Terechte nederlaag voor verzwakt Roda Beslissingen Leusden laaiend na onnodig verlies tegen Voordaan: 0-3 Verzorger als invaller-doelman: V»BTKAL •MSill.AYS Dubieuze beslissing scheidsrechter nekt herenhockeyers SVA-dames winnen laatste wedstrijd Roda-Al kampioen Open dag Den Treek Onder leiding van ervaren ri]-instructeurs en -instructrices werd zichtig rondgestapt. Draf en galop waren er op deze open dag nü LEUSDEN - De zaterdagafdeling van Roda'46 heeft de voetbal competitie in de hoofdklasse besloten met een nederlaag. De Leusdenaren speelden een slechte en ongeïnspireerde wed strijd tegen middenmoter Hoogerheide De 1-0 nederlaag was dan ook een terechte afspiegeling van het wedstrijdbeeld. De Leusdenaren kwamen enigzins gehavend binnen de lijnen. Laat ste man Fokko van Leyenhorst, Harry Settels en Nico Romeyn moesten verstek laten gaan. Ro- dag begon het eerste kwartier met goed georganiseerd voetbal. De leusdenaren leken de wedstnjd geheel naar hun hand te gaan zet ten. Maar na een kleine twintig mi nuten spelen kwam er een einde aan deze verwachting. De buiten- spelval van de Leusdenaren klapte met goed open waardoor Hoogerheide op voorsprong kwam 1-0 Dit betekende een tegenslag voor de Leusdenaren die men in het verdere verloop van de wedstrjd met meer te boven kwam. De ver dediging wist zich nog goed Nico Romeyn...blessure. staande te houden maar het mid denveld en de aanval waren de kluts volkomen kwijt. De ploeg vormde steeds meer een onsa menhangend geheel die geen aanspraak mocht maken op één of zelfs twee punten. Ton Kaspers, die geblesseerd aan dit duel was begonnen probeerde er als nestor van de ploeg nog wel wat van te maken maar succes leverde dit niet op Veteraan Roda-trainer Wim van der Linden moest na tien minuten in de tweede helft met een stunt op de proppen komen om niet met nu merieke minderheid de wedstrijd te moeten afmaken. De Leusdena ren waren met precies elf man naar Hoogerheide vertrokken zo dat men in het geval van een bles sure met over een wissel kon be schikken. In de tweede helft moest Nico Romeyn evenwel ge blesseerd het veld verlaten. De Wim van der Lmden...bekeraspi raties. Roda trainer liet toen de 43-jarige verzorger Bart Kamphorst opdra ven. Hij nam plaats tussen de pa len en keeper Berry Buunk werd m de spits geposteerd, Wonderbaarlijk goed spelend, werd de veteraan in het verdere verloop van de wedstrijd niet ge passeerd. Met veel geestdnft pro beerde hij zelfs zijn medespelers naar een hoger niveau te coachen. Maar erg veel zoden zette dit niet aan de dijk. De tweede helft was van beide kanten erg slecht zodat er aan de stand mets meer werd veranderd. De Leusdenaren zijn door deze 1-0 nederlaag op de vijfde plaats in de hoofdklasse van het zaterdagafde- lingsvoetbal geëindigd,. Door veel schorsingen en blessures zat er voor de Leusdenaren dit sei zoen ook niet veel meer in. AFSCHEID De wedstnjd tegen Hoogerheide betekende ook het afscheid voor wat betreft het competitievoetbal van trainer Wim van der Linden. De naar Loosdrecht vertrekkende trainer gaf zijn visie over twee sei zoenen Roda. "Ik ben blij dat ik heb kunnen werken met zo'n fijne groep spelers. Ook de leider en verzorger stemden me tot volle te vredenheid. Dit seizoen is er dus een vijfde plaats uit de bus komen rollen wat gezien het spelerspo- tentieel gewoon te laag is Maar door factoren die we niet in de hand hebben zoals schorsingen, blessures, het wegvallen van een Ronald de Haas, Edwin van Veld huizen en Co de Smalen kwamen we gewoon tekort. De spelers groep was kwalitatief met breed genoeg om dit seizoen