Risken in De Geut [leusden 'Met een boek de zomer in, kom naar de bibliotheek' Opbrengst 4500,- I leusiter hrant Schop tegen auto onvoldoende bewezen okaaL, Auto's total-loss Lezing over Psoriasis Leusden Achterveld Landelijke Bibliotheekdag op 23 april: Ooit kiest u voor mooist \ktie SBBO voor Jan Bosch: leusder krant verkoop Handwerk- LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 Depressies voor anker Leusdenaar vrijgesproken (tm weekindegemeerte/ Collecte Hartstichting Troetelbeertjes in De Blij hof TIJDELIJK SAMEN VOOR F1999,- DONDERDAG 21 APRIL 1988 plaatselijk nieuws Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Opnieuw grote tegenstel lingen wat het weer betreft in ons land afgelopen zondag. Vanuit de kuststreek (Roc- kanje) kwamen mensen licht „verbrand" terug. De zon scheen daar volop. In de om geving Gorinchem-Culem- borg zware plensbuien met soms meer dan 20 mm regen in korte tijd. Tegen de avond trok een lijn zware buien via Arnhem/Apeldoorn naar het oosten. Mijn waarnemer in Lochem (10 km bij mij van daan) ving 13 mm regen op in 20 minuten. Bij mij in Ruurlo viel slechts 1 mm. Maandag beleefde ons land een „klasse" dag. Bij veel zonneschijn liepen de thermometers op tot 20 gra den of meer, ook in De Bilt. Daar werd voor het eerst de 20 graden grens bereikt. Vo rig jaar gebeurde dat op pre cies dezelfde dag. Toen werd het op 18 april 22,2 graden. Vooral de tweede helft van april was een jaar geleden erg mooi. De afknapper kwam toen in mei, welke maand bijna een graad kou der uitviel dan de grasmaand van 1987. Afgezien van enkele neer slag uitspattingen hierboven beschreven is de huidige maand tot nu toe erg droog. Op sommige plaatsen viel nog maar een enkele milli meter. De oorzaak is dat de pressies vrijwel voor anker gaan op de Atlantische Oce aan. Het zijn wel erg diepe systemen. Daardoor kon be gin deze week de zuidelijke stroming flink aantrekken. Inmiddels zijn we in be langrijk koudere lucht te recht gekomen. De stroming is meer westelijk geworden, dus meer van de oceaan af komstig en dat heeft natuur lijk een „verkoelende" wer king. Naar verwachting zal de wind vandaag verder op schuiven naar het noordwes ten en dat betekent nog wat „kouder". Het zou mij niet verbazen indien tijdens op klaringen het kwik op de grond weer dicht bij het vriespunt komt. Het is nog steeds koud in delen van Noord-Europa. Op IJsland beleeft men de koud ste grasmaand sedert jaren. Een hogedrukgebied boven Groenland (tijdelijk meer dan 1040 kpa) laat koude lucht uitstromen naar het zuiden. In Reykjavik was het begin deze week nog -9 bij heldere lucht. De scheidingslijn tussen de vrij warme lucht boven de rest van Europa en genoem de koude lucht beweegt zich nog wel in zuidelijke rich ting. Of deze lucht ons aan het einde van de week be reikt is nu nog onzeker. Wel lijkt de kans op zon na zater dag weer wat groter te wor den. Voordien zal er naar alle waarschijnlijkheid niet al te veel regen vallen. Het blijft beperkt tot een enkele bui (mogelijk met onweer). Zoals al gezegd zal het de komende dagen met de temperatuur wat tegenvallen in vergelijk met het begin van de week. En zo blijft het dus wat heen en weer gaan wat het weer betreft, overigens een normaal verschijnsel in onze grasmaand. uiterlijk tot en met woensdag 20 april worden mgeleverd. Kinderen tot 12 jaar altijd pnjs. Uitslag foto wedstrijd 12 uur. De namen van de juryleden worden volgende week bekendgemaakt. De foto's worden tot 8 mei in de bibliotheek tentoon gesteld. Om alvast een zomers gevoel te knjgen is er voor iedere biblio theekgebruiker een ijsje, of, als u nog met wakker bent, een kopje koffie. De Boekenmolen, Prinses Irene- laan 5, geopend van 10.00 tot 13.00 