ewoners Kuperssingel niet tevreden net verder uitstel verkeersmaatregelen êJ)\V tisk-kampioenschappen jrimeur voor Leusden Speelgoed voor Tarrafal Kamp Waterloo gesloopt Ed ten Voorde Raadslid voor WD TOYOTA wandaag in Se leusder krant* LJU 2 Gemeente houdt zich niet aan eerdere toezeggingen' Opbrengsten moeten organisatie (Puddmgpop"88 mogelijk maken Woensdag 20 april inzameling 't Vooronder: Leusden groeit SERVA V0LV0 KEISTAD B.V. GESLOTEN. Autoradio gestolen Lezers service Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden AUTO EEMHAVEN C BELANGRIJKE MEDEDELING TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT 17.-X3VLU'('AU^j kmnl; DONDERDAG 14 APRIL 1988 - 19e JAARGANG NO. 99 SB HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV van één onzer medewerkers) LEUSDEN - „De gemeente Leusden houdt zich niet aan erder toezeggingen, dat er op de Kuperssingel maatregelen enomen zouden worden die de snelheid van het verkeer ïoeten matigen", aldus één van de bewoners van de Kupers- óngel maandagavond tijdens de vergadering van de commis- ie verkeer. Bewoners van de Kuperssingel in de wijk Claverenblad/Wil- lenburg dringen er bij de gemeente al lang op aan om iets te ndernemen tegen de automobilisten en bromfietsberijders die net soms zeer hoge snelheid over de Kuperssingel racen. Eén van de bewoners had zelf econstateerd dat jongelui de Ku- erssingel als racecircuit gebruik m te kijken, hoe snel ze met hun ommer rond de waterpartij kun- Bn komen. Ambtenaren hebben er wel een lee over hoe men de snelheid van et autoverkeer over de Kuperssin- el naar beneden kan krijgen. Zon- er het stedebouwkundig karakter in de weg geweld aan te doen, snkt men aan het aanbrengen van bobbels" en andere, vooral lage erkeersobstakels. Bomen en strui- en midden op de weg zouden misstaan, zo meent men van amb telijke zijn. PUBLIEK De raadscommissie voor ver keer mocht zich maandagavond verheugen in een flinke belang stelling van het publiek. Bewoners van de Kuperssmgel waren naar het gemeentehuis gekomen om hun argumenten nog eens toe te lichten. De bewoners maken zich vooral zorgen over de vele kinde ren, die aan en om de Kuperssingel wonen. Volgens één van de bewo- obstakels Eerder gedane toezeggingen van de gemeente worden haast onder streept door borden rond de wjjk Claverenblad-Wildenburg, waaop melding wordt gemaakt van 'woon wijk-obstakels'. Die zijn m de wijk echter nauwelijks te vmden ners heeft men vijf jaar geleden al aangedrongen op maatregelen. Toen deed men mets aan de weg omdat ,,de wijk nog met klaar was". „De wijk is inmiddels al twee jaar klaar en nog wordt er niets ge daan", aldus één van de verontrus te buurtbewoners. SCHETS Wethouder Joost de Jongh bleek maandagavond beslist met afwij zend te staan tegen het nemen van snelheidsbeperkende maatrege len op de kaarsrechte Kuperssm gel. De wethouder kon maandag avond zelfs een schets laten zien waarop één van de mogelijkheden voor de singel aangegeven was. De wethouder wilde graag de memng van de commissieleden weten maar tekende wel aan dat het geschetste plan de gemeente een bedrag van ongeveer hon derdduizend gulden zou gaan kos ten. Alle raadsleden zagen het be lang in van verkeer, dat zich met een matige snelheid voortbeweegt over de Kuperssingel. Geen van de raadsleden wilde zich maandag- AFSLUITING avond al vastleggen voor een defi- mtief plan. Men wil de eventueel te nemen maatregelen in de wijk. GEHEEL „De mensen aan de Beltmolen waren zelfs eerder met hun klach ten", zo waarschuwde raadslid Joop Kool (L'85). Ook bleek maandagavond geen raadslid bereid om nu al een be sluit te nemen over een uitgave van rond de ton. Eerst de discussie over het Meerjaren Activiteiten Plan (MAP) afwachten, zo meende de commissie. De discussie over het