I leusilea* krant >jo Antilopen reikt aar laatste strohalm LHV kansrijk na ruime zege Limiettijden NK buiten bereik van De Haaien olie buit voor 'V De Eemelaar usdense korfballers verrassen opnieuw ;t fraaie overwinning op VES: 5-6 Dames geven winst uit handen: 11-10 Chester Marsman zwemt zich in de kijker: Wedvlucht De Duffel oogst tal van eerste prijzen ckhorst wint, Leusden gelijk DINSDAG 26 APRIL 1988 Joyce Osnabrugge...inzet. schouwer daarna wachten op een volgende treffer. Jan Costa, die zijn draai buiten nog niet gevonden heeft, tekende voor het kostbare punt door op de van hem bekende wijze van afstand voor 4-5 te zor gen. VES dat bepaald een on machtige indruk achterliet kon pas zeven minuten voor tijd weer terugslaan, m de vorm van een be nutte strafworp: 5-5. Daarmee brak de beslissende eindfase aan en het leek erop of de VES-coach een tactische fout maakte. In plaats van zich tevreden te stellen met een gelijkspel, gaf hij zijn ploeg de opdracht voor de vol le winst te gaan. De ploeg ging risico's nemen en dat speelde An tilopen in de kaart. Nancy Lahey deelde in de defensie plaag stootjes uit door een paar keer knap een bal ter onderscheppen, maar de held van de wedstnjd werd Daniël Beekmans. In de veertigste minuut scoorde hij, met een gaaf doelpunt, de bevrijdende treffer, die Antilopen kostbare punten zou opleveren. De laatste, slopende minuten („men is bezig mij een hartkwaal te bezorgen", liet trainer Kees van Bu ren na afloop weten), speelde An tilopen rustig uit. De Leusdenaren hielden de bal knap in de ploeg en voorkwamen dat VES nog echt ge vaarlijk kon worden. Er wacht de Leusdenaren nog zware wedstrijden, waarin het klas- sebehoud zal moeten worden vei liggesteld. Merkwaardig genoeg zal die van volgende week het zwaarste worden. Voor eigen pu bliek hebben de Leusdenaren na melijk dit seizoen nog maar weinig laten zien en Pemix, dat dan op bezoek komt, zal de punten met zomaar uit handen geven. De Lei- denaren zijn zelf nog allesbehalve veilig. LEUSDEN- De herenhandballers van LHV verkeren in de twee de klasse B nog steeds in kansrijke positie. Na de mime 12-21 overwinning op het Woerdense Corbulo mogen de Leusdena ren zich zelfs virtueel leider in hun poule noemen. LHV heeft één punt achterstand op het leidende RHC, maar ook een wedstrijd minder gespeeld. Dinsdagavond kunnen de Leusde naren de eerste plaats definitief overnemen, als de ploeg van Co Wethly de inhaalwedstrijd tegen SHVU tot een goed einde brengt. De dames slaagden er niet in het Baarnse Limvio een neder laag toe te brengen. Hoewel de Leusdenaren met name in de eerste helft volop kansen kregen om afstand te nemen, bleven de ploegen tot in de laatste seconden op gelijke hoogte. Een vrije worp van Limvio, de laatste actie van de wedstrijd, deed LHV uiteindelijk de das om: 11-10. Er gloort, heel voorzichtig, een aantrekkelijk perspectief aan de einder van de veldhandbalcompe- titie. De heren van LHV lijken de negatieve ervaringen van de afge lopen zaalcompetitie positief te hebben verwerkt en zijn bezig stukje bij beetje het verloren ter rein in de veldcompetitie terug te winnen. Met nog vijf wedstnjden te gaan, hebben de Leusdenaren het behalen van de titel weer geheel in eigen hand gekregen. Als de ploeg vein Co Wethly de inhaalwedstrijd tegen SHVU, die vanavond m Utrecht gespeeld wordt, in winst