SVL vrijwel gedegradeerd [jHV houdt titel kansen open Leusden besluit seizoen met grote overwinning: 5-1 \/ZC pakt eerste goud n zwembad Octopus Huis in 't Veld clubkampioen Uitslagen Ons Genoegen vJietig Randwijck heeft weinig in te brengen Schietkampioen-schappen DINSDAG 10 MEI 1988 l eer voor het laatste doelpunt van de wedstrijd voor zich op, waarmee de eindstand op 10-20 werd be paald Uitslagen tweede klasse B (heren) SHVU - Corbulo 26-21 HMS/Achilles 2 - Baarn 16-21 Nijenrodes 2 - LHV 10-20 Nieuwegem - RHC 9-22 Stand tweede klasse B (heren) 1 LHV 12-20, 2. RHC 12-19. 3 Baarn 12- 17. 4. Nieuwegem 12-12, 5. Nijenrodes 2 12-10,6 HMS'Achilles 2 12-8,7 Corbulo 12-5, 8 SHVU 12-5. Programma tweede klasse B (heren) Corbulo - HMS/AchiUes 2 Baarn - Nijenrodes 2 LHV - RHC SHVU - Nieuwegein Uitslagen tweede klasse B (dames) Fortissimo 2 - Limvio 4-8 Laren 3 - SDO 3-15 Celentas 2-UDSV 2 9-10 Bat/Seyst - AAV 7-12 Stand tweede klasse B (dames) 1, Limvio 14-22, 2. Fortissimo 2 14-20, 3 SDO 14-19. 4 LHV 14-15. 5 UDSV 2 14- 14. 6. AAV 13-11, 7 Laren 3 13-0. 8 Celentas 2 13-0 (reglementair). 9. Bat' Seyst 13-0 (reglementair). Programma tweede klasse B (dames) Limvio - Laren 3 LHV - Celentas 2 UDSV 2 - Bat/Seyst AAV - Fortissimo zijn naam staande clubrecord be tekende met een volle seconde. Rogier Tolboom maakte van de Speedojaargang-wedstnjden in Nieuwegem gebruik om het club record op de 800 meter vrije slag aan te scherpen. Zijn fraaie eind tijd van 10 minuten en 40.6 secon den was tevens goed voor een eerste plaats. Op diezelfde afstand ging Sandra van Wegen eveneens strijken met een eerste plaats en vestigde Simone Buitelaar een uit stekend persoonlijk record: 11.46.5. LEUSDEN - Vorige week meldden we nog optimistisch dat het eerste team van de schaakvereniging Leusden zich zo goed als zeker had gehandhaafd in de promotieklasse. Zo leek het ook, totdat de geheel onverwachte mededeling kwam dat de wed strijd Oud Zuylen II - Paul Keres II alsnog in een gelijkspel was geëindigd. Hierdoor komt Oud Zuylen in de eindstand net een punt voor Leusden, zodat Leusden nu afhankelijk is van de landelijke competitie. En het ziet er nu zeker niet naar uit dat Leusden het gelukje van vorig jaar weer krijgt toegeworpen. Toen degradeerde er geen team uit de regio vanuit de lande lijke competitie waardoor Leusden zich kon handhaven. Het is dus zo goed als zeker dat Leusden I volgend jaar weer in de eerste klasse uitkomt. Een zware tegenvaller, gezien het hoop gevende begin van de competitie, toen het team zelfs een poosje in de top meedraaide. Zoals al verwacht werd Patrick Huis in 't Veld de nieuwe club kampioen. Zelf speelde hij in de laatste ronde niet, maar de afge broken partij Velker - Moed ein digde in een overwinning voor zwart, waardoor aan alle onzeker heid een einde kwam. De ont troonde clubkampioen Velker zag zich op de laatste avond nog ge passeerd door Joop van Santen, die zonder problemen won van Pim van der Harst en dus de tweede plaats voor zich opeiste. Carel Vos werd op gennge ach terstand vierde. Hij won de laatste ronde van Ron Flohr. Egbert Moed veroverde met over macht de beker voor Groep 2, een bekroning van een pnma seizoen, waarin hij ook voor de favorieten een levensgevaarlijke tegenstan der bleek Groep 3 werd op de laatste avond pas beslist. Jaap de Jager sr veroverde de beker door Bert Uneken zonder al te veel moeite op remise te houden Jaap jr. hielp zijn vader intussen door concurrent Ronald Staal te ver slaan, al kostte dat veel moeite. In