MAP staat gepland voor juni. Ondanks de druk van de bewo ners wilde wethouder De Jongh geen termijn noemen, waarbinnen hij met definitieve plannen voor de wijk zal komen. Opmerkelijk detail is, dat rond de wijk Claverenblad- Wildenburg wel hier en daar bor den staan om te waarschuwen voor „woonwijkobstakels". De obsta kels zijn echter in de wijk nauwe lijks te vinden. Met eén voorgestelde maatregel zal de gemeenteraad geen pro bleem hebben. De Kuperssmgel zal straks vanaf de Hamersveldse- weg met meer bereikbaar zijn voor gemotoriseerd verkeer. Ook zullen auto's niet meer vanaf de Kupers smgel de Hamersveldseweg op kunnen. Brommers en fietsers zul len wel gebruik kunnen maken van een mtnt op de Hamersveldseweg De Kuperssingel zal bij de Ha mersveldseweg worden afgeslo ten voor het autoverkeer door een „eilandje m de weg". Het langzaam verkeer zal het eilandje langs twee kanten kunnen passeren. Raadslid De Weerdt (PvdA) ziet niet veel in een lichtmast die op het eilandje geplaatst zal worden om de ver keerssituatie duidelijk te marke ren. „Die lichtmast wordt binnen de kortste keren omgeknald", aldus het socialistische raadslid EUSDEN- Het open jongerencentrum De Geut heeft voor de erste keer in haar bestaan de organisatie van het Open Leus- ens Risk-kampioenschap ter hand genomen. De opbrengsten an het toernooi, dat zaterdag om 20.00 uur begint, komen ten oede aan de organisatie van het derde Puddingpopfestival, oor 3 september op de kalender staat. Risk, dat zich wellicht het beste s wereldoorlogje spelen op huis- imerschaal laat omschrijven, is laatste jaren uitgegroeid tot een m de belangrijkste gezelschaps- >elen. Het gemet vooral enorme jpulariteit onder de oudere ugd De laatste tien jaar heeft het >el Monopoly zelfs van de eerste aats van de spelletjesranglijst rdrongen. Risk zijn de spelers gezeten rond een wereldkaart, die voor de gelegenheid tot spelbord is omge doopt. De spelers hebben m de uitgangsituatie een aantal landen m hun bezit Door middel van gehei me opdrachten worden continen ten veroverd en tegenstanders ver nietigd. Naast geluk spelen tac tisch- en strategisch inzicht een belangrijke rol in het verloop van het spel. Het toernooi m De Geut is een primeur voor Leusden. Op lande lijk niveau worden er al langer na tionale kampioenschappen Risk georganiseerd. De avond kwam tot stand door het stuntteam van De Geut, in sa- I menwerkmg met de organisatie van het Puddingpopfestival. Het Riskkampioenschap is één van de activiteiten die De Geut dit jaar on derneemt om het popfestival dit jaar financieel rond te krijgen. Deelname aan het toernooi kost 10,-maar daarvoor krijgt men m ieder geval de gehele avond gratis koffie. Inlichtingen over het evenement zijn telefonisch verkrijgbaar bij 946848 of 944915. LEUSDEN - Woensdag 20 april houdt de werkgroep 'Leusden para Tarrafal' een speelgoedinzameling in 't Vooronder. Dat ge beurt 's middags van twee tot vier uur. Zoals bekend, onderhoudt Leusden een speciale band met Tarrafal, een klein dorp op een van de Kaapverdische ei landen. Sinds 1986 bestaat er een cultureel samenwerkings verband tussen Tarrafal en de gemeente Leusden. Een werk groep, 'Leusden para Tarrafal', houdt zich met deze contacten bezig. Vooral omdat het met alleen om bestuurlijke uitwis seling gaat, maar vooral ook om banden tussen inwoners onder ling. De inzameling van speel goed is de eerste aktie van de werkgroep. Het gaat daarbij vooral om speelgoed, dat kin deren in hun ontwikkeling sti muleert Bovendien moet het sterk, veilig en niet al te groot zijn. Dit laatste is belangrijk, in verband met de hoge trans portkosten naar de Kaapverdi sche eilanden. Een financiële bijdrage voor dit transport is dan ook van harte welkom. NIJVERHEIDSWEG N. 63 AMERSFOORT TEL. 