Crisis bij JUID in Zuid opgelost Reizigers genoten van tocht met Zonnebloem I leiisder krant Muziekvereniging Lisiduna houdt solisten- en ensemble concours wfv Virus brengt 'het Laatste Loverbos' L LEUSDEN Amnesty .international KPO houdt slotavond leusder krant JokaaL Leusden Achterveld Wethouder gaat mee als vrijwilligster: MIELE KEUKENS, MOOI DE MOOISTE MIELE Keukencentrum Huizenga Lente-doorbraak LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 ve y Frühschoppen DONDERDAG 14 APRIL 1988 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Een crisis binnen de jeugdvereniging Juid" in ieusden-Zuid schijnt te zijn opgelost. Er is een nieuw bestuur, mder voorzitterschap van de heer W. v. d. Klashorst, terwijl ien geheel vernieuwd stel medewerkers aan het werk gaat roor tal van eigentijdse aktiviteiten. Om problemen in de oekomst zoveel mogelijk te voorkomen zijn er tijdens „kader- lagen" op 5 en 6 april j.l. intensieve gesprekken gevoerd en ilannen gemaakt voor de komende maanden. De opening van Ie hernieuwde Juid is op 15 april a.s. met 's avonds een kinder- Lisco gevolgd door een disco voor oudere jeugd. De bestuurscrisis die een onont warbare knoop leek. is door inzet ran veel jonge Leusdenaren nu van ie baan. Door een constructief jverleg en met een voortdurend vasthouden aan de doelstelling van joed jongerenwerk in Leusden- !uid door de jeugdleiders Roy (obbemond en Saskia Szarifinski can de jeugd in de ..Woelige Hoek" zich weer met veel creativiteit uitle ven. Zoals bekend werd na aanvan kelijke bezwaren van de buurt dit oude schoolgebouw geluidsarm in gericht voor tal van aktiviteiten. SCALA Voor de komende maanden wordt een uitgebreid scale van mo gelijkheden aan de tieners en jon geren van Leusden-Zuid geboden. Dit programma bestaat onder meer uit knutselavonden en -middagen voor de tieners, disco's, excursies, surf- en zeüweekenden etc. voor de oudere jeugd vanaf 14 jaar PASJES De vernieuwde vereniging poogt kwalijke mvloeden van bui ten te weren via een pasjessys teem. Immers, vaak werden de avonden, georganiseerd door Juid verstoord door lieden die met min der positieve bedoelingen de Woelige Hoek bezochten. Middels een pasjessysteem, waarmee een bewuste toelating en uitsluiting van personen kan worden bereikt, wil men voorkomen dat de goede wil van velen afgebroken wordt door het destructieve optreden van en kelen. KONIGINNEDAG Speciaal voor de komende Ko ninginnedag op 30 april a.s. is er een gevarieerd programma opge steld, dat varieert van spelletjes buiten voor tieners op het school plein van de Loysderhoek aan de Prinses Margrietlaan. Voor de ou dere jeugd is er dansen met een band afgewisseld door de disco. De eerste reakties m Leusden- Zuid van ouders en omwonenden is positief Men is verheugd over de vernieuwing en vooral dat de lei ding nu sterker het heft in handen heeft gekomen. Het is mogelijk kennis te maken met de aktiviteiten van Juid. Het bezoek van ouderen is altijd moge lijk en wordt zelfs toegejuicht. Bin nen niet al te lange tijd wil Juid middels een open dag zich richten tot de gehele Leusdense gemeen schap. waarschijnlijk bij de pre sentatie van het winterprogramma. Vooreerst is er mogebjkheid tot kennismaking bij de open feeste lijkheden tijdens Korunginne-dag Op 12 apnl 1986 werd de Woelige Hoek door de toenmalige wethouder Gijs van Woudenberg als sociaal-cultu reel centrum m gebruik gesteld. Vanaf komende week maakt het centrum - met de jongerenvereniging JUID - een nieuwe start. LEUSDEN- Onder auspiciën van het samenwerkingsverband muziekverenigingen Oost Utrecht Gelderse Vallei (OUGV) houdt muziekvereniging Lisiduna aanstaande zaterdag een solisten- en ensembleconcours. Het evenement zal plaatsvin den in de Marcuskerk aan de Asschatterweg 23. Tijdens het concours zullen solisten en kleine ensembles van diverse muziekverenigingen uit de regio op hun vaardigheden getoetst worden. Steibelt. Samen met A. van Heus- den brengt Deemk om half twaalf 'I whistle a happy tune' van R. Rod- gers, een duet voor klarinet en dwarsfluit. J. Spronk sluit het pro gramma voor de pauze op es-bas af met 'To a wild rose' van Macdo- well/Blauw. ES-BAS Om kwart over twee, een kwar tier na de hervatting van het pro gramma. verzorgt C Coenen een tien minuten durend optreden met een bariton. Coenen heeft het Hoornconcert no. 1 van Mozart uit gekozen als vingeroefening voor deze gelegenheid. A. van Heusden komt daarna voor de derde keer in actie met een Serenade voor dwarsfluit van Joseph Haydn. 