1 Futloos Roda (zo.) aat WZA de punten Zinderend slot verrast met zege op HKC Achterveld boekt kostbare winst LHV heeft wind tegen teusder krant korfballers in tweede helft langs koploper: 7-8 Bameveld krijgt Zwarte Piet toegespeeld Fortissimo demareert na de pauze: 11-6 [arne Oussoren van veld gezonden z Sport DINSDAG 12 APRIL 1988 v et ïnnn Urier DO] er ma LEUSDEN - De zondagafdeling van Roda'46 heeft haar laat je thuiswedstrijd van dit voetbalseizoen niet met een klinken- prestatie af weten te sluiten. De Leusdenaren gingen kans- 7S ten onder tegen een veel feller en technisch sterker WZA: echt dstn i Ro :rdie snds .age! Als er één ploeg is die naar het ide van de competitie snakt dan het de zondagafdeling van erioi ^a'46 wel. De volgelingen van iner/coach Ruud Maas zijn al zes idstnjden gevrijwaard van wei spanning dan ook. Dit is dan ook oorzaak dat de Leusdenaren de tste wedstrijden nogal futloos en geïnspireerd over de provincia- velden „huppelen". De Leusde ren hebben de eerste vijftien w dstrijden alles in het werk moe- J stellen om mee te blijven doen de strijd om de ere-plaatsen in eerste klasse van het zondagaf- lingsvoetbal. de wedstrijd tegen het lersfoortse WZA was duidelijk verschil in instelling te merken. Amersfoorters waren nog kan- laat voor een degradatieplaats vochten voor wat ze waard wa ren. Voor alles en iedereen wakker was bij Roda, lag de bal al achter keeper Michel Vnjhoef. De Leus denaren kwamen op een vrij ge lukkige manier aan de gelijkma ker. Middenvelder Bert Staubach pompte de bal op goed geluk voor het doel van WZA. De doelverde- diger kwam de Leusdenaren te hulp door het leder los te laten en goaltjesdief John Jansen stond op de goede plaats (1-1). Wie nu dacht dat Roda wel even zou doordenderen kwam behoor lijk bedrogen uit. De Leusdenaren hadden wel de intentie om het vij andige doel op te zoeken, maar het veel te steriele spel kon de verde diging van de bezoekers met ver ontrusten. WZA speelde zeer gediscipli neerd en gegroepeerd voetbal. De beste kansen waren dan ook voor de gasten uit Amersfoort. Voor de rust werd er nog twee keer ge scoord. En gezien de vele moge lijkheden, mocht Roda zich geluk kig prijzen dat het daarbij bleef. De rust ging m met deze 1-3 stand. Voor de bezoekers had er zeker meer in gezeten maar het ont breekt deze ploeg ook aan een koele afmaker in de voorhoede... BOEKINGEN In de beginfase van de tweede helft verloor Roda de slag op het middenveld. Te pas en vooral te onpas werden er ballen ingeleverd bij de tegenstander. Voor het van uit een gesloten defensie spelende WZA was dit een kolfje naar de hand. Het gebrek aan balvaardig heid op beslissende momenten en het ontberen van een „scherp schutter" in de voorhoede weer hield WZA er van om de voor sprong te vergroten. De onmacht van Roda'46 werd misschien het best geïllustreerd door de vele domme overtredingen. Eerst was LEUSDEN/ACHTERVELD - Met nog twee wedstrijden te spelen in het zaterdagvoetbal en zelfs nog maar één in het zondagvoetbal gaan de beide competities een zinderend slot tegemoet. In de eerste klasse van het zondagvoetbal moet er op de laatste competitiedag nog een degradatieplaats vergeven worden. In de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal moet in de laatste twee wedstrijden de kampioen nog uit de bus komen rollen. Achterveld wist zich door een 0-2 overwinning bij Bameveld zo goed als zeker in veilige haven te spelen. Roda-zondag hielp een andere degradatiekandidaat: WZA won met 1-3 in Leus den. De zaterdagafdeling van Roda was vrij. Bert Staubach vecht een kopduel uit met een WZA-er. Het