a X Onjuiste voorlichting bij aankoop staat garantie voor lening in de weg Reeks maatregelen ter verbetering bepleit 'ASsiAsi vandaag in Üe leusder krant? Expositie over afbouw Hamershof j Rol makelaar bijzonder kwalijk' Knelpuntennotitie' winkelcentrum De Hamershof van gemeentelijke projektgroep: RVA VOLVO KEISTAD B.V. Aanrijding fietsers Jeugddienst Lezers service ff Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden V> s - Motorfietsers gewond S.I a i HOOFDREDAKTEUR UI Jurvan Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV rkrant DONDERDAG 21 APRIL 1988 - 19e JAARGANG NO. 101 GESPREKKEN (van de redaktie) LEUSDEN - Het feit, dat er grote onenigheid bestaat tussen een aantal bewoners van de serviceflats op Groenhouten en het bestuur van de Stichting Bejaardenzorg Leusden staat mogelijk een gemeentelijke garantie voor een lening in de weg. Dat bleek afgelopen maandagavond, tijdens de gecombi neerde vergadering van de commissies voor welzijn en voor financiën. Het probleem schuilt erin, dat de projekt-opzet van Groenhouten staat of valt bij voldoende deelname. En die is nu juist, door de onenigheid, allerminst gegarandeerd. Waarmee de kans, dat de gemeente haar nog af te geven garantie ooit daadwerkelijk gestand zal moeten doen, groter is dan in dit soort gevallen gebruikelijk is. Feit is, dat het verlenen van ge meentegaranties in het algemeen "hamerstukkeri zijn. Indien de plan-opzet deugt, is er vaak geen enkele reden om, onder de gebrui kelijke voorwaarden, de gevraag de garantie te weigeren. In het geval van de service-flats op Groenhouten ligt dat echter an ders. De plan-opzet op zich is niets op aan te merken, waar het om het financiële verhaal gaat. De onenig heid tussen een aantal kopers en het bestuur van de SBL echter, on dergraaft die financiële haalbaar- leid. Meerdere raadsleden legden iaandagavond de vinger op die ere plek. UINHOOP Uit de reacties van de overladen lublieke tribune bleek duidelijk, lat de hele start van hert projekt als ;en bestuurlijke puinhoop moet vorden gezien. In de eerste plaats bleek, dat het >estuur van de SBL veelvuldig »ntact had onderhouden met het ronge college van B&W. Het colle ge had duidelijke toezeggingen gedaan, zonder daar echter ooit de leden van de gemeenteraad in te kennen. Daarmee voelden de raadsleden zich duidelijk voor een voldongen feit geplaatst. MAKELAAR Een tweede element vormt de rol van makelaar Schoeman. Blijkens de opmerkmgen van enkele ko pers heeft die makelaar vooraf gaand aan de verkoop onjuiste in formatie verstrekt. Het gaat daarbij om de service-kosten, die betaald zouden moeten worden, naar ge lang er gebruik van de dienstverle ning wordt gemaakt. Dat blijkt dus met waar te zijn. Oorzaak van het feit, dat een aantal kopers nu honderd gulden meer per maand kwijt is, dan waar men rekening mee had gehouden. De onjuiste of m elk geval onduidelijke informatie van het makelaarskantoor strekte zich overigens nog uit tot andere zaken, zoals onder meer het aan stellen van een huismeester. Voorzitter G. de Vries van de SBL Duidelijk werd, dat het conflict tussen eigenaren en Stichting ge leid heeft tot diep wantrouwen. De aanwezige kopers lieten met ver schillende opmerkmgen blijken, de houding van het bestuur van de SBL als grievend en hard te hebben ervaren. Dat werd onder meer geïllustreerd met de stelling, dat de heer De Vnes tegen een bewoner gezegd zou hebben, dat het ten aanzien van het contract 'slikken of stikken' was. Ook bleek, dat acht kopers in middels eenzijdig hun contract met de Stichting als beëindigd be schouwen, hetgeen zij aan het be stuur van de SBL hebben gemeld De reden daarvan is het - in de ogen van de kopers - in gebreke blijven van de Stichting. Het gaat daarbij om de niet aangestelde huismeester en om het nog niet bestaande Huishoudelijk Regle ment. Verschillende raadsleden dron gen er dan ook bij wethouder Bram Vroon (CDA) op aan, zijn voorstel voor de garantieverlening een maand op te schorten. Dit, om het Stichtingsbestuur en de huiseige naren nog een maand respijt te ge ven, om middels gesprekken tot overeenstemmmg te komen. De wethouder zag daar echter niets in. Eerdere pogingen daartoe hadden ook gefaald, en langer uit stel zou daar niets in oplossen, al dus de heer Vroon. VOORSTEL De serviceflats op Groenhouten. Met name rond de koopflats zijn problemen ontstaan. Verkeerde voorlichting van het makelaarskantoor Schoeman, met name over de servicekosten, zou daartoe hebben geleid. vertelde maandagavond, dat zijn bestuur de makelaar hier meerde re malen op gewezen had. Dat had echter mets