Prijswinnaars aktie Hamershof bekend LEUSDEN 1 ensifl e r K ran Is leusder krant Autoradio's in trek Geen subsidie voor congres over steden Federatie Aangepast sporten Eemland Te laat afgeremd okaal_ Leusden Achterveld Aanrijding 1 Duo Jongejans verrichtte trekking Auto's opengebroken Twee gezich ten LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 w weet in degemeerte/ DINSDAG 26 APRIL 1988 plaatselijk nieuws vervolg van pagina 1 Erwin en Daphne Jongejans verrichtten de trekking. Naast hen Pim Berghuizen van winkeliersvereniging De Hamershof. LEUSDEN - De aktie van de winkeliersvereniging Hamers hof ter gelegenheid van de opening van het nieuwe zwembad Octopus is maandag afgesloten met een trekking van de win naars door het schoonspringduo Daphne en Edwin Jongejans. Zij beiden mochten bepalen wie de vijftig gelukkige winnaars zijn geworden van de boekjes met gratis badenkaarten. Na afloop van de trekking wer den broer en zuster Jongejans in de bloemen gezet door de hockeyer Maarten Jongens, rechterhand van Pim Berghuizen, voorzitter van de winkeliersvereniging. De winnaars zijn: Patricia van Kommer, Wiericke- wijk 46, fam. Van der Bilt, Duinroos 11, W. Buis, Grasland 34, Alice de wolf, Tarweland 19, K. Gerritsen, Geulwijk 14, M Dam, Hoefijzer 45, A. de Groot, Landweg 211, fam. Wüstefeld, Gagelhof 31, fam. Jon geling, Roggeland 1, J. de Bruin, Zonnedauwhof 12, J. de Wolf, Tar weland 19, M. Gerlach, Klemhorst 21, Coenraad van Maanen, Regge- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor hel donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68.80 per jaar. 34.90 per half jaar. 17.70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. wijk 26, F Broekman, Ruiterhorst 17, R. Cooiman, Karekiet 10, Y. Ous- soren, Snuifmolen 34, fam. Beau mont, Gironde 32, L. v.d. Maden, Meidoornhof 10, E. Timmer, Her derhof 15, H. Dekker, Tijmense poort 2, M. v. Toren, Gagelhof 18, W. Stoetman, Beatnxlaan 20, W. v. Berkel, Ruisvoorn 24, fam. Scholtus, Snoekbaars 7, E. v. Rooyen, Bever hoeve 16, M. v. Voorthuizen, Ansfr- duslaan 36, M. v. Zomeren, Wieric- kewijk 15, fam. v.d. Werf, Patnjzen- hove 15, J. Go. Marterhoeve 48, G. Egermond, Benedictijnenhove 3, fam. Westland, Esdoornhof 21, fam. v Nunen, Walstro 49, fam. Kooistra, Gorzen 23, J. v.d. Toorren, Rogge land 26, fam. v.d. Dool, Haverland 4, fam. de Boer, Lamoen 4, mevr. Tes- sels, Hamersveldsweg 86, mevr. M. Boon-Emmer, Wanmolen 25, D. Reus, Waverwijk 16, C. de Wilde, Gnfthorst 2, L. Kesseler, Kleinhorst 8, J. Goossens, Manënhove 5, H. Verkade, Toermalijn 29, H Hen driks, Maisland 6, A. Kok, Clave- renbladstraat 108, H. v. Til, Grondel 5, C. v. Scharrenburg, Hooiland 21, R. Wallet, Van Eijdenhof 8j, G. v. Hoorn, Lamoen 8 en F. v. Diest, Snoekbaars 21. LEUSDEN - De politie kreeg woensdag dne maal een aan gifte van diefstal van auto-ra dio's of een poging daartoe/ Van een opslagterrein van een dealer m Leusden werd de ra dio uit een auto gestolen. Dat zelfde overkwam Leusdenaar De G., waaonachtig aan de Stadhouderslaan. Bij Leusdenaar De N., die ook aangifte deed, bleef de schade beperkt tot het vernie len van de sloten van zijn auto. De daders werden daarbij blijkbaar gestoord. Dat voor val vond plaats aan de Willem de Zwijgerlaan. LEUSDEN- In het afgelopen week einde werden twee