Antilopen hoopt Dp een mirakel I leusderk De Eemelaar verspeelt kansen op kampioenschap Roda (za.) in kwartfinale gesneuveld tegen HVC: 1-3 Internationaal LEOS- j eugdvolleybaltoernooi Federatie aangepast sporten Eemland gestart Nieuw joggingteam start in 24-uursestafette Apeldoorn orfballers vergroten na nieuwe :ege kansen op klassebehoud lockhorst kansrijk na winst op NWTL Bekeravontuur voor Leusdenaren ten einde Pon in 1989 opnieuw sponsor van tennistoernooi in Ede 12 fUSDEN- In Leusdense korfbal kringen is de hoop om ook olgend jaar weer in de overgangsklasse uit te komen de latste weken nieuw leven ingeblazen. Het eerste team van Lntilopen is na overwinningen op HKC, VES en zaterdag Pemix 1-5) weer terug in de race voor klassebehoud. Na de winst op 'emix, die vooral in een bijna vlekkeloze tweede helft tot stand wam, herkregen de Leusdenaren de aansluiting met de ande- ie degradatiekandidaten. Toch is de weg naar klassebehoud ,og een lange. Winst volgende week tegen Kinderdijk is abso- lut noodzakelijk en dan nog zullen beslissingswedstrijden noeten gaan uitmaken welke twee ploegen het één na hoogste [orfbalniveau gaan verlaten. DINSDAG 10 MEI 1988 De wederopstanding van Antfio- en in de slotfase van de strijd is verigens geheel in overeenstem- ling met het grillige verloop dat e competitie m de overgangsklas- A dit seizoen kenmerkt. Slechts Dordtse debutant Oranje/Wit Jaagde erin zich aan het moeizame «worstel vanaf plaats twee te ont rekken. De Dordtenaren heten ich afgelopen zaterdag m de di- ecte confrontatie met HKC tot ampioen kronen, via een 6-9 over- mining. Daarnaast stelden twee ploegen ich defmtief veilig op de voorlaat- !e speeldag. HKC was dat al en aarbij voegde zich zaterdag het iaagse VES. Door een 4-6 overwin ning op Swift kwamen de Hage- taars op veertien punten en sloe- :en daarmee een onoverbrugbare loof naar de achtervolgers. Maar vanaf plaats vier is het woegen geblazen. Kinderdijk, v/ift en VEO, die twaalf wedstnjd- iiinten verdienden en Antilopen en 'ernix, tot nu toe goed voor tien lunten, komen allen nog in aan- nerking voor de reis terug naar de terste klasse van het district. Op de laatste speeldag zullen de beslis singen daarover vallen, hoewel het met ondenkbaar is dat er zelfs be slissingswedstrijden moeten wor den gespeeld om de degradanten aan te wijzen. De uitslagen van zaterdag waren niet echt in het voordeel van Antilo pen. De winst van VEO op Kinder dijk kwam de Leusdenaren be roerd uit. Bovendien is het mogelijk dat VEO naar aanleiding van een protest nog een extra punt toebe deeld krijgt, waarmee de ploeg meteen veilig zou zijn. Het verlies van Swift tegen VES was de emge uitslag waar Antilopen vrede mee kon hebben. Maar de Leusdena ren, die volgende week tegen Kin derdijk op maximaal twaalf wed- strijdpunten kunnen komen, heb ben daar met voldoende aan. LUXE-PROBLEEM Toch zullen dit soort problemen in Leusden als een luxe-probleem worden beschouwd. Want er zullen weinig mensen zijn geweest die hadden durven voorspellen dat Antilopen, na het vcnu.. icgcn Swift en Oranje/Wit, nog zover zou komen dat het tot de laatste speel dag in de race zou blijven. Boven dien laat de prestatiecurve van de Leusdenaren de laatste weken een sterk opgaande lijn zien, met als voorlopig hoogtepunt een schitte rende tweede helft, thuis tegen Perrux. Na de pauze gooiden de Leusdenaren alle schroom van zich af en domineerden met overtuiging het wedstnjdbeeld. Het resulteer de m een fraaie 7-5 overwinning, waar verder weinig op af te dingen valt. In de eerste helft was voorzich tigheid troef en dat mocht, gezien de belangen die erop het spel ston den, ook geen wonder heten. Ver lies voor Antilopen