groep 4 kon Arie Valkenburg on danks zijn overwinning op Joop van der Tang net niet meer achter halen. Dat Dick Willigenburg op de laatste avond een bondswed strijd speelde, kon zijn titel voor groep 5 met meer in gevaar bren gen; daarvoor was zijn voorsprong te groot. Willigenburg was overigens de enige speler van het vierde team die in de thuiswedstnjd tegen Nieuw Amelisweerd I wist te win nen. Leusden IV hoefde zich ech ter helemaal met te schamen voor de 3-5 nederlaag, want de tegen stander uit Bunruk was al een paar ronden voor het einde zeker van de titel. Behalve het volle punt voor Willi genburg waren er nog prima half jes voor Halkes, Struiwïg, Boo gaard en Visser. Uitslagen hoiscompetitie: Van Santen - Van der Harst 1 -0 Flohr-Vos 0-1 Uneken - J. de Jager sr Vt-Vt J de Jager jr- Staal 1 -0 Kerkhof-A. Peperkamp Vi-Vt Zijlstra - Van Dokkum 1 -0 G. Wisman - Stienen 0-1 Agterberg - Boemaars 1-0 Andnessen - Valkenburg 0-1 Rietveld - Linse 1-0 Berg - A. Wisman 1-0 Oosting - Schoutsen 1-0 Van de Pol - Schouten 0-1 Talens-Mus 0-1 Eindstand 1Huis in't Veld 1791 2. VanSanten 1774 3. Velker 1770 4. Vos 1766 5. Uneken 1722 6. J. de Jager jr. 1714 7. Moed 1701 8 Kerkhof 1696 9. P. de jager 1689 10. A. Peperkamp 1678 11. Zijlstra 1661 12. H. Peperkamp 1657 13. Roelofs 1639 14. Stienen 1637 15 Elschot 1635 Groep 2 (Tussen haakjes de klassering in de to taalstand 1 7) Moed 1701 2 (13) Roelofs 1639 3. (14) Stienen 1637 4. (15) Elschot 1635 5. (16) Flohr 1634 Groep 3: 1. (17) J. de Jagersr 1628 2. (22) Staal 1611 3. (23) Van Dokkum 1600 4 (29) Rietveld 1584 5. (30) Voskamp 1582 Groep 4: 1 (27) Van der Tang 1588 2 (28) Valkenburg 1587 3. (35) Veenendaal 1564 4(37) Roozenburg 1554 5 (38) Berg 1550 Groep 5: 1(40) Willigenburg 1546 2 (50) Zaal 1516 3. (51) Verschuur 1513 4. (57) Oosting 1480 5 (59) Eijlders 1454 LEUSDEN - De Commissie Internationale Militaire Sport wedstrijden van het Ministerie van Defensie organiseert op 17, 18 en 19 mei dit jaar een internationaal meerlandentoernooi voor militairen geweerschutters op de schietbaan in Leusden. Het toernooi, dat een belangrijke voorwedstrijd is voor de wereld kampioenschappen m Finland, wordt jaarlijks door één van de deelnemende landen georgani seerd. Nederland is dit jaar het gastland. Naast het Nederlandse militaire geweersschietteam nemen aan het toernooi in Leusden deel de beste militaire schutters uit West-Duits- land, Oostenrijk, Belgié en Luxem burg Bijzonder is dit jaar, dat voor het eerst ook dames aan deze militaire kampioenschappen deelnemen. In tegenstelling tot hun manlijke col lega's, die het zwaar kaliber sport- geweer hanteren, schieten de mili taire dames met een lichtkaliber sportgeweer. De wedstrijden voor de dames worden met in Leusden verscho ten, maar op de schietbanen van de Schietvereniging Driebergen. ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd van Ons Genoegen namen 13 leden deel. Het was P. Smink die ditmaal eer ste werd met 89 punten. De ove rige uitslagen waren: Aantal punten 2. H J. van Ruitenbeek 86 3 A. van Daatselaar 84 3. J van Rossum 84 5. J.E van Hamersveld 83 5 J. Blom 83 7 B Voskuilen 82 8 A Vlug 81 9. J Voskuilen 80 10 G Tolboom 14 11B.J. Lagerweij 71 12- J. van Hamersveld Jz. 65 13. G. van Hamersveld 60 Bij de junioren waren vier schut ters aanwezig. Hier werd M. de Vaal eerste met 56 punten. De overige uitslagen waren: 2. R. v.d. Wetenng 47 3. F. v.d Wetenng 44 4. J. van Dijk 33 Aan de onderlinge schietwed strijd bij de dames werd door acht leden