'Romance sans paroles' van Men delssohn is de titel van het stuk, waarmee H. Vollaard met wald hoorn de jury onder de indruk hoopt te krijgen. Als negenentwintigste op de lijst staat J. Spronk, die op es-bas een duet ten beste geeft met E. van de Berkt op bariton-saxofoon. 'Melo disch Duet' is de welluidende titel van het stuk dat namens Lisiduna op het programma staat. R. Vaarkamp is de enige slag- Hie Lisiduna 'atordag in de Marcuskerk vertegenwoordigt. Bij na aan het eind van het programma komt Vaarkamp, die in de ere-div- sie speelt, voor de dag met Fantasy no. 4 van H Kikkert. Vaarkamp bespeelt de kleine trom. Vanaf half tien passeren achter eenvolgens 59 solisten en ensem bles van diverse veremgmgen de revue. Alleen of in kleine gezel schappen zullen de muzikanten, al dan met begeleidt door een pianist, hun vaardigheden op muziekin strumenten van uiteenlopende aard laten beoordelen door een deskundige jury. De muzikanten komen uit in ver schillende klassen, die in de muzie kwereld divsies genoemd worden. Voor de organiserende vereni ging komen tien solisten en ensem bles in actie. Het duo A. van Heus den en E. van der Steen bijten voor Lisiduna de spits af om kwart voor elf met een dwarsfluitduet van De- vieme. Van der Steen komt daarna ook nog solo m actie met een sona te in F-majeur voor dwarsfluit van Antonio Vivaldi. S. Deenik soleert namens Lisidu na tussen deze twee optredens in op klarinet, met Um Ballo van D Het evenement begint 's mor gens om 9.30 uur en duurt tot onge veer 20.00 uur. De zaal is open van af 9.00 uur. De toegang kost 2,50. LEUSDEN - Jongerenvereni ging Virus brengt zaterdag 23 april in De Korf een familie stuk op de planken, getiteld 'Het Laatste Loverbos'. Het stuk is geschreven door Jan Staal. Het stuk heeft als thema 'Mens en Milieu' Zoals in het programma boekje staat vermeld: 'Vroeger leefden we nog met miljoenen, overal over de hele werels Vogels, konijnen, elfen en kabouters, her ten, olifanten, aardmannen, hek sen, noem maar op. Maar toen kwam de mens., en met de mens, het gevaar, de luchtverontreiniging en het lawaai. En langzaam stierf alles uit'. De regie van het stuk is in han den van Thea Roest. Naast de opvoering van zaterdag 23 apnl vmden nog twee andere plaats, op zondag 24 april, 's mid dags om twee uur en op donderdag vijf mei, eveneens om twee uur 's middags. Ook deze opvoeringen vinden plaats in De Korf. De entree bedraagt voor volwas senen vijf gulden. Kinderen bene den de zestien jaar betalen de helft. Leden van Virus hebben gratis toe gang 'eden van de Lisiduna komen zaterdag uit op het solisten- en nsemble-concours, waarvoor de Leusdense muziekvereniging als gastvrouw optreedt, (foto: archief Leusder Krant). ACHTERVELD - Maandag- ivond zal er weer geschreven runnen worden voor Amnes- y International. Degenen die lieraan willen deelnemen ijn vanaf 19.30 uur weer van larte welkom bij Nel Schwa- jermann aan de Verjaagde luiterweg. Er is dan weer gelegenheid om rijlating te vragen van gewetens- ievangenen en voor degenen die J lange tijd gevangen zitten m ver and met hun godsdienstige of po- tieke overtuiging, te vragen hen poedig een eerlijk proces te ge en. Er zal ditmaal geschreven wor den naar de autoriteiten van Tur kije, de Volksrepubliek China en Malawi Voorbeeld-brieven, zowel in het Nederlands als in de taal van het land, zijn aanwezig. Schrijfpa pier en enveloppen zijn eveneens aanwezig, de postzegel dient zelf te worden betaald. ACHTERVELD - Woensdag 20 april zal de KPO de slotavond van het seizoen houden. De leden wor den deze avond om 20.00 uur ver wacht in D'Ouwe Peerdestal. Er zal deze avond bingo worden gespeeld waarbij een aantal mooie pnjzen te winnen is. Men rekent op een grote leden-opkomst waar door het een gezellige avond kan worden. ACHTERVELD/LEUSDEN - De Zonnebloem-afdelingen Ach terveld en Leusden organiseerden in onderlinge samenwer king maandag weer de jaarlijkse boottocht voor ouderen uit Achterveld en Leusden. De deelnemers werden per bus en met diverse personenau to's naar de plaats gebracht waar de boot zou vertrekken. