r-i.i] Te weinig werkloze jongeren voor vervullen arbeidsplaatsen Staatssecretaris Evenhuis komt naar Leusden Gemeentesecretaris wordt beëdigd Leusden'85 houdt ledenvergadering ^vandaag in Üe leusder krant U J eusden wijkt af van landelijke tendens: Alleen meisjes geplaatst PvdA leden - vergadering Wielen gestolen Geen voorrang Wieldoppen gestolen V oorlichtingsavond in 't Vooronder VVD-afdelmg wil aan de weg timmeren: )iefstal it auto Vrachtwagen in brand Aanrijding Diefstal autoradio SERVA V0LV0 Lezers service Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden s 1 HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BOU BV pkrant DINSDAG 12 APRIL 1988 - 19e JAARGANG NO. 98 (van één onzer medewerkers) USDEN - De opkomst van werkloze jongeren die in aanmer- ig komen voor het zogenaamde jeugdwerkgarantieplan, valt Leusden erg tegen. In Leusden waren er aan het begin van jaar 30 arbeidsplaatsen beschikbaar voor werkloze jonge- i in de leeftijdsgroep van 16 tot 21 jaar. Uiteindelijk bleken chts 6 werkloze Leusdense jongeren bereid een aangeboden ui te aanvaarden. ndelijk is de tendens compleet anders. In de meeste andere derlandse gemeenten zijn er te weinig arbeidsplaatsen voor eel werkloze jongeren. jeugdwerkgarantieplan is m het ministerie van Sociale Za- en Werkgelegenheid in het n geroepen om jeugdige rklozen een plaats in het leer-of eidsproces te garanderen In Lsden is Roy Robbemond aan slag gegaan om het jeugd- :kgarantieplan in deze ge- ente van de grond te krijgen, reacties van de 13 instellngen in de collectieve sector die door coördinator Robbemond werden benaderd waren zeer positief te noemen. In totaal bleek men in Leusden een dertigtal jongeren te kunnen plaatsen. WERKLOOS Volgens de cijfers van het ar beidsbureau zijn er in Leusden m totaal 26 jongeren van 16 tot en met 20 jaar als werkloos inge schreven. Inmiddels is gebleken dat de cijfers van het arbeidsbu reau geen getrouw beid geven van de werkelijke situatie. Van de 26 jongeren die benaderd wer den. reageerden er twintig. Deze twintig jongeren zaten beslist met allemaal om een baan te spnngen. Meer dan de helft wilde met in aanmerking komen voor een baan via het jeugdwerkgarantieplan omdat ze bezig waren met een voortgezette opleiding of werk hadden via een uitzendbureau. Uiteindelijk konden slechts zes Leusdense jongeren geplaatst worden. Omdat m Amersfoort het aanbod aan arbeidsplaatsen te ge ring was zijn in Leusden inmiddels ook twee Amersfoortse jongeren aan de slag gegaan GESLAAGD De gemeente Leusden beschouwt het project voorlopig als ge slaagd Inmiddels heeft één van de betrokkenen een vaste betrek king gekregen door het jeugd werkgarantieplan. Slechts één meisje heeft afgehaakt tijdens het werkervaringsleerplan dat ze aan geboden had gekregen. Opvallend feit doet zich voor dat tot dusver uitslmtend werkloze meisjes zich hebben gmeld voor het jeugdwerkgarantieplan. On danks het feit, dat zich tot nu toe weimg jongeren gemeld hebben voor het jeugdwerkgarantieplan gaat Roy Robbemond door met het bij elkaar brengen van jonge ren en geïnteresseerde bednjven. Lisidunahof heeft inmiddels drie jongeren geplaatst. Lisidunahof biedt belangstellende jongeren het voordeel, dat men intem kan doorstromen naar een opleiding voor bejaardenverzorgster of ver pleegkundige. Andere werkloze dames werden geplaatst bij Scou ting Nederland, Het Nederlands Astmafonds, St. Jozef in Achter veld, Stichting Bejaardenzorg Leusden, de Openbare Biblio theek en het secretariaat van het dienstencentrum Gereformeerde Kerken. Vrijwel alle instellingen zijn erg te vreden met de geplaatste jonge ren. Alleen in de verzorgende sec tor zijn er wat problemen Volgens een gemeentelijke rapportage komt dat waarsclujnlijk omdat er conflicten ontstaan als jongeren met ouderen móeten omgaan. RADAR Het jeugdwerkgarantieplan be perkt zich tot de leeftijdsgroep 16 tot 21 jaar Jongeren van 21 jaar en ouder komen niet m aanmerking voor een plaats via het jeugdwerk garantieplan Voor mensen die meer dan één jaar zonder werk zit ten is het bureau RADAR opge richt. Dit bureau begeleidt op dit moment een veertigtal werkloze Leusdenaren. In totaal telt Leus den zo.'n 500 werklozen die een uitkering ontvangen in het kader van de werkloosheidswet. BIJSTANDSMOEDERS Een belangrijke probleemgroep