O* Bander van Dongen verruilt Roda voor Ajax Zinderend slot Strijd beslist De Eemelaar weer terug in de race Van der Kolk en De Ridder nemen het vaandel over toda (za.) plaatst zich voor kwartfinales afdelingsbeker /"eertienjarige Leusdenaar uitverkozen in B-selectie van hoofdstedelijke topclub: \V -t De jongens bij Roda rekenen op een feestje". In hoofdklasse Bowlinguurtje: eusdenaren na penalty's langs Amerongse DVSA: Uitslagen kaarttoernooi LEUSDEN - Veertien jaar is hij nog maar. Hij is er allerminst in ondersteboven dat hij uit groepen van tientallen, zelfs onderden talentvolle voetballertjes uit het gehele land gewo- jn en zwaar genoeg is bevonden om in augustus aanstaande t Ajax-shirt te mogen aantrekken. Een fel begeerd shirt, dat aat vast. De naam is Sander van Dongen, nu nog mid-mid in het Cl- lektie-elftal van Roda'46, een nietig clubje in vergelijking et het roemruchte voetbalbolwerk, dat in de loop der jaren ondiale bekendheid heeft mogen verwerven. Maar zover iiken de jongensdromen van de jonge Leusdenaar nog niet. oorlopig is het alleen nog maar belangrijk of hij overgaat van tweede brugklas op het Eemland College in Amersfoort naar derde Havo, wat binnen het bereik van zijn leercapaciteiten ijkt. Tot dusver immers waren de laagste rapportcijfers in het n einde lopende schooljaar voor de jonge Ajacied-in-spé twee issen. scheiden Leusdenaar. Het moet ge zegd, het is ook allemaal volledig in de lijn en zelfs in de stijl en filosofie van de studiebegeleidingscommis- problemen l.]ken zich voors- sie van de Amsterdamse eredm- ds met aan te dienen als het sieclub waar sportie talent van- kt om de eventuele beloftevolle ^llsprekend zwaar telt, maar men stbalcarriere van de jonge, be- ach realiseert, dat een toekomsti ge maatschappelijke carrière daaraan niet ondergeschikt mag worden gemaakt. Vader Eef van Dongen: „Men is daann bij Ajax zeer concreet en serieus. Van het begin van de ge sprekken met en over mijn zoon Sander heeft men gesproken over de situatie op school. Een van de eerste vragen nadat besloten was om Sander een kans te geven luid de: Hoe is het op school? En hoe goed gaat het?" JEUGDDAG Sander van Dongen speelde in het kader van het Jeugdplan Ne derland van de KNVB, een voor treffelijk door Rinus Michels zorg vuldig en tot m detail uitgewerkt selectieplan om de beste jeugd spelers tot uit de laagste bondsni- veaus kansen te geven voor het bedrijven van topvoetbal, in de cember van het vorig jaar een wed strijd in Amersfoort. Tot de toe nder van Dongen (geknield, derde van links) in het elftal van Roda-Bl, dat vorig jaar een tnp naar Italië maakte. schouwers behoorde de toenmali ge Ajax-scout Tony Bruins Slot. Na afloop kwam deze m kontakt met Sanders vader en het gesprek kwam op de jeugddag van Ajax m 1983, de befaamde jaarlijkse open dag voor jonge spelers, die al dan niet op instigatie van hun ouders over voldoende talent en ambitie menen te beschikken om een kansje te wagen binnen te dnngen m het walhalla van de vaderlandse voetballerij: het stadion van Ajax m de Amsterdamse Meer. Het gesprek kwam op die dag van vier jaar tevoren, zoals gezegd. Sander was toen één van de meer dan driehonderd verbeten, ener giek knokkende jongetjes en slaagde er dankzij zijn uitgespro ken uitstekende technische kwali teiten in, door te dringen tot de twaalf laatste kandidaten. Het mocht evenwel