O* LEOS-feestje na moeizame winst op Waterlanders: 1-3 LEOS kampioen Roda-B 1 mist geluk op toernooi in Italië Leusdenaren stellen titel tegen Waterlanders veilig Leusdens succes in politiehondenstrijd Eenvoudig winst heren op Wilhelmina Edwm Huber uitgeroepen tot beste keeper Kaarten bij DeHessenkar LEUSDEN- Het Nieuwkoopse Waterlanders is er in eigen huis niet in geslaagd LEOS van het kampioenschap in de derde divisie D af te houden. Hoewel dat nogal wat voeten in de aarde had, pakten de Leusdenaren na vier sets de punten die men nog nodig had om zich van de eerste plaats in de eindrangschikking te verzekeren. Na twee gemakkelijke overwinningen in de eerste sets, lieten de Leusdenaren het op een vierde aankomen, waarin men met 14-16 zegevierde. De heren van LEOS zullen waarschijnlijk niet meer voor promotie naar de districtsklasse in aanmerking komen. De Leusdenaren, die zelf eenvoudig van Wilhelmina wonnen, za gen concurrent OMS vier punten pakken tegen ASVD, waar door de tweede plaats haast onbereikbaar is geworden. De kogel is door de kerk. Het eerste damesteam van LEOS sleepte op de voorlaatste speeldag van de competitie tegen Waterlan ders het kampioenschap in de wacht. Een terechte titel, waar ge zien de prestaties van de Leusde naren in de afgelopen maanden weinig op af te dingen valt. Toch ging het tegen het als vijfde geklasseerde Waterlanders alles behalve van een leien dakje. Met name in de derde en vierde set leken de zenuwem greep te krijgen op de Leusdense ploeg. Na afgete kende overwinningen in de eerste twee sets (4-15 en 8-15) leek er weinig aan de hand. In de derde set kwam echter de ommekeer en moest de ploeg zelfs buigen: 16-14. In de vierde set rommelde de wed strijd op gelijksoortige wijze naar het einde, met dien verstande dat de Leusdenaren zich juist op tijd hervonden. Na 14-14 bleken twee services van Gemma Moors vol doende voor de winst, die LEOS tevens het kampioenschap ople verde. LEOS zag de wedstnjd tegen Waterlanders niet bepaald gerust tegemoet. De ploeg had in Leusden bepaald geen slechte mdruk ach tergelaten en bovendien kampten de Leusdenaren met wat tegenval lers. Zo miste de ploeg Rona de Koning (vakantie), terwijl Gemma Moors en Astrid van Dijk daags voor de ontmoeting uit verre, be sneeuwde oorden waren terugge keerd. Het betekende in ieder ge val dat de ploeg de laatste weken niet compleet kon trainen en dat zou invloed op de wedstnjd kun nen hebben. De wedstrijd was ovengens van cruciaal belang want LEOS had de volle winst nodig om zich de titel definitief toe te kunnen eigenen. Bij elk ander resultaat was de laatste wedstrijd, thuis tegen Thor, nog doorslaggevend geweest. UITSTEKEND Aanvankelijk leken de zorgen die men zich gemaakt had totaal overbodig Met name in de eerste set draaiden de bezoekers uitste kend en kwam Waterlanders m het verhaal nauwelijks voor. De thuis ploeg kwam nog wel op 2-0 voor, maar daarna was het afgelopen. Nadat LEOS zich an de zaal had aangepast, begon de service te lo pen en via gedegen aanvalsspel werden de nodige punten in korte tijd bijeen gesprokkeld. Nij 4-15 wisselden de ploegen van veld. In de tweede set hadden de Leusdenaren al even weinig moeite met de tegenstander. Even kampte LEOS met een inzinking, waardoor een 2-5 voorsprong weggegeven werd. Toen de ploeg zich echter hervond, freewheelden de volge lingen van de succesvolle coach Ad van Woensel naar het einde. Bij 8-15 was het afgelopen. Eigenlijk wees in die fase van de wedstnjd mets erop dat LEOS nog behoorlijk in de problemen zou verzeilen. Een verklaring daarvoor kan alleen maar gevonden worden m de zenuwen, die de Leusdenaren op dat moment klaarblijkelijk door de keel begonnen te gieren. Op zich met zo