mee te strijden om het kampioenschap. Wat ik wel een leuke bijkomstig heid vind is dat Roda in de twee seizoenen onder mijn leiding on geslagen is gebleven op eigen terrein. Al met al ben ik zeker niet ontevreden over mijn tijd bij Roda. hoewel het soms erg moeilijk was om optimaal te werken, simpel weg omdat me dat gewoonweg onmogelijk werd gemaakt door de voor iedereen bekende in terne strubbelingen". De huidige trainer zal de hele maand mei nog betrokken zijn bij het bekeravontuur van Roda. Op 3 mei komen de Leusdenaren in ac tie tegen DSVA op eigen terrein. Weten de Buiningparkers deze wedstnjd te winnen dan komen de "cup-fighters" op 7 mei in het strijdperk tegen HVC uit Amers foort Wim van der Linden over dit "toetje" aan het einde van de rit. ,,De bekerstnjd kan een mooi einde betekenen van rrujn Roda- tijd. Zo blijft mei in ieder geval sportief gezien een erg inte ressante maand". Roda raakt niet alleen haar trainer kwijt. Ook een aantal steunpilaren van het huidige elftal zullen Roda de rug toe gaan keren. Zo staat het vast dat Wout Beunnk en Barry Kamphorst naar elders zullen ver- 1 trekken (waarschijnlijk WOG) en dat Fokko van Leyenhorst zijn voetbalschoenen aan de wilgen zal hangen Voor Roda is dit zeker een gevoelig verlies. Opstelling: Nico Romeyn; Karei Ouwerkerk; Rem- mert Groenman; Klaas de Vries; Harry Kerssies; Barry Kamphorst; Ton Kas pers; Coen van Dijk; Wout Beunnk; Fake Schoonewille. Barry Buinink (Bart Kamphorst). LEUSDEN- "We zijn genekt", brieste trainer Rob Weers na afloop van de als topper geafficheerde herenhockeywedstrijd tussen Leusden en koploper Voordaan. De reactie was begrij pelijk. Tot zeven minuten voor tijd had Leusden de wedstrijd gecontroleerd, ja zelfs de beste kansen gehad op een doelpunt. Toen Frank de Ruiter, op weg naar de openingstreffer, in de cirkel door de doelverdediger van de bezoekers werd neerge haald, leek er maar één beslissing mogelijk; strafbal. De scheidsrechter beschikte anders. Er werd gewoon doorge speeld. En toen Voordaan zeven minuten voor tijd wel een, overigens terechte, strafbal te nemen kreeg, was het pleit beslecht. De Groenekanners profiteerden in de slotminuten knap van de ruimte die men kreeg en schoten nog twee keer raak. Degenen die zich verlaten op de kille cijfers, krijgen echter wel een scheef beeld van de binnen de lijnen heersende verhoudingen: 0-3. Leusden, dat door een slecht be gin van de competitie al vroeg voor de ereplaatsen was uitgeschakeld, wilde in de laatste wedstrijden graag nog eens vlammen. Zeker tegen de ploegen die momenteel de dienst uitmaken in de eerste klasse B, wilde de ploeg van trai ner/coach Rob Weers laten zien wat het waard was. Zondag wachtte in dat verband de eerste krachtproef. Koploper Voordaan, dat een krappe voorde lige marge heeft ten opzichte van het Hilversumse Be Fair, kwam op bezoek op het Valleipark en voor die ploeg had Rob Weers een on aangename verrassing gepland. Leusden bereidde zich minu tieus voor op het treffen. Geduren de de week trainde de ploeg op de specifieke kwaliteiten van de Groenekanners, in een poging het gevaar van de komende tegenstan der te bezweren. Weers koos tac tisch voor een voorzichtige aanpak. Startend met een voorhoede van slechts twee spelers en een goed bezet middenveld, liet hij het initia- üef aan de bezoekers. Bovendien kreeg de ploeg de opdracht 'achter de bal' te spelen. Tot diep m de tweede helft wierp die benadering vruchten af. Het vlot scorende Voordaan dwong een fors aantal corners af, maar echt gevaarlijk werd de ploeg nau welijks. Integendeel, de beste kan sen