spelmoment is typerend voor de wedstrijdde Amersfoortse bezoekers sprongen net een stukje hoger. tó (zo.) hep op eigen terrein tegen WZA achter de feiten aan. De derby emdigde in 1-3 winst voorde ezoekers, die zich daarmee van degradatiezorgen bevrijdden. ■ïdis m oei ha het Dirk van 't Klooster die met een grote overtreding een doorge broken tegenstander een halt moest toeroepen. De scheidsrech ter „beloonde" de middenvelder met een boeking. Nog geen vijf minuten later braken er weer twee spelers van WZA uit. Rechtsback Harry Oussoren kon hem alleen via een harde charge tot de orde roe pen. Voor de leidsman was dit vol doende om de jonge Roda-verde- diger naar de kleedkamer te stu ren. Remco Bosman nam nu de rechtsback-plaats voor zijn reke ning. Roda kreeg vrijwel geen enkele goede kans in de eerste twintig minuten. Een vrije trap van twintig meter die goed werd ingeschoten door Bob Schoordijk was het emge wapenfeit van de Leusdenaren. WZA regeerde en controleerde het duel. Wilco Bettink kon dit waarschijnlijk niet verdragen en liet zich verleiden tot het begaan van een domme overtreding. Een boeking was zijn deel. Trainer/ coach Ruud Maas nam zijn pupil in bescherming door hem te wisselen voor Hans Heymen. ONMACHT WZA bleef het betere van het spel houden en met soms technisch zeer verzorgd voetbal werd de ene mooie kans na de andere ge creëerd. Maar tot aan het zestien metergebied van de Leusdenaren zag het er gevaarlijk uit en daarna was het over. Een fantastische lange bal vanuit de eigen verdediging naar een op komende middenvelder die alleen op doelverdediger Michel Vnjhoef kon afstevenen leek het duel defi nitief te gaan beslissen. Maar de situatie was kenmerkend voor de onmacht in aanvallend opzicht; de speler liet de bal heel knullig van zijn voet springen. Maar ook Roda kwam in aanval lend opzicht met verder dan een goed ingeschoten vrije trap van vnje verdediger Meindert Vlugt. In de stand kwam geen verandering meer zodat Roda met een neder laag afscheid moest nemen van het eigen publiek voor wat betreft deze voetbalcompetitie. Opstelling Roda'46: Michel Vrij hoef; Harry Onssoren; Meindert Vlugt; Wilco Bettink; Ben Wittenberg; Ferry Houtveen; Bert Staubach; Rem co Bosman; Dirk van 't Klooster; John Jansen; Bob Schoordijk. In de hoofdklasse werden drie inhaalwedstrijden gespeeld. Kop loper Musketiers liet een steekje vallen bij hekkesluiter WA'71: 1-1. Door dit resultaat is de strijd om het kampioenschap weer helemaal open. Eemdijk staat op de tweede plaats en heeft met nog twee wed strijden voor de boeg een achter stand van slechts één punt. Sub topper Veensche Boys hield de punten in eigen huis door WJ met 2-1 te kloppen. Veluwse Boys blijft door de 2-1 overwinning op Hoo- gerheide zo goed als zeker in de hoofdklasse. Hercules en WA'71 zijn officieus gedegradeerd. Beide ploegen hebben een achterstand van vier punten op de veilige tiende plaats. Met nog twee wedstrijden te spe len moet er een wonder gebeuren wil een van deze ploegen nog ont komen aan degradatie. Uitslagen hoofdklasse (zaterdag): WA'71 - Musketiers 1-1 Veensche Boys - WJ 2-1 Veluwse Boys - Hoogerheide 2-1 Stand hoofdklasse (zaterdag): 1. Musketiers 20-34 2. Eemdijk 20-33 3. Velox 20-24 4 Roda'46 20-23 5. Veensche Boys 20-23 6. WJ 20-20 7. Hoogerheide 20-18 8. Bloemenkwaruer 20-18 9. SOVA'54 20-14 10. Veluwse Boys 20-14 11. Hercules 20-10 12. WA'71 20-10 GOEDE ZAKEN In de eerste klasse van het zon dagvoetbal deed Achterveld het afgelopen weekeinde goede za ken. De ploeg van trainer/coach Cor Hoogland wist de wedstrijd in en tegen Bameveld met 0-2 te win nen. Door