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tol 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68,80 per jaar. 34.90 per half jaar, 17 70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V te Barneveld. met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en I 15.- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. De vertrekplaats zou weer Rhenen zijn, maar vanwege de hoge waterstand kon de Zonne bloemboot daar niet aanleggen en werd de vertrekplaats Wage- ningen. Tengevolge van een communicatiestoornis bleek Leusden hiervan niet op de hoog te gebracht zodat de Leusdena ren naar de afvaarplaats in Rhe nen reden. Na ontdekking van de fout werd de zaak toch nog opge lost en werd naar Wageningen gereden. Nadat alle gasten aan boord waren, vertrok de boot over de Rijn in de richting Rhenen. Er werd nu in een andere richting gevaren, dan vorig jaar. Via Rhe nen ging het verder in de richting Wijk bij Duurstede en Vianen. Dankzij het vrij goede weer kon er volop van de omgeving wor den genoten. AFVAART Na de afvaart werden de deelne mers allen hartelijk aan boord van de „Maasvallei" verwelkomd door de Achterveldse voorzitter W Memten. Hij hoopte dat men een mooie reis zou hebben en dat het een hele prettige reis zou worden. In het bijzonder verwelkomde hij de genodigden ds. J. Jellema, pas tor F Overbeek en de huisarts Koch. Ook werd hartelijk welkom geheten de Leusdense wethouder Evelien Blom die de reis mee maakte, als ere-gaste Verder waren aanwezig de be sturen van de beide afdelingen als mede de medewerkers en mede werksters van deze afdelmgen Als verpleegkundigen gingen Frouk van Soesberen uit Achter veld en Ans Coenen en Mieke Mor sing uit Leusden mee. Gelukkig hebben de beide geestelijken, de huisarts en de verpleegkundigen een hele makkelijke dag gehad, waardoor zij ook volop van de reis hebben kunnen geniten. Na de afvaart presenteerden de medewerkers en medewerksters koffie met cake Tijdens het koffie drinken en meerdere malen tijdens de reis werd vertgeld waar men ongeveer was en wat er dan zoal te zien was. De sluizen-complexen die gepasseerd werden door de i aanwezigen bewonderd. Er heer ste al spoedig een leuke sfeer aan boord. Na de koffie volgde het ape ritief. Inmiddels naderde de tijd voor j de versterking van de mwendige mens en werd er m de keuken hard aangepakt om alles op tijd klaar te hebben. Eerst werd door pastor Overbeek gebeden, waarna de maaltijd begon De soep, de salade en de broodjes en krentebollen lieten zich goed smaken. Tijdens de maaltijd werd door Ds. Jellema een kort woord gesproken. Hij dankte voor de uitnodiging om deze reis weer te mogen meema ken. Verder sprak hij zijn grote waardering uit voor de medewerk sters die dit werk geheel belange loos doen voor de mensen aan boord. Ook had hij grote waarde ring voor het werk van de Zonne bloem. zoals het bezoek van zieken en bejaarden en dergelijke Hierna sprak hij een dankgebed uit. TERUGREIS Inmiddels was de tijd aangebro ken om de terugreis te aanvaarden Ook nu werd er weer voor gezorgd dat de aanwezigen niets te kort kwamen. Tijdens de terugreis voerde Evelien Blom ook nog het woord. Ze was blij, dat ze deze reis als ere-gaste had mogen meema ken. „Ik heb enorm genoten. Tij dens de reis ben ik aan elke tafel een babbeltje wezen maken. Hier bij bleek me wel, hoe de aanwezi gen van de reis gemeten. Ik ben wel beduusd van wat de medewerk sters op zo'n dag moeten preste ren. Ik heb daar veel bewondering voor. Ik weet dat ik volgend jaar met als ere gaste mee zal kunnen, maar 'ik zal dan zeker als mede werkster meegaan", zo kondigde de wethouder aan. Omstraaks 16.00 uur arriveerde men weer bij de aanlegplaats in Wageningen. De reis