Van Galen mag bouwen Reparatie lekkende schooldaken gaat de gemeente veel kosten 'Mijn moederdagwens. leusder k Schade niet veroorzaakt door achterstallig onderhoud Jokaal LEUSDEN, Leusden Achterveld Vernieling Inbraak Prijs moederdagaktie winkelcentrum De Hamershof leusder krant LEUSDER KABELKRANT KANAAL 4 weekindegemeerte/ Kouder DINSDAG 17 MEI 1988 plaatselijk nieuws (van de redaktie) LEUSDEN - Van Galen Beheer BV mag aan de Klokhoek op de Paardenmaat nieuw bouwen. Er mag een nieuwe loods worden gebouwd, ten behoeve van de Karwei-bouwmarkt, mits er geen uitbreiding komt van het aantal vierkante meters aan verkoop ruimte. Het grootste deel van de verdieping op de bestaande hal ter plaatse zal worden gesloopt. Aan de instemming, die dit voor stel afgelopen woensdag van de commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening kreeg, is een lange voorgeschiedenis voor afgegaan. Die vloeit deels voort uit het feit, dat er nog altijd geen be- stemingsplan voor het betreffende bedrijventerrein is. Een in het ver leden gemaakte beleidskeuze die het mogelijk maakte, allerlei be drijven te vestigen middels het roemruchte artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordemng. Die zouden dan achteraf allemaal ge sanctioneerd worden in een be stemmingsplan, dat met meer uit hoefde te gaan van de gewenste situatie, maar dat men eenvoudig zou kunnen baseren op de bestaan de bebouwing. Waar met name de PvdA zich al jaren sterk tegen deze 'gelegen- heidsplanologie' verzet heeft, lijkt ook het nieuwe college van B&W een einde te willen maken aan deze praktijk. Dat viel tenminste op te maken uit de woorden van wethou der Joost de Jongh (WD) die aan kondigde, dat er in het Meerjaren Aktiviteitenplan extra geld zal wor den uitgetrokken voor het inhalen van de achterstand, die Leusden op het gebied van bestemmingsplan nen heeft. TOEZICHT Waar enkele commissieleden zich afgelopen woensdag duidelijk zorgen maakten over de straks op- gcande praktiik in Ho hmnwmariH aan de Klokhoek, zegde wethou der De Jongh streng toezicht van de kant van de gemeente toe. Opmerkelijk was woensdag ver der de ommezwaai van Leusden'85. Waar die partij in het verleden al tijd fel tegen het plan gekant was, stemde woordvoerder Joop Kool er nu mee in. 'We zijn van mening veranderd, maar dat moet kunnen', aldus Kool. Sleutel van het probleem is, dat er eigenlijk geen detailhandel is toegestaan op bedrijventerreinen, dus ook niet op de Paardenmaat. De bouwmarkt werd dan ook niet meer dan gedoogd. Met de nieuwe bouwvergunning wordt tevens beoogd, de situatie nu wettelijk vast te leggen. Na de nodige discussie is de commissie voor ruimtelijke ordening nu akkoord gegaan met nieuwbouwplannen j voor de bouwmarkt van Van Galen Beheer BV. Aktueel en snel. De Lensder Kabelkrant is dagelijks 24 uur per etmaal te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet. Naast een aktnele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken: De agenda van de dag Het weer in Leusden Filmagenda Aankondigingen Verenigingsnieuws Regionaal nieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Theater-agenda Filmtips Medische diensten Aanvangstijden kerken En natuurlijk aanbiedingen van onze adverteerders! Voor uw aankondigingen en andere berichten kunt u dagelijks bellen met de kabelkrant-centrale: 03420-94292 (Boudewina de Boer) Advertenties: Voor het adverteren op de Leusder Kabelkrant zijn er de volgende mogelijkheden: Volledige BEELDPAGINA met logo Tarieven op aanvraag. Kortingen op kontrakt. KABELSPOTS, deelpagina met kleurgebruik, zonder logo: 75,- per dag. KABELTJES, vraag aanbod. Eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte gefeliciteerd! F elicit atie-rubne k. Hetzelfde tarief als de KABELTJES. Informatie over adverteren: BEL Henk-Jan Westland, telefoon 