033-631620 LEUSDEN- Gistermorgen hebben slopers een begin gemaakt aan het emde van wal eens het opleidmgscentrum voor officieren van het Nederlandse leger was. Het centrum stond beter bekend als Kamp Waterloo. Het gebouwencomplex kwam staat al vijf jaar ongebruikt en gisteren ging de slopershamer enn. Wat er met het terrein gaat gebeuren, is tot nu toe niet bekend. LEUSDEN- Het inwonertal VcJ\ de gemeente Leusden is in de maand februan met 31 personen toegeno- AMERSFOORT DEALER I taslerdamsweg 7 lel 033-630154 MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Wegens verbouwing zijn wij van maandag 18 t/m woensdag 27 april a.s. Alle reparaties en lopende opdrachten worden verzorgd vanuit onze vestiging in SPAKENBURG. Kerkstraat 39, tel 03499-85566 Vanaf donderdag 28 april staan we (totaal vernieuwd) weer graag tot uw dienst. Lel op onze advertentie van donderdag 28 april! Leusden Winkelcentrum „Hamershof" Tel. 033-942101. Spakenburg Kerkstraat 39 Tel. 03499-35566 men. Daarmee groeide Leusden tot een gemeente met 27.071 perso nen. Leusden kende m de maand fe bruari een geboorte-overschot van 13 personen. Dertien plaatsgeno ten stierven, terwijl er 26 borelin gen dij ue DurgeiujKe siana ais nieuwe Leusdenaren konden wor den ingeschreven. Daarnaast vestigden zich 108 mensen in Leusden. Daar tegen over stond dat 90 mensen Leusden inruilden voor een andere woon plaats In de maand januari overschreed Leusden de grens van 27.000 inwo ners. LEUSDEN- Uit een auto, die gepar keerd stond aan de Pachter, is in de nacht van maandag op dinsdag een radio/cassetterecorder ont vreemd. Het voertuig werd met een valse sleutel opengemaakt. Crisis bij JUID m Zuid opgelost. pagina 3. „Lisiduna" houdt solisten- en ensemble-concours. pagina 3. Reizigers genoten van boottocht met de Zonnebloem. pagina 3. Het weer in Leusden: Lente-doorbraak. pagina 3. Virus brengt „Het laatste loverbospagina 3. Leusdenaren vertegenwoordigen provincie op landelijke bevrijdingsmanifestatie. pagina 5 Zwembad opgeleverd. pagina 5. Henschotermeer binnenkort weer open. pagina 5. Beslissing over fietspad langs Asschatterweg weer uitgesteld. pagina 5. Prijswinnaars voorjaarspuzzel en kleurwedstnjd. pagina 5. Sport: De Haaien komen in sterk internationaal veld tekort. pagina 7. TTCL heeft titel voor het grijpen. pagina 7. Regionale turnstrijd bij Impala. pagina 7. Jan de Ridder eerste leider m hoofdklasse Bowlinguurtje. pagina 9. De Eemelaar opende tenmsseizoen met brunchtoernooi. pagina 9. LHV verslaat AAVpagina 9. Eerste team Avanti-tafeltennis kampioen. pagina 9. LEUSDEN - Ed ten Voorde wordt het nieuwe raadslid voor de WD. Dat deelde frac tievoorzitter Alrich Parson van de WD-fractie in de Leusdense gemeenteraad gis teren mee. De heer Ten Voor de volgt eind mei Jan Wage naar op. Zoals we vorige week publiceerden, legt de heer Wagenaar zijn raadslidmaat schap per 1 mei neer. Ed ten Voorde stond weliswaar niet als eerstvolgende op de gros lijst van de WD, die voor de laatste verkiezingen was opgesteld. Maar de kandidaten, die boven hem ge plaatst waren, hebben inmiddels laten weten, het raadslidmaatschap niet op zich te zullen nemen Ed ten Voorde is in de Leusden se dorpsgemeenschap geen onbe kende. Hij was in het verleden on der meer nauw betrokken bij het jeugd- en jongerencentrum De Geut. Momenteel is hij voorzitter van de Lokale Omroep Leusden. Ed ten Voorde, het nieuwe raadslid voor de WD. Nog voor de zomer een vreemde taal spreken. Individuele kursussen spreekvaardigheid Inl 033-729097 Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - mei te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b.v., afd Lezersservice, tel nr 03420-94206 Konijntje m de Wetering „Politieke hobbel".

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1