tntilopen legt deemoedig Inhalen et hoofd in de schoot Wim Velker neemt revanche 'rije Vogels ongenaakbaar YftETIIAL KAL AKS aft ontneemt korfballers zicht op klassebehoud: 6-11 aszaalvoetbaltoernooi De Meent weer goed verzorgd: Ruime zege Achterveld Dames- schietclub Spanning in huiscompetitie terug: WOENSDAG 6 APRIL 1988 LEUSDEN - Het Paasweekeinde werd het weekeinde van de inhaalwedstrijden. In het zaterdag- en zondagvoetbal werden slechts drie wedstrijden gespeeld. De plaatselijke clubs, Roda '46 en Achterveld, konden genieten van een vrij weekend. In de hoofdklasse van het zater- dagvoetbal liet koploper Muske tiers een belangrijk punt liggen Hekkesluiter WA'71 was in staat om de waarschijnlijke kampioen een puntje afhandig te maken. De lijstaanvoerder uit Eist staat nu in punten gelijk met Eemdijk, maar heeft een wedstrijd minder ge speeld. Met nog twee c.q. drie wedstrijden te spelen is de strijd voor het kampioenschap nog he lemaal open. Veensche Boys ver sloeg op eigen veld VVJ rnet 2-1. Door dit resultaat bezet de ploeg uit Nijkerkerveen nu de gedeelde derde plaats met het Leusdende Roda"46. Degradatiekandidaat Veluwse Boys wist de punten in eigen huis te houden. Hoogerheide werd met 2-1 verslagen. Met nog drie wedstrijden te spelen is het gat met het als elfde geklasseerde Hercules vergroot tot drie punten. De ploeg uit Garderen zal zich waarschijnlijk dus weten te hand haven in de hoofdklasse. Uitslagen hoofdklasse (zaterdag) WA '71 - Musketiers 1 -1 Veensche Boys - WJ 2-1 Veluwse Boys - Hoogerheide 2-1 Stand hoofdklasse (zaterdag) 1 Musketiers 19-33 2. Eemdijk 20-33 3 Roda '46 20-23 4 Veensche Boys 20-23 5. Velox 19-22 6 WJ 20-20 7 Hoogerheide 20-18 8. Bloemenkwartier 19-17 9. Sova '54 20-14 10. Veluwse Boys 19-13 11. Hercules 19-10 12. WA'71 19-9 KAMPIOEN Ook in de eerste klasse van het zondagvoetbal werden drie in haalwedstrijden gespeeld. De grootste verrassing vond plaats in Blancum. Het in degradatiegevaar verkerende BW wist titelkandi daat BFC te verslaan Door dit re sultaat is het gebeurd met de titel- aspiraties van het Bussumse BFC. Met nog twee wedstrijden te gaan is de achterstand op koploper Naarden '79 nu vier punten. Het kampioenschap kan alleen nog aan de Naardense ploeg voorbij gaan als men de laatste twee wed strijden met ruime cijfers verliest, en BFC twee dikke overwinnin gen behaalt. Dit is dus vrijwel on mogelijk. Hekkesluiter Kockengen kreeg bezoek van nummer tien Zuider zeevogels. Het 1-1 resultaat zal ver moedelijk het einde betekenen van het eerste klasserschap van Kockengen. Met nog dne wed strijden te spelen is de afstand tot de veilige tiende plaats nog steeds vier punten. Voor Achter veld is deze 1-1 uitslag wel gun stig. Als de ploeg van Cor Hoog land de achterstallige wedstnjd in winst omzet komt men op gelijke hoogte met Barneveld, op de ne gende plaats. Olympia '25 kwam definitief in vei lige haven door EMM op eigen veld met liefst 4-1 te kloppen. Roda, dat niet in actie hoefde te komen, behoudt de derde plaats. Achterveld staat nu nog op de fa tale elfde plaats, maar heeft alles nog in eigen hand. Met nog drie wedstrijden te spelen moeten de Achtervelders in staat worden ge acht het vege lijf te redden. Uitslagen eerste klasse (zondag) BW-BFC 2-1 Kockengen - Zuiderzeevogels 1-1 EMM - 01ympia'2S 1-4 Stand eerste klasse (zondag) i Naarden 20-32 2. BFC 20-28 3. Roda'46 20-22 4Olympia'25 19-21 5. Veensche Boys 19-19 6 EMM 20-18 7 WZA 20-18 8. BW 20-18 9. Barneveld 20-17 10. Zuiderzeevogels 20-16 11Achterveld 19-IS 12. Kockengen 19-12 DEN- De eerste wedstrijd van de tweede helft van de corfbalcompetitie is voor het Leusdense Antilopen op een ge desillusie uitgedraaid. Op eigen terrein slaagden de elingen van Kees van Buren er tegen mede-degradatie- idaat Swift geen moment in ook maar de indruk te wekken loven in de mogelijkheden om ook volgend jaar in de