dit resultaat klommen de Achtervelders naar de achtste plaats. Maar de voorsprong op de fatale elfde plaats bedraagt slechts twee punten. Maar Bameveld lijkt Roda'46 verloor op eigen veld tegen degradatiekandidaat WZA met 1-3. De ploeg van Ruud Maas werpt zich zo langzamerhand op als de „sinterklaas" van de eerste klasse. De Leusdenaren zijn de laatste wedstrijden al veel degra datiekandidaten van dienst ge weest door een of twee punten in die wedstrijden te laten liggen. De Leusdenaren staan nu op een vier de plaats. Naarden werd officieel kam pioen door Veensche Boys met 2-0 te verslaan. Ook bij een nederlaag had Naarden de titel op zak gehad omdat concurrent BFC met 1-0 de boot in ging bij het laag geklasseer de Zuiderzee vogels. Kockengen is de eerste offciele degradant geworden. De sneltrein van OLympia'25 denderde met grote snelheid over de hekkeslui ter heen: 5-0. EMM schoot zich door middel van een 2-0 overwin ning op BW in veilige haven. Uitslagen eerste klasse (zondag): EMM-BW 2-0 Zuiderzeevogels - BFC 1-0 Naarden'79 - Veensche Boys 2-0 Bameveld - Achterveld 0-2 01ympia'2S - Kockengen 5-0 Roda'46 - WZA 1-3 Stand eerste klasse (zondag): 1 Naarden'79 21-34 (kampioen) 2 BFC 21-28 3. Olymnpia'25 20-23 4 Roda'46 21-22 5. EMM 21-20 6 WZA 21-20 7 Veensche Boys 20-19 8. Achterveld 21-19 9. BW 21-18 10. Zuiderzeevogels 21-18 11. Bameveld 21-17 12. Kockengen 21-12 (gedegradeerd) ACHTERVELD - Peter van Middelaar is voor Achterveld met twee doelpunten matchwinnaar geworden in de belangrij ke uitwedstrijd tegen Bameveld. Achterveld hield aan het treffen twee kostbare punten over. EUSDEN- De korfballers van Antilopen hebben zich op over- ligende wijze gerevancheerd voor de desastreuse nederlaag e de ploeg vorige week op eigen terrein tegen mede-degrada- 7 ekandidaat Swift leed. Het 6-11 verlies, dat aanleiding was om veronderstellen dat de Leusdenaren in de rest van het ver- RoAop van de competitie uitgeschakeld zouden zijn, werd ge- Arc olgd door een overwinning op mede-koploper HKC. In Har- kn nxveld-Giessendam kwamen de Leusdenaren uit schier msloze positie terug. Na een nadelige ruststand van 6-3, ochten de volgelingen van Kees van Buren zich op bewonde- inswaardige manier alsnog langs de tegenstander: 7-8. „De overwinning heeft de groep goed gedaan. En ik hoop dan ook van harte dat we hieruit voldoende kracht en vertrouwen kunnen put ten om deze lijn in de wedstrijden die nog komen vast te houden. Als dat lukt zijn we denk ik nog niet verloren. Dan moeten we in staat zijn om ook volgend seizoen een plaatsje in de Overgangsklasse te reserveren", aldus een bepaald op geluchte en optimistische Van Bu ren. Toch is de situatie voor Antilo pen in de Overgangsklasse nog verre van rooskleurig, al is ze aan zienlijk verbeterd ten opzichte van vorige week. In de belangrijke ont moeting met Swift lieten de Leus denaren zeer kostbare punten lig gen, waarmee de aansluiting met de rest van het veld verloren ging. De achterstand op de nummer voorlaatst groeide zelfs tot vier punten, terwijl de veilige zesde plaats al vijf punten weg was. Na zaterdag zijn de kansen op lijfsbehoud toch weer toegenomen. De andere uitslagen in de Over gangsklasse werkten niet bepaald tegen de Leusdenaren. Swift ver loor op eigen terrein van VEO en zag Antilopen tot op twee punten naderen. Kinderdijk en Pernix, die respectievelijk van Oranje/Wit (9- 6) en VES (9-8) verloren, hebben nog drie punten over op de Leus- dense hekkesluiter. Met andere woorden, er is nog hoop. Antilopen zette in ieder geval een wedstrijd neer waar het met gepaste trots op kan terugkijken. Na