verwonderlijk, als be dacht wordt dat men op het punt stond te beginnen aan wat weieens de belangrijkste set van het sei zoen zou kunnen worden. ROUTINE Hoe het ook zij, na de tweede set lukte er weinig meer. De Leusde naren stapelden fout op fout, terwijl de scheidsrechter nog eens een duit in het zakje deed door zich aan technische fout*en erg wemig ge legen te laten liggen. LEOS leek vooral de fout te maken zich te aan te passen aan het rommelige spel van Waterlanders, dat geen groot se mdruk achterliet. Bovendien werd de ploeg, in de angst fouten te maken, te voorzichtig, waardoor het tegenovergestelde gebeurde. LEOS kwam aanvankelijk van 8-5 terug tot 9-11, maar toen stokte de machine weer. Bij 14-14 steeg de spanning tot het kookpunt. Uitein delijk trok Waterlanders de set naar zich toe, waarmee de wed strijd weer helemaal open was. In de laatste set was het vooral de routine van Gemma Moors, die LEOS het kampioenschap bezorg de. Na een goed begin 1-3), raakte LEOS opnieuw de kluts kwijt en kwamen op 9-6 achter. Dat ging Moors blijkbaar te ver. Met een schitterende serveerbeurt boog ze de score om in een beslissend ogende voorsprong: 9-12. Maar Het kampioensteam van LEOS, dat op de voorlaatste speeldag in de derde divisie D de titel veilig stelde tegen Waterlanders. met de haven in zicht (9-13) dreig de het toch nog fout te gaan. Wa terlanders profiteerde van het feit dat LEOS met name aanvallend ver onder het normale mveau bleef. Veel ballen werden uitgeslagen of hepen stuk op het blok van de te genstander. Daardoor kon het ge beuren dat Waterlanders ander maal terugkwam tot 14-14. Gelukkig voor LEOS mocht toen Gemma Moors de opslag weer ter hand nemen. Met twee rake klap pen stelde zij het kampioenschap definitief veilig, al ging de ploeg door het oog van de naald. UITGESCHAKELD Voor de heren van LEOS is het seizoen zo goed als gedaan. De Leusdenaren zagen concurrent OMS vier kostbare punten pakken m het duel met ASVD in Dronten, waardoor de tweede plaats zeer waarschijnlijk buiten bereik van de Leusdenaren zal blijven. De twee de plaats was voor LEOS de enige mogelijkheid om zich via het spe len van promotiewedstrijden nog te plaatsen voor de districtsklasse. Toch mogen de Leusdenaren op een alleszins geslaagd seizoen te rugkijken. De ploeg drong vorig seizoen, onder leidmg van trainer/ coach Bert van Doorn, verrassend door tot de eerste klasse. Via een gedenkwardig promotietoernooi, kreeg de promotie een jaar eerder dan gepland gestalte. En als het de Leusdenaren in de wedstnjden ontworstelen aan mveau. Voor LEOS rest echter nis anders dan het volgend jaar m maar eens te proberen. MATIG L orth !r vi id beginfase van de competitie wat meer had meegezeten, was de ploeg ook dit jaar weer voor pro motie in aanmerking gekomen. Twee geüjke spelen tegen ploegen die niet echt veel te vertellen ble ken te hebben (Woudenberg en Swift), braken de ploeg op. Een eervolle derde plaats lijkt nu het hoogst haalbare voor LEOS in dit seizoen. Een resultaat waar LEOS op voorhand warschijnlijk voor getekend zou hebben, maar die nu toch een wat wrange smaak achter zal laten. Brezan/SSS 3, OMS en LEOS waren namelijk, in die volgorde, verreweg de sterkste ploegen uit de eerste klasse B. De eerste promoveert rechtstreeks, de tweede kan zich via promotie - De één na laatste wedstnjd v het seizoen zal overigens niet lar blijven voortleven m de hermn ring. Het treffen met het Amei foortse Wilhelmina m spoi Schulenburg was zeer mager gehalte. Toch bleek LEOS in ma ge vorm nog altijd sterker dan tegenstander. Hoewel de setsta den in de tweede en derde period wellicht anders doen vermoedr (tweemaal 13-15), kwamen Leusdenaren geen moment echt gevaar. LEOS begon aan