gangsklasse te mogen uitkomen. Na de fors uitgevallen, zeker niet geflatteerde 6-11 nederlaag, is het doek voor de denaren dan ook zo goed als zeker gevallen. nog vijf wedstrijden te gaan, de Overgangsklasse A van Bldkorfbal slechts één uit vast te staan. Antilopen zal mende seizoen niet meer op ijk niveau vertegenwoordigd oor de rest ligt alles nog erg iij elkaar. Het verschil tussen immer één en de nummer latst bedraagt nog niet meer jer punten. Dat gat is even als het verschil tussen de ter voorlaatst, Swift, en Antilo- dat de laatste plaats bezet I Waarmee treffend ge'ülu- 1 mag zijn, dat de Leusdena- seizoen in ieder geval het ran de rekening zullen wor- De beslissing viel zaterdag toen Antilopen voor de laatste kans vocht om de aansluiting met de middenmoot te bewerkstelligen. De directe confrontatie met mede- degradatiekandidaat Swift op het Burgemeester Buiningpark werd echter verre van een duel op het scherpst van de snede. Na de ope ningsfase namen de Zeeuwen het initiatief, om het niet meer uit han den te geven. Antilopen geloofde er niet in, of was niet bij machte om het tij te doen keren en bij de veld- wisselmg waren de Leusdenaren dan ook al geslagen: 3-7. VERKLARING Er waren uiteraard wel oorzaken aan te geven, die als een verkla ring, danwel als excuus voor de treurige gang van zaken mochten gelden. De belangrijkste reden wa ren wel perikelen in de personele bezetting. Antilopen, dat eigenlijk het gehele seizoen al zoekt naar de juiste balans in de samenstelling van het eerste team, zag zich na de zaal met een aantal extra proble men geconfronteerd. Zo gaf Wal- ther Urbach te kennen met meer beschikbaar te zijn voor de selec tie, terwijl André Kooi nog steeds kampt met een hardnekkige bles sure, die al vanaf de eerste wed strijden in de zaal dateert. Daar naast bleken Evelien van Rooyen en Nancy Lahey door een griepvi rus geveld, terwijl Jeanet Jekel in de basisopstelling ontbrak, vanwe ge de nasleep van een blessure. Eddie Hendriks, Gert Graafland, Debbie Costa, Esther Versteeg en juniore Irene Veenendaal voorza- pen kon in het duel met mede-degradatiekandidaat Swift geen potten breken. Op het Burgemeester gpark leden de Leusdenaren een pijnlijke 6-11 nederlaag, wat de ploeg hoogstwaarschijnlijk op degrada- tnt te staan. gen in de leemtes, die de gevestig de orde om uiteenlopende rede nen achterliet. Hoewel er op de individuele capaciteiten van het le gioen invallers weinig af te dingen valt, mag het duidelijk zijn dat van een dergelijk geïmproviseerd team op voorhand geen wonderen mogen worden. Nu kan inzet en vechtlust nog een hoop tekortkomingen op ander ge bied compenseren. Bij Antilopen leek zaterdag echter elke vorm van overtuiging en zelfvertrouwen met de sporttassen in de kleedkamer achtergebleven. En toen Swift, dat toch bepaald geen superindruk achterliet, in de eerste helft afstand nam, was de race eigenlijk al gelo pen. ZONNETJE Toch waren de omstandigheden zo goed als ideaal, waardoor de randvoorwaarden voor een lekke re partij korfbal vervuld leken. In ieder geval was het weer bedui dend beter dan een week eerder, toen de geplande ontmoeting tus sen de beide hekkesluiters in de Overgangsklasse A afgelast werd. De andere ploegen moesten wel in de slag en speelden, behgalve te gen de tegenstander, ook nog eens tegen de elementen. Daar was za terdag geen sprake van. Een stra lend voorjaarszonnetje maakte dat het zowel binnen, als buiten de lij nen goed toeven moest zijn. Bij An tilopen leek de zon echter een soort loomheid te veroorzaken, die de ploeg lam legde. Swift daarentegen voelde zich als een vis in het water. De ploeg liep net een stapje harder en was overtuigender in het afmaken van de kansen. Bovendien profiteerden de Zeeuwen handig van de vele plaatsfouten die het spel van Anti lopen kenmerkten, en die voor een belangrijk deel teruggevoerd kun nen worden op