deelgenomen. Het was An Voskuilen die met 88 punten eer ste werd. De andere uitslagen wa ren: 2. Ria Vos 86 3. Annelies Huurdeman 85 4. Nel Tijmensen 84 5. Jeannet Vos 82 6. Iny Kok 78 7. Tiny Tolboom 77 8. Bep Smal 72 Anke den Boer en Iris Herder houden samen met een ploeggenoot ruggespraak over wat er met de bal het beste kan gebeuren. iEUSDEN- De herenhandballers van LHV hebben de mogelijk- leden om het mislukte zaalseizoen met een kampioenschap op iet veld te compenseren nog steeds in eigen hand. Ook na de uim uitgevallen zege afgelopen zondag tegen Nijenrodes 2 uit Ireukelen, gelden de Leusdenaren als de belangrijkste kandi- iaat voor promotie naar de eerste klasse. Het is niet ondenk- iaar als daarover volgende week de definitieve beslissing valt. an ontvangt LHV het Rhenense RHC, dat de enige overgeble- ren concurrent is. Een Leusdense overwinning zal voldoende ijn om het kampioenschap te bezegelen. Zover is het echter nog lang niet, I maken de Leusdenaren m de veede helft van de veldcompetitie en uitstekende indruk. Zeker als i aanmerking wordt genomen dat e ploeg in de zaal met veel tegen- agen te kampen had, mag wor- en vastgesteld dat de volgelingen m Co Wethly zich goed hebben ersteld. Eigenlijk viel alleen de ihaalwedstnjd tegen SHVU, een edstrijd die op een doordeweek- 8 avond werd gespeeld, tegen. De ekkesluiters uit de tweede klasse werden slechts met moeite ver- agen: 11-13. In de andere wedstrijden die de lusdenaren in competitieverband i voor de beker afleverden, was echter een stijgende lijn waar- eembaar, die de Leusdenaren al na de eerste speeldag weer terug aan de leidmg bracht. Het minimale gat op volger RHC werd tot op de dag van vandaag vastgehouden. Zondag nam LHV duidelijk af stand van Nijenrodes 2. Na eén speelhelft te zijn geplaagd door plankenkoorts, die ongetwijfeld met de naderende ontknopmg m de competitie te maken zal hebben gehad, schakelden de Leusdena ren na de veldwisseling (bij 6-7) een tandje hoger en met negen tref fers op rij, zonder dat de tegenstan der daar nog iets tegenover kon stellen, werd de wedstrijd op slot gedaan MOEIZAAM De eerste speelhelft verliep ronduit moeizaam. Hoewel de ope ning met overtuiging voor LHV was (via Henk Menting en Willem van der Heyden werd het 1-4), slaagde het team er niet m de zenuwen kwijt te raken. Er werd te gehaast ge schoten, terwijl verdedigend de nodige steken bleven liggen. Dat had tot gevolg dat de gastheren, voor wie er niets meer op het spel stond, terug kon komen tot 4-3. Die kleine voordelige marge bleef de Leusdenaren tot de pauze achter volgen. De gezichten langs de zijlijn gin gen verder op 'somber', toen Nijen rodes bij 4-4 langszij kwam. Twee treffers van Ed Davids en ééntje van Ruud Bosch voorkwamen dat de Leusdenaren met een gelijke stand of erger de kleedkamers moesten opzoeken. Bij het aanbre ken van de pauze bleef LHV met het kleinst mogelijke verschil aan de positieve zijde van de score: 6-7. Na de veldwisseling volgden de feiten elkaar echter ineens met hoge snelheid op. De Leusdenaren begrepen dat het zo niet langer kon en schroefden het tempo m de wedstnjd omhoog Dat bleek suc cesvol. In no-time gaapte er een kloof van tien punten (6-16), waar mee de wedstrijd gelopen was. Via Jos de Valk (4x), Henk Men ting (4x) en Ed Davids liep LHV met speels gemak langs de tegenstan der. Met name m de break-out was de formatie van Co Wethly met te stuiten. UITSPELEN Na die dolle, doelpuntrijke pe riode, hoefden de Leusdenaren niet meer zo nodig. De