niet baten; hij bleek te licht, te klem en fysiek niet sterk genoeg. Sander werd afgewezen en het verdriet was groot. EREGAST Maar Sander van Dongen gaf met op. Eens Ajax-fan, altijd Ajax-fan was zijn devies. Hij bleef trouw aan de club, die in dat zeer vroege stadium meende van zijn diensten geen gebruik te hoeven en moeten maken. En toen kwam die tweede grote kans. Er werd een wedstrijd uitge schreven om de titel „Supporter van de Week", waann de club de jeugd van ons land mtnodigde om op de een of andere wijze haar bewondering tot uiting te brengen voor wat m die dagen de kam- pioensploeg van Nederland was. Gevraagd werd om kunst- of knut selwerk in de vorm van gedichten, tekeningen, schilderijen, bneven of wat dan ook. Sander deed mee en zond een magnifiek mozaïek van Johan Cruijff m. En hij won, werd één van de gelukkigen, die zich supporter van de week mocht noemen. Nog bewaart Sander na vijf jaar in zijn omvangrijke plakboek de brief van voorzitter Harmsen, die hem de verheugende mededelingen deed van zijn verkiezmg met de uitnodi ging om in het stadion De Meer eregast te zijn bij de wedstrijd Ajax-Fortuna/Sittard. Na de wed strijd werd Sander mini-VIP Hij kreeg een vorstelijke ontvangst, werd rondgeleid en bracht een be zoek aan het befaamde spelersho me op de eerste verdieping van het hoofdstedelijk voetbalbastion. SPELERSKAART Speler van de week - Sander van Dongen denkt er nog vaak aan te rug na die vijf jaar, toen hij zijn idolen van de eretribune tegen Fortuna aan het werk zag. Dat zal voor de thans veertienjarige nu re gelmatig het geval kunnen zijn; met zijn spelerskaart krijgt hij perma nent vrije toegang tot de wedstrij den van Ajax, inclusief de ontmoe tingen om de Europa Cup. Een half jaar geleden was dat allemaal nog met meer dan een droom, iets waarvan een groot deel van de nationale voetbaljeugd vaak wakker ligt - spelen in het rood witte Amsterdamse shirt. Het shirt van Cruijff, van Swart, Keizer, Nees- kens, Vasovic, Mühren, Muller, Suurbier en Krol, (maar ook van Bosman, Van Basten, Wouters, Van 't Schip en Witsche), om er maar eens een handvol te noemen De club der allergrootsten, die een se- ne Europacups heeft veroverd. Spelers die jarenlang de basis heb ben gevormd van het beste Neder landse voetbalelftal, dat ooit heeft bestaan. Op die gedenkwaardige dag in december vorig jaar werd de droom werkelijkheid. Ajax' Tony Bruins Slot kwam, zag en besloot daar in Amersfoort: Sander moest een kans krijgen. Hij nodigde de jonge Leusdenaar uit voor een trai ningsstage. Viermaal anderhalf uur training in een groep, waartoe ook Jordi Cruijff, de talentvolle zoon van Johan en aanvoerder van Ajax Cl behoorde. KWALITEIT Sander zou zijn stage niet kunnen volbrengen. Na twee van de vier trainingen moest hij afhaken we gens een voorhoofdsholte-ontste king. Einde verhaal, veronderstel de de familie Van Dongen. Maar het tegendeel bleek het geval. Bruins Slot meende zoveel kwaliteit m Sander te hebben kunnen vast stellen, dat hij enkele weken gele den op een zaterdagochtend vader Van Dongen op de hoogte kon stellen van het feit, dat hij Sander definitief had uitverkoren voor de B-selectie van Ajax. Reden voor Eef van Dongen om onmiddellijk in de auto te sprmgen om Sander, die op dat moment met de Roda-jeugd in Den Dolder speelde, het onver wachte meuws te melden. „Overrompeld waren we. Ei