het feit dat de Leus denaren noodgedwongen aantra den met een weinig op elkaar inge speeld team. Slechts één keer in de wedstrijd kon Antilopen ten overstaan van het thuisfront bogen op een voor sprong. In de eerste minuten had den de Leusdenaren dan ook op tisch het beste van het spel. Toch opende Swift de score, maar via Eddie Hendriks neemt de korf van Swift onder vuur. Koos Meinsma heeft er zo te zien vooralsnog weinig vertrouwen in. Eddie Hendriks en na de vakwissel Frank van de Pijpekamp, deed An tilopen de balans in eigen voordeel uitslaan: 2-1. Daarmee was echter de pijp voorlopig leeg en toen Swift warm gedraaid raakte, moesten de Leusdenaren al spoedig achter de feiten aanhollen. Na ruim een half uur spelen namen de gasten ook in doeltreffend opzicht weer het voortouw, om dat niet meer uit han den te geven. Via 2-2 liep Swift uit naar 2-5, voor Antilopen weer iets terug kon doen. Eddie Hendriks eiste half achter de korf de verant woordelijkheid voor 3-5 voor zich op. Het vermocht de thuisploeg echter niet te inspireren tot een tussensprint om de verschillen ver der te nivelleren. Integendeel, nog voor de eerste helft verstreken was, gaapte er een onoverbrugba re kloof van vier punten: 3-7. GENADEKLAP Ook na de hervatting bleek An tilopen niet bij machte het tij te doen keren. Het tegendeel bleek waar. Swift deelde spoedig na het begin van de tweede speelhelft de genadeklap al uit, door de voor sprong uit te bouwen tot zes tref fers. De bezoekers konden het zich in die fase dan ook ruimschoots permitteren een strafworp te mis sen. Antilopen, dat inmiddels Jeanet Jekel voor Irene Veenendaal in de ploeg had gebracht putte hieruit maar weinig inspiratie. Margret Versteeg was weliswaar op door loop succesvol (4-9), maar het ant woord van Swift liet niet lang op zich wachten: 4-10. datzelfde spel letje herhaalde zich even later, toen Frank van de Pijpekamp een straf worp namens Antilopen benutte en Swift bij de eerstvolgende gele genheid van afstand raak schoot: 5-11. Daarmee werd een rommelige eindfase ingeluid, die net zo goed achterwege gelaten had kunnen worden. Frans van Rooyen maakte zijn opwachting in het teamvan An tilopen, ten faveure van Gert Graafland, maar ook hij slaagde er niet in zijn ploeg voor een eind sprint te mobiliseren. De enige wapenfeiten uit die pe riode waren een opnieuw gemiste strafworp voor Swift en een raak schot van Esther Versteeg aan de andere kant. Van afstand bepaalde de derde vrouwelijke telg uit een familie met een rijke korfbaltraditie de eindstand op 6-11, waarmee het lot van de Leusdenaren zo goed als bezegeld werd. in de slag. Het was het jeugdige team Bos dat alle zaalvoetballo gica de grond m boorde. Want wie had er vooraf durven voor spellen dat deze nieuwkomer de gearriveerde vedetten van Virus en De Meent zou kloppen? Het dartele en jonge team van Bos nam alle hindemissen foutloos, en werd zodoende ongeslagen eer ste m poule B Virus werd tweede omdat het een beter doelgemid- delde had dan De Meent. De teams van Van Deuveren en Steen beek, die tijdens het Kersttoer nooi voor het eerst acte de présence gaven werden vierde en vijfde. LAATSTE Nu de eindstanden in beide pou les bekend waren, kon er een be gin worden gemaakt aan de finale wedstrijden. De spits werd afge beten door De Mos en Steenbeek, die in de 'wei' kwamen voor de wedstnjd om de laatste en voor laatste plaats. Steenbeek, dat in de poule-wedstnjden geen enkel punt wist te behalen, versloeg nu het team van De Mos, na penalties. Deze laatste plaats van De Mos had niemand verwacht. Misschien dat de gedwongen absentie van leider Cees Leyenaar, die met de jeugd van Roda'46 in Italië ver toeft, iets te maken heeft met dit teleurstellende resultaat. Een 7-2 overwinning van de Oud Mavo leerlingen op het team van Van Deuveren was voldoende om de zevende plaats in de eindstand te bemachtigen. De