een mindere fase in de eerste leken de Leusdenaren in een kansloze positie gemanoevreerd te worden. Mede omdat de ploeg zelf een paar uitstekende mogelijkhe den liet liggen (een strafworp en een vrije kans onder de korf), kwam Antilopen op 6-3 achter. In tegenstelling tot een week eerder, putte men uit deze situatie echter inspiratie in de tweede helft Toch weigert trainer/coach Kees evs n Buren van een miraculeuze we deropstanding te spreken. „Deze mg van zaken is kenmerkend »r de groep. We laveren con- ant tussen ups en downs. De over manning op HKC is voor mij geen rcassing. We hebben de potentie het elke ploeg in deze klasse stig te maken. Waar het ons ech- aan ontbreekt is dat de spelers ch onvoldoende bewust zijn van mogelijkheden die men heeft". ,Toch zag het er in de eerste elft niet naar uit dat we twee pun- n zouden pakken. Bij de rust ston- iii we, net als een week eerder, et 6-3 achter. Maar waar de herpte vorige week ontbrak, was e er nu wel. En vanaf het moment Nancy Laheij, vlak na de veld- sseling, scoort, hebben we de edstrijd gedomineerd. Er werd ttoncentreerd verdedigd, we aren sneller en we lieten ons met Eimideren door de tegenstander, steeds harder ging spelen". Koos Meinsma..ouderwets. alle schroom te laten varen en er vol tegenaan te gaan. Succes bleef niet lang uit en voor het eerste kwartier verstreken was, kwamen de Leusdenaren weer op gelijke hoogte. Wat ook niet onvermeld mag blijven is dat Antilopen de tegenstander bijna drie kwartier lang van scoren afhield. HKC, dat voor rust zes keer raak schoot, kwam in het tweede bedrijf niet verder dan een wanhoopsschot dat m de laatste minuut nog door de korf ging. VORMCRISIS In de eerste helft hielden de ploegen, in doeltreffend opzicht, tot de twintigste minuut gelijke tred. Koos Meinsma, voor het eerst smds weken weer lekker op dreef, opende de score van halve afstand. Binnen een minuut daarna kwam HKC weer langszij, toen Frank van de Pijpekamp zijn tegenstander even uit het oog verloor: 1-1. Na ruim een kwartier kwam de bezoekende ploeg uit Leusden voor het eerst op achterstand, toen een vrije worp door HKC werd aan gegrepen om te scoren. Nancy La heij, die een uitstekende indruk achterliet, trok de plooi echter weer glad. Op aangeven van Gert Graafland, tekende ze op door braak voor 2-2. Jan Costa had zijn dag bepaald niet. De hoofdaanvaller van het tweede aanvalsvak kreeg in de verdediging twee doelpunten om zijn oren, waardoor HKC een gaatje kon slaan: 4-2. Na de vakwissel kon Koos Meinsma de schade enigszins herstellen via een vrije worp, maar HKC handhaafde de marge in die periode door van afstand raak te schieten: 5-3. Nog slechter kwam het eruit te zien voor de Leusdenaren toen HKC na een half uur spelen op 6-3 kwam. Die stand bleef het score bord sieren tot de rust, hoewel An tilopen een aantal uitgelezen mo gelijkheden kreeg om terug m de wedstrijd te komen. Jan Costa on derstreepte zijn vormcrisis toen hij in het laatste kwartier vrij onder de korf te gehaast schoot en volledig miste. Bovendien het de Leusde- naar een strafworp liggen, die door Nancy Laheij afgedwongen werd. LOUTEREND De thee bleek uiteindelijk loute rend te werken voor Antilopen. Na de veldwisseling kwam een herbo ren Leusdense ploeg binnen de lijnen, die vol vertrouwen afreken de met de aspiraties van de koplo per m de Overgansgklasse A. Bij de eerste de beste aanval was het al raak en dat betekende een flinke opsteker voor Antilopen. Nancy Laheij, na een blessure en ziekte voor het eerst weer in de basis, gaf met een omdraaibal in de eerste minuut het teken tot de aan val. Joyce