Laatste ronde korfbal voorspa Strohalm [TCL pakt titel ha winst op USS Prestatieloop en Virusthlon: in alle opzichten succesvol ■eusder krant Ongelukkige start voor De Eemelaar LHV bekert verder ten koste van SDO Leusdenaar naar Ajax Wedstrijden De Singels Grote zege De Haaie Perfecte weersomstandigheden dragen bij aan welslagen evenement Dames sneuvelen tegen BSV: 9-2 Van Dongen uitverkoren: Squash-toernooi De Inslag succes Uitslagen kaarttoernooi MIELE MAGNETRONS: "IOPKOMFORT VOOR MODERNE MENSEN ■ni MIELE Keukencentrum Huizenga DONDERDAG 21 APRIL 1988 LEUSDEN- De herenhandballers van LHV hebben zich woensdag avond geplaatst voor de tweede ronde van het afdelingsbeker toernooi. Enigszins verrassend versloegen de Leusdenaren het in de derde divisie uitkomende SDO uit Bussum met grote cijfers. Na een ruststand van 9-3, kwa men de Leusdenaren in de twee de helft niet meer in gevaar: 16-7. Na het eerste kwartier, waarin de strijd tot 2-2 en 4-3 gelijk op ging, nam LHV afstand. Vanaf dat moment controleerde de formatie van trainer/coach Co Wethly de wedstrijd. Met name verdedigend hield LHV de deur potdicht, waardoor er voor SDO, dat een afstandsschutter ontbeerde, geen doorkomen aan was. Mede dankzij een m blakende vorm verkerende doelman Matthijs Jantzen, die liefst dne strafworpen keerde, kon LHV na zestig minuten een fors uitgevallen, maar geens zins geflatteerde 16-7 overwinning laten noteren. De dames van LHV zijn in de tweede ronde van het bekertoer nooi gesneuveld. Tegen derde di visionist BSV uit Blaricum hielden de Leusdenaren dinsdagavond één helft gelijke tred met de gast vrouwen. Met 3-2 bleef de schade bij het aanbreken van de pauze beperkt. Na de veldwisseling beslechte de thuisploeg de strijd echter in luttele minuten. Met vier tegentref fers op rij wist LHV zich verslagen. Uiteindelijk bekerde BSV verder via en 9-2 overwinning. ACHTERVELD - Het eerste mixed team van de tennisver eniging LTV de Eemelaar is de competitie met erg veel te genslag begonnen. De tennis sers verloren met 5-3 van Ou degein. In de wedstrijd in Nieuwegein tegen de vereniging Oudegem had Paulien Eek zoveel last van een tennisarm dat zij zich niet volledig kon inzetten. Henk Eek en Reinier Schaap wonnen hun enkelspelen en het dubbel. Denise de Bond en Paulien Eek konden haar partijen echter niet in winst omzetten. Oudegein won met 5-3. Blessures waren er ook bij het tweede zondag mixed-team. Mar jan Witsenburg moest haar enkel spel opgeven vanwege een spier blessure. De winst bleef wel in Achterveld. Leusden 3 verloor deze wedstrijd met 5-2. De damesdubbel werd vanwege de regen niet gespeeld. Het derde mixed-team speelde tegen Hoog land. Hier werden de punten ge deeld (4-4) Uitslagen Zaterdag Mixed Vleuten de Meern - Eemelaar A Eemelaar B - Westerveld C Lookhorst E - Eemelaar C Heren Eemelaar A - PVDV A 't Stort E - Eemelaar B Eemelaar C - Oog m Al A Junioren Volta B - Eemelaar A Jongens 15 jaar Hilverheide A - Eemelaar A Eemelaar B - Maarn A Eemelaar C - Soest Zuid Zondag Mixed Oudegein 1 - Eemelaar 1 5-3 Eemelaar 2 - Leusden 3 5-2 Hoogland 6 - Eemelaar 3 4-4 Soest 7 - Eemelaar 4 8-0 Heren Eemelaar - Spitsbergen 2-4 1-4 1-4 6-0 4-2 1-5 3-2 3-2 0-8 3-5 0-8 LEUSDEN - De veertienja rige Sander van Dongen, op het ogenblik uitkomend in het C-l elftal van Roda'46, speelt volgend seizoen bij Ajax. In december vorig Jaar werd hij gescout door de toenmalige trainer Tonny Bruins-Slot en uitgenodigd voor een trai ningsstage bij de Amster