Meent en The Boys moesten via penalties uitma ken wie er als vijfde zou eindigen. Na de reguliere speeltijd was de stand 1-1. De Meent nam de straf schoppen beter, dank zij onder meer een afgekeurde penalty van The Boys. KRUISFINALES De kruisfinales werden boeiende wedstrijden. Vnje Vogels, als win naar van poule A, versloeg num- )EN - Het traditionele Paaszaalvoetbaltoernooi van De it, dat Eerste Paasdag in de sportzaal in Groenhouten gehouden, is gewonnen door het team van de Vrije Vo- In de finale waren 'de vogels' heer en meester tegen het van Van de Boom. De toch wel verrassende finalist ging oos met 6-2 ten onder. rde plaats werd een prooi voor het team Virus. Het jeug- eam Bos werd met maar lk.5* 6-1 het 'bos' ingestuurd. sator Henk Post is er ander- i geslaagd om een vlekke- aaszaalvoetbaltoernooi op te zetten. De pnmeur om iteams in plaats van acht te >elen is zeer geslaagd. Er n twee poules een halve Mie afgewerkt. De num- jf van de eindstand in pou- ielden tegen elkaar voor legen en tien. Dit principe ehandhaafd tot en met de n de vijfde en zesde plaats, vecht om de ereplaatsen Jeslist door middel van het spelen van kruisfinales. De win naar van poule A speelde tegen het als tweede geëindigde team uit poule B en vice versa. In poule A viel het team van The Boys compleet door de mand. De oude Roda-jongens onder leiding van Gijs de Kruiff, haalden uit hun vier poule-wedtrijden slechts dne punten. Zodoende moest het team, dat met het Kersttoernooi nog gloneus als winnaar uit de bus was gekomen, genoegen nemen met een derde plaats in poule A. Ook het team van De Mos viel le lijk tegen. Het verwachte goedma- kertje van het Kersttoernooi bleef achterwege. De vijfde plaats in de poule betekende dat men moest uitkomen in de strijd om de laatste en voorlaatste plaats. Nieuwkomer Oud Mavo Muurhui zen werd vierde. Winnaar werd het team van de Vrije Vogels. De 'bende' van Rob Tolhuizen wist het verrassend goed presterende team van Van de Boom met één punt voor te blijven. VERRASSING In poule B vond een absolute ver rassing plaats. Niet de gevestigde orde van de alom bekende en ge vreesde teams van De Meent en Virus gingen om de eerste plaats TEGENVALLERS voetbaltoernooi van De Meent werd gewonnen door de Vrije Vogels. De zaalvoetballers zetten tijdens de Paasdagen hun beste beentjes voor. LEUSDEN - De spanning aan de kop van de ranglijst van de schaakvereniging "Leusden" is weer helemaal terug. Kop loper Patrick Huis in 't Veld, die een paar weken geleden nog vrijwel onbereikbaar leek, is intussen bijna achterhaald door regerend clubkampioen Wim Velker. In hun tweede onderlinge duel nam Velker revanche voor de nederlaag die Huis in 't Veld hem eerder in dit seizoen had toegebracht. Het verschil in de stand is nu nog maar drie punten, te verwaarlozen met nog vier ronden te gaan. mer twee uit poule B, Virus met 2- 1De andere kruisfinale ging tus sen het bijzonder goed op dreef zijnde Van de Boom en de 'young- stars' van team Bos. De jonge maar talentvolle spelers bleken hun kruit al in de voorrondes te heb ben verschoten. Een eenvoudige 4-1 bracht heel verrassend het team van Van de Boom in de fi nale De verliezers van de kruisfinale- wedstrijden kwamen tegen elkaar in actie om uit te maken wie derde werd. Het team van Bos kwam de opgelopen klap in de kruisfinale tegen Van de Boom met meer te boven. Virus had geen kind aan de ploeg die in de poule-wedstnj- den zo goed op dreef was. Door middel van een 6-1 overwinning stelde Virus de derde plaats vei lig. Verliezend finalist Van de Boom was al tevreden dat het was door gedrongen tot de eindstrijd. De nederlaag werd dan ook gelaten geaccepteerd. Het talrijk aanwezige publiek in sportzaal De Meent heeft de hele dag kunnen gemeten van leuke en spannende wedstrijden. Het toernooi kunnen we dan ook weer als geslaagd beschouwen. Voor de kenners van Henk Post