genlijk hadden we het niet meer verwacht, omdat Sander al na twee trainingen in die stageperiode had moeten afhaken. We hebben het met ons allen een beetje moeten verwerken, want het is toch niet niks, als speler van Ajax te worden gekozen ook al is het nog maar helemaal onderaan de ladder", al dus Eef van Dongen, die zelf bij Roda het eerste F-pupillenelftal heeft opgezet, toen zijn zoontje zes jaar oud was. Sander is daarna via de Dl naar de Cl en de BI gegaan, waarin hij nu nog speelt, zijn laatste seizoen dus bij de Leusdense club, die helaas weer een jong talent, waaraan men nu al zoveel jaren zo sterk behoefte heeft, moet prijsge ven. SPORTGEZIN Sander van Dongen, een Amster dams jongetje, dat op zijn vierde jaar met zijn ouders naar Leusden vertrok, komt uit een gezin, waann de sport altijd een belangrijke plaats heeft ingenomen. Vader Eef is van origine Blauw Witter en functioneerde bij Roda een groot aantal jaren als jeugdleider. Zijn vrouw Marianne maakte een aantal jaren deel uit van het jeugdbestuur. Dochter Petra heeft haar hart ver pand aan de korfballenj. Zij allen leven enthousiast, maar toch met de nodige reserves mee met de nabije voetbaltoekomst van Sander. Eef: „Ik zie in-hem een goede, begaafde technische voet- Sander van Dongen (14), uitverkoren om in augustus het Roda-shirt voor dat van Ajax te verruilen. baller en ik vind dat hij de kans moet krijgen nu hij de mogelijkheid heeft om te worden opgeleid tot voetbalprof. Maar de studie blijft voor ons als ouders het belang rijkst. Gelukkig ziet men dat bij Ajax ook zo. Als de trainingen in augustus beginnen zal de studiebe geleidingscommissie van de club elke twee maanden met ons om de tafel zitten. En ook met de school moeten we praten, zodat het les- en huiswerkschema zodanig wordt aangepast, dat de studie kan pre valeren ten opzichte van de voet ballerij". Sander van Dongen - op 5 januari wordt hij vijftien jaar oud. Na de zomervakantie trekt hij het felbe geerde Ajaxshirt aan. Dan gaat hij als B-junoir - op twee jaarlengten afstand van de hoogste profselec- tie - op maandag-, donderdag- en vrijdagavond voor training van an derhalf uur en zondag voor de wed strijden naar De Meer. Haalt hij het of haalt hij het niet? Sander (schou derophalend en met meer aan dacht voor de voetbalwedstrijd op de TV dan voor de verslaggever) in alle nuchterheid: „Ik zie het nog wel. Voorlopig moet ik eerst over gaan op school. Maar tof is het wel. En de jongens bij Roda rekenen op een feestje. LEUSDEN - Door de strafschoppen na 120 minuten voetbal ijf tegen vier) beter te benutten dan DVSA uit Amerongen is Roda-zaterdag er in geslaagd de kwartfinale van de strijd n de afdelingsbeker te bereiken. Na een doelpuntloze eerste helft ig het er na de hervatting met naar t dat de Leusdenaren nog een rlenging en een sene strafschop pen nodig zouden hebben om DVSA definitief uit het bekertoer nooi te kegelen. Twee doelpunten van routinier Ton Kaspers, waarvan de laatste uit een direkte vrije trap, bracht Roda '46 halverwege de tweede helft ogenschijnlijk riant met 2-0 aan de leiding. Een onnodig veroorzaakte pe nalty door voorstopper Karei Ou- werkerk was voor DVSA een kwartier voor tijd het sein om in de slotfase alles op één kaart te zetten. En prompt viel bij Roda kort voor het eindsignaal ook de gelijkmaker in het net (2-2), nadat de defensie zich