Dplichting van sociale dienst n Leusden een uitzondering Sport? Met de krant eretribune. Rijwielmonteurs Blom vallen in de prijzen Iraanse vluchtelingen welkom in Leusden Demogyjada werd jroot succes zakelijkheden nieuw?1 =uit net bedrijfsleven LEUSDEN, bciaatrechercheur moet 'twijfelgevallen' onderzoeken: leusder hwit leusder krant Opbrengst collecte Oud ijzer- aktie ICPJ bokaal Leusden Achterveld Frühschoppei in Achterveld nbraak Produkt-show bij foto Muns Optreden van jazz-kwartet Tegenstellingen LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 w weekindegemeerte/ plaatselijk nieuws 5 DINSDAG 12 APRIL 1988 •an één onzer medewerker) LCUSDEN - In Leusden is het aantal gevallen waarbij sprake van oplichting van de sociale verzekering zeer klein. De chef Sociale Zaken van de gemeente Leusden spreekt over een :eer laag percentage". Wethouder Corri Verduin (PvdA) is er tker van dat het aantal „zware gevallen" slechts één of twee »r jaar bedraagt. Een „sociaal rechercheur" vindt in Leusden een drukke werkkring. „In Leusden zijn er per jaar misschien n veertig zaken die zich lenen voor een nader onderzoek", zo eent het hoofd van de afdeling Sociale Zaken. TRIEST Tot op heden werkte Leusden al men met de gemeenten Bun- hoten en Eemnes op het gebied n de sociale recherche. De drie imeenten beschikten samen over n rechercheur die tot taak had ■vallen van fraude met betrek- ng tot de sociale verzekenngs- etten op te sporen. |E AM Met de gemeenten Soest en lam is overeenstemming bereikt om voortaan met zijn vijven een sociaal rechercheteam te vormen. De overheid stelt geld beschikbaar om in totaal tweeeneenhalf recher cheur te bekostigen. Soest en Baarn hebben al een rechercheur in dienst. De rechercheur die ook m Leusden momenteel zijn werk zaamheden verricht had een dienstverband tot 1 april. Dat dienstverband zal verlengd wor den tot 1 september. In die tussen tijd kan de betrokken functionaris solliciteren naar de vrijkomende baan in het regionaal recherche team. Ook m Leusden komen er van tijd tot tijd trieste situaties voor. De inhoud van anonieme bneven die bij de sociale dienst worden be zorgd blijkt vaak met te kloppen. Een sociaal rechercheur heeft tot taak m twijfelgevallen de waarheid te achterhalen. In situaties, waarbij sprake is van onduidelijke vermoedens van frau de zullen alle gemeenten in de re gio erg terughoudend optreden. De sociaal rechercheur zal in der gelijke gevallen met direkt tot aktie overgaan. Vaak zal een open ge sprek tussen cliënt en ambtenaar van de sociale dienst de gewenste duidelijkheid kunnen verschaffen. In het algemeen zal de betrokken cliënt het voordeel van de twijfel krijgen en zal de gemeente uit blij ven gaan van de goede trouw van haar cliënt. Een sociaal rechercheur werkt met geheel op eigen houtje. In ie dere gemeente is geregeld wan neer en hoe een sociaal recher cheur wordt mgeschakeld. In Leus den is er een beleidsoverleg waar bij de betrokken wethouder, de (waarnemend) afdelingschef so ciale zaken en een juridisch mede werker zijn betrokken. Binnen dit overleg wordt besloten of het ver antwoord en gerechtvaardigd is de sociaal rechercheur opdracht te geven tot het instellen van een on derzoek met betrekking tot een uit kenngsgerecht ïgde Een sociaal rechercheur heeft opsprongsbevoegdheid. Dit bete kent dat hij in zeer ernstige geval len kan overgaan tot aanhouding van een verdachte. De gemeente blijft echter in alle gevallen betrok ken bij het beleid van de recher cheur op dit gebied Voordat een rechercheur aangifte van fraude doet bij de officier van justitie wordt overleg gevoerd met het ge meentelijk beleidsoverleg. LEUSDEN - Gymnastiek, jazz en dans en dat alles in een evarieerd aantrekkelijk programma kregen de belangstellen- en zondag in de Korf aangeboden. Het Koninklijk Nederlands gymnastiek Verbond organiseerde in samenwerking met Im- tala een zogenaamde Demogyjada, een demonstratie in het tader van een landelijke competitie, die na een serie voorron- en wordt afgesloten met een nationale finale eind november in en Haag. In van de 33 dansdemonstraties, die zondag tijdens de Demogyjada werden verzorgd. Tijdens de demogyjada zondag- liddag werden in totaal 33 dansen uitgevoerd. De deelnemers wer den beoordeeld op technische uit voering, presentatie, kleding en muziek en op grond van deze nor men uiteindelijk geselecteerd voor de finale m Den Haag. De organisatie in de Korf verliep deze middag vlekkeloos. Alle pro gramma-onderdelen werden dank zij een perfekte organisatie volle dig volgens het strakke tijdschema afgewerkt. Mede door het optre den van Marian van de Vijzel, die op vlotte en vaardige wijze als lady-speaker fungeerde, werd het een uitstekende, succesvolle de monstratie, waarmee zowel het gymnastiekverbond als Impala veel eer mochten inleggen. EUSDEN- Op de parkeerplaats bij «graafplaats Rusthof aan de Do- deweg werd gisteren een tas met inhoud, ter waarde van 200,-, uit een auto ontvreemd. De dief open de het portier van de auto met be hulp van een ijzerdraadje. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties. Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68.80 per jaar, 34,90 per half jaar. 17,70 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en I 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN- De collecte, die ten be hoeve van het Nationaal Fonds Kin derbescherming werd gehouden, heeft in Leusden-Zuid een bedrag van 1503,35 opgebracht. Leus den-Centrum was goed voor 6660,16. LEUSDEN- De jubilerende fotozaak Muns, die dit jaar het 75-jang be staan viert, houdt in samenwerking met de importeur van 11 tot en met 16 april een Minolta-show. Tijdens deze show kunnen belangstellen den kennis nemen van het com plete assortiment autofocuscame- ra's, compactcamera's, reflexca mera's en diverse accessoires als objectieven (zoomlenzen en der gelijke). ACHTERVELD - Zaterdag a.s. houdt de K.P.J. de jaarlijkse oud-ijzeractie. K.P.J.-leden en medewerkers zullen dan weer zowel binnen als buiten de bebouwde kom met trekker en wagen langs komen om het oud ijzer op te halen. In ver band met een vlotte afwerking wordt verzocht het oud ijzer dat men op wil ruimen, klaar te zetten zodat het vlot opgela den kan worden. Gezien de successen van voorgaande ja ren hoopt men ook nu weer een grote hoeveelheid oud ij zer te kunnen ophalen. De op brengst komt geheel ten goede aan de vereniging. De bestuurders van de trek kers dienen overigens wel verzekerd te zijn tegen onge vallen e.d. Men rijdt geheel voor eigen risico. Deelnemers kunnen zich op geven bij Marinus van Burg steden, tel. 03425-1552. De actie zal worden afgeslo ten met een gezellige feest avond in de Moespot met voor de medewerkers van die dag iets extra's. LEUSDEN- In café De Swartes- teegh verzorgt het inmiddels ge noegzaam bekende jazz-kwartet Jan Verwey/Wiebe Haanstra een optreden. Het concert begmt om 21.00 uur en de toegang is gratis. (advertentie) LEUSDEN- Cemt Blom, eigenaar van de gelijknamige rijwielhandel op de Hamersveldseweg, weet zich m het gelukkige bezit van twee razendsnelle monteurs. Dat bleek tijdens de jongste editie van de Tweewielerbeurs, die onlangs m de Rai in Amsterdam werd gehouden Rodney Brouwer en Hans Greefhorst namen de uitdaging aan van importeur Koch-Kleberg uit Almere, om hun vaardigheden op het gebied van montage te demonstreren. Zonder te weten wat hen boven het hoofd hing, togen de Leusdenaren naar Amsterdam, waar ze geacht werden een Sachs'-rem/versnellmgsnaaf uit elkaar te nemen en m elkaar te zetten. De capaciteiten van de Leusdenaren kwam al snel aan het hcht: Rodney Brouwer had slechts 1.54 minuut nodig, terwijl Hans Greefhorst zelfs nog een seconde sneller klaar was. Die tijden waren goed voor de dagprijzen (Brouwer en Greefhorst kwamen met op dezelfde dag in het strijdperk). Bovendien eindigden de Leusdenaren in het totaalklassement op een tweede en derde plaats. Alleen een monteur uit groenlo was nog sneller (1.47 minuut). Afgelopen vrijdag kregen Rodney Brouwer en Hans Greefhorst de bijbehorende prijzen overhandigd van een vertegenwoordiger van het bedrijf dat de wedstrijden organiseerde. Op de foto tonen Rodney Brouwer (geheel rechts) en Hans Greefhorst (tweede van links) trots hun beloning. Gelet op de stralende lach is eigenaar Gemt Blom (tweede van rechts) ook met geheel ongelukkig met de gang van zaken. LEUSDEN - In Leusden staan er inmiddels zeven woningen te wachten op hun nieuwe bewoners. De huizen zijn bestemd voor een groep Iraanse vluch telingen die binnenkort in Nederland zullen arrive ren. Leusden en Amersfoort heb ben zich bereid verklaard de groep op te vangen en huis vesting te bieden. De groep uit Iran zal eerst worden on dergebracht in een opvang centrum om wat op verhaal te komen Vervolgens zullen de Iraanse vluchtelingen hun in trek nemen in de beschikbare woningen in Leusden en Amersfoort. Wethouder Corri Verduin- Munrnk (PvdA) hoopt dat er in Leusden gastgezinnen gevon den kunnen