■eusder krant Leusdenaren vertegenwoordigen provincie op landelijke manifestatie Prijswinnaars kleurwedstrijd Henschotermeer gaat binnenkort weer open 5B" aJinimiiirajr Zwembad opgeleverd Beslissing over fietspad langs Asschatterweg weer uitgesteld Winnaars voorj aars-puzzel MARITIEME SFEER Inwoners Leusden naar nationaal bevrijdingsfeest in Amsterdam: Berichten over sluiting Diakonessenhuis voorbarig tijverbod tanken jeverfd Lezing over Nepal ftrrm-Ll 'Ongevallenstatistiek geen aanleiding tot haast' Gewonde bij aanrijding Nieuwbouw overgedragen aan Zwemstichtmg: DONDERDAG 14 APRIL 1988 plaatselijk nieuws Het monument op de fussiladeplaats, ook bekend als de Stenen Man, werd vorig jaar door de Montessorischool 't Ronde geadopteerd. UTRECHT/LEUSDEN - Gede biteerde Staten achten de be- Irithten over een eventuele slui- fttng van het Diakonessenzieken- huis in Utrecht voorbarig. In imbtelijke voorstellen wordt de eventuele sluiting van dit zieken huis weliswaar overwogen als eén van de mogelijke oplossin gen om vermindering van het aantal ziekenhuisbedden in de provincie te realiseren, maar ze ker is dit nog allerminst. Die ambtelijke voorstellen fun- jeren slechts als discussiestuk in overleg met de Stichtmg Sa- nenwerkende Utrechtse Zieken- iuizen. Het is echter niet uitgeslo- en, dat de voorstellen die nu op afel liggen, nog ingrijpend zullen eranderen onder invloed van het iverleg met de stichtmg. GS betreuren, dat door de publi- :atie van dit discussiestuk onrust is intstaan bij vooral het personeel fan het betrokken ziekenhuis. Het roortijdig bekend worden van de mbtelijke voorstellen zal overi- ;ens niet van invloed zijn op de oortgang van de planning. VERDWIJNEN In de provincie Utrecht moeten net ingang van 1995 527 zieken- luisbedden verdwijnen. Dat staat de aanwijzing die staatssecreta- Dees van WVC in februari ingstleden de provincie gaf. Ook ouden er volgens de staatssecre- ms in de provincie Utrecht in 1990 2 specialisten te veel zijn. Het provinciaal bestuur heeft van Ie staatssecretaris een jaar de tijd lekregen om een ziekenhuisplan oor te bereiden, dat zal dienen als advies aan de mmister. GS willen dat plan m goed overleg met de ziekenhuizen voorbereiden. Daar om vindt op ambtelijk niveau nu al oriënterend overleg plaats met die ziekenhuizen. In een later stadium van de planvoorbereiding zal ook met de ziekenfondsen en particu liere ziektekostenverzekeraars, de regionale inspectie voor de volks gezondheid en de betrokken de partementen overleg worden ge voerd. INSPRAAK Als het overleg met de zieken huizen is afgerond bepaalt het col lege m juni 1988 een voorlopig standpunt over het eventueel slui ten van ziekenhuizen of afdelingen van ziekenhuizen. Daarna volgt in augustus en september een in spraakperiode, waann alle betrok kenen bezwaren kunnen mdienen tegen het voorontwerpplan. Pro vinciale Staten zullen tenslotte pas begin 1989 een definitieve beslis sing nemen over de beddenreduc tie. Ovengens wijzen GS tenslotte nog op de conclusie uit de notitie „Uitgangspunten voor de planning algemene ziekenhuizen" dat de po sitie van het Diakonessenzieken- huis „pas in laatste instantie ter dis cussie kan worden gesteld". Het Diakonessenhuis dankt deze posi tie aan het feit dat een plan voor vervangende meuwbouw, waarbij tegelijkertijd een deel van de be staande ziekenhuiscapaciteit is in geleverd, al is goedgekeurd door de minister. De statencommissie voor Volksgezondheid heeft on langs met die uitgangspuntennota ingestemd. üUSDEN- In de nacht van dinsdag woensdag werd de 25-jange 4.B. uit Amersfoort betrapt op het |den onder invloed. De Amers- öitse werd op de