weten om te zetten, mag men zich zelfs weer leider in het klassement noemen. Maar ook de manier waarop de Leusdenaren acteren geeft hoop. In de duels tegen Baarn (15-13 winst), SDO (16-7) en zondag tegen het altijd lastige Corbulo (12-21) is er een opgaande lijn te ontdekken, die wellicht op het juiste moment in het seizoen komt. De voortekenen wezen zondag allerminst in de richting van een fors uitgevallen overwinning. De Leusdenaren misten liefst vier ba sisspelers, die om verschillende redenen niet aanwezig konden zijn. Arjan Schneiders (blessure), Wil Kollenburg (vader geworden), Ro nald Morren (blessure) en Theo Prinsen moesten allen noodge dwongen afzeggen. Met invaller Ruud Bos in de gelederen, die zeer bevredigend debuteerde, was er van een merkbare verzwakking geen sprake. Zonder echt te ver slappen, zetten de Leusdenaren zich aan de sloop van de vijandelij ke linies en slechts één helft mocht Corbulo zich in de race wanen (7-9 bij rust). Na de pauze werd de mo ker echter ingezet, die de val van de gastheren in bespoedigde. ADMINISTRATIE Onder een stralend lentezon netje, kwam LHV voortvarend uit de startblokken. Nadat Corbulo tot 3-3 gelijke tred wist te houden (Henk Menting en Daan Bleuel te kenden voor de eerste treffers), namen de Leusdenaren voor de eerste keer in de wedstnjd duide lijk afstand van de tegenstander Via een individuele actievan Ed Davids en twee benutte strafwor- pen van Henk Menting, spurtte LHV naar 3-6. Paul Lindeboom en Jos de Valk verhoogden de hoera- stemnung met twee treffers, waar mee de Leusdenaren op 3-8 kwa men. Die vorstelijke marge kon LHV echter niet tot de pauze vasthou den. Nadat invaller Ruud Bos op aangeven van Paul Lindeboom voor 4-9 tekende, sloeg Corbulo met twee treffers op rij terug. Paul Lindeboom verschafte de Leusde naren weer even lucht via een vnje worp, maar een foutje m de rech terflank van de defensie beteken de 7-10. Bovendien bleek de admi nistratie van de scheidsrechter bij het aanbreken van de rust met m overeenstemming met de feiten. In plaats van 7-10, beschikte de man in het zwart dat het 7-9 stond. 'ANSCHLUSSTREFFER' Direct na de veldwisseling zag het er zelfs even heel somber uit toen Corbulo de 'anschlusstreffer' aantekende. Slechts één doelpunt scheidde op dat moment de strij dende partijen. LHV liet zich echter het hoofd niet op hol brengen, wat als een belangrijk winstpunt van deze wedstnjd kan worden gezien. Men bleef rustig bouwen aan de aanval len, waardoor de kansen zich als vanzelf voordeden. Via Paul Linde boom, Willem van der Heyden (2x), Ed Davids en Henk Menting sloeg LHV in de daaropvolgende fase keihard terug en beslisten de wed strijd eigenlijk al bij 8-14. na 9-14 lasten de Leusdenaren een nieuwe tussenspnnt in. waarna de tellers pas weer bij 9-17 tot stil stand kwamen. Ed Davids, Daan Bleuel en Henk Menting tekenden voor de wapenfeiten. Met een geruststellende voor sprong, kon LHV in de laatste tien minuten gaan werken aan een voor de statistieken aantrekkelijk resul taat. Via Ed Davids (break-out), Ruud Bos, Daan Bleuel en Jos de Valk (break-out), bepaalden de Leusdenaren de eindstand op 12- 21, daarmee belangrijke winst, ze ker ook mentaal, in de tas stekend. PSYCHOLOGISCH Voor de dames is de wedstrijd tegen het gehaaide Limvio op nieuw op een teleurstelling uitge draaid Tegen de Baarnse ploeg, die