de wedstri zonder Rob de Koning en Ro Steeman, die van een welverdie de vakantie genoten. Bovendii tramde de ploeg de afgelopen w ken steeds incompleet, wat zj sporen ook zichtbaar had nage! ten. De Leusdense ploeg staiu overtuigend en met een gevanee de aanval scoorde de ploeg nuttig punten. De slecht verzorgde sen ce stelde Wilhelmina echter m sta tot 7-7 gelijk te blijven. Daarna men de Leusdenaren het initiafe serieus in handen, wat resulteert in winst bij 9-15. De laatste twee sets werden gi karakteriseerd door een gret Wilhelmina en een nonchala LEOS. Dat beide sets toch door d bezoekers werden gewonnen, w- dan ook bepaald met de verdiena J van de ploeg (met mtzondera misschien van Erik Schoonewille Slechts door de goede coachia van Bert van Doorn slaagden c Leusdenaren erin aan de winnend kant van de score te blijven, ho wel setverlies minstens één ke» gerechtvaardigd zou zijn: 13-1 13-15. OVERLEG VOORBEREIDING (Door Daan Bleuel) LEUSDEN- Het eerste damesteam van volleybalvereniging LEOS heeft zich op de voorlaatste speeldag van de competitie in Nieuwkoop tot kampioen in de derde divisie D laten kronen. In de lastige uitwedstrijd tegen Waterlanders, dat als vijfde geklasseerd staat in de ranglijst, kregen de Leusdenaren de zenuwen juist op tijd onder controle en pakten met 14-16 de vierde set. Daarmee verzekerde de ploeg zich, via 1-3 winst, van drie wedstrijdpunten, waardoor LEOS onbereikbaar werd voor Abcoude. LEOS promoveert voor de eerste keer in de 15-jarige historie van de vereniging naar de tweede divisie. De dames van LEOS zijn kam pioen. En eigenlijk is dat niets min der dan een regelrechte sensatie. Hoewel de ploeg de gang van za ken in de competitie van het begin tot het eind domineerde, en op grond daarvan het kampioenschap niet zo verrassend mag heten, we zen de voortekenen aanvankelijk in een heel andere richting. Het voortbestaan van het eerste team heeft voor het seizoen namelijk aan een heel dun draadje gehangen. Na een teleurstellend verlopen seizoen (LEOS ging vorig seizoen als één van de favorieten van start, maar eindigde kansloos op een vijfde plaats), zag de technische leiding zich geconfronteerd met een massale leegloop. Liefst vijf speelsters, die vorig seizoen tot de min of meer vaste keus van de se lectie behoorden, gaven te kennen niet meer voor de Leusdense vol leybalvereniging uit te zullen ko men. Studieredenen waren daar voor de belangrijkste verklaring. Voor trainer/coach Ad van Woen sel, die de selectie al een aantal jaren onder zijn hoede had, een hard gelag. De opbouw van jaren, die vorig seizoen had moeten cul mineren m een sprong naar een hoger niveau, werd in één klap weggevaagd. Zo leek het Er is m de aanloop naar het nieu we seizoen zelfs sprake geweest van geweest dat Van Woensel zijn contract niet zou verlengen. En in dat geval zou het niet ondenkbaar, ja zelfs zeer waarschijnlijk zij ge weest, dat ook de kern 'ouwe ge trouwen' het voor gezien zou hou den. Met name Gemma Moors, die LEOS afgelopen seizoen kwam versterken en een zeer belangrijke rol speelde in de groep, zou onge twijfeld hebben afgehaakt. De toekomst van LEOS is aan de vooravond nadrukkelijk onder werp van gesprek geweest tussen de kern van het team en de techni sche leiding. Van Woensel:„Na rijp beraad hebben we in overleg we gezamenlijk besloten het nog een jaar te proberen. Maar dat is wel een beslissing geweest waar ik lang over heb moeten nadenken. De situatie was eigenlijk heel slecht en ik zag een investering van jaren weggegooid. Daar heb ik moeite mee gehad. Maar op dit moment prijs ik me bijzonder gelukkig dat we het geprobeerd hebben. Want dit kampioenschap is wel het laat ste waar ik op gerekend had". Het kon niet