„Wat Amsterdam niet kreeg, maar Leusden wel is een Olympische opening" \geope.ncl 'Een triest resultaat' Belangstelling voor andere woonvormen 3 ^vandaag in Üe leusder krant* 1 u J Opening zwembad Octopus werd sportief en sfeerrijk festijn Clinique Panique. Federatie Aangepast Sporten van start Twee vuilniszakken vol speelgoed voor Tarrafal: ERVA VOLVO Ruiten vernield Woonwensenonderzoek VAC toont aan: Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Moederdagactie Kledingbeurs dorpskerk g HOOFOREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSDEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BDU BV krant DINSDAG 26 APRIL 1988 - 19e JAARGANG NO. 102 LEUSDEN - De vijf wereldwijd bekende ringen in rood, geel, groen, blauw en zwart en een brandende fakkel gaven diepte en inhoud aan de symboliek van het openingsfeest. Of zoals burgemeester Panis het gisteravond in het pronkjuweel Octo pus treffend zijn toehoorders met milde ironie toe vertrouwde: „Wat Amsterdam niet heeft gekregen, maar Leusden dus van daag wel is een Olympische opening". door Gerard Trebert Een brandende fakkel als apo theose van een in aangepaste stijl georganiseerde ouverture van het fonkelnieuwe sport- en rekreatie- bad, kon dat eigenlijk wel met de herinneringsbeelden aan het infer no van Bavoort op die twaalfde no vemberavond in 1985 nog scherp op het netvlies? Ja hoor. Want dezelfde brand weercommandant Upperman, nog vorige week in deze kolommen met de opmerkelijke uitspraak „We hebben Bavoort onder onze handen af zien branden", greep ook al weer volgens het draaiboek persoonlijk en met de grootsste voortvarendheid in en doofde bin nen een minuut het Olympische vuur. SFEERRIJK LEUSDEN - AncjWLlve maand geleden formeerde Ron Ganzert, leraar aan de mu ziekschool Leusden, een ka merorkest. Het werd een en semble van twaalf mensen, dat optrad bij de opening van het nieuwe zwembad Octopus. Het orkest, dat werkt onder de naam Clinique Panique bracht stijl- en sfeervolle sa- lonmuziek ten gehore tijdens de receptie na afloop van de officiële opening. Van plankenkoorts is ons bij het optreden van deze ploeg zeer jonge, sympathieke „kliek" niets gebleken, van pa niek trouwens ook niet. Met dit alles wil zijn gezegd dat het samenzijn van enkele honder den genodigden deze avond in het Burgemeester Buiningpark geen stenel officieel gebeuren werd, maar een sportief, sfeemjk festijn. Zo had men het ook gewild, meldde Diederick van den Wall Bake, voorzitter van de Zwembad stichting Leusden. Een „gezellige" avond zou het moeten worden. Dat werd het dan ook, dankzij een ge polijste organisatie. Aan toespraken kon deson danks niet worden ontkomen. De voorzitter getuigde van het mede lijden, maar ook van het medeleven van velen na de catastrofale brand. „Dank is het sleutelwoord op een dag als deze. Dank aan de archi tecten, de bouwers, maar vooral ook aan het gemeentebestuur voor het in onze stichting gestelde ver trouwen. Dit voor ons land unieke bad is het resultaat geworden van het werk van een groep enthou- I Burgemeester Parus verrichtte, met „Olympische" fakkel, de officiële opening. siaste, goed gemotiveerde men sen". MISTER OCTOPUS Speciale waardering sprak Van den Wall Bake ook uit in de richting van de staf, die thans klaar staat om aan de slag te gaan en de badgas ten plezierig te ontvangen. „Zij gaan thans werken onder leiding van Mister Octopus himself, de be drijfsleider Frans van de Konijnen burg, die wij na een sollicitatiepro cedure hebben gekozen uit een groep van maar liefst 264 kandida ten. Het bestuur was van mening, dat hij écht de man moest zijn die het karwei aan zou kunnen". De voorzitter