, 12 mei, en op zondag 15 mei staat Niesje Wolters en al haar poppen- maaksters uiteraard óók in Hilva renbeek, waar het gehele dorp in het teken van poppen zal staan. Veel etalages zullen ook aan pop pen gewijd zijn. Saskia Boon ver heugt zich daar nu al op. geweest krijgt ze de kriebels en verlangt ernaar weer aan het werk en op reis te gaan. Ze merkte ook dat ze onder stress een heleboel kan presteren. Er zit ontzettend veel in haar hoofd dat haar handen eigenlijk met snel genoeg kunnen aanmaken. In haar kleinere figuurtjes experi menteert ze met kleurschakerin gen die ze in het werk van groter formaat toepast. ONTWIKKELING Saskia Boon heeft een fikse ont wikkeling doorgemaakt met het vervaardigen van haar poppen. Maakte ze zo'n tweeëneenhalf haar geleden nog veel poppen in combinatie met stof, het genre aangeklede poppen dus, nu maakt ze grotendeels figuren van uitsluitend klei. Haar collectie is op dit moment met zo groot, omdat in december 1987 in Amsterdam acht van haar poppen zijn gestolen en ze veel tijd nodig heeft om de echt mooie en heel aparte uruca's te maken. Allerlei kleine figuurtjes zijn voor haar 'tussendoortjes', maar aan een conceptie als 'Eva' heeft ze wel zo'n half jaar gewerkt. De structuur van Eva Lijkt bijzonder veel op die van keramiek, hoewel Saskia als vanouds uitsluitend werkt met een houtpoederpro- dukt vermengd met lijm In de fi guur van Eva is oude voile ver werkt. die Saskia ook in het haar heeft meegenomen. Eva is een frêle werkstuk in een wat vergane grijsblauwe tint. Bij Eva gaat het om het kindje Daarom is de baby in zijn geheel in de zaaddoos opgenomen. Bij de moeder die op de zaaddoos om hoog rijst ontbreken de armen, om symbolisch de gebondenheid met en de koestering van de kalebas uit te beelden Het kindje is al ge boren, groeit dus met in een baar moeder. Het geheel belichaamt de verbondenheid en de kwets baarheid van het moederschap. In de zaaddoos zit een gat, ook al om die kwestbaarheid te accentue ren. KINDEREN Saskia werkt graag met baby- en kinderfiguurtjes voor wie ze veelal haar jongste dochter als model neemt. Ook stileert ze bloem-, plant- en vruchtmotieven. Met pijpbloem en Oost-Indische kers kan ze heel plezieng uit de voe ten. Ze maakt een pompoen, en laat daar een jongetje uit komen Ze noemt haar figuurtjes het liefst elfen, droomwezentjes. Verweven met een houtstronk heeft ze een oude man met een staaroog gemo delleerd, een cuneus geestig we zen. De oude stronk is zo natuur getrouw uitgevoerd dat expositie bezoekers haar vragen of de stronk echt was. Uit kooltjes laat Saskia babietjes te voorschijn komen, die soms hun handje tegen het gezichtje hou den Figuurtjes kunnen ook geïn spireerd zijn door de vormen van de herfsttijloos, de kleuren van een orchidee, een hibiscus of Chi nese roos. Er is een grijzige appel- vorm waaruit een drietal gezichtjs opduikt. Bij het eerste babyge zichtje zijn de blaadjes nog naar elkaar toe geloken, bij het tweede zijn ze iets verder open, bij het derde is het gezichtje in al zijn tere aandoenlijkheid te zien kinderen van deze groep straks ook op de B-cursus mag begroe ten", was haar commentaar. De geslaagde leerlingen van Kinder land. Niels Huurdeman, Remko Kempers, Jasper Koekoek, Aleksandra Kot. Mar cel Oudenaarden. Chuyen Pham Hong, Jan van de Pijpekamp. Diana Smit. Jons Versteeg, Wouter Versteeg, Margareth Wallet, Oscar Wegman, Anoesjka de Wilde, Pieter Modderman, Lidewij Bar- telink, Mujan Berg, Brenda van den Berg, Selina Bunriik, Marjolein Elschot. Enk Floor, Marjolein Galjaard, Enk Geijsberts, Alexander van Gooi, Gisa ter Haar, Jelle Haarsma, Bas Hoksber- gen. Robbert van den Hoven ACHTERVELD/LEUSDEN- In de Paasvakantie, op woensdag 6 en donderdag 7 apnl, wordt het schoolvoetbaltoernooi voor basis- schoheren uit Leusden en Achter veld gehouden. De aftrap staat ge pland woensdag om 9.30 uur Wet houder Evelien Blom zal die offi ciële handeling voor tiaar rekening nemen. De prijsuitreiking is om 15.45 uur. Donderdag beginnen de wedstrij den om 9.00 uur, terwijl de pnjzen om 17.45 uur overhandigd worden. Het Kerstenssportpark in Ach terveld vormt het decor voor het evenement. Paashaas maakte gisteren de uitslag van de1 tekenwedstrijd van de C-1000 supermarkt bekend. ACHTERVELD - Zondag werd in Raalte de landelijke KPJ creatieve dag gehouden. Aan de dag werd deelgeno men door de KPJ afdelingen die zowel bij de kring als pro vinciale creatieve dag met hun optreden