auto's openge broken. Aan de Walstro werd in de nacht van vnjdag op zaterdag een zijruit van een personenauto inge slagen. Hoewel de radio werd be schadigd, is er mets ontvreemd. Een tnmmer, die zaterdagoch tend om kwart voor negen zijn auto parkeerde aan de Paradijs weg, constateerde bij terugkomst rond half elf dat er m de auto was inge broken. Er was een ruit vermeld. Twee koffers met gereedschap en kantoorspullen rekende de dief tot zijn buit. LEUSDEN - De provincie Utrecht zal niet financieel bijdragen in de kosten van het congres 'Cities for the future' dat volgend jaar in Rot- lemani worai genouaen. oeaepu- teerde Staten hebben dat besloten Zij zien nauwelijks een belang van de provincie bij een congres over recreatie in grote steden. Daarom adviseren zij de stich ting die het congres organiseert, en die om een bijdrage van tiendui zend gulden had gevraagd, contact op te nemen met de gemeenten Utrecht en Amersfoort. 'Die zullen mogelijk meer rechtstreeks bete kenis hechten aan dit evenement', aldus GS. LEUSDEN - Woensdag 27 apnl vindt om dne uur 's middags in sporthal Juliana aan de Leusder- weg in Amesrfoort de officiële start plaats van de Federatie Aangepast Sporten Eemland. Die federatie overkoepelt gahandicaptensport- vererugingen an zal voortaan acti viteiten op het gebied van de ge handicaptensport in de regio Eem land coördineren. Mevrouw T. Poortenaar-Sikkema, gedeputeer de van de provincie Utrecht, geeft woensdag het officiële startsein. De federatie zal verder aandacht besteden aan informatie en voor lichting, begeleiding en kadervor ming, en aan ondersteuning en coördinatie van vervoer voor ge handicapte sporters. Het coördi natiepunt van de federatie wordt m genoemde sporthal gevestigd. LEUSDEN - Afgelopen donderdag vond op de Arnhemseweg een kop-staart-botsing plaats, waarbij dne auto's waren betrokken. Be stuurder W.B. mt Leersum remde om en voorganger af te laten slaan. De daarachter njdende bestuurder J.S. uit Assen remde tijdig, maar de achter hem rijdende automobiliste J.G. uit Woudenberg reed achterop de Assenaar. Er vielen geen gewonden, en de politie omschreef de schade als 'minimaal'. De weerkaarten van de af gelopen dagen waren klas siek winters! Een hogedruk- gebied boven de Noorse Zee en lagedruk boven Zuid Eu ropa. Indien deze situatie zich in de maanden januari en februari had voorgedaan, dan hadden we diep in de „ellende" gezeten. Een zwa re vorstperiode zou zich heb ben aangediend. Koude noordoostelijke winden zou den lucht aanvoeren, waarin geen hogere temperaturen mogelijk zouden zijn dan -5 of -10 graden. Gelukkig is het nu april dus het viel wel wat mee. Maar wat een tegenstellin gen de afgelopen week, zoals het volgende laat zien. De minimum temperatuur op 19 april kwam in De Bilt niet lager dan 13,2 graden, waar mee het eeuwrecord van 12,5 (geregistreerd in 1940 en 1971) werd gebroken. Verder is het ook nog nooit voorge komen in deze eeuw dat de gemiddelde temperatuur zo vroeg zo hoog is geweest. Het etmaalgemiddelde bedroeg 18,3. Nog warmer, maar wel een paar dagen later was het op 21 april 1968 met gemid deld 18,8. In Venlo werd toen zelfs een maximum geregis- teerd van 32,2. Verder is ver meldenswaard dat we voor deze eeuw tot 8 mei 1976 geen hogere minimum tem peratuur kunnen vinden dan de