noemde nog een tweede sleutelfiguur m het bouw- projekt, de coordinator Aad van den Berg, onder wiens leidmg men in staat is gebleken de werkzaam heden volgens het strakke tijd schema en overeenkomstig de vervolg op pagina 3 Prijswinnaars wmkelieraktie Hamershof bekend pag. 3 Burgemeester Panis over reorganisatie- Verantwoordelijkheid dragen betekent straks ook verantwoording afleggen' pag. 5 Pentekening voor Evelien Blom pag. 5 Lagere boete voor Leusdenaar pag. 5 Sport: Terechte nederlaag voor verzwakt Roda pag. 6 Leusden laaiend na onnodig verlies tegen hockeyers Voordaan pag. 6 Antilopen reikt naar laatste strohalm pag. 7 LHV kansrijk na ruime zege pag. 7 AMERSFOORT - Woensdag middag vindt in sporthal Ju liana van Stolberg aan de Leusderweg te Amersfoort de officiële start plaats van de Federatie Aangepast Sporten Eemland (Fase). De federaie overkoepelt gehandicapten sportverenigingen en zal voortaan aktiviteiten coördi neren in deze regio. Het startsein zal om 15.00 uur gegeven worden door me vrouw T. Poortenaar-Sik- kema, gedeputeerde van de provincie Utrecht. Op initiatief van het Provinciaal Steunpunt Sport Utrecht is na jaren van voorbereiding in de regio Eemland een bundeling van krachten tot stand gekomen. In de federatie hebben de gehandicap ten-sportverenigingen de handen ineen geslagen om te komen tot meer gemeenschappelijke aktivi teiten. De federatie zal verder aandacht besteden aan informatie en voor lichting, aan begeleiding en ka dervorming en aan ondersteuning en coördinatie van vervoer van ge handicapte sporters. Voor de uitvoering van werkzaam heden heeft de Federatie de be schikking over een coördinatie punt, dat gevestigd is naast de Sporthal Juliana van Stolberg te Amersfoort. Een en ander is mogelijk gewor den doordat acht gemeenten in de regio besloten hebben de ge handicaptensport gezamenlijk te gaan ondersteunen Amersfoort, Baam, Bunschoten, Eemnes, Hoe velaken, Leusden, Soest en Wou denberg zullen vier jaar lang aan de federatie structureel subsidies verstrekken. LEUSDEN - "Een triest re sultaat", vond Poulien van der Post de opbrengst van de speelgoedinzame ling voor de kinderen in Tarrafal. Zij nam woens dag in het Vooronder sa men met drie andere orga nisaties in totaal slechts twee vuilniszakken en en half gevulde boodschap pentas met speelgoed in ontvangst. De opbrengst gaat nu met de eerstvol gende vrachtboot naar Tarrafal. Over de kwaliteit van het speelgoed waren de organi satrices wel tevreden. Bijna alle poppen, houten puzzels, spelletjes, autootjes, knikkers en potloden waren nog in goede staat en er kan nog volop mee worden gespeeld in Tarrafal. Goed speelgoed is daar nauwelijks te krijgen. "Heel soms is er wel wat te koop, maar dat is dan zo schreeuwend duur, dat ou ders dat niet kunnen aan schaffen," aldus Poulien. Dat de actie 'Speelgoed voor Tarrafal' niet heeft opgele verd wat de organisatrices hadden gehoopt, komt vol gens hen omdat ze te weinig reclame voor de actie hadden gemaakt. Degenen die alsnog goed, educatief speelgoed willen afstaan, kunnen dat doen bij Poulien van der Post. Van Garizeweihof nummer één. In september komt er weer een actie om speelgoed in te zamelen. Dat gebeurt dan te gelijkertijd met de tentoon stelling over Tarrafal, die in samenwerking met het Rotter damse Museum voor Volken kunde in Leusden georgani seerd zal worden. Hier zullen ook scholen bij betrokken worden en de organisatrices hopen de schooljeugd dan te mobiliseren om hun overtollig speelgoed af te staan. De opbrengst van de inzamelaktie voor Tarrafal viel tegen. LEUSDEN- De Winkeliersvereni ging van De Hamershof houdt in de week van 2 tot