damse eredivisieclub. Na deze stage met goed gevolg te hebben doorstaan is hij thans definitief uitverkoren om bij Ajax te komen spelen. Sander heeft vanaf de F-pupillen bij Roda gespeeld. Zijn vader, Eef van Dongen, is jarenlang speler/trainer geweest bij de Leusdense voetbalclub. LEUSDEN/ACHTERVELD - De hoofdklasse van het zater- igafdelingsvoetbal gaat dit weekeinde zijn laatste competi- (ronde tegemoet. Op deze laatste speeldag moeten er nog aar liefst twee beslissingen vallen. En dit zijn zeker niet de inste. De derde plaats, die misschien nog recht kan geven op omotiewedstrijden, zal bevochten worden door Velox, Veen- he Boys en Roda'46. Musketiers en Eemdijk zullen gaan tmaken wie zich kampioen mag noemen en dus rechtstreeks tt KNVB-voetbal binnenwandelt. De strijd om de derde plaats zal pas op deze laatste wedstrijd- g worden beslist. Door de nog ieds van kracht zijnde onduide- theid omtrent de waarde van .bronzen" plaats, werd de ijd die al de hele competitie sedt een beetje de anonimiteit gedrukt. De ploeg die het meest nspraak lijkt te maken op de der plaats is het Utrechtse Velox. De >mstedelingen staan daar op dit oment al met een puntentotaal Roda'46 en Veensche Boys len de vierde plaats met beide 25 Wen. Van voordeel voor één der nijen kan op deze laatste speel- 3 geen sprake zijn omdat het (val wil dat men alle drie een wedstrijd op het programma eft staan. Velox moet naar Hilversum om strijd aan te binden met Bloe- Hikwartier. De Hilversummers ven afgelopen weekend Hercu- met liefst 6-2 klop. Ook Veensche Boys komt in de (na tegen een kansrijke tegen- nder. In Garderen zal Veluwse ys haar thuispubliek willen laten n dat men niet ten onrechte de gradatiedans is ontsprongen. üoda'46 heeft misschien nog wel eenvoudigste programma-sluit- k. De ploeg van Wim van der den moet naar Hoogerheide om te treden tegen de ploeg met zelfde naam. De volgelingen van afscheid nemende trainer/ kh tonen weer een stijgende statie-curve. Na de goede eer helft tegen WJ werd deze lijn doorgetrokken in de bekerwed strijd van afgelopen dinsdagavond. De Leusdenaren wonnen namelijk tegen Zuiderzeevogels. Door een 2-1 overwinning in Lelystad zijn de bewoners van het Burgemeester Buiningpark doorgedrongen tot de laatste zestien van de districtsbe ker De laatste speeldag zal vooral de gemoederen bezig houden m Eist en Eemdijk. In Eemdijk komt het op de tweede plaats staande team met dezelfde naam in actie tegen het inmiddels gedegradeerde Her cules. De Utrechtse degradant zal waarschijnlijk wel proberen om haar sportieve plicht te vervullen, maar erg veel zoden zal dit waar schijnlijk niet aan de „polder"dijk zetten. Eemdijk heeft het nadeel dat men ook bij winst nog afhanke lijk is van het resultaat van de wed strijd VVJ-Musketiers. De koploper uit Eist heeft op dit moment nog slechts een voorsprong van één punt. In Utrecht heeft de grootste titelpretendent natuurlijk alles in eigen hand, Bij winst kunnen de bloemen uit de kast en kan de zwaar bevochten titel gevierd wor den. Verliest men nu een punt bij WJ en Eemdijk wint dan zal het doelgemiddelde bepalen wie de kampioensvlag mag hijsen. Bij ver lies van Eemdijk zijn dus alle kan sen voor hen verkeken. Mocht Musketiers de titel alsnog ontgaan dan is dat bijzonder sneu voor de ploeg uit Eist temeer omdat men bijna het gehele seizoen lijst aanvoerder is geweest. De opmars van Eemdijk, die pas de laatste vijf wedstrijden dreigende vormen be gon aan te nemen, kan dus nog