Walstro voor in routmecontróle aangehouden, aarna de blaasproef uitwees dat teveel gedronken had. Er was ien aanleiding een bloedproef af nemen. Wel kreeg de bestuur- ir een rijverbod opgelegd. ÏUSDEN- Vanaf maandag 18 april ijgen de banken in de gemeen- lijke plantsoenen een meuwe rflaag. Door middel van een ordje, voorzien van de tekst AT', wordt aangegeven welke tfiken onder handen genomen tt en daardoor tijdelijk minder ischikt voor gebruik De werk- amheden duren tot 7 mei, LEUSDEN- De gemeente Leusden is uitgekozen om de provincie Utrecht met een delegatie te vertegenwoordi gen op de nationale bevrij dingsmanifestatie. De mani festatie, waar ook Hare Ma jesteit de Koninging aanwe zig zal zijn, wordt op 5 mei gehouden in het muziekthea ter in Amsterdam. Onder leiding van burgemeester A. Panis zullen vijftig Leusdenaren, voornamelijk mensen die zich in de oorlogsjaren verdienstelijk hebben gemaakt en daarvoor zijn onder scheiden, de manifestatie bijwo nen. Dat de keuze op Leusden geval len is, heeft te maken met het feit dat er in het begin en aan het eind ion Ho nnrina op Leusdens arond- gebied hevig strijd geleverd is. De aanwezigheid van het kamp Amersfoort (op Leusdense grond gebied) en de onderhandelingen over voedseldroppings, die in apnl 1945 in Achterveld werden ge voerd, accentueren de betekenis die Leusden in de oorlogsjaren heeft gehad. ADOPTIE De uitverkiezing van de ge meente Leusden om de bevnj- dingsmamfestatie bij te wonen, heeft ook te maken met het feit dat de Leusdense Montessorischool 't Ronde het nationale monument op de fussiladeplaats adopteerde. De delegatie die Leusden in Am sterdam zal vertegenwoordigen, wordt samengesteld uit in Leusden woonachtige dragers van oorlogs- en verzetsonderscheidingen, zoals de Bronzen Leeuw, het Bronzen Kruis, het Kruis van Verdienste en het Verzetsherdenkingskruis. Daarnaast hebben ook Leusdense inwoners met een uitkering van de Stichting '40-'45 een uitnodiging ontvangen. De Oranjevereniging Leusden, het Feestcomité Achter veld en de leerlingen van de Mon tessorischool 't Ronde zullen ook m Amsterdam vertegenwoordigd zijn. De betrokkenen hebben hier over inmiddels een brief ontvan gen Omdat het mogelijk is dat be paalde dragers van een oorlogs- of verzetsonderscheiding niet bij de gemeente bekend zijn, worden de genen die geen uitnodiging heb ben gehad verzocht contact op te nemen met het bureau Voorlichting van de gemeente, telefoon 941247, toestel 116. LEUSDEN- De Leusdense natuur fotograaf Machiel de Vos verzorgt vrijdagavond vanaf 20.00 uur een lezing over Nepal. Plaats van han deling is 't Trefpunt, naast de dorpskerk, Arnhemseweg 75 in Leusden-Zuid. De fotograaf vertelt die avond over zijn ervaringen met de natuur en cultuur in en rond de Himalaya, het dak van de wereld. Schitteren de dia's zullen het verhaal van Ma chiel de Vos kracht bijzetten. Belangstellenden zijn van harte welkom. LEUSDEN- In de Paaseditie van de Leusder Krant schre ven wij een kleurwedstrijd uit, waarop de Leusdense jeugd in groten getale rea geerde. We mochten zelfs in zendingen ontvangen van buiten de gemeentegrenzen. De achtjarige Raymond Klein, die tijdens de Paasda gen bij zijn opa in Leusden logeerde, spande daarbij de kroon. Raymond woont zelf in Zaltbommel. Het heeft een zich deskundig noemende jury menig zweetdrup peltje gekost om uit te maken wel ke kleurplaat voor een prijs m aan merking kwam. De verschillen wa ren namelijk onzettend klein, waar bij de hoge kwaliteit van de inzen dingen opviel. De inzendingen werden m dne leeftijdscategoneen onderver deeld, te weten de 4, 5 en 6-jangen, de 7.8 en 9-jarigen en de 10,11 