lange tijd de lijst in de tweede klasse B aanvoerde, maar de laat ste weken van slag af leek, wilde de formatie van Joop Douma weer eens vlammen. Met name na het zaalseizoen zijn de Leusdenaren, mede door blessures, de vertrouw de vorm een beetje kwijt en via een aansprekend resultaat op Limvio wilde men iets rechtzetten. Niemand kan bestrijden dat een goed resultaat er zondag ook dui delijk mgezeten had. Met name in de eerste helft kregen de Leusde naren, die een 4-2 defensie tegen over zich vonden, onverwacht veel ruimte. Men verzuimde echter om daar maximaal rendement uit te halen, wat de thuisploeg de gele genheid gaf zich te herstellen en de score m balans te houden. Maar zelfs daarna had LHV de wedstrijd in handen kunnen hou den. De ploeg maakte in de slotfase een 10-8 achterstand goed, maar de laatste actie van de wedstnjd deed de Leusdenaren uiteindelijk nog de das om. Een vrije worp werd door Limvio, dat zich vooral psychologisch goed bewapend wist, handig aangegrepen om twee punten binnen te héden. Door een onverwachte misstap van SDO, kwam de ploeg uit Baam ook weer terug in de top van het klassement. HOUTWERK LHV begon sterk. Limvio startte met een 4-2 verdediging, maar was daarmee niet erg succesvol. Inte gendeel, het bood met name To Steenbeek in het midden onver moede mogelijkheden. De Leus dense was niet erg gelukkig met haar schoten. Tot twee keer toe sprong het speeltuig via de binnen kant van de paal het veld weer m. Toch opende LHV de score. Pe tra vêut der Heyden die in doeltref fend opzicht een belangrijk stem pel op de wedstnjd zou drukken, tekende vanuit de linkerhoek knap voor 0-1. Maar nadat Connie Olde- warris opmeuw namens LHV de kwaliteit van het houtwerk had ge test, sloeg Limvio terug. De ploegen bleven elkaar tot 2-2 in evenwicht houden (Petra van der Heyden scoorde voor LHV), waar na de Leusdenaren even lucht kre gen. To Steenbeek kon vrij doorlo pen door een sper van Gien Greef- horst, waarna Ria Meyerink de ver dediging in de luren legde en de actie kanp afrondde: 2-4. Een lang leven was die voor sprong echter niet beschoren. Met dne treffers op rij sloeg Limvio even hard terug: 5-4 Een break-out via Carla Mossel, To Steenbeek en Ria Meyennk werd door Petra véin der Heyden afgemaakt, waarna Van der Heyden de smaak echt te pakken kreeg en nummer zes en zeven ook binnenschoot: 5-7. Vanaf dat moment schêLkelde Limvio verdedigend over op 5-1 en dat stelde LHV voor problemen. Zoveel, dat de gastvrouwen nog voor de pauze weer langszij kwa men: 7-7. Een gemiste strafworp van Ria Meyerink luidde de nederlaag van LHV in. De Leusdenaren kwamen nog wel op 7-8 (via Petra van der Heyden maar irritatie aan de en kel was er het gevolg van dat de Leusdenaren met een man minder kwamen te staan (To Steenbeek werd op dubieuze gronden voor twee minuten naar de kant ge stuurd). Limvio buitte de overtalsi- tuatie goed uit en demarreerde naéir 10-8. In een uiterste krachtsin spanning kwam LHV via Petra van der Heyden en Ria Meyennk nog één keer langszij (10-10), maar een vrije worp in de laatste seconden van de wedstnjd betekende het eind van de hoop van de Leusdena ren: 11-10. Hans Bosboom en Birgit Schoenma ker gaven in hun mixes-partij Iduna geen schijn van kans: 6-1, 6-1. LEUSDEN Doordat de twee dames het bei den lieten afweten kwéim Leusden tegen Shot 4 met 2-2 