Osnabrugge pakte na de vakwissel de draad onmiddellijk op. Ze aarzelde geen moment toen ze even vrij kwam en van halve afstand bracht ze Antilopen in het spoor van HKC: 6-5. Daruél Beekmans tilde het ren dement van zijn vak naar 100% en tekende voor de gelijkmaker. Via een één-twee kwam hij vnj onder de korf, waarna 6-6 een feit was. Het inspnreerde Eddie Hendriks om namens zijn vak ook een stevi ge duit in het zakje te doen. De routinier schoot zijn team van af stand naar 6-7, en acht mmuten la ter tekende hij ook voor 6-8. Antilo pen permitteerde zich in die fase zelfs de luxe om wederom een strafworp te missen. Koos Meinsma wist zich met het buitenkansje, af gedwongen door Margret Ver steeg, geen raad. Hoewel er na de laatste treffer van Eddie Hendriks nog zeventien minuten te spelen waren, kwam Antilopen niet meer in gevaar, het geen zeker als een verdienste van de verdedigers mag worden ge zien. Pas in de allerlaatste minuut kregen de Leusdenaren nog een gelukstreffer te mcasseren, maar toen had HKC zich al bij het verhes neergelegd: 7-8. In de tweede helft maakte junior Martijn Verwoerd zijn opwachting in het basistwaalftal. Hij verving Gert Graafland. Debbie Costa ruimde het veld ten faveure van Marjon Abbring, die om discipli naire redenen buiten de beginop stelling was gelaten. UK De gasten moesten het deze mid dag doen zonder Hans van der Kooy; zijn plaats werd ingenomen door Henk Voorburg. De spelop- bouw en het samenspel van Ach terveld bleken duidelijk beter dan bij de gastheren. In de eerste helft kwam het echter niet tot doelpun ten, ook al kwam Peter van Midde laar na een voorzet van Harry van Dalen dicht bij een succesje. Na de hervatting kwam Bame veld sterk uit startblokken, maar de defensie van Achterveld, onder lei ding van aanvoerder Klaas van den Heuvel, wist uitstekend stand te houden. In de 17e minuut braken de gas ten de score open toen Peter van Middelaar profiteerde van een te zachte terugspeelbal op doelman Jos Jonker. Bameveld kwam sterk terug, waardoor Achterveld enige tijd onder druk kwam te staan. Maar mede door het resolute op treden van doelman Gerard van de Bedum bleef de verdediging over eind. De beslissing viel in de 32 minuut en weer was het Peter van Midde laar, die voor het succes zorgde. Handig omspeelde hij een tegen stander en gaf vervolgens de doel man van Bameveld geen kans, 0-2. Mede gezien de degradatiesituatie bracht Achterveld twee buitenge woon belangrijke winstpunten mee naar huis. LEUSDEN- Het eerste damesteam van de Leusder Handbalver eniging is de tweede helft van de veldcompetitie met verlies begonnen. De Leusdenaren verzuimden in de uitwedstrijd te gen de reserves van Fortissimo het windvoordeel in de eerste helft uit te buiten. Hoewel de Leusdenaren nog met voordelige stand gingen rusten (2-3), zakte het bolwerk van LHV met de wind in het gezicht rap in elkaar. Daardoor kon de score van de tegenstander nog fors oplopen: 11-6. De heren kregen een onverwachte vrije dag. De geplande ontmoeting met SHVU ging niet door, omdat de scheidsrechter niet kwam opdagen. De dames van LHV leken in de eerste wedstrijd op het veld nog te kampen met de naweëen van een toch wat teleurstellend verlopen zaalseizoen. Bovendien kregen de Leusdenaren in de oefenwedstrijd tegen HVBS, afgelopen donderdag nog een tegenvaller te incasseren, toen opbouwspeelster Hetty Tes- sels een vinger brak. Daardoor werd het gevaar vanuit de tweede lijn aanzienlijk verminderd en dat is voor de verdedigende partij leuk meegenomen. Maar vooral kwam LHV niet echt uit de verf zondag Trainer Joop Douma vond dat zijn ploeg