'Laten we ervan uitgaan, dat we er allemaal iets beters van willen maken' Herdenking gevallenen Handwerkverkoop in 't Hamersveld leusder krant- ^vandaag in BDU emeenteraad unaniem akkoord met voorstel tot reorganisatie: Auto rijdt tuin binnen Uit de bocht gevlogen Rijverbod Gestolen auto vernield Aanrijding Koor op toernee Zeilweek De Geut Peuter gered van verdrinkingsdood SERVA V0LV0 ffi Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden HOOFDREDAKTEUR Jur van Ginkel KANTOOR LEUSOEN Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Uitgave BOU BV krant; DINSDAG 3 MEI 1988 - 19e JAARGANG NO. 104 i (van de redaktie) £USDEN - De gemeenteraad van Leusden is donderdagavond naniem akkoord gegaan met het voorstel van het college van &W over de ambtelijke reorganisatie. Er bestond veel lof anuit de raad voor de snelheid, waarmee die reorganisatie estalte krijgt. Op een aantal punten bestaan weliswaar nog ragen, maar duidelijke antwoorden daarop zijn nauwelijks te even, aangezien de reorganisatie nog nauwelijks gestalte eeft gekregen. In een groot aantal gevallen zal eerst in de raktijk kunnen blijken, hoe een en ander werkt. Bovendien inden de feitelijke benoemingen van ambtenaren binnen het ader van de nieuwe structuur niet plaats voor begin juni. De aadwerlelijke invoering van de nieuwe organisatie vindt be- in oktober plaats. mam HHBHH De raadsleden plaatsten dus wel Ie nodige kanttekeningen bij de ilannen. Met name de plaats van e controle-afdeling binnen de or- aiusatie wierp vragen op, evenals e 'zwaarte' van de afdeling Perso- eel en Organisatie. AILLIET Raadslid Roef Blauw jeusden'85) noemde de plannen en goede basis voor verbetering an de organisatie. Hij ging vooral i op het begrip 'afleren', hetgeen vooral van toepassing verklaar- e op de andere raadsfracties. Die nmers, hadden door hun (stem- jedrag van de laatste jaren de loblemen veroorzaakt, aldus huw. Hij sprak daarbij van 'een erfe nis, die door notaris Rijnconsult als een organisatorisch failliete boedel was aangetroffen'. INVULLING Alrich Parson (WD) constateer de daarop, dat, 'zoals we m het verleden hebben kunnen leren, al les afhankelijk is van de daadwer kelijke invulling'. Parson vroeg aandacht voor de positie van die chefs, die met m die functie terug zullen keren. Hij sprak de hoop uit, dat het college een modus zou kun nen vinden, om ook die werkne- menrs nog perspectieven te bie den. Ook duidelijkheid voor de betrokkenen, waar het om hun 'disfunctioneren' ging, achtte hij een absolute noodzaak. Wat de financiële kant van de zaak betreft, wilde Parson graag meer duidelijkheid van het college. Hij constateerde een discrepantie tussen het voorgestelde financie ringsfonds véin 2,6 miljoen gulden en het bedrag van 1,4 miljoen, dat nu werd gevraagd. GESCHIEDENIS Jan Konijnenbelt (CDA) schetste de voorgeschiedenis van de reor ganisatie. Hij stelde dat, al lang voordat de affaires en aanverwante onverkwikkelijkheden aan de orde kwamen, duidelijk was dat er veel aan de ambtelijke organisatie schortte. 'Er stond met voor mets een aparte paragraaf over in het beleidsplan van 1986', zo hield hij zijn gehoor voor. Namens zijn fractie hulde hij zich ook nun of meer in het boetekleed. 'Als CDA hadden we een grote ver- - antwoordelijkheid. We hebben veel zaken gesteund, soms uit het voordeel van de twijfel. Maar je gaat mt van vertrouwen, tot het te gendeel is aangetoond. We heb ben het daar niet makkelijk mee gehad,, en onze handen zijn niet schoon', aldus Konijnenbelt. Ook hij vroeg aandacht voor het personeel, dat straks in een lagere functie teugkomt, met name voor een duidelijke motivatie voor de betrokkenen. OPDRAAIEN Ep Oostra (D66) kon grotendeels meegaan met wat de vonge spre kers al gezegd hadden. Hij vond alleen wel, dat de Leusdense bur gers ten koste van 2,6 miljoen gul den op moesten draaien voor de fouten mt het verleden. Bovendien was hij van mening, dat men ook met in die fouten zou moeten terugvallen. Daarmee doelde hij op de reservering van die 2,6 miljoen. 