U Gewaardeerd concert }WS trok veel publiek Isidorusfeest jage boetes voor verkeersovertredingen lees Bokhorst blijft ienk Kennedy net voor I lemsder krunt /linisterie stuurde waarschuwing an adverteerders bij radiopiraten Rood-licht eu de boules zomerseizoen in de sneeuw van start: VERGROTEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT Paddentrek (2) DINSDAG 12 APRIL 1988 plaatselijk nieuws 5 maar hun score was minder hoog dan van de andere twee. Kees Bokhorst en Henk Kennedy speel den in een extra wedstrijd om de eerste plaats. Henk Kennedy, ge plaagd door de zenuwen, kon niet meer zo imponeren ais tijdens de eerste wedstrijden in dit toernooi en moest zich neerleggen bij de overmacht van Kees Bokhorst. Met een derde plaats werd Bep Jacobs beste dame, de poedel prijs was voor Jo van Riezen, die het zoet der overwinning niet mocht smaken. Eindstand 1 Kees Bokhorst 5 +39 2 Henk Kennedy 5 +39 i 3. Bep Jacobs 5 +36 4 Rudolph de Groot 5 +33 5 Sieds Hoitinga 4 +28 6. Tiny de Boer 4 -+11 7 Joost Jacobs 3 +17 1 8 Peter van Olman 3 +14 i 9. René Stienen en Roelof de Groot sr. 3 +9 ACHTERVELD- Bij een rood-licht controle op de Hessenweg in Ach terveld zijn maandagmiddag, tus sen 17.10 uur en 17.40 uur, 20 over tredingen geconstateerd. De ken tekens van de voertuigen zijn ge noteerd. hoop nog een vrij vrouwtje te ontmoeten. Na ongeveer tien dagen ko men uit de duizenden eieren de kleine dikkopjes en de ge vaarlijkste tijd van het pad deleven is begonnen. Die dikkopjes vormen namelijk een begeerlijke hap voor vis sen, watertorren en libelle- larven, als ze in groepen het water afzoeken naar algen. Om massamoorden te voor komen beschikken de dik kopjes over klieren die een schrikstof afscheiden als ze aangevallen worden, waar door de rest in paniek weg vlucht. De ontwikkeling van de dik kopjes verloopt op dezelfde manier als bij de kikkerlar ven. Eerst vormen zich de achterpoten, vervolgens de voorpootjes, de staart ver dwijnt en een heel klein padje kruipt op het droge. Ondanks dat de padden door de wet worden beschermd, worden veel padden op hun jaarlijkse trek, bij het over steken van wegen, ongestraft door het verkeer platgewalst. Gelukkig zijn er natuurbe schermers die, op de gevaar lijkste plaatsen, hen een handje helpen om veilig de andere kant van de weg te bereiken. c.vanL. - ik< JHTERVELD - Zaterdagavond werd in Ons Gebouw door de uziekvereniging D.W.S. een concert gegeven. Er was deze ond een grote opkomst van belangstellenden. Voorzitter Wil- m Wouters opende de avond met een hartelijke welkom tot de nwezigen. In het bijzonder verwelkomde hij een aantal per- nen van diverse zusterverenigingen uit de omgeving. verwelkomde in het bijzonder vrouw Van Bergen, die inder- de naamgeefster van de ver ging is geweest. In afwijking voorgaande jaren was deze >nd geheel gevuld met muziek, orgaande jaren werd er tussen- ook gespeeld door een id Daar men bezig is met de Iikoop van nieuwe uniformen \d men het bedrag voor de van een band te veel. Dit ld kon nu veel beter worden ïteed. was tevens de laatste maal dat Hem Wouters optrad als voor- er van de vereniging. Na een iot aantal jaren als bestuurslid te hebben gefungeerd, waarvan ook een 14 of 15 jaar als voorzitter, vindt hij dat de tijd gekomen is om de hamer aan een ander over te geven. Het muzikale gedeelte werd ge opend door een optreden van de mini- en majorettes onder leiding van Stevelien Blotenburg en Helga Houtveen. Een hele mooie show op de muziek van Koning Voetbal. Hierna volgde een optreden van de leerlmgen-tambours. Deze jeugdige leerlingen zijn nog maar sedert oktober met de instructie als tamboer bezig Ondanks deze korte tijd bleek, dat ze er toch al heel wat van hebben geleerd Na dit optreden was het muziek korps aan de beurt, onder leiding van de dirigent H. van Loo jr. Voor elk te spelen stuk gaf de dmgent uitleg betreffende het te spelen stuk. Het eerste nummer was The Young Amadeus arr. J. de Haan. Het tweede stuk is The Dutch Army van de bekende componist A C. van Leeuwen. Deze compo nist is inmiddels 100 jaar en nog steeds actief. Van K. Vlak werd