vormen de zogenaamde bijstands moeders. Als de kinderen de leef tijd van 16 jaar bereikt hebben zijn de betrokken vrouwen verplicht een baan te zoeken. ,,Op dit ogen blik moeten we al maatregelen gaan nemen om te zorgen dat die vrouwen straks ook daadwerkelijk in het arbeidsproces ingescha keld kunnen worden", zo meent de chef sociale zaken van de ge meente Leusden. Wethouder Corri Verduin (PvdA) is van plan alle aandacht te schenken aan de Leusdense probleemgroepen. „We geven de moed nooit op", aldus de wethouder in de verga dering van de raadscommissie voor sociale zaken. Drs. P. C. M. van Elteren wordt komende maandag beedigd tot gemeentesecretaris van Leusden. LEUSDEN De nieuwe gemeentesecretaris van Leusden, drs. P. C. M. van Elteren, wordt aanstaan de maandag beedigd. Dat gebeurt tijdens een bui tengewone raadsverga dering. De bijeenkomst van de ge meenteraad begint 's middags om vier uur. Daarbij zullen zo wel burgemeester A. Panis, als de heer Van Elteren, een toe spraak houden. Na de beëdiging bestaat er voor de Leusdenaren de gele genheid, kennis te maken met de nieuwe gemeentesecreta ris en zijn echtgenote. De re ceptie m het gemeentehuis be gint om ongeveer half vijf en duurt tot half zes. LEUSDEN- De politieke partij Leu.;den'85 houdt donderdag 14 april de jaarlijkse algemene le denvergadering. De bijeenkomst, die voor iedere geïnteresseerde I openstaat, zal plaatsvinden in boerderij 't Claeverenblad aan de Brink 16. De avond begint om 20.00 uur. Op de vergadenng zullen vooral zaken van huishoudelijke aard de revue passeren. Zo zullen de geachte aanwezigen ingelicht wor den over het financiële reilen en zeilen van de partij. Naast de be noeming van een nieuwe kascon- trólecomnmissie, zal er ook een aantal nieuwe bestuursleden wor den benoemd. Rob Peek zal m het bestuur met meer terugkeren. Hij treedt af zonder zich herkiesbaar te stellen J. Bierling en A. Schaffer worden voorgedragen voor de va cante plaatsen. Daarnaast zullen de leden van de partij zich buigen over het huishou delijk regelement, dat deze avond zai worden vastgesteld. Na de pauze zullen Ben Stoelin- ga, Andre Schaffer en Anneke Frai- quin een overzicht geven van wat er in 1987 op het gebied van politie ke activiteiten, Public-Relations en het Dorpsbreed Vrouwenoverleg allemaal is gebeurd. I LEUSDEN- De afdeling Leusden I van de Partij van de Arbeid houdt woensdag een ledenvergadering, met als thema: Armoedebestrij ding in de Derde Wereld. De I avond wordt gehouden in jonge- I rencentrum De Til aan de Ha- mersveldseweg. De bijeenkomst 1 begint om 20.15 uur. De aanwezigen zullen zich 1 woensdag onder andere buigen J over de vraag hoe er met succes i wederzijdse solidariteit georgani- seerd kan worden tussen bijvoor beeld mensen in Afrika en Neder land, Tarrafal en Leusden of Leon en Utrecht. LEUSDEN- Zondagmorgen in alle vroegte werden twee mannen ge stoord in hun pogingen wielen van een auto te stelen. Bewoners van de Wevershilt zagen op de parkeer plaats onverlaten bezig de wielen j van een auto te demonteren. De verdachten gingen er vandoor met twee van de vier wielen. De andere wielen waren al verregaand gede monteerd. De wielen werden later terugge vonden. gesproken zal worden over de mogelijkheden om op lokaal, inter nationaal en supra-nationaal mveau te werken aan oplossingen voor de problemen in de Derde Wereld. Cees van Rest, bestuurslid van de Evert Vermeer Stichting van de Partij van de Arbeid (een stichting die zich binnen en buiten de PvdA sterk maakt voor een beter ontwik- kelingssamenwerkmgsbeleid), zal de avond inleiden. LEUSDEN - Donderdagmiddag vond omstreeks half vier een aan rijding plaats op het kruispunt van de Maanweg en de Arnhemseweg. Automobilist H. van L. uit Harder wijk verleende geen voorrang aan bromfietser H.V. uit Woudenberg. LEUSDEN- Van een auto, die aan de Gildenburg geparkeerd stond, werden in de nacht van vnjdag op zaterdag de wieldoppen ont vreemd. De wieldoppen vertegen woordigen een onbekende waar de. Oplichting sociale dienst is in Leusden uitzondering Iraanse vluchtelingen welkom in Leusden Gewaardeerd concert DWS trok veel publiek Isidorusfeest was avond vol toneel Sport: LEOS-dames KAMPIOEN en promoveren naar tweede divisie pag. 6 Roda BI mist geluk op toernooi in Italië LHV heeft wind