behoorlijk hard aankomen. De pol derbewoners hebben het meren deel van de competitie tegen een achterstand van vier punten moe ten aanhikken. Weet men dan als nog de titel voor zich op te eisen dan is dat een mooi staaltje van doorzettingsvermogen. In Achterberg besluit WA'71 haar optreden in de hoofdklasse tegen het Amersfoortse Sova'54. De rode lantaarndrager zal het in het volgend seizoen een trapje lager moeten gaan proberen. Programma hoofdklane (zaterdag): WJ - Musketiers Eemdijk - Hercules Bloemenkwartier - Velox Veluwse Boys - Veensche Boys WA - Sova'54 Hoogerhetde - Roda'46 INHAALWEDSTRIJD In de eerste klasse van het zon dagvoetbal staat nog een inhaal wedstrijd op het programma. In Nijkerkerveen komen Veensche Boys en het Hilversumse Olympia'25 tegen elkaar in het strijdperk. Bij winst van de thuis ploeg weet het Leusdense Roda zich definitief verzekerd van de derde plaats Achterveld liet afge lopen weekeinde zien hoe de tot dan toe op volle toeren draaiende Hilversumse ploeg was af te stop pen. Programma eerste klasse (zondag): Veensche Boys - Olympia'25 LEUSDEN - Zaterdag hield „SQUASH-LEUSDEN" een open baar toernooi, zowel voor begin ners, alsook voor meer ervaren squashers. De inschrijvingen voor dit toernooi - dat voor de eerste keer gehouden werd - overtroffen ruimschoots het maximale aantal deelnemers, te weten veertig. Elke deelnemer werd in een team van vier ingedeeld en speel de vier keer. Het Tennis-Squash Centrum Leusden had enkele prij zen beschikbaar gesteld. Na afloop werd een verlotmg gehouden. 5 Hilversum 6 Soest 7 HBS 8. Strauwbemes 9. Amersfoort 10 Randwijck Programma eerste klasse B Leusden - Voordaan HBS - Be Fair Amersfoort - Randwijck Strawberries - Soest Hilversum - Alkmaar DEGRADATIEZORGEN 15-14 15-14 15-13 15-10 15- 6 15- 1 LEUSDEN - Na de overwinning van afgelopen zondag tegen Hilversum en het gelijke spel van Soest tegen Alkmaar hebben de heren van Leusden zich vast op de vierde plaats genesteld. Met nog drie wedstrijden te gaan, waaronder twee ontmoetin gen met de beide koplopers, is de ploeg van het Valleikanaal weliswaar uitgeschakeld voor de titelstrijd, maar de komende wedstrijden, zondag tegen de koploper Voordaan en een week later tegen Be Fair, kunnen wel in belangrijke mate van invloed zijn op de uiteindelijke beslissing met betrekking tot het kam pioenschap. Voor de dames was de nederlaag in Maarssen vorige zondag een tegenvaller. Bij winst was het team voor negentig procent veilig geweest. Nu zal dat in de thuiswedstrijd het geval kun nen zijn als de dames er in slagen beslag te leggen op de beide punten tegen Soest. In de eerste klasse B heren gaat het gevecht om de titel tussen lijst aanvoerder Voordaan en Be Fair onverminderd voort. Beide teams wonnen en zullen in de resterende drie wedstrijden gezamenlijk moe ten uitmaken, wie het kampioens feest mag vieren. Maar zoals ge zegd krijgt Leusden nog een niet onbelangrijke rol te spelen in de strijd tussen de beide kemphanen. De mannen van Rob Weers kunnen in deze slotfase van de competitie beide opponenten nog de voet dwars zetten, zodat er met name zondag op het sportpark Valleika naal nog een interessant en span nend duel valt te verwachten. Alle reden dus voor een bezoek aan het park. In de stnjd om de voorlaatste plaats is de positie van Amersfoort er niet gunstiger op geworden na de zware nederlaag tegen Be Fair. Concurrent Strawberries pakte twee punten bij het weerloze Rand wijck, dat met één schamel winst