uit de singles tevoorschijn. De twee dubbels gin gen beide m drie sets (met tie break) op het laatste nippertje ver loren, zodat de twee mix-partijen de doorslag moesten geven. Chantal Mot/Erik Cornelissen en Annelies v. Staveren/Tom Lemstra maakten geen fouten en bepaalden de uitslag op 4-4. Leusden behoudt door deze uit slag nog een klein kansje op de eerste plaats. Zondag vindt de krachtmeting tussen Leusden en OSM plaats. Het tweede team behaalde een uitstekende 6-2 overwinning op Flehite 5. Alleen de damessingle van Wilma Nobels en de mixed van Alette Mulder/Edwin Cornelissen ging hier helaas verloren. Heren 1 zit ook nog volop in de race, mede door een goede over winning tegen Flehite 2 met 4-2. De limieten voor de deze zomer af te werken Nederlandse kam pioenschappen blijven grotendeels buiten het bereik van de Haaien. Die conclusie mag getrokken worden nu er na drie gelegenheden nog maar één limiet werd gehaald. Chester Marsman op de 100 meter vlinderslag vijf eerste plaatsen te note ren. De leden van Nimmerdor kwamen tot de volgende re sultaten: Paarden: B-dressuur: 4. E. Wildeboer (Vincent) 122 p 6 B. Zwaan (Billy) 116 p. L-dressuur: 3 A. Hamoen-v d.Vhert (Barola) 121 p Springen M: 1. G P. Hoving (Nimbus) 0 strafp.;2. M. Kempkes (Flint) 3 p.; 4. A. H. M. van Rijn (Zyrock) 4 p. Springen Z: 1 J Kempkes 0 p. (40.4); 2. G. P. Hoving (Zaloubet), 0 p. (45.2) Ponies: B-dressuur ring 1:6 Marleen v.d Burg (Poppy), 113 p Idem ring 3: 5. Mirjam Madiol (Floris), 123 p. Idem ring 4: 2 Mirjam Madiol (Flons), 125 p. (2e proeO- Uitslagen tweede dag: B-dressuur ring 1: 1. Marlon Boshuis (Esmir), 130 p Idem ring 2: 1. Diana Boshuis (jacky), 130 p L-dresuur ring 3: 1. Niels Vogelsang (Johnny) 129 p.; 2 TamikoJansen (Vale- ri) 124 p. M en Mil dressuur ring 6: 2 Rehrulda Mandersloot (Fiona) 121 p 5 Rehrulda Mandersloot (Kitty) 117 p Lil en Mil dressuur (2e proef): 2. Renilda Mandersloot (Fiona) 123 p Springen B (cat. D(: 1 Anouk v.d Bnnk (K-Ungon), 70 p., 3 Diana Boshuis (Jacky) 62 p. Springen M en Z (cat C/D): 1 Marlies v.d Pol (Tom) 0 strafp (35.1). Afgelopen weekeinde kwam de Utrechtse zwemtop zowel zater dag als zondag in het Amers- foortse Sportfondsenbad bijeen om een startbewijs te verdienen voor de nationale kamioenschap- pen die eind juni. begin juli wor den afgewerkt. Al op de eerste dag werd duidelijk dat de zwem- sport binnen de Leusdense zwem- poloclub De Haaien weliswaar in de breedte wordt beoefend, maar dat de top heel smal is. Tot die top behoren zeker Tamara van Gorkom die met 1.25.0 op de 100 meter schoolslag slechts één se conden vein de limiet verwijderd bleef en Jan Willem van Dijk die op de 100 meter vlinderslag een tijd op de klokken bracht van 1.15.4 terwijl 1.14.0 een startbewijs voor de NK binnen zijn leeftijdsca- tagorie opgeleverd zou hebben. Binnen de Leusdense vereniging blijft Chester Méirsman een klasse apêLrt. Zijn specialiteit, de 100 me ter vlinderslag, stond zaterdag al direkt op het programma en na twee banen in een superieure stijl te hebben afgelegd verscheen er Jan-Willem van Dijk. 1.00.2 voor Marsman op het score bord. Voorwaar een heel scherpe tijd gezien het feit dat zijn persoon lijk record, gerealiseerd in een 25 meter bassm, op 59.2 staat. De tijd bleek bovendien goed voor deel name aan de nationale krachtme ting later dit jaar. Hij bleef driehon