verholpen. Waarom het bestuur van de SBL geen einde had gemaakt aan aan die praktij ken, kwam verder met uit de verf. De heer De Vnes constateerde echter wel, dat zijn stichting nu met de door de makelaar veroorzaakte problemen was opgezadeld. Verschillende raadsleden om schreven het handelen van de ma kelaar dan ook als 'bijzonder kwa lijk'. NOTARIS Een derde aspect dat ter sprake kwam was de rol van de Leusdense notaris Buters. Geemotioneerde huiseigenaars vertelden maandag avond, dat hen ten kantore van de notaris het koopcontract letterlijk onder de neus was weggegrist, waarna men eerst een ander con tract - dat met de SBL, "oor de sevicekosten - had moeten teke nen. Pas daarna was de koopakte gepasseerd. Daarnaast zou, naar de woorden van de heer De Vnes van de SBL, het concept voor het Huishoudelijk Reglement al langer dan een jaar op het kantoor van de notaris lig gen. Met de opdracht van het Stichtingsbestuur, om dat regele- ment ook daadwerkelijk op te stel len. Maar daar was het, tot teleur stelling van het bestuur, nog steeds niet van gekomen. Toen hij de beide commissies echter vroeg, uitsluitsel te geven over hun standpunt, bleek die vlieger niet op te gaan. 'U maakt maar een voorstel, voor de raads vergadering. En dan zullen we zei bekijken, of het nsico voor de ge meente acceptabel is', aldus een stemmig de commissie Er zal dus pas donderdag 28 april duidelijkheid komen over de vraag, of de gemeente zich garant stelt voor de lening van drie-en- een-halve ton. Geld overigens, dat onder meer besteed zal worden aan het alarmeringssysteem in Groenhouten. schoon houden van het winkelcen trum, terwijl ook de gladheidsbe- strijding m de winter te wensen overlaat. Een ander knelpunt dat in de notitie wordt gesignaleerd, is overlast van winkelwagentjes. Het pubhek blijkt die karretjes te pas - en vooral te onpas - achter te laten op de parkeerplaatsen. Ook van dalisme wordt als een probleem aangemerkt. AKTIE (van de redaktie) iEUSDEN - De gemeentelijke projektgroep, die zich over de iroblemen in winkelcentrum De Hamershof heeft gebogen, leeft een concept klaar voor een notitie. In het werkstuk wordt en fors aantal aanbevelingen gedaan, om de woon- en winkel- unctie van het centrum te verbeteren. Alle in de werkgroep vertegenwoordigde partijen zullen zich og eens over de voorstellen buigen, waarna het definitieve ipport zal worden opgesteld. Op basis daarvan zullen maatre- elen worden genomen, en zullen eventueel raadsvoorstellen rorden geformuleerd. In de voorlopige notitie wordt en fors aantal knelpunten gesig naleerd. Het parkeren rond het winkelcentrum levert problemen op, onder meer door het geldende parkeerverbod op het terrein ach ter de Hema. Ook de markt op zaterdag neemt teveel parkeer ruimte in beslag. De aanduiding van de parkeer plaatsen kan bovendien worden verbeterd en daarnaast blijkt op de binnenplaatsen een aantal par keerplaatsen aan hun bestemming te zijn onttrokken Verder wordt de Smidse met te veel verkeer belast en ondervindt men in het winkelcentrum overlast <11 SSr m0 -Jp£L x - V - V- *- i ->'• u vi -/ -v/ i Hna»rahot van fietsers en van het stallen van fietsen. OVERLAST Een tweede punt van kritiek is de overlast die wordt ondervonden van horecabedrijven en van de kermis. Het gaat bij de horecabe drijven om de ïjssalon Jacco en om De Korf en Monet. Bij Jacco richt de kritiek zich op het terras. Bij De Korf en Monet gaat het om geluids hinder. Verder bestaat er nogal wat kri tiek op het onderhoud dan wel het In de notitie wordt een aantal voorstellen gedaan, om aktie te on dernemen. De te nemen maatre gelen worden onderverdeeld in wat er op korte termijn gedaan kan worden, en wat op langere termijn wenselijk is. Op korte termijn wil men het par keerverbod achter de Hema wijzi gen, zodat op vrijdagavond en op zaterdag meer ruimte ontstaat. Daartoe wordt ook de opstelling van de kramen van de markt op zaterdag gewijzigd, zo wordt voor gesteld. De toegangsweg naast de Boni zou voor het autoverkeer, ko mende vanaf de Hamersveldse- Nog voor de zomer een vreemde taal spreken. TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Individuele kursussen spreekvaardigheid Inl 033-729097 AMERSFOORT DEALER4 Amslertfemseweg 7 lel 033-630154 MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 LEUSDEN- Bij een aanrijding tus sen twee fietsers op de Heiligen- bergerweg. dinsdagmorgen om kwart over acht, raakte ëen slacht offer licht gewond. De fietsers, de 21-jarige K. uit Amersfoort en de 40-jange B uit Leusden, wilden te gelijkertijd voor hen rijdende fiet sers inhalen. Daarbij raakten