Ontslag dreigt voor schoolhoofd Leusden herdacht de oorlogsslachtoffers LEUSDEN, ■eusder k Leusden Achterveld leusder krant Dauwtrappen Emmaüsgangers in Achterveld Amnesty Tegenvaller LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 mHnde^emeedm DINSDAG 10 MEI 1988 plaatselijk nieuws 3 Achteraf ben ik blij dat ik mij wat gereserveerd heb op gesteld ten aanzien van het verwachte weekeind weer. Zeker in vergelijking met onze professionele weer mannen. Laatstgenoemden beloofden ons een prima strand weekeind of een goed verblijf op een camping, kortom geen vuiltje aan de lucht. Het viel zwaar tegen. Zaterdag een flauw zonnetje en bar veel wind, waardoor slechts de geoefende surfers goed aan hun trekken kwa men. Zondag een matige dag met veel bewolking en plaat selijk wat regen. Met de tem peratuur viel het beide da gen tegen. Geen zomerse waarden, de twintig graden werd net overschreden. De oorzaak van deze te genvallers moet worden toe geschreven aan het versneld noordoostwaarts koersen van een hogedrukgebied. Volgens planning had het enige dagen boven de Noord zee moeten liggen, maar za terdag trok het zich snel te rug richting Zweden. Daar door kon een depressie gele gen bij Spanje eerder noord waarts komen en voor een belangrijke verstoring zorg dragen. Veel regen viel er op het traject Frankrijk-Engeland. Bij ons bleef het gelukkig be perkt tot enkele „uitspattin gen". Het is enkele dagen erg slecht weer geweest in het Middellandse Zeegebied. Vooral Portugal moest het ontgelden wat de neerslag betreft. In Lissabon viel een paar dagen achtereen meer dan 20 mm neerslag. Daar is het inmiddels flink verbe terd, evenals in Spanje. Bij ons zal het de komende dagen licht wisselvallig weer zijn. Hogedrukgebie- den zijn sterk boven Finland en ook nabij de Azoren. Er zal dan ook af en toe wat zon zijn, maar er kan ook verspreid een bui vallen. De tempera tuur gaat omlaag, doordat er een zwakke stroming van de Noordzee op ons af komt. Deze stroming laat geen ho gere waarden meer toe dan 14 a 16 graden. Maar met een zonnetje erbij is het toch niet echt slecht. Veel regen wordt niet verwacht. Slechter troffen de inwo ners van de Chinese provin cie Jiangsu het. Daar kwa men 21 mensen om het leven bij zware hagelstormen. Ook werden daar ongeveer 15.000 huizen door de stor men verwoest. Je moet er niet aan denken dat zo iets bij ons gebeurt. In De Bilt heeft april 13,4 mm neerslag opgeleverd. Daarmee werd het de op drie na droogste grasmaand van deze eeuw. Nog droger wa ren 1984 (11,2) 1974 (10,0) en koploper 1976 (9,8 mm). De droogste tot nu toe was 1893. Toen viel er slechts 1 mm in de Bilt. Op veel plaatsen viel toen helemaal geen regen. Volgens het voorlopige overzicht bedroeg de gemid delde etmaal temperatuur 8,7° en daarmee was deze 0,19 te hoog. Er werden in De Bilt drie dagen genoteerd bo ven 20° (normaal 2) en 7 vorstdagen (normaal 5). Een geringe afwijking van het normale, zoals u ziet. Maar zoals ik al eerder schreef wa ren er toch thermometrische uitersten. In het weekeinde bereik ten mij ook berichten over auto's waarop zich bruin zand bevond. Het lijkt mij dat dit zand is afkomstig uit ge bieden in Noord-Afrika. Dit is met een krachtige zuidelij ke bovenstroming naar ons land gevoerd en met wat re gen naar beneden gekomen. Rond een hogedrukgebied boven Kreta was hete woes- tijnlucht naar o.a. Sicilië ge stroomd. Tunesie ging ge bukt onder jen hittegolf bij temperaturen tot 40°. Niet aangenaam lijkt mij. Aktueel en snel. De Leusder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicitatie-rubriek. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! Dinsdag 10 mei. 20.00 uur: Comissievergadenng ABZ, commissiekamer gemeente- huis. 20.00 uur: Bijeenkomst NCVB- Zuid, 't Trefpunt, Leusden-Zuid. 20.00 uur: KPO-avond, 'Indone sië, een land ver weg', De Kom,; Hanersveldseweg. Woensdag 11 mei. 20.00 uur: Commissievergadering FBB, commissiekamer gemeentehuis. Donderdag 12 mei. 5.00 uur: Dauwtrappen, vertrek vanaf De Til, Hamersveldseweg. 21.00 uur: Jazzpodium met saxo fonist Peter Fievez, De Swartes- teegh. Zwarte weg. Zaterdag 14 mei. 10.00 uur: Geraniummarkt, win kelcentrum De Biezenkamp. 20.00 uur: Mini-popfestival in De Geut ('Puddingproeven'), OJJC De Geut, Zwarteweg. Woensdag 11 mei 9.00 uur: Hand- werkhobbyclub de Moespot Donderdag 12 mei 5.00-6.00 uur: Fiets dauwtrappen de Moespot 20.30 uur: K.P.J. Disco de Moes pot Vrijdag 13 mei 20.00 uur: Film avond de Moespot Zaterdag 14 mei 10.30 uur: Reü nie oud-militairen De Roskam 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 15 mei 11.30 uur: Fruh- schopen D'Ouwe Peerdestal Zondag 15 mei 14.00 uur: Disco de Klaveet Maandag 16 mei 19.30 uur: Schrijven Amnesty bij Nel Schwagermann Dinsdag 17 mei 9.00 uur: K.P O. Fietstocht, start Oud Achterveld plein 9.00 uur: Welfarèclub Zonne bloem Ons Gebouw LEUSDEN - De mogelijkheid bestaat, dat de directeur van één van de plaatselijke open bare basisscholen in Leusden wordt ontslagen. De man zou geknoeid hebben met over heidsgeld. Woensdagavond werden de medezeggen schapsraad en de ouderraad van de betreffende school na der over de kwestie ingelicht. Vandaag krijgen de ouders van de betreffende school, De Bongerd, een brief van de ge- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktle-secretariaat: Mia Veen en Mari|ke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant. Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur. Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: f 68.80 per jaar, f 34.90 per half jaar. f 17 70 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat met het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur), tel. 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze mspekteur bezorging,, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost ƒ7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld meente over de kwestie. Over de inhoud van die brief kon men gistermiddag bij de ge meente nog geen enkele me dedeling doen. De directeur is al enige tijd op ziekteverlof. Desgevraagd bevestigde ge meentelijk woordvoerder Hans Hermans, dat het gemeentebestuur inderdaad overweegi, ae ueuok- ken directeur van de betrokken school ontslag te verlenen', Over de reden, waarom dat zou moeten gebeuren, wil men van ge meentelijke zijde nog geen enkele mededelmg over doen. Waar ver schillende bronnen duiden op mo gelijke redenen van financiële aard, wil men ook dat niet bevesti gen, noch ontkennen. 'Het college van B&W wil daar nog geen mededelingen over doen', aldus de heer Hermans. 