verhelen dat de stemming aan het begin van het seizoen duidelijk in mineur was. De ploeg was weliswaar versterkt met speelsters van buitenaf, maar geen van de nieuwelingen had ervaring op divisie-niveau. Sterker nog, eer ste klasse was het hoogste wat de versterking aan ervaring mee bracht. In het LEOS-kamp werd er dan ook ernstig rekening mee ge houden dat er een stapje terugge daan zou moeten worden. Handha ven in de derde divisie zou al als duidelijke winst worden be schouwd. Maar het opbouwen van een nieuw team stond centraal dit seizoen, zelfs als de prijs die daar voor zou moeten worden betaald degradatie betekende. Zover zou het echter helemaal niet komen. Integendeel, de ploeg draaide vanaf het begm als een trein en wist zelfs aan de toenemen de druk op bewonderenswaardige manier weerstand te bieden. Die snelle ontwikkeling van het team moet waarschijnlijk aan een uitste kende voorbereiding worden toe geschreven. Traditiegetrouw na men de Leusdenaren een voor sprong op een belangrijk deel van de concurrentie, door in de aan loop naar de meuwe competitie te gen ploegen van uitstekend gehal te te oefenen. Zo kwam zelfs een aantal ere-divisie ploegen naar De Meent om de vorderingen van het team te toetsen. Toen ook kwam aan het licht dat de groep zeker kwaliteiten bezat, die een belofte voor de toekomst inhield. Dat was ook al aan het licht gekomen op het eigen LEOS-jeugdtoernooi, toen de LEOS-afvaardiging (die voor een belangrijk deel was samengesteld uit speelsters, die later ook m de selectie zouden worden opgeno men), de eerste plaats pakte. Dat dat echter in de competitie al zo snel vruchten af zou werpen, had niemand kunnen bevroeden. „Ik heb de effecten van de voorberei dingsperiode duidelijk onder schat", liet Ad van Woensel weten. „Maar vanaf het begin van de com petitie kon je zien dat er iets ge groeid was. Maar wat mij echter nog het meest verbaasd heeft, is dat het team ook in de tweede helft van de competitie overeind geble ven is". ZEGETOCHT De zegetocht van de Leusdena ren begon serieus gestalte te krij gen, toen de Leusdenaren in De Meent met Abcoude afrekenden. Toen daarna het gedegradeerde Brezan/SSS en outsider WIK/OVM op overtuigende wijze werden ver slagen, groeide er vertrouwen m de ploeg. De enige nederlaag die de Leusdenaren te slikken kregen in de eerste helft van de competitie kwam op rekening van het Amers- foortse Vollkei. De schade bleef daar echter beperkt tot twee ver- liespunten (3-2). Cruciaal in de tweede helft van de competitie waren het kleine verhes tegen en in Abcoude, waar de Leusdenaren een uitstekende indruk achterlieten (3-2). Brezan/ SSS en Vollkei slaagden er daarna niet in de Leusdenaren meer dan éen punt afhandig te maken. LEOS gaf in de hele competitie tot nu toe niet meer dan vijf punten weg. Het slagveld dat de Leusde naren achterlaten in de derde divi sie D is dan ook nauwelijks te over zien. De huidige nummers drie (Brezan/SSS en Vollkei) hebben al veertien (I) punten toe moeten ge ven op LEOS. Dat de ploeg met al veel eerder kampioen werd, is dan ook uitslui tend toe te schrijven aan de num mer twee Abcoude. De ploeg die vorig seizoen promotie juist mis liep, heeft tot nu toe niet meer dan vier punten toegegeven op de Leusdenaren. In ieder geval wor den de Abcoudenaren met afstand tweede en kunnen zich via promo tiewedstrijden alsnog plaatsen voor de tweede divisie. DROOM De conclusie lijkt gerechtvaar digd dat wat voor LEOS een nacht merrie leek te worden, op een droom is uitgedraaid. De groep groeide in de loop van het seizoen uit tot een hecht team, iets waar het in voorgaande seizoenen bij LEOS juist aan leek te mankeren. Want afgezien van de technische groei die de ploeg razendsnel door