het muziekstuk Two Russian Folksongs gespeeld. Het Second Suite van C.G. Holst bestaat uit vier delen. Het is een heel moeilijk stuk waar lang op gestudeerd is. Tot slot van dit eer ste optreden Grand Fathes Clock van G. Doughty. Geweldig mooi, waarbij de tuba-solo door Fred Spruyt alle bewondering had. Het eerste gedeelte van de optredens werd afgesloten met een show door de miru-leerlingen op de mu ziek van The Longest Day. Ook deze mini leerlingen zijn nog met zo lang bezig, maar in die korte tijd hebben ze zich al heel wat ei gen gemaakt, wat ook wel blijkt uit de door hen opgevoerde show Na de pauze was het de beurt aan het jeugdorkest Ook nu werden de te spelen stukken door de diri gent ingeleid. De jeugdleden brachten tengehoren Nieuwe Klanken nr. 48 van A. Niemeyer, Suite 1600 van J. de Haan, en Varia tions on a French Folk song van H. van Lijnschoten Dat laatste is een stuk, dat staat in het repertoire van de afdeling Uitmuntendheid De ten gehore gebrachtte stukken werden in doodse stilte ten ge hore gebracht, waarna het jeugd- korps met een daverend applaus werd beloond. Een teken, dat hun optreden geweldig goed is over gekomen. Onder leiding van Helga volgde een optreden van de Mirurettes op de muziek de Thriller en een show door de Majorettes onder leiding van Stevelien. Enkele kleine schoonheidsfoutjes daar gelaten was ook dit optreden goed te noemen. Het korps tambours bracht het stuk Marche Des Matelots van M. Schneider Geweldig goed gesla gen, met veel enthousiasme Het korps zou overigens uitbreiding kunnen gebruiken. Daarop volgde een optreden van het volledige korps, waarbij ook de heden van het jeugdkorps, met onder meer de nummers Kodo- moa No Hi Mars arr. M van Delft (Japans), en Three Folk Characters van A Waignein. De optredens werden afgesloten met de finale, waarbij alle groe pen Royal Jubilee van H. van Lijn schoten speelden. Een mooie mu ziekavond waarvan, zoals uit de reacties bleek, de aanwezigen volop hadden genoten, was ten einde. Tijdens de pauze was er een verlo ting, waarvan de opbrengst is be stemd voor het uniform-fonds Na afloop van het muzikale ge deelte bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen waarbij kon wor den gedanst op de muziek van een band of plaat. Het concert van DWS stond op hoog niveau en het publiek waardeerde de avond dan ook bijzonder. !en zware straf voor een rgissing" vond iemand uit oudenberg, die op de straf- tting van 7 april 65,- boete gen zich hoorde eisen van- ege het feit dat hij vergeten d deel III achter zijn voor- it te plaatsen. ^oor het niet-betalen van el m geven we veel hogere >etes" was de schrale troost in de officier. "Dit bedrag in 65,- is vaste prik voor et vergeten, want het is aan le kanten bekend gemaakt", e kantonrechter, Mr. Seton, oostte iets positiever door er 50,-van te maken. en automobilist die op de snel- eg, gemeente Woudenberg, 164 km gereden had, verklaarde zijn haast uit de schrik van een tele foontje dat hij op zijn werk had ge kregen. Zijn vader, die ernstig ziek was, wilde afscheid nemen van zijn kmderen. De officier eiste de normale boete, 450,-. "Andere mensen zijn niet op dit soort snelheden berekend en zo kunnen er ongelukken, met weer andere doden ontstaan", was zijn motivatie De kantonrechter leek het te bar om te veronderstellen dat een verdachte dit soort verha len zou verzinnen om aan een boete te ontkomen en wilde er daarom toch enigszins rekening mee houden. Hij legde 300,-op "Ik heb pertinent geen 71 gere den, maar 61" verklaarde een au tomobilist. die in Woudenberg de agenten al had zien staan voordat hij aangehouden werd. Wat hij een bewijs vond van zijn stelling. "Ik snap niet dat u dan wel 61 rijdt, als u agenten ziet" zei de officier slim. "Omdat 50 daar stapvoets is". In ieder geval was "harder dan 50", zoals de tenlasteletting luidde, bewezen en dus werd de normale boete, 110,- geëist. "U meent het serieus" begreep de kantonrechter uit verdachtes stel lige ontkenning en maakte er daarom 90,- van. Iemand uit Scherpenzeel had moeite gehad met een parkeer verbodsbord in Amersfoort. Het stond zodanig