en 12-jarigen. In de eerste categorie kwam na njp beraad de inzending van Tanja Vrijhoef (5), Lijsterbeslaan 10, als de fraaiste uit de bus. In de categorie 7 en 8-jangen was sprake van gedeelde eer. In eendrachtige samenwerking zet ten de in de Ansfriduslaan (nr. 18) woonachtige broer en zus Martijn en Amanda de Graaf (respectieve lijk 8 en 7 jaar oud) zich aan het karwei. Het resulteerde m een hele mooie, fleunge paashaas. Reden voor de jury om deze inzending met de eerste pnjs te belonen. In de categorie 10, 11 en 12-jari- gen was er uiteindelijk eigenlijk maar één die voor de hoofdprijs in aanmerking kwam. Als een voleer- de schilder kleurde Thijs Mak (11 jaar), Pachter 16, de paashaas in met waterverf, een techniek die verder niemand gebruikte. Het re sultaat loog er dan ook met om. Voor Thijs ligt er een pnjs te wach ten. De prijswinnaars kunnen hun prijs ophalen op het kantoor van de Leusder Krant, Asschatterweg 19 in Leusden. Het kantoor is op kan tooruren geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. WOUDENBERG/LEUSDEN- Het recreatiegebied Het Hen schotermeer in Woudenberg ontwaakt langzaam uit zijn winterslaap. Vanaf het laatste weekeind van april zal het ge bied weer voor publiek toe- gangkelijk zijn. Parkeren bij het Henscho termeer kost 7,- per dag. Brommers en fietsen kunnen respectievelijk voor 1,- en 0,50 weggezet worden in een bewaakte stalling. Nieuw is de mogelijkheid om voor auto's een parkeerabonne- ment te nemen. Voor 50,- kan het gehele jaar op het terrein gepar keerd worden. Snelle beslissers kunnen extra voordeel halen. De genen die op woensdag 20 april of op zaterdag 23 apnl tussen 14.00 uur en 16.00 uur bij het Henschoter meer een abonnement kopen, zijn slechts 42,50 kwijt. In de week van 18 tot en met 22 april zijn abon nementen ook m de voorverkoop verknjgbaar op het kantoor van het recreatieschap, Bngittenstraat 13 in Utrecht. Daar kunnen belangstel lenden tussen 9.00 uur en 12.00 uur en tussen 14.00 uur en 16.00 uur terecht. WATERKWALITEIT Onderzoek van de provmcie Utrecht heeft uitgewezen dat de waterkwaliteit van het Henschoter meer uitstekend is. Het onderzoek, dat gedurende het gehele seizoen 1987 heeft plaatsgevonden, wees uit dat de waterkwaliteit bacteno- logiosch aan alle normen voldoet. Ook werden geen sporen aange troffen van andere stoffen, die schadelijk zouden kunnen zijn voor de volksgezondheid. Ook de sliblaag dat m het water wordt aangetroffen, bevatte geen stoffen die gevaren zouden kunnen opleveren. Alleen als er veel mensen tegelij kertijd m het water zijn, wordt het water wat troebel door het opwer- velende sliblaagje en het fijne zand. ■rr4 LEUSDEN - Gisteren zijn formeel de bouwwerkzaamheden aan het sport- en recreatiebad „Octopus" beëindigd. Slechts een week na de anderhalf jaar geleden geplande opleverings datum van 1 april is de nieuwbouw overgedragen aan de eigenaar, de Zwembadstichting Leusden. Onder projectleiding van het architectenbureau Koppert en Koenis uit IJsselstein hebben de met de bouw belaste aannemers de afgelopen maanden het slechte weer getrotseerd en een prachtig sport- en rekrea- tiecomplex neergezet. Onder regie van de heer Aad van den Berg hebben de tientallen medewerkers van aannemingsbe drijf Gesman (bouwkundige werk zaamheden), Terberg (elektro technische werkzaamheden, Hoek (lucht- en warmtetechiuek), Elec- trobouw (waterzuivering) en vele onderaannemers en toeleveran ciers aan dit unieke projekt ge werkt. De werkzaamheden aan de lig- weide en toegang tot het complex gaan intussen in hoog tempo voort. Het inzaaien van het gras, de afron ding van het beplantingsplan en tenslotte het