de eerste plaats hadden behaald. Hierbij was ook de Achterveldse KPJ, die bij de Kring en Provmciale dag met een kostelijk optreden een eerste plaats hadden behaald. Het toneelstuk dat werd opge voerd was geschreven door Andre Steenbeek en had als titel „Het beestje". Aan dit kort optreden werd door zes afdelmgen uit het land deelgenomen Na afloop van de optredens bleek dat de Achterveldse KPJ met hun optreden een derde plaats hadden behaald. LEUSDEN - Ze staat op het punt met haar poppen naar de expo- sitie-poppenbeurs in de Hoevelakense Stuw te gaan, waar tweede paasdag van 10.30 tot 16.30 uur allerlei soorten poppen te zien zullen zijn. Bezoekers kunnen op die tentoonstelling niet alleen poppen zien en kopen, maar ook al het materiaal waar een echte poppenliefhebster belangstelling voor heeft: kantjes, bandjes, lintjes en een scala aan andere accessoires. Er zullen demonstraties zijn met uitleg, en elke poppenmaakster zal over haar werk vertellen. Vnjwel elke week staat Saskia Boon trouwens één dag ergens in Nederland, België of Duitsland met haar poppen op een exposi- tie-poppenbeurs, georganiseerd door poppenmaakster Niesje Wolters-van Bemmel. Elk jaar be gint het seizoen met twee dagen in het Bruggense Belfort. Hoogtij dagen noemt Saskia ze. Er zijn fans die haar achterna reizen, jonge stelletjes die er voor sparen om re gelmatig iets bij haar te kopen Al dat reizen is erg vermoeiend maar wel bevredigend, vindt Saskia. Hoewel ze schroomvallig is be gonnen is het poppenmaken voor haar een dagtaak geworden. Ze ven dagen in de week is ze met haar poppen bezig, en ze geeft nog les ook. Aan een heel leuke groep ieder heeft zijn eigen stek, en als maatjes werken ze met el kaar, en hebben ze veel schik. VERSLAVING Ze bekent dat het poppenmaken en het reizen met poppententoon- stellingen langzamerhand een ver slaving voor haar is geworden. Als ze m de zomer er een tijdlang uit is Saskia Boon aan haar werktafel. LEUSDEN- In de maand aprü komt de Raad van de gemeente Leusden en haar commissies negen keer in vergadering bijeen Op 5 april buigt de commissie Welzijn en Huisvesting zich over de agenda, terwijl op 6 en 7 april respectieve lijk onderwijs, sociale zaken en welzijn en openbare werken en ruimtelijke ordening de revue pas seren. LEUSDEN- De Leusdense jeugd wordt door de winkeliersvereni ging van De Hamershof van harte LEUSDEN - Het doel van deze cursus in mensen ver trouwd te maken met de ver zorging van iemand die ziek is. Onderwerpen, die in deze cur sus aan de orde zullen komen, zijn: - praktische wenken voor en oefe nen in bed opmaken, wassen til len enz. - gebruik van materialen bij de verzorging. Op 11 apnl vergadert de com missie Verkeer, op 12 apnl ge volgd door de commissie Finan cieel Beleid en Beheer. Algemene bestuurszaken en economische zaken, consumenten belangen en werkgelegenheid ko men respectievelijk op 11 en 12 april aan de orde. De Planadviesgroep vergadert 19 april, terwijl de gemeenteraad 28 april zittmg houdt. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur en woren gehouden in het gemeentehuis. De agendea's en de stukken liggen vijf dagen vooraf gaand aan de vergadering ter inza ge op het gemeentehuis bij het bu reau Voorlichting en bij biblio theek Nieuw Langeribeek. uitgenodigd om eieren te komen beschilderen. Bij goed weer zullen er op 't Erf twee kramen staan op gesteld, waar alle mgrediênten aanwezig zijn. Bij minder goed weer wordt een droog plekje in het winkelcentrum opgezocht. Het eieren beschilderen kost niets. Het evenement begint om 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Ook wordt er aandacht besteed aan de vraag wat het voor iemand kan betekenen om ziek te zijn. Het is met de bedoeling om uitgebreid in te gaan op verschillende ziekte beelden. De cursusleiding is in handen van een wijkverpleegkundige en een wijkziekverzorgende. De cursus zal mt 5 bijeenkomsten bestaan en wel op de woensdag- avonden 6, 13, 20, 27, april en 4 mei l in de Springplank, Asschatterweg 25, Leusden-C. De cursussen wor den 's avonds nissen 20.00-21.30 uur gegeven. De kosten bedragen 5,- per persoon voor de totale cursus Tevens dient men lid te zijn van de Kruisvereniging. Men kan zich opgeven via het spreekuur van de wijkverpleeg kundige in Centrum, maandag tot en met vrijdag van 8.15-9.00 uur en 16.30-17.00 uur. Tel.nr. 033-941218. ACHTERVELD- Wie schetst onze verbazing ten burele van de Leusder Krant, toen wij on langs