waargenomen 13,2. Deze gegevens hebben betrekking op De Bilt. Vandaag, een week later, dus een totaal ander weer beeld met extremen in het negatieve. In het weekeinde lichte vorst gedurende de nacht. Wel positief was het aantal uren zonneschijn. Vooral zondag vrijwel onbe wolkt, maar een snijdende oostenwind maakte een ver blijf buiten in de wind erg onaangenaam. De lucht wel ke naar ons toestroomt(de) is van arctische oorsprong en derhalve erg droog. Op zijn weg naar het zuiden wordt deze nog extra droog door de gang over de Noorse Bergen. In Scandinavië was men er slechter aan toe dan bij ons. Benoorden de lijn Oslo/ Stockholm nog een pak sneeuw en temperaturen be neden -10. Een echte onver valste koudegolf aldaar. Een snelle terugkeer van de warmte lijkt bij ons niet het geval. Een nieuw hoge- drukgebied heeft zich ge nesteld boven Zuid Scandina vië. Deze houdt de stroming voorlopig noordoost. En uit die hoek blijft koude lucht naar ons toestromen. Gelei delijk komen in die stroming wat meer wolkenvelden voor, zodat het wat minder zonnig wordt dan in het weekeinde. Zoals het er nu uitziet zal er het grootste deel van deze week geen regen van betekenis vallen. Aanhoudend droog dus. En op sommige plaatsen is het al weer zo droog dat er ge sproeid moet worden. April gaat dan ook een kurkdroge maand worden. Op een en kele plaats (zoals bij mij) nog geen 10 mm neerslag. In Leusden tot nu toe slecht 11 mm. Wat de temperatuur be treft dus een maand met twee gezichten, een record warme en een schrale koude. Nu maar afwachten of de geblokkeerde weerssituatie zonder noemenswaardige depressieactiviteit zich in mei voortzet. Vorig jaar lukte dat niet. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Ve r eru gin gs rueuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Woensdag 27 april. 10.00 uur: Handwerkverkoop in 't Hamersveld, Albert Buininggaar- de 34. 10.20 uur: Aanbieding beeld scherm Vrienden van 't Hamers veld, 't Hamersveld, Albert Bui- ninggaarde 34. 20.00 uur: Voorlichtingsavond over H2 (uiutbreiding winkelcen trum De Hamershof), gemeente huis, 't Erf 1. Woensdag 27 april: 9.00 uur Handwerkhobby club de Moes pot. Donderdag 28 april: 13.30 uur be jaarden soos Ons Gebouw. 19.00 uur 55+ avond Huize St. Jo seph. Zaterdag 30 april: 9.00 uur. AMBC Koninginnerit. 20.00 uur Disco Show de Klaveet Zondag 1 mei: 14.00 uur Disco de Klaveet. 20.00 uur Kaartavond café Buiten- lust. Dinsdag 3 mei: 9 00 uur Welfare Zonnebloem Ons Gebouw. 9.30 uur KPO show D'Ouwe Peer- destal. LEUSDEN- Vrijdagmorgen om kwart over acht raakten twee auto mobilisten betrokken bij een aan rijding op het kruispunt Hamers- veldseweg/Asschatterweg. Eén van de automobilsten verleende geen voorrang, waarna een botsing niet meer viel te vermijden. Er ontstond slechts materiële schade. planning te realiseren. „Hij moest het maar zien waar te maken en dat is dan gebeurd. Dat dwingt respekt en erkentelijkheid af'. Voor wat in vakkringen „de ver bindende teksten" wordt genoemd was voor deze opening van het bad gekozen voor televisiepresentator en -commentator Heinze Bakker. „Maar zie mij alstublieft op deze plaats nu met als zodanig. Ik ben Leusdenaar en als ingezetene van deze gemeente troots op wat hier tot stand is gekomen", aldus Bak ker, die vervolgde: „Dit is trouwens