compleet op de voorzet van de rechterflank verkeek en de DVSA-spits simpel zijn ploeg m de verlenging kon schieten. Bij de strafschoppen maakte het Roda-vijftal geen fout, terwijl één van de tegenstanders hoog over het doel schoot, zodat de Leusde naren de laatste acht bereikten. Zaterdag 7 mei om half drie moet Roda het nu opnemen tegen het naar de KNVB gepromoveerde HVC uit Amersfoort. De wedstrijd wordt gespeeld op het Burge meester Buiningpark en de win naar plaatst zich uiteraard voor de halve finale. LEUSDEN - Het einde van de veldsportcompetities is in zicht en dat geldt ook voor de korfbalteams in de overgangsklasse A. Met nog twee wedstrijddagen voor de boeg staan er nog be langrijke ontwikkelingen op het spel, zowel aan de kop als aan de staart van de competitieladder. LEUSDEN - De heren van Leusden hebben afgelopen zondag Hilversum de strijd om het kampioenschap beslist. Door met 4 gelijk te spelen tegen Be Fair ontnamen zij de enig overge- even concurrent van Voordaan de laatste minimale kans op Ï!t behalen van de titel. De strijd is dus thans beslist zowel >ven als onderaan de ranglijst, want het lot van Amersfoort en andwijck was reeds in een eerder stadium bezegeld. De afwerking van het restant van competitie is in feite een forma- eit geworden. In de laatste ronde tegen Waddinxveen geeft alle mo 4. Huizen 17-21 gelijkheden het seizoen zegevie- 5 Be Fair 17-18 rend af te sluiten. 6. Soest 16-13 7. USHC 16-13 Uitslagen tweede klasse D 8 Leusden 17-10 Be Fair - Kameleon 0-2 9. Maarssen 17-10 SCHC - Leusden 5-2 10. Waddinxveen Soest - Amersfoort 0-1 (gedegradeerd) 15- 3 Maarssen - USHC 2-2 Waddinxveen - Huizen 0-2 Programma tweede klasse D Huizen - Be Fair Stand tweede klasse D Kameleon - Maarsen 1. Amersfoort (kampioen) 17-29 USHC - Soest 2 SCHC 17-25 Amersfoort - SCHC 3. Kameleon 17-24 Leusden - Waddinxveen Antilopen zal zaterdagmiddag m het Burgemeester Buiningpark een alles-of-ruets-wedstrijd moeten spelen tegen mede-degradatie kandidaat Pernix. Twee punten achterstand scheiden de beide teams en dan in het nadeel van de Leusdenaren. Er zal dus per se ge wonnen moeten worden om een minimale kans te behouden. Niettemin is er voor Antilopen bij een overwinning nog reden tot op timisme. Tussen de derde en laat ste plaats op de ranglijst is een verschil van slechts vier punten ontstaan en dat betekent in feite, dat nog zes teams m aanmerking komen voor degradatie.Wmt Anti lopen na dit uitermate grillig verlo pen seizoen zaterdagmiddag en slaagt de ploeg er eveneens in vol gende week de laatste wedstrijd uit tegen Kinderdijk in winst om te zetten, dan is na de cruciale slot wedstrijd Pemix-VEO nog een rechtstreekse ontsnapping moge lijk. Een verrassende finale dus aan het korfbalfront. Oranje Wit kan zaterdag al kam pioen worden maar dan zal uit van de laatste concurrent moeten wor den gewonnen. Alles bijeen dus een spannend weekend. Stand overgangsklasse A 1. Oranje/Wit 12-18 2.HKC 12-14 3.VES 12-12 4. Kinderdijk 12-12 5. Swift 12-12 6.VEO 12-10 7. Pernix 12-10 8. Antilopen 12- 8 Programma overgangsklasse A VEO - Kinderdijk Antilopen - Pernix HKC - Oranje Wit Swift - VES itmoet Leusden aan het Valleika- lal het gedegradeerde Rand- ijck, dat het dit seizoen met ver- ir heeft kunnen brengen dan één ikele overwinning en een gelijk- el. Het moet dus voor de gastheren in eenvoudige zaak zijn met