kennis namen van een advertentie die op de Leusder Kabelkrant in beeld ver scheen. Come en Teus. van harte gefeliciteerd met de ge boorte van juüie zesling. De cafévrienden". Zo luidde de kernachtige tekst waarmee m Achterveld en Leusden kond werd gedaan van een onge twijfeld zeer heuglijke ge beurtenis. Nu is nieuwsgierigheid een eigenschap die journalisten in principe niet vreemd is En de wat vage boodschap, die bij ondergetekende al visioenen van een onvervalste 'scoop' veroorzaakte, maakte de nieuwsgierigheid in ruime mate wakker. Wat was hier aan de hand Was Come na jarenlange onvrijwillige kin derloosheid via een hormoon- kuur het moederschap m volle glorie ten deel gevallen Of waren er reageerbuizen in het spel, misschien Waarom het de afdeling Voorhchtmg van de gemeente niets van zich ho ren De landehjke pers stond waarschijrüijk m Achterveld al hoog en breed op de stoep om het roerende verhaal uit de monden van de overgelukkige ouders op te tekenen. Een telefoontje naar Achter veld, wat al moeite genoeg kostte want wie waren Come en Teus. En waarom stond Rietveld niet in het telefoon boek hielp uw verslaggever spoedig uit de droom. Maar de aanvankelijke teleurstelling maakte even snel plaats voor ontroering. Want Come en Teus waren ruet de ouders, maar slechts de pleegouders van een zeslwg. En Come was niet de moeder, maar Hummel, een onvervalste schippers- hond. Hummel mocht op latere leeftijd nog het genoegen van het moederschap smaken, al lagen daar medisch* overwe gingen aan ten grondslag. Om het ouderschap te bevorde ren, kwam Tommie, een oude hefde van Hummel, een paar daagjes logeren. Na een paar gezellige dagen en nachten, zoals ze die naar verluidt slechts m Achterveld kennen, bleek Hummel in bhjde ver wachting. En vonge week schonk het hondje het leven aan een kerngezonde zesling, vijf vrouwtjes en eén mannetje. Corrie en Teus, terecht apetrots, stuurden geboorte kaartjes in de buurt rond, om kennis te geven van de ge beurtenis. Daarbij werd de jeugd van Achterveld speciaal uitgenodigd op kraamvisite te komen. „Een nest jonge hon den zien ze per slot met elke dag", het Come weten. Bossen bloemen en feestehjke planten van kennissen en buren maakten het feest compleet. En onze fotograaf toog onrrud- delhjk naar huize Rietveld om daar dit tafereeltje vast te leg gen. En hoe kwam dat berichtje nou op de kabel Naar verluidt weten de heren Voorburg en Van de Berken daar veel meer van Vandaar LEUSDEN- Meer dan 850 kinde ren hebben meegedaan aan een tekenwedstrijd, die door de C- 1000 supermarkt aan de Grutterij was georganiseerd, ter gelegen heid van het eén jarig bestaan van de winkel in deze vorm. On der leiding van de Paashaas, die speciaal voor deze gelegenheid naar Leusden was gekomen, maakte een deskundige jury gis teren (woensdagmiddag) de uit slag bekend. In groep A (kmderen van 0 tot 4 jaar) bleek de pas 1-jarige Thijs Verver over de nodige talenten te beschikken. Hij kreeg na rijp be raad de eerste prijs. Tweede m deze categorie werd Marloes van Unen (3 jaar). In groep A werden in totaal 150 tekeningen ingestuurd. In groep B (de 4-8 jarigen) kwam Lars van Wieren (5 jaar) als win naar uit de bus. Hij werd op de voet gevolgd door Jolanda de Kruif (6), die als bijna de beste werd beoor deeld. In deze categorie stuurden liefst 425 kmderen een tekenmg in. In groep C (de 8-12 jangen) was de hoofdpnjs voor Djurre-Jan Ger ritsen, met zijn acht jaar één van de jongste deelnemers in deze groep. Maaike Slagter (10) deed nauwe lijks voor Djurre-Jan onder. Voor ieder kind dat een tekening inleverde was er nog een leuke attentie. van deze groep steken met kop en schouders boven die van andere jaren uit", liet ze trots weten. De leerlingen moesten dinsdag op voor het praktische gedeelte van de ursus. Dat dat wel snor zou zitten, was wel verwacht, omdat het een week eerder, bij het schrifte lijk negens en tienen regende. Me vrouw Van de Pijpekamp, onder wiens leidmg de examens werden afgenomen, was ook bijzondr in haar nopjes. „Ik hoop dat ik veel LEUSDEN- Groep acht van de Rooms-Katholieke basisschool Kinderland, aan de Hoefijzer, heeft afgelopen dinsdag met zeer veel succes het examen EHBO A afgelegd. Niet alleen slaagden alle leerlingen, ze deden dat bo vendien zeer overtuigend. Lera res mevrouw Van Vliet was dan ook bijzonder trots op haar pu pillen: „Ik geef nu tien jaar les op deze school, maar de resultaten

Leusder Krant | 1988 | | pagina 5