uur. Boetevrij inleveren; Proefabon nement tot 1 juli 1988. Foto's voor de fotowedstrijd kunnen ook in Leus- den-Zuid mgeleverd worden tot en met 20 april. En natuurlijk staat een kopje koffie, of een glaasje limona de klaar, met iets lekkers. De muziekvereniging Lisiduna zal het geheel opluisteren met mu ziek, vanaf ongeveer elf uur. burg weer een succes gewor den. Het bestuur van de Achterveldse afdeling van de Vrienden van de Hartstichting vond een groot aantal collectanten bereid te collecteren. De in Achterveld en Stoutenburg gehouden collecte heeft het mooie bedrag van ƒ3189,25 opgebracht. Dit was ruim 100,- méér dan vong jaar. In Huize St. Joseph werd een bedrag van 98,50 bijeen ge bracht LEUSDEN/UTRECHT - De Utrechtse officier van justitie mr. T. van Dijk eiste dinsdag vrijspraak in de zaak tegen een 19-jarige inwoner van Leusden. Mr. Van Dijk achtte niet bewezen dat de man op 30 april vorig jaar in Doorn een deuk in iemands auto getrapt had. Volgens de verdachte was hij slechts „omhooggesprongen" om de achteruitrijdende auto te kun nen ontwijken. De Leusdenaar was in de auto van een vriend meegere den. Deze bestuurder had met een LEUSDEN- Op de Doornseweg, ook bekend als de S-9, zijn dinsdag twee auto's total-loss geraakt na een aanrijding. De 44-jange L. uit andere weggebruiker ruzie gekre gen en was uit de auto gestapt. Om te voorkomen dat de onenigheid uit de hand zou lopen was de ver dachte zijn vriend achterna ge gaan. Op de zitting verklaarde hij dat de andere auto achteruit reed en dat hij bijna beklemd was ge raakt. Slechts één getuige zegt gezien te hebben dat „de bijrijder" een schop tegen de auto gaf. Maar het signalement dat deze man opgaf klopte met met dat van de ver dachte. Politierechter mr. A. van Weijsenfeld was het met de officier eens dat de zaak „onduidelijk" was en sprak de man vrij. Rotterdam stond met zijn voertuig voor het stoplicht te wachten, toen hij van achteren aangereden werd door mevrouw S. (50) uit 's Grave- sande. S. lette met goed op omdat ze de weg zocht en reed in volle vaart achterop de wachtende auto voor haar. Beide voertuigen werden afge- sleept. Donderdag 21 april. 20.00 uur: Uitreiking EHBO- diploma's door Evelien Blom, Basisschool De Heerd, Berkelwijk 33. Vrijdag 22 april. 10.00 uur: Overhandiging aquarellen naar aanleiding van totstandkoming 'Scrum' door de Stichting Kunstkwartier aan wethouder Evelien Blom, gemeentehuis Leusden. 12.00 uur: Aanbieding jaarverslag Vrouwen Advies Commissie aan burgemeester Panis, gemeentehuis. Zaterdag 23 april. 11.00 uur Optreden'Lisiduna' in De Boekenmolen (landelijke bibliotheekdag), Prinses Irenelaan, Leusden-Zuid. 12.00 uur: Prijsuitreiking foto wedstrijd bibliotheek (landdehjke bibliotheekdag), Bibliotheek Nieuw Langenbeek, Hamersveldseweg. 20.00 uur: Danscontactavond voor alleenstaanden met The Hobbits, De Mof, Lesden-Zuid. Zondag 24 april. 14.00 uur: Virus toneelvoorstelling 'Het laatste loverbos', De Korf Zaterdag 23 april: 10.00-12.00 uur en 14.00-16.00 uur Open dag Kasteel Stoutenburg 20.00 uur Disco Show de Klaveet 11.00-15.00 uur Spring en Dressuur wedstrijden de Singels Manege de Fliert Zondag 24 april: 14.00-16.00 uur Open dag kasteel Stoutenburg 14.00 uur Disco de Klaveet Dinsdag 26 april: 9.00 uur Welfare Zonnebloem Ons Gebouw LEUSDEN - De zomer komt er weer aan. Dat is niet alleen uiten te merken, maar zaterdag 23 april ook in de bibliotheken an Leusden. Dan is het alweer voor het vierde jaar biblio- ^eekdag. Niet meer in fseptember, maar in het voorjaar. Het ïotto is daarop aangepast: „Met een boek de zomer in - kom taar de bibliotheek". oeken lezen kun je altijd. Niet al- De bibliotheek heeft alle mogelijke »en 's winters onder de lamp, maar