een erde plaats op de ranglijst de >mpetitie af te sluiten. Voordaan mag proberen via een erwinning op de concurrentie n het voorlaatste uur Be Fair extra te geven aan de behaalde iL 8 Strawberries 9. Amersfoort (gedegradeerd) 10. Randwijck (gedegradeerd) 17-13 17- 7 17- 3 tslagen eerste klasse B Fair-Leusden 4-4 ernaar - Strawberries "2-2 est - Amersfoort 2-2 ndwijck - HBS 0-3 versum - Voordaan 2-3 ind eerste klasse B Voordaan (kampioen) 17-32 Be Fair 17-29 Alkmaar 17-22 Leusden 17-17 Soest 17-15 HBS 17-15 Hilversum 17-14 Programma eerste klasse Voordaan - Be Fair Leusden - Randwijck HBS - Soest Amersfoort - Alkmaar Strawberries - Hilversum KAMPIOENSCHAP Ook bij de dames zijn de beslis singen op de voorlaatste dag van de competitie gevallen. Amers foort greep het kampioenschap via de kleinst mogelijke overwinning tegen Soest en aan de ander kant van de lijst viel het doek voor de dames van Waddinxveen, die in eigen huis het laatste theoretische ontsnappingskansje lieten liggen. Het laatste betekende opluchting voor de speelsters van Leusden, die zelf in Bilthoven met 5-2 ten onder gingen, maar desondanks haar plaats in de tweede klasse mochten behouden. Evenals haar mannelijke clubgenoten treden zij in de laatste wedstrijd aan tegen degradanten. Het duel in eigen huis ACHTERVELD - Door een klinkende overwinning op Ouden rijn heeft het eerste team van LTV de Eemelaar weer alle kans om de competitie met een kampioenschap af te sluiten. Na vorige week met 6-2 winnend te hebben besloten tegen Hilver- heide, werd nu van Oudenrijn met 7-1 gewonnen. LEUSDEN - Niemand blijkt lang zeker te kunnen zijn van haar of zijn leidende positie in het bowlinguurtje. Dat is nu ook weer eens in de hoofdklasse gebleken, waar Krijna Groeneveld vorige week nog kans zag haar toppositie te versterken, maar nu door een 0-3 nederlaag tegen Margriet van Kalsbeek terug gevallen is naar de derde plaats. Sylvia van der Kolk nam het vaandel over, zij het met evenveel punten als Jan de Ridder. Slechts één single werd verlo ren. De heren single van Reiruer Schaap was bijzonder spannend. Hij moest het opnemen tegen een collega trainer. Rentier wist de der de en beslissende set naar zich toe te trekken en won met de setstan den 4-6, 6-4 en 6-3. Toen zijn tegen stander ook nog het heren dubbel verloor, was de man zo teleurge steld dat hij eerst niet verder wilde spelen. Later bedacht hij zich en speelde toch de mixed die deson danks ook verloren ging. De andere zondagteams hebben hun kampioenskansen zondag ver speeld. Van de zaterdagteams hebben nog drie teams kans kam pioen te worden, het mixed A-team onder leiding van Henny Kelder en het heren A-team onder leiding van Gemt van Bekkum. Uitslagen zaterdag en zondag: Zaterdagcompetitie: Eemelaar mixed A - Rjjnhuyse C 3-2 De Inslag mixed A - Eemelaar B 2-3 Heren: Eemelaar A-OMS75B 3-3 Eemelaar B - Maarsenbroek E 2-4 Groenekan C - Eemelaar C 5-1 Junioren: Rijnauwen C - Eemelaar A 4-1 Jongens 15 jaar: Eemelaar A - Laren B 0-8 Eemelaar C - De Geeren A 1-7 Zondag Mixed: Oudenrijn - Eemelaar 1 1-7 Eemelaar 2 - Meijenhagen 4 2-6 Lookhorst 6 - Eemelaar 3 4-3 Vechtlust 8-Eemelaar 4 4-4 Heren: Eemelaar - 't Stort 0-6 Beide laatstgenoemden blijven hun opmars goed voortzetten. Zij wonnen respectievelijk van Rie Stet en Rie de Ridder en doen thans een serieuze gooi naar het kam pioenschap in deze