maakte, bleken de juiste mensen elkaar gevonden te hebben. En on der leidmg van routinier Gemma Moors bleken werklust en mentale veerkracht de juiste ingrediënten om van LEOS een kampioensteam te maken in een seizoen dat alles op losse schroeven leek te staan. De promotie naar de tweede di visie betekent een geweldige op steker voor de vereniging, die voorzichtig nogal wat ambities koestert. Door op redelijk niveau te volleyballen wordt de club wellicht interessant genoeg om de talents uit eigen kweek vast te houden s voor spelers uit de regio. Maar h betekent ook dat LEOS de opbou binnen de vereniging in de gate zal moeten gaan houden. Op moment is er geen enkele aansk tmg tussen het eerste team en rest. Het tweede team speelt op i moment in de eerste klasse, zcx de aanvoer uit eigen gelederen h perkt is. Gelukkig is er nog t- hele zomer om beleidslijnen daar betrekking op hebben uit t zetten, en waarschijnlijk heeft d technische en bestuurlijke leidis zich daar nu al over geboden. Op dit moment zal er sleet ruimte zijn voor feestelijke gek den en terecht. Het lijkt erop d vrijwel het gehele team intact z blijven (alleen Mannka Bosboo vertrekt, terwijl het nog onzeker of de blessure van Rona de Kom: j haar toestaat volgend jaar te sp len), zodat Ad van Woensel erai kan gaan werken het tweede dn 1 sieschap veilig te stellen. Gezie 1 de prestaties van Marjan van L* gelenhoven, Astrid van Dijk, Ro: de Koning, Gemma Moors, Aim i Visser, Petra Kuh, Sophia de Graa j Marinka Bosboom, Lize van Veei Jolanda Barmentloo en de techu sche staf Ad van Woensel, Herra Terschegget en Gradus Ooste broek kan die klus met beduiden meer optimisme worden aangeva i dan waarmee dit seizoen tegemos i werd getreden. LEOS, proficiat LEUSDEN - Het buitenlandse avontuur van het B-I elftal van de Leusdense voetbalvereniging is een groot succes geworden. Sportief gezien ging het de Leusdenaren wat minder omdat men op het sterk bezette toernooi van Gonzaga genoegen moest nemen met een zevende en voorlaatste plaats. Toch was er nog een sportief succesje omdat Keeper Edwin Huber werd uitge roepen tot beste doelverdediginger van het toernooi. De zesdaagse tnp naar het Ita liaanse Gonzaga is erg leerzaam en vooral heel boeiend geweest. De jeugdspelers van Roda '46 werden m gastgezinnen onderge bracht. Dit betekende voor de meeste jongens een eerste ken nismaking met mensen uit een an dere cultuur. De Leusdense voet ballers hebben de trip naar het verre Italiaanse natuurlijk in eerste instantie ondernomen om deel te nemen aan een sterk bezet inter nationaal voetbaltoernooi. Via de bemiddeling van een Leus dense familie werd twee jaar gel den het contact gelegd tussen Roda '46 tn het Italiaanse bedrijf NAVOBI. Dit bednjf is de steun en toeverlaat van de voetbalclub A C Gonzaga. De openingsdag van het toernooi bracht voor de équipe van trainer- /coach Cees Leyenaar voor- en te genspoed. De eerste wedstrijd te gen het Oostenrijkse W.S.G Wat- tens werd met 1-6 gewonnen. Op een verschrikkelijk zwaar veld wist Joost Visser het enige doel punt voor de Leusdenaren te sco ren. De wedstrijd tegen A.C. Gon zaga werd met 1-0 verloren. De gastheren kregen via een arbitrale blunder de overwinning in de schoot geworpen. Een duidelijk buitenspeldoelpunt bracht Gon zaga de overwinning en tevens veel sfeer onder de 'tifosi' Na een ontspannende eerste paas dag, die vooral in het teken van de rust stond, kwamen de Leusdena ren tweede paasdag weer in actie. Het supersterke team van N.A.C. Mantova was de tegenstander. Op een veld dat nog zwaarder was dan twee dagen eerder, werd er door Roda '46 een prima partij ge speeld. Het elftal van Mantova, dat een speciale aantrekkingskracht heeft in de Italiaanse