toeristische informatie in huis: cam- ok buiten in de zon óf de schaduw, ping- en hotelgidsen, taalgidsen, reisgidsen, boeken om vakanties voor te bereiden, boeken waarin men zich m kan leven, boeken om vooruit te genieten en natuurlijk boeken om mee te nemen op vakantie. Zaterdag 23 apnl kan men zelf komen bekijken hoe de bibliotheek ervoor kan zorgen dat 1988 een zomer wordt boordevol leesplezier. Een greep uit het programma: Niew Langenbee.'k, Hamersveld seweg 77, geopend van 10.00 tot 15.00 uur. Boeken, platen etc. kun nen boetevrij worden ingeleverd. Nieuwe leden kunnen op deze dag een gratis proefabonnement krijgen tot 1 juli 1988. Er wordt een fotowedstrijd gehouden met als motto „De zomer", foto's kunnen Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur ACHTERVELD - De vorige week gehouden collecte voor de Nederlandse Hartstichting is in Achterveld en Stouten- Voor wat betreft de overlast van de winkelwagentjes wil men twee supermarkten aanschrijven met het verzoek, over te stappen op wagentjes met een muntsysteem. VERKEER Op langere termijn zal een aantal maatregelen worden genomen op het gebied van het verkeer Die maatregelen zullen echter onder deel uit moeten maken van een verkeersbeleidsplan. Dat plan moet nog worden ontwikkeld, en omvat meer dan alleen de Hamers hof. Naar wethouder Joost de Jongh (WD) vonge week nog meedeel de, zal onder meer ook de afwik keling van het verkeer m Leusden, m relatie tot de eigen aansluiting op de A-28, onderdeel van een derge lijk plan uit moeten maken Voor wat betreft de overlast van Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: I 68,80 per jaar, 34,90 per half jaar, f 17.70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag lussen 18 30 en 19.30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN- Bewoners van bejaar denhuis 't Hamersveld houden woensdag 27 april een verkoop van eigengemaakt handwerk. Belang stellenden, die met het oog op moederdag wellicht iets van hun gadmg vinden, kunnen van 10.00 uur tot 15.00 uur in de hal van 't Hamersveld aan de Albert Buirung- gaarde, terecht. 4500,- voor bakker Jan Bosch... Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd AMERSFOORT - Op dinsdag 19 apnl is in het St. Elisabeth Zieken huis een lezmg over psoriasis. Dië tiste Jana Kalenda spreekt over de invloed van de voeding op deze huidaandoening. De lezmg begmt om 20.00 uur. In Nederland lijden circa 400.000 mensen aan psoriasis, waarvan ruim 850 in de Leusdense regio. De Korf en Monet wil men nader LEUSDEN- De argeloze, nietsvermoedende bezoeker van De Geut, wist vrijdagavond waarschijnlijk niet wat hem overkwam: m plaats van knipperende discolichten en muziek op orkaankracht een rustig, bedaard achtergrond deuntje. Bovendien bleek de dansvloer met het domein van uitgelaten jeugd, die dansend blijk gaf van vreugde over het aangebroken weekeind. In plaats daarvan stonden er vier tafels, waaromheen zich ernstig kijkende mensen hadden geschaard. Het was duidelijk even wennen voor de getrouwe Geutbezoeker. De eerste editie van de Open Leusdense Riskkampioenschappen waren de oorzaak van de wat ongewone omstandigheden in het Leusdense jongerencentrum. De organisatie hoopte met het evenement geld binnen te halen, die de organisatie van het Puddingpopfestival, in september mogelijk moet maken. Ongeveer twintig deelnemers schreven zich uiteindelijk in, waarna het tot in de kleme uurtjes duurde voor de winnaar van het toernooi bekend werd. De 15-jarige Martijn van Dijk, tevens de jongste deelnemer, nam de trofee in ontvangst, ten teken dat hij, op huiskamerschaal althans, de beste wereldveroveraar was. Gelet op de enthousiaste reacties, lijkt het waarschijnlijk dat het Riskkampioenschap een