periode. Willy van de Lagemaat heeft het volle punt voorsprong van vorige week op Sue Jansen m de eerste klasse moeten pnjsgeven. Zij ver loor haar partij van Maja van den Berg met dezelfde cijfers, waarmee Sue Jansen won van Jo de Wild Samen delen zijn nu de eerste plaats. Ko de Wild blijft ondanks haar verlies goed volgen. In de tweede klasse maakte Rei- ny van Gils geen fout. Door winst tegen Evert Zijlstra en de nederla- i gen van de concurrentie - zowel I Dora Paulen als Loes Nederpelt verloren met 1-2 - gaat Reiny thans met een punt voorsprong alleen I aan de leiding. Jo Min bleef aan de leiding in de aerde klasse ongenaakbaar. Ze behield haar voorsprong van drie punten, alhoewel Gré v.d. Wel en Sjef van Oyen hardnekkig blijven achtervolgen. In de vijfde klasse blijkt Joke Los vooralsnog niet van plan zich van haar voetstuk te laten stoten. Zij blijft evenals Annie in de vierde klasse met drie punten voorsprong aan de leiding, in dit geval op Neel Wanner, de enige die blijkbaar in staat is om in de buurt te blijven. UITSLAGEN EN STANDEN Hoofdklasse Silvia v.d. Kolk - Rie Stet Jan de Ridder - Rie de Ridder Krijna Groeneveld - Margriet Kalsbeek Cmta Roos - Ingrid v. Blenk Ria van Bentum - Renier de Jong 1. Silvia v.d. Kolk 2. Jan de Ridder 3. Knjna Groeneveld le klasse Sue Jansen-Jo de Wild Willy v d. Lagemaat - Maja v.d. Berg 2 Marjan de Haan - Agnes Kok All Bontje - Ger de Pree Miep v. Kampen - Dunplue Stuart 2-1 1- ACHTERVELD - Het feestco mité Achterveld hield zondag avond in café Buitenlust de jaar lijkse klaverjas- en schutjas avond. Voor de beide groepen was een wisselbeker beschik baar. Er waren 36 deelnemers waarvan 24 klaverjassers en 12 schutjassers. Vol spanning werd na afloop het moment afgewacht waarin de win naar van de wisselbeker bekend zouden worden gemaakt. De wis selbeker werd bij de klaverjassen uiteindelijk gewonnen door Jos Kok en bij de schutjassers door Ad. Voorburg-Smit. Klaverjassen: 1 Jos Kok 5513 2. RiaKok 5423 3. Cor de Vette 5324 4. Bart Hak 5179 5. Ton Blankensteiri 5049 6. Hr.Traa 4999 7. mevr. Ossendrijver 4985 8 Ada van Ruitenbeek 4972 9. Jan van Rossum 4695 10 Jan van den Heuvel 4690 Poedelprijs: Mevr. A. Voskuilen 3623 punten. Schutjassen: 1. Ad. Voorburg-Smit 65 2. A. de Ridder 63 3. G. Voorburg 60 3. H.v.d. Hengel 60 3. mevr. de Ridder-Blom 60 6. mevr. Voorburg 58 De poedelprijs was voor Kees Pnnsen met 45 punten. Annie Biel-Jetty v. Donselaar 1-2 IdadeJong-GonReks 3-0 1. Reiny v. Gils 8 2. Christina Steinfort 7 3. Dora Paulen 6 3e klasse Jo Min - Aruue Holsbeeke 2-1 Annemiek v.d. Horst - Henny Holthuis 3-0 Janny van Ravenhorst - Trijnie Winkel 1-2 Ria van Pluuren-Riek v. Oyen 3-0 Maasje v.d. Braak - Mieke Morsink 0-3 1. Sue Jansen 2. Willy v.d. Lagemaat 3. Jode Wild 2e klasse Remy v Gils - Evert Zijlstra Chnstina Steinfort - Dora Paulen Loes Nederpelt - Nannie Doeland 8.5 8.5 2-1 2-1 1-2 1. JoMin 2. Annemiek v.d. Horst 3. Janny van Ravenhorst 4e klasse Annie Vennings - Betsy Mentink Gre v.d. Wel - Sjef v. Oyen Sjaan Eggens - Lenie Graaf Dirue Kunst - Annie van Bentum Nanda v. Oort - Bert Bosman 1. Annie Vennings 2. Gre vd. Wel 3. Sjef v. Oyen Se klasse Joke Los - Netty Zwanenburg Neel Wanner - eigen Gem Annie v. Emmerik - Netty Bosman 1 Joke Los 2. Neel Wanner 3. Gre v. Balen 7,5 6 3-0 3-0 2-1 1-2 1-0 12 9 6 2-1 0-3 0-0 10 7 3

Leusder Krant | 1988 | | pagina 9