ze el kaar, waarna een valpartij het ge volg was. B. is met lichte verwon dingen naar het ziekenhuis afge- veord, maar kon na behandeling huiswaarts keren. LEUSDEN- Zondag 24 april wordt er m de Marcuskerk aan de As- schatterweg een jeugddienst ge houden. Het thema van de dienst, die geleid wordt door ds. Gilhaus, is: Tien geboden, stok om te slaan, stok om te gaan. De Dienst begint om 10.30 uur. Iedereen is welkom. Met een boek de zomer in: landelijke bibliotheekdag op 23 april pag. 3 SBBO-loterij bracht 4.500,- op pag. 3 Riskkampioenschappen in De Geut pag. 3 Achterveld discussieerde over samenwerking in ouderenzorg pag. 5 Aantal hertoetsingen in basisonderwijs wordt gehalveerd pag. 6 Jazzgroep Swing Profs viert eerste lustrum pag. 6 A. Kruyswijk: „Christelijk geloof m China is springlevend" pag. 7 Leos besluit gouden seizoen met winst pag. 9 'Regeling schoolvakantie wordt TTCL kampioen pag. 11 één grote puinbak' pag. 5 Triathlon atleet Bertus van Gedacom verhuisd pag. 5 Kommer: „Ik voelde dat ik iets met mijn lichaam moest doen" pag. 12 Corri Verduin reageert op Leusden '85: „Geen recht om feiten te verdraaien" pag. 6 Schrale oogst voor De Haaien pag. 12 LEUSDEN- Op de Hamersveldse- weg zijn dinsdagmorgen om half negen twee motorfietsers gewond geraakt bij een aanrijding. De be stuurder van de motor, K. M. uit Bunschoten, bemerkte op de Ha- mersveldseweg te laat dat er auto's voor hem reden. In een poging een aanrijding te voorkomen, week hij uit en raakte op het trottoir naast de weg een lantaarnpaal en een paal tje van het gasbedrijf. M. en bijrijder Ter H., eveneens uit Bunschoten, raakten gewond en zijn ondermeer met fracturen afge voerd naar het ziekenhuis. De motor, de lantaarnpaal en het paaltje van het gasbedrijf werden beschadigd. LEUSDEN - Vanaf volgen de week woensdag 27 april tot en met maandag 9 mei wordt er in de kelder van het gemeentehuis een expositie gehouden over de plannen voor de uit breiding en afbouw van De Hamershof. Die plan nen betreffen het gebied ten zuiden van het winkel centrum, het zogenaamde H-2. De expositie is vanaf don derdag 28 aprü op werkdagen geopend van negen tot twaalf uur 's morgens In verband met de sluiting van het gemeente huis op vijf en zes mei is de expositie op die dagen niet te bezichtigen. TOELICHTING Op woensdag 27 apnl is de tentoonstelling te bezichtigen russen zeven uur en half tien 's avonds. De stedebouwkundi- ge, ïr. F. van der Werf, geeft dan om acht uur een mondelin ge toelichting op de plannen. Op de expositie is een schrif telijke toelichtmg verkrijg baar, met een inspraakbnef Die bnef kan worden gebruikt om op de plannen te reageren. Inspraakbneven kunnen tot uiterlijk negen mei in een bus op de expositie worden gede poneerd, of per post worden toegezonden. BOUW De uitbreiding van De Ha mershof omvat de bouw van winkels, kantoren, woningen en een meuw politiebureau Het gaat m deze eerste fase van de planvoorbereiding om het vaststellen van het pro gramma van eisen en van een aantal stedebouwkundige uit gangspunten. Daartoe behoort onder meer het opnemen van en pleintje in het nieuwe deel van het centrum, als stede- bouwkundige 'tegenhanger' van 't Erf. Ook wordt in de plannen gewag gemaakt van het ontwerpen van een circuit als aantrekkelijke verbinding met de bestaande Hamershof, het bouwen van woningen bo ven de winkels en het mpassen van parkeervoorzieningen. Bij dat laatste wordt ook aan een parkeergarage gedacht. De op het plan ontvangen reacties zullen worden ver werkt in een inspraakver- slag. Dat verslag zal worden behandeld in een vergade ring van de commissie voor Openbare Werken en Ruim telijke Ordening op zeven juni. In die vergadering zal de betreffende commissie zich ook over het plan zelf uitspreken. notitie van de gemeentelijke werkgroep over winkelcentrum De Hamershof omvat een groot aantal nbevelingen ter verbetering van de woon- en winkelfunctie. AANHANCWAGENVERHUUR DIVERSE TYPEN OPEN EN/OF GESLOTEN Leusden >tai SelfSc.-v.cc State lamersliot 033 i-948138 betdtlbsh U c HOOFDKANTOOR 020-273333\ Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur) Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b v afd. Lezersservice, tel nr 03420-94206 l>l LEUSDER KABELKRANT BIEI1T MEER DAN STL'DIO SPORT.. Tijdens het weekeinde vindt u alle lokale sportprogramma's, sportuitslagen en sportverslagen op de Leusder Kabel Krant. Daar kan Studio Sport niet aan tippenl u<' Leusder Kabel Kram: I doeltreffend als het om Konijntje m de Wetering SERVICEFLATS: ."Slechte dienst bewezen"

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1