waren voor de Leusdenaren, die echter weer royaal met de ge boden mogelijkheden omspron gen. De beste kans werd Leusden echter onthouden, toen de scheids rechter Leusden geen strafbal durfde te geven, op het moment dat de in vrijstaande positie verkeren de Frank de Ruiter in de cirkel tegen de vlakte werd gewerkt. De uiterst vreemde en onbegrijpelijke beslissing betekende het keerpunt in de wedstrijd. BACKHANDHAAKJE Leusden verloor in de eerste helft geen moment de greep op de wedstrijd. Hoewel Voordaan het beste hockey op de kunstmat leg de, creëerde de titelpretendent uit Groenekan zich nauwelijks uitge speelde kansen. De bezoekers kregen drie, vier strafcorners, maar juriiordoelman Jeroen Glis- meyer had daar weinig moeite mee. Aan de overkant van het veld kwam Frank de Ruiter twee keer goed door, maar ook zijn pogingen liepen op mets uit. De rust werd derhalve bereikt met dezelfde stand, als waarmee de wedstrijd begon. In de tweede helft wijzigde het wedstnjdbeeld zich enigszins. Een treffer hing m de lucht. Zo kwam Leusden een keer goed weg, toen Voordaan een 'backhandhaakje' juist het doel van Glismeyer zag missen Maar ook het aantal straf corners steeg, waarmee de druk op beide doelen toenam. Het moment naderde waarop de wedstnjd een dramatische wen ding zou gaan nemen. Nadat Flip van Dalen nog eens de verkeerde kant van het houtwerk aan de zij kant van het doel had geraakt, leek Leusden via Frank de Ruiter op weg naar de openingstreffer. De Ruiter werd via een fraai opgezette aanval van Flip van Dalen en San- der Greve op avontuur gestuurd en nadat buitenspeler de keeper had omspeeld, kon de Voordaandoel- man mets anders doen dan aan de noodrem trekken. De scheids rechter constateerde echter geen overtreding en liet doorspelen. MEEVALLERTJE Geruggesteund door dit mee vallertje, toog Voordaan nog fana tieker daan voorheen ten aanval en een vergissing van Jeroen Glis meyer zette de bezoekers op het winnende spoor. Bij het 'doodma ken' van een afgeslagen strafcor- ner (de bal sprong weg van de stick van Thorvald Goosman), maakte Glismeyer, zeven minuten voor tijd, een ongeoorloofde slaan de beweging. De scheidsrechter aarzelde (terecht) niet om de bal nu wél op de stip te leggen. 0-1 Dat werd de Leusdenaren te veel. In een alles-of-niets poging, om in ieder geval nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, namen de Valleiparkers alle risico's. Voor daan kon daarom in de laatste mi nuten de faam van makkelijk sco rende ploeg gestand doen. In de luttele tijd die de ploeg nog restte, doelpuntte de bezoekende ploeg nog twee keer, waarbij Jeroen Glis meyer tussen de palen een aange slagen indruk maakte. Bij het laat ste fluitsignaal van de leidsman, die zich de woede van Leusden op het lijf had gehaald, sierde een 0-3 stand het scorebord, die m geen enkele verhouding stond tot de in het veld heersende krachtsverhou dingen. A-TEAM De damesselectie van Leusden sleept zich naar het einde van de competitie. De ploeg die dit sei zoen toch al m ruime mate bedacht werd waar het blessures en andere tegenslagen betrof, zag de lange lijst met 'onbruikbare' speelsters dit weekeinde alleen nog maar lan ger worden. Als de competitienog veel langer zou hebben geduurd, was het met denkbeeldig geweest dat de Leusdenaren zelfs een com pleet A-junioren team binnen de lijnen hadden moeten brengen. De tegenslagen hadden onder meer tot gevolg dat de beleids voornemens voor dit seizoen, die spraken van een plaats bij de eer ste drie, niet kon worden gehaald. Integendeel, net als een seizoen eerder moest Leusden alle zeilen bijzetten