zou fataal zijn geweest, terwijl Pernix bij een ne derlaag ook diep m de zorgen zou komen. Het had tot gevolg dat de eerste aanval van Antilopen, met Koos Meinsma, Eddie Hendnks, Margret Versteeg en Jeanet Jekel, er met in slaagde te scoren. De eerste ver dediging van de Leusdenaren, met Jan Costa, Gert Graafland, Nancy Lahey en Debbie Costa kreeg het met voor elkaar om de zaken ach terin gesloten te houden, zodat Per nix via treffers m de derde en de eflde mmuut op 0-2 kwam. Voor de eerste twintig minuten voorbij waren, trokken de Leusde naren de stand alweer recht. Nadat Frank van de Pijpekamp eerste een strafworp had genmist, maakte hij bij een volgende gelegenheid geen fout en tekende voor 1-2. Da niël Beekmans eiste de verant- v! woordelijkheid voor de gelijkma ker voor zich op. In het restant van de eerste helft gebeurde er met veel meer. De ploegen scoorden niet meer en kansen deden zich slechts mond jesmaat voor. FANATISME Na de veldwisseling gooide An tilopen, met Esther Versteeg voor de tegenvallende Debbie Costa m de ploeg, alle remmen los. Het vak van Koos Meinsma, Ed Hendnks, Margret Versteeg en Jeanet Jekel stond erg sterk te verdedigen en zette daarmee de toon voor het ver dere verloop van de wedstrijd. Met een aantal fraaie onderscheppin gen speelde Koos Memsma zijn di recte tegenstander volledig uit de wedstrijd. De vonk van het fanatis me sloeg over naar de andere vak ken De druk op de vijandelijke korf nam toe en vanaf de hervatting hmg een Leusdense treffer in de lucht. Gert Graafland had uiteinde lijk het verlossende schot in huis. Van halve afstand schoot hij de Leusdenaren voor het eerst op voorsprong: 3-2. Nancy Lahey, die eveneens een zeer sterke indruk achterliet, ver hoogde de eufone met een schitte rende doorloper, waarna Margret Versteeg ook het gevoel kreeg dat alles moest lukken. Van grote af stand verdween haar schot, on danks de raar dwarrelende wind, door de korf: 5-2. Toch was daarmee de wedstrijd nog niet gelopen. Tot 6-3 hielden de Leusdenaren de dne-puntsmar- ge vast (Frank van de Pijpekamp beantwoordde een tegentreffer van Pernix onmiddellijk met een afstandsschot), maar daarna krab belde Pernix langzaam terug Via een strafworp en een afstandsschot ZATERDAG LEUSDEN/ACHTERVELD - De vierde van de zes tenniscom- >etitiewedstrijden is gespeeld en daarmee de eerste return, jockhorst 1 won met 5-3 van naaste concurrent NWTL en delen samen de eerste plaats met elk 18 punten. Donderdag moet jockhorst nog twee wedstrijden, (de derde sets van de twee nixedpartijen) uitspelen tegen NWTL in Amsterdam terwijl NWTL ook nog twee inhaalwedstrijden moet spelen tegen Iduna Zondag kwamen de Burg. Brui- üngparkbewoners met 2-2 uit de inkelspelen tevoorschijn. En ook ondag moesten de zusjes Schoe naker de kolen weer uit het vuur talen. Zij wonnen alle partijen Ma- lelon haar enkel met 7-5, 6-3 en Brigit met 6-4, 6-0. Zowel Frank Visser als Arthur cherpenzeel verloren hun smgles. Visser met 3-6,2-6 en Scherpenzeel net 3-6, 1-6. De dames wonnen hun iubbel met 6-3, 7-5 en de heren hthur Scherpenzeel en Hans Bos bom verloren hun dubbel met 0-6, 6. Tussenstand: 3-3. Dank zij het jrotere krachtsverschil tussen de lames van Lockhorst en die van IWTL ten opzichte van de heren, visten Artur Scherpenzeel en Ma- lelon Schoemaker met 4-6, 6-4, 6-3 tn Hans Bosboom en Brigit Schoe naker de nuxeddubbels met 6-3, 1-6. 