acties wer den slordiger en het uitspelen van de wedstrijd werd belangrijker dan het opvoeren van de score naar grote hoogten. Uit een break-out scoorde Nijen rodes voor de eerste keer m de tweede helft, na ruim twintig minu ten, tegen. De tegentreffer werd door Wil van Kollenburg met een droog schot door het midden beantwoord, waarna Jos de Valk opmeuw een duit in het zakje deed met een knap afgerondde break out. Vanaf de lmkeropbouw positie gaf Nijenrodes twee keer op rij aan dat verdedigend ook de concen tratie wegzakte. Via Paul Lindeboom en Jos de Valk bereikte LHV, ook dit keer weer met uitbraken, het totaal van twintig treffers. Nijenrodes eiste de en Frank de Ruiter de openings treffer in. De Ruiter speelde de keeper van de tegenstander han dig uit en met het haakje van zijn stick, werkte de Leusdenaar de bal in het doel: 1-0. Ondanks een handvol uitsteken de kansen (een gemiste tip-in van Ralph Kemps en een gemiste straf- bal van Joep Roosenboom), moest het publiek op het Valleipark tot de vijfentwintigste minuut wachten op 2-0. Toen benutte Flip van Dalen, in tweede instantie, een strafcorner. Nog voor de pauze bracht Maar ten Jonges zijn ploeg op 3-0. In de laatste minuut van het eerste bedrijf schoot hij een strafcorner loepzui ver binnen. VISITEKAARTJE Jonges werd voor zijn doeltref fende actie met passend beloond Na de veldwisseling zag het pu bliek hem niet meer terug. Wie ze wel zagen was Bart van Dalen, die meteen zijn visitekaartje afgaf. Na een eén-tweetje met broer Flip schoot Van Dalen nummer vier op het scorebord. Daarna werd de wedstnjd echter niet meer wat het geweest was. Randwijck, dat ondanks het feit dat er mets meer op het spel stond véél te hard speelde (en talloze kaarten kreeg), beperkte zich tot het spe len op de counter, waartoe de ploeg maar weinig kansen kreeg. Leusden geloofde het echter wel, waarmee het wedstrijdpeil naar een bedenkelijk niveau zakte. Thorvald Goosman tekende na een kwartier voor eén van de wei nige hoogtepunten die zich na de pauze nog voordeden. Goosman soleerde lang door de Randwijck gelederen, een actie die hem tot vlakbij de Randwijckdoelman bracht. Zijn schot werd m eerste instantie nog gekeerd, maar Ralph Kemps stond paraat om de bal als nog m het doel te werken: 5-0. Vlak voor het einde van de wed strijd mocht Randwijck de eer nog redden. Met de Amstelveense treffer werd ook de eindstand op het scorebord gebracht: 5-1. GEHANDICAPT De dames van Leusden hebben het seizoen besloten met een 3-0 overwinning op het reeds gede gradeerde Waddinxveen. On danks het feit dat de Leusdenaren met meer dan acht basisspeelsters op de been konden brengen, was de tegenstander te zwak om het de gehandicapte Valleiparkbewoners echt moeilijk te maken. De junioren Bregien Swinkels, Yvette Franken- voort en Ellen de Ruiter vulden de opengevallen plaatsen op. Desondanks was Leusden over tuigd van de eigen mogelijkheden tegen het bezoekende team. De formatie van trainer Frank Roggen- kamp en coach Remtje Corporaal kwam onbevangen uit de startblok ken en de offensieve instelling werd al snel beloond. Letty den Besten zetten haar stick vol overtui ging achter een voorzet van links en joeg de bal hoog m de touwen: 1-0. De snelle treffer suste de Leus dense ploeg wat m slaap, waardoor Waddinxveen zelfs aan aanvallen de daden kon gaan denken. Dat leidde tot een aantal strafcorners, maar meer dan wat verwarring in de Leusdense defensie leverde dat niet op. Nog voor de pauze kwam Leus den in veilige haven door een