puntje de eerste klasse aan het emd van het seizoen gaat verlaten. Uitslagen eerste klasse B Be Fair-Amersfoort 7-1 Voordaan-HBS 1-0 Leusden - Hilversum 2-0 Soest - Alkmaar 1-1 Randwijck - Strawberries 1-4 Stand eerste klasse B 1. Voordaan 2 Be Fair 3 Alkmaar 4 Leusden 15-28 15-26 15-19 15-16 Door de 2-1 nederlaag vorig weekend in en tegen Maarssen zijn de dames van Leusden nog niet voor de volle honderd procent van alle degradatiezorgen bevrijd, ook al restten die van Waddinxveen al leen nog maar een theoretische kans om de dans in de voor haar nog resterende zeven wedstrij den te ontspringen. Leusden bindt op het eigen kunstgras de strijd aan met de da mes van Soest, die in theorie ook nog niet geheel en al veilig zijn. Maar als Waddinxveen zondag verliest van SCHC - en dat ligt van zelfsprekend in de lijn der ver wachtingen - is het pleit definitief beslecht. Aan de kop van de ranglijst kan Amersfoort eigenlijk het kam pioenschap nauwelijks meer ont gaan. Met nog drie wedstrijden voor de boeg hebben de buurda mes een comfortabele voorsprong van vierpunten op SCHC en met een overwinning op het voorlaatst geplaatste Maarssen en een even tuele misstap van de achtervolgers uit Bilthoven, eventueel zelfs bij een gelijkspel, kan in Amersfoort de kampioensvlag in top. Uitslagen tweede klasse D Be Fair - Amersfoort 0-1 Huizen -USHC 1-1 Kameleon - Waddinxveen 7-3 Soest - SCHC 0-2 Maarssen - Leusden 2-1 Stand tweede klasse B 1. Amersfoort 15-25 2. SCHC 15-21 3. Kameleon 15-20 4. Huizen 15-19 5. Be Fair 14-16 6. Soest 14-11 7. USHC 14-10 8. Leusden 15-10 9. Maarssen 14- 8 10. Waddinxveen 11- 2 Programma tweede klasse D Kameleon - Huizen USHC - Be Fair Amersfoort - Maarssen Leusden - Soest Waddinxveen - SCHC ACHTERVELD - Op zaterdag 23 april is er weer een wedstrijd om het clubkampioenschap van de landelijke njverenigmg en pony club de Singels. Sinds enige tijd heeft de vereniging de beschik king over een eigen terrein en hoe wel de officiële opening nog moet komen worden de wedstnjden daar gehouden. Op het terrein „de Fliert" (tegenover „Kerstens sport park") zijn er vanaf 11.00 uur dres suur- en springwedstnjden die in combinatie met nog vier andere wedstrijden uiteindelijk zullen be palen wie aan het einde van dit seizoen met de wisselbeker naar huis gaat. Vooral het sprmgen 's middags is voor iedereen span nend, maar de ware paardenlief hebber mag 's morgens ook de dressuur niet missen. In het nieuwe clubgebouw is een koffiebar met uitzicht op de manege. De toegang is gratis. ACHTERVELD - Vrijdag werd de laatste ronde ge speeld van het Hessenkar- kaarttoernooi. Het werd een spannende wedstrijd met als inzet een wisselbeker. De prijswinnaars van deze avond waren: 1. mevr. A. Wouters 4957 pnt.; 2. Lyda v. d. Brink 4809; 3. G. van Hamersveld 4807; 4. E. Wouters 4725; 5. J. Pronk 4681; 6. Carl Vos 4604; 7. D. van Hamersveld 4583; 8. T. Blankenstein 4547; 9. Joke van Marwijk 4499. De poedelprijs was voor Janny Druijff met 3941 punten. Na het uit reiken van de prijzen werden de winnaars van het gehele toernooi bekend gemaakt. Eerste was Ton Blankenstein, hij mocht de wissel beker in ontvangst nemen. Hij werd winnaar met 28464 punten. Tweede werd W v. d. Horst met 27871 punten, derde Piet Smtnk met 27702 punten. LEUSDEN - De herenwater- poloers van De Haaien gingen met een enigszins onzeker ge voel naar Zeist. Deze wed strijd moest namelijk gewon nen worden om degradatie te voorkomen. Die vrees bleek ongegrond. Na het eerste