derdste binnen de limiettijd. Op de tweede dag kwam Mars man nog tweemaal aan de start Eerst voor de 400 meter vrije slag waarop hij 3.5 seconden eindigde boven de limiet véin 4.15.0 en later voor het spectaculaire nummer, de 50 meter vrije slag Daarvoor geldt een limiet van 25.1 seconde wat overeenkomt met Marsmans persoonlijke record gezwommen in een 25 meter bad. Nu moest de afstand zonder keerpunt en dus zonder extra afzet halverwege, af gewerkt worden wat gemiddeld neerkomt op het verlies van een volle seconde. De Leusdenaar ging echter voortreffelijk en wist zich in de voorste gelederen staande te houden. Uiteindelijk rolder er een tijd van 25.4 uit de bus en kwam Marsman dus 0.3 se conde te kort. De tweede dag leverde nog wel een mooi persoonlijk record op voor Jan Willem véin Dijk. Hij werkte de 400 meter vrije slag af m een tijd van 5.02.7 terwijl zijn tot op heden beste tijd, gezwommen in een 25 meter bad, op 5/04.4 stond Aan de limiet van 4.51 0 kwam hij echter niet toe. Sprinters Fe sprint over 50 meter stond ook centraal in de, ter gelegenheid van het 100-jang bestaan van de Koninklijke Nederlandse Zwem- bond georganiseerde wedstrijden in Veenendaal, zaterdag. Het om- véingrijke, uit 48 nummers be staande programma, leverde slechts een mager resultaat voor De Haaien op Men bracht 9 me dailles mee naar huis, een oogst die bestond uit één eerste, vijf tweede en drie derde plaatsen De enige gouden plak was voor Thijs Bokkers op de 50 meter schoolslag. Geen van de deelne mers onder de 10 jaar kon tippen aan zijn tijd: 47.4. Zilver was er voor Erik Küthe met 29.7 op de 50 meter vlinderslag, Sandra van Wegen met 38.5 op de vlinder, Werner v.d. Berg met 37.1 op de vrij, X an dra Verschuur met een fraaie 48.1 op de vlinder en Tjiwolt Wierda met 37.2 op de schoolslag. Brons werd veroverd door Ma rieke Ruitenberg met 35.5 op de 50 meter rugslag, Kim Bijleveld met 44.5 op de school en Ruben Tolboom met 34 4 op de vlinder slag. Limietwedstrijden NK 100 roeter rugslag: Anneheke Jacobs 1 13 3. Simone Sybrandy 1.16.3, Ches ter Marsman 1,04.3, Rob van Wegen 1 10.7 100 schoolslag: Tamara van Gorkom 1.25.0, Alma Verhoeven 1.29.5, Danny Alewijn 1,32,3. 200 meter wisselslag: Saskia Helsdin- gen 2.51.9, Rogier Tolboom 3.02.4, Si mone Sybrandy 2.41.3 100 meter vlinderslag: Jan Willem van Dijk 1,15.4, Chester Marsman (li miet) 1.00 2. 100 meter vrije slag: Simone Sy brandy 1.05.4, Rob van Wegen 58.7, Rogier Tolboom 1.10.4 400 meter vrije slag: Rogier Tolboom 5 24 7. Jan Willem van Dijk 5.02.7, Chester Marsman 4 18 5. 400 meter wisselslag: Rob van We gen 5.26.3 200 meter rngslag: Anneheke Jacobs 2.41.0, Simone Sybrandy 2 44.0 50 meter vrije slag: Rob van Wegen 26.7, Chester Marsman 25.4 Sprintwedstrijden 50 roeter schoolslag: Canne Kampes 41 7, Thijs Bokkers (le) 47.4, Kitty Ver hagen 56.6, Caspar Renkers 37.9, Kim Thijs Bokkers. Bijleveld 44.2, Tjiwolt Wierda 37 5. Je roen Verhoeven 45.7, Kim Bijleveld (3e) 44.5, Xandra Verschuur (2e) 48.1, Tjiwolt Wierda (2e) 37.2, Carine Kam pes 41.0. 50 meter vlinderslag: Marco Woerd man 30 7. Erik Küthe (2e) 29.7. Leon van Doornik 41.2, Sandra van Wegen (2e) 38.5, Karei v.d. Pijpekamp 30 6, Ruben Tolboom (3e) 34.4, Linda van Wegen 39.9, Xandra Verschuur 48 1 (2e) 50 meter vrije slag: Ruben Tolboom 31.0, Linda van Wegen 35.5, Karei v.d. Pijpekamp 26.9, Marjohjn van Dijk 31.7, Wemer v.d. Berg 37.1, Xandra Verschuur 38.9, Marco Woerd man 29.9, Marjohjn van Dijk 31 2, Enk Kü the 28 7, Leon van Doornik 35 2, San dra van Wegen 34.4. 