vervolg zal krijgen. bezien, of het mogelijk is de toe gangen van beide ondernemingen anders te situeren. Andere punten, die op termijn de aandacht knjgen zijn onder meer: -onderzoek naar de mogelijk heid tot verplaatsen van de lift; -onderzoek naar plaatsing van extra speelvoorzierungen; -onderzoek naar problemen met de riolering; -het ontwikkelen van een notitie over de verbetering van de beweg wijzering naar de bovenwoningen; -het ontwikkelen van een bena- denngs- en uitrukplan voor de brandweer m relatie tot De Ha mershof; -vaststellen van omvang en tijd stip van de zogenaamde 'kinder- markt'. De projektgroep zal zich binnen kort over de notitie buigen, om het rapport defmitief vast te stellen Studio Rotol LEUSDEN Hamersveldseweg 6a, Tel 033-943381 HARDERWIJK Passage Stadsdennen. Tel 03410-14554 ziet men de oplossmg in de bepa lingen m de te verstrekken vergun ning. Wat het schoonhouden van het winkelcentrum betreft, denkt men aan een aantal maatregelen. Zo zouden er zogenaamde 'hondente gels' moeten worden aangebracht, en zou de ophaalregeling voor huisvuil moeten worden aangepast Ook hier ziet men een deel van de oplossmg in inspectie. Dat zou twee maal per jaar moeten gebeuren. LEUSDEN - Op dinsdagavond 19 april overhandigde de voor- itter van de Stichting SBBO, de heer G. Broere, een cheque ter aarde van 4500 gulden aan de heer A. Gort, voorzitter van de lichting Internationale Ontwikkelingssamenwerking voor het enootschap van de Bakkerij. Laatstgenoemde stichting is de egeleider en initiator van het pro- ct dat door oud-docent van de iBO school, de heer J. Bosch in iambu, Kenia, is opgezet. De heer Bosch leidt in Kenia een ikkersopleidmg. De eerste leer- igen hebben daar nu de cursus gemaakt. Met de opbrengst van door de SBBO school georgani- »erde loterij krijgen deze afgestu urde cursisten, een financiële bijdrage waarmee zij zich ergens m Kenia als bakker kunnen vestigen. In het totaal werden dit jaar 7000 loten a éen gulden verkocht aan vooral leerlingen van de SBBO school, hun familieleden en kermis sen. Dit was iets minder dan vong jaar, hetgeen te verklaren valt door het feit dat vorig jaar de heer Bosch zelf tijdens de aktie, met een ten toonstelling. aanwezig was. De prijswinnaars zijn; Een reis van tien dagen naar Spanje, be schikbaar gesteld door reisbureau Holiday Feeling voor de heer en mevrouw Dennie. Een pakket motomjlessen plus examen, beschikbaar gesteld door rijschool Eemland, was voor San- der van Mil (18). De stofzuiger, beschikbaar ge steld door de firma Drieenhuizen ging naar Johan van de Akker (20) en de CD-speler, eveneens be schikbaar gesteld door radio Drieenhuizen vond als gelukkige winnaar; Martijn de Jager (19). LEUSDEN- Kinderen tot en met twaalf jaar hoeven zich zaterdag niet te vervelen. De Blijhof, Lisidu- nalaan 2, presenteert op die dag namelijk de speelfilm 'Troetel beertjes in Wonderland'. De voor stellingen, die negentig minuten duren, beginnen om 10.30 en 13.30 uur. De toegang is 2,- voor leden en 3,- voor niet-leden. g, moeten worden afgesloten. Wat betreft de overlast van ker- s en horeca-bednjven denkt n aan het regelen van een aantal ten in te verstrekken vergunnin- n, en regelmatige controles, or wat betreft de kermis ziet n feitelijk geen oplossing, be- Ive voor de geluidsoverlast. Daar BEOCENTER 21 Meer ruimtelijke vrijheid bij hifi- weergave. Kunnen aan de muur worden bevestigd of in elke stand op de grond worden geplaatst. OF BEOGRAM RX 2 Een radiale platenspeler met lichtgewicht arm. Registreert automatisch de diameter en het loerental van de plaat. Radio, gekombineerd met een cassetterecorder MET NAAR KEUZE: OF BEOVOX RL 35 LUIDSPREKERS

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3