plaatsen van de mini golf zijn door de onvoorstelbaar natte wmter wat achter het schema geraakt Daarentegen zullen het nieuwe voorplein inclusief fietsen stalling en de toegangsweg voor bussen wel binnen enkele weken voor gebruik gereed zijn. Er zijn dan ook geen belemmeringen om op maandag 25 apnl het bad offi cieel in gebruik te stellen. De eerstkomende weken zal echter nog hard gewerkt moeten worden om het bad voor het pu bliek open te kunnen stellen. Een gigantische schoonmaakoperatie van het gebouw, binnen en buiten staat te beginnen. Voorts eisen de inrichting en meubilering van alle droge ruimten, mclusief de keuken en restorette en het installeren van meuwe administratieve systemen alle aandacht van het - deels nieu we - medewerkersteam op. OPENING De officiële opening zal in be sloten sfeer plaatsvmden op maan dagavond 25 april. Tijdens de daar opvolgende dagen zal met tal van attracties het bad worden mgewijd. Vanaf zaterdag 30 april is het com plex voor iedereen toegankelijk. Het programma van de openings week is als volgt: Maandag 25 april: Olympische openingsceremonie en receptie voor genodigden met medewerkmg van Nederlandse zwemsporters op weg naar Seoel Daphne en Edwm Jongejans (schoonspnngen), Joannie Janssen en Marjolein Both (kunstzwemmen) en Jolanda de Rover (wedstnjd- zwemmen). Zij zullen hun sportieve prestatie meten met enkele Leus dense notabelen. Dinsdag 26 april t/m donderdag 28 april: Elk dag 19.00-22.00: Open Huis voor het publiek dat per woonwijk zal worden uitgenodigd (om de aanloopdrukte wat te spreiden). Woensdagmiddag bovendien een jeugdfestijn voor kinderen van 3 V m 14 jaar met een goochelvoorstel- ling, buikspreekpop en poppen kast Deze Open Huisprogramma's voor het publiek zullen worden verlevendigd door presentaties van de zwem- en polovereniging „De Haaien" en diverse demon straties (kanovaren, kunstzwem- men en schoonspringen). Deze da gen beginnen 's morgens steeds met programma's voor speciale groepen: schoolzwemmen, gehan dicapten, particuliere zwemlessen, meer bewegen voor ouderen (WOL), instuif- en kmderzwem- men. In verband met de te verwachten belangstelling zal het Open Huis 's avonds van 19.00 - 22.00 uur nader per woonwijk worden ingedeeld. Het zal ook niet onmogelijk zijn dat men bij het bereiken van de maxi mum badcapaciteit (circa 550 per sonen) wordt verzocht het op een ander moment nog eens te probe ren. Vrijdagavond 29 april: Dan zal de openingsweek wor den afgesloten met een feest voor genodigden. Daarmee wil het be stuur van de Zwembadstichting zijn erkentelijkheid laten blijken voor diegenen die sinds 12 november 1985 hard hebben gewerkt aan de realisatie van dit nieuwe bad: het zwembadpersoneel, het gemeen tebestuur en alle medewerkers van bedrijven die bij de bouw actief waren. Ter gelegenheid van de opening zal door de Leusder Krant een speciale editie worden ver zorgd, die huis aan huis zal worden verspreid. Daarin komt alle informatie te staan met betrekking tot de ope ning en het verdere gebruik van „Octopus". 1EUSDEN - In de Leusder Krant van donderdag 31 maart plaatsten we een voorjaarspuzzel. Veel lezers zonden hun oplossingen in. De oplossing van de puzzel luidde: 'Hoera het is lente'. Uit de goede oplossingen lootten we de volgende prijs winnaars: Mevrouw E Schraa-Huijer, Vlasland 21 in Leusden, een geschenkenbon van 25,-. J. Smal, Hessenweg 91 in Stoutenburg, een geschenken bon van 20.