provincie omdat alle talentvolle voetballers uit de streek bij deze club terecht komen, werd niet geheel zonder fortuin de winnaar van dit duel. Maar ondanks de 2-0 nderlaag kreeg de ploeg van Cees Leye naar toch veel lovende kritieken. Het zat de Leusdenaren ook niet helemaal mee, want bij het opma ken van de stand bleek de Roda- équipe één doelpunt te kort te ko men voor het spelen van de wed stnjd om de derde en vierde plaats. Een zevende plaats is in dit zeer sterke internationale veld ze ker geen tegenvallende prestatie, maar voor hetzelfde geld had er met een beetje geluk een ere plaats voor de Leusdenaren inge zeten. HOOGTEPUNT Toch kwam er nog een sportief hoogtepunt binnen de ploeg van Roda '46. Want bij de prijsuitrei king werd namelijk Edwin Huber gekozen als beste doelverdediger van dit internationale voetbaltoer nooi; een prachtige prestatie van de jeugdige Roda-goalie, temeer omdat hij de tweede wedstnjd van het toernooi moest missen we- De BI-jeugd van Roda, die tijdens de Paasdagen in Italië aexte de presence gaven op een internationaal toernooi. Sportief succes was er weggelegd voor doelman Edwin Huber, die uitgeroepen werd tot de beste keeper van het evenement. gens een opgelopen blessure. Het internationale voetbaltoernooi van Gonzaga werd tweede paas dag afgesloten met een feestelijk diner. Alle deelnemende ploegen en de gastgezinnen namen deel aan dit fantastisch opgezette slot- festijn. Tijdens de bekende ritue len die een afsluiting van een der gelijk internationaal toernooi met zich mee brengen, zorgde de Leusdense afvaardiging voor een enorm veel waardering opleve rend slotwoord. Cees Leyenaar kreeg alle Italiaanse aanwezigen op zijn hand, omdat hij in vlekke loos Italiaans het organisatieteam bedankte voor alle goede voorzie ningen gedurende dit toernooi. Eindstand internationale voetbaltoer nooi Gonzaga 1 N.A.C. Mantova 2. S C Suzzara 3. F C Chiasso 4. W.S.G. Wattens 5. C P C San Lazzaro 6. A.C Gonzaga 7. V.V. Roda '46 8. U S Reggiolo Selectie Roda '46 B-I: Edwin Huber; Joost Visser; Olaf Meerveld; Bart Otto; Jeroen Zaal; David Krielen; Renso Pronk; San- der Zaal; John Zonneveld; Sander Schimmel; Steef van den Berg; Menno van Willigenburg; Harold Prophitius; Erik Tolboom. Begeleiding: de echtparen Zaal. Schimmel en Pronk, trainer Cees Leye naar en leider Reinoud Bos Gerrit van Voorthuizen, lid van de plaatselijke politiehondver eniging 'De Inslag', wist op 2e Paasdag te Baarn, op het terrein van de politiehondvereniging 'Eemland', de zogenaamde 'Paaswedstrijd' voor jonge hon den te winnen. Deze wedstrijd wordt gehouden voor honden die nog nooit naar een officiële keu ring zijn geweest. Het is een kam pioen van de afdeling Utrecht voor jnge nog niet gecertifi ceerde politiehonden. Van Voorthuien wist met zijn Me- chelse herder, reu, 'Rambo' het respectabele aantal van 408 pun ten te behalen. Het succes vre met helemaal kompleet, daar ai veremgingshd Evert Bakker iffi de Mechelse herder, reu 'Rico (nestbroer van Rambo) de tweed plaats voor zich opeiste met 39# pnt. Derde werd H van Essen uit Soö met 'Carlo'. Hij behaalde in tota 382 pnt. Er deden in totaal 7 ho: den mee. De keuringscommissie beston uit de heren G.J Minjon Utrecht, A.R.L. Massop en A. va Nimwegen beiden uit Leusden. Helpers in het leren boevenp; waren de heren G. v. Ee Amersfoort en M. Riegman c Rhenen. ACHTERVELD - Vrijdagavond zal de zesde en tevens laatste ronde worden gespeeld van het Hessen- kar kaarttoumooi. De aanvang is om 20.00 uur, inschrijven kan vanaf 19.30 uur. Er is deze ave» weer een aantal mooie prijzen' winnen. Tevens zullen de naars van het gehele toumooi W kend worden gemaakt.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 6