om niet te degraderen. Gelukkig voor de Leusdenaren de gradeert er uit de tweede klasse maar één ploeg en wordt die laat ste plaats al lange tijd met verve opgeëist door Waddinxveen. Bij een iets strengere regeling, zou Leusden dik in de problemen heb ben gezeten. De gehavende Leusdense for matie heeft deze competitie vooral moeite met het scoren van veld- doelpunten. De meeste doelpunten komen voort mt strafcorners of an dere dode momenten. De oorzaak daarvan lijkt vooral te liggen m de spelopvatting van de Leusdense De Soester defensie tracht de aanvalsopbouw van Leusden te verstoren. ploeg. Wanneer men het spel breed houdt, kan Leusden wel de gelijk een vuist maken. Onder druk vervalt men echter veelvuldig in de fout het speelveld te klein te ma ken. nog een vaste kracht kwijt voor vermoedelijk de rest van het sei zoen. Sandra Meinen struikelde over haar eigen been en verstuikte haar enkel daarbij ernstig. LEUSDEN/ACHTERVELD - Het afgelopen weekeinde werd de competitie in het za terdag- en zondagvoetbal voor gesloten verklaard. In de hoofdklasse van het zaterdag voetbal gebeurde dit met een compleet programma, terwijl er in de eerste klasse van het zondagvoetbal slechts één in haalwedstrijd werd gespeeld. De zaterdagafdeling van Roda'46 besloot het seizoen met een 1-0 nederlaag bij Hoo gerheide. Voor de zaterdagvoetballers van Roda'46 bleek Komng Voetbal dit seizoen niet meer dan een vijfde plaats in petto te hebben. De laat ste hoop op een eventuele derde plaats werd in Hoogerheide de grond m geboord. De volgelingen van de vertrekkende trainer/ coach Wim van der Lmden speel den ongemotiveerd en werden met een 1-0 nederlaag geconfron teerd. De vijfde plaats in de eindstand is op zich een teleurstellend resul taat. Maar als we de tegenslagen die Roda dit seizoen op het ge bied van blessures en schor singen in ogenschouw nemen is het eindresultaat niet echt onbe vredigend. De laatste speeldag moest nog de beslissing brengen omtrent het kampioenschap Lijstaanvoerder Musketiers maakte in de uitwed strijd bij WJ geen fout en behield zo haar punt voorsprong op con current Eemdijk. De polderbewo ners bonden thuis Hercules aan de zegekar maar de overwinning was met voldoende om de titel in Eemdijk te houden. Musketiers is nu rechtstreeks gepromoveerd naar de vierde klasse van de KNVB. Ook Eemdijk kan deze sprong nog maken maar dan moet het eerst haar promotiewedstrij den in winst omzetten. Het Utrechtse Velox ging defini tief met de derde plaats aan de haal. Het 2-2 gelijkspel bij Bloe- menkwartier was voldoende om zich in de top dne te nestelen. Veensche Boys passeerde Roda op de ranglijst omdat men in Gar deren bij Veluwse Boys een ge lijkspel wist af te dwingen Amersfoortse Sova besloot h< zoen op een waardige wijï Achterberg werd degr WA'71 met 1-5 van de mé speeld. Uitslagen hoofdklasse (zaterdag WJ - Musketiers Eemdijk - Hercules Bloemenkwartier - Velox Veluwse Boys - Veensche Boys WA'71 -Sova'54 Hoogerheide - Roda'46 Eindstand hoofdklasse s« '87/'88 1Musketiers 2 Eemdijk 3 Velox 4 Veensche Boys 5 Roda'46 6. Bloemenkwartier 7. Hoogerheide 8. WJ 9. Sova'54 10 Veluwse Boys 11Hercules 12. WA'71 Spectaculair De voetbalcompetitie in de e klasse véin het zondagvoetbal uiterst spectaculaire wijze g digd. In Nijkerkerveen ha Veensche Boys en Olymi nog een achterstallige wed te spelen. De beide ploege ken besmet te zijn geraakt mi korfbalvirus. Een 6-4 uitslai men we niet iedere week t op de vaderlandse voetbalve Olympia scoorde zes keer er de punten mee naar Utrech doende eindigde men oj derde plaats. Roda '46 kwam door op