gedraaid, „dat je niet precies kon weten voor welk stuk het bedoeld was", aldus ver dachte Om dit na te vragen was hij even weggelopen en in die tus sentijd was de politie actief ge weest. "Zelfs die agent gaf de onduide lijkheid toe Ik heb ondertussen een brief naar de gemeente ge schreven en nu is het bord vol gens mijn aanwijzingen ver anderd", aldus een verdachte die wat verontwaardigd was bij het idee dat hij nu toch een boete zou moeten knjgen. De officier eiste de gebruikelijke 50,-. Mr. Seton maakte er 35,- van, hoewel hij eigenlijk vond dat verdachte niet anders had kunnen verwachten dan dat zijn auto fout stond. Werkelijk moeilijk had de kanton rechter het met zijn beslissing of de mijnheer uit Hoofddorp nu wel of met door de Langestraat in Amersfoort gereden had. Wel, zei de opgeroepen agent, die zich weliswaar met verdachte plus situatie kon herinneren, maar liEUSDEN - In het kader van het door het ministerie van IC gecoördineerde aanpak van etherpiraten is een waar- huwingsbrief gestuurd naar een groep ondernemers die in verleden geadverteerd heeft via radiopiraten. Namens de belanghebbenden, weten STER, NOS, DNP, NOTU, (ON en VECAI wijst mr. F. A. W. niuer in deze bnef op het on rechtmatige karakter van dergelijke advertenties. Mochten onderne mingen desondanks het adverte ren voortzetten dan zullen de be langhebbenden via een kort ge ding tot een verbod zien te komen of middels een proces schadever goeding eisen. Belangenorganisa ties van het midden- en kleinbedrijf zijn, in overleg met het ministerie van Economsiche Zaken, over deze aanpak op de hoogte gesteld. Een werkgroep, bestaande uit een aantal departementen, de Ra dio Controle dienst, gemeentelijke politie, de belastingdienst en direct belanghebbende organisaties (STER, NOS, NDP, NOTU, OLON en VECAI) buigt zich momenteel over het probleem etherpiraterij. Boven genoemde aktie maakt onderdeel uit van deze gezamenlijke aanpak die zich ncht op zowel de piraten als hun adverteerders. De schade die door etherpiraten wordt ver- oozaakt bestaat uit gederfde recla megelden, gederfde auteursrecht- gelden, gederfde belasting, storin gen bij de ontvangst van reguliere radio- en televisiezenders en sto ringen bij luchtvaart- en scheeps- radioverkeer. Ook de invoering van (legale) lokale etheromroep in januari jl. noodzaakt tot een mtensieve aan pak van het illegaal ethergebruik. De politierechter te 's-Gravenhage heeft al enkele ondernemers die via illegale zenders reclame deden uitzenden, veroordeeld wegens medeplichtigheid aan overtreding van Telegraaf en Telefoon wet. redeneerde dat hij, wandelend lid 1 met zijn fiets aan de hand door de m m I TT I Langestraat, geen gefantaseerde \i ff 1 I I ff 1 \i ff J I |ffj|| I nummerborden van auto's ging V W A L\A V V/1 IV/l W Jm noteren. Na de toneelstukken was er ook nog gelegenheid om te dansen, of om na te praten. Van beide mogehjkheden maakten de vele aanwezigen druk gebruik. SUSDEN - De jeu de boulesvereniging 'De Hakhorst' heeft terdag het seizoen geopend met een hussel-doublette toer- t>oi. Zo'n dertig boulers hadden 's morgens de sneeuw getrot- terd. Na vijf ronden moesten Henk Kennedy en Kees Bokhorst en extra wedstrijd spelen om uit te maken, wie winnaar van et eerste toernooi zou worden. Kees Bokhorst toonde zich de erkste. overlijden van ere-lid en oud-se cretaris Charles Snoek. Daarna be gon het 'zomer'seizoen in de sneeuw. Toen er vier rondes gespeeld wa ren, bleken er vier boulers nog on geslagen te zijn, te weten Rudolph de Groot, Kees Bokhorst, Henk Kennedy en Bep Jacobs. Op dat moment leidde Henk Kennedy, die de meeste pluspunten had be haald Henk Kennedy, gesecondeerd door Tiny de Boer en Martin van Slingerland, wist ook zijn laatste partij te winnen: 13-5. Kees Bok horst, samen met de sterk tire- rende Wim van den Berg, kwam maar liefst tot een 13-2 zege en haalde zo Henk Kennedy wat be treft boulespunten in. Bep Jacobs en Rudolph de Groot wonnen ook hun laatste wedstnid. er aorzitter Henk Bokhorst opende ie t toernooi officieel. Hij vroeg a- in minuut stilte, vanwege het