50 meter rugslag: Jeroen Verhoeven 45.7, Simone Buitelaar 42.9, Ronny Bokkers 36.6, Bons van Gorkom 39.4, Marieke Ruitenberg 37 0, Caspar Ren kers 40.7, Maneke Ruitenberg (3e) 35 5, Ronny Bokkers 38.2, Wemer v.d Berg 44 4, Kitty Verhagen 50.1 LEUSDEN - De postdui venvereniging Leusden hield zaterdag een wed vlucht van Duffel. Er wa ren 475 duiven in con cours. De eerste duif arri veerde om 10.46.36 uur, de laatste om 11.09.06 uur. Uitslagen van de eerste tien: 1 en 7 H. Lambrechts, 2 en 4 G. Dieters, 3. G. Lambrechts, 5. combina tie Buters/Elverding, 6. D. v.d. Blink, 8. P. Lam brechts sr, 9 en 10. J. Pouw. dressuurwedstrijden: dressuur- en springwedstrij- rieen tot voortreffelijke pres- den, waarbij leden van de ver- taties kwamen. Bij de paarden eniging in de diverse catego- vielen twee en bij de ponies EN - De Landelijke niging en Ponyclub erdor" organiseerde Het tweede aanvalsvak slaagde er echter niet in de uitgezette lijnen door te trekken. Terwijl Frank van de Pijpekamp, Daniel Beekmans, Marjon Abbnng en Joyce Osna brugge achterin goed werk ver zetten, door VES op de nul te hou den, slaagden Jan Costa, Frans van Rooyen (voor de afwezige Gert Graafland, die buitenslands ver keerde), Nancy Lahey en Debbie Costa er met in de juiste openingen te vinden. En zo kon het gebeuren dat de laatste 35 minuten van het eerste bedrijf doelpuntloos verlie pen. Dat veranderde spoedig na de veldwisseling en niet in het voor deel van de Leusdenaren. Binnen zeven minuten na de hervatting was het spelbeeld 180 graden ge draaid. Nadat Marjon Abbnng m het middenvak de bal verspeelde, schoten de Hagenaars in de eerste minuut al raak. Gesterkt door die ervaring, duurde het slechts twee minuten voor de gelijkmaker werd aangetekend. Martijn Verwoerd, een aanstormend talent die na een halfuur in het eerste bedrijf Frans van Rooyen verving en die verder een uitstekende partij speelde, viel de twijfelachtige eer te beurt het doelpunt om zijn oren te krijgen, waarmee Antilopen voor het eerst op achterstand kwam: 3-2. Toch lieten de Leusdenaren zich door de stormachtige en ongunsti ge ontwikkelingen niet uit het veld slaan. Joyce Osnabrugge, die een zeer degelijke partij korfbal speel de, hervond zich als eerste en te kende voor de gelijkmaker, die na elf minuten op het scorebord kon worden bijgeschreven. „HARTKWAAL" Vanaf dat moment besloten de strijdende partijen elkaar voorlo pig niet meer uit het oog te verhe zen. Via opmeuw Ed Hendriks, die met dne treffers een belangnjk aandeel had in de score van de Leusdenaren, nam Antilopen het initiatief weer in handen, maar niet voor lang. Binnen een minuut kwam VES alweer op gelijke hoogte. 7-7. Bijna tien minuten moest de toe- __'ERVELD - Na het verlies van vorige week tegen Oude- jeeft het eerste team van de Eemelaar Hilverheide met lederlaag naar huis gestuurd. Hilverheide had vorige [evenals de Eemelaar de eerste wedstrijd verloren. Er was >eker dus alles aan gelegen met minimaal een gelijkspel luis te gaan. akte al snel anders uit. Rei- haap, Denise de Bondt en Sonja van Vernde wonnen gles. Vooral Sonja vertoon- plankenvrees nu zij piot noest invallen voor de ge- rde Paulien Eek. Een