033-941495. Hij komt desgewenst graag eens bij u langs voor een gesprek over adverteren op de LEUSDER KABELKRANT, de huis-aan-huis BEELDBUISKRANT! j Dinsdag 17 mei. 19.00 I uur: Commissievergadering i FBB/ABZ, commissiekamer, ge- j meentehuis. Woensdag 18 mei. 20.00 uur: NCVB-Leusden, To- I neel- en bingo-avond, Diensten- I centrum, Burgemeester de Beau- fortweg. Woensdag 18 mei 9.00 uur Hand- werkclub de Moespot 20.00 uur Ledenvergadering Zon nebloem Ons Gebouw Donderdag 19 mei: géén bejaar- densoos Zaterdag 21 mei 20.00 uur: Disco Show de Klaveet 20.00 uur: K.P.J. Disco Livingstone band de Moespot Zondag 22 mei 20.00 uur Disco de Klaveet Dinsdag 24 mei 9.00 uur Welfare club Zonnebloem Ons Gebouw LEUSDEN- In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft een aantal onbe kenden in Leusden een spoor van vernielingen achtergelaten. Op de route Heiligenbergerweg, Dnftak- kerweg, Ursulineweg, Burge meester de Beaufortweg en de To- renakkerweg werden talloze ver keersborden omgeknakt of afge- broken. Bij een kwekenj aan de Ursuline weg werd een bord gestolen. Het is op dit moment nog met be kend hoe groot de schade is die de tot nu toe onbekend gebleven da ders aanrichtten. Nederland is op dit mo ment kurkdroog. Na de nat- tee moesson, die ons land teisterde gedurende de win ter en de eerste maanden van dit jaar, volgde een droge grasmaand. En vooral de af gelopen week hebben turbu lente oostenwinden sterk drogend gewerkt. Dit heeft natuurlijk weer de nodige ge volgen. In Drente (veenkolo niën) moest men vorige week soms met lichten aan rijden (overdag) vanwege stofstor men. Het zicht werd hierdoor belangrijk beperkt. Zaterdag gaf de vliegbasis Volkel in één van de weerrapporten sa don. Dit staat voor zand storm. Dit komt vaker voor in woestijngebieden. Opmer kelijk derhalve. Door de harde oostenwind kwamen ook veel waterspor ters in de problemen. Niet zo zeer de harde wind, maar juist de verradelijke windsto ten waren hier debet aan. Oorzaak van dit martkante weerbeeld is een stabiel ho- gedruk gebied dat zich de afgelopen dagen boven Scan dinavië en later tussen IJs land en Noorwegen ophield. Tegelijkertijd was de lucht druk laag boven Zuid-Euro pa. Een klassiek winsterse en/of zomerse situatie. Zou (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Twee lekkende daken van scholen gaan de ge meente Leusden ruim twee ton kosten. In het geval van de R.K. basisschool 'Klimrakker' moet er zelfs een heel dak vervangen worden. Het dak van de Montessorischool ,,'t Ronde" moet voor een bedrag van 125.000,- gerepareerd worden. Er is veel te doen geweest over de claims die de besturen van beide scholen bij de gemeente hebben ingediend. Het R.K. schoolbestuur kwam al erg lang geleden met het verzoek bij de gemeente aanklop pen om de schade voor haar reke ning te nemen. Aanvankelijk ging men er op het gemeentehuis van uit dat de schade aan het dak van de 'Klimrakker' mede veroorzaakt was door het achterwege blijven van onderhoud aan het dak. De gemeenteraad besloot daarom in december van het vorig jaar om slechts 'gedeeltelijke medewer king' te verlenen. Dit betekent dat een slag om de arm werd gehou den als de definitieve schadenota gepresenteerd zou worden Het schoolbestuur ging echter niet akkoord met de beslissing van de gemeenteraad. Men had naar de mening van het R.K. schoolbestuur wel degelijk regel matig onderhoud aan het dak ge pleegd. Men kon dit zelfs aanto nen, aan de hand van een rapport van het Bouwcentrum. Het advies bureau stelde vast dat het inzak ken van het dak veroorzaakt was door het stuk trappen ervan door de jeugd. Tenminste één versle ten hemelwaterafvoer maakte de schade vervolgens nog groter. Met het rapport van het bouwcen trum en de onderhoudsnota's van de afgelopen jaren in de hand, ging het R.K. schoolbestuur in be