een échte sportaccommodatie en geen praathuis. Daarom moet dit fantastisch mooie sportcomplex ook m sportieve zin worden ge opend". In dat verband meende Heinze dat 1988 een gedenkwaardig jaar is voor de sport en daarvoor noemde hij de totstandkoming van het zwembad Octopus, het honderdja rig bestaan van de Koninklijke Ne derlandse Zwembond, de 75e ver jaardag van het Nederlands Olym pisch Comité, maar bovenal het jaar van Seoul, de Olympische zo merspelen in Zuid-Korea. Heinze Bakker legde uit, dat de zwemsport vier disciplines kent. Maar in de marge van zijn toelich tend betoog sprak hij a titre perso- nel zijn spijt mt over een gemiste kans van de zwembond. Door een Kunstzwemmen, met glimlach. voorstel tot een beperkte contribu tieverhoging af te wijzen gaat een bedrag van 160.000 verloren voor verbetering van de topsport. Wat de zwemdisciplines zelf be treft merkte Bakker het volgende op: „Behalve bij het waterpolo zijn de ovenge takken van sport, het „gewoon" zwemmen, het kunst- zwemmen en het schoonspnngen, nadrukkelijk door landgenoten vertegenwoordigd, vooropgesteld dat zij voldoen aan de gestelde li mieten. Kandidaten voor Seoul zijn bereid gebleken deze avond mee te werken aan de Olympische ope ning van het Leusdense zwembad". WANDVERSIERING Zwemster Jolande de Rover opende het „natte" gedeelte van het programma met een demon stratie viermaal vijfentwintig met wisselslag, dus vimder-, school-, rugslag en borstcrawl. Vervolgens gingen de 16-jange Marjolein Both en de drie jaar oudere Joani Jansen te water om te laten zien hoe een Olympisch duet kunstzwemmen - inclusief vereiste glimlach - moet worden uitgevoerd. Daphne en Edwin Jongejans, het langzamerhand ook mondiaal be kend geworden duo broer en zus ter en sterke troeven voor Seoul, demonstreerden een fraaie serie spectaculaire sprongen. Veel waardering en warm applaus voor het (potentieel) Olympische vijftal. Vijf topsporters - vijf Olympi sche ringen in de genoemde kleu ren rood, geel, groen, blauw en zwart. Na hun demonstraties boden Erwin Jongejans overhandigt Evelien Blom „haar" Olympische ring. BELANGELOOS De laatste verrichtte uiteindelijk de officiële opening nadat hij zijn waardering en bewondering had mtgesproken voor het werk van het bestuur van de zwembadstichting. „Octopus heeft bewezen dat er in deze Leusdense gemeenschap mensen bereid zijn, zich belange loos in te zetten voor een belangrij ke zaak. Het gemeentebestuur heeft alle vertrouwen in de gang van zaken. Een zwembad met zulke grote mogelijkheden, een bestuur met zoveel kwaliteit en een goede staf van personeel onder deskundi ge leiding, dat belooft wat voor de toekomst". Als geschenk van de volgens bestrc bundig joeler slakende A-jui en poloclub H het rekreatieb De Haaien v het feest ko zij deze aan om het embleem van de wereldwijde verbroedering als wandversiering te laten samen stellen door respectievelijk Alex Fieseler, voorzitter van de Haaien, biedenck van den Wall Bake, Frans van de Konijnenburg, wet houder Evelien Blom en burge meester A. Parus. gemeente bood de eerste burger van Leusden een vlaggestok aan - die er overigens al staat - en een vlag. Daarna kwam de brandende fak kel, als gezegd deskundig gedoofd door commandant Upperman. Ver-

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3