partje bleek al dat deze angst ongegrond was. De he ren van Zeist boden geen enkele tegenstand zodat de Haaien al na twee perioden op 1-8 voorsprong stonden. De Haaien walsten over hun tegenstander heen en dit bracht uiteindelijk een eindstand van 2-18 op het scorebord. De doelpunten werden onder andere gescoord door Carl Diepe- broek (5x), Harry Abbing (4x) en Jan Groen (4x). lauaJ [B n~n~i er is geen betere Zeist: Montaubanstraat 241. Tel.: 03404-15750 LEUSDEN - Het eerste team in Tafeltennisclub Leusden U uiteindelijk dan toch kam poen geworden. Al voor de edstrijd tegen USS bleek dat rCL nog één punt nodig zou ibben om kampioen te wor- sn omdat hetzelfde USS de avond daarvoor met 7-3 had gewonnen van Woerden dat nog kansen had. Ondanks deze wetenschap ver saagde TTCL niet in de thuiswed strijd tegen USS 2. De spelvreugde straalde van het team af, ook al omdat men nu zonder druk kon kunnen dus, kan het team zich in dit duel nog vastklampen aan de laat ste strohalm, temeer daar naaste concurrent in de strijd om de de gradatie, Pernix, het moeilijk zal krijgen tegen Kinderdijk en boven dien volgende week op Koningin nedag in Leusden op bezoek komt. Frank Kooyman. spelen. Dit was te zien aan het spel. De Utrechtse studenten speelden ook frank en vrij en zo ontstonden er leuke partijen. Ondanks ferme tegenstand wis ten Erwin, André en Frank met 9-1 te winnen, en werd daardoor kam pioen. Voorgaande seizoenen ein digden de TTCL-ers vaak op de tweede plaats door puntverlies te gen minder sterke ploegen. Nu is er echter alleen van medekandi daat Woerden verloren en gelijk gespeeld, terwijl alles gewonnen werd tegen de minder sterke teams. Dinsdag won TTCL 1 de laatste wedstrijd ook nog tegen degradant AGAVS met 9-1. Een mooi resultaat maar dat was dan ook wel te ver wachten van de kampioen tegen de degradant. Eindatand: 1.TTCL1 10-17 2. Woerden 2 10-13 3. USS 2 10-11 4. Rega2 10-10 8.ZTTV3 10- 6 6 AGAVS 1 10- 1 LEUSDEN - Afgelopen zondag werd voor de 17e maal de prestatieloop gehouden en voor de derde maal de Virusthlon. Dit jaar werden voor het eerste beide evenementen in de maand april gehouden. Voorgaande jaren was altijd de tweede zondag van januari de prestatieloopdag van Virus. De prestatielopen mogen tot één van de grootste sportevenementen van de gemeente Leusden gere kend worden. De reden voor het verschuiven was vooral gelegen m de weersomstandigheden die de organisatie de laatste jaren een beetje in de steek lieten. Met name voor de deelnemers van de vi rusthlon is het zwaar als het vriest, zoals de afgelopen paar jaar. De prestatielopen en de virusth lon zijn geen wedstnjden en ieder een kan er aan meedoen. De prestatielopen bestonden dit jaar uit twee afstanden: de 10.000 meter en de 5.000 meter. Aan de 10.000 meter deden ruim 100 deel nemers mee. Voor 5.000 meter starten ongeveer 85 deelnemers. Als primeur werd dit jaar een minivirusthlon georganiseerd. Dit hield in 1000 meter hardlopen en 2000 meter fietsen. Dit alles op het terrein van Huize „Don Bosco" aan de Dodeweg. De organisatie had het clownsduo Tee en Co aange trokken om het geheel wat op te fleuren. Aan de minivirusthlon deden 60 kinderen mee m de leeftijdscate gorie van 3 tot en met 14 jaar. De clowns losten het startschot voor dit onderdeel en probeerden zelf ook deel te nemen. Wat de clowns niet wisten was dat de organisatie voor speciale fietsen had gezorgd namelijk hobbelfietsen De deelne mers waren zeer enthousiast en de minivirusthlon