tegen: verlies van Fortissimo pag. 6 pag. 7 Achterveld boek kostbare winst in degradatie-duel tegen W Barneveld pag. 7 Futloos Roda (zo) laat WZA de punten Antilopen verrast met zege op HKC pag. 7 pag. 7 LEUSDEN- In 't Vooronder, het vrouwenontmoetingscentrum aan de Burgemeester van der Postlaan, wordt donderdag 21 april een voorlichtingsavond ge houden over borst- en baarmoe derhalskanker. Karin van Leeu wen, van het Integraal Kanker centrum Midden-Nederland, zal in samenwerking met Preventi con, de avond verzorgen. Er zullen die avond ondermeer een videofilm en een dia-klank- beeldserie vertoond worden, die het borstzelfonderzoek en baar moederhalskanker als onderwerp hebben. De avond is bedoeld van vrou wen uit alle leeftijdscategorieën. Voor meer informatie kunnen be langstellenden terecht bij me vrouw Van Bleyerveld, telefoon 944858. LEUSDEN Staatssecre taris A. J. Evenhuis van economische zaken komt vrijdag 22 april naar Leus den. De staatssecretaris, die speciaal is belast met het midden- en kleinbe drijf, zal die avond een le zing over dat onderwerp houden. Dat gebeurt in 't Ris Beyaart. De komst van de heer Even huis vloeit voort uit het streven van de plaatselijke afdeling van de WD, om de partij plaatselijk een nieuwe impuls te geven. Daartoe zal men het komende jaar meerdere acti viteiten ontplooien. Men wil daarmee informatief zijn voor diverse groepen m de samen leving. Tenslotte wil men met deze activiteiten proberen, een financiële basis te schep pen voor de propaganda-acti- viteiten, die samenhangen met de verschillende verkiezingen in 1989 en 1990. De thema-avond voor het midden- en kleinbedrijf is daartoe een eerste aanzet. Als de avond aanslaat, zal men meer van dergelijke evene menten organiseren. Daartoe heeft men onder meer al con tact gelegd met de fiscale spe cialist van de WD-fractie in de Tweede Kamer, Frank de Gra ve. KOOPAVOND Hoewel de avond op 22 apnl om acht uur begint, zal de heer Evenhuis, mede met het oog op de koopavond, zijn inlei ding beginnen na negen uur. Na zijn betoog is er gelegen heid voor het stellen van vra gen De staatssecretaris zal ook daarna nog in 't Ros Beyaart blijven, zodat het ook dan nog voor iedereen moge lijk is om informeel met hem van gedachten te wisselen. MUZIEK De avond zal muzikaal wor den omlijst, terwijl tevens een uitgebreid warm en koud buf fet geserveerd wordt. Ter be strijding van de kosten wordt een toegangsprijs geheven van 60,- per persoon. Staatssecretaris A.J. Evenhuis (WD) van economische zaken komt vrijdag 22 april naar Leusden. Opgave voor deze avond kan bij de penningmeester van de Leusdense WD, de heer RH. Ruempol (tel. 942747). Voor meer inlichtingen kan men zich ook wenden tot de voorzitter, Wil Brilstra (tel. 944938). USDEN- In de nacht van vrijdag ^terdag werd uit een auto, die geparkeerd stond aan de Rozen- daallaan een radio/cassetterecor der ontvreemd. De dieven forceer den een portier, door het slot daar van met een schroevedraaier te vernielen. De radio/cassetterecor der vertegenwoordigde een waar de van 700,-. LEUSDEN - Donderdagmiddag raakte op rijksweg A-28 een vrachtwagen m brand. De chauf- eur reed met zijn wagen over een stuk ijzer, dat op de weg lag. Het ijzer raakte een achteras van de vrachtwaqen. De as vatte vlam Snel optreden van de Algemene Verkeersdienst voorkwam, dat het overige verkeer hinder ondervond van het brandje. USDEN- Zondagavond vond op huising Wierickewijk - Noor- ^nslag een aanrijding plaats, waarbij slechts materiele schade ontstond. De Leusdense M van H. wilde achteruit de Noordennslag op njden, maar had niet in de gaten dat A. B. uit Nijkerk daar reed. Een aanrijding was daarna met meer te vermijden. LEUSDEN- Aan de Parelduiker werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een radio gestolen uit een aldaar geparkeerde auto. Het voertuig vertoonde geen sporen van braak. Waarschijnlijk is de kofferruimte van de auto niet afge sloten geweest, waardoor het de dieven geen moeite kostte binnen te komen. De waarde van de radio is onbe kend. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 lel 033-630154 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b v afd Lezersservice, tel nr 03420-94206 (advertentie) Konijntje in de Wetering

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1