'Direkt zo'n ruim krediet geven om er straks leuke dingen mee te financieren, dat moeten we niet doen. U kunt aan geven, wat het kan gaan kosten, maar ik vind dat u jaarlijks aan moet geven, welk bedrag met extra per soneelslasten gemoeid is', zo hield Oostra het college voor. 'De Raad moet daar van jaar tot jaar over beslissen', zo besloot hij zijn be toog. KINDEREN Ook Jan Jacobs (PvdA) bleek problemen te hebben met de opzet van met name de afdeling 'midde len'. 'U wilt vier gelijke afdelingen in het leven roepen. Mijn vraag is of, gezien het voorstel, de afdeling 'Middelen' met veel meer 'gelijk' wordt, dan de andere drie', aldus Jacobs. Hij vroeg het college, daar met nadruk attent op te zijn. In de richting van Leusden'85 en de nauwelijks verkapte aanval van die partij op de andere raadsfrac ties zei Jacobs: 'Aan de naam van uw partij te zien, bent u nu drie jaar oud. Kinderen van drie jaar kunnen soms knap parmantig en eigenwijs uit de hoek komen. Opa en oma moeten van alles afleren, en zelf hoeven zij niets te leren. Dat lijkt me geen juiste weergave van de fei ten'. ONZEKERHEID LEUSDEN - In verband met de herdenking van de gevallenen op donderdag 4 mei verzoekt het ge meentebestuur de inwo ners van Leusden tussen 18.00 en zonsondergang (21.00) de Nederlandse vlag zonder oranje wim pel halfstok te hangen. De plaatselijke horeca-be- dnjven wordt verzocht tussen 18.00 uur en 21.00 uur de bui tenverlichting te doven, geen andere muziek dan die van de officiële Nederlandse radio programma's ten gehore bren gen en verder ieder vermake lijkheidsaspect te vermijden. De Stille Tocht naar het mo nument op de fussilladeplaats van het voormalig Kamp Amersfoort en naar de oor logsgraven op de begraaf plaats Rusthof begint om 19.00 uur. Het vertrek vindt plaats vanaf het museumgebouwtje op het terrein van de politie school De Boskamp aan de Appelweg Rond 19.15 uur zul len er bloemen worden gelegd bij het monument op de fussil ladeplaats. Vandaar wordt de tocht voortgezet naar de be graafplaats Rusthof, waar de stoet na de 2 minuten stilte wordt ontbonden. De Stille Tocht naar het mo nument Asschat vertrekt om 19.20 vanaf het erf van de boer derij Asschatterweg 217. Aan deze Stille Tocht wordt onder meer deelgenomen door leer lingen van de r.k.-basissschool „De Klimrakker" die het monu ment Asschat hebben gea dopteerd. Eerder op de dag zullen leerlingen van de montesson- basisschool 't Ronde bloemen leggen bij het monument op de fussilladeplaats van het voor malig kamp Amersfoort. De kranslegging bij dit monu ment, dat smds 1985 is gea dopteerd door 't Ronde, vindt plaats om 10.30 uur. De jaarlijkse kransleggin- gen door de Russische ambas sadeur bij het monument Koe- driest aan de Appelweg en bij het monument op de fussilla deplaats van het voormalige Kamp Amersfoort vinden op 4 mei tussen 10.30 en 12.00 uur plaats. Op een ieder wordt het drin gende beroep gedaan de twee minuten stilte van 20.00 uur tot 20.02 uur daadwerkelijk in acht te nemen De twee minuten stilte worden aangekondigd door het luiden van de klokken tussen 19.45 en 20.00 uur, aldus een gemeentebjk perbericht. VSDEN- Afgelopen woensdag werd in bejaardencentrum 't Hamersveld aan de Alben Buimnggaarde een ïïdwerkverkoop gehouden. De bewoners zelf vervaardigden de truien, mutsen en wat dies meer zij, die gretig rek vonden bij de bezoekers. De verkoop bracht ruim vierhonderdtwintig harde guldens in het laatje, terwijl ■langstellenden nog voor ruim honderd gulden aan nabestellingen plaatsten. LEUSDEN- Een omgevallen pak melk was er vrijdag de oorzaak van dat een tuin aan de Agnietenhove vrijdagmiddag werd vernield docw. ecu quiu. jJe De:>luiuuci de auto, mevrouw Van B., raakte het juiste spoor kwijt, toen zij een om gevallen pak melk recht wilde zet ten. De rit eindigde m de tuin. Volgens de politie moet de eige naresse van de gewraakte tum nogal verbaasd hebben gerea geerd. Naar verluidt moet zij de bestuurder „wat doet u daar hebben toegevoegd. LEUSDEN- Te hoge snelheid was er zondagavond de oorzaak van dat op de Moorsterweg een bestuur der van een auto de controle over zijn voertuig kwijt raakte en uit de bocht vloog. De auto belandde on dersteboven m een sloot. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De auto werd zwaar bescha digd. LEUSDEN- Een Leusdenaar werd zondagmorgen betrapt op het rij den onder invloed. De man werd zeven uur aangehouden, nadat hij door met hoge snelheid door de bebouwde kom te njden, de aan dacht op zich vestigde. De blaas- test wees uit dat de bestuurder ge dronken had. Op het bureau werd een bloedproef afgenomen. Burgemeester A. Parus stelde in zijn beantwoording van de gerezen vragen voorop, blij te zijn met de manier, waarop de raadsleden het onderwerp hadden besproken. 'Ik was bang, dat er weer veel naar het verleden zou worden gekeken Maar u hebt er summier over ge sproken, en in betrekelijk neutrale termen. Daar ben ik blij om, want LEUSDEN- Een te hoge snelheid, mist of een combinatie van deze twee waren er de oorzaak van dat een bestuurder vnjdag op de Maanweg de controle over zijn voertuig kwijt raakte en een silo ramde. De silo viel daarbij op de auto, die zwaar beschadigd raakte. Onderzoek leerde dat het voertuig in Utrecht gestolen werd. De dader moet zich geen moment bedacht hebben en stal bij het pand op nieuw een auto. De dief is nog voortvluchtig. Lintjesregen daalt ook weer op Leusden en Achterveld pag. 3 Gemeente verleent garantie voor lening SBL pag. 3 Raad akkoord met wijziging bestemming pand aan Hamersveldseweg pag. 5 Miniatuurtje: Vleermuizen pag. 5 F eestavond hoogtepunt van Koninginnedag in Achterveld pag. 6 Geen massale opkomst bij Leusdense Oranjefeesten pag. 6 SportHeren LHV favoriet na zege pag. 7 Leusdense hockeyers houden Be Fari van kampioenskansen af pag. 7 LEUSDEN- Rijdend op de Groene Zoom meende bestuurder M. van E. zaterdag op de kruising met de Noordennslag voorrang te hebben op het van links komende verkeer. Zij vergat daarbij echter dat dat de Noordennslag een voorrangsweg was. Daar naderde juist H. de L., zodat een aannjding met meer te vermijden viel. Er ontstond aan zienlijke materiele schade. Bei de voertuigen moesten worden af- gesleept. LEUSDEN- Het Gemengd Koor Leusden zal in de maand mei, on der leiding van John van Hoek, een drietal concerten verzorgen. In Wijk bij Duurstede geeft het koor zaterdag 7 mei acte de presence op een tweekorenconcert. Op 19 mei treedt het koor op in het militair revalidatiecentrum de Aardenburg in Doorn en op 31 mei in verpleegtehuis Lisidunahof in Leusden. LEUSDEN- Gestimuleerd door de succesvolle ervaringen van vorig jaar, organiseert het Open Jonge ren Centrum De Geut ook dit jaar weer een zeilweek. In de penode van 1 tot en met 7 augustus kiezen de deelnemers per Hollandse tjalk het ruime sop. Het IJsselmeer en het Waddengebied vormen het de cor van de reis. Potentiële deelnemers kunnen zich donderdag 19 mei inschrijven. Op die avond is er in De Geut aan de Zwarte weg een informatiebij eenkomst. De avond begint om 19.00 uur. LEUSDEN- Op Koninginnedag raakte om 14.30 uur een tweejarig jongetje kind te water m een vijver op Travertijn. Op het moment dat het ongeval ontdekt werd, ademde het kind met meer. Volgens de po litie moet het kind langere tijd in het water hebben gelegen. In het zie kenhuis konden, na reanimatie, de levensgeesten echter weer gewekt worden. Het is vooralsnog onduidelijk wie het kind uit het water gehaald heeft. AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 lel 033-630154 het theorema van Panis. ,JAAR UW VERTROUWEN WAARD Burgemeester A. Panis: '...beïn vloedbaar overleg...' vervolg op pagina 5 Roef Blauw (Leusden'85): '...failliete boedel...'

Leusder Krant | 1988 | | pagina 1