en zijn helpers zal dat inmiddels genoeg zaam bekend zijn omdat zij dit jaar lijks weer bewijzen. Eindstand 1 De Vrije Vogels 2 Van de Boom 3. Virus 4 Bos 5. De Meent 6. The Boys 7 Oud Mavo Muurhuizen 8. van Deuveren 9 Steenbeek 10. De Mos De enige die dit duo in theone nog kan achterhalen is Joop van Santen. Donderdag was hij niet van de partij, want zijn vrouw was jang. En zelfs de meest fanatieke schaker laat bij zo'n gelegenheid verstek gaan Voor de bondscompetitie kwam Leusdens tweede team in actie. Het prestigeduel met En Passant I uit Spakenburg ging echter verlo ren. Met 2Vt - 5V4 toonden de Spa kenburgers zich duidelijk de sterksten en niemand van Leus den kon daar iets op afdingen Slechts Egbert Moed onder streepte zijn goede vorm van de laatste tijd. Hij won fraai Ook de remise van Cees Kerkhof mocht er zijn, want zijn tegenstan der, Henk Pruijs, was twee jaar ge leden nog regionaal kampioen. Jaap Langman en Jos Agterberg zorgden ook nog voor remises, maar aan de andere borden moes ten de Leusder koningen om. Ge lukkig ziet het er niet naar uit dat Leusden II de punten nodig heeft om de plaats in de eerste klasse te handhaven, want Nijkerk I en Hoogland I staan nog ver achter op de Leusdenaren. En als Leus den II zich handhaaft in de eerste klasse, zal teamleider Johan Ger- ACHTERVELD - De dames van Achterveld traden op tweede paasdag aan tegen Nijenrode in Breukelen. Bij Achterveld stond in het doel de doelvrouwe van de junioren Jeanette van Drie. Rita Wouters stond nu op het midden veld. Achtervels had nogal pro blemen met de diagonaal op het veld staande wind. Voor de rust nts zeker tevreden zijn. Want De- halve het schaakgenootschap Amersfoort heeft verder geen en kele club uit de regio een tweede team dat op dit niveau uitkomt. Uitslagen: Veler -Huis in 't Veld 1-0 A. Peperkamp - Vos 0-1 Zijlstra - Staal Vt-Vt Roelofs - Stienen 1-0 Valkenburg-Nijhof 1-0 v. Dokkum - Rietveld Afgebr Andriessen - v. Dalen 1-0 Buurlage-Mus 1-0 Eijlders - Gieskens 0-1 Schouten - Schoutsen Vt 1-0 v.d Meel - G. Wisman Vi-Vz Linse - Boogaard 0-1 A. Wisman - Veendaal 0-1 Roozenburg - Willigenburg 1-0 Stand: 1 Huis in't Veld 1793 2 Velker 1790 3. v. Santen 1764 4 Vos 1737 5. Uneken 1727 6. J. de Jager jr. 1715 7 Kerkhof 1697 8. Moed 1684 9 A Peperkamp 1662 10P.de Jager 1658 11H. Peperkamp 1657 12 Langman 1654 13 Zijlstra 1646 14 Flohr 1643 15 v.d Harst 1630 werden er geen doelpunten ge maakt. In de tweede helft hadden de dames uit Achterveld vrij snel suc ces dankzij Liane Hoogland. Kort na dit openingsdoelpunt vergrootte Ellen Smit de voorsprong uit een voorzet van Rita Wouters. Tenslotte bracht Mirjam van Dijk de eind stand op 0-3. De dames van Nijenrode stelden in de resterende tijd alles in het werk om de achterstand te verklei nen, maar de verdediging van Achterveld hield de zaak uitste kend gesloten. DOLGELUKKIG De finale ging dus tussen Vrije Vo gels en van de Boom. Door het systeem van kruisfinales kon het dus gebeuren dat de nummers één en twee uit één poule tegen elkaar in de finale uit moest ko men. Dat gebeurde dus tijdens dit paastoernooi. De Vrije Vogels wa ren echt heer en meester. Het team Van de Boom moest lijdzaam toezien hoe de eindstand op 6-2 werd bepaald. Leider Rob Tolhui zen was dolgelukkig dat zijn ploeg eindelijk eens met de hoofdpnjs aan de haal kon gaan. Het team is al jaren deelnemer aan de zaal voetbalcarrousel van Henk Post, maar meer dan een aantal ere plaatsen zat er tot dusver niet in ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd namen slechts zes leden deel. Het lukte één van de dames weer boven de 90 punten uit te komen. Dat was Jeannet Vos die eerste werd met 93 punten. De overige uitslagen waren: Aantal punten 2. Ria Vos 87 2. An Voskuilen 87 4. Tiny Tolboom 83 5. Nel Tijmensen 81 6. Mien v.d. Burgwal 74

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7