niet had gedaan wat ze moesten doen: „We hebben in de eerste helft het wind- voordeel niet voldoende uitgebuit De kansen werden gewoon met goed afgemaakt. Vooral in de tweede helft hebben we mogelijk heden genoeg gehad om Fortissi mo in ieder geval bij te blijven. Twee gemiste strafworpen en een handvol break-outs die met verzil verd worden, is teveel. Daarnaast waren we in de verdediging niet attent genoeg. We hebben een paar break-outs tegen gehad, die nooit hadden mogen vallen. Dit verlies was met nodig geweest", aldus de oefenmeester. SCHAARS Met name in de eerste helft wa ren de doelpunten erg schaars. De vrij hinderlijke wind had behoorlijk invloed op het spel (hoewel de om standigheden verder weinig te wensen overlieten), en dat kwam goed tot uiting in de score. Alleen verzuimde LHV in de eerste dertia minuten het meteorologische voor deel voldoende uit te buiten. Toch domineerden de Leusde naren m de eerste helft de score. Ria Meyennk schoot de eerste treffer na de eerste de beste aanval op het scorebord. Vanaf de cirkel, was de Leusdense niet te houden: 0-1. Zeven mmuten later kwam For tissimo op gelijke hoogte, en het was tekenend voor de onmacht van LHV dat het daarna ruim tien minu ten duurde voor er weer raak ge schoten werd. Ria Meyerink eiste opmeuw de verantwoordelijkheid voor de treffer op. Vanaf de zeven meter verzilverde zij een strafworp en bracht de stand op 1-2. Vlak voor de veldwisseling kwa men de Leusdenaren voor het laatst op voorsprong. Een snelle aanval over twee schijven leidde tot de ruststand. Petra van der Heyden en Carla Mossel braken uit en de laat ste verschalkte de doelvrouwe aan de overzijde van het veld met een onhoudbaar schot: 2-3. De ondergang van de Leusdena ren kreeg al vrij snel na de hervat ting gestalte. In vier mmuten tijd was Fortissimo drie keer succes vol, waarmee de stand omgebogen werd naar een 5-3 voorsprong voor de thuisploeg. Hoewel LHV daarna nog wel lange tijd m het spoor van de tegenstander kon blijven, kwam men die klap niet meer te boven. Carla Mossel bracht de aanslui ting tot stand door een strafworp te benutten. Daarvoor waren echter twee zevenmeterworpen gemist. Omdat de Leusdenaren ook na 5-4 kansen bleven missen (met name de break-out leverde weinig tot geen rendement op), kon de thuis ploeg de voorsprong verder uit bouwen. Vanuit praktisch verloren situa tie bracht Carla Mossel nog even hoop in de Leusdense harten, toen ze met twee lage schoten de ach terstand terugbracht tot één treffer 7-6. Maar daarmee bleken de LHV-ers tevens hun kruit te hebben verschoten. In de slotfase legde de ploeg Fortissimo weinig meer m de weg en voor eigen publiek liet de num mer vijf dan ook met na aan de sportieve verplichtingen te vol doen. Nog vier keer waren de gast vrouwen succesvol, waarmee de eindstand op 11-6 werd bepaald. Een stand, die gezien de krachts verhoudingen in het veld als gefla- teerd moet worden beschouwd, maar die wel aangaf welke ploeg de meeste accuratesse bezat. De dames van LHV hebben zich wel geplaatst voor de volgende be kerronde. Vonge week trad de ploeg in Nijkerk aan tegen Adras- tea uit Bameveld. Na een voordeli ge 6-4 ruststand, liep LHV na de pauze gemakkelijk weg en noteer de een hoge score. Via 17-9 baan den de Leusdenaren zich een weg naar de volgende ronde. Vorig sei zoen strandden de Leusdenaren m de kwartfinales van het afdelingsbekertoernooi. /^j\ at mm m m^i op dit moment de belangrijkste lMfeWKil I W T (KAliAWX kandidaat om Kockengen te verge- VWK I IMAIj Wlllillll» zeUennaar de tweedeyklasse

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7