Dctopus...als een phoenix uit de as herrezen igeopencl Naam Opruimen Storten Vlechten Doorwerken Uitzetten Klapstuk Zwemmen DONDERDAG 28 APRIL 1988 Een volgend belangrijk moment was de naamgeving. Uit een prijsvraag kwam de naam 'Octopus' tevoorschijn. Op het bouwterrein reikte bedrijfsleider Frams van de Konijnenburg de prijzen uit: een 'Octopus-vulpen-set' en voor de jeugdigen ieder een crossfiets. Het eerste werk, dat aan de orde was was met meteen het prettigste. Het bestond uit het opruimen van de schamele resten van wat ooit het riante zwembad Bavoort was geweest 112 november 1985 sloeg het noodlot toe. Tussen de dakbedekkmg van zwembad Ba voort ontstond een brand, irvan men nog altijd naar de oorzaak slechts gissen kan. Het zwembad bleek in elk geval met te redden. Op 28 april werd de volgende mijlpaal in de bouw van 'Octopus' bereikt: het eerste beton werd gestort. Maar, zoals op veertien juli nog eens bleek, kreeg het zwembad pas meer en meer vorm, naarmate het vlechten vorderde... Er werd mtussen, ook twee dagen voor Smterklaas vorig jaar, stevig doorgewerkt.. eerste paal gmg op 12 maart 1987 de grond in. Het volgende karwei werd al leuker: het uitzetten van het nieuwe bad. Met als mtemdelijk klapstuk, het vullen van de bassins, het opstarten van de installaties en de officiële opening. Een nieuw zwembad in Leusden, dat de toets der kritiek kan doorstaan. i volgend historisch moment volgde op zes september 1987. Toen dook kijfsleider Frans van de Konijnenburg voor het eerst in het meuwe bad, flOOCfStG JDUIlt ia/ een geïmproviseerde en daarom emgszins wankele plank. Het ter was fris, dat wel. Maar Frans had het voor geen goud willen missen, hij na afloop. Het doel, waar alle inspanningen op waren gericht, kreeg naarmate de tijd verstreek, steeds meer gestalte. Op 27 september werd het hoogste punt van de bouw bereikt. En dan, waar het uiteindelijk om gaat: de Leusdense jeugd nam bezit van het zwembad, en met plezier. Het z met zo'n fraaie accomodatie, ook vreemd zijn geweest als het anders was...

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9