roep bij Gedeputeerde Staten van Utrecht. Omdat ook het gemeentebestuur niet helemaal zeker was van het feit of men wel een juiste beslis sing had genomen werd samen met het schoolbestuur en deskun digen van het Bouwcentrum m maart nog eens naar het dak geke ken. Het resultaat was dat ook de gemeente-ambtenaren overtuigd werden van het feit dat de lekkage niet veroorzaakt werd door achter stallig onderhoud. Een nieuw raadsvoorstel was het gevolg. Nu stelt het college voor om de kos ten voor de volledige vervanging van het dak voor haar rekening te nemen. Die vervanging gaat 105.000 kosten. MONTESSOriSCHOOL Bij de montessorischool ,,'t Ronde" ligt de zaak wat anders. Ook daar treedt regelmatig lek kage op. Men heeft echter vastge steld dat hier sprake is van een constructiefout. Vanwege de veel vuldig optredende lekkages heeft het schoolbestuur al in 1984 ge probeerd een onderhoudscon tract af te sluiten met een gespecialiseerde firma. De betref fende firma bedankte echter voor de eer omdat men constateerde dat het dak behoorlijke gebreken vertoonde. De architect van de school, die ter verantwoording werd geroepen. ontkende dat het ging om con structiefouten. Achterstallig on derhoud zou de oorzaak van het euvel zijn, zo meende de archi tect. Een deskundigenrapport van het bureau Dakadvies wees echter onomstotelijk uit dat het dak van de school destijds verkeerd ge construeerd was. Nadat het schoolbestuur vervol gens bij de gemeente het verzoek indiende om tot herstel te mogen overgaan werd eerst nog gepro beerd de aannemer en de archi tect te bewegen de kosten te laten betalen Dat leidde er wel toe dat de aannemer op eigen kosten een paar noodreparaties verrichtte. Het dak van Montessorischool büjkt, waarschijnlijk mede ten gevolge van constructiefouten, zo lek als een mandje. Het college van B. en W. wil een krediet ter beschikking stellen, dat de nood voor eens en voor altijd zou moeten lenigen. LEUSDEN - Toen een Leusden- se ingezetene afgelopen zater dag over het fietspad langs de Asschatterweg fietste - op dat deel van de weg, waar wél zo'n pad ligt - trof hij daar een hui lende jongeman aan, gezeten naast zijn fiets die op de grond lag. De Leusdenaar stapte af om te kijken, of hij de helpende hand kon bieden. Dat kon. De jeugdige fietser had zich al leen maar wat bezeerd en van de fiets stond alleen het stuur scheef. Dat was makkelijk te verhelpen. De Leusdenaar vroeg daar op aan de van een honkbalk- nuDDel voorziene fietser - was ACHTERVELD- Bewoners van een woning aan de Hendrik van Vian- denstraat in Achterveld werden in de nacht van zondag op maandag, rond dne uur, uit de slaap gewekt door onbestemde geluiden in huis. Een van de bewoners, die pools hoogte ging nemen, arriveerde nog juist op tijd om een circa twintigjari ge jongeman het hazepad te zien kiezen. De inbreker verschafte Een definitieve oplossmg was dat echter niet. Het college van B en W is van me ning dat de schoolkinderen en het schoolbestuur niet de dupe mo gen zijn van een juridische touw trekkerij over de vraag wie uitein delijk voor de kosten opdraait Vandaar, dat de raad om toestem ming gevraagd zal worden de her stelwerkzaamheden te mogen uit voeren voor een totaal bedrag van 125.000,-. Het college zal wel al het mogelijke blijven doen om de kosten te verhalen. Gelet op de reacües in de commissie Finan cieel Beleid en Beheer zal de ge meenteraad niet veel moeite heb ben met het raadsvoorstel dat ding m het voorwiel ge raakt? - hoe hij zo ongelukkig was gevallen. 'Ik ben tegen het bushokje gereden', snikte de jongeman. Verbaasd vroeg de Leusde naar daarop, hoe dat nu kon: zo'n bushokje is toch groot ge noeg om niet over het hoofd te worden gezien. 