'De reden daarvan is, dat men de be trokkene nog m de gelegenheid wil stellen om te reageren op het geen het college heeft opgemerkt'. Het vervolg van de ingezetten procedure zal mogelijk resulteren m een raadsvoorstel tot ontslag. Dat zou dan nog m mei plaats vinden Tot daarover geen duidelijkheid bestaat, worden verder geen offi ciële mededelingen gedaan. LEUSDEN- Hemelvaartsdag is voor jongerencentrum De Til traditio neel het tijdtsip om het dauwtrap pen te organiseren. Ook dit jaar staat de jaarlijkse wandel- en fiets tocht 's morgens m alle vroegte weer op het programma De start is 's morgens tussen vijf en zes uur vanuit De Til aan de Hamersveiuaeweg Detkost twee gulden per persoon Tijdens de tocht wordt er koffie of thee geserveerd. Deelnemers ontvangen na afloop een heriruie- nngsvaantje. Na afloop van de tocht is er gele genheid te ontbijten. Degenen die daar gebruik van willen maken moeten dit voort 12 mei kenbaar maken bij De Til (941826) of bij H van Zandbrink, telefoon 947550. De kosten voor het ontbijt bedragen 2,50 ACHTERVELD - Zaterdag a.s. brengen de Emmaüsgangers weer een bezoek aan Achterveld. Degenen die gedragen kleding willen ruimen kunnen dit zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur komen brengen bij de wagen, die weer op de parkeerplaats tegenover hotel de Roskam staat. Bij de auto is iemand aanwezig die de ge brachte goederen in ontvangst zal nemen. ACHTERVELD - Maandag 16 mei kan er weer geschreven worden voor Amnesty Inter national. Degenen die hieraan deel willen nemen kunnen die avond vanaf 19.30 uur terecht bij Nel Schwagermann aan de Verjaagde Ruiterweg. Er zal dan geschreven worden naai dUioiueiien van jdxiueu wddl personen in verband met ras, ge loof of overtuiging gevangen zit ten en ook gemarteld worden. Er wordt gevraagd om een eerlijk proces en de martelingen te stop pen. Deze maand wordt er geschreven naar de autoriteiten van Hongarije, Syrië en Pakistan Voorbeeld-bne- ven in het Nederlands en in de taal van het land zijn aanwezig. Men kan meer dan één brief schrijven. Postpapier en enveloppen zijn ook aanwezig De postzegel moet men zelf betalen Op Rusthof stonden talloze Leusdenaien stil bij de oorlogsslachtoffers, waaronder de bevrijders uit Rusland en andere landen. Basisschoheren van De Klimrakker adopteerden het oorlogsmonument Asschat, in navolging van 't Ronde, dat zich enige jaren geleden over de Stenen Man ontfermde Wethouder Com Verduin woonde de herdenkingsplechtigheid bij het door leerlingen van De Klimrakker geadopteerde monument Asschat bij. 4 mei 1988. Nederland stond stil bij alle oorlogsslachtoffers die de bevrijding met meer mee mochten maken, nu 43 jaar geleden. Slachtoffers van een zwarte periode in de geschiedems van Nederland, Europa, de wereld. Nederland stond stü bij de oorlogsslachtoffers, opdat hun heengaan niet helemaal zinloos is geweest. Zij vielen voor onze vrijheid en het is goed om daar bij stil te staan. Al is het maar een dag, twee minuten. Coed, om je te realiseren dat oorlog zinloos is. Je te realiseren dat de oorlog voor duizenden onder ons al veel en veel langer duurt, dan de vijfjaren die daarvoor in de geschiedenisboekjes zijn gereserveerd Veel langer. Tot op de dag van vandaag. Ook Leusden stond stil bij de bange jaren '40-'45. Bij de Stenen Man, bij het monument Asschat, op Rusthof, bij de Russenbegraafplaats en bij al die plaatsen die de wonden markeren, die de oorlogsjaren hebben geslagen Twee minuten stilte, om te luisteren naar wat de doden ons te zeggen hebben. Nooit meer oorlog, nooit meer... De stille tocht leidde ondermeer naar het monument de Stenen Man. op de fussiladeplaats van het voormalige kamp Amersfoort, waar,samen met vele anderen, burgemeester Pams van Leusden en loco burgemeester De Bruijn van Amersfoort de gevallenen herdachten.

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3