j. (advertentie) VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer service tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. Als de padden uit hun win terslaap zijn ontwaakt spoe den ze zich in massa naar hun geboortepias, voor zover men bij een pad over spoe den kan spreken. Ze springen namelijk niet zoals hun fami lielid de kikker. Behalve als er gevaar dreigt, dan willen ze nog wel eens een onbehol pen sprongetje maken. An ders waggelen ze maar zo'n beetje voort. Onderweg komen ze vaak geschikte plasjes tegen, maar die worden met de nek aangekeken. Alleen het wa ter waarin ze zelf geboren zijn komt in aanmerking. Als die plas om een of andere re den is verdwenen, willen ze nog wel eens naar een ander geschikt watertje uitwijken. Maar alleen stilstaand water komt in aanmerking. Soms ontmoeten de seksen el kaar onderweg en prompt worden de wijfjes dan door de mannetjes als rijdier mis- gen- soms wekenlang mee door het water totdat de tijd voor het afzetten van de eie ren is gekomen. Die eitjes ko men in twee snoeren van wel twee meter lengte naar bui ten, worden aan waterplan ten bevestigd en door het mannetje bevrucht. Die snoe ren bevatten tussen de vier en vijfduizend eieren. De vrouwtjes vertrekken dan weer, de mannetjes blijven nog wat rondhangen in de Niet, zei de verdachte, die spe ciaal uit Hoofddorp gekomen was om aan de hand van een kaart van de binnenstad duidelijk te maken hoe hij dan wel gereden had. Dat werd door iedereen begrepen. Op zoek naar de Bergstraat en ko mend van de Kamp, was hij de Kamperbinnenpoort onderdoor gegaan, vervolgens meteen naar rechts en zo had hij een rondje om de binnenstad gemaakt. "En ik kwam bij de Hema uit". "Dat kan niet" sprak de agent. "Wel op de Varkensmarkt". "Maar dan ben ik dus duidelijk met die hele Langestraat uitgere den" constateerde verdachte triomfantelijk. "Misschien een klein stukje, als u de Krankeledenstraat uit bent ge komen" bedacht de agent. De officier achtte het feit bewezen en eiste/ 35,-. De kantonrechter sprak vertwij feld: "Ik geloof u allebei. Die agent verzint dat met Verdachte moet zich wel straal vergissen. Maar ik voel zoveel twijfel dat dat maar in zijn voordeel moet wer ken". Vandaar vrijspraak. ACHTERVELD - Vrijdag avond vierden de standvere nigingen K.P.J, en A.B.T.B. het Isidorusfeest. De avond begon met een H. Mis in de St. Josephkerk. Voorganger was de geestelijk adviseur, pastor Ter Bekke. Na afloop van de kerkdienst werden de gasten in Ons Gebouw ontvangen, waar het verdere verloop van het feest zou plaatsvinden. Na de koffie opende de vooizit- ster van de K.P.O., Anny van Da len, de avond Ze verwelkomde de besturen van de dne verenigin gen, geestelijk adviseur pastor Ter Bekke en de aanwezigen. Hierna voerde de toneelgroep van de K.P.J. het toneelstuk 'De erfge namen van ome Gradus' op. Een vlot en vol enthousiasme ge speeld stuk. Met dit stuk werd op de K.P.J. Kring-kreatieve dag de eerste prijs behaald. Een dave rend applaus was ook nu de belo ning. De spelers werden door Anny van Dalen hartelijk bedankt en kregen allen bloemen. Tijdens de hierop volgende pauze werden er loten verkocht ter dek king van de onkosten. Er waren een aantal mooie prijzen te win nen. Na de pauze werd een toneelstuk opgevoerd door leden van de K P.O. en de A.B.T.B. getiteld de 'Gedresseerde echtgenoot'. Tijdens dit spel werden de lach spieren ook regelmatig in bewe ging gebracht. Ook deze spelers werden door Anny van Dalen be dankt en kregen bloemen Na de prijsuitreiking van de verlo ting kon er worden gedanst op de muziek van de band 'De Confet- ties'. Men bleef nog een hele tijd gezellig bijeen De avond werd door de K. P.O.-voorzitster Anny van Dalen gesloten met een dank aan de toneelgroepen, de mede werkers en de bezoekers. Hoewel er 's morgens nog sneeuw lag, werd zaterdag met een hussel-doublettoemooi het startsein gegeven voor het zomerseizoen van jeu de boulesclub De Hakhorst. bruikt. Een geluk voor de wijfjes is dat de mannetjes zoveel kleiner zijn. Bij de plas aangekomen draagt de aanstaande moe der haar echtgenoot nog da-

Leusder Krant | 1988 | | pagina 5