'Jawel', antwoordde de jeug dige fietser, 'maar mijn stuur weigerde even'. zich toegang tot het pand, door het slot van de achterdeur te forceren. De keukenladen werden daarbij doorzocht. Voor zover nu bekend wordt er slechts een rode dame sportemonnee vermist. De porte monnee was echter naar alle waar schijnlijkheid leeg. aeze luchtdruk verdeling zich hebben voor gedaan in januari, dan hadden we een gevoelige strenge vorstpe riode beleefd. De aangevoer de lucht kwam rechtstreeks uit Noord-Rusland. Slecht weer was (in) het in Zuid-Eu ropa. Een depressie boven Sardinië gaf veel regen en onweer in de anders zo aan trekkelijke Middelandse'Zee landen. Zoals al eerder ge schreven is het weer al ge ruime tijd van slag in Spanje en Portugal. De luchtdruk verdeling bij ons is zo vast als een rots. Geblokkeerd door het ge noemde hogedruk gebied, die aan depressies de toe gang naar West-Europa ont zegd. Sommige weerkundi gen zien in de huidige weer- situatie een begin van een droge en warme zomer. Ik wil mij hier niet bij scharen, alhoewel ik vorige week heel duidelijk heb gewezen op overeenkomsten met het jaar 1976. Het hogedrukgebied zal zich naar verwachting terug trekken naar het noordwes ten en vanaf vandaag positie zoeken in de omgeving van Groenland. Het westwaarts verplaatsen van hogedruk- gebieden is wel tekenend voor een enorme stabiliteit. Het blijft derhalve blokke rend werken. Toch gaat er wel degelijk wat veranderen. Door de ge wijzigde ligging van het hoog wordt de stroming van af vandaag meer noordelijk en later noordwestelijk. Ge volg: koeler en later zelfs kouder. Koude arctische lucht heeft inmiddels Scandi navië overspoeld, mede door een depressie boven Zuid- Zweden. In meer noordelijke streken aldaar is sneeuwval niet onmogelijk. Het wordt dus kouder. Zo'n inzinking behoeft echter niet rampzalig te zijn mits het ho gedrukgebied niet uiteinde lijk boven Ierland komt te liggen. Dan zouden wij in een nare noordwestelijke circu latie komen met bewolking en af en toe wat regen. De komende dagen zien er afgezien van lagere tempe raturen naar alle waar schijnlijkheid niet slecht uit. De zon bijft schijnen, afge zien van een enkel wolken veld. De kans op regen blijft klein. De eerste tien dagen van mei zijn warm verlopen. Bij mij een gemiddelde maxi mumtemperatuur van 20,0 graden (+3). Ook warm was het begin mei in 1947 en 1976. Toen volgde een hele zomer maar na een warme start in 1954, 1960 en 1980 volgde een uit gesproken slechte zomer. De warme mei entree geeft dus geen enkele zekerheid voor wat de komende zomer be treft. LEUSDEN - Gisteren is de prijs uitgereikt, die verbon den was aan de Moederdag aktie van winkeliersvereni ging De Hamershof. De ne gen-jarige Klaas Berghuis uit Leusden ging ermee strijken. De jury had uit de vele inzendin gen zijn tekst gekozen. Die luidde: 'Mijn moeder is de beste, slimste, iieisie inoeuei van ijeusaen omaai ze altijd mijn kamer opruimt, stom hè'. Met die tekst bezorgde Klaas zijn moeder een 'huishoudrobot', die na overleg gestalte krreeg in een naaimachine. De Hamershof-winkeliers wen sten mevrouw Berghuis gisteren, bij monde van voorzitter Pim Berg huizen, veel plezier met het ca deau. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Daan Bleuel Redaktie-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker. Elndredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leuder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 68,80 per jaar. 34.90 per half jaar, 17,70 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, het nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20x25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewen ste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-krantenkombinatie te Barneveld. Voorzitter Pim Berghuizen van de winkeliersvererugmg De Hamershof overhandigde mevrouw Berghuis gisteren de hoofdprijs van de Moeder daaaktie i

Leusder Krant | 1988 | | pagina 3