de vierde plaats tere> Achterveld, dat een sterk sei slot kende, legde beslag op c vende plaats. Uitslag eerste klasse (zondag) Veensche Boys - Olympia '25 Eindstand eerste klasse 1. Naarden'79 2 BFC 3 Olympia'25 4 Roda'46 5. WZA 6 Veensche Boys 7. Achterveld 8 EMM 9 BW 10 Zuiderzeevogels 11Bameveld 12. Kockengen BLESSURE Die manco's kwamen ook m de wedstnjd tegen Soest, op het Val- leipark, aan het licht. Leusden startte met A-1 speelsters Ellen de Ruiter en Yvette Franke voort in de basis. Bregien Swinkels, ook al een jeugdspeelster, nam plaats op de bank, waarbij het de bedoeling was dat ze Frankevoort op de rechtsbuitenplaats zou vervangen. Ze moest echter al eerder dan ge pland opdraven, omdat Leusden de zoveelste tegenvaller te verwer ken kreeg. In de defensie raakte Daphne de Looze dermate gebles seerd, dat verder spelen ras onmo gelijk bleek. Onderzoek wees uit dat de verdedigster haar pink had gebroken. Toch hield Leusden tot de vijf entwintigste minuut de deur ach terin gesloten. Pas toen schoot Soest de eerste bres in de defensie; 0-1. Het tweede doelpunt viel na twintig minuten in de tweede helft, zonder dat Leusden voonn zelf erg gevaarlijk was geweest. Bij beide treffers ging doelvrouwe Pauline Ankerman met helemaal vrijuit Leusden kreeg een hele goede kans op een treffer, toen Carolien Meinen een strafcorner afschoof op Matty Ankerman. De zuivere uizet van de Leusdense stuitte ech ter op de legguards vein de keep- ster van Soest. Niet lang daarna raakte Leusden Voor jong en oud was er m het centrum Den Treek gelegenheid om met de edele viervoeters kenms te maken. Velen lieten zich die kans niet ontnemen. De dames van Leusden zetten op het Valleipark vergeefs het doel van Soest onder druk. De gasten wonnen met 0-2. ACHTERVELD - Zondagmor gen speelden de SVA-dames haar laatste competitiewed strijd tegen Vreeswijk. Het werd een goede afsluiting van het seizoen. De Achterveldse dames begon nen zeer aanvallend maar ondanks het zeer goede spel van Christel Mirjam van Dijk werden er geen doelpunten gemaakt. De rust ging in met een 0-0 stand Na de pauze waren de Achter veldse dames weer sterk in de j aanval, maar het duurde nog on- geveer 20 minuten voor er een doelpunt werd gemaakt dankzij Anja Voorburg. Vreeswijk deed er alles aan om te 1 scoren maar het lukte niet. Het bleef 1-0. De dames van Achter veld kunnen terugzien op een goed seizoen. Het vooruitzicht dat Gitte Vos in het komende seizoen het elftal komt versterken stemt tot tevredenheid en vreugde. LEUSDEN - Het Al junio renelftal van Roda'46 is afgelopen zaterdag kam pioen geworden in zijn af delingsklasse. De Leusde naren wonnen de uitwed strijd dij nei ümersioortse Quick met 0-2. De overge bleven concurrenten lie ten een steek vallen, zodat de Leusdenaren onbereik baar werden en de kam- pioensvlag konden hijsen. Dit kampioenschap bete kent dat de jeugdspelers promotie hebben afge dwongen naar de regio nale klasse. LEUSDEN - Onder ideale weers omstandigheden hield het paar den- en ponycentrum Den Treek een open dag met tal van demon straties. Zo werd door de ponyclub De Treeker Ruiters een carrousel gereden en gaven de dames Agnes van Bemmelen en Beer Meyer een demonstratie dameszadel. De kin deren kregen de gelegenheid om met pomes te rijden en voor de oudere bezoekers waren de méme- gepaarden beschikbaar. De leeftij den van degenen, die bij wijze van kennismaking een ritje waagden, varieerden van 4 tot 85 jaar. Voor een gratis proefles gaven zich na afloop twaalf volwassenen en 23 kinderen op.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 6