-. Mevrouw Timmer-Elsing- horst, Hessenweg 189B in Achterveld, een geschenken bon van 20,- J.P.A Palten, Zaaier 2 in Leusden, een gechenkenbon van 10,-. N G. Pieters, Leusderweg 120A, Amersfoort, een ge schenkenbon van 10,-. De prijzen kunnen tijdens kantooruren worden afge haald op het kantoor van de Leusder Krant. Het adres is: Asschatterweg 19 in Leusden. LEUSDEN - Op korte termijn zal er geen beslissing worden genomen over de aanleg van een fietspad tussen Leusden en Achterveld langs de Asschatterweg. De weg wordt elke dag bereden door zeer grote groepen kinderen die vanuit Achter veld via Leusden naar Amersfoortse scholen gaan. Objectief gezien is er vanuit de on gevallenstatistiek geen aanleiding om op korte termijn over te gaan tot de aanleg van het fietspad, aldus de mening van het college van B. en W. Het college geeft wel toe „dat het fietsen langs de Asschatterweg gevoelsmatig als onveilig kan wor den ervaren". NOODZAAK Het standpunt van het college komt er op neer dat men de raad voorstelt om nog geen beslissing te nemen over de aanleg van een fietspad langs de Asschatterweg. Een dergelijk fietspad zou tussen de 2»/2 en 3'/2 miljoen gulden gaan kosten. Een uitgave waar het colle ge nog geen beslissing over wil nemen zonder dat gepraat is over andere wensen van de gemeente raad in het kader van het meerja- ren-activiteiten-plan. Verder is het college mei overtuigd van de nood zaak van een fietspad Er is een plan geweest om het fietspad langs de Asschatterweg gelijk aan te leggen met de aard- gasleiding die het Gasbedrijf Cen traal Nederland op de planning heeft staan. Naar mening van het college kan die koppeling met lan ger volgehouden worden. Wat B en W. betreffen kan de GCN per omgaande beginnen met de aanleg van de gasleiding. VERRAST Leden van de commissie ver keer toonden zich maandagavond nogal verrast door de stellingname van het college Vooral het feit dat de ongevallenstatistiek erbij was gehaald m de argumentatie, was enkelen in het verkeerde keelgat geschoten. „Moeten er dan echt eerst doden en gewonden vallen?" zo vroeg men zich hardop af. De oudere raadsleden wisten te vertellen dat een fietspad langs de Asschatterweg al tien jaar lang een punt van discussie was. „Er zijn allerlei verwachtingen gewekt. Grondeigenaren hebben zelfs be richt gekregen dat een taxateur langs zou komen om over grond aankoop te praten", aldus Ep Oo- stra (D66) PRIJS Alle leden van de commissie verkeer vroegen zich af waarom er nu gesproken wordt over een fiets pad dat enkele miljoenen moet gaan kosten Er is altijd gesproken over een bedrag van beneden één miljoen gulden. Zelfs in zeer re cente plannen wordt nog een be drag van 780.000,- genoemd. „Dat zullen we dan snel verande ren", aldus het laconieke antwoord van wethouder Joost de Jongh. Vooral het Achterveldse raads lid Henk Ossendnjver (CDA) toon de zich teleurgesteld over het ver dere uitstel. „Laten we de discussie vooral voortzetten" bepleitte de heer Ossendnjver. Als het aan hem ligt wordt zo snel mogelijk begon nen met de aanleg van het fietspad. Modehuis Houweling heeh al haar zeilen biigezet 0111 u gedurende deze maand te kunnen ontvangen in een LEUSDEN- Maandagmorgen om 7.30 uur raakte de bestuurder van een bromfiets gewond bij een aan rijding op de kruising Arnhemse- weg - Leusbroekerweg. De 21-jari- ge R.F uit Amersfoort, die met zijn bromfiets op het fietspad reed, kreeg geen voorrang van automo bilist C v.d. F. uit Scherpenzeel, die vanaf de Arnhemseweg de Leus broekerweg m wilde slaan. De bromfietser is gewond afge voerd naar het ziekenhuis Laat een frisse wind door uw garderobe waaien en kom onder het genot van een glas "xin-gu" een zee aan zomerideeen opdoen Na een behouden vaart ligt er een verrassing voor u klaar Slotlaan 255-257 Zeist WAAR EEN WERELD VAN MODE VOOR U OPEN GAAT

Leusder Krant | 1988 | | pagina 5