is dus voor herha ling vatbaar. Als laatste onderdeel van deze middag werd de virusthlon gehou den. Dit betekende voor de deel nemers 10.000 meter hardlopen en 40 km fietsen. De belangstelling was zo groot dat men een behoor lijk aantal mensen heeft moeten te leurstellen. Er was een limiet van honderd deelnemers. Gezien het mooie weer hebben de sporters, die uit het gehele land kwamen zich geweldig aangepast aan de recreanten die ook gebruik wilden maken van de natuur van de Treek. Alles is naar wens en suc cesvol verlopen. Iedereen was te vreden over dit evenement en men kan terugzien op een mooie sport middag. Volgend jaar omstreeks deze tijd, hoopt men wederom dit evenement te houden. Uitslagen: Minivirusthlon: 1. Bart van Zeist, Amersfoort: 10 min 7 sec 2 Jubbe Rademaker. Amersfoort' 10 min 31 sec 3. Roy Brons, Amersfoort: 10 min 38 sec 5000 meter: 1 Bas Sperling 19 min: 10 sec 2 Tim van Woudenberg 20 min 28 sec 3 Ben van Genk 20: min 58 sec 10.000 meter: 1. Ed Hardeman: Leusden 37 min 21 sec 2. Jos Smink, Achterveld 38 min 17 sec 3. Dirk Bakker, Nijkerk: 38 min 43 sec Virusthlon: 1. Ben van Zeist, Amersfoort 1 uur 43 min 11 sec 2. Mike Borston, Amersfoort 1 uur 44 min 26 sec 3 N. Doornekamp, Amersfoort: 1 uur 45 min 44 sec rwin de Boer. De strijd om het kampioenschap lijkt vooralsnog niet beslist Oranje Wit heeft na de 5-9 overwinning vorige week in Leusden de beste papieren, maar HKC, dat afgelopen zaterdag eveneens zege vierde, blijft de achtervolging met suc ces voortzetten. Of VES aan de top van het klassement in de race blijft hangt voor een belangrijk deel af van waartoe Antilopen in staat blijkt. Uitslagen: Overgangsklasse: VEO-HKC 6- 9 Antilopen-Oranje/Wit 5- 9 Kinderdijk-VES 9- 7 Pernix-Swift (M.) 7-11 Stand Overgangsklasse A: 1. Oranje/Wit 11-16 2. HKC 11-14 3. VES 11-12 4. Kinderdijk 11-11 5 VEO 11-10 6 Swift (M.) 11-10 7 Pernix 11- 9 8. Antilopen 11-6 Programma Overgangsklasse A: VES - Antilopen Pernix - Kinderdijk Oranje^Wit - VEO Swift - HKC LEUSDEN - De positie van Antilopen is er na afgelopen zaterdag beslist niet rianter op geworden. Vorige week bestond er nog goede hoop op een gunstige afloop van deze competitie. De nederlaag tegen 't leidende Oranje Wit heeft weliswaar de hoop voor de Leusenaren niet volledig de bodem ingeslagen, de situatie is toch verslechterd door de resultaten van de andere degradatiekandidaten. Antilopen werd vaster op de laatste plaats gedrukt en kijkt nu tegen opzichte van de voorlaatste plaats aan tegen een achterstand van drie punten. moeten naar Den Haag voor een ontmoeting met VES, dat zelf nog moeten knokken om met volledig te worden uitgeschakeld in de strijd om het kampioenschap. Maar dat de Hagenaars niet onverslaan baar zijn heeft Kinderdijk vonge week nog bewezen via een fraaie 9-7 overwinning. Er is dus voor An tilopen geen reden om te wanho pen, want er bestaat klaarblijkelijk in deze klasse onderling weinig krachtsverschil. Met het nodige zelfvertrouwen, geloof in eioen Die voorlaatste plaats wordt thans ingenomen door Pernix, dat deze weinig benijdenswaardige positie heeft overgenomen van Swift (M). Kinderdijk kroop wat verder weg uit de degradatiezone door een meer dan verdienstelijke 9-7 overwinning tegen VES. In de resterende drie wedstrijden zullen de Antilopen alles uit de kast moe ten halen om zich in de over gangsklasse A te handhaven. De strijd van zaterdag zal min of meer beslissend zijn. De Leusdenaren

Leusder Krant | 1988 | | pagina 11