en met 7 mei een moederdagactie. Van de deelne mers wordt gevraagd op een zo origineel mogelijke manier te om schrijven waarom zijn of haar moe der de beste, slimste of liefste moe der van Leusden is. De deelnemers mogen op het deelnameformulier tevens aangeven op welke wijze hij of zij moeder zou willen belonen (tot een bedrag van 500,-). Een deskundige jury zal de inzen dingen beoordelen en de prijswin naar bekend maken. De beste, slimste of liefste moeder van Leus den wordt beloond met de honore ring van de wens, die door de in zender kenbaar werd gemaakt. De deelnameformulieren moe ten, vergezeld van vier kassabon nen van de Hamershofwinkeliers uit de wedstnjdperiode, uiterlijk 9 mei mgeleverd worden bij sport- huis Pim Berghuizen, wijnhandel Gall en Gall, of drogisterij Kniep. AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel 033-630154 .na de Olympische winsten nog. OCTOPUS: LEUSDEN- Het gemeentediako- naat Dorpskerk houdt woensdag 27 april de halfjaarlijkse kleding- beurs m 't Trefpunt m Leusden- Zuid. Belangstellenden kunnen die dag tussen 14.00 uur en 16.00 uur aan de Arnhemseweg 75 aldaar te recht. De opbrengst van de kleding- beurs is bestemd voor een kinde- j ropvanghuis in Addis Abeba I (Ethiopië), een kinderopvangte huis in Suriname en de Stichting Mensen in nood. LEUSDEN- In de nacht van woens dag op donderdag zijn bij de bi bliotheek De Boekenmolen drie ruiten ingegooid. ten behoeve van een andere of veranderde gezinssituatie. De daaraan verbonden conclusie van de Vrouwen Advies Comissie is, dat er in Leusden en Achter veld een markt is voor dit soort woonvormen. De VAC pleitte, bij monde van haar voorzitter me vrouw J.M. Mellink-Martens voor het realiseren van dit soort huizen, bijvoorbeeld in het Ruige Veldt. Warm hart De hoofdzaken uit het woonwensonderzoek werden de aanwezige bestuurderen nog eens extra onder de aandacht gebracht. ontworpen. Aan de tentoonstel ling was tevens een woonwensen- onderzoek verbonden. Ongeveer honderd bezoekers hebben de daarbij behorende vragenlijsten ingevuld. De belangrijkste conclusies zijn: veel mensen hebben belangstel ling voor een woning met een slaapkamer beneden, plus een ex tra hobby-of-logeerruimte Een derde van het aantal repon- danten gaf aan, belangstelling te hebben voor huizen waarin door kleine verbouwingen aanpassin gen gerealiseerd kunnen worden Na de overhandiging van het Jaar verslag en de resultaten van het Woonwensenonderzoek be tuigde zowel burgemeester Panis als wethouder Blom dat zij de Vrouwen Advies Commissie voor Womngbouw een warm hart toe dragen. Toonde de burgemeester vooral belangstelling voor de vormgeving bij woningbouw en de invloed van de omgeving, me vrouw Blom hield zich meer bezig met "Hoe ik al die woonwenzen van sociale groepen in onze be volking, kan realiseren in het ka der van de bezuiningingen". LEUSDEN - De vrouwen-advies commissie bood vrijdag j.l. haar jaarverslag en de uitslag van het door haar gehouden woonwensenonderzoek aan, aan burgemeester A. Panis en wethouder van sociale woningbouw mevrouw Evelien Blom. De vrouwen Advies Commissie voor woningbouw, een officieel adviesorgaan van de gemeente Leusden, organiseerde van 3 tot 13 februari in de kelder van het gemeentehuis een tentoonste1- ling. Uitgangspunt daarbij was dat, naarmate de inwoners van Leus den gaan "vergrijzen" er behoefte zal ontstaan aan andere woonvor men dan de tradionele, op gemid delde gezinsgrootte afgestemde, womngen. Op de tentoonstelling was een aahtal alternatieven te zien Een aantal van deze voorbeelden werd speciaal op verzoek van de VAC

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1