tref fer van Anke den Boer. Het voorbe reidende werk kwam echter op naam van Carolien Meinen, die langs een aantal verdedigers so leerde en de bal langs de keeper lobde. Den Boer hoefde niet veel meer te doen dan 'dank-je-wel' te zeggen en de bal m te tikken: 2-0 BREED Na de hervatting vervielen de Leusdenaren in de oude fout. In plaats van het spel breed te houden over de vleugels, hield men het speelveld klein en werd succes door het midden gezocht. Toch ontstonden er vele goede moge lijkheden om desondanks de score verder op te voeren. Het ontbrak voorin echter aan accuratesse. Ins Herder had pech, toen zij een bal te hoog op de stick kreeg en het speeltuig over zag gaan. Met nog tien minuten te spelen kwam de derde treffer een beetje uit de lucht vallen. Via een strafcor ner bracht Carolien Meinen de eindstand op de tellers van het sco rebord. Met een fraaie schijnbewe ging rondde zij de zoveelste strat- corner in de lange hoek af: 3-0. Uitslagen eerste klasse B (heren) Voordaan - Be Fair 2-5 Leusden - Randwijck 5-1 HBS-Soest 4-0 Amersfoort - Alkmaar 1-5 Strawberries - Hilversum 2-3 Eindstand eerste klasse B (heren) 1 Voordaan 18-32 (kampioen). 2. Be Fair 18-31, 3. Alkmaar 18-24, 4. Leusden 18-19.5 HBS 18-17.6. Hilversum 18-16.7 Soest 18-15. 8 Strawberries 18-13, 9 Amersfoort 18-7 (gedegradeerd), 10 Randwijck 18-3 (gedegradeerd). Uitslagen tweede klasse D (dames) Huizen-Be Fair 1-1 Kameleon - Maarssen 7-2 USHC-Soest 0-0 Amersfoort - SCHC 1 -0 Leusden - Waddinxveen 3-0 Stand tweede klasse D (dames) 1. Amersfoort 18-31 (kampioen), 2. Ka meleon 18-26. 3. SCHC 18-25, 4 Huizen 18-22, 5. Be Fair 18-19, 6. Soest 17-14. 7 USHC 17-14. 8 Leusden 18-12, 9 Maars sen 18-10, 10. Waddinxveen 16-3 (gede gradeerd). Ook de wedstrijdzwemmers en - zwemsters van De Haaien zijn ove rigens de achterliggende periode een aantal malen in aktie geko men. Die activiteiten leverden in twee gevallen een opvallende verbetering van bestaande club records op. Bij landelijke wedstrijden in Den Haag wist Chester Marsman de 200 meter vrije slag heren af te werken in een tijd van 1.58.0 wat een verbetering van het reeds op Frank Roggenkamp soleert door de Randwijck-gelederen. Leusden won met 5-1. nitief kansloos voor de titel en ein digden toen op een verdienstelijke vierde plaats. Dit jaar waren de verwachtingen hoger gespannen. Leusden wilde zich serieus gaan mengen in de stnjd om de over gangsklasse, het op één na hoogste hockeyniveau, gaan mengen. Maar al snel na het begin van de strijd bleek die doelstelling te hoog ge grepen. Tegenvallende resultaten uit de beginfase maakten van de titel een utopie. In tegenstelling tot vonge sei zoen, volgde dit jaar herstel na de winterstop en uiteindelijk sleepten de Leusdenaren opmeuw een vier de plaats uit het vuur. FRUSTRATIES Het nietige Randwijck, dat al vanaf het begin van de competitie de laatste plaats bezet hield en daar niet meer vandaan kwam, vormde voor Leusden de ideale partner om het seizoen tegen te beéindigen. In die wedstrijd kon een hoop frustratie worden afge reageerd. Rob Weers, die na lang wikken en wegen onlangs besloot zijn con tract met Leusden toch nog een jaar te verlengen, besloot Bart van Da len en Rolf Bolk op te offeren, ten faveure van de jeugdspelers Ralph Kemps en Ralph Wessel. De laat- sten speelden weliswaar regelma tig, maar meer als wisselspelers waren ze nauwelijks. Robert-Jan Willemsen ontbrak nog steeds door een blessure op het appél. De opdracht waarmee de Leus denaren het kunstgras aan het