was geheel volgens schema verlopen De heer Meinten bedankte alle medewerksters en medewerkers voor hun inzet tijdens de reis. Ook de aanwezigen werden voor hun inbreng en hun goede humeur be dankt. Uit de reacties van de aanwezi gen bleek, dat men volop van deze reis had genoten Ook de dank baarheid voor al het werk dat voor hen was gedaan werd vele malen tot uiting gebracht. Zeist. Montaubanstraat 241. Tel.03404-15750 door Jan Versteeg! Het weer is begin deze week bepaald niet slecht ge weest. Vooral dinsdag was er veel zon en bleef het droog. Gisteren kan er wat regen zijn gevallen van een oud front dat via Frankrijk naar Duitsland is getrokken. Toch is er nog steeds pool- kou in de „uitverkoop". Erg koud was het deze week nog in Siberie. Daar vroor het nog 40 graden. Onder invloed van een zeer krachtig hoge- drukgebied boven Noordoost Canada (tijdelijk meer dan 1050 hpa!) was het ook bere- koud op IJsland. Midden op de dag nog -10 graden. Deze koude bereikt ons niet. Erg koud was het wel twee jaar geleden, op 12 en 13 april 1986 daalden de thermome ters record-laag. Op sommige waarnemingsstations vroor het op normale hoogte (1,50 m) matig, dat wil zeggen meer dan 5 graden. Aan de grond verliep een en ander nog spectaculairder. Colle ga's weeramateurs richtten een waarnemingsstation op nabij de Veluwe. Daar vroor het maar liefst 16 graden. Op 12 april sneeuwde het op sommige plaatsen bij slechts 1 graad. Dan komen we er op dit moment ietsje beter van af. De vooruitzichten voor de komende dagen lijken even min ongunstig. We komen geleidelijk weer wat meer onder hogedrukinvloed, waardoor er perioden met zon voorkomen en het gro tendeels droog kan blijven. Een gunstige ontwikkeling lijkt de koers (althans op dit moment) van een diepe de pressie, nu nog op de oceaan. Deze lijkt voor anker te gaan in de buurt van West-Europa en kan daar dan eens meer Zuidelijke stroming op gang brengen, die geleidelijk warmte lucht kan gaan aan voeren. Zekerheid daarom trent bestaat op dit moment nog niet. Maar het vooruit zicht biedt perspectieven. Tenslotte wachten we alle maal op een definitieve door braak naar mooi lenteweer. Overigens begint de natuur al aardig in te spelen op het jaargetijde. Vele bomen wor den weer mooi groen en 's morgens vroeg zijn al enkele vogels blij dat het weer zo vroeg licht gaat worden. Het overtollige water ra ken we ook geleidelijk weer kwijt. De uiterwaarden val len weer droog en over enige tijd is alleen nog het achter gebleven vuil een teken, dat het water zo hoog heeft ge staan. En als de zomer straks goed uit de sloffen wil schie ten moeten dezelfde uiter waarden misschien wel weer besproeid worden. Zo gek kan het in ons grillige kli maat verlopen. Ik hoop in ieder geval dat de veelbelovende weerkaar ten voor het komend week einde ook inderdaad de waarheid worden. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Donderdag 14 april. 19.45 uur: Algemene ledenver gadering Leusden'85, 't Claeveren- blad, De Brink 16. Vrijdag 15 april. 20.00 uur: Lezing over Nepal, 't Trefpunt, Leusden-Zuid. Zaterdag 16 april. 9.30 uur: Solisten- en ensemble concours Lisiduna, Marcuskerk, Asschatterweg 23. 19.45 uur Open Leusdense Risk- kampioenschappen De Geut, Jon gerencentrum De Geut, Zwarte- weg. Maandag 17 april. 14.00 uur: Beëdiging gemeente secretaris Van Elteren, gemeente huis. 16.00 uur:: Receptie gemeente secretaris, gemeentehuis 20.00 uur: Raadscommissie FBB, commissiekamer, gemeentehuis. Vrijdag 15 april: 20.00 uur Kaart- toemooi, De Hessenkar Zaterdag 16 april: v a. 8 00 uur K P.J., Oudijzeractie Zondag 17 april: 11.30 uur Fruh- schoppen, D'Ouwe Peerdestal 14.00 uur Disco, De Klaveet Dinsdag 19 april: 9.00 uur Welfa reclub Zonnebloem, Ons Gebouw ACHTERVELD- In d'Ouwe Peer destal in Achterveld wordt zondag Frühschoppen gehouden. Aan het Frühschoppen zal de uit Huissen afkomstige kapel De Bevelanders, dat in Achterveld geen onbekende meer is, medewerking verlenen Liefhebbers van Oostenrijkse mu ziek kunnen vanaf 11.30 uur in d'Ouwe Peerdestal terecht.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3