worden die zich over de vluchtelingen willen ontfermen. De kinderen in de lagere schoolleeftijd zullen hun weg wel vinden via de Leusderise basisscholen. De wethouder ziet een taak weggelegd voor de werk groep die zich in Leusden be zighoudt met volwassenedu catie. "Misschien kan deze groep taallessen geven aan de Iraanse vluchtelingen", zo suggereerde de wethouder in de vergadenng van de raads commissie die onder meer Sociale Zaken in haar pakket heeft. door Jan Versteegt Wat een tegenstellingen kunnen er in ons land voor komen. Zo was het vorige donderdag nog stralend len teweer bij een temperatuur van 16 a 18 graden, maar af gelopen zaterdag sneeuwde het in het midden van het land uren achtereen bij tem peraturen dicht bij het vries punt. Het landschap tussen Utrecht en Amersfoort gaf enkele uren een compleet wit winters aanzicht. Het werd zaterdag niet warmere dan een graad of zes. In de mid dag vielen nog enkele lichte sneeuwbuien. Het werd in de nacht van zaterdag op zondag flink koud. Bij mij vroor het 2 gra den, evenals in de Bilt. Zondag kwam een depres sie naderbij en betrok de lucht al snel. Ook nam de wind flink toe, zodat het ta melijk fris aanvoelde. Nee het voorjaar kan nog geen echte vuist maken bij ons. Trouwens, in vrijwel ge heel Europa niet. Gaan we van het noorden naar het zuiden dan is het nog steeds huilen met de pet op. Zater dagochtend vroor het nabij Spitsbergen nog 32 graden en was het op de Shetlands Ei landen dichtbij Schotland -2 bij langdurige sneeuwval. Bij ons ook koud evenals in mid den-Europa. In het Sauerland ligt nog sneeuw. In Zuid Eu ropa is het wisselvallig, doordat daar regelmatig de pressies op bezoek komen. De temperaturen blijven ook daar aan de lage kant. Kort om een soort Euro-misère op dit moment. In het weekeinde zag het er naar uit dat er opnieuw hogedruk uitbreiding zou ko men richting West-Europa. Dat geeft zicht op enkele da gen redelijk weer met de zon erbij en een lichte tempera tuurstijging. Maar morgen en donderdag lijkt de kans op neerslag tijdelijk weer wat groter te worden met name op donderdag. Dan wordt het ook weer kouder. De eerste weekhelft kan de tempera tuur op ongeveer 13 graden komen, maar na donderdag gaat het kwik weer terug naar waarden beneden tien graden, zo het nu lijkt. Dan kans op lichte nachtvorst wordt dan weer groot. En dan zijn we eigenlik weer terug bij af. Het is op vallend dat het voorjaar de laatste jaren matig verloopt, ook na relatief koude win ters, zoals 1985 en 1986. Het blijft derhalve steeds langer te koud voor de tijd van het jaar. Zo moesten we vorig tot diep in juni wachten alvo rens de temperatuur de zo merse grens van 25 graden overschreed. En wie weet hoe lang het dit jaar duurt. Nog even terug naar de maand maart 1988. Volgens de voorlopige gegevens van het KNMI bedroeg de gemid delde temperaturen 5,1. Puur cijfermatig bekeken 0,3 graad te warm, en dat nu al voor de zevende opeenvol gende maand (uitzonderlijk) De gemiddelde max. tempe ra tuur bedroeg 8,2 en daar mee 0,6 kouder dan normaal. De maartse nachten waren met gemiddeld 1,9 bijna één graad te warm. Het was een sombere maand met slechts 69 uren zon ofwel een tekort van 42 uur. Daarmede werd het de somberste maand se dert 1981, toen het diepte punt van deze eeuw werd ge registreerd met 42 uren. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Ve r e ni gin gs nieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Dinsdag 12 april. 20.00 uur: Bijeenkomst KPO met radiopastor Adn Maat. De Kom, Leusden-Zuid. Woensdag 13 april. 20.15 uur: Ledenvergadering PvdA, jongerencentrum De Til, Hamervseldseweg. Woensdag 13 april: 9.00 uur Handwerkhobbyclub, De Moes pot 19.30 uur: Thema avond Huize St. Joseph voor ouderen en belang stellenden. Donderdag 14 april: 13.30 uur Be- jaardensoos, Ons Gebouw Vrijdag 15 april: 20 00 uur Kaart- toemooi, De Hessenkar Zaterdag 16 april: v a. 8.00 uur K.P.J.Oudijzeractie Zondag 17 april: 11.30 uur Fruh- schoppen, D'Ouwe Peerdestal 14.00 uur Disco, De Klaveet Dinsdag 19 april: 9.00 uur Welfa reclub Zonnebloem, Ons Gebouw ACHTERVELD - Zondag zal weer Fnihschoppen worden gehouden in D'Ouwe Peerdestal. De aan vang is om 11.30 uur. De muzikale medewerking zal ditmaal worden verleend door De Bevelanders uit Huissen Deze kapel is inmiddels ook geen onbekende meer in Achterveld. Liefhebbers van Oostenrijkse muziek zullen zon dag hiervan weer volop kunnen genieten.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3