Val leipark werden opgestuurd, was duidelijk: het tempo moest hoog gehouden worden en vroeg storen moest de aanvalsopbouw van de tegenstander ontregelen. De aanpak had al vroeg succes: m de zesde minuut leidde een één-tweetje tussen Sander Greve ,EUSDEN- De herenhockeyers van Leusden hebben het sei- oen afgesloten met een klinkende overwinning op het al /eken gedegradeerde Randwijck uit Amstelveen. In een wed- trijd, die eigenlijk maar één speelhelft echt goed hjockey ipleverde, namen de offensief ingestelde Leusdenaren voor ast al defnitief afstand. Met een aantal jonge spelers in de lasis, werd het uiteindelijk 5-1. De formatie van trainer/coach lob Weers, die in tegenstelling tot eerdere berichten voor nog en jaar bijtekende, eindigt daardoor, net als een jaar eerder, ip de vierde plaats in het klassement van de eerste klasse. De dames besloten met een grote zege op degradant Wad- linxveen. Met 3-0 werd het een heerlijk hockeymiddagje, vaarmee een moeizaam seizoen besloten werd. Met een acht te plaats ontsnapte de door blessures geplaagde formatie van leintje Corporaal en Frank Roggenkamp juist aan degradatie. De hockeysticks kunnen voorto ng weer in het foudraal worden pgeborgen. Onder perfecte feersomstandigheden, werd zon- Dag de competitie bij de heren m e eerste klasse B afgesloten. ,eusden, dat vorige week het Hil- ';tt| ersumse Be Fair van de titel af- ueld, eindigde ontspannen tegen ekkesluiter Randwijck. Met een aantal jonge spelers m de basisop stelling, freewheelde de formatie van Rob Weers naar het einde van een wellicht wat tegenvallend sei zoen. De Leusdenaren maakten vorig seizoen hun rentree in de eerste klasse en presteerden in die com petitie alleszins Pas na de winter stop werden de Lesudenaren defi le dames van Leusden besloten het seizoen met een 3-0 overwinnmg op Vaddinxveen. EUSDEN - Zaterdag hield de Leusdense zwem poloclub De aaien voor de eerste maal een wedstrijd in het wedstrijdbas- in van Octopus. De recreatieve zwemmers van tien gastvere- igingen kwamen aan de start, aangevuld met twee ploegen an De Haaien zelf. inder grote publieke belangstel- ng zwom de Haaien-A ploeg naar en verdienstelijke vijfde plaats, ïrwijl de B-equipe met verder wam dan een elfde positie. Win ter van de ontmoeting werd de fvaardiging van VZC uit Vee- endaal. Zij legden na een span ende strijd voor de derde achter- envolgende keer beslag op de erste plaats zodat de fraaie trofee i definitief een plaats knjgt in de eenendaalse prijzenkast. Ie gasten toonden zich verrukt 'er inrichting en opzet van het ieuwe zwembad Over de brood- Ddige luchtverversing in het örnplex was men echter minder vreden. Al kort na het begin van e wedstrijden ontstond er een enauwde sfeer die, gekoppeld aan een veel te hoge temperatuur, voor een vrijwel onhoudbare si tuatie zorgde, met name voor het publiek dat zich op de tribune pal onder het dak ophield. Waarschijnlijk gaat het om een kinderziekte waarmee de om vangrijke en complexe installaties te kampen hebben, zodat een vol gende ontmoeting wellicht onder betere omstandigheden plaats kan vinden. Een verbetering van de akoestiek in de zwemzaal zal niet zo eenvou dig te bereiken zijn. Wedstrijden, zoals die zaterdag werden gehou den vinden weliswaar traditiege trouw in een lawaaiige sfeer plaats, maar omdat geluiden on voldoende in de ruimte worden gedempt was het vrijwel onmoge- Rogier Tolboom. lijk de starts in de nodige stilte plaats te laten vinden.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 11