smgle heren-dubbel werden met loren. LOCKHORST Kon vonge week de eerste wed strijd van het eerste zondag mixed team van LTV Lockhorst niet wor den mtgespeeld door invallende duisternis, de tweede wedstrijd te gen Iduna, in de landelijke tweede klasse, werd winnend afgesloten: 6-2 De dames wisten alle partijen in winst om te zetten. Madeion Schoenmaker won gemakkelijk met 6-2, 6-1 en zus Birgit met 6-4, 6- 1. Samen wonnen zij het dames- dubbel met de overtuigende cijfers 6-3, 6-0. De heren verloren beide enkel- partijen. Arthur Scherpenzeel in dne sets met 5-7, 6-3, 2-6 en Hans Bosboom jr. met 4-6, 4-6. De heren revétneheerden zich in de dubbelpartijen. Samen wonnen zij het herendubbel in dne sets: 6-3, 2-6 en 7-6 (tie-break 7-1). Het eerste mixed team, gevormd door Arthur Scherpenzeel en Madeion Schoen makeer won de eerste set in tie break 7-6 en de tweede set met 6-4; 1DEN- Het moet de Leusdense korfballiefhebber langza- tand vreemd te moede zijn. De prestatiecurve van het i degradatie knokkende le team van Antilopen is even grillig als de bewegingen jen jo-jo. De ene week verliest de ploeg met groot verschil mede-degradatiekandidaat Swift, om vervolgens fluitend »ind te maken aan de titelaspiraties van HKC. Vervolgens men er geen enkele moeite mee om ten overstaan van het front tegen Oranje/Wit weer een flinke veer te laten, om in Haag weer keihard toe te slaan tegen het gerenommeerde zoals zaterdag het geval was. Of het genoeg zal zijn om u adatie nog te ontlopen, valt te betwijfelen al is het wel een ird gegeven dat de Leusdenaren na de 5-6 overwinning ifgelopen weekeinde nog niet hoeven te wanhopen. h lijkt de conclusie ge- y aardigd dat de Leusdenaren r >rten en stoten de vastgelo- r lachrne weer aan de praat 11 e knjgen. Het motortje, om in 21 'ldspraak te blijven, slaat nog 21 \s af, maar een gezonde 22 is hoorbaar als het even - De vraag blijft of de revisie- uet te laat komt. Te laat in die - i het Overgangsklasseschap 5I dig te stellen. De ontstekmg 1S rfect afgesteld moeten zijn de laatste wedstrijden, tegen i<j dijk en Pernix, nog voldoen- ,ia iten te halen, om degradatie sti apen- n i speelde Antilopen, vooral ;t tegenvallende micro-com- I hele aardige wedstrijden, eg en misschien van het eerste ld itreden tegen Swift, kwamen i n sdenaren goed voor de dag. t ote manco van de ploeg is j Ibreken van afmakers. Met h tegen Orémje/Wit was een ch esultaat dan het geflatteerde zo zijn plaats geweest als de ie i gewoon waren afgemaakt, tegen VES speelden de naren wat dat betreft zeker vlekkeloze partij. De winst voornamelijk op het conto verdedigende vakken bij- even worden, die m de eer- 2 ft geen enkele tegentreffer 2 erden De volgelingen es van Buren stelden daar 2 zelf maar twee rake schoten 1 /er, waarmee men verzuim- tn de eerste drie kwartier 'te nemen. 1 begin wêls zeer veelbelo vend. Al in de eerste minuut schoot Eddie Hendnks bij de eerste de beste gelegenheid van afstand raéLk, waarna hij niet veel later een strafworp versierde. Koos Meins- ma, die m tegenstelling tot de ver wachting, wel in de basisopstelling was opgenomen, miste echter. Meinsma herstelde zijn fout drie minuten later door in een zelfde situatie wel raak te schieten. Een door hem zelf geforceerde straf worp verdween nu feilloos door de korf: 0-2. UITGEZETTE LIJNEN

Leusder Krant | 1988 | | pagina 7