6-4 te winnen. Volgende week, de vijfde van de ïes competitiedagen zijn de eerste kampioenen te verwachten. Het tweede mixed team in de nerde klasse blijft winnen. Van de naximaal 32 te behalen punten zijn it al 31 in de wacht gesleept. Te 'erwachten is ook, dat het derde earn zich zal handhaven. Het jeug- lige vierde team heeft slechts twee 'erliespunten en kan ook volgende week al kampioen worden, evenals het vijfde en het zevende team. Het eerste zaterdag mixed team won de return met 3-2 van Bosch en Duin en heeft nu dne wedstrijden gewonnen. DE EEMELAAR In een spannende wedstnjd te gen mede-kandidaat Oudegem heeft het eerste team van de Ee melaar zijn kampioens-aspiraties uit handen gegeven. Oudegein was de zenuwen beter de baas en won met 5-3. Tot de mixpartijden was de stand nog 3-3. Denise de Bondt kreeg haar revanche. Zij won m een spannende wedstrijd in drie sets met 6-4, 4-6 en 6-4 Ook Reinier Schaap won zijn single met 6-0 en 6-4. Het heren-dubbel werd tradi tiegetrouw gewonnen door Henk Eek en Reinier Schaap. De mixpar tijen moesten dus de beslissing brengen, maar die werden helaas beide verloren. Het mixed-zaterdag A-team heeft zijn kansen om kampioen te wor den in eigen handen gehouden. Er werd gewonnen van Vleuten - de Meern. Als op 28 mei van de mede-titel kandidaat gewonnen wordt kan het team van Henny Kelder de kam- pioensvlag hijsen. Ook het zaterdag A-herenteam heeft nog kampioenskansen. Zater dag werd met 5-1 gewonnen van PODV uit Utrecht. Vooral Danny Correlje speelde een goede single en zijn dubbel met Nol Wessels was van grote klasse. Elke fout werd genadeloos afgestraft. Ook op 28 mei valt hier de beslissing uit een rechtstreekse confrontatie met OSM uit Maarsenbroek. LTV LEUSDEN Leusden was zondag goed op dreef. Het team van Hoogerheide werd met een 8-0 nederlaag naar huis gestuurd. Enk Cornelissen revancheerde zich uitstekend door met 6-4 6-3 te winnen. Tom Lenstra won zijn partij erg gemakkelijk met 6-1 6-0 Chantal Mot deed dit met 6-2 /4-6 6-3 en Annelies van Staveren met 7-6 6-3. De dubbels werden hierna overtui gend gewonnen. Het tweede team revancheerde zich gedeeltelijk tegen Maarsen broek: 4-4, de eerste wedstrijd ein digde met 3-5. In de zaterdag-kompetitie nam Leusden A door een overwinning van 4-1 op Vreeswijk de toppositie over Marga Slijpen 6-1 6-2 en Tecrry v. Uffelen 3-6 6-3 zorgden hier voor 1-1, waarna beiden met Betty Klave en Paul Slijpen de rest van de dubbels wonnen. Vreeswijk B - Leusden A 1-4 Iduna C-Leusden B 3-2 Leusden C-Larsheim A 4-1 Leusden D -'t Spieghel E 4-1 Vianen H - Leusden E 1 -4 Leusden F - de Kuil D 1-4 Heren A - Breukelen A 5-1 Heren B - OSO A 6-0 Eemnes C - Heren C 5-1 Flehite B - Junioren A 2-3 Soesterberg A-Jongens A( 17 j) 6- 2 Jongens A(15j)-Risenborgh A 7-1 Manger Cats B- Jongens B 8-0 Meisjes A (15j) - Uitwijk A 2-6 't Schilt A -Meisjes B 6-2 ZONDAG Leusden 1 - Hoogerheide 5 8-0 Maars. broeck 5 - Leusden 2 4-4 Leusden 3 - de Eemelaar 2 5-3 Risenborgh 2 - Leusden 4 5-3 Leusden 5-Soest (Z) 8 1-7 Leusden 35 - De Geeren 5-1 Heren 1-PVDV1 3-3 Nederhorst 1 - Heren 2 5-1 Luck Raeck 2 - Heren 3 5-1 Eemslag - Heren 35 2-4 Junioren 1 - Nijkerk 1 4-4 Irminloo 1 - Junioren 2 6-2 LEUSDEN - De zaterdag hoofdmacht van Roda'46 is in de kwartfinale van de strijd om de afdelingsbeker uitgeschakeld door het Amersfoortse HVC. Het naar de KNVB gepromo veerde HVC bleef de Leusdenaren met 1-3 de baas. Na in een eerder stadium van de bekerstrijd al Roda-zondag te heb ben uitgeschakeld werd nu ook Roda-zaterdag uit het bekertoer nooi gekegeld door HVC. In de eerste helft, die meer spannend dan fraai was, werd er met ge scoord. Het echte bekervoetbal met veel kansen, spanning en sen satie was in de eerste helft slechts sporadisch aanwezig. iSainer/coach Wim van der Lin den had in zijn basisformatie weer een plaats gereserveerd voor een jeugdspeler Wim van de Biezen mocht vanaf de linksbuitenplaats Antilopen kwam door de 7-5 zege op Pernix weer terug in de race om lijfsbehoud m de overgangsklasse. herkregen de Leidenaren de aan sluiting (6-5), waarna de schrik het Leusdense publiek om het hart sloeg. Gert Graafland hield het hoofd echter koel en tekende van afstand voor 7-5. Met nog een klem kwar tier voor de boeg. een stand die bepaald perspectief bood. Dat nam echter niet weg dat de Leusdena ren in de slotfase nog zwaar onder vuur kwamen te liggen. En vrouwe Fortuna was de ploeg van Kees van Buren in die periode ook bepaald niet slecht gezind. Onder de grote druk, misten de bezoekers twee strafworpen (de laatste in blessu retijd), terwijl een afstandsschot op het laatste moment uit de korf draaide. Toen de scheidsrechter, die niet echt sterk stond te fluiten, meteen na de gemiste strafworp voor het laatst floot, konden de han den van Antilopen bevrijdend m de lucht. De zege werd begroet alsof er een kampioenschap was be haald. Maar het is nog maar de vraag of de winst Antilopen van de ondergang zal redden. Over een week zal daarover meer duidelijk heid moeten ontstaan. Uitslagen overgangsklasse A VEO -Kinderdijk 13-11 Antilopen - Pernix 7-5 HKC - Oranje/Wit 6-9 Swift - VES 4-6 Stand overgangsklasse A 1 OranjeWit 13-20 2. HKC 13-14 3. VES 13-14 4. Kinderdijk 13-12 5 Swift 13-12 6 VEO 13-12 7. Pemix 13-10 8. Antilopen 13-10 Programma overgangsklasse A Kinderdijk - Antilopen Pemix - VEO VES - HKC Oranje/Wit - Swift Eemelaar 1 - Oudegein 3-5 Eemelaar 2 - Leusden 3 3-5 Eemelaar 3 - Soest 7 1-7 heren Eemelaar - Spitsbergen 3-3 UITSLAGEN Zondag Lockhorst 1 - NWTL 1 5-3 Lockhorst 2 - De Bree 3 8-0 Wilskracht 5 - Lockhorst 3 7-1 Veenendaal 4 - Lockhorst 4 1-7 Lockhorst 5 - Luck^aek 6 3-5 Atilla - Lockhorst 7 2-6 S'kwartier 1 - Heren 1 5-1 Tepci 1 - Junioren 1 6-2 Junioren 2 - Vleut Meern 2 3-5 Zaterdag Bosch en Dum A - Lockhorst A 2-3 Lockhorst B-De Geeren A 4-1 Iduna H - Lockhorst C 3-2 Lockhorst D- Vechtlust 3-2 Eemelaar C - Lockhorst E 1-4 AttillaA-Heren A 6-0 Heren B-S'bergB 5-1 Heren C - Maarssenbroek C 1-5 De Geeren A-Junioren A 3-2 Junioren B - Tautenburg C 4-1 Junioren C - S'berg C 4-1 de Leusdenaren de nodige aan vallende impulsen proberen te geven. In de tweede helft nam het naar het KNVB-voetbal gepromo veerde HVC de leiding na slecht uitverdedigen van Karei Ouwer- kerk. Roda trok nu feller van leer maar echt gevaarlijk werden de Leus denaren met. In de 25e minuut kwam toch de gelijkmaker op het scorebord via een strafschop we gens hands. Fokko van Leyen- horst bracht op koelbloedige wijze de stand in evenwicht: 1-1 Een kwartier voor tijd kwamen de Amersfoorters via een gelukkige goal weer op voorsprong. De Leusdenaren moesten nu de no dige risico's nemen om alsnog aanspraak te kunnen maken op een plaats in de halve finale. Met erg veel overtuiging en raffine ment ging dit echter niet gepaard. De stnjd werd zeven minuten voor tijd definitief beslist (1-3). Roda probeerde het nog wel maar verder dan een kopbal, net langs de kruising, van voorstopper Ka- rel Ouwerkerk kwamen de Leus denaren niet Opstelling Roda: Berry Buonk; Fokko van Leyenhorst; Karei Ouwerkerk; Klaas de Vries; Wout Beurink; Nico Romeyn; Barry Kamphorst; Harry Kerssies; Harry Settels; Coen van Dijk; Wim van de Biezen. LEUSDEN - De volleybalvereniging "Leusden en omstreken" LEOS organiseert het komende weekend 13 en 14 mei in De Korf haar jaarlijkse internationale jeugdtoemooi. De organisa tie heeft weer een uitermate sterk deelnemersveld kunnen sa menstellen. Bij de meisjes komende volgende teams uit: Jong Oranje. TV Rülz- heim, Rentokil/ZVH, Set Up 65, Longa 59, Sovoco, PZ/Dynamo, Acc/Dos, ATC 65 en het organise rende LEOS. Bij de jongens nemen de vol gende teams deel Jong Oranje. Thomax, Rentokil/ZVH Hillhout/ Reflex, Ekspalvo. Vollkei. PZ/Dy namo. Acco/Doss, Ichtus en LEOS. De wedstrijden beginnen vrijdag morgen om 10 uur, op zaterdag om 9 uur. Vrijdagavond wordt een groots opgezette disco-avond gehouden. LEUSDEN - Een team van vijf dames en vijf heren neemt het komende weekend deel aan de tiende internationale loop-esta fette in Apeldoorn. De estafette duurt vierentwintig uur. Het team, dat ingeschreven heeft onder de naam 'Gezond Joggen Leusden', staat onder leiding van Fred Gressie en bestaat uit de da mes Mariëtte Peters, Carla van Os. Maija v.d. Ham, Patty Pluggers en Ada v.d. Steeg, alsmede de heren Hans v.d. Star, Henk v.d. Kolk, Ka rei Scheffer, Alex v.d. Wijk en Ben v.d. Steeg. Als begeleidster treedt op Bep Gressie. Vier jaar geleden nam een team uit Leusden eveneens deel aan een 24-uurs-estafette en bracht het toen tot 329 kilometer. Het meuw gevormde team van Fred Gressie, dat twee jaar voor het evenement in Apeldoorn heeft getraind, zal vrijdag en zaterdag proberen deze afstand te verbeteren LEUSDEN/EDE- De importeur van Audi in Nederland, Pon Leusden, heeft tijdens het in vitatietennistoernooi in Ede bekend gemaakt ook volgend jaar als hoofdsponsor van het evenement te zullen optre den. De hoofdsponsor van het toernooi, dat dit jaar voor de derde keer in successie werd gehouden, liet weten dat de afgelopen periode naar volle tevredenheid verliep en dat er geen redenen zijn om de geldkraan dicht te draaien. De derde editie van het in- vitatietoernooi, dat onder lei ding van Gies Pluim van de grond kwam, werd, evenals de voorgaande afleveringen, door Ivan Lendl gewonnen. Hij versloeg in de finale de Australiër John Frawley in drie sets: 2-6, 6-4 en 6-1. Lendl legde daarmee be slag op de hoofdprijs van vijf tigduizend dollar. De overhandiging van de cheque ZATERDAG heren Eemelaar A-PVDV Eemelaar B - 't Stort E Eemelaar C - Oog en Al A junioren A Eemelaar A - Volta B jongens Eemelaar A - Hilverheide Eemelaar B - Maarn mixed Eemelaar A - Vleuten Meern Eemelaar B - Westerveld C Eemelaar C - Lockhorst E 5-1 5-1 3-3 4-1 5-3 2-6 de i 5-0 0-5 1-4 ZONDAG LEUSDEN - Op woensdag 27 april vond om 15.00 uur in sporthal Juliana van Stolberg aan de Leusderweg te Amers foort de officiële start plaats van de Federatie Aangepast Sporten Eemland. De federatie overkoepelt ge handicaptensportvere nigingen en zal voortaan a'-^i viteiten coördineren in deze regio. Het startsein zal gege ven worden door mevrouw J. Poortenaar-Sikkema, gedepu teerde van de provincie Utrecht. Op initiatief van het Provinciaal Steunpunt Sport Utrecht is na jaren van voorbereiding in de regio Eemland een bundeling van krachten tot stand gekomen. In de Federatie hebben de gehandicap ten-sportverenigingen de handen ineen geslagen om te komen tot meer gemeenschappelijke activi teiten De Federatie zal verder aandacht besteden aan informatie en voor lichting, aan begeleiding en ka dervorming, en aan ondersteu ning en coördinatie van vervoer van gehandicapte sporters. Voor de uitvoering van werkzaam heden heeft de Federatie de be schikking over een coördinatie punt, dat gevestigd is naast de Sporthal Juliana van Stolberg te Amersfoort Een en ander is mogelijk gewor den doordat acht gemeenten in de regio besloten hebben de ge handicaptensport gezamenlijk te gaan ondersteunen. Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Hoe velaken, Leusden, Soest en Wou denberg zullen vier jaar lang aan de federatie structureel subsidies verstrekken. Zij hebben daarmee aan andere gemeenten een voor beeld gesteld